NZH ziet geen brood in directe buslijn L dorp-Station Leiden Zonzoekers op de eerste rij Leidse Agenda Twee duo's ervaren in verduistering en heling Wereldwinkel Nieuwkoopse gemeentetoren KVP-Leiden houdt een „Bevertjes dansfeest' voor verklede jeugd Hillegommers willen naar minister Echtpaar Straathof is niet alleen op gouden huwelijksfeest Katwijks Molenblok-Zuid Agenda Leid gemeenterad PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 APRIL 1 M leiderdorp Het ziet er voorlo pig niet naar uit. dat Leiderdorp een directe busverbinding met het station in Leiden zal krijgen. Van verschillende zij de is deze wens vanuit de bevolking naar voren gebracht. Daarom hebben B. en W. met de directie van de NZH een bespreking gevoerd. De bezwaren tegen de huidige busverbinding met het stati on richten zich vooral op de lange tijdsduur, omdat de bussen zich tijdens de ochtend- en avondspits door het drukke stadsverkeer moeten worste len. In de openbare vergadering van de commissie verkeerszaken bracht het ge meentebestuur woensdagmiddag verslag uit van de bespreking. Hieruit bleek dat de NZH het volslagen onmogelijk acht om een snelbusdienst tussen Leiderdorp en Leiden te gaan instellen. In de eerste plaats omdat het streekvervoer zich in een uiterst benarde positie be vindt en in de tweede plaats zou zo'n lijn niet rendabel te maken zijn, zelfs wanneer de bussen op de heen- en terugreis volbezet zouden zijn. Tijdens de vergadering van de com missie, die ook moet adviseren in zaken van de gemeentelijke verordeningen, werd besloten aan de heer L. Koopmans uit de Wilddreef, geen vergunning te verlenen voor het opzetten van een patatesfritestent langs de Engelen- daal. Het bleek dat talloze bezwaren tegen de aangekondigde plannen waren gerezen en dat vele omwonenden met hun handtekening hun bedenkingen kracht hadden bijgezet. Men vreest overlast van stank, rook en lawaaierige jongelui. Wel werd bekendgemaakt dat in het oude gedeelte van Leiderdorp binnenkort een snackbar geopend zal worden en wel in De Doeslaan. LEIDEN Een heel klein stukje Parijs dat leek gisteren het terras van „In den Vergulden Turk", het laat ste echte terras van Leiden. De Stations weg is weliswaar geen Boulevard St. Michel en op de tafeltjes stonden oer- Hollandse pilsjes in plaats pernod. maar het belangrijkste element was aanwezig. De zon. We hebben er erg lang op moeten wachten dit jaar, maar nu hij er eindelijk is, hebben veel mensen er met volle teugen van geno ten. Het was bij „De Turk" vol voor een doordeweekse dag. Mensen die alle maal al een beetje in vakantiesfeer wai-en, of misschien nog in die sfeer verkeerden. En de voorbijflanerende mensen keken met jaloerse blikken Bouw premieflats aan Willem de Zwijger laan LEIDEN Door Grootstad Beleg gingsmaatschappij N.V. zullen 60 flat woningen in de premiesector gebouwd kunnen worden aan de Willem de Zwij gerlaan, nu Esso Nederland N.V. haar voorwaarde van een dubbelzijdig ben zinestation op stroken grond langs deze laan heeft opgegeven. Er zal nu een benzinestation komen op de aan de zuidzijde van de Willem de Zwijgerlaan gelegen strook, die door Esso Nederland N.V. gehuurd zal worden. Tegen deze huur hebben B. en W. geen bezwaar. Van de 60 te bouwen flats zouden 20 driekamerflats beschikbaar worden ge steld aan door de gemeente aan te wijzen personen tegen een