Holland Sport verzuimde af te maken ADO kan alleen maar hopen op Runners Up Cup Wordt Hans Kattenburg erste man Mi Sport? Donner en Hartoch op koppositie Voetbaldames verenigen zich Servette „pakt" Zwitserse cup Gehoord: op Houtrust Met melk meer mans zonder melk meer Hans DONL j jt resu ~pe F HAAG Openhartig constateerde trainer Kessler: „Ik ben blij met resultaat. Het spel is wel niet daverend geweest maar dat houdt in de verband met de tegenstander. Holland Sport is altijd moeilijk I eigen veld. Het resultaat was voor ons nummer een". Dat resultaat viel [or Sparta positief uit (20), louter en alleen omdat de Rotterdammers L drie kansen voldoende hadden om tweemaal te scoren en Holland ■jort niet tot doelpunten kon komen met het dubbele aantal. Dat ver loot vooral trainer Van der Hart, die nogal in zijn wiek was geschoten Ldat zijn waarschuwing in de wind was geslagen door Roode. „Ik had jg zo gezegd: denk aan hun tegenstoten". Toen Roode de bal in het artaans gebied kwijt raakte, volgde zo'n tegenstoot en stond Sparta de rust voor met 10. Toen het einde nabij was, ontstond een- fde situatie en had Sparta de buit binnen. Maar de tienduizend toe- ouwers hadden in elk geval een vooral na de rust pittig spelend Hol- Sport gezien dat echter met spitsen uitkwam die in de lucht zwak n en slecht schoten. Van der Veen en ijerman („ze waren hard aan rust uit de ploeg gelaten voor De Bosveld, die op het ddenveld een lepe partij speelde, n der Hart had weer de beschikking ;r Van Maurik, maar diens come :k had florissanter kunnen uit- len- Van der Bol was als rechter- dediger opgesteld met in die linie rder Kronshorst, Verlangen en rjee. Een linie, die de Spartanen inig bewegingsvrijheid gaf, waarbij kwam, dat Kristensen ,,als de was" voor Van der Bol. Kessler: ristensen neemt te veel risico, want wil altijd een mannetje passeren. mij hoeft een scheidsrechter hem te sparen". deed Koen Brouwer, die zijn hon- dste eredivisiewedstrijd leidde en door de heer Kroesemeijer boeket werd gehuldigd, dan JES CHOi HANS KATTENBURG DEN IIAAG. De verwikkelin gen rondom de fusie tussen Hol land Sport en ADO. ElDi} beide partijen de deur op klein kiertje lieten staan, grotendeels „ondergronds" plaats. Indien midden deze week een op lossing wordt gevonden voor de situatie die by Holland Sport is ontstaan, zal er geen sprake meer kunnen zyn van onderhandelingen. In de voorgestelde „afkoelings periode" zyn diverse besprekingen u gevoerd, o.a. tussen de heer Kroe semeijer en de groep-Menken, de heren Kroesemeüer en Choufoer wederom de heer KroesemeUer de gemeente Den Haag. Opval lend aspect hierby is dat de tweede Itichtingsbestuurder van Holland Sport, Hans Kattenburg, daarby niet tegenwoordig is geweest. Er mag als vaststaand worden aange nomen dat de onderhandelingen met de groep, waarvan zuivelfabri- kant Tom Menken, ir. Nessen en de heren VVeduwer en Vonk deel uitmaken, zün vastgelopen (geen de heren was gistermiddag aanwezig). Mede gezien zü'n ge zondheidstoestand schynt de heer kroesemeüer alsnog geporteerd te *Ün voor een fusie, teger welk voornemen Hans Kattenburg zich met hand en tand verzet. „Ik wil onder geen voorwaarde meer met de bestuurders van ADO aan de lafel gaan zitten", aldus de heer Kattenburg. De situatie is momenteel zo dat Pogingen in het werk worden ge- steld de heer Kroesemeüer uit te kopen. Hans Kattenburg: „Als hü eruit gaat. komen er ook