VICUS NERVEUZE KAMPIOEN Woubrugge moet KNVB verlaten SLECHTE START TENNISSERS ZESTIGJARIGE NOG FLUKS TER BEEN Vier kringrecords voor LGB-zwemploet Ondanks knap werk doelman Ger Wit Alleen Unicum behaalt remise tegen Popeye 2 Bodegraven nog twee punten van de titel D0SR heeft nieuwe trainer SPORTBIJLAGE MAANDAG 19 APRIL 1971 l" (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEIN De titel van 1 C leek zo'n gemakkelijke prooi voor Vicu9. Reeds enkele weken geleden had den de zwartwitten nog slechts twee punten nodig voor het kampioenschap. Na de zeer moeilijke uit wedstrijd tegen Swdft was het er nog één, en dat bleef het ook na de verrassend verloren thuiswed strijd tegen Swift. De Amsterdammers speelden reeds zaterdag en wonnen, zodat Vicus nog steeds dat ene punt moest veroveren. De laatste wedstrijd van de Leidenaren was uitgerekend tegen buur KNS, dat enkele oud Vicusspelers in de gelederen telt. Vicus startte uitstekend en verzuimde by een vlot verover de 30 voorsprong door te drukken. Want toen vond een tactisch goed spelend KNS het juiste wapen, waardoor de kampioenen in spé totaal uit het ritme gehaald werden. Toen de oranjehemden nog voor rust op 32 kwamen, ging de „thuisclub" een moei lijke 2e helft tegemoet. Opnieuw bleek Vicus in de derde opstelling een kwetsbare ploeg, omdat de aan val nauwelyks tot enige imponerende acties in staat bleek. Een gelukkige omstandigheid voor Vicus was daarbij echter, dat de „oranje" aanval ook geen ge vaar kon stichten. Korfbalvereniging Fluks recipieerde afgelopen zaterdag ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan in haar clubge bouw aan de Zoeterwoudse Singel. Vele prominenten uit de korfbalwereld ga ven acte de présence op deze druk bezochte receptie. De voorzitter van de jubileumcommissie, dhr. v.d. Waals, las eerst de schriftelijke felicitaties voor. Als eerste spreker diende zich de heer Van Driel aan als afgezant van de KN'KB. Hij sprak o.a. de wens uit, dat Fluks haar goede naam in de korfbal- wereld zou behouden. Nadat hij nog wat herinneringen had opgehaald en enkele voor Fluks histori sche namen had opgenoemd, volgde het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door loco-burgemeester Menken en mevr. De Haan die bloemen aanboden. De waarnemende burgervader vond het 60-jarig bestaan van Fluks een bijzon dere gelegenheid, waarvoor een afvaar diging van twee personen van de ge meente op zijn plaats was. Hij sprak de hoop uit, dat de Leidse club op de dezelfde voet zou doorleven, zoals zij altijd geleefd had, n.l. vrije tijdsbesteding in een kameraadschappe lijke sfeer. Vervolgens bood de jubi leumcommissie een unieke attractie aar door middel van aan aubade, verzorgd door de kapel van de Leidse politie. Piet de Haas bood namens de leden een typemachine aan, gevolgd door mevr. Horree-Buys, die een stencilmachine aanbood namens de (vele) oud leden. De Sportstichting voorzitter Piet Biegstra- ten bood de jubilaresse twee speelballen aan en gaf daarna onder meer overzicht, over hoeveel velden de Sport stichting in 1980 zou kunnen beschik ken. Hij zag in dit verband gaarne fusies, daar dat de taak van het velden- probleem zou verlichten. Hij gaf daarbij als voorbeeld de hockey- en zwemvere nigingen. De voorzitter van de afdeling Rijn delfland beschreef nog eens de bemid deling, die de 60-jarige had verleend bij het ontstaan van andere Leidse clubs. Tal van zusterverenigingen com pleteerden tenslotte de lange rij van