huurprijs van 148 gulden per maand, alleen te verhogen met de wettelijk toegestane huurverho gingen voor een periode van 10 jaar. Verbetering verlichting Haarlemmerstraat LEIDEN B. en W. vragen de ge meenteraad 29.500 gulden beschikbaar te stellen voor meerdere kosten in verband met het wijzigen van de openbare straat verlichting van de Haarlemmerstraat. In deze kosten zal echter 20 mille worden bijgedragen door de winkeliersvereniging Haarlemmerstraat. In augustus van het vorig jaar verleende de raad reeds een krediet van 14.000 gulden voor het mo derniseren van de verlichting in deze winkelstraat. Het wijzigingsplan voorziet voor het gedeelte van de Haarlemmerstraat tussen de Prinsessekade en de Pelikaanstraat in het aanbrengen van 43 overspanningen, elk met 2 armaturen met een 125 Watt- kwiklamp. De lichtpunthoogte zal 6% m bedragen. Voorts zijn op het kruispunt van de Haarlemmei-straat en de Mare drie lichtmasten van 4 m. lichtpunt hoogte, elk te voorzien van 4 armaturen met 2 T.L.-buizen van 40 Watt. ontwor pen. Voor het gedeelte van de Haar lemmerstraat tussen de Pelikaanstraat en de Haven zijn 6 wandarmaturen met één kwiklamp van 250 Watt gedacht. DONDERDAG 15 APRIL St. Elizabethziekenhuis De Komeet. E.H.B.O.-cursus Peerke Donders, aan vang 20.00 uur. KASTEEL DUIVENVOORDE: Re ceptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan vah de firma Joh. Mens, Rid derzaal, aanvang 14.30-17.30 uur. ZUIDERKERK-Lammenschansweg CHU-verkiezingsbijeenkomst, met staats secretaris Haex, aanvang 20.00 uur. r RIJKSMUSEUM VOOR OUDHEDEN \[AR KTBERK 1HTEIN Congres voor beroepscheologen. Neder- x Tiveemaal twee broers voor de rechter Mentaliteit LEIDEN Moeders in Leiden-Zuid west, die aangemoedigd door de len tezon met de kinderwagen gaan wandelen langs hel Korte Vlietkanaal, wijs aan, het tegelpad achter de Willem Pijperstraat te mijden. Op enkele plaatsen is het pad van tegels ontdaan en veranderd in een reeks van enkeldiepe zandbakken. De stenen lig gen waarschijnlijk in de achter tuintjes van enkele minder vermogen de? buurtbewoners; misschien ook heeft de jeugd :e in het water gegooid bij een wedstrijd wie de grootste plons kon maken. Soortgelijke vernielingen aan paden etc. zijn niet alleen in uit het gezicht gelegen straten (in aanleg of in de plantsoenen van Zuid-West aan de orde van de dag. Ze doen zich in heel Leiden voor. Jaarlijks gaat er in Leiden voor een bedrag van 20.000,tot f 30.000— aan tegels en stenen door vernieling verloren. De schade die jaarlijks in Leiden door ver nieling vit baldadigheid ivordt aange richt, aan straatverlichtingbeplanting, straten en wegen etc. wordt geraamd op een bedrag van tenminste 80.000, De genoemde bedragen zijn die van de kosten, die verbonden zijn aan het in goede staat terugbrengen van de ver nielde zaken. Het kan veertien dagen of drie weken duren maar dan zijn de herstelde lantaarns, hekken, straten, struiken, bomen of planten gegaran deerd zeker iveer vernield. Dat wil zeggen, de gemeente kan hel schade bedrag zo hoog opvoeren als ze zelf wil. Maar als ze het erbij laat zitten, klaagt de burgerij dat de stad verpau pert. Alsof verpaupering uit zichzelf ontstaat. Ze is het gevolg van een mentaliteit. De mentaliteit van de bur- De enige remedie is. zich actiever be trokken te tonen bij de zaken van de gemeente, die in feite de zaken