geld- «chieters. Ik ga in elk geval door". Er is enige tüd sprake van geweest dat juist de heer Kroesemeüer Pogingen deed om het Stichtings aandeel van de heer Kattenburg iP handen te krügen, zodat de situatie thans totaal is gewü'zigd. Intussen werkt de Club van Hon derd van Holland Sport door met hot verzamelen van gelden „voor hot behoud van Holland Sport". Zeer waarschüniyk zal deze week do definitieve beslissing vallen. ook niet. Brouwer leidde de wedstrijd naar de geest: ,,Het was een lekkere, stevige wedstrijd. Er is niets gebeurd. Een keer heb ik tegen Van der Heide gezegd, dat hij tot de streep was ge gaan. Daarna was het afgelopen". Van der Heide ging er flink tegen aan en sleepte in werkdrift zijn team genoten mee, van wie Kronshorst, Dor jee, Muller en Roodnat goed tot uitstekend waren. Het schortte echter aan doortastendheid in de aanval. De door Herman van Bergem opkomende middenvelder Roggeveen kreeg al in het begin twee kansen, maar had de bal voor zijn zwakke linkerbeen en faalde- Doelman Louwe- rens behoefde meestal alleen in actie te komen voor terugspeelballen. Sparta kon niet in het'normale spel komen. De vloeiende combinaties bleven uit en voor tegenstoten gaf Holland Sport vooralsnog geen ge legenheid. Tot Roode, terwijl Van der Bol zich op rechts aandiende, aan het dribbelen ging, de bal kwytraakte en een snelle combinatie van Kristensen en Klijnjan de bal bij de scherp op gestelde Kowalik bracht, die eerst de linkerpaal raakte waarna de bal via de rechterpaal in het doel sprong (0—1)... Hoofd te kort Roode, wiens aandeel in de aanvallen toch aj, gering was. was na 4e. rust vervangen door Valkenhoff. 'waardoor Rogeveen naar voren ging. Twee spitsen. Van Maurik en Roggeveen, van wie Kessler zei: „Ze zijn levens gevaarlijk en fysiek sterk. Je moet met hen niet in het lijf-aan-lijf gaan. Daarom nemen we Jiet risico van de buitenspelval". Maar als er lijf-aan- lijf aan te pas kwam. in de lucht, doken beide Holland-Sporters ineen in plaats van zich uit te rekken. Zo doende kwamen ze steeds een hoofd tekort. Niettemin ontstonden gevaar- lijke situaties voor het doel van DoeSburg, die het geluk had dat Van Maurik te slap inkopte en ook nog precies in zijn handen, dat Bosveld een schot van Roodnat uit het doel haalde. Roodnat niet .knikte' maar de bal recht omhoog (over) kopte en Van Maurik te lang treuzelde met schieten in vrije positie. Allemaal reële kansen waartegen Sparta slechts één door braak kon stellen, waaruit Kowalik grandioos naast schoot. Zekerheid Teneinde het middenveld te ver sterken Kessler: ,,De Quant is een aanvallende middenvelder" werd Van der Veen zijn vervanger. En toen de falende Kristensen te kennen gaf. dat hü dik genoeg had van de duels met Van der Bol, die hem geheel de baas was, werd Heijerman ingezet. Pal voor tijd had Sparta aan nog één kans genoeg voor de absolute zeker heid. Bosveld legde de bal pasklaar op de schoen van Van der Veen (02). Een slagvaardiger Holland Sport had er ten minste een punt uitgehaald. Maar de zucht naar werken is terug gekeerd en er werd geiykwaardig Sjaak Roggeveen jongleert met de bal op zijn knie Spartaan Bentzon houdt niet van zoveel speelsheid en werpt zich er fanatiek tussen. party gegeven. Dat ders de premie vo waard. Met deze oude inzet beetje meer schot zit LEEUWARDEN. De in Leéuwarden gespeelde 6e en 7e ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Neder