Accordeonist van 101 jaar vanavond op TROS-tv Het Residentie Orkest Igor Stravinsky eerde antenne £eidóe(Sou/tont °Pa Hendrix uit Helden GS* een heel jaar halve prijs 2 dagen gratis in mei Kunstenaars in actie voor medisch comité Vietnam Waarom zo lang op Godot gewacht? Veenhuizen I AGIN A 2 DONDERDAG 15 APRIL 197! Niet samen IVEDERLANDSE politici zijn i: verkiezingsjaar 1971 heel scheutiger met te verklaren, dat ze met die-en-die partij geen samenwerking aan het kabinetsfront willen, dan met het openen van deurèn voor zodanige samenwerking. Op tafel ligt nu ook weer de verklaring, dat de nieuwe socialistische partij D.S. '70 na 28 april niet met de Partij van de Arbeid gaat samenwerken. Deze verzekering, uit de mond van de heer Berger, die na dr. Drees als de meest invloedrijke fjguur in D.S. '70 kan worden, betekent zowel dat de nieuwe socialistische groep zal weigeren om het P.A.K.-trio aan een regerings- I meerderheid te helpen als om in de nieuwe parlementaire periode mèt de Partij van de Arbeid aan hetzelfde oppositiefront te staan. Tegelijkertijd heeft de Nederlandse J kiezer te horen gekregen, dat een groep pacifistische anti-revolutionairen de j P-P.R. boven de A.R.P. prefereert, maar j ook dat Van Mierlo met P.v.d-A. en j P.P.R. breken zal, als de socialisten toch het sein op „nationalisaties" zouden j Geen wonder, dat voor vele Neder- j landse burgers de betekenis van hun stem een minder duidelijke zaak is, dan I de toekomst van de Europa Cup. Tante Pos bijna „Ome Jan" llET noodlot heeft gewild, dat de P.T.T. in Nederland met de linkerhand haar service gaat vergroten, terwijl ze met de rechterhand de service elders moet inkrimpen of voor te bewijzen diensten nieuwe tariefsverhogingen In één adem heeft de directeur-gene raal van het bedrijf het opruimen van de paaseieren gepaard laten gaan met de mededeling dat bij het postbedrijf verdere tariefsverhogingen onontkoom baar zijn, maar dat het postkantoor over enkele maanden' ook open staat voor het aangaan van persoonlijke leningen. Dan scheelt het dus niet veel meer of „Tante Pos" gaat ook fungeren als „Ome Jan". In bankkringen is men over dit voor nemen van de P.T.T. allesbehalve en thousiast; als voorzitter van de Ban- kiersvereniging heeft oud-minister Van den Brink al de vraag gesteld, of er aan dit soort service van de P.T.T. ook maar enige behoefte bestaat nu talrijke bona fide instanties in staat en bereid zijn om burgers persoonlijke leningen te ver strekken. Met zijn vraag bedoelt dr. Van den Brink natuurlijk ook te zeggen, dat het te betwijfelen valt of een overheids instelling particuliere ondernemingen mag beconcurreren. Feit is, dat post en giro de laatste jaren meermalen een initiatief van het particuliere bankwezen gretig hebben overgenomen; betaalcheques, het over maken van kleine salarissen en lonen op de giro, het zijn allemaal vormen van service waarmee de P.T.T. zich be geeft op het terrein waar voorheen de particuliere instituten zonder tie v i-overheidsinstellingen werk- Nu zal de gewone burger zich voorna melijk interesseren voor extra-voordelen welke de service van de P.T.T. hem mo gelijk gaat opleveren. In het particuliere financiële bedrijf is men daarentegen een beetje bang, dat eventuele extra-voorde len mogelijk gemaakt zullen worden, doordat een semi-staatsbedrijf als de P.T.T. nog steeds is, zich bijvoorbeeld op fiscaal gebied maatregelen kan ver oorloven die voor particuliere bankinstel lingen onhaalbaar zijn. Bezwaren zouden inderdaad op hun plaats zijn, wanneer de P.T.T. door bij zondere faciliteiten of indirect met be hulp van geld uit de algemene middelen tot een onzuivere concurrentiestrijd zou raken met verschillende bankinstellin gen. Blijft de P.T.T. evenwel binnen de redelijke perken, dan wordt het interes sant t.z.t. te ontdekken, of het financieel bedrijf bij het verstrekken van persoon lijke leningen tegen aanlokkelijker voor waarden zou kunnen werken dan thans gebruikelijk is. Overigens komt er tegen het jaar 2000 mogelijk een situatie,waarin het post bedrijf op diverse terreinen positief en lucratief werkzaam is, maar zij het eigenlijke postwerk beter aan particuliere ondernemers kan overlaten. Misschien weten die middelen te vinden om een vorm van dienstverlening welke volgens de P.T.T.