zijn van elke burger: de gemeente, dat zijn wij. Gemeentegeld is óns geld. Wie een tegeldief betrapt, hoeft zich er met voor te schamen, de politie op zijn spoor te zetten die van óns geld waakt LEIDEN-DEN HAAG Voor de Haagse politierechter stonden gisteren vier mensen terecht, die allemaal bij dezelfde zaak betrokken waren. De ver dachten waren: een 40-jarige magazijn bediende uit Zoeterwoude, die terecht stond voor verduistering van 12 buiten boordmotoren, zijn 35-jarige broer, een chauffeur uit Leiderdorp en twee broers uit Leiden, handelaars van 22 jaar en 45 jaar. De eerste verdachte gaf toe de twaalf motoren verduisterd te hebben en zijn broer bekende dat hij zich schuldig had gemaakt aan verduistering van twee motoren. Maar ze verdedigden zich met het argument dat zij hiertoe aangezet werden door de twee handelaren uit Leiden." „Dit neemt niet weg dat u ernstig misbruik heeft gemaakt van het ver trouwen dat uw werkgeve u geschonken had", meende de rechter. Het is echter wel bewezen dat u de verduistering heeft gepleegd. Tegen de magazijnbe diende werd daarvoor een straf uitge sproken van 3 maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Tegen zijn broer werd een boete van 200 gulden „Zomerzegels" ook actief in Lei den-Zu id west LEIDEN De actie „Zomerzegels", die in het postkantoor Gerestraat door wethouder mevrouw Den Haan op gang wordt gebracht, zal ook in het post kantoor aan het Bevrijdingsplein in Lei- den-Zuidwest met enig officieel vertoon beginnen. Dinsdagmorgen, 20 april om negen uur. zullen vertegenwoordigers van de winkeliers van „De Luifelbaan" (Bevrijdingsplein en 5-Meilaan) van Ken- nedylaan en Klooslaan de eerste zomer zegels kopen. De zomerzegelcampagne, die duurt van 20 tot en met 29 april, krijgt ook in het postkantoor aan het Bevrijdingsplein accent door de plaatsing van een fleurig „stalletje" voor de loket ten. Het postzegelkraampje wordt bezet door leden van het „Damescontact", in samenwerking met andere dames. De opbrengst van de zomerzegeltoeslag is bestemd voor steun aan culturele, maat schappelijke- of gezondheids organisa ties of instellingen. VRIJDAG 16 APRIL RIJKSMUSEUM VOOR OUDHEDEN Congres voor beroepsarcheologen, Ne derland. KASTEEL DUIVENVOORDE An tiekavond op Kasteel Duivenvoorde, aan vang 20.30 uur. LAK-gebouw, Rapenburg 73 Ope ning van tentoonstelling van plastieken van Paul de Regt en Wil Verhey, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 17 APRIL Antonius Clubhuis. Ruilbeurs voor verzamelaars, van 1017 uur. LOGEGEBOUW STEENSCHUUR 6 Kinderfilm K O, Flipper de dolfijn, aanvang 14.30 uur. 5 I 1570—1950, I RIJNSBURG - stige witwe 150—17 150—200, a^laclin geëist. Van de twee van heling beschul digde broers werd de jongste veroor deeld tot 200 gulden boete en 2 weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Zijn 45-jarige broer werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De officier had tegen hen respec tievelijk 200 gulden boete en 3 maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist. ivkoopse middel •ikgroep deze NIEUWKOOP De Ni deswerkgroep wil haar a kracht gaan bijzetten d de oprichting van een welke men gehuisvest w in de gemeentetoren. B. en W. hebben de suggestie gedaan onder dat geen elektrische verwarming wordt ingeschakeld, indien die niet eerst door de directeur van gemeentewerken is