LOVE STORY" beheerst ook muziekwereld IN SOFT-LOOK EN NO-BRA TE WATER ZATERDAG 17 APRIL 1971 m ov tuzikale thema uit de ongeloof- succesvolle Amerikaanse film Story" maakt momenteel gro- I opgang. Zowat iedereen die iets te itekenen heeft in de muziekwéreld >eel( of zingt dit sentimentele-com- M| erciële nummer en het is dat onze ravc vaderlandse borst Johnny Jor- tan herstellende is van een zware ■ialgpifkte. want anders zou ook hij ntrin aarschijnlijk zijn versie aan alle 11100 nderen hebben toegevoegd. landl -ANDY WILLIAMS EN JOHNNY MATHIS literaard wierpen de Amerikanen ich het eerst op het thema van TOOl rancis Lai. Zo doopte ons aller 0|ndy Williams zijn nieuwe langspe- neteen „Love Story" en ok de licht gekleurde Johnny Ma- verkfliis deed dat voor zijn nieuwste jee De heren Williams en Mathis bben blijkbaar dezelfde smaak, int naast „Love Story" vinden wij de beide platen maar liefst vijf ezelfde titels. Dat mag de pret ech- r niet drukken, de stijl van Williams rschilt namelijk nogal wal met die n Mathis. die heel wat meer pa- stalgie in zijn interpreta- ies stopt. Het •rlijk zijn beide elpees tegen el- aar af te wegen. Johnny Mathis is in zanger pur sang en Andy foit're weird" Williams is eigen- |k meer een showman. ersoonlijk geven wij de voorkeur m de elpee van Mathis, wiens stem jwoon meer diepte en schakeringen kent en daardoor ook de intenties ksten beter weel waar te naken dan Williams. Op „Love Storyvan 'Mathis vinden we naast de titelsong recente toppers als ..Ro garden". ..It's impossible" (het tmer dat de terugkeer van Perry Como inluidde), ..We've only just be- „My sweet lord". „For the good (al deze titels vinden wij ook op de elpee van Andy Williams) en rerder „Ten times forever more". ..I ,What are you doing the live", „Traces" en ..Loss Andy Williams ook best schijf. Zijn iong" liegt geldt eveneens voo ■an James Taylor 'ocalisten moet i ..Fire and rain" Voor de betere echt in Ameri- dat blijkt overduidelijk deze twee kwaliteitsplaten, die beide op het CBS-label verschenen. FRANCK POURCEL Ook Franek Pourcel heeft zich met zijn zoetgevooisde orkest geworpen op „Love Story". Dit nummer vormt de titelsong van een album, waarop ook talloze andere bekende filmthe- lan. Zo komen wij „Lara's theme" weer eens tegen. .'.Midnight ■boy". „Bonnie and Clyde". femme" en verder iets minder bekende, maar daarom niet minder l-rijke nummers. Op deze schijf tigt Pourcel met zijn orkest de die hij in de loop der jaren •gvuldig in Frankrijk en ook ver en h ;eft opgebouwd. Deze plaat is uitermate geschikt voor |*fluisterverlichte" huiskamers en na- jtuurlijk ook ter opluistering van pauzes in de bioscoop. (Pathé Marco- C062-11388). FRITS LAMBRECHTS In het Nederlands bestaat er ook een goede versie van „Love Story", zij het niet op elpee maar op single, ('aberctier Frits Lambrechts heeft dit nummer in een uitstekende ver taling van Carlo v.d. Vegl op de plaat gezet. Met zijn, wat hese stem maakt Lambrechts er een fraai stukje luisterwerk van. Louis van Dyke op piano cn strijkers onder leiding van Rogier van Otterlo ver volmaken het geheel. (CBS 7146). JAMES LAST 'achter echt ni< is Armstrong te oud geworden, maai wel amuseert hij ons nog steeds met zijn gezellige „gegorgel". Titels: „Running bear „Wolverton moun tain". ..Ramblin' Rose". ..Crazy arms" e.a. (AVCQ Embassy 80 959 IT». .lohnnvMathis mag rekenen, durven wij te betwij felen, want zoals bekend heeft men hier in het Hoog-Vlaamse nogal wat moeite met het Frans en het Franse idioom. Toch behoort Gerard tot de Gallische artiesten, die verstaanbaar Frans zingen en bovendien zijn de tek sten die hij zingt dóódsimpel. Ieder een weet toch wat een butterfly is. RICHIE HAVENS i negerzanger Richie Ha- eigenlijk wel iets weg Louis Armstrong. Ook goed bekend geworden DISCORUBRIEK Woodstock, hei