PIJNEN DICHT BIJ MERCKX SJC houdt VEP in bedwang Jacques v. Ruiten beste in Alkemade Spel. Lisse en D0C0S vallen 1 B. v. d. Hulst: dubtitel van Swift Extra-tribunes bij volleytopper D0SR en UD0 a.s. weekeinde in extra duel ROLHOCKEYERS ZONDER ZEGE VERLIES TAVV Koersen Hilversun Volleybaltitel voor Sigi Compleet succes voor Wolsink Nipte winst Rijpweterinf 1 SPORTBIJLAGE DINSDAG 13 APRIL 1971 ROELOFARENDSVEEN Traditioneel werd op paaszaterdag en tweede paas dag gestreden om de titels van Alkeniade. Verrassingen waren er te over. Bert van Paridon, de ex-hoofdklasser uit het Docos-teani verloor in zijn poule van Jos van der Meer, le klasser bij de Veense vereniging. Verrassing nummer twee was het verlies van Hans van der Zwet tegen Koos van Beek. In de halve finale van de heren A-klas kwamen naast de geplaatste Kees Vesseur en Jaeques \<an Ruiten twee verrassingen uit de bus. Koos van Beek en Ton l'Ami, die verrassend van Herman van Ruiten won. Kees Vesseur moest alle zeilen bijzetten tegen Ton 1'Ami, maar besliste de laatste game toch in zijn voordeel. ;n veel ge- opleving. an Alkemade. :n het de ju- Jacques van Ruiten had makkelijker tegenstander Beek. De finale was een Jaeques van Ruiten won partij de titel kampioen Ln de heren B-klas wart nioren, die als gast bij de speelden, die voor de nodige gen zorgden. Kees van Klink drong tot de kwartfinale door, maar moest hier Harry Hoogenboom voor laten gaan. Een andere kwartfinale wejd zelfs een hele junioren-aangelegenheid. Wilko Reijnders en Heinrich Akerboom streden hier om een plaats in de halve finale. Winnaar werd hier Hilko Rein- ders, die zelfs tot de finale doordrong door in de halve eindstrijd te winnen van Egbert Elstgeest. Harry Hoogenboom, die in de andere helft Alfons Elstgeest klopte, won na een spannende finale de beslissende derde game van Wilko. Bij de ongeoefenden verschenen vele oud- topspelers van De Treffers aan de tafel. Nico van Ruiten won hier in de halve finale van Co Heemskerk en versloeg in de finale Arie Hoogenboom, die daar voor sukses boekte tegen Jan van Ruiten Ook in de dames-klasse ongeoefend waren het ex-leden van De Treffers die met de prijzen gingen strijken. Alleen de winnares mevr. Akerboom-Heemskerk liet de Treffers-elite achter zich. In de finale was dit kampioene van vorig jaar. mevr. Van der Wereld-Klei! De geoefende dames speelden mee ir algemene klas. In het dubbelspel wist Veronique van der Laan hier samen met Jaeques van Ruiten tot winst te komen. Zij wonnen de finale van Jos van der van Marleen Loos en Ria van der Zwet. Het juniorenkoppel Heinrich Akerboom/ Wilko Reinders won het dubbelspel in de B-klas door de finale tegen Wil Hoogenboom en Cor van der Meer (RTC) (Van onze sportredaktie) OUD ADE Uitstekend teamwork tussen de gebroeders Cock en Bert v. d. Hulst heeft laatstgenoemde het club kampioenschap van Swift opgeleverd. De 23-jarige Zoeterwouder werd in de slotfaze, waarin Cees Vermeulen in de laatste ronde een vluchtpoging waagde, gelanceerd door Cock v. d. Hulst, zodoen de wipte Bert over de moegestreden Ver- n tg op 30 meter De gebr. v. d. Hulst en Cees Vermeu len maakten deel uit van een kopgroep van vijf renners, die al na tien kilome ter uit het peleton waren ontsnapt. Van der