land hebben de ranglijst tamelijk ingrijpend gewijzigd. Weliswaar staan Donner en Hartoch met 5 uit 7 nog op kop, doch Jan Timman is door een onverwachte neder laag tegen Van Baarle een half punt achterop geraakt. Hans Ree brak in zeer gunstige stand af tegen v d. Vliet. Bij winst heeft hij eveneens 5 punten. De huidige titelhou der Eddy Scholl kan zijn waardigheid nauwelijks meer continueren. Zijn hang- partij tegen Langeweg kan ten hoogste remise opleveren. Lichtpunt voor Scholl is wel, dat zijn resterende programma van vier partijen niet al te zwaar meer lijkt. Zesde ronde: Ree—Donner '-i—Hartoch —Van Baarle J—0, Timman—Scholl '/i'A, Langeweg—ndriessen 0—J, Van der Welde— Boersma 0— 1, Krabbé—Van der Vliet 1—0. Afgebroken partij uit de vijfde ronde: Van Baarle—Donner 0-0. Zevende ronde: v. d Vliet—Ree afgebr., BoersmaKrabbé 1—0, Andrlessen—v. d. Wel de O—.'. Scholl—Langeweg afgebr.,^Van Baar- ïtand 1/2. Donner en Hartoch 5 punten, Timman IS. A Ree 4 en a afgebr. partij. Van Baarle, Krabbé, Van der Weide 3. Langeweg 2Va en 1 afgebr. partij. 10. CAPELLE BIEZELINGE In het Zeeuwse plaatsje Capelle Biezelinge is za terdagmiddag de „Algemene Dames voetbalbond" opgericht, de eerste natio nale organisatie op het gebied van da mesvoetbal. Voorzitter van de nieuwe bond is heer Gerard Corsuize. Volgens een opgave van het voorlopig bestuur irjn. meer dan dertig verenigin gen met bijna lOOO'Vrouwelfjkë voet ballers lid van de nieuwe bond, naar schatting wordt op het ogenblik in Nederland door ongeveer 3000 dames voetbal bedreven. De nieuwe bond zal een team inschrijven voor de Europese kwalificatieronden voor het wereld kampioenschap damesvoetbal dat in au gustus in Mexico wordt gehouden. De eerste kwalificatiewedstrijd zal 1 mei plaatsvinden. Voordien komt het Neder lands damesvoetbalelftal uit op 17 april in Rijsel (Fra) tegen de Franse kam- pioensploeg Stade Reims en op 28 april in Arnhem tegen een Zweedse ploeg. De de bestuur- Algemene Damesvoetbalbond heeft con- gelijkspel tact opgenomen met de KNVB. „Wij :n een willen alleen beschouwd worden als een .schot' sectie van de KNVB", aldus de heer Corsuize. Slap 1 ~iP de vergadering, die d* FBO op 20 maart hield, werd hoog van de toren geblazen. Het moeet maar eens uit zün met dat gesuk kel in het betaald voetbal. Dertien clubs zouden, zo werd roerend eensgezind besloten, verdwünen. Vóór 17 april, de dag van de ver gadering van de sectie betaald voetbal, moest de financiële com missie van de FBO die clubs aan- wyzen. De vergadering van 17 april is vier weken uitgesteld, de FBO maakt voorlopig niets bekend. Men wacht af „want er zün nog ver scheidene verenigingen in bespre king over een fusie". En aangezien van uitstel afstel pleegt te komen, ziet het ernaar uit dat de FBO een heel grote mond heeft opgezet die resulteerde in een slappe hoo ding. Marchanderen, afwachten, uitstellen. Het betaald voetbal Is zieker dan menigeen denkt en de FBO. die het betaald voetbal k, laat het rustig nog zieker worden. Niet serieus DE bekercompetitie heeft een grillig verloop gekend. Slechts Ajax en Sparta van de „grote zes" haalden de halve finales. De andere twee ploegen zün FSC en NEC. De loting bracht Ajax tegen NEC en aangezien mag worden aangenomen dat Sparta indien het beter speelt als tegen Holland Sport gisteren de finale zal halen, hangt enorm veel af van iet resultaat van het treffen tns- cn de