goedgekeurd. Het is de bedoeling om vanuit deze ruimte een paar keer per week informatie te verstrekken en fol ders, brochures e.d. tegen kostprijs te verkopen. E en W. stellen de raad voor te besluiten tot ingebruikgeving van de gemeentetoren, voorlopig voor het jaar 1971 tegen de symbolische huurprijs van LEIDEN De bevertjes van de KVP nodigen alle kinderen van Leiden, die zich verkleed hebben, uit voor het Be- vertjes-dansfeest dat zaterdag, 17 april gehouden wordt in de dansschool Evert Castelcin. Deze week komt voor de ouderen ook de KVP-quiz uit. Het maken van een dieren-verkleding is door heel wat Leidse jongens en meisjes op fabelachtige wijze opgelost. Onhoudbare verkeerssituatie HILLEGOM Een deputatie uit Hil- legoms burgerij wil naar minister Bak ker van Verkeer en Waterstaat om de bijkans onhoudbare verkeerssituatie in Hillegom nader uit te leggen en drin gende verkeersvoorzienjngen te beplei ten. Met name de toegang naar het uitbreidingsplan Elsbroek is levensge vaarlijk, vooral voor de schoolkinde- Doch ook hoopt de delegatie aandacht te vragen voor de gevaarlijke situaties bij o.m. de WeerssteinVosselaan, vier sprong v. d. Endelaan, Wilhelminalaan, nabij de St.-Martinuskerk bij het poli tiebureau enz. De deputatie zal bestaan uit vertegenwoordigers van de afdeling Veilig Verkeer Nederland, de r.-k. Tuinbouwschool, Technische School, de Stichting Katholiek Onderwijs Hille gom, Prot. Chr. Ver. voor Kleuter- en Basisonderwijs, de afdeling Hillegom van Volksonderwijs, r.-k. Bejaardencen trum „Bloemswaard" en Wijkraad Els- broek. Een en ander was het resultaat van een Wijkvergadering met belang hebbenden tijdens een vergadering in hotel Sistermans. Zes van hen zijn zelfs bij de KVP- lijsttrekker, minister Veringa, op be zoek geweest. Maar op het Bevertjes- dansfees is elke verkleding goed, india nen, roverhoofdmannen, Swiebertjes en prinsessen, bruidsparen en schoorsteen vegers: ieder kind, dat zich mooie ver kleed heeft is er welkom. E hoeven zich ook niet tevoren op te geven en als vader of moder mee willen komen, kan dat ook. Voor alle deelnemertjes is er een verrassing en voor de mooiste mommingen is een prijsje beschil Het dansfeest wordt gehouden dansschool Evert Castelein aai Hooglandse Kerkgracht, de markt de Hooglandse kek, van twee to: uur 's middags. Voor de wat groteren verschijnt week ook de KVP-quiz. Dit omvat twintig vragen, naruurlijk politieke zaken. Zelfs ministers en merleden kunnen ze niet zomaa het blote hoofd beantwoorden. Ds krijgt iedereen die zestien va tig vragen goed beantwoordt een doende van de propaganda-con van de KVP. Dat levert hun ee sentje op en wie alle twintig goed beantwoord, krijgt een prijs, zeer beperkt aantal gestencilde qu muiieren zal ook onder de oudere verspreid worden. Wie per se i doen, kan schriftelijk een forn aanvragen bij het propaganda-se riaat van de KVP-Leiden, Prinses 20 te Leiden. Zoöl. Lal), zegt W. Duk vaarwel LEIDEN De heer W. Duk zal op 29 april a.s. zijn functie als hoofd van de technische dienst van het Zoölogisch Laboratorium wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, neerleg- Om zijn vele vrienden en relaties in de gelegenheid te stellen, afscheid van de heer Duk te nemen, wordt er op donder dag 29 april om 16.30 uur in de filmzaal van de Academie, Rapenburg 73 te Lei den, een receptie