Hulst had voor de 102 kilome ter 2 minuten en 32 seconden nodig. Een bijzonder opvallende figuur was Piet van Leeuwen bij de nieuwelingen. Direct na de start maakte hij zich los van het veld, dat halfkoers een achter stand had van 1.40 min. Een kopgroep van zes man slaagde er in de slotfase bijna in de dappere solist terug te pakken. Het lukte juist niet; op de eindstreep had Van Leeuwen nog een voorsprong van honderd meter op Cees Valentijn. De verdere uitslag luidt: 3. Arie v. d. Voet, 4. Lesley Riethoven, 5. Bellekom, 6. James Mollet, 7. L. de Jong. Veteranen: 1. Theo Hoogkamer, 2. Barend Kruit, 3. Frans Zoons, 4. Willem Wassink, 5. Gab Mierenet. Aspiranten: 1. Frans Zoetemelk, 2. Peter de Bie, 3. Peter Post, 4. Van Klink. DEN HAAG. Voor de volley balwedstrijd in de eredivisie tussen Eminent/Blokkeer en Deltalloyd/ AMVJ op zaterdag 24 april om 16.00 uur in de Marimbahal in Rijswijk bestaat overweldigende belangstelling uit het gehele land. De tribune in de sporthal biedt even wel plaats aan zes- tot zevenhonderd toeschouwers. Blokkeer had de keus tus sen het huren van demontabele tribunes (kosten 1500,-) waardoor een uitbrei ding met 1200 plaatsen zou worden ver kregen of alleen nog staanplaatsen ver kopen.» Er is, gezien de belangstelling, die niet gedoogt dat velen de strijd minder boed zouden kunnen volgen, be sloten tot het huren van tribunes. De consequentie hiervan is Blokkeers financiële toestand laat geen andere keus dat de toegangsprijs met 1,25 per plaats (de kosten» van het huren) wordt verhoogd tot 2,75. De voorver koop is bij de Marimbahal in Rijswijk. Als voorbereiding op het toptreffen speelt Blokkeer zaterdag 17 april in de Marimbahal twee oefenwedstrijden, aan vang 19.00 uur. Hiervoor zijn uitgenodigd Racing Mechelen (België) en HML.'CLV, welke ploegen ook tegen elkaar zullen uitkomen. te winnen. Het damesdubbel tenslotte werd gewonnen door Nel Huigsloot en mevr. Van der Wereld-Klein, zij wonnen van Marleen Loos en Ria van der wet. Jeugdkampioen De strijd bij de junioren leverde een nieuwe kampioen op. De verbeten strijd die hier gestreden werd eindigde in 'n ne derlaag voor de titelkandidaten. In de halve finales versloeg klubkampioen Pieter Elstgeest de titelhouder Kees van Klink en bleef Henk Elstgeest de baas over meervoudigd jeugdkampioen Wilko Reinders. Henk drukte daarna resoluut door in de finale tegen zijn naamgenoot Pieter. Na twee jaar trad hij uit de schaduw van de ..groten" en haalde zijn eerste belangrijke titel, de van Sprakler HEIST Eddv Merckx, de onverslaanbare is de ronde van België begonnen met twee overwinningen. In individuele tijdrit over 12.5 kilometer in de omgeving van d e badplaats Heist bleef hij twintig seconden j op zijn naaste concurrent Rene Pijnen. Derde werd de Belg Ferdinant Bracke met een achterstand i tweeëntwintig seconden op zijn landgenoot. Ook in de eers ste etappe van Heist naar Hyon ging Eddy Mei| als eerste over de eindstreep, nadat hij in de sprint onder anderen Réne Pijnen versloeg. De Nederla^ eindigde na Eric de Vlaeminck op de derde plaats. Voor de s tart van de eerste etappe deelden de organisatoj de Fransman Roger Pingeon mee, dat zijn dopings test, die na de tweede ronde van Vlaanderen was genot) positief was