-directie op een bodemloze put begint te lijken, economisch rendabel te maken zonder dat de postzegel een be drag gaat kosten dat niet veel verschilt van een retourtje afzender-j Vanavond wordt de laatste aflevering vertoond van een serie uitzendingen, die de TROS wijdde aan de accordeon en die deswege de naam „ABC van de accordeon" droeg. De laatste avond wordt een volledige accordeonshow, waaraan medewerken het orkest „Accordeola" o.l.v. Jan Go- rissen; de solisten Cone van Orsouw en Henny Langeveld, Bolle Jan, de bekende Jordaanse accordeonist, Schriebl en Hupperts, een accordeon duo uit Limburg, The Three Jacksons; het orkest „Neerlandia" o.l.v. Louw Boellaard en de 101-jarige Brabantse harmonicaspeler Tinus Hendrix, als mede de accordeonbouwer Kees Ee kels. Opa Hendrix. als ruim 101-jari- ge, is een niet alledaagse muzikant. Het wordt geen life-uitzending, omdat een reis naar de studio voor opa te bezwaarlijk zou zijn. Dat begreep men in Hilversum. Daarom kwam een tv- team naar Helden, waar het optreden werd gefilmd. Dit programma, dat werd opgenomen in de schouwburg 't Spant in Bus- sum, wordt gepresenteerd door Nol van Fenema en kwam tot stand in produktie en onder regie van Gerard Trebert. Tros Ned. I 21.10 uur. (ADVERTENTIE) (van de enkele reis) Wanneer? Kiest u er maar twee uit elke dinsdag, woensdag, donderdag (behalve 20 mei of zaterdag in de periode van 1 t/m 27 mei is goed voor gratis reizen in de 2e klasse. Voor de le klasse betaalt u een kleine toeslag. Hoe? Door simpelweg uw 65+kaart aan het loket te laten afstempelen. De 65+kaart is verkrijg baar voor elke 65-plusser (uw vrouw mag jonger zijn). Legitimatie en pasfoto meebréngen. Ben jaarkaart kost f 50.-, voor een echtpaar f 75.-. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor een echtpaar f 30.-. Vraag de folder aan het loket. Calaomensen Calao-mensen zijn Afrikaanse jagers die zich vermommen met maskers, die de kop van een calao-vogel voorstel len. De calao-jager creëert op die manier een soort vertrouwelijkheid met het wild dat hij als prooi heeft uitgezocht. Deze manier van jagen is een van de oudste van Afrika. Dit toont de documentaire van vana- VPRO Ned. II 20.50 uur. Het andere Laos Een reportage van de Zweedse televi- j sie toont het andere Laos, het zwaar door de Amerikanen gebombardeerde I noorden, waar het patriottische front, de Neo Lao Haksat, opereert. In deze documentaire ziet een opleidingsschool voor officieren, een markt, onder grondse grothuizen en Soevanna Vong, de leider van de Pathet Lao. VPRO Ned. II 21.20 uur. Het scherm stond gisteravond weer bol van voetbal. Of de (wan)-presta- ties van Ajax en PSV ons goed deden of niet is een zaak, die we voor rekening van de sportredacties laten. Onze zorg gold de presentatie. De NOS bood ons vanuit Eindhoven een scherper beeld, maar de TVE was prompter met het aanbieden van her halingen en waar die in vogelvlucht werden getoond bevatten die een dui delijke toelichting en aanvulling op wat we horizontaal al hadden gezien. De enige herhaling, die de NOS ons gaf was die van de beschamende ver toning van het vellen van een grens rechter door middel van een blikje bier. Zeer attent legde de heer Martens van de KNVB ons later uit voor wie dat blikje eiggnlijk bestemd was. Maar dit lijkt ons minder van belang dan de vraag, hoe we van dit soort ge welddadigheden op de voetbalvelden verlost worlen. Of aan Herman Kuiphof altijd het verslag van de belangrijkste wedstrijd gegund moet