gehouden. LEIDEN Vooi1 hel diploma A. van de K.N.Z.W. slaagde de heer V. Janssen. Voor het diploma B, de heren S. Brou wer. J. Koovman, J. Verbaan. E. Rijs- bergen, R. Beekman, H. Ouwerkerk, A. Lukasse, A. Buurs. M. v.d. Lee en J. C. Janssen. Het diplomazwemmen werd georgani seerd door de Leidse Reddings Brigade. ALPHEN. Bovenstaand gebouw aan de Pallasstraat in Alphen- Ridderveld is een gecombineerd schoolgebouwtje, waarin vanaf 13 mei zowel een openbare kleuter klas als een klas van de openbare kleuterschool aan het Verdihof zal worden ondergebracht. In de kleuterklas van dit semi-perma- nente gebouw zal mejuffrouw Beu gels als hoofdleidster fungeren. Engels jongenskoor in Stadsgehoorzaal LEIDEN. Zondagmiddag 18 april treedt om twee uur in de Stadsgehoor zaal het Southend Boys' Choir uit Londen op, met een programma, dat er niet om liegt: van Purcell via Engelberl Humperdinck tot Benjamin Britten leveren zeven componisten een of meer bijdragen. Nu hebben Engelse jongenskoren altijd een zeer speciaal iets, dat hun klank onderscheidt van welke andere nationa liteit dan ook. Wanneer de huidige componist Benjamin Britten dan boven dien nog beschermheer wil zijn, geeft dat een extra-dimensie. De geschiedenis van dit koor is nog erg klein: het be staat namelijk nog geen twee jaar. Het eerste optreden in de kerk van St. Martin in the Fields was zo'n succes, dat concertreizen niet konden uit blijven. De aanwezigheid van dit koor in Leiden op zondagmiddag is gegaran deerd muzikaal een succes, of het aan tal toehoorders de komst rechtvaardigt, is aan u om te beantwoorden. (Kaarten bij K. en O. en aan de zaal). J. D. Suriname-avond ii museum van het Nat. Historie LEIDEN „Dierenleven in Surin is het onderwerp van een lezing films en dia's, die prof. dr. L. D. Bron- gersma en dr. W. Vervoort morgen, vrij dagavond, houden. Deze avond is een herhaling van .de z.g. „Surïnameavond" van 26 februari j.l„ tor - belangstel lenden wegens rr - 'gebrek teleurge steld moesten worden. De lezing wordt gegeven in de col legezaal van het Rijksmuseum tuurlijke Historie aan de Raamstraat 2 te Leiden. De toegang is gratis. Wel wordt belangstellenden verzocht, zich vooraf op te geven omdat de collegezaal nog even weinig ruimte biedt als in februari. LEIDSCHENDAM Op maandag 19 dindag 20 april zal het praktische deel van het jeugdverkeer nden afgenomen. HAZERSyVOUDE Leonardus Hen- I En dat zit er wél in met d dricus Straathof en Maria Johanna de I klnttemt, veertig kleinkinderen I vele kennissen in Hazerswoude. Jong vieren o„ 22 apr.l aanstaande hnn d(? bruidegom op 13 maart la94 gouden huwelijksfeest. Het echtpaar uit j geboren, in Boskoop, waar de brui de Dorpsstraat 244 te Hazerswoude- 26 februari 1897 ter wereld kwart H. C. J. van Dalsum directeur „Vorming Werkende Jeugd" LEIDEN De directeur van de stich ting Vorming Werkende Jeugd in Leiden en omstreken, de heer J. Nieuwekamp. heeft een nieuwe functie in Hoogeveen aanvaard. De heer H. p. J. van Dalsum, directeur van dc Stichting Katholieke Levensschool, zal hangende de officiële fusie tussen beide stichtingen ook op treden als directeur van de Stichting Vorming Werkende Jeugd. andere plaatsen uil de omgevin De heer Straathof genoot ti en 1947 bekendheid als controleur het vee, in dienst van de voedsel missaris, op de boerderijen. Daai had hij sinds zijn huwelijk