gelukwensers. Na de uitstekend ge slaagde receptie toog het Fluks gezel schap naar Sassenheim waar een diner en een 'feestavond de festiviteiten volg- (Van onze sportredactie) WOUBRUGGE Uitbundige vreugde en grote onzekerheid waren zaterdagmid dag verenigd op het terrein van Woubrugge. In feeststemming was het elftal van Voorde, dat door een minimale 10 zege het kampioenschap in de vierde klasse c. veroverde. De angstige voorgevoelens van de Woubruggenaren staken er cshril bij af. In hun hart hoopten zij dat ook medekandidaat voor degradatie, Pelikaan, zou hebben verloren. Want al was de achterstand op Pelikaan dan ook twee punten, er loopt nog altyd een protest, waardoor Pelikaan twee punten in mindering kan krijgen. Om zichzelf niet al te lang in spanning te houden, veroverden de Pelikaan spelers één punt by Zevenhoven, zodat daarmee het doek viel over Woubrugge. ZEVENHOVEN—PELIKAAN Tweemaal heeft Zevenhovèn een voor sprong moeten prijsgeven. Nadat Kees van Lith een beginoffensief van Peli kaan doelpuntenvrij had weten te hou den, schoot in de 30e minuut Koos Ver laan uit een voorzet van André Wahlen in. Vijf minuten later profiteerde Bekker van een fout van Ger Koster, die de bal kwijtraakte. Twee minuten voor rust nam Zevenhoven andermaal de leiding toen Koos Verlaan opnieuw na aangeven van Wahlen de bal over de doelman wipte. Het gelijkmakende doelpunt van Pelikaan ontstond in de 15e minuut na rust, tijdens een periode waarin Zeven hoven oppermachtig was.Ook nu was Bekker de maker van het doelpunt. UVS—OEGSTGEEST In dit oninteressante duel, dat zich voornamelijk afspeelde op het midden veld, schoot Koos Veefkind eerst uit een voorzet van Cor Boekweit in ideale po sitie naast, waarna in de 15e minuut van de tweede helft ex-doelman Bram Brandt de bal uit een hoge voorzet van Jaap Heruer over doelman Van Aalburg kopte. Hilariteit ontstond nog een kwar tier voor tijd. Jaap van Duyvenbode loste vanaf de linkervleugel een schot, waar door de bal in het doel leek te zullen belanden. Die gedachte was ook arbiter Van Dodewaard toegedaan. Gedecideerd liep hij in de richting van de middenstip. De wind speelde de arbiter echter parten, want juist voor het leer in het Leidse doel zou neerdalen, werd de bal opge wipt en alsnog naast de goal geworpen. RCLVEW RCL is" na het enkele weken rustig aan te hebben gedaan zaterdag weer uit stekend voor de dag gekomen. Er werd weer goed gecombineerd en met wat meer doortastendheid zou VEW met een aanmerkelijk grotere nederlaag naar Heemstede zijn gestuurd. Nu bleef het bij 21. Thijs de Witt legde daarvoor de basis. Nadat Ferry van Haver onderuit was gehaald, schoot De Witt de penalty in. Twintig minuten na rust lanceerde F. v. Haver, Tonnie Ederveen, die voor 20 zorgde. Nadat een schot van Wally van Haver gestuit was door de paal, werd een directe vrije trap „over het muurtje" RCL vijf minuten voor tijd nog KOUDEKERK—SVOW Cees Deemoed is de grote man geweest in dit voor SVOW zo triest verlopen duel. Zelf scoorde hij het eerste doelpunt en voor de drie volgende treffers legde hij de grondslag. Na vier minuten was het al raak. Krijn Boelee zette voor en Dee moed schoot in. Kort voor rust profiteer de Jan van Heek van een misverstand tussen Jan Zweeris en keeper Vergunst en tekende 11 aan. Wim Boon, invaller i Egmond en Krijn Boelee zorg- r een 41-eindstand in het voor- Koudekerk. KNS begon goed met een treffer van Wim Brakel, die echter door de overi gens goed leidende