uitgevallen. De Fransman trok zich, na enke le kilometers gereden te hebben uit de ronde j België terug. afkomstige speler heeft na de fusie veel bijgeleerd bij de Veense klub. Ook bij de meisjes maakte een van Sparkler af komstig meisje furore: Joke van Klink won in de halve finale van haar zus Anneke, maar moest in de finale Anne- miek Castelein laten voorgaan. Annemiek haalde de finale door een overwinning op Linda Turk. Bij de on geoefende jongens werden Paul van Egmond en Fred van der Meer finaiist door overwinningen op Miechaela Stok en Leo Aartman. Paul van Egmond De beide finalisten Kees Vesseur (voorgrond) en kampioen Jaeques van Ruiten. zegevierde in de finale. Annemiek Caste- lein en Joke van Klink zegevierden in het meisjes-dubbel door winst op Mieke Volwater en Ellen Hölscher; bij de jon gens werd het een revanche van de in de enkelspelen geleden nederlagen: Pie ter Elstgeest en Kees van Klink in de finale van Heinrich Akerboom Wilko Reinders. De stand in het algemeen klassement 1. Eddy Merckx, 4.30,53; 2. Rene Pij nen, 4.31,43; 3. Joseph Bruyere, 4.31,59; 4. Herman van Springel, 4.32,07; 5. Ra phael Hooyberghs, 4.32,16; 6. Willy de Geest, 4.32,22; 12. Wim Schepers 4.33,22; 16. Gerben Karsten 4.33,28; 18. Jan Jans sen, 4.33,31. De Nederlander Fedor den Hertog heeft de gisteren gehouden wielerwed strijd „Rund in Kreuzberg" te Berlijn gewonnen. Den Hertog zegevierde in deze wegwedstrijd voor amateurs over een af stand van 115,5 kilometer met een ronde voorsprong op de Berlijner Peter Knopf en de ex-kampioen van Duitsland, Mi chael Becker uit Keulen, die respectieve lijk als tweede en derde finishten. De amateurwielrenner Jules Brüssing uit Bovenkerk heeft zaterdagmiddag in Hoogeveen de ronde van Drente, een klassieke wegwedstrijd, gewonnen. Hij legde de 160 kilometer af in drie uur 43 minuten en 33 seconden. Tweede werd Nanno Bakker (Wieringerwerf) en derde Klaas Balk (Badhoevedorp). NOORDWIJK Geholpen door de straffe wind heeft VEP de eerste helft SJC het vuur na aan de schenen ge legd. Knap verdedigen echter hield de Woerdenaren lange tijd op afstand. Eerst in de 20ste minuut hadden zij succes toen het schot van Jan Sluis onbereikbaar voor doelman De Ridder in het doel verdween. Geenszins ont moedigd trok SJC weer ten aanval. Een fraaie kans kwam er voor Jan van Kesteren nadat Van Maris op maat had voorgetrokken. Doelman Hooymans redde echter op spectaculaire wijze. Voor rust echter wist SJC nog op gelij ke hoogte te komen. Van Kesteren werd in het doelgebied getorpedeerd waarna John Braun de toegewezen pe nalty haarzuiver inschoot. Na rust wa ren de rollen omgedraaid. SJC verdub belde de aanValskracht maar moest on danks de felle inzet steeds in laatste instantie het hoofd buigen voor de goed sluitende VEP-verdediging. Verder dan een aantal hoekschoppen kwam SJC niet. Een gevaarlijk moment ont stond in de 20e minuut toen een hoek schop van Arie Wijers hoog voor het VEP- doel getrokken werd. Doelman Hooy- s trad ook nu weer als reddende engel op. Later in de slotfaze zou hij nogmaals de handen van de toeschou- op elkaar krijgen toen hij op spectaculaire wijze schoten van Arie Wijers en Cor van Maris onschadelijk maakte. HVV—Spel. Lisse 3—0 Sportclub Lisse heeft de