ee derij aan de Loeteweg. Na 1947 wa tot zijn vijfenzestigste werkzE landbouw. Jaarvergadering Boerenleenbank OEGSTGEEST De Boerenleenbank te Oegstgeest zal op maandag 19 april a.s. haar jaarlijkse algemene vergade ring houden. Voornaamste punten van bespreking zijn: De balans en het resul- tatenoverzicht van 1970. Dit laat een groeiende stijging in het bedrijf van de Bank zien. Het aantal privé-rekening- houders is aanzienlijk toegenomen. De aftredende heren C. H. Juffermans, lid van het bestuur en W. J. de Dubbelen, lid van de raad van toezicht zijn her kiesbaar. De vergadering wordt in de zaal van de Rode Leeuw, Dorpsstraat 55 gehouden die 's avonds om 20.00 begint. Postzegelbeurs LEIDSCHENDAM Op zaterdag avond 1 mei wordt de postzegelruilbeurs in het verenigingsgebouw aan de Dam- 'aan van 19 tot 23 uur gehouden. JAN WOLFSLAG Breestr. 12? Haarl.str. 102 I LEIDEN KATWIJK. Langzaam doch gestaag i alle kanten omkneld door nieuwe wijke voorlaatste „station" op weg in de buurt van Valkenburg :ordt de woninglijn in Katwijk verlegd. De oude dorpskernen zijn aan vrijwel i, gekenmerkt door hoge, kale flats en weinig groen. Dit is een beeld van het de definitieve oplossing van de wpningnood: Molenblok-Zuid, de wijk die erg dicht het vliegveld van die naam komt. Na Molenblok-Zuid rest Katwijk nog slechts De gemeenteraad van Leiden op maandag 2(5 april, 's avonds o acht in vergadering bijeen. agenda staan onder andere de volga onderwerpen: benoeming conrector Rembrat scholengemeenschap hav aankoop van vijf mobiele lokalen behoeve van hel openbaar kleuteronderwijs in het Morskwar en het plaatsen van deze lokalen aan Opaalstraat; verhoging krediet voor het aanko; van onroerende goederen, gelei buiten het saneringsgebied Herengra —Zijlsingel; aankopen van een tuinderij c.a. legen in de Stevenhofjespolder, het toekennen van subsidie aan: Noord-Zuidhollandse VervoersmS schappij N.V. te Haarlem in het op. lokale lijnennet resulterende expl tatietekort; aanschaffing van een „Volkswa! Combi" voor de gemeentelijke wa plaats; verhoging van het op de gemeen begroting 1970 uitgetrokken bedrag behoeve van de Stichting Maatsdi: pelijk Contactorgaan Leiden, alsmi 'van de raming van het terzake van! rijk terug te ontvangen bedrag; het vaststellen van een verorden! op de markten; derde nota inzake het huisvestini het' vérkopen aan de gemea Zoeterwoude van percelen weiland, I legen in de Barrepolder te Zoeterwoil intrekken van het besluit van augustus 1968 inzake verkoop van perceel bouwterrein aan de Leii invalsweg in het bestemmingsp! Morskwartier; wijziging van enige artikelen vernt in de notariële akte van eigendoll overdracht van aan de Willem Zwijgerlaan gelegen grond aan Gio stad Beleggings Maatschappij N.V mede verhuur aan Esso Nederland N van een aan deze laan gelegen stro akte van compromis met het Collf van Curatoren van de rijksuniversill te Leiden inzake de afwikkeling van wederzijdse grondtransacties c.a. int Morskwartier en de Pesthuispolder; het wijzigen van de openbare strai verlichting van de Haarlemmerstrli bouw van 484 galerijflats in het eert compartiment van het bestemmingsp'1 „Leiden-Merenwijk het garanderen van de betaling 1 rente en aflossing van een aan Stichting Sint-Elisabeth Gasthuiiiul verstrekken hypothecaire geldlening;

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4