afbiter v. d. Roovaart om onverklaarbare redenen werd afge keurd. Dik Onderwater hielp zijn ploeg aan de andere zijde enigszins over de drempel der nervositeit heen door uit een doorbraak te scoren (10). Vicus bleef in het eerste kwartier de beste ploeg maar kwam na een rijtje missers van KNS-aanvallers (Brakel liet een strafworp liggen) heel goed weg. Het beter lopende aanvalsspel van de Kooi mensen resulteerde na een kwartier in de tweede treffer van Nandi van Helden Toen Daan Carree nog geen minuut later zijn ploeg op 30 bracht leek Vicus op een ruime zege af te stevenen, te meer daar KNS'er Kluts zijn directe opponent Carree, die een betrouwbare partij speel de, nog enkele keren moest laten gaan. Falen Carree faalde echter in de afwerking, waarna KNS via Hen Slechtenhorst op het voor haar zeer juiste moment tegen- scoorde (31). Op instructie van coach Zirkzee greep KNS naar de rem, die de Oriëntexpress in vaart moest doen min deren. En daarin slaagde KNS uitstekend. Goed vertragend spel in het middenvak deed het tempo bij Vicus aanmerkelijk I zakken. KNS, conditioneel niet zo sterk I als Vicus, Kon daardoor de verdere wed strijd bijblijven. Toen Hans Fileman, die de altijd zo betrouwbare Wim Meyer enkele keven in moeilijkheden bracht, de „undeedog" op 32 schoot via een fraaie wijkbal. was de strijd weer open. Na de hervatting volgde er een zgn. „enkelspel". Eei-st moest Wim Brakels enkel goed ingëpakt worden, waarna Hans Filemon (KNS) en de tegenvallende Mattie Baart (V.O.) met enkelblessures vervangen werden door resp. Wim v. d. Linden en Flip v. d. Meygaarden. Laatst genoemde bracht nog enig gevaar in de Vicusaanval. die gedurende vijf minuten I een waar bombardement op de KNS- korf deed neerkomen. Vicus kon zich ondanks een veldmeerderheid, verkregen doordat Hen Brakel in het middenvak nogal slordig te werk ging, niet bevrijden I van haar angst. KNS ging aan de andere kant in zo'n laag tempo te werk. dat de Vieusdefensie nauwelijks in gevaar kwam. Vicus had geluk, dat v. d. Roo vaart een fraaie „tip in" v,an Kluis ten onrechte afkeurde, zodat een verwissèKng van de vakken nog voor een verrassend slot had kunnen zorgen. Met nog acht minuten te gaan gaf coach Hensen het sein de 32-voorsprong vast te houden. Het kampioenschap, dat volkomen ver diend bij Vicus is terechtgekomen, geeft echter nog geen promotie naar de over gangsklasse. Daarvoor moeten nog pro motiewedstrijden gespeeld worden. In dit verband is de wedstrijd van a.s. zondag tussen Fortuna en De Algemene in 1D uitermate belangrijk. Alleen bij winst van de blauwwitten mag De Algemene zich kampioen noemen, waardoor een eventuele promotiestrijd VicusAlge- WesterkwartierDanaïden De Danaïden maakte een weinig ge- inspirerde indruk. Het opstellen van Casper van Nierop. die voor het eerst weer een hele wedstrijd meespeelde, bracht daarin geen verandering in. Stoel- tie, weer geselecteerd voor de oranje elf, gaf het beginsignaal voor de doelpunten- Het kampioensteam van Vicus Oriëntis: dames: van links naar rechts: N. van Helden, J. de BoerConne Carree, Lenie Perfors, Tiny Schouten, Lenie Niessing en Diet Wolters. Heren: van links naar rechts: R. Niessing, Bram Westbroek. Flip van Meygaarden, Daan Carree, Wim Meyer, Mattie Baart, Dik Onderwater en trainer J. Hensen. lawine, waarna Ellie Berlager 20 in schoot. Na een treffer van Jacques Schipper scoorde Casper van Nierop tegen, waar na de thuisclub ongestoord uitliep naar 51 door