gevreesde ziekte weer onder de leden. Het team Spiers dat tot nu toe nog vol goede moed in het rad van avontuur mee draaide, vertoont nu plotseling dezelfde ziekteverschijnselen die elk seizoen de Lissenaaren de das om doet. HVV, troosteloos bengelend aan de voet van de competitieladder, deelde een harde klap uit die het moreel van de Lissena- danig aan het wankelen heeft ge bracht. Het .zag er aanvankelijk ilog niet zo somber uit voor Spel. Lisse. De eerste tien minuten draaide de ploeg als van ouds maar plotseling doofde het vuur. Dorus van der Voort liet een steek vallen en Leo Lefeber kon niets anders doen dan de bal naar de middenstip transporteren. De treffer betekende het signaal voor een bikkelhard gevecht dat vele malen overeenkomsten vertoonde met het ijshockey. De zwakke leiding stond harde charges toe en zelfs bij het kraken van botten werd door de vin gers gekeken. De genadeklap voor Spel. Lisse kwam in de 30e ïut toen uit een onoverzichtelijke situatie voor het doel de HW-midden- voor trefzeker uithaalde. Na de hervat ting is HVV er niet meer aan te pas gekomen. Nu was het Spel. Lisse dat de lakens uitdeelde. Gerard van Beek en Frans van Gerven .knalden tegen de paal; Aad Hoogkamer kopte juist over Gerard Oude Velthuis tikte de bal tweemaal juist naast. Niets hielp. De misère werd zelfs nog groter toen drie minuten voor tijd, terwijl de Lisser achterhoede voor buitenspel bleef staan, HW voor de derde maal scoorde. GroenewegAlphen 10 Het heeft Alphen in de uitwedstrijd tegen Groeneweg niet meegezeten, im- uit meerdere goed opgezette aan vallen suisden schoten van Boesveld, De Bruijn en Ederveen net naast de paal. Groeneweg opende direct met een of fensief en een serie aanvallen die aan voerder Kluivers en zijn mannen be hoorlijk bezighielden. Hierdoor kon aanvankelijk niet al te veel aan dacht aan de eigen aanval besteden. Na de doelwisseling werd de druk m Alpher. op het Groeneweg-doel sterker, maar het schieten van de gas ten bleef toch onder de maat. Pas vier minuten voor het einde kwam Groene weg aan het winnende doelpunt toen bij een snelle uitval invaller Jan Keizer de bal naar de vrij meegekomen Dirk van der Haak plaatste die op zijn beurt oog in oog kwam te staan met doelman Proost. Voor de laatste was er toen geen redding meer aan en Alphen keek tegen een 10 achterstand aan. Wel probeerde Alphèn daarna nog een ge lijkspel eruit te halen, maar de ver sterkte Groeneweg-defensie liet zich niet verrassen, zodat voor het eerst na tien wedstrijden Alphen het hoofd voor een tegenstander heeft moetèn buigen. Het bleef immers 10. PDKRKAVV 0— In een slechte wedstrijd, mede door het slechte veld en die grote ner vositeit, heeft RKAW een belang rijk punt gepakt. Het spel speelde zich voor een groot deel op het middenveld af, waar de verdedigingen baas bleven, maar aan opbouw vrijwel niet toekwa men. Met lange trappen probeerde RKAW de bal in de verdediging van PDK te houden, maar door gebrek aan mankracht in de voorhoede kon de PDK-achterhoede weer opruimen. PDK kon ook het doel niet vinden. Het aantal doelrijpe kansen was zeer klein. H. van Benten schoot eenmaal zwaar géhin- derd een bal uit de lucht gelijk voor langs en dat was eigenlijk de grootste kans voor de rust. Na de