jZfJ SPEENDEN CLEVER WIJ DEDEN ONS BEST" 3 'Als er geentheeis, danliever niks." Sterk Juventus weerstond de Keulse storm Een moeilijk en vervelend duel Manchester City heeft vertrouwen in tweede duel PSV kon tegen sluw Real geen kant uit Munoz was dik tevreden MERKCX HEERST "~)NDERDAG 15 APRIL 1971 IDHOVEN Met gezichten als iderwolken liepen de spelers van door de nauwe gang bij de kleed- pers. Eén (Eef Mulders) zag nog wel gelijkheden voor de wedstrijd in Jrid, maar het merendeel deed er zwijgen toe. Ze hadden in tweemaal kwartier ondervonden welk een ^inement, technisch kunnen en in- kwekkende routine de zogenaamde lemannenploeg van trainer Miguel noz nog ten toon kan spreiden. Analyserend, elkaar met weinig opge wekte en gemompelde zinnen in de rede vallend, moesten ze toegeven dat ze eigenlijk geen enkele kans hadden gekregen om enigszins het eigen spel te ontplooien. Over de vleugel lukte het even, na het afgrijselijke incident met het blikje bier, toen Bengt Schmidt Hansen enige malen kon doorstoten. In het midden had PSV geen enkele mo gelijkheid, zelfs niet toen trainer Kurt Under als noodmaatregel de lange Munk Jensen inzette voor de falende Van der Kuylen. Ook toen was de spichtige Zocco meestal heer en mees ter in de lucht. PSV hoefde nergens op te rekenen: niet op paniek in de Madri- leense verdediging, niet op een gruwe lijke misser die een scoringskans zou kunnen bieden. Zonder te kunnen spre ken van een ploeg van groot kaliber, moet Real Madrid een sluw, uitgekookt team worden genoemd, dat, als een catchworstelaar, alle trucjes heeft in gestudeerd waarmee een scheidsrech ter als William O'Neill, ondanks zijn stuk of vijftien Europa Cupduels, om de tuin kan worden geleid. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Tien minuten na het begin van de tweede helft werd een smet geworpen op het blazoen van PSV. Een warhoofdig heethoofd wierp een vol blikje bier op het veld. Aanleiding daartoe was een tackle van Benito Sanches. die Veenstra verscheidene malen om sfijn as over de grond deed tollen. Het blikje trof grensrechter Berry Barrett op het achterhoofd. Hij greep met zijn hand naar de getrof fen plek en viel plat voorover. Even later werd hij per brancard van het veld gebracht en naar het Diacones- senziekenhuis vervoerd. Hij had een lichte hersenschudding en moest in het ziekenhuis blijven. Onmiddellijk na het afschuwelijke incident overtuigde Joop Martens, voorzitter van de .scheidsrechtercom missie van de KNVB en als rappor teur van de UEFA aanwezig, scheidsrechter O'Neill dat hij kon laten doorspelen. Van de tribune was Lau van Ravens op het veld gekomen, die zijn colbertjasje uit deed, zijn das eveneens, een donker jack aantrok en met bruine pantalon de vlag ging hanteren. Scheidsrechter O'Neill: „Als er nog iets was gegooid, zou ik absoluut de wedstrijd hebben gestaakt. Ik zal een zeer uitvoerig en streng rapport naar de UEFA zenden. Ik heb de wedstrijd niet gestaakt omdat ik Van Ravens als grensrechter kon krijgen. Ik ken hem al vijf jaar en met hem durfde ik het aan. Over dat incident maak ik me verder niet kwaad want in elk land zijn er tegenwoordig van die mensen die zo nodig wat moeten gooien. Helaas is nu een grensrechter er het slachtof fer van geworden. Ik vond het een moeilijke en vervelende wed strijd". Een half uur na het incident werd de heethoofd door de politie wegge voerd. Hij is, zoals de officiële term luidt, ingesloten. Maar PSV zal er in elk geval nog meer van horen. Een flinke boete zal het gevolg zijn. En PSV zal met een slechte naam naar Madrid moeten reizen. Ook Joop Martens zal het voorval aan de UE FA moeten melden. [„O'Neill go home" had de Ier niets jan. Het ene oor in, het andere uit, Jarde hij na afloop. Maar bijster tig had hij het allemaal niet gevon- „Een moeilijke wedstrijd, waarin e rust meer voetbal werd gespeeld ervoor. Toen was het een aaneen- ikeling van onvriendelijkheden zijn oordeel. En hij stelde de ërvraag: „Vond u het dan zo leuk?" die opmerking ging trainer Kurt dner niet in. Maar ongewild gaf hij beste