worden, lijkt ons een discutabele zaak, omdat Kuiphof meestal wel ergens mee in de war is. Vorige keer noemde hij corners vrije trappen, nu weer zag hij penalty's in kennelijk buitenspel. En zoals te laag koppen in de buurt van schoppende tegenstanders strafbaar gevaarlijk spel oplevert, zo ook is het in strijd met de regels om hoog te trappen als tegenstanders opspringen om te kop pen. En daar zat Hulshoff fout mee in zijn overigens zeer fraaie omhaal. Theo Reitsma daarentegen zat er met zijn commentaar niet eenmaal Toonbeeld bracht aan het slot van de avond Willem van Otterloo in beeld als dirigent van het Groot Omroep Koor en Orkest met werken van Mo zart en Strawinsky, een culturele an ticlimax op een sportief bewogen avond. Volgens de gids was er overi gens ook op het tweede een aantrek kelijk programma. Ad Int. NEDERLAND I NOS 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal TROS 19.05 uur: Hoelabaloe 19.32 uur: Met de camera op 20^00 uur: Journaal 20.21 uur: Mission impossible 21.10 uur: ABC van accordeon NEDERLAND I NOS •18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur: Pol. partij •18.55 uur: Journaal NCRV •19.05 uur: Afscheid •20 00 uur: Journaal •20.21 uur: De kleine •21.25 uur: Hup, Holland, hup, elfstedentocht •21.55 uur: Waaghalzen in leer 22.20 uur: Astrologie op de korrel 22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Van gewest tot gewest 19.50 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal 22.25 uur: Farce majeure 22.50 uur: Hier en nu 23.15 uur: Van de doop, zang •23.20 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 Ter visie VPRO 20.21 uur: Berichten uit de samenleving 20.30 uur: Laurel en Hardy 20.50 uur: Calcao, Afrikaanse vogelmensen 21.20 uur: Het andere Laos 21.50 uur: Leon Russell, muziek IKOR 22.20 uur: Ouders en geloof 22.50 uur: Pol. partij 23.00 uur: Journaal VARA 19.30 uur: De jonge onderzoekei •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Kort en klein •21.00 uur: Mannlx 21.50 uur: De ombudsman 22.15 uur: Een klein uur tl 22.55 uur: Pol. partij 23.05 uur: Journaal Demonstratie van scholieren (Van onze kunstredactie) I DEN HAAG Haagse kunstenaars j en scholieren zullen in de eerste helft van mei een reeks activiteiten ontplooi en ten behoeve van het medisch comité Nederland-Vietnam, dat medische hulp en medicamenten verschaft aan Noord- Vietnam en aan het Zuidvietnamese Bevrijdingsfront, De baten van de ver schillende manifestaties zullen aan dit comité toevallen, maar tevens dienen deze activiteiten het oogmerk om de wereld de ogen te openen voor het optreden van de Amerikanen in Zuid- oost-Azië. Onbegrijpelijke vertoning van Ned. Comedie Dat „Wachten op Godot" een „klas siek" stuk uit het na-oorlogse wereldre pertoire is,' dat het alom beschreven wordt als een zeer diepgravend excem- pel van het leven, dat het uit en te na geanalyseerd is in zijn symboliek en in zijn filosofie, dat alles schijnt de Neder landse Comedie niet belemmerd te heb ben inhet uitbrengen van een bedroe vend zwakke voorstelling van dti stuk van Beckett. Het heeft weinig zin, om na de onbe grijpelijke vertoning van gisteravond uitvoerig in te gaan op de betekenis van Beckett en de interpretatie van dit stuk. Het moet genoeg zijn, eraan te herinneren dat op het kale toneel al leen twee zwervers zijn, die dagen doorbrengen met zinloos wachten op de komst van een zekere Godot. Bij herha ling verschijnt er een meester en zijn slaaf, aan het eind van elk bedrijf vertelt een jongetje dat meneer Godot alweer niet kan komen, maar er mor gen zeker is. Regisseur Theun Lammcrtsc heeft voor dit alles in geen enkel opzicht een aanvaardbare toneelvorm gevonden. Structuurloos gaat de dialoog verder, er is geen ritme, noch in tekst, noch in beweging; zelfs de tekst is slecht uit I elkaar gehaald: het gevolg is een slaap verwekkende vertoning, die volledig langs de