treffers van good old Sieben- list en Daan v. d. Berg. De tweede treffer van de Leidse „scholieren", gescoord uit een doorbiaak van Erik Filemon, kon de Amsterdamse machine niet tot stop pen dwingen. Paul Kist, Leo Borghols en Hennie Boyne maakten de achterstand onoverbrugbaar (82) De laatste actie voor de pauze was van Aad van Nierop (83). Na de thee was de produktie evenals het vertoonde spel matig. Pas na 23 minuten vergrootte Andrea Keller het verschil tot 6 punten, maar nog geen minuut later herstelde captain Nap de marge (94). 6 minuten voor tijd ge bruikte Dik Stoeltie een strafworp om de dikverdiende zege in de.dubbele cijfers te schieten (104). De reservéfe van De Danaïden deden bét beter, en promo veerden via het reeds lang verwachte kampioenschap naar de refeerve hoofd- Perni*Koog Zaandijk Jan Reedijk opende na een vrije worp i score, waarna de Zaandijkse gelijk maker voor de gasten een averechtse uitwerking had. Christine Pera, Kees de Rooy en Daan Vreeken (doorbraak), zetten de Kogers op een 4I-achterstand, die echter niet onoverkomelijk bleek. Met de pauze was het al 43, waarna de 2e periode enkele Leidse fouten in de de fensie Koog Zaandijk in staat stelden Pernix voorbij te streven (46). De oganjekragen kwamen goed terug. Paul Mekking benutte een strafworp, waarna Daan Vreeken op identieke wijze als bij zijn eerste treffer voor 6'6 liet wisselen. Een overgenomen strafworp zette Pernix op 1 punt achterstand, die door toe doen van Guido Bakema nog een keer weggewerkt kon worden (77). Een soort nhoopsschot in de slotfaze bombar- i gelukkigs Oost ArnhemZ'kwartier Zuiderkwartier kwam wederom niet tot winst. De geel-blauwen, die er van over tuigd waren, geen wedstrijd meer te ver liezen, moesten in Oost Arnhem hun meerdere erkennen.. De eerste helft handhaafde lange tijd de „brilstand". totdat de thuisclub een strafworp tot de mogelijkheid op een treffer zag (10). Met 2 overheersende defensies werden beide teams na drie kwartier door de sterke wind en de arbiter naar de kleed kamers geblazen met nog steeds li0 op het bord. Het was ook na de hervatting een matte vertoning. Na een kwartier werden de pogingen van aanvoerder Hen Ziei-ikzeee eindelijk beloond (11). In de tweede opstelling" overheerste de thuis club. In no-tirne keek Zuiderster tegen 1,UMW" «r -J" mie van Daim kwam nog tot 42, maar verdere mogelijkheden zagen de Leide naren over het hoofd. ZKW liet 2 straf- worpen onbenut. PamsOns Eiland Een week na het geruchtmakende duel kwamen beide teams opnieuw tegen el kaar in het veld, waarbij het nu een stuk vriendschappelijker toeging. Pams bleek nu wel in staat een voorsprong van twee punten vast te houden en op nieuw met een man minder. De uitste kend leidende arbiter Datthijn, duidelijk geïnstrueerd door de KNKB, zag zich na een woordenwisseling met Kesterkamp (Pams) genoodzaakt laatstgenoemde te verwijderen, terwijl de strijd ditmaal uiterst sportief gestreden werd. Pams liet twee treffers noteren van Ben Gehrke en Ron Westerkamp (20). Na 21 minuten faalde Deeger.aars vanaf de stip. waarna Ons Eiland het initiatief nam. Pams slaagde er steeds in de aanvalsacties van de roodbroeken te ondex-breken, net op het moment dat Ons Eiland gevaai'lijk begon te worden. Wurms kwj minuten tot 30. waarna vooral Deege naars en Hasselbach bepaald pech met hun schoten hadden. Rust 30. Na de pauze was het al na 1 minuut 40, toen Wim van Duyvenboden een fraaie door braak afroncde. Na nieuwe missers