rust begon een iets beter spe lend PDK een fel offensief dat even ge vaarlijk leek te worden; P. van Baren kwam uit zijn doel, maar kon de bal niet bereiken, de rechtsbuiten van PDK trok voor, maar zijn voorzet werd hoog overgeschoten. RKAW begon ook iets meer aan te vallen, maar de voorhoede had geen stootkracht. Eenmaal kreeg B. Bolleboom een kans, maar hl] miste in de „woestijn" de bal helemaal. Toen hij even later weer doorbrak vergat de wat wonderlijk fluitende scheidsrechter De Bakker de voordeelregel en floot af. P. Hakkaart knalde hard onder de lat, maar de PDK-doelman stopte knap. Dat was het laatste wedstrijdmoment, dat het vermelden waard is. Zondag a.s. het beslissende duel tegen Groene weg uit Zevenhuizen; wint RKAW dan zijn ze veilig. TeylirigenTexas 00 Teylingen-Texas 00 De competi tie loopt naar het einde. Dat is in de laatste wedstrijden bij Teylingen goed te zien. De fut is ex-uit bij diverse spelers. Ook in deze ontmoeting heeft LEIDEN' Morgenavond zullen de putaties van DOSR en UDO op het bondsbureau van de KNVB afd. Leiden beslissen wanneer beide teams elkaar zullen treffen in de beslissingswedstrijd, die na dc ontwikkelingen van gisteren noodzakelijk is geworden. In ieder geval staat vast dat het duel a.s. zaterdag of zondag zal worden ver speeld, daar de week erop, 25 april, een begin zal worden gemaakt met het bekerprogramma. Het ligt in de bedoe ling, mits de belangstelling van de LVB-teams groot genoeg is, vier poules te maken met vijf standaardteams. Op 31 mei zullen dan de vier poulewin naars elkaar in een toernooi ontmoe- Teylingen geen kans gezien het „nog niet gewonnen thuis" te veranderen. De gehele wedstrijd was een slappe verto ning met af en toe aardige aanvallen. Bij beide clubs ontbrak het echter aan goede aanvallers. Na 14 minuten kreeg Fortman van Texas een opgelegde kans, maar hij schoot de bal via het been van doelman Hoogervorst tot corner. Ook de Texasdoelman Buitendijk kon een schot van Smit net op de lijn redden. Kort voor rust kwam de uitstekend werken de stopper L. Boekei met een fraaie kopstoot bijna tot een treffer. In de tweede helft een zelfde spel met al snel een mooie vrije trap voor Teylingen van Peet v. d. Vlugt. De bal ketste via de lat voor de voeten van Van Kesteren maar deze schoot hoog over. Bij een Texasaanval door Porsman kon Boekei op de lijn redding brengen voor de verslagen doelman. vcs—DOCOS 3—0 In deze wedstrijd heeft het Haagse VCS duidelijk haar meerderheid opge legd aan DOCOS door 'n verdiende overwinning. Vooral in de eerste helft had VCS 'n duidelijk overwicht, zodat DOCOS reeds in de eerste 25 minuten twee tegendoelpunten moest toestaan. Na de rust wist DOCOS duidelijk haar wil op te leggen aan VCS en haar achterhoede moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Een vrije trap genomen door Ton van Dinten kwam tegen het muurtje. Het was jam mer voor DOCOS dat Kees Vrisekoop in vrije schietpositie de teruggekomen bal over de lat schoot. DOCOS bleef in de aanval en de rechterspits Ruud van der Meel zag een goede pass van Ton van Dinten die hij op 20 meter afstand van het doel ineens inschoot al vallende door de VCS-keeper v. d. Berg gekeerd. Ook VCS liet zich niet onbetuigd en vooral linkerspits