f t ft Vrijspraak voor veeverlosk undigel Keukenhof trok 3000 wandeltocht deelnemers Gevarieerd cabaret Don Quishocking Schoolraad vergadert niet in het openbaar SJZ-2 kampioen, Verrassingc in toernoo van SMASI Moe, maar voldaan na voetbaU festijn PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 19 APRIL Opvallend veel buitenlanders LISSE De Keukenhofwandeltochten, zaterdagmiddag georganiseerd door de wandelsportvereniging D.J.O. te Lisse, braken met ruim 3000 deelnemers de records van vorige jaren. Onder deze 3000 bevonden zich 500 buitenlandse deelnemers uit verschillende Europese landen. Uit België kwam zelfs een groep van 100 deelnemers. Er werd gewandeld op vier afstanden. Deelnemers aan alle categorieën maakten ook de tocht door de Keukenhof dankzij de gewaardeerde medewerking van het Keukenhofbestuur. Het bestuur had prijzen uitgeloofd voor de meest correcte wijze van organi satie en wandelen. Van de deelnemende Bisser verenigingen heeft „de Lisch- bloem" dit jaar de zilveren tulp toege wezen gekregen". De overige uitslagen: 5 Ion. Ie prijs wandelsportvereniging Den Haag 146 punten; 2e wandelsportvereniging Rid- derburch uit Gorcum 144 p.; op de 10 km.: 1. wandelsportvereniging Wandel- lust uit Rotterdam, 570 p.; 2. Ridder burch, Gorcum. 561 p.: op de 15 km. 1. Ridderburch, Gorcum, 566 p.; 2. wandel sportvereniging Smit, Kinderdijk, 562 p. Op de 20 km. werd de hoofdprijs ge wonnen door „Nooit gedacht" uit Oud Alblas met 636 punten. Omdat de wan delsportvereniging Ridderburch uit Gor cum in 3 groepen een prijs behaalde kreeg ze de wisselbeker. Raadsvergadering op 23 april VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond 23 april om 8 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van voorstellen van B. en W. tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de reconstruc tie van het derde deel van de verkeer- straverse (Papelaan-Laantje van Van Wissen); de verkoop van grond aan de Nederlandse Gasunie; het verdagen van de beslissing omtrent vaststelling van de bestemmingsplannen „Centrum" en „Voorstraat"; de verkoop van een wo ningwetwoning en subsidiëring van kinderspeelzalen. Vernielingen schoolgebouw VOORSCHOTEN De onlangs opge leverde, maar nog niet in gebruik geno men 8-klassige uitbreiding van het scholencomplex Noord-Hofland is ern stig vernield. Door het inslaan en in gooien zijn veertien hardglazen borst weringsplaten in de buitenkozijnen en twee ruiten totaal vernield, terwijl ver der 25 kappen van ventilatiekokers op de platte daken van de 23-klassige school en van het gymnastieklokaal moedwillig zijn afgetrapt en vernield. De totale schade is begroot op fl.825. De nog jeugdige daders zijn opgespoort. de ouders zijn aansprakelijk gesteld. De raad wordt een krediet gevraagd. Tien donors in de schijnwerper LEIDEN Het Nederlandse Rode Kruis, de stichting Bloedbank en de Bloedtransfusiedienst konden weer hun welgemeende dank betuigen aan 10 do nors uit Leiden of omgeving, die voor de 40e maal hun bloed afstonden. Het zijn mevrouw G. H. J. Haan-Hofkes, de heren Th. A. Ausems, R. Been jr., P. A. Brama, G. G. Brinks, S. Crama, A. J. van Espen, H. J. de Heiden, F. G. M. Langebroek en J. Zandee. Met heel veel genoegen overhandigden dr. J. G. Eer- nisse (hoofd Bloedbank) en de heer G. van Strien (administrateur Bloedtrans- fusiedinest) hun de vergulde draagspeld met bijbehorende oorkonde en een klei ne attentie. Groot aantal bezwaarschriften centrumplannen VOORSCHOTEN B. en W. stellen de raad voor de beslissingen omtrent het ontwerpbestemmingsplan „Centrum" en „Voorstraat" voor drie maanden te verdagen. Gedurende één maand hebben deze plannen voor „Centrum" en „Voor straat" voor