karakteristiek van het ite duel in de halve finale voor opa Cup II: „Zij hebben clever ge- wij hebben ons best gedaan", heeft het dan ook niet ont ken. PSV wilde wel maar kon niet. toch al labiele ploeg was op van tenuwen en toen Real Madrid ging ten uit de doos met lepe trucjes 1 de Eindhovenaars al te ikelen. Werkdrift was er voldoen- techniek niet. Zelden kwam er een liende combinatie tot stand. Real drid liet zelfs het gehele midden perioden lang in het bezit van en formeerde rustig het vangnet cle defensie. PSV liep er argeloos in was niet in staat een doorbraak te eren. De lange Zocco was absoluut rser in de lucht en zijn secondan- stonden te wachten op de foutieve s sportredactie) EINDHOVEN Miguel Munoz, 'e trainer van Real Madrid, trok superieure glimlach de meur van de kleedkamer open en Jhaalde zijn beste Frans te voor schijn. „Ik vond het een goede jwedstrijd. PSV speelt aanvallend, uitsluitend op de aanval, en dat p' lis altijd moeilijk. Ik geloof zeker dat we in Madrid een kans heb- ,«(ben want dan zullen wij ook uiecr in de aanval gaan". I Over veteraan Gento, na een half jJaar van stal gehaald, zei hij: „Ik ben tevreden over hem. Hij speelde goed en was snel. Bij PSV vond ik Strik en Schmidt nJHansen de beste spelers. Het was |ecn interessante wedstrijd". Daarmee verschilde Miguel Mu- |ji)oz wel van de algemeen heer- ïende mening. Maar hij was dan ook dik tevreden met het gelijke i spel dat hem riante uitzichten op M de finaleplaats biedt. pass of het stapje te veel dat PSV onvermijdelijk moest maken. Gebrek aan zelfvertrouwen, het missen van de juiste maat bij de passes speelde Real Madrid volkomen in de kaart. Het falen van Willy van der Kuylen Kurt Linder: „Van der Kuylen beviel me helemaal niet en daarom heb ik hem eruit gehaald" was een handi cap te meer terwijl Eef Mulders nau welijks tot een aanvaardbaar peil kon komen. Mulders zelf hierover: „Ze za ten vol trucs. Ik had dat wel ver wacht maar als je ervoor staat, weet je toch niet meer wat je ertegen kunt doen." PSV kon er helemaal niets tegen doen. De baas Scheidsrechter O'Neill, na afloop op zijn gemak van een frisdrank genie tend en toïcijns antwoord gevend, vond dat hij goed had gefloten. Zelfs de tackle van Benito Sanches tegen Veenstra, waaruit het incident met het blikje bier ontstond, praatte hij goed. „Het was een unfaire tackle maar nog net binnen het toelaatbare". En daarmee had hij alles gezegd. Niet temin had hij het nerveuze PSV beïn vloed. Trainer Linder zei het voor zichtig „Ik was het niet altijd met de scheidsrechter eens maar hij is nu eenmaal de baas en daar is niets aan te doen. Ik vond hem in elk geval geen typisch Blitse scheidsrechter." Ook de spelers konden hem moeilijk een voldoende geven. Dat complex van factoren: zenuwen, de scheidsrechter, het treiferspelletje Van Real Madrid, deed PSV de das om. In het begin al moest Harry Vos naar de kleedkamer snellen om een gezwollen nog te laten, behandelen,.. Toen Radovic alle verdedigers zei den 3tft;'2£»h&ts van gemeen ip£l -had- den gemerkt maar daarvoor waren zij dan ook verdedigers die in feite alleen te maken hadden met Amancio en af en toe een flits van veteraan Gento moesten ontregelen Amancio pakte, begon Real Mudrid al naar de trucs te grijpen. LIVERPOOL Leeds United heeft gisteravond de eerste halve finale wed strijd voor het toernooi om de Runners Up Cup tegen Liverpool in Liverpool met 10 gewonnen. De tweede halve finale in Keulen tussen FC Köln en Juventus eindigde in een gelijkspel: 11. Met het hoofd Terwijl de strijd nog binnen de per ken van de scheidsrechterlijke misvat tingen bleef, moest Real Madrid doel man Junquera missen die de bal uit een hoekschop van Mulders miste en zo ongelukkig op zijn rechterelleboog terechtkwam dat deze werd ontwricht en in het gips moest worden gezet. De nog oudere Betancourt nam ztjn plaats in Dat was ook de periode waarin PSV de enige doelrijpe kans kreeg. Mulders legde de bal op de schietvoet van Van der Kuylen maar diens schot vloog hoog naast. Real vergenoegde zich met het plaatsen van enige