var Ons Eiland had Piet Beekman na 14 mi nuten eindelijk succes (41). Toen de zelfde speler zes minuten later ook eer strafworp omzette in een doelpunt, leek Ons Eiland het via een offensief nog te gaan redden (42). Door deze nederlaag en de reeds genoemde verliespartij KVS is eeh beslissingsduel tussen Ons Eiland en KVS noodzakelijk geworden om uit te maken,, wie degradeert. CrescendoFiks Ook het tweede treffen tussen Crescen- matte vertoning met 83, dat Fiks met de rust de schade nog tot 32 hadden kunnen beperken. Beide teams misten de inspiratie om er iets goeds van te maken. Fiks profiteerde in de beginfase van de nonchalance aan Leidse zyde. Treffers van Ruud de Gruil en Marjan Huizing deden Cres cendo flink wakker schudden. Een toch wel geschrokken Crescendo had Oegstgcestenaren nog na pauze ach- terhaald. Frans Cornelissen, Piet l'Amie en Aad Schouten warén de scheroschut- ters voor do thuisclub (32). Na de her vatting tekende Hans Los de verdiende gelijkmaker aan (33). Daarna liet Cres cendo haar supporters lange tijd in het onzekere. Fas in de laatste 10 minuten werd Fiks afgeschud. Paul Cornelissen en Louis Kok schoten hun ploeg wel na een kwartier naar 53. maar de definitieve beslissing viel pas tegen het einde Lenie Kok. Frans Cornelissen en Loek de Jong zorgden nog voor een x*uim uitgevallen Crescendozege (83). De eerste competitiezondag 1971 heeft voor het dis trict Leiden een groot aantal teleurstellingen opge leverd. Geen van de Leidse topteams wist tot winst te komen, hetgeen nog niet eerder is gebeurd. Roomburg en Noordwijk worden met resp. 101 en 92 volle dig onder de voet gelopen. Unicum was deze zondag de plezierige dissonant daar dit aan de wedstrijd tegen Popeye II één punt wist over te houden door een 44 gelijkspel. Fortuna wat meer op de hand van Roomburg was ge weest, had het evengoed een 65 overwinning kun nen zijn. Bram Madera speelde tegen de sterke Siebe Huizinga een uitgekookte partij. Echter bij 99 in de eerste reeks stokte er iets bij de Roomburgers. Siebe Huizinga wist hier handig van te profiteren en be sliste het pleit snel in zijn voordeel (119,'62). Dick Bouman zag in zijn partij tegen Niels Menko een 60, 30 voorsprong teloor gaan. Het werd hier 06, 8—6, 75. Jaap Temmink zorgde voor het enige punt door Mynders alle hoeken van de baan te laten zien (61, 86). Jan Ufkens ten slotte ver loor in 3 sets geheel onnodig van Kooymans (46, 60, 64). Anja Monod en Milon Penseel, die nog wat moet acclamatiseren in deze klasse, verloren hun single tegen resp. Koosje de Jong en mevr. Auwaer- v. d. Lande. Het eerste herendubbel van Jaap Temminck en Bram Madera leverde een fel gevecht op, dat uiteindelijk uitmondde in een 75 nederlaag in de laatste reeks. De overige partijen gingen in twee sets verloren, het geen de 101 eindstand opleverde. Verdere uitslagen: Roomburg HDe Metselaars IV 62; Roomburg HlGroen Geel V 17. MEXICO CITY De als mogelijk op volger van Avery Brundage genoemde Mexicaanse vice-president van het I.O.C., Clark Flores, is gisteren in Mexico City overleden. Krijn Blok werd de held van in Bodegraven. Tien minuten vo einde van een emotionele we maakte hij op fraaie wijze het w de doelpunt tegen Moordrecht. Bodejv ven had aanvankelijk een overwicl ondernam veel goede aanvallen, de Moordrechtdefensie stond pal. J was echter volkomen weerloos Tclkamp uit een voorzet ineens langs de verbouwereerde di|'j" man knalde. Tien minuten later kreeg Potuyt kans de