zeg, fieidóc (Sou/tont Tsjoe En-lai zegt Pakistan steun toe DE DURE GENERATIE documentaire op KRO-tv 4^° Gevechten om grensgebied bij India Dode bij familieruzie TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND G0UDSMIT H0FF Qi; Politici in Televizier Vroegere huis mgr. Bekkers beklad RADIO MORGEN Leven in het klooster de postgiro PAGINA 2 LEIDSE COURANT DINSDAG 13 APRIL l{ Juiste vragen over Schuts huurverhoging JVIET alleen de oppositie, maar ook de Senaatsfractie van de Katho lieke Volkspartij heeft op dit moment bezwaren tegen de in de Tweede Kamer aangenomen wet waarmee minister Schut de harmonisatie van huren vooral van woningwetwoningen be vorderen wil. Tegen harmonisatie op zichzelf heb ben de K.V.P.-senatoren geen bezwaar; ook zij laken huurverschillen welke' niet berusten op kwaliteit van de woning. Maar voorlopig is hun twijfel of het effect van de maatregelen welke minis ter Schut terzake neemt, redelijk blij ven zal, nog niet weggenomen. Onrust buiten het parlement is voor deze Eerste-Kamerleden een dwingende reden om van de bewindsman concreet meer cijfers te vragen dan die waarmee hij in de Twéede Kamer een royale meerderheid voor zijn standpunt heeft kunnen winnen. Richtlijnen IIEEL Juist in dit verband vinden we het verzoek aan de minister uit voeriger cijfers te verstrekken over de gevolgen van zijn regeling en dan geen cijfers over bepaalde woningen of een bepaalde streek, maar een totaalover zicht en dan ook niet uitsluitend cijfers in de vorm van percentages, maar in „harde" guldens. Nog meer ad rem is de vraag volgens welke richtlijnen de minister denkt te gaan beslissen, wanneer het bij de wets wijziging voorgeschreven overleg tussen huurder en verhuurder niet tot over eenstemming leidt. Want de huurder heeft zeker het recht dat hij. alvorens „ja" te zeggen, ervan op de hoogte is wat de overheid als hoedster van het algemeen belang hier onder redelijkheid verstaat. Deze vragen lokken ons meer aan dan de herhaalde vraag van de oppositie waarom gemeenten en woningbouwcor poraties in feite verplicht ztfn op grond van de nieuwe wet voorstellen tot het invoeren van huurverhogingen te doen. Dan komt het huurbeleid immers in handen van lagere organen en zou in feite een bijzondere vorm van huurlibe- ralisatie worden ingevoerd ook voor streken waar dit om respectabele rede nen nog niet mogelijk is. Met de oppositie zouden we evenwel graag zien. dat de heer Schut ons via de Eerste Kamer duidelijk maakt, hoe volgens de nieuwe maatregelen het op heffen van de woningnood en de door stroming beter bevorderd kan worden. Extra "pEN bevredigend antwoord op eerder genoemde vragen is te meer nodig, omdat menig burger nu pas gaat be seffen, dat de extra-huurverhoging nog komt boven de jaarlijkse verhoging ad zes procent waartoe, buiten het huur- harmonisatieplan, reeds besloten is. De vrees neemt toe, dat straks het huurpeil drastisch verhoogd zal zijn, zonder dat de kwaliteit van de wonin gen beter wordt, de doorstroming vlot ter gaat werken en de woningnood snel ler wordt opgeheven. Dan zou het resultaat wel eens be perkt kunnen blijven tot meer opwaart se druk onder het loonniveau en alle ongewenste gevolgen van dien. De „kleine waarheid" van staatssecretaris Grosheid f\OOR Kamerleden schriftelijke gestel- de vragen en het daarop gegeven antwoord krijgen vaak weinig publiciteit. Soms terecht, omdat de vragen dan geen hout snijden en zelfs als mogelijkheid om een bekende weg ten gerieve van de burgerij nog eens gepubliceerd te zien, naast de vragensteller en direct betrok kenen niemand interesseren. Soms zou het echter goed zijn dat vraag met ant woord royaai publiciteit kreeg en dat de bewindsman die antwoordt, omwille van de duidelijkheid iets verder zou gaan dan formeel de vragen van hem vergen. Zo heeft staatssecretaris Grosheide op vragen van K.V.P.