toeschouwer heen glijdt. Er was een voor het toneel bijzonder saai decor ontworpen door Massimo Götz, waar het licht ook niet overdre ven inventief op was aangewend; Wil Spoor had met weinig zichtbaar resul taat bewegingsadviezen gegeven. De twee zwervers werden zonder onderling samenspel op het toneel gezet door Cor van Rijn en Jérome Reehuis, maar zij kwamen net zo min uit de vraag wat zij op het toneel in dit stuk te doen hadden als Hans Boswinkel en Lou André, al gebeurde er wel even wat toen de laatste zijn enige monoloog in het stuk begon (de denkscene van de slaaf Lucky). Het was een overbodige voorstelling van een belangrijk stuk. Jan Verstappen Op 11 mei volgt een voorstelling in het HOT. Leden van de Haagse Come die voeren hier in de regie van Leo nard Frank het stuk Morituri van Hugo Claus op. De groep van Bram v. d. Vlugt laat Botticelli zien, terwijl De Nieuwe Komedie een 'reeks fragmenten van bekende stukken zal opvoeren. De vormgeving op deze avond wordt ver zorgd door leerlingen van Psychopolis. Op 15 mei zullen in Rijswijk activi teiten op de markt worden ontwikkeld, terwijl op 19 mei in Theater PePijn een doorlopende voorstelling zal worden ge geven met o.a. Paul van Vliet. Liselore Gerritsen, Reinbert de Leeuw, het BZZTOH-Theater en vele anderen. De belangrijkste dag voor het medi sche comité is ongetwijfeld 22 mei, waarop een straatcollecte zal worden gehouden. Hieraan zal medewerking worden gegeven door Pax Christi, Sja- lom, Groep Geloof en Aktie, Bijzonder Kerkenwerk, Sosjale Joenit, Amnesty International, Stichting Vredesopbouw en nog enkele andere groepen, die de doel stellingen van het medische comité de len. Een en ander zal worden onder steund door affiches van Leendert van Pelt en Max Velthuys. Surinaamse tv dankt NOS (Van verslaggevers). HILVERSUM De heer F. Pengel, directeur van de Surinaamse Televisie Stichting, heeft in de vergadering van de raad van beheer van de N.O.S. zijn dank betuigd voor de medewerking, welke eerst de NTS en vervolgens de N.O.S. heeft verleend bij de opbouw van de Surinaamse televisie. Deze medewerking betrof zowel de op leiding c.q. mogelijkheid tot stages, gericht op het bijbrengen of verhogen van vakkennis van de Surinaamse tv- medewerkers, de technische adviezen in de loop der jaren door de technische dienst tv gegeven en die recentelijk geresulteerd hebben in de ter beschik king stelling van beeldbandapparatuur en van een (Teleac) reportagewagen door de Sticusa, alsmede de grote hoeveelheid programma's van de Neder landse omroep, welke eveneens met hulp van Sticusa wekelijks wordt toe gezonden. De volgende activiteiten staan op het programma: Op 2 en 3 mei kunnen, de beeldende kunstenaars werken ter be schikking stellen voor de verkoop. Dit werk kan ingeleverd worden in het BBK-centrum. Op 4 mei zal rustig gedemonstreerd worden tegen de oorlog in Indo-China. Het initiatief hiertoe is genomen door de Vietnamgroep van de Ned. scholie ren. Er zullen geen spandoeken worden meegevoerd. Wel wordt in het hoofd van de stoet een tekst meegedragen, die de bedoeling van deze demonstratie duidelijk maakt. Er wordt om zeven uur gestart bij het Vredespaleis. Om acht uur worden twee minuten stilte gehouden voor de Amerikaanse ambas sade. Evenals bij Buitenlandse Zaken Voor het laatste concert In de CD Serie, gisteravond door zal hier een petitie worden aangeboden. Het Residentie-Orkest in het Nederlands Congresgebouw Het gaat om een zwijgend protest. Er j onder leiding van Willem van Otterloo gegeven, bad de mogen wel uitsluitend witte vlaggen artistieke leiding een programma geprojecteerd, dat in alle worden meegevoerd. j opzichten bijzonder aantrekkelijk was. Op alle dagen tussen 6 en 12 me zullen in het gebouw van de Haagsi De Surinaamse televisie, die in 1965 begon, heeft thans een meer volwassen stadium bereikt, maar zij blijft ver trouwen, aldus de heer Pengel, op HILVERSUM i (S) Van mma. (12. lelingen r de zieken. 