de burgerij ter inzage ge legen, Het grote aantal ingediende be zwaarschriften na deze ter visie legging maakt het onmogelijk binnen het korte tijdsbestek dat de wet aangeeft van drie maanden tot een weloverwogen beslissing te komen. Daarom wordt de raad een extra termijn voor beraad van drie maanden gevraagd. WV\W ZOETERWOUDE De uitgestelde lompenactie van de Sint-Jansfanfare zal nu a.s. zaterdag 24 april worden gehou den. Daarbij zullen ook gaarne oude haarden worden meegenomen. De op brengsten van de inzamelingen blijken elke keer hoger te worden en ook nu rekent men erop, dat de inwoners veel materiaal zullen klaarzetten. Politiebureau „onder controle" LEIDEN Sinds enkele dagen is in het politiebureau aan de Zonnestraat een gesloten telcvisiecircuil in gebruik. Bij wijze van proef zijn twee camera's aan gesloten oo een monitor in het verblijf van de wachtcommandant. Een van de apparaten gericht op de cellengang; met de andere is het mogelijk de dienst ingang aan de Langebruk onder con trole te houden. Met deze vorm van interne controle heeft Leiden bepaald geen primeur. Bijna alle nieuwe politie bureaus worden van een tv-circuit voor- en J. E. M. Homan; Jacomijntje Maryse, dochter van C. M. van der Ree en D. van Eijk; Petronella Dorothea Maria, dochter van H. J. P. M. Vennix en N. M. W. van den Broek; Sacha Johanna Francisca, dochter van M. Tol en H. Gijsman; Robert Arnoud Mare, zoon van R. J. G. Pommée en E. P. C. Corba. Jacques Klöters, Fred Florusse en I pianist Piet er van Empelen Dor, Anke Groot met George Groot als Qvishocking vormend m een vai „background" tesamen met I de betere nummers. nr> Goed ontvangen in Noordwijk NOORDWIJK Het culturele avon tuur van de jongerenstichting Join le verde, naast het optreden van cabaret Ivo' de Wijs, in februari van dit jaar, een avond met Don Quishocking op. In tegenstelling tot de geringe belangstel ling voor Ivo de Wijs, bleek de bevol king vrijdag j.l. toch wel degelijk geïn teresseerd, waarvan een vol Lido ge- 'ui5de Oorzaak hiervan j.s Qiet sUejsn de .gapT dacht, die Join- aah'-'dl '-public Tëlatidlr heeft besteed, maar ook de bekendheid die Don Quishocking in den lande geniet. Het programma, dat nog geen twee maanden geleden in het theater Tingeltangel in Amsterdam in première ging was zeer gevarieerd. Nummers als Magere Hein, de grootste slankmaker aller tijden; de tragedie van een 100- jarige, veilig opgeborgen in een bejaar dentehuis, en de parodie op de volzin nen ener ondernemer, werden zeer ge waardeerd. Meer moeite had het pu bliek met teksten die een aanval op geloofsovertuigingen inhielden. Eén nummer, waarin verteld werd wat er gebeurde met de man die er een nogal bizarre hobby op na hield, was bijna gelijk aan een nummer uit het cabaret Ivo de Wijs. Het is niet bekend wie als eerste dit nummer in zijn programma opnam. Lachen, brullen en gieren was het motto bij het nummer The story of a bahanana, waarbij door Fred Florusse uitstekend geïmpoviseerd werd op op merkingen van het publiek. De grootste prestatie van he 1-ci"hgJ wa's echter vervejjepde balkoij.' zover ...wisten te' "krij gen, dat ze hel refrein van een lieSje meezongen. Het bijzondere hiervan was dat de tekst nogal wqt zelfkritiek in hield: „Omdat we zelluf van die zakke- wassers zijn..!" Don Quishocking is een geëngageerd cabaret, een vreselijk moeilijke term. Eén van de toeschouwers wist een aardi ge definitie tegeven: „geëngageerd is, dat je alles mag zeggen". Hiermee is bijna alles gezegd. Met veel belangstel ling zien wij uit naar de volgende cabaretavond van de slichting Join! B. en W vinden argumenten overtuigend VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten delen de raad mee, dat bij nader overleg met de Schoolraad is ge bleken, dat er geen bezwaar bestaat tegen de openbaarmaking van de mo tieven, welke geleid hebben bij de Schoolraad om te besluiten de verga deringen niet in het openbaar te hou den. De motieven zijn: a) er komen in de schoolraad vaak agendapunten aan de orde, die nog niet voor publikatie zijn bestemd, waardoor eventueel halverwe- Het volk en zijn geweren LEIDEN 8 In het LHJ-gebouw, Le vendaal 101, Leiden, wordt a.s. vrijdag op initiatief van het Leidse Vredes Kontakt en Augustinus, een voorstelling gegeven van de film „Le peuple et ses fusils" (Het volk en zijn geweren), ver-: vaardigd door de bekende Nederlandse cineast Joris Ivens. Deze film geeft een indruk van het leven in Laos. sinds de bombardemen ten op Noord Vietnam zijn gestaakt, het zwaarst gebombardeerde gebied van In do China. In verschillende plaatsen in Neder land bestaan steuncomitê's, die plaatse lijke acties organiseren t.b.v. het Me disch Comité. In Leiden fungeert het Leids Vietnam Comité mede als steun comité, en zal op deze avond acti présence geven. Aanvang 20 uur. Toe gang gratis. Valkenburgs harmonie vierde vief jubilea VALKENBURG De Harmoniekapel in Valkenburg heeft haar 65ste uitvoe ring erop zitten. Dit heugelijke feit werd afgelopen zaterdag gevierd. Een" extra feestelijk tintje gaf de huldiging van vier jubilarissen. Uit handen van de burgemeester N. van 't Wout ontvingen -ier „feestvarkens", 25 jaar lid bij de Valkenburgse Harmonie, het insigne "e oorkonde van de Kon. Ned. Bond Harmonie- en Fanfaregezelschap pen. De jubilerenden zijn v.l.n.r. de heer J. Doldersum, mevrouw Oosterlee-N. Nasv.eld, de heer P. van der Walle en de A. Oosterlee. ge de vergadering de eventuele belang stellenden verzocht zou moeten worden de zaal te verlaten. Dat wekt volgens de Schoolraad argwaan; b) in verband met de huidige situatie ten opzichte van de schoolbesturen is het niet juist de plannen vroegtijdig openbaar te maken. De schoolbesturen geven de leden van de Schoolraad ook geen inzage van hun plannen; c) de Schoolraad is niet te vergelijken met een functionele of bij- NOORDWIJKERHOUT Door de om legging van de 's-Gravendamseweg is gedeelte van de Langelaan voor de gemeente van geen betekenis meer. Het stukje nu doodlopende weg is 510 m2 groot. B. en W. stellen de raad voor dit perceel te verkopen aan de NV Land Exploitatie Maatschappij Noordwijker- hout voor de symbolische prijs van f 1, stand. De Schoolraad behartigt alleen maar het openbaar onderwijs. B. en W. achten de argumenten van de Schoolraad overtuigd en zijn van oordeel dat de Schoolraad niet gedwon gen dient te worden om in het open baar te Vergaderen. ZOETERWOUDE Zonder zelf in actie te komen is het tweede elftal van SJZ gisteren kampioen geworden van de tweede klas A van de LVB. Naaste concurrent Warmunda 2 verloor in Lei den met 21 van Rodenburg 4. Doordat de groenwitte reserves vorige week zelf een andere kampioensgegadigde, Rand stad Sport 2, met 31 uitschakelde, zl.'n zij thans onbereikbaar geworden voor alle belagers. De meeste spelers van het tweede elftal waren in Leiden getuige van de ondergang van de concurrenten en vierden na afloop feest in het eigen clubhuis. In een treffen met de kampi oen van 2B zullen ze t.z.t. uitmaken wie gaat promoveren naar de eerste klas A van de LVB, de springplank naar de reserveklas yan de KNVB. De A2-junioren wonnen hun laatste wedstrijd tegen Lisse niet zonder moei te met 2—1. Als LFC A2 a.s. zondag eveneens kans ziet zijn laatste wed strijd iri winst om te zetten, zullen deze twee teams een beslissingswedstrijd spelen om het kampioenschap. ZOETERWOUDE Dezer dagen is het