voorsprong te vergroten l r: hij de bal over de Moordrechtdoeln wilde wippen, maar met een schitter de reactie plukte de doelman de tr nog weg. Moordrecht, dat niet voldo n de had aan een gelijk spel, viel fel en had tien minuten voor rust sue Steenbei-gen maakte na een doorloop ai de gelijkmaker. In de tweede helft f Bodegraven in de verdediging te waardoor Moordrecht gemakkelijk aanvallen. Dit sterke opdringen ko de ploeg echter de kop. Toen K Blonk tien minuten voor tijd de bal het middenveld kreeg was hij niet r te houden. BGC Floreant—DONK 1— Tegen alle verwachtingen Floreant van het bezoekende Donk wonnen. Hoewel Donk de betere pl i| was, wist Floreant een van de meeröf kansen te benutten, zodat de winst naar Boskoop kwam. Gedurei de eerste helft bracht Floreant ei iets van terecht en wist het met s aanvallen voor het Donkdoel te kon- In de 15e minuut bracht goed doon ten van Van Vliet de bal vlak bij Jong, die via de onderkant van de raak schoot. In deze periode kreeg I reant nog enkele kansen maar Bemmel, die vrij voor het doel scheen, wist niet hoe deze te benutl In de tweede helft hield Floreant vaak onbegi'ijpelijke wijze het schoon. Donk probeerde van alles, i Floreant was niet meer te passeren, zo kostbare punten waren binnen. WASSENAAR—NIEUWERKERK Het is Wassenaar niet gelukt Nieuwerkerk in bedwang te houden, inzet was zoek, waardoor Nieuwerk vechtend om elke punt, haar slag- slaan. De basis voor de overwin viel in de eerste vijfenveertig mini Tot tweemaal toe werd doelman ment gepasseerd. Bij het laatste di punt ging hij zelf niet vrijuit toen een afstandsschot vex-keerd beoox-deel Na x-ust kwam er een .ander. Wass in hét veld* dat hu pio.iaciirff*-we? gegraat toonde. De stormvloed van vallen leverde toch nog een tegentrèffj op toen Van Veelen na een hoge zet door het midden inkopte. RijpweteringGr. Willem Dat Rijpwetex-ing zich geruggesl weet door een veilige plaats competitieladder kwam tegen Willem duidelijk uit. De fut wai ploeg verdwenen en de tegensta! had daarom weinig moeite om flink: te halen. De inzet was bij Gx-aaf Wills gx-oter en bovendien hadden zij m doelman Sjors ten Cate niet eei zijn beste wedstrijden speelde, fout van hem betekende in de twaf minuut reeds de eerste treffer van mans. Vijf minuten later trok Leo Zwet de score weer gelijk toen hij van de doelman terugstuitend schot Hans Witteman alsnog inschoot. Ui voor rust maakte Goemans er 21 vat Ook na de pauze schreedt Rijpweterin 'oort op het pad van de gezapigheid Het gaf de tegenstander alle kans o: in het spel te komen en hiervan w dan ook dankbaar gebruik gemaakt, snel liep de score op tot 14. Chr Zoetemelk bracht nog enig leven brouwerij door tegen te scox-en vijfde doelpunt, waarbij Hans Weenin de bal op de voeten van de tegenstar. der legde, betekende voor Rijpweterir de konck out. Noordwijk Tegen Joy-Mozaiek is Noordwyk van een koude kermis thuisgekomen. Met 92 verloren de Noordwykcrs het pleit tegen dit wel zeer sterke team. Rob Kog- gink speelde verrassend goed tegen Stanley Franken, maar mécr dan een derde set zat er voor hem niet in. Kees Marrée had niets in te brengen tegen Hans Hartogh (26. 