Wat betekent Hoogovens voor een bloemist? V De geur van aarde en bloemen en planten. Tientallen tinten groen en evenzoveel andere kleuren. Waarom kan de bloemist dat allemaal laten groeien en bloeien? Omdat hij Hoogovens heeft... omdatwij Hoogovens hebben. Gaat u maar na: bij Hoogovens werken ruim 21.000 mensen die wel eens een bloemetje willen binnenzetten. Dat kan er ook wel af, want elke maand wordt er zo'n 28 miljoen aan salarissen verdiend. En dat is nog lang niet alles. Er zijn nog zoveel andere bedrijven die voor Hoogovens werken, waarmee weer flink wat geld verdiend wordt voor een bloemetj e. Alleen alindeljmond plaatste Hoogovens voor 75 miljoen aan orders in 1970. Voor heel Nederland was dat bijna 800 miljoen gulden. Hoogovens is meer dan staal en cement. Hoogovens betekent ook rozen, tulpen en margrieten. In het bedrijf voor walsers, controleuses, elektromonteurs, HTS'ers enzovoort. Buiten het bedrijf voor bouwvakkers, bakkers, vrachtwagenchauffeurs, modeverkoopsters enzovoort. Allemaal kunnen we bestaan mede dank zij de geweldige economische motor die Hoogovens heet. Zonder Hoogovens zou menig bloemist het kopje moeten laten hangen. Voor tienduizenden Nederlanders zou het een dooie boel worden. Waar worden de centjes voor een bloemetje verdiend? Bloemist .T..T. Impink. v. Reedestraat 8.Heerhugowaard: ierhugowaard is enorm gegroeid de laatste jaren. :t winkelcentrum waar mijn zaak gevestigd is, 'Heerhu) Het v is daar een sprekend bewijs van. Ik weet dat e veel Hoogovens-werkers hier zijn komen wonen. Kennen doe ik ze niet en als bloemenmagazijn merk je van pieken in de omzet niet zo veel, uitgezonderd in de zomermaanden. Dan staan er zo'n 40 emmers bloemen hierbuiten. Verder kopen mensen bloemen voor verjaardagen en zo. Heerhugowaard blijft groeien - er komen regel matig nieuwe woningen gereed. Het is voor ons zakenmensen toch wel van groot belang dat er zo'n welvaart brengende industrie in de streek gevestigd is. Bloemen is nog teveel een luxe artikel (14°/o BTW - het hoogste tarief) en daar is dus geld voor nodig.' Bij Hoogovens IJmuiden

Leidse Courant | 1971 | | pagina 20