eerste nummer verschenen vim „PCC-Kontakt", een periodiek orgaan van de Prot. Chr. Combinatie te Zoeter- woude. Het blad wordt geredigeerd door de heren A. J. Baars en W. D. Delfos en krijgt in het eerste nummer een inleidend artikel van voorzitter B, W. Beskers. Ook de beide PCC-raadsleden A. G. Engelkes- en D. Hulsbos leverden een bijdrage. LEIDEN Het open B- en C-toi van Smash is organisatorisch voorl lijk verlopen. Het spelpeil was in klassen heel behoorlijk en vooral spelers waren de krachtsverschillei znder gering. Opvallend in de B-I was het feit, dat geen der gepl, spelers of koppels een finale wist t reiken. In de C-klasse wisten de fa' ten zich wel waar te maken. De titel bij de B-heren ging na: jeugdige Piet Lening (Rotterdam), c Wong (VEGLO) in drie games de bleef. Bij de dames zegevierde m« Omtzigt (Meerburg) over mevr. Houten (VEGLO). In de C-klasse w< populaire J. Meyers (Smash) na een slijtageslag van J. Slingerland (Ri teers!. Dit was samen met de ande uur durende marathon tussen T. Wor E. Guerin wel wel een van de spann sle partijen van het hele toernooi. W de Rooy (Smash) u'5—12, 8—15.' V. T. Wong (VEGLO)—E. Guerin (VEGLO) 1' 18—<17, 13—10; finale: Lening—Wong 1 ten (VEC •ind (Meerburg) 0—IV, .12—110, 1 tzlgt—v. Houten 12—110, 11—9. (Smash)—Spadon/La •13—5; finale: De (Vlietwijk) 18—16, ro) 11—4, 'I—.VI, 11—6; aja—Lips' 11—5, 11—7. 15—2, '1511. i (Metro/iV Vlietwijk) Rooy (Sm ALPHEN AAN DEN RIJN De Hazerswoudsc veeverloskundige die terecht heefj gestaan voor het Alphense kantongerecht wegens het uitoefenen van de verlijj kunde op koeien door middel van de keizersnede is door de kantonrechter i gesproken. De officier van justitie had een boete van duizend gulden geëist. De kantonrech mr. H. H. Kirchheiner, motiveerde zijn uitspraak met op te merken, dat hij van overtuigd was, dat de veeverloskundige niet uit nood had gehandeld. Concert voor 1 tasisscholen LEIDEN Het Jeugd Kamerorkest Leiden geeft op donderdag 13 mei een concert voor leerlingen van de hoogste klassen van het basisonderwijs. Het or kest staat onder leiding van Henk Briër, het concert wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Er wordt geconcerteerd voor twee groepen leer lingen. De aanvangstijden van de twee voorstellingen zijn 13.30 en 15.00 uur. Op het programma staan twee werken: Ui,t de suite Tafelmusik van Telemann worden de delen: Postiljen. Badinage en Menuet gespeeld. Uit de Jeaner Symphonie van Beethoven de delen: Adagio, alegro, vivace, adagio, cantabi le, menuetto, finale en alegro. WOUBRUGGE Door een 5—1-over winning op ARC-5 werden de A-junioren van de voetbalvereniging Woubrugge zaterdag kampioen van hun afdeling. Een felicitatie waard. Het team van de Sint-Willibrordusschool uit de Bollenstreek. Kampioen bij de lagere scholen. ALPHEN AAN DEN RIJN Ze hebben ervoor gezwoegd, zaterdag tijdens de streekfinales van het schoolvoebbaltoernooi 1971 op hel sportcomplex „De Bijlen" te Alphen j.an den Rijn. Nevenstaande voetbal Iers en voetballertjes hebben menige spurt ondernomen en menige redding verricht om de eer van hun schooi noog te houden. De resultaten mogen ?r dan ook zijn. Want zij waren de kampioenen, die na afloop moe, maar voldaan in de lens van de foto graaf keken. Bij de lagere scholen iegevierden de leerlingen van de St.-Willibrordschool, bij de junioren de jongens van de Katwijkse Beste- vaerschool, bij de aspiranten de lagere technische school te Alphen aan den Rijn en bij de senioren b Fioretti college te Lisse. Het team van de lagere technische school uit Alphen. Kampioen bij de aspiranten. het FioretticoUège uit Lisse. Kampioen bij de

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4