26). Cap tain Ronald Blommendaal was deze zon dag goed op dreef; met 61 in de derde liet hij v. Maurik zijn hielen zien. Good- old Karsten vond zijn -Waterloo tegen Frank Koning. Josine v. d. Koogh toonde ook nu weer aan, dat zij ook dit jaar weer voor de punten zal zorgen; met 63, 62 gaf zij Trudy Klop klop. Joke Bos tenslotte verloor met tweemaal 63 van Corry Bitte. Het tweede heren- dubbel en het damesdubbel gingen in twee sets verloren, terwijl de overige partijen in drie sets naar Joy Mozaiek 1 gingen. Forescate Ook Forescate deelde deze zondag in de algemene malaise. Met 72 gingen zy tenondcr tegen Desh 3, hetgeen al na een competitiezondag op degradatie wijst, anagezien Desh 3 met Forescate in deze afdeling tot de mindere broeders hoort. Bernard Dorenbos kreeg van de fel spelende Wim Barendse geen enkele kans (26. 46). Henny Kolmans speel de tegen Rob Hordyk een eigenaardige party. Hij verloor de eerste reeks met 6-r-l, won de tweede met 60, om vervolgens de laatste weer met 6—1 te verliezen. John Visbeen won tegen Hughan in een ware marathonslag wel de eerste set (1210), maar de volgende 2 sets gin gen allebei met 63 verloren. Angelique Forlazier speelde tegen mej. Volkex-s on danks een nederlaag in twee sets een verdienstelijke partij. Martien v. d. Mijn verloor van de met een dubbele forehand toegeruste Hanke Faase. Bernard Doo- renbos en Henny Koemans tilden de stand naar 15 door Brandse en Hor dijk gedecideerd te verslaan (60, 86). Voor het tweede Voorschotense punt zorgden Angelique Fortanier en Bernard Doorenbos door mej. Volkers en Wim Brandse met 64 in de derde te ver- De Leidsche Hout De Leidse Hout, die dit seizoen aspi raties op de titel dacht tc hebben, is deze zondag met zyn neus op de feiten ge drukt. Met 1—7 trokken ztf aan het kort ste eind. Jan Willem Frederikse gaf de mentaal nog zwakke Gerrold v. d. Sluis het na kijken. Ook Wim Smit, die dit seizoen voor het eerst voor de Leidsche Hout uit komt, zag zijn single in twee sets ver loren gaan: 64. 64. Co v. Berghe- Henegouwen speelde tegen de sterke mevr. v. Maurik een geweldige partij. In de laatste set moest zij echter afhaken door het feit, dat zij weer last kreeg van haar blessure, waardoor zij niet meer uit de voeten kon (61, 36, 64). Mirjam Mulder zorgde voor het enige punt door mej. Welschen te doen sne ven. Het hex-endubbel van Frank Bonte en Gerrold v. d. Sluis, waarbij Frank Bonte steeds zo min mogelijk in het spel betrokken werd om hem het scoren te beletten hij smashte in totaal drie keer ging met tweemaal 63 ver loren. Verlies in de overige partijen en het cadeau geven van de eerste mixed vanwege de blessure van Co v. Berghe- Henegouwen leverden een 17-eindtand op. Unicum Unicum is deze zondag de enige Leid se tennisclub geweest, die één punt wist te behalen. Tegen het sterke Popeye 2 werd met 44 gelijkgespeeld, terwijl er zelfs een winst met 53 had ingezeten, als de nieuwe herendubbelcombinatie Han Meyer-Rob Bokweg niet verzuimd had de 62, 30-voorsprong, die zy hadden, uit te bouwen tot een overwin ning. Helma Kallenberg verloor tegen de voor deze klasse veel te sterke mevr. Bo deman in twee sets (1—6, 2—6). Maureen Meijer had alleen in de tweede set pro blemen met mevr. Heselt, maar haar aal vlugheid gaf in de laatste set ruim schoots de doorslag. Lodewijk Kallen berg zorgde weer op traditionele wijze voor zijn gebruikelijke punt door van Duivenbode te ovex-winnen. Han Meijer liet er tegen Rob Spaan geen twijfel over bestaan, wie er de sterkste was en hij won zoals hij wilde (61, 62). Winst voor Maureen Meijer en de nieuwe Unicumaanwinst Rob Bokweg, die aan toonde over goede dubbelspelkwaliteiten te beschikken. In de eerste mixed gaf een gelijke eindstand te zien (44). De Munnik Ook de Munnik is in deze