-Kamerleden inzake moeilijkheden bij het „doorstromen" van m.u.l.o.- en m.a.v.o. -leerlingen naar h.a.v.o.-scholen in Utrecht geen onwaar achtige antwoorden gegeven, maar wel slechts een „kleine waarheid" gesproken. Het zal ongetwijfeld waar zijn, dat zich ln Utrecht niet meer problemen voordoen dan elders in het land, het is waar dat alleen het bevoegd gezag van een school beslist, en het is eveneens waar, dat de ontvangende h.a.v.o.-school nagaat of het accepteren van een leerling op grond van zijn studieresultaten verantwoord is. Maar op dit laatste punt had mr. Grosheide beter in plaats van zijn „klei ne waarheid" de hele waarheid kunnen vertellen: namelijk dat zich in Utrecht en op vele andere plaatsen deze maan den problemen voordoen, omdat veel meer m.u.lo.- en m.a.v.o.-eindexaminan- di zich voor de vierde h.a.v.o.-klas komen aanmelden dan op grond van him studie resultaten en de plaatsingsmogelijkheden op de h.a v.o.-scholen verantwoord is. Nu deze „doorstromingsmogelijkheid" vrijwel overal bekend is en de plaatsings kansen niet alleen tot experimenterende scholen beperkt zijn, speelt een bonte verzameling motieven een rol om toe gang tot h a.v.o.—4 te krijgen: de me ning dat „gelijke kansen voor iedereen" ook betekent het recht om minstens een jaar h.a.v.o.-4 te proberen, de mogelijk heid om de beroepskeuze nog een paar jaar uit te stellen, ja zelfs een methode om voorlopig aan militaire dienstplicht te ontkomen, wat afgelopen jaren soms openlijk erkend werd. wanneer achttien jarigen (en ouderen) zich op een experi- mentschool voor h.a.v.o.-4 kwamen op geven. Maar de werkelijkheid wil, dat de meeste h.a.v.o.-scholen slechts een be perkte opnamecapaciteit hebben van wege de ruimte, het aantal docenten en de bijkomende overweging om niet of niet veel meer leerlingen in hun h.a.v.o.-4 klas te plaatsen dan uit eigen derde klas sen h.a.v.o. te verwachten zijn. En het allerbelangrijkste is dat op experiment- scholen de conclusie getrokken is, dat m.u.l.o.- en m.a.v.o.-leerlingen in de vak ken waarin ze een h.a.v.o.-diploma willen halen, gemiddeld op het niveau van een Dit is de reeks redenen waarom afge lopen weken vele ouders en jongemensen bij een h a.v.o.-school nul op request ge kregen hebben en soms van het kastje naar de muur hebben moeten lopen. Zulke problemen zullen er ook blijven, wanneer volgend jaar het overal een overstappen van m.a.v.o. op h.a.v.o. gaat worden en de m.u.l.o. met grote aanslui tingsmoeilijkheden verleden tijd gewor den zal zijn. Staatssecretaris Grosheide moet op korte termijn maar duidelijker maken wat hij precies onder „ongewenste ont wikkelingen" verstaat. Dan wordt het ook gemakkelijker' om de maatregelen te beoordelen waarvan hij nu zegt da' hij ze zo nodig zal gaan overwe- NEW DELHI-HONGKONK (AFP- DPA-Reutcr) Een toezegging van Chi na, dat India van interventie in de Pakis taanse crisis heeft beschuldigd, om Pa kistan te steunen „wanneer de Indiase expansionistcn aggressie tegen dit land zouden durven plegen", een „onderhoud" van de Russische premier Kosygin met de ambassadeurs van India en Pakistan in Moskou en een bedekte waarschuwing van de Verenigde Staten dat zO hun eco nomische hulp aan Pakistan wel eens zouden kunnen opschorten als er geen eind aan de bloedige burgerkrijg komt. Dit zijn de belangrijkste niet-militaire ontwikkelingen die zich tijdens het paas weekeinde in de Pakistaanse crisis heb ben voorgedaan. De Chinese toezegging was vervat in een boodschap van premier Tsjoe En-lai aan president Jahja Khan van Pakistan. Daarin werd volgens radio-Pakistan ver der gezegd, dat China de gebeurtenissen