TWEEMAAL KRUISWEG antenne £eidóc Qowiant OP WOENSDAG 28 APRIL Verkiezingen op Ned. I - voetbal op Ned. II Protest van VVD tegen programma's van NOS TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN The Stars of Faith gospels en spirituals PISTE RADIO VANAVOND PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 APRIL Beter plan voor „tweede Schiphol" U Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant con amore achter de sugge stie zijn gaan staan om in het noord westen van hun provincie de tweede nationale luchthaven aan te leggen, ligt er voor het „tweede Schiphol" een plan ter tafel dat alle alternatieven ruim schoots de loef af steekt en hopen we met de dagelijkse bestuurders van Bra bant dat de regering op korte termijn een beslissing zal nemen. Want het localiseren van een nieuw groot vliegveld in Noordwest-Brabant heeft, nu eenmaal de noodzaak van een nieuwe luchthaven vaststaat, diverse aantrekkelijke kanten. In de eerste plaats heeft de economie van geheel West-Brabant op korte ter mijn een injectie nodig en de tweede luchthaven zou hiervoor waarschijnlijk een nog beter middel zijn dan de vesti- ting van zware industrieën. Ten Tweede kan dan definitief wor den afgezien van een drastische uit breiding van Schiphol of het vestigen van de nieuwe luchthaven in de Mar kerwaard, wat voor Amsterdam en om geving toch uitbreiding van de storin gen van het leefmilieu zou blijven bete- Ten derde zal de recreatie min der schade lijden door het vestigen van de tweede super-luchthaven in Noordwest-Brabant dan in de Mar kerwaard, daar met name de Amster damse agglomeratie dringend behoefte heeft aan uitbreiding van de recreatie mogelijkheden. Tenslotte wordt door een groot vlieg veld onder de Zuidhollandse eilanden ook beter aan Rotterdams behoeften tegemoet gekomen dan door uitbreiding van Zestienhoven of een vliegveld op de eilanden; dit weer in verband met schade aan het leefmilieu en voor de economie en recreatie kostbare gronden. Rotterdam heeft dan zeker geen reden tot klagen, aangezien de omgeving van Steenbergen sneller en gemakkelijker te bereiken zal zijn. dan bijvoorbeeld het geval is met luchthavens van Euro pese grootsteden als Londen en Pa- Niemand mag zich ontveinzen, dat ook bij de vestiging van de tweede luchthaven in Noordwest-Brabant of fers zullen moeten worden gebracht en dat die offers voor sommige burgers zwaar zullen uitvallen. Maar wanneer de tweede nationale luchthaven noodza kelijk blijkt, valt de optelsom van die offers en van mogelijkheden tot econo mische ontplooiing in een achtergeble ven gebied ons aanttrekkelijker uit dan alle andere plannen welke terzake al te berde gebracht zijn. Boos op Lieftinck RS. Den Uyl heeft ook naar buiten zijn