tenniscompe- titie niet daverend uit de startblokken ge schoten, al dient er wel bij gezegd te worden, dat het niet meespelen van Karin Braakman, die momenteel in Ber lijn verblijft, een geduchte handicap voor de Leiderdorpers betekende. Tegen het Stort 2 werd nu een nipte nedex-laag van 53 geleden. Jan Theu- nisen, die weer als vanouds speelde, had geen enkele moeite met De Gxaaf (64, 62). Jan Lind daarentegen had geen kans tegen de oud-overgangsklasse-B- speler H. Tjalma (26, 26). Invalster mevr. Boot speelde tegen mevx\ Breg- man een goede partij, maar ging toch in drie sets tenonder (64, 26. 36). Wilma Bokema tenslotte scoorde het 2e punt voor de Munnik door mej. Hoog land te verslaan (86, 60). De eind stand van 35 werd bereikt, doordat Wilma Bokema en de heer v. Leeuwen het tweede gemengddubbel op hun naam wisten te schrijven (62, 61). Vex-dere uitslagen: De Munnik 2Zand- voort 4 53; De Munnik 3U.S. 1 17; De Munnik 4Wilhelmus 2 71. DEN HAAG Tijdens zwemwed strijden ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van de zwemvereniging Z.I.O.S. heeft de afvaardiging van de L.G.B. vier kringrecords scherper ge steld. De talentvolle Peter Wolters bracht ook ditmaal weer zijn record op de 200 meter schoolslag omlaag. Met een tijd van 2.52.5 bleef hij 2,2 seconde onder het oude record. Op de incourante afstand 100 meter wisselslag tweemaal een record. Bij de heren overbrugde Dick Werter de af stand in 1.11.8, hetgeen hem slechts een vierde plaats opleverde, doch goed was voor een nieuw record. Trude v.d. Kraan bracht bij de dames 1.18.6 op de chx-onometei's, waarmee zij het oude kringrecord met 1,9 seconde scherper stelde. In de allerjongste leeftijdsklasse nam Edward Maasdijk het kringrecord op de 50 meter vrije slag af van zijn clubgenootje Rudy Plouvier. Met een tijd van 36.2 bleef Edward 0,4 seconde onder het oude record. Zwemwedstx-ijden op 18-4-'71 in De Regentes ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan. 50 meter schoolslag o. 10 j.: 1. Ed ward Maasdijk (L.G.B.) 48.9. 3. Mar cel Kruyff. (L.G.B.) 53.7. 100 m. vrije slag j. o 12 j.: 1. D. Tuyl (Zios) 1.16.2. Allen v. Belkum (L.G.B.) 1. 88.2. 100 m schoolslag m. o. 12 j.1. Har- i-iët Platje (L.G.B.) 1.35.7. 2. Marian Bertelink (L.G.B.) 1.38.5. 50 m. vlindersl. jongens o. 10 j.: 1. Rudy Plouvier (L.G.B.) 51.7. 200 m schoolsl. jongens o. 16 j.: 1. Peter Wolters (L.G.B.) 2.52.5. 100 m. vrije slag meisjes o. 16 j. A. Radersma (Zios) 1.06.7. 3. Renée Plat; (L.G.B.) 1.11.6. 50 m rugslag jongens o. 10 j.1. Frat .Hoogervorst (L.G.B.) 49. 3. René Noppi' (L.G.B.) 54.5. 50 m. rugslag meisjes o. 10 j. Vex-kerk (Devel) 43.4. 2. Janet (L.G.B.) 46.7. 100 m wisselslag heren.: 1. K. Zanl voort (Devel) 1.08.4. 4. Dick Wem (L.G.B.) 1.11.8. 100 m wisselslag dames: 1. T. Zantvooi (Devel) 1.17.6. 4. Trude v. d. Bra?. (L.G.B.) 1.18.6. 50 m vrije slag jongens o. 10 j.: Edward Maasdijk (L.G.B.) 36.2. 2. Ru Plouvier (L.G.B.) 37.4. 50 m. vrije slag meisjes o. 10 j.1. Raaphorst (Zios) 42.8. 2. Janet Von' (L.G.B.) 46.4. Jubileum estafette mixed: 1. L. G. 7.10,4. 2. Zios 7.15.3. 3. De Devel 7.18. ZOETERWOUDE Als opvolger de naar zaterdagclub Noordwijk ver trekkende trainer v.d. Horst heeft DOS* de Amsterdammer H. H. H. Boersm' aangetrokken. De heer Boersma. dii oefenmecster verbonden is geweest Spel. Lisse, Zccbrugia, EVC, Zilver meeuwen cn Uithoorn heeft dit seizoen Hillegom onder zijn hoede gehad. Tc

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14