in Oost-P3kistan van louter binnenlandse aard acht. De beschuldiging van Peking aan het adres van India stond zondag in het volksdagblad. Volgens dit Chinese orgaan intervenieert India in de Pakistaanse crisis en treft het voorbereidingen voor een direct gewapend ingrijpen. Indiase troepen zouden langs de grens met Oost- Pakistan zijn samengetrokken en gewa pende eenheden zouden uit New Delhi opdracht gekregen hebben Pakistan bin nen te trekken om sabotage te plegen. Over het onderhoud met plemier Kosy gin en de ambassadeurs van India en Pakistan, die hij achtereenvolgens ont ving. is niets anders bekendgemaakt dan dat het „een vriendschappelijk" gesprek Wat de bedekte Amerikaanse waar schuwing aan Pakistan betreft menen waarnemers in Washington hierin een aanwijzing te zien dat Washington druk op Pakistan wij uitoefenen om te pro beren langs deze weg «en beeindAgina van de sftijd tot stand te brengen. Wat de militaire activiteit betreft meldt het Indiase persbureau, dat zware ge vechten zouden plaatshebben in de ge bieden van Koesjtia, Rasjhahi en Dina- poer. Waarnemers hebben de Indruk, dat de Pakistaners proberen de grensgebieden met India in handen te krijgen. PTI meldde voorts schermutselingen bij Dac ca in de havenstad Tsjittagong. Colon nes Pakistaanse regeringstroepen rukten op nar Rasjahi en Koesjtia. (Van verslaggevers) Vanavond zendt de KRO-televisie een documentaire van Hans Wortelboer uit onder de titel „De dure generatie?" In deze documentaire wordt getracht een antwoord te geven op de vraag, of oudere werknemers voor het bedrijf, waarin ze werken, duurder zijn dan hun jongere collega's en of ze wellicht een té dure generatie vormen. De documentaire begint met een kort gesprek met de inmiddels door liquidatie van het bedrijf werkeloos gewor den Th! Janssens, chef van het garen-magazijn van Span- don in Tilburg. Ir. A. J. de Wildt, hoofdinspecteur-directeur Arbeidsvoorlichting in de provincie Noord-Brabant geeft daarna cijfers over de bij deze problematiek betrokken werknemers en schildert enige perspectieven. De directeur van het centrum voor vakopleiding in Breda, A. H. Megens, vertelt over de (weinige) belangstelling van de zijde van de werknemers voor de cursussen die door het centrum gege ven worden om werknemers om te scholen voor de bouw en de metaalbedrijven. Pensioenspecialist van het N.K.V., F. van Bakel en mr. Janssens, directeur van de Vereniging van Nederlandse Ondernemingen, die beiden betrokken zijn bij het overleg binnen de Stichting van de Arbeid inzake de nieuwe pensioenwetgeving, geven antwoord op de vraag in hoeverre de mobiliteit van de werknemers bevorderd kan worden door de in het interrimrapport over de pensioenre geling voorgestelde maatregelen en hoe die mobiliteit be vorderd kan worden door omscholing en bijscholing. Tevens komt in dit gesprek de vraag naar voren, of er van de kant van de overheid en het bedrijfsleven belangstelling is die omscholing en bijscholing te financiëren. Tenslotte wordt nader ingegaan op de vraag in hoeverre het voor bedrijfsleven, economisch gezien, van belang is, de oudere werknemers meer garanties en faciliteiten te bieden, dat bedrijfsleven aan geld zou gaan kosten en of de overheid daarin ook een taak heeft. De documentaire „De dure generatie" werd samengesteld geregisseerd door Hans Wortelboer en gefilmd door Mat van Hensbergen. KRO Ned. II 22.26 uur. NEDERLAND I NOS: 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal AVRO: 19.05 uur: De schat van het kasteel zonder naarr 19.30 uur: Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place Televizier 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: Kunstsignalering Leven in het kloofl» 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Andy