eredivlsieploegcn. Maar Michels heeft na FeüenoordAjax al verklaard dat de competitie en het toernooi om de Europa Cup veel belangrüker zün. Wat kan er gebeuren. Indien Ajax het beker duel wint en tegen Sparta in de finale komt. wacht Sparta wellicht altijd het toernooi voor Europa Cuo 2. Indien Ajax het duel met NEC laat ..lopen" voor naar Micbels inzicht, grotere belangen, wordt het hekertournooi scheef getrokken. Het meest trieste is echter dat een van de vooraan staande clubs in Nederland nog steeds het bekertoernooi niet serieus wenst te nemen. BERN Servette uit Genève heeft de Zwitserse voetbalbeker gewonnen. Voor 37.000 toeschouwers versloeg Servette in de finale van het Zwitserse bekertoernooi Lugano met 20 (ruststand 00). Voor Servette, dat wordt getraind door de Fransman Jean Snella (voormalig trai ner van St.-Etienne), scoorden Desbiolles en Marchi. Servette heeft hiermee het recht verworven het volgende seizoen deel te nemen aan het toernooi om de Europa Cup der bekerwinnaars. DEVENTER Aad Mansveld balde zijn vuisten, sloeg het volgende moment een „deuk" in het gras en bleef gebo gen over zijn teleurstelling, zó zeer lang zitten. Het mo. ment van de waarheid had na rust tweemaal binnen twee minuten geslagen en die wetenschap knakte het moreel van de Haagse ploeg. Moeizaam kroop Mansveld, de rug- gegraat van ADO, overeind. Zijn plezier was er deze com petitie af. De schok na de nederlaag bij Go Ahead (uitein delijk zelfs 30) kwam voor hem harder aan dan werd verwacht. Dat was logisch. IIü had de vorige week in het Joego-Slavische Split ervaren wat het kan betekenen wan neer een speler bü een club interna tionale ervaring mist en begreep daar om beter dan wie ook wat de ware betekenis van deze verrassende neder laag was. Als ADO de komende we ken niet uitkükt loopt het een grote kans ook dit seizoen verstoken te blüven van cupvoetbal. De beker- droom sprong de afgelopen woensdag in Nümegen af en de titelkansen mi- niseerden gisteren in Deventer. Res teert de Runners Up Cup. Die moge- lijkheici mag nu niet meer aan ADO voorbügaan, want anders wordt de kloof naar het internationale voetbal misschien te groot. Voor de spelers als Schoenmaker. Thie, Korevaer en Couperus zou die handicap een danige belemmering in hun ontwikkeling zün. Een gerustellende factor bü deze over weging is de wetenschap dat ADO nog vüf thuiswedstrüden (waaronder te gen Sparta en PSV) moet spelen en maar drie uitwedstrüden. Gezien het programma van de concurrentie was dit vooruitzicht een gunstige zaak. Maar de hoop, die hieruit voorstproot, is verdwenen. „Tja", zei voorzitter Choufoer be rustend. „ADO zit nu weer in de po sitie achter de top. Zo was het tien geleden en zo zal het misschien over tien jaar nog zün". De wedstrüd, die dit besef lossloeg, droeg het karakter van een open, eerlük gevecht. Dc dreun van Nümegen, toen de beker- droom opging in een bedroevend ge brek aan inzet, miste zjjn uitwerking niet. De Hagenaars richtten zich energiek op. Dat moest ook wel. want het gevarieerde, beweeglüke spel van Go Ahead bracht ADO al snel aan het verstand, dat op zün tellen passen een eerste vereiste was. Die indruk werd onderstreept door een doelpunt van door Hans de Bruyn Geels, dat buitenspel was en een ver rassende een-twee combinatie van Geels en Hoekema, waarop doelman Thie moedig het antwoord wist te vinden. In die beginperiode dook ADO's zwakte ook