als hebben van de voor- n en ander blijkt duidelijk nlangs verschenen elpee k', waarop ook George Har- ere comes the sun" prijkt. Have zal bereiken, da; zeker ook „End of the seasoi noemd worden, een indringen mcr met prachtige Moogfrag (Polydor 2210 080). DANYELGERARD ..Atmosphere" is de titel van een elpee, gemaakt door Danyel Gerard, de Fransman die met de single „Butterfly" zulke hoge ogen gooide in de diverse hitparades. Of deze elpee op zulke hoge verkoopcijfers door Charles Bels blanche ga ard heeft het o deze schijf dus over de dingen va alledag en hij presenteert die in ee prettige, niet al te moeilijke vorm geving. Misschien lukt hel Gerard i Nederland door te breken, het z hem van harte gegund. iCBS Wonderman James Last heeft in de afgelopen jaren al heel wat heerlij ke schijven afgeleverd. De grote kracht van het orkest van Last is ongetwijfeld de flexibiliteit in reper toire en verklanking. Last stort zich net zo gemakkelijk op de klassieken als op de pop en het resultaat blijft altijd iedereen plezieren. Dat geldt zeker ook voor de allernieuwste schijf van het Lastorkest. „Happyning" ge heten. waarop recent popmateriaal in een heel aantrekkelijke vorm wordt gepresenteerd. Overigen voe ren de vocalen op deze plaat de boventoon, in tegenstelling tot de meeste andere platen van de mees ter waarop het koor louter dient ter verrijking van de instrumentale klankkleur In het gemengde koor op „Happyning" vermoeden wij wat negerbloed. want nummers als „Cot- lonfields", „T hear you knocking". „Monlego Bay" en ..She came in through the Bathroom window" klinken vocaal gezien soms bijzonder negroïde. In elk geval maakt Last er weer een mooi feestje van. met voor ons als persoonlijk hoogtepunt Bob Dylan's ..Girl of the North country" Op naar de volgende schijf van Last. (Polydor 2371138). LOUIS ARMSTRONG De momenteel ernstig zieke Louis Armstrong mag zich nu al een on sterfelijke beroemdheid noemen. In de jaren twintig en dertig verwierf hij zich grote roem met zijn „aard se" trompetspel en later stortte hij zich als zanger in het showgewoel Er zullen maar heel weinig mensen zijn die niet gecharmeerd zijn van het ..gebarsten" stemgeluid van Daddy Ai-mstrong. die de laatste ja ren de trompet niet meer beroerd heeft. Misschien is de elpee „Louis Armstrong-Country and Western" wel het laatste vinylprodukl, waarop wij Satchmo kunnen beluisteren. Op de/.e schijf zingt Armstrong al wat oudere liedjes, die door de aangepas te begeleiding zo'n beetje in do copnlryhoek terechtkomen Kracht' DIMENSION OF MIRACLES Wij zijn nooit zo kapot geweest van verzamelplaten. Doorgaans tonen die schijven een nogal heterogeen ka rakter en zeker is dat de verscheide ne nummers op verzamelplaten een nogal wisselende kwaliteit vertonen. Zo ook op de elpee ..Dimension of Miracles die gevuld is met voor het merendeel heavywerk van niet zo vreselijk bekende artiesten en groe pen. Bluy Cheer, The Second Co ming. Trilogy. United Sons pf Ame rica en Sir Lord Baltimore, allemaal namen die weinig zeggen en dat geldt ook voor de muziek van deze De be kende "figuren springen er dan ook duidelijk uit. Zo komen we een fraai nummer tegen van Rod Stewart, ,,lt's all over now", en ook „Runa way child" van Buddy Miles is zeker de moeite waard. Maar ja, deze dub- belelpee kost dan ook slechts eenen twintig gulden. (Mercury 6641 GARY WRIGHT In het kader van de solo-elpeerage ontketend door allerlei bekende pop figuren past volkomen de langspeler ..Extraction" van ex-Spooky Toothlid Gary Wright. Ook hij heeft zich op zijn solo-eerstelling omringd met allerlei bekende popvriendjes, zoals Klaus Voormann. Hugh McCracken, Trevor Burton. Mick Abrahams en Alan White en voor hel vocale werk werden de bekende dames Troy. Bell en Newman geronseld. Er zal onge twijfeld keihard aan deze plaat ge