Alb.. Lens was 'n voortdurend gevaar vöbr <Sè DOCOS- achterhoede. DOCOS zag 'n bal rechts door Ruud v. d. Meel via de doellijn of achter de doellijn (de ver terugstaande scheidsrechter de heer Schraag kon het niet constateren) weer terugspringen in het veld. Na ruim 'n half uur spelen in de tweede helft kreeg VCS 'n vrije trap te nemen buiten de rand van het strafschopge bied. VCS-linksbinnen Alb. Lens plaat ste zich achter de bal en via een hoge pass kwam deze op het hoofd van Joh. v. d. Berg, die met 'n prachtige kopbal de ver vooruitgeschoven DOCOS-keeper Henny Rozier passeerde. (Vai i sportredactie) MONTREUX Het Nederlandse rol- hockeyteam is tijdens de paasdagen in Montreux zonder winst gebleven. Nadat de Nederlanders zaterdag tegen het sterke Spanje kansloos waren (61), volgden twee kleine nederlagen. Van Argentinië werd met 48 verloren. De ruststand was 32. De uitslag van de tiende ronde van Di is: 1. Jules nrusslng (Bovenkerk), 160 kilo meter ln 3 uur, 43 minuten en 43 seconden: 2. Nanno Bakker (Wieringerwerf) op 19 se conden: 3. Klaas Balk (Badhoevedorp), 4. Jans Vlot (Wanneperveen), op 25 séconden: 5. Plet van Katwijk (Opjoo), 6, wim Kelieners (Bom), 7. Sjef van- der Burg (Berkel), 8. Ben Jurrlaans (Amsterdam), 9. Nico Vermeulen (Amsterdam), 10. Popke Oosterhof (Eelde). RENE PIJNEN TER AAR Het was wel erg spannend zaterdagmiddag bij de wedstrijd die T.A.V.V. in Schoonhoven ging spelen te gen de club van die naam. Na de heel goede wedstrijd die de Ter Aarders vo rige week op de grasmat hadden weten te leggen was de verwachting hoog ge spannen. Zou het nulukken om /.i<Jlvvei i lig te stellen voor de ranglijst?- Het spel beeld leek er in de eerste helft helemaal niet op, slap en vaak niet geïnteresseerd genoeg. Bovendien bleek Anton Servaas nog niet hersteld van de blessure. Het klopte niet helemaal in de ploeg van T.A.V.V. eri Schoonhoven bleek in staat beter spel te geven wat na een half uur spelen resulteerde in een doelpunt. Bij een onjuist optreden van de achterhoede van TAVV bleek Molenaar in staat om Schoonhoven de leiding te verschaffen. De achterhoede van TAVV ging strenger optreden en tien minuten later deed spil Kees Koopman d^t blijkbaar te hard mening van de scheidsrechter die daarvoor een penalty toewees die v.d. Horst goed wist te benutten en de rust stand voor zijn elftal op 2—0 wist te stellen. Na de hervatting kreeg Schoonhoven er steeds meer zin in en men sloot de grendel voor eigen doel af, waardoor de voorhoede van TAW het niet gemakke lijk kreeg. In de veertigste minuut wist men de eer te redden met een kopbal van Dick de Blaey. In -dit laatste kwartier heeft de ploeg van TAW met energie gespeeld, maar een hogere score viel niet te bereiken en teleurgesteld verlieten de spelers het veld, want het bewuste spook was weer erg dichtbij gekomen voor TAW. (Van onze paardesportmedewerkeJ Omdat Hilversum door verboni voorlopig af moet zien van draver] heeft o.a. Duindigt een aantal koen gen overgenomen. Morgen volgt de i Het programma, dat om'twee i gint heeft geen rennen. Vooral in gere klassen is de belangstelling i heel groot. In de hoogste klasse is aanwezig in een veld dat wat klass treft zeker niet onderdoet vc de Grote Paasprijs. Het programma met onze favorit