Williams 21.10 uur: Brandpunt 21.35 uur. Paul Vlaanderen 22.25 uur: De dure generatie 22.55 uur: Pol. partij 23.05 uur: 1 Journaal NEDERLAND I NCRV 17.00 uur: Kijkkast NOS 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur: Pol. partij 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.10 uur: PSV—Real Madrid (In de pauze socutera) 21.00 uur: AtleticoAjax (In de pauze nabeschouwing PSV) 22.45 uur: Toonbeeld 23.20 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Eddy ready go 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: De formule van 21.30 uur: Hier en nu 21.55 uur: Memorboek 22.05 uur: Pol. partij 22.15 uur: Journaal SCHAIJK B\| een vechtpartij tus sen drie broer» i» in de nacht van zon dag op maandag een 19-jarige jongen om het leven gekomen. De ruzie had plaat» In de ouderlijke woning. Tijdens» de vechtpartij viel de Jongen met het hoofd op een bloempot. Deze brak en een scherf »need de hoofdslagader van de Jongen door. De Jongen is dood gebloed. Bij een caféruzie in Geleen werden een vader en een zoon met ernstige hoofdwonden in een ziekenhuis opge- nomen. Zij kwamen tussenbeide bij eeD ruzie tussen een andere familie en een buitenlander. De ruzie was ontstaan toen de buitenlander met een vrouwelijk lid van de familie wilde gaan dansen. De vader en enige potige zoon grepen echter in en er ontstond een vechtpartij Toen de andere vader en zoon wilde in grijpen werden z|J afgetuigd met bar- krukken en bierglazen. De buitenlander werd door een ruit naar buiten ge- T.v. viel met de paasdagen lang niet slecht uit. Wat ons opviel was weo, dat buiten speciale kerkdiensten de sfeer van het Hoogfeest nauwelijks een speciaal stempel op de program ma's drukte. Als je op t.v. afgaat krijg je, misschien niet ten onrechte, de in druk dat meeleven met het kerkelijke jaar een aangelegenheid is die we alleen nog binnen de kerkmuren wil len afgedaan zien. Enige uitzondering, voorzover wij konden waarnemen, was een „Paas- special" in Duys' Vuist. t.w. het ge sprek met Corrie Ter Boom. Duys weet toch wel drommels goed wat we ei genlijk van zo'n programma verwach ten. Hij bewees het ook in de. rest van de Vuist, programma waar Willem wel eens in struikelt maar dat onmis kenbaar een gouden seizoen beleeft dat de hoge kijkdichtheid nog echt verdient ook. Verder vragen zaterdag- en zondag avond nauwelijks om commentaar. Ko ning Klant zette de ontmythologise ring van de STER-fabeltjes op amu sante wijze voort. Een van de Acht verliep weer volgens allerplezierigste regels. Zondag was er behalve de Vuist ook het programma van Pierre Janssen en Leen Timp dat ditmaal best aardig uitviel, benevens o.m. een Promenadeconcert dat een programma bevatte dat heel gelukkig op brede kijkersgunst mikte. Daarenboven was er een Kort Geding, waarin de NOS bewees dat ze strikt onpartijdig kan zijn als woordvoerders van VVD en PvdA tegenstanders zijn. In het onderhavige geval werd de boeiende discussie overigens afgesloten met een alleszins aanvaardbare VVD- Maar pas gisteravond gebeurde er iets uitzonderdlijks. t.w. de opvoering van Driekoningenavond door het Groot Limburgs Toneel. Het bijzondere school niet in de eerste plaats in het feit dat Shakespeare een modern pak kreeg. Dat is eerder, en ook met succes, geprobeerd. Het school olgcn- iyk evenmin in de kwaliteit van de Andy Williams In de Andy Williaras-show vanavond treden als gasten op de acteur Mike Douglas, de comedian Jimmy Durante, de zanger Rick Nelson en de zangeres Linda Rondstadt. Gastheer Andy Wil liams opent zijn show met de song „Happy together", daarna is hij te zien in een komische schets over de computerkrachten, tezamen met Mike Douglas. Comedian Jimmy Durante portretteert een