werkt zijn. maar hel spijt ons te moeten zeggen dat wij dat niet kun nen horen. Er wordt af en toe wel keihard gespeeld en dat maakt deze plaat nu juist zo vervelend. Het is toch allemaal weer hetzelfde lied e en hetzelfde gitaarloopje. Ook de stem van Wright levert geen enkele verrassing op. Jammer. (AMLS 2004). ART TATUM De in 1956 overleden jazzpianist Art Tatum is nog steeds voor vele jazz- jongens een lichtend voorbeeld. Ta- tums stijl was enerzijds sterk ge bonden aan de traditionele riedels van een Fats Waller en Jerry Roll Morton, anderzijds verwerkte hij in zijn spel toch veel nieuwe ideeën, die heel wat typische boppianisten hebben geïnspireerd. Op de elpee ..The legendary Art Tatum" valt de rijke techniek van Tatum nog eens ten overvloede te bewonderen in nummers als ..Willow weep for me", .Beguin the beguine'. .Body and soul'. ..Tenderly" en in nog wat ever greens. die in de versie van Tatum nog steeds niet vervelen. De jazzwe- reld verloor in Tatom echt >vel", een heel ^éróol man: (201h Century - Fov 912 04|. CLARKE-B0LAND BIG BAND Een van de betere jazzbigband* van dit ogenblik is zeker The Kenny Clarke-Francv Boland Band. Dit or kest bestaat uit Europese en Ameri kaanse musici. Het geluid dat deze heren produceren is uiterst homo geen en compact en zonder twijfel van klasse. Dat is onze conclusie na het beluisteren van de elpee „Volca no". een live-schijf die in 1969 werd opgenomen in de fameuze club van Ronnie Scott in Londen. In de toen malige bezetting van de band komen we namen tegen als Idrees Sulie- man. Ake Persson. Bennie Bailey. Sahib Shihab. Johnny Griffin. Dusko Gojkovic en ook onze landgenoot Eric van Lier op trombone. En natuur lijk geven de leiders van het geheel. Kenny Clarke en Francv Boland. ook blijk van hun aanwezigheid. Het is overigens niet zo dat al deze jongens het hele jaar door met el kaar spelen. Voor festivals of specia le concerten of platen wordt dit or kest in het leven geroepen en daar buiten speelt; iedereen in allerhande formaties. Hel is duidelijk dat de bezetting van dit orkest dan nogal eens wisselt. Desondanks blijft dit orkest overal grote indruk maken, zoals op de schijf „Volcano"', waarop heel geïnspireerd wordt gemusiceerd en gesolieerd. Voor de jazzliefheb bers is „Volcano" een aanrader (Session 12 0061 THE REVELLS Ken van de beste singles die ooit in Nederland gemaakt Is. is zeker ...Mind party-Indian Ropeman" van het Haagse damestrio The Reveil*. Ken jaar ot' wat geleden zwoegde dit trio nog in de amateursector, maai sinds CBS Nederland zich over d« dames heeft onlfermd is de total» doorbraak tot stand gekomen. Muzi kaal gezien tenminste, want of het publiek de betere songs van 1 Revells op prijs stelt valt nog bezien. Misschien gaal deze single internationaal wel wat doen. er valt de nodige kwaliteit te beluis teren. zowel vocaal als instrui taal. Het beste nummer van deze single vinden wij ..Mind party", spe ciaal voor The Revells geschrevei door Ekseption Rick van dér Linden en vertolkt op vlammende wijze (CBS 7050). SANTANA **od Stevvarl De Amerikaan Carlos Santana mag er prat op gaan het Latijnse element in de pop te hebben ingevoerd. Met zijn groep, ook pas goed doorgebro ken na Woodstock net als Hav komt Carlos binnenkort naar land. De onlangs uitgebrachte single ..Samba pa ti- Oye como va" biedt alvast een voorproefje van de war bloedige geluiden, die het publiek Nederland zeker zal gaan horen. (CBS 7046). Elegant raffinement in schemerig doorschijnende lyc no-bra eendelig model van Triumph. i-tricot voor dit De badspullen zijn dit seizoen alweer modischer geworden dan verleden jaar en hoewel de prijzen stijgen, zal alleen de vrouw die niet meer zwemt of over een ijzeren zelfbeheersing be schikt, de knip gesloten houden. De alreeds in lingerie bekende soft-look heeft het badpak