Moergestelprijs (2000 m, autostartl trio): Jack Fortuna - Jung Bento - Outsider: Joyce. Moergestelprijs (tweede afd.): Jaj Inge N - Ivan Hollandia. Mookprijs (2000 m, autostart, metl Ilina - Jelle van de Lente Honey landia. Outsider: Import N. Monsterprijs (2000 m, autostart, rdy Reaina - Jioyi Lad Muidenprijs (2140 m, met trio): h, Beroona - Icecream - Ingrid Roodn Outsider: Ingrid Bulwark. Monnikkendamprijs (2100 m): Ela Fabiola Kitty - Ever Queen. OutJ Eberdine TH. Millprijs (2000 m, autostart, metl Detra - Gezina Goldfinger. 1 Mierloprijs (2020 m): Illya Kuryal Giovanni - Happie T. Montfoortprijs (2000 m, autostartl trio): Ilse Hanover - Hanny Hollanl Hippocreen. Monsterprijs (tweede afd.): Hilda! Hermance - Gracia Silvia. ADVERTENTIE natuurzuivere pepermunt -e?' (Van onze volleybalmedewerkeij DEN HAAG Dat Sigi kampioen worden in de heren hoofdklasse bal stond vrijwel bij voorbaat va Delftse studentenploeg won dan laatste wedstrijd tegen stad- en genoot Punch en zal in de promotie< petitie z(jn krachten meten met (Hengelo), Odulphus (Tilburg) e SOS/DPC (Utrecht) óf US (Amsterf In overgangsklasse 8 dames AMVJ/RLVC 2 de laatste wedstriji eindigde daardoor gelijk met Volle; en ZVC op de eerste plaats wat extra ronde om de titel noodzak maakt. Ook is een extra wedstrijd sen Rijnsburg en Orawi 2 nodig gei den om uit te maken, wie v ploegen degradeert. MARKELO Gerrit Wolsink ii teren winnaar geworden van de in: nationale motorcross in de 500 cc-klai die in Markelo is gehouden. De Nederlandse Bultaco-rijder brl beide manches op zijn naam. Frans S mans werd met een Maico tweede, de zijspannen ging de overwinning q Gijsbersen met een BMW. De eindstanden zijn: 1. Gerrit sink (Ned.) met Husqvarna 60 pnt. Frans Sigmans (Ned.) met Maico pnt.; 3. Uno Palm (Zwe) met Husqvï 47 pnt.; 4. Vic Allen (GB) met H 46 pnt.; 5. John Banks (GB) met B 37 pnt. Zijspanklasse1. Gijsbersen (N( met BMW; 2. Jan ten Thfle (Ned.) i BMW; 3. Lubbers (Ned.) met Nort 4. Hoevelaken (Ned.) met Waspa; Kruisinga (Ned.) met Waspa. Voor beide ploegen stond niets meer het spel; ondanks dat, was het toch vinnige, sportieve strijd, welke het ai zien waard was. De Rippers waren snelle combinaties het meest aan de' vooral in de eerste helft. Na 10 n kwam het eerste en enige doelpunt. I een goed genomen vrije trap van lih werd de bal door Spoorwijkkeeper Pil ge weggestompt, waarna Hans Witten het leer met een goed gerichte kops* de touwen joeg, 10. Uit een van gevaarlijke tegenaanvallen van Sp« wijk, volgde even later een harde, li schuiver van linkshalf Snel, welke in1 hoek van Ten Cates heiligdom verdwea zijn, als deze doelman niet met bliksemsnelle reactie de bal net nog: hoekschop had kunnen werken. Zo' de ene als aan de andere zijde cS stonden somtijds gevaarlijke situan - beide verdedigingen hielden sth terwijl ook de lat nog al eens reddl bracht. De aanvallen van Rijpwetefl liepen heel vaak vast op de buitenspel Spoorwijk, ook in de tweede Hans Witteman (zeer goed op dreef) te nog enkele goed gerichte schoten, doelman Plugge toonde zich verder uitstekende vorm. Ook de Ton v.d. Meer door H. Zon bracht, ondanks knap aanv: deze, geen verandering in de stand, bleef 10.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14