te genstoten waarmee Amancio en Gros- so doelman Van Beveren op de proef stelden. PSV zocht wanhopig naar het verlossende gat in de Madrileense de fensie. Maar dat viel niet. Kurt Linder: „We moesten het niet hebben van de open pass tegen die lange verdedigers. We hadden wel (ADVERTENTIE) HERBEUMONT Eddy Merckx «ft gisteren de vierde en voor- atste etappe van de Ronde van 5'gië gewonnen, een rit van Spa 'ar Herbeumont. De Belg be- ®udt de leiding in de algemene flgschikking. Eddy Merckx (Bel) 190 5.11,24 t bonlticatie 39.20): Eric Leman «fstens (Ned) z.t.; "«algemeen klassemei Merckx 15 uur, 51 r ™>gel 15.53.51; 3. Brac: ttbeeck (Del) 15.55.16; 6. Van Maldergh' Planckart (Bel) 15.56. 15.56.3: 9. In i ttePers 15.57.56; <BRosiers" (Bel) 15.5; Willy van der Kuylen: Ik heb in zoveel landen gespeeld, Oost-Duitsland, Italië, Joegoslavië, Hongarije. Daar was het altijd thee in de rust. Maar ik heb in het bui tenland ook wel meegemaakt, dat er iets anders bijstaat. Er zijn er wel die daar dan ook wat van nemen, maar zelf drink ik alleen maar thee. Als er geen thee is, dan liever niks. Ik vind thee erg lekker, 't Heeft een frisse smaak. Ik drink ook graag een pilsje natuurlijk, maar thee is nou eenmaal beter om in goede conditie te blijven. Dat is erg belangrijk. Je hebt tegenwoordig in het voetbal veel meer conditie nodig, dan toen ik bij P.S.V. begon zeven jaar gele den. Bij een verlenging, zoals verleden jaar tegen Roma, wordt er geen thee geschonken. Je komt dan ook helemaal niet in de kleedkamer, je moet op het veld blijven. D'r is al leen maar tijd om je benen een beet je los te gooien, voordat er weer ge speeld wordt. Nu hebben we dus Real Madrid. Wel de zwaarste tegenstander tot nog toe. Maar Real is natuurlijk niet meer wat het vroeger was, met Pus kas en Di Stefano. Geen enkele ploeg is meer onverslaanbaar tegen- woord'^:. Ook als 't geen rust is... Pickwick thee van Douwe Egberts Willie van der Kuylen..thee is lekker fris meer met het hoofd moet spelen", daarmee wederom aangevend dat PSV niet intelligent genoeg had geope reerd. De bal werd te veel gebracht en bij elk onzuiverheidje in een drib bel werd het leer een prooi voor de Madrilenen. Elke pass die niet milli- meterzuiver was. en dat waren er weinig, wachtte hetzelfde lot. Real Madrid mag dan aan het verslij ten zijn, techniek bezitten de spelers nog in voldoende mate. Zeker als het tempo hen niet dwingt tot overhaaste handelingen. En PSV ging pas enigs zins op tempo spelen na de rust, toen Real de minuten ging aftellen en se conden winst greep bij elke uitbal, bij elke vrije trap. Dat gebeurde zo ge raffineerd dat O'Neill wel driftig op zijn horloge keek maar geen aanlei ding vond tijd bij te trekken. Klassespelers Het bleef zoals het de gehele wed strijd was geweest: een aanvallend PSV dat niet voldoende slimheid kon opbrengen om de routiners in de de fensie van Real Madrid te verontrus ten. Zelfs een onstuimig slotoffensief loste Real effectief op. „Het zijn klas sespelers". gaf Kurt Linder ronduit toe. „Wij hebben niet gefaald, dat niet, maar die knapen hebben tech niek, tactiek, conditie, kortom alle derdelen van het spel beheersen En zo kan een ploeg die amechtig meeholt in het toernooi om Europa Cup II het toch nog ver brengen. HERMAN VAN BERGEM Goede uitzichten voor Timman LEEUWARDEN De negende ronde van het Nederlands schaakkampii schap in Leeuwarden, die gistermiddag drie afgebroken partijen opleverde, werd gisteravond niet voortgezet. Koni j bal genoot, ook bij de meerderheid der schakers, de voorkeur. I Hartoch verloor van Timman, die een Grünfeld-Indiër een (winnend) nieuwtje lanceerde. Dat er werd afgebro ken mag aio een formaliteit worden be- setiouwd. Daardoor heeft Timman in feite de kop genomen, met SVz punt en blijft Har toch, met 5% punt. achter, kansloos voor de eerste plaats. Donner won van Langeweg en staat punten, evenals Ree. die een betere stand tegen Boersma in remise liet ver zanden. Uitslagen: Negende ronde: Boersma—Re V>Vil-Andriessen—v. d. Vliet 'i. Schol -Krabbé atgebr.. Van Baaric—v. d'. Weid