bereikt: een weinig geprononceerde cup. of geen cup meer maar wel een voerinkje. Daar is het niet bij gebleven: de no-bra stelt het zelfs zonder voering. Denk niet dat u er komt door de ingewanden uit uw oude pak te halen! De coupe is na tuurlijk veranderd. Wij zagen twee badcollecties. die van Tweka en van Triumph. Naast veel overeenkomst valt een verschil op: Tweka wijdt de allermeeste aandacht aan de hippe jeugd, Triumph houdt iets meer een liefelijke vrouwelijkheid in het oog. Een kwart van de ..badpakken" voor komend seizoen heeft geen cups, wei nig voering en in vele gevallen zelfs een horizontaal afgeronde halslijn die de borsten afvlakt. „Het kan verkeren" zei Bredero. een man die oog had voor vrouwelijk schoon. Deze mode is dan ook een antwoord op de overdreven voorge vormde boezems die we jarenlang voor ons uit hebben gedragen. Ze waren niet hinderlijk (zoals nu wordt beweerd) maar in hun tijd een reactie op de mode daarvoor. Garbo was ook m^ar plat van voven, en het mode beeld uit haar, grote tijd is weer helemaal terug. Dat 'wil zeggen: voor wie mooi gebouwd is!! Gelukkig weel de fabrikant toch nog te toveren met naden die er iets van maken. Een grote tegemoetkoming aan haar die ondanks deze moderni teit toch wel een steuntje kan gebrui ken, is de mitellahalslijn, veelvuldig door Tweka gebracht. De twee beha bandjes sluiten gestrikt of geknoopt in de nek en doen wat de mitella doet Tweedelige badmode wint steeds meer terrein. De verhouding tot eendelig is in ons land 74-26 procent en wordt alleen door Zweden overtroffen, zegt Tweka. Men schrijft deze stijging toe aan de' introductie van hogere tot zeer hoge broekjes, waardoor de niet zo slanken eindelijk ook met de bikini konden meespelen. Maar heel mooie figuurtjes (die geen litteken van een blindedarm hebben) maken tegen de lage slipjes niet altijd bezwaar, getui ge succesnummers o.a. in minimale afmeting. Het eendelig model heeft soms een functionele bedoeling om hier en daar omvang te camoufleren of in te to men. Maar het zou onjuist zijn te menen dat er geen eendelige modellen waren voor mooie slanke meisjes! Ze zijn er wel degelijk, met interessante dcolleté's, veters en ar.der hang- en sluitwerk. Semikini en kwasikini is de tussen- Linnen-look met imitatie reptiel leren banden, gekruist vanaf mitella tot aan het slipje (Tweka). wie in de paskamer past, doet dat staande, maar met een no-bra moet de vrouw ook eens gaan zitten. En buk ken! Misschien ziet zij dan dat haar boezem toch te laag hangt zonder bra. Bij de bermuda moet zij juist staan en opletten of haar benen er wel lang genoeg voor zijn). Triumph Om niet de indruk te wekken dat bij Triumph de avant garde wordt verge ten: de no-bra is ook in deze collectie thuis, en bikini's met metalen ringen cn ketting-garnering, in zwart lak, in katoenen batist, in doorschijnende haakwerk en netweefsels bewijzen het. Batist, dat de zomerstralen door laat. is voor enkele bikini's gebruikt. Bij een bijzonder interessante semi kini bestaat de verbinding van de twee delen uit zeer smalle zij-pandjes, een buitengewonde vondst! Het eendelige model dat daarentegwr opzij geheel open is (ringen houd«jfi voor- en zijpand bijeen), ofwel eeè grondeloos decolleté heeft, voert naar de grote kracht van Triumph die weet wat foundation is. Van de Europese vrouwen heeft 63 procent meer dan maat 42. Met het oog daarop, presen teert deze fabriek naast goede bikini's de slankmakende modellen met een bustenaat vanuit de taille m Minimale, met batikmotief be drukte, bikini. (Tweka). vorm. Dit geraffineerd stukje bestaal uit één deel, maar is zo weggesneden dat van het voorpand nog maar een smal baantje over is. Als je bukt, hangt die baan als een zak naar beneden... wel een nadeel ten opzich te van de veel gemakkelijker bi. Lycra-jersey uitmuntend voor