op. Van Vliet miste zelfvertrouwen e de zich daardoor in moeilijker waren dan ze behoorden tc zü'n. Ook Piet de Zoete, die een ver- dedigender opdracht had dan normaal, maakte geen beste beurt als het op het afspelen van dc bal aankwam. Maar ADO hield stand, omdat aanvoerder Aad Mansveld en de excellerende doelman Thie zeer nuchter ingrepen en menigmaal moeilükheden voor kwamen door hun koelbloedigheid. Op het middenveld demonstreerde de TON THIE Haagse ploeg echter een veldmeerder- heid, waaraan het zich aanvankelük optrok. Harald Berg legde dc bal stil zoals het moest. Dick Advocaat munt te weer uit in onvermoeibaarheid en ook Korevaer penetreerde weer als vanouds. Fataal maal niet zo somber uit voor ADO. Men was veel aan de bal en speelde gemakkeiyk en weloverwogen af. Trainer Jezek was de enige, die met angst en vreze de ontwikkeling tege moet zag. Hü wist dat zün spelers net als voor de wedstrüd tegen NEC zeer nerveus waren en realiseerde zich dat deze factor wel eens beslis send zou kunnen zün. En dat kwam uit. Go Aheads dure voetbalparel Koenders gleed soepel langs Theo van der Burch. zette haarzuiver voor en het ongenadig grote voordeel dat Piet de Zoete vallend miste. Ruud Geels is er de man niet voor om deze unieke kans voorbü te laten gaan: 01. ADO had deze desillusie nog maar nauwe lijks verwerkt of een nieuwe vol- treffen werd afgevuurd. Smid, dc han dige, dook uit dezelfde hoek tevoor- schün met een lage voorzet. Doelman Thie stortte zich op de bal, maar kreeg hem niet klemvast. Mansveld dacht toen met een simpele beweging het gevaar opgelost te hebben, maar weer stond Geels klaar om uit te ha len: 20. Dat was het moment waarop ADO besefte dat het dit seizoen nog zeer hard moet vechten om voor een in ternationaal bekertoernooi in aan merking te komen. Er kwam nog wel de traditionele opleving, waarin de Haagse ploeg probeerde zich te reha biliteren. maar de verdediging van Go Ahead wist daar goed raad mee. Met uitzondering van het moment, waarop De Zoete de bal voortrok en iedereen miste. Ook de verbaasde ADO-aanvallcrs. Knappe schoten van Harald Berg spatten stuk op de vuis ten van de spectaculaire doelman Withers. Het bleef sukkelen in ADO's voor hoede. Couperus kwam onder het toe ziend oog van zün vroegere leermees ter Hughes vaak tot zeer soepele ac ties, maar ze liepen vaak op niets uit, omdat hü niet voldoende steun kreeg. Met name van Harry Hestad, de wis selvallige buitenspeler, die gisteren Go Aheaddoelman Collin Withers 1 <rl zich manmoedig op de bal. Couperus. ADO's aanvalsspits, probeert met zijn linkervoet nog een schot te lossen, maar houdt zich net op tijd in. nauwelüks een rol speelde. Ook Lex Schoenmaker! wel erg fel aan de bal. deed weinig werk waarvoor Go Ahead onder de indruk kwam. Na een weergaloze schünbcweging van Van Marwük, waardoor de mo reel geslagen Mansveld op het ver keerde been kwam tc staan, werd dc ontreddering bü ADO een feit. Doel man Thie had in vele hacheiyke si tuaties door tijdig zün doelgebied te verlaten redding gebracht, maar moest voor Van Marwük toch tulcren: 30. Trainer Jezek, die binnen een week twee illusies armer werd, had weinig commentaar op dc wedstrüd. IIÜ wist, dat Runners Up Cupvoetbal nu het hoogste bereikbare was en voorspelde alvast dat hü erover ging nadenken een aantal veranderingen In het elftal aan te brengen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9