11.55 portages, interview tide muziek. 15.40 Toerls- :t toeristische Informatie iultenland. VPRO: 16.M eaclles. (16.00 Nieu' De showbusini 14.00 (S) Musiëst ia. TROS: 14.55 (i erzoekplatenprogran HILVERSUM III 1 De Eddy Bfc koffie. (11.00 1 17.00 Aktua-Sportkompas: (Spoi HILVERSUM n AVRO: 7.00 Nieu' Pers Vers.' NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Ju Corduwener Show met Europees Popparli- Top Tien L.P's. (15.00 Nieuws' lij Becker Show. 16.00 Nieuws. 7BELGIE 324 m NEDERLANDS richten. 12.08 volksmuziek uit 13.20 Dansmuziek. Nieuws, mededelingen i-s). 17.15 Muziekprogra de voortzetting zoals deze gegroeid De voorzitter van de N.O.S., de heer E. A. Schüttenhelm, getuigde van zijn respect voor de enorme prestatie, welke de heer Pengel en zijn medewerkers geleverd hadden door de televisie in Suriname, ondanks de geringe bevol king en de bestaande welvaarts toestand, zo snel van de grond te krij gen. De heer Schüttenhelm sprak zijn vertrouwen uit in de toekomstige samenwerking, waarbij het gebruik van beeldband de mogelijkheid van programma-uitwisseling belangrijk zal versterken. Het Ohio State Fair Choir zal op zijn Europese toernee in ons land twee concerten verzorgen. De baten ervan zijn voor de Nederlandse afdeling van de hulpverleningsorganisatie „Terre des Hommes". De concerten hebben plaats op 13 juli in de Doelen in Rot terdam eD op 14 juli in de Kurzaal in Scheveningen. Het koor wordt ge vormd door 140 leerlingen van de middelbare school van de Amerikaan se staat Ohio. Aantrekkelijk hierdoor, omdat het in een heel kort bestek alle facetten van de Franse geest tot uitdrukking bracht: de speelsheid ervan, de afkeer van alle gewichtige pose, de behoefte tot divertissement en de onder alle omstandigheden, ook al wordt men nog zo oppervlakkig, een zich handhaven de goede smaak. Daarvoor diende een aantal composities, die men heden ten dage .in onze concertzalen zelden of nooit meer hoort: Claude Debussy's Petite Suite, door de meester in 18S9 voor vierhandig piano geschreven en vele jaren later, in 1907, door Henri Büsser voortreffelijk georkestreerd, Maurice Ravels Pianoconcert in G groot (1931). waar de bij ons bekende Fransman Claude Helffer de gelegenheid zou krij gen en nemen iie geladen vondsten van zijn geniale landgenoot aan een Nederlands publiek door te geven en verder lichte en luchtige muziek van Ambrois Thomas, Léo Delibes en Emmanuel Chabrier, hier vertegenwoordigd resp. met de Ouverture Raymond (1851), de Suite uit het Sylvia- ballet (1876) en de Rhapsodie Espana (1883). De mens wikte, het lot beschikte anders: het heengaan van Stravinsky maakte het noodzakelijk zijn nagedachtenis te eren. Had men dit maar anders gedaan waarom niet een avond uitsluitend aan zijn werken gewijd? Het huidige Light Formation. Living Blues. Trio repertoire van het orkest haU voor de verwerkelijking van Wim Stolwijk Christiaan Bor. Ton dit plan niet de minste moeilijkheden opgeleverd: de liom- Hartsuiker Willem Breuker. Willy mage een grout tijdgenoot was hierdoor veel Indruk- wekkender geworden en dit charmante concert, men had avond" niet verplaatst naar de Voorjaarsserie 1971 „Spelen met muziek" Nog op andere wijze sloeg het lot toe: Willem van Otterloo Kunstkring aan de Denneweg films over Vietnam vertoond worden, die doorlopend voor iedereen toegankelijk zijn. Op 7 mei volgt in het Circusgebouw een kunstenaarsmanifestatie, waaraan vele kunstenaars gratis hun eigen in breng zullen verschaffen. Het program ma is nog niet rond, maar o.m. zal men op het podium aantreffen de schrijvers Maurits Mok, H. C. ten Berge en Marga Minco: de toneelspelers Erik Vos, He- leen Pimentel, Henk van Ulsen. Elisa- beth Andersen. Trudy Labij,. Albert Mol Alle spitse en Trins Snijders; de cabaretiers Paul van Vliet, Liselore Gerritsen, Gerard Cox, Tonnv