carnavalsfiguur, waarna hij tezamen met Andv te beluisteren is in „Gone fishin". Ver volgens zingt Mike Douglas een med ley van uitvoeringen van de songs „Raindrops keep falling on my head" en „Here's that rainy day". Daarna is het de beurt aan Linda Rondstadt. die tezamen met Andy zingt „Long long time" en als soliste de song „She's a lovely woman". Rick Nelson brengt een potpourri van zijn grammofoon platen, w aronder „I'm walking". ..Mary Lou", Travelin' man" en „I be lieve what you say". Tenslotte zingt Andy Williams nog de nummers: „Spanish Harlem", „It don't matter to me" en „September song". KRO Ned. II 20.21 i (ADVERTENTIE) Behang van Masse! Q'O In de Johnny- en Rijkghow ran Bob Rooyens krijgen we zaterdag a.s. deze twee matadoren van de humor, onder meer te zien in de wachtkamer bij de dierenarts. Zij zijn beiden rechts in afwachting van hun beurt. Links zit Rudy Falkejihage met een ietwat uitzonderlijk verpakt dier. In dezelfde show treedt ook op Samantha Jones, een uitermate begeesterde zangeres, die zich tijde: de repetities al liet kennen als een vrouw, die'zich volkomen uitleeft in haar lied. opvoering. We hebben er veel betere gezien, al was het bijzonder aardig om juist veel heel jonge mensen met succes te zien to deze moderne adap tatie. Voor ons zat het bijzondere in het feit dat het hier een prestatie betreft van een groep die buiten eigen werkge bied nauwelijks bekend is. Die presta tie was beslist goed genoeg voor t.v. Onze vraag: is de t.v. wel alert ge noeg op dergelijke kansen! Er zijn meer groepen die landelijk geen bekendheid hebben Noorder Compagnie. Nieuwe Komedie, het operagezelschap Forum en missschien nog veel meer. Zij zullen allemaal wel eens met een produktle komen die de moeite waard is. Waar om krijgen we die dan niet op de buis? Het Groot Limburg Toneel be wees gisteren dat hier wellicht een terrein braak ligt dat schreeuwt om ontgonnen te worden. Vg. Prijzen voor jonge onderzoekers AMSTERDAM (ANP) l>« hoofdprijs van 500 gulden van de vijfde jaarlijkse wedstrijd van de stichting De jonge onderzoekers is gewonnen door Harold Schellingx (13 jaar uit Maastricht). Zijn onderwerp was: c-hromatografische ver gelijking van chiorofiel-oplossingen. De tweede prijs (300 gulden) ging naar de groep van Joost van den Oord. een groep van 7 jongens uit Venray, wer kende onder de naam „Podsolbomen". Hun onderwerp was de Geystersebeek en omgeving, een algemeen bodemkun- dig- en biologisch onderzoek. De derde prijs (100 gulden) was voor de groepsinzending van Theo van Cuyk (11 meisjes en 15 jongens van de St. Jansschool in Helmond). Onderwerp: vegetatieonderzoek in het gebied van de Warande. Deze prijswinnaars zullen Nederland vertegenwoordigen op de Europese finale, die met Pinksteren in het Evoluon in Eindhoven wor<jt ge houden. Voorts zijn twee Cernprijzen toege kend, bestaande uit een verblijf van 14 dagen bij het Cerninstituut in Ge- nève. Deze gingen naar Peter Centen (Goirle), onderwerp: afschokapparatuur voor een raket, en Martin Hille (En schede), onderwerp: onderzoek naar de ontwikkeling van een elektro-eneefalo- gramapparatuur en de interpretatie der verkregen resultaten De Asteeringa Idzerdaprijs ging naar de groep van Jos van Deure (7 jongens uit Enschede), onderwerp: de ontvangst van foto's van weersateliet^n. De inzending van 70 jongeren zijn tot en met zondag 18 april tentoongesteld ln het RAI-congrescen- trum in Amsterdam, waar de expositie- zaterdagmiddag is geopend. In de serie t.v.