afgebr.. Donner—Langeweg 1—0. Hartoch- Timman afgebr. Afgebroken partijen: Zevende ronde Schol —Langeweg 0—1; achtste ronde Langcweg- Van Baarle 1—o. Stand: 1/2. Donner en Ree beiden 6 pnt Langeweg 4>?, 6. S> bé en v. d. Weid» drlessen en Boers: en 1 afg., 13. v. d. Vliet 2%. Juventus heeft zich, vanuit een zwaar verdedigende stelling opererend, goede mogelijkheden verschaft om de finale te bereiken. Tot kort voor het einde zag het ernaar uit dat de Italianen, die in de eerste helft na een uitval door Bet- tega aan de leiding waren gekomen, de overwinning zouden grijpen. Ondanks het ontbreken van middenvelder Overath, die voor rust het veld moest verlaten wegens een blessure, viel FC Köln de gehele tweede helft sterk aan. Maar de in technisch en tactisch opzicht beter spelende Italianen weerstonden de Keul se storm kundig. Hun kundige „cate- naccio" leek succes te hebben. Maar 'enkele minuten voor het eindsignaal zette Thielen aan voor een, lange solo, die hem' vefrassettd door de'l/erdedfging van Juventus voerde: 11. De beste speler van Juventus was de Duitser Hel- muth Haller, die opviel door zijn uit stekende voorzetten. Bij FC Köln blon ken Löhr en Rupp uit, hoewel zij de weinige kansen die zich nog voordeden niet konden benutten. Terugkeer Billy Bremner, de aanvoerder /an Leeds United, vierde de terug keer in het eerste met het scoren /an het enige doelpunt. De Schotse international, die in februari zijn been brak, kopte in de 67e minuut uit een vrije trap van Johnny Giles de bal onbereikbaar in de uiterste hoek. Het opportunisme van Bremner maakt Leeds sterk favoriet voor een plaats in de finale tegen FC Köln of Juventus Turijn. De backs Terry Cooper en Paul Reany, steunpilaren van het Engelse elftal, organiseerden de Leedsverdedi ging zo voortreffelijk, dat deze niet brak onder de voortdurende pressie van Liver pool. In de 52e minuut leek het er ove rigens wel op, toen Alan Evans een goede kans kreeg. Van vier meter afstand mikte hij echter op de paal, terwijl Jackie Charlton languit op het veld lag doelman Gary Sprake uit positie was gespeeld. Sprake, die last had van een pijnlijke rug, verrichtte in de laatste minuten toen Liverpool er alles aan deed om het effect van het Bremner■- doelpunt te verkleinen enkele fraaie reddingen op schoten van John Toshack Steve Heighway. afg.. 9/10. An- LONDEN Chelsea heeft de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen de tweede Engelse vertegenwoordiger in dit toernooi, bekerhouder Manchester City, met 10 gewonnen. Het enige doelpunt in Londen, waar 56.000 toeschou wers de wedstrijd bijwoonden, kwam in de 46e minuut op naam van Smethurst. Derek Smethurst, de uit Zuid-Afrika afkomstige aanvaller van Chelsea, heeft gisteravond de kansen van Manchester City om in het bezit te blijven van de Europa Cup 2 verkleind. Manchester City was echter niet ontevreden met deze uitslag van 10, omdat het vol ledig vertrouwt op eigen kunnen in de tweede halve-finalewedstrijd. Ten grondslag aan dit vertrouwen ligt de verwachting dat Manchester City over veertien dagen in eigen sta dion op volle sterkte hoopt te kunneD aantreden en niet. zoals gisteren in Londen, met vijf invallers voor onder meer international Colin Bell en mid- voor Mike Summerbee. Glansrol Een andere international van Manches ter City, Francis Lee, vervulde gister avond, ondanks het veldoverwicht van Chelsea, de glansrol. Herhaaldelijk stichtte hij met zijn explosieve rushes de grootste verwarring onder de verde digers van de Londense club. Hoewel minder opvallend, maar zeker zo ef fectief, was het spel van de lange Tommy Booth, die als dirigent van dc verdediging van Manchester City een foutloze wedstrijd speelde. Dezelfde kwalificatie was passend voor doelman Joe Corrigan van de City. Aan hel enige doelpunt van de constant maar zeer ongecoördineerd aanvallende Lon- denaren, had hij geen schuld. Smet hurst kreeg de bal van David Webb, toen hij nog geen anderhalve meter van het doel ln vrije positie stond. FRANCIS LEE

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11