Huurdeman, Rosita Bloom, Peter Blanker, Rob v. d. Meeberg. Hes- sel v. d. Wal en anderen; voorts leden van het Ned. Dans Theater, alsmede het Amati kwartet, Residentie Strijktrio, groep Wim van Woerkens, Radio Bla- zersensemble, Ned. Saxofoon Kwartet, Goudswaard en anderen. Tijdens de voorstelling vindt op de gang de ver koop plaats van door kunstenaars aan geboden werken. Het programma „Van Gewest tot Ge west" van de NOS-televisie beval vanavond een reportage over één van de merkwaardigste gemeenschappen in ons land: het Drentse Veenhuizen, Nederlands laatste strafkolonie. Veenhuizen werd in 1823 opgericht door de Maatschappij van Weldadig heid voor de verpleging van wezen, landlopers en bedelaars. Op dit mo ment is Veenhuizen een gevangenis voor ruim 300 gestraften. Zij wonen met hun bewakers en de andere amb tenaren van justitie op een voor buitenstaanders verboden terrein. De gebouwen van Veenhuizen dateren goeddeels uit de periode rond de eeuw wisseling. De problemen die dit. met zich meebrengt voor de huisvesting van zowel personeel als gedetineerden komen in dit programma aan de orde. De redacteuren Johan van de Zee en Egbert van der Veen waren een week lang te gast in Veenhuizen. De repor tage die zij maakten geeft een beeld van het leven .in de strafkolonie. liet plotseling wegens ziekte verstek gaan en een haastig gerequireerde collega, de Amerikaanse dirigent James De repetities voor te bereiden: wat hem, al zijn nauwgezetheid ten spijt, niet gelukte het zou een wonder geweest zijn, als dit wel was gebeurd Preist, nam de uitdaging aan het gewijzigde concert in twee I En zo kregen we na een drie minuten durend In Memoriam, t t\ i expresselijk voor de gelegenheid door Otto Ketting geschre- i JLiCOIl XlUSS011 ven en door hem zelve gedirigeerd stuk muziek, dat zijn innige vertrouwdheid met vorm en geest van de door hem I zéérvereerde Stravinsky op verrassende wijze demonstreer de, diens Symfonie in Drie Delen, van 1945 daterend, ge- Voorzichtig toegediend mogen we wel zeggen: in de vertol king openbaarde zich een bepaalde, angst voor het noten beeld, wat onder de geboden omstandigheden te begrijpen Wat ons evenwel niet verhinderde te constateren, dat dit eigentijdse Concerto Grosso een wonderwerk is, dat de magistrale beheersing van het handwerk der polyfonie, der sonate- en liedvormen en der instrumentatietechniek piano harp van het begin tot het einde steeds op nieuw en steeds anders manifesteert. Tot zover Igor Stra vinsky. Waarna we speels werden en lichtelijk feestelijk wat voor Hollanders nu niet bepaald zo gemakkelijk is: zij leggen de hun zo dierbare loden ernst niet zo maar één, twee, drie af Maar het zij gaarne toegegeven: op het podium deed men zijn best, roerend zijn best om eens een beetje lichtzinnig te zijn, te kruipen in de huid van de Fransen, levend in de tijd van het Tweede Keizerrijk en de Derde Republiek, dus in een wereld van (verrukkelijk) klatergoud. We leefden echter niet mee, we waren en bleven toeschou wers, als noordelijke bezoekers van een zuidelijk carnaval. i B. R. I Vanuit de huiskamer van kasteel Groeneveld krijgt men een optreden te zien van de componist, producer, pianist, en zanger, Léon Russell. Ja renlang werkt hij al achter de scher men als begeleider van o.a. Jerry L®® Lewis, Frank Sinatra. The Byrds en The Rolling Stones. Hij werd ongefeer een jaar geleden bekend, toen bij e®0 Amerikaanse tournee maakte met Jo® Cocker. Kort daarop formeerde hij een eigen groep met muzikanten uit groepen als Delaney and Bonnie, Jo® Cocker's Mad Dogs en Eric Claptons Dominoes. De twee zangeressen uit de groep zongen ooit bij Ike and Tina Turner. Russell s muziek is een soort „gospel-rock". Muzikale adviezen Han Reiziger, Produktie Charles Leeuwen kamp en Roelof Kiers en regie Char les Leeuwenkamp. VPRO Ned. II 21.50 uur

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2