-debatten tussen voor aanstaande politici onder voorzitter schap van dr. F. A. Hoogendijk, dis cussiëren in „AVRO's Televizier Ma gazine" vanavond mr. H. A. F. M. O. van Mierlo (D '66) en drs. B. J. Udink (CHU). In de derde uitzending op vrij dag 23 april van 20.21 tot 21.10 uur, eveneens via Nederland 1, staan dr. J. M. den Uyl (P.v.d.A) en prof. dr. G. H. Veringa (K.V.P.) tegenover elkaar. AVRO Ned. I 22.00 uur. Kunst en Kunstenaartjes ln het Stedelijk Museum te Amsterdam worden op 16 april drie nieuwe ten toonstellingen geopend: werk van de ontwerper en interieurarchitect Kho Liang Ie (t/m 31 mei); Kubisme, teke ningen en prenten uit het Kupferstich- kabinet Basel (t/m 31 mei) en een overzichtstentoonstelling van het werk van Daniel Spoerri (t/m 6 juni). Galerie Mokum, O.Z. Voorburgwal 334, Amsterdam, exposeert van 16 april tot 12 mei schilderijen van de Joegosla vische naïef Martin Jonés. De Engele kunstenaar Deryck Roy Hen ley zal zijn batikportretten tentoon stellen in Galerie De Fiets te Delft van 16 april tot 12 mei. Henley debu teerde met deze nieuwe kunstvorm enige jaren geleden in zijn vaderland en oogstte er veel succes mee. Frans Scbuursma exposeert zijn schilde rijen in de Galerie „Het Kunstcentrum" aan de Molenstraat 16, van 17 april tot 9 mei. Hij studeerde aan het Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen. Marcel Gromaire de Franse schilder is op 78-jarige leeftijd te Parijs over leden- Hij .was commandeur in het Legioen van Eer en kreeg in 1952 de Carnegieprijs, Gromaire heeft ook eens in Amsterdam geëxposeerd. André Billy, de bekende Franse literaire criticus en romanschrijver is vlak voor Pasen in de ouderdom van 88 jaar Geesteszieke In een psychiatrisch ziekenhuis in Lissabon heeft een patiënt in een vlaag van waanzin drie verple gers gedood en vier gewond. ST.-OEDENRODE (ANP) In de paasnacht hebben onbekenden het vroe gere huis van mgr. Bekkers in St.-Oeden- rode vernielingen toegebracht. De voor gevel werd met carboleum beklad, even als het Paus Paulusmonumentje en een witte fontein. Een smeedijzeren lan taarn werd totaal vernield. De schade wordt op duizenden guldens geschat. Het is al de derde keer dat er vernielingen zijn aangericht. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het let voord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor ken toegelicht. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Aktua-Magazlne. nieuws, nieuwtjes, reportages, commentaren en mu ziek. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mededelingen Actualiteiten; 13.00-13.05Raden maar 14.00 Huisbezoek: pastoraal gesprek. NCRV: 14.10 (S) Eln musikailsches Opfer. Bach (gr). HILGEEUMI1I VARA 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgijmnas- iek. 7.20 (S) Dag woensdag muziek en 11.03 Kofliepat wereld; ca 14.35 Kinc Atelier, hoorspel; ca. van nu: profiel in n 16.03 In mijn tijd: ges Toonzaal: muziek voor Onder de grone line UNESCO-magazine. V.' ek; 16.00 Nied :e; ca. 16.30 In HILVERSUM III 10.03 Radiojournaal. 10.06 Arbei populair verzoekplatenprograr nprogramma. (17.00 Nieuws ELGIë 324 m (Nederlands) uws. mededelingen en S 12.55 Buitenlands persovi (ADVERTENTIE) ln de derde aflevering van de komische KRO-televisieserie „Leven in het klooster" vana vond weet de hoofdfiguur broe der Dominic (Derek Nimmo) na veel praten zijn prior ervan te overtuigen, dat hij best in staat is de groenten van het klooster op de markt aan de man te brengen. Helaas bereikt hij het tegendeel van zijn opzet en keert hij met een volle vracht wagen groenten terug. Maar Dominic is niet voor één gat te vangen en hij besluit van de nood een deugd te maken; Zoals andere kloosters beroemd ge worden zijn door b.v. Benedicti ne, zo moet het nieuwe brouw sel „Blue heaven", dank zij broeder Dominic, het klooster meer welvaart gaan brengen. KRO, Ned. II: 19.30 uur. de postgiro kost niets en gééft 21% rente! tfafc makkelijk!

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2