badmo de, heeft vormkracht en kan schitte rend gedessineerd zijn, nu in warme oosterse dessins. Wat overige materia len aangaat, de nieuwtjes liggen bij Tweka geheel op het jeugdige, spor tieve vlak: linnen- of bouclé-achtige stoffen (o.a met leer afgezet); nét echte blue jeans maar dan in 100 procent polyester; voorts breikwalitei- len als van ouderwetse wollen bad pakken en velours van acetaat-katoen dat best te water kan! Men zou den ken dal het reptieldessin nu wel ver veelt. Niets daarvan: er is 6x zo veel in omgezet als verleden jaar. (Alleen de Nederlandse man heeft het er voor zichzélf niet op). Kleurengrapjes in de bikini's, een zwart behaatje bij een tijgebroekje. een rood gestreept bo- venstukje bij blue jeans pants. (Wat de no-bra en de Bermuda's betreft: 38 r Behalve lycra-jersey, lycra-satijn en lycra-tricot (vliesdun en zijdeachtig), is er antron-flor met een zachte flu weelglans. De kleuren zijn bijzonder liefelijk en flatteus. Het is een mis vatting dat effen en vooral donkere kleuren een slecht figuur onopvallend maken. Ze staan de mooi geproporti- onneerde grote en kleine maat vol maakt. (Schemerig doorschijnend zwart zonder enige versteviging, intri gerend en uitermate chic, is uitgebuit door Triumph). Maar waar het met de proporties mis is, zal een „dessin" hel silhouet minder nauwkeurig tekenen en dus geflatteerd weergeven, juist in de kleurige, beweeglijke omgeving waar men zich gewoonlijk in badspul len ophoudt. Aangezien bij de zeer grote maten zoveel afhangt van de goede propor ties, zijn hiervoor modellen van bin nen geheel met stretch gevoerd, als een vederlicht corselet. In beide collecties Heren hebben het steeds meer op Bermuda's begrepen. Mannen met lange benen zijn er knap in, die met korte benen bepaald niet. Zou er ie mand iets in Tweka's hoge heren badkostuum met pijpjes zien? Het heeft wel royale decolleté's op zij! Parlnerlook en Familylook nemen hand over hand toe. Als er maar genoeg verschil in dessin en kleur is, zodat niet elke family hetzelfde uit kiest. kan het heel nuttig zijn aan het strand: pa. moe en de kindjes van hetzelfde laken een pak. niemand kan er onopgemerkt tussenuit knijpen. Gehaakte kant in geel, wit of zwart, voor het klassiek eendelig model, met huidkleurige voering; van de bikini in hetzelfde materiaal is het behaatje ongevoerd. (Triumph). Nieuw beroep van technisch oogheelkundig assistent(e) Een oogheelkundig onderzoek vergt tijdrovende technische werkzaam heden die de oogarts zou kunnen delegeren, indien er op dit terrein onderlegde assistenten bestonden. Op de onlangs gehouden jaarver gadering van het Nederlands Oog heelkundig Gezelschap (N.O.G.), de vereniging die alle oogartsen in Nederland vertegenwoordigt, is on der meer het besluit genomen het onderricht van zulke assistenten in het leveif te roepen. Er zal een Stichting worden opgericht voor opleiding tot technisch oogheelkun dig assistent(e). Deze nieuwe assis tent zal de oogarts, tijdens zijn spreekuur en onder zijn supervisie, helpen bij verschillende onderzoek methoden. De arts kan door deze hulp tot een optimale oogheelkun dige praktijkuitoefening geraken. De stichting zal aan de reeds be staande opleidingen tot assistenten een aanvullingscursus toevoegen die hen allround maken voor hel assisteren in de oogheelkundige praktijk. Zowel patiënt als volks gezondheid zal dit ten goede ko men. Men verwacht dat. in ver band met de toenemende stafintc- gratie van ziekenhuizen. zulke technisch oogheelkundige assisten ten ook in dienst van het zieken huis hun plaats zullen vinden. Het bestuur van de Stichting moet nog worden samengesteld. waarna spoedig vorm zal worden gegeven aan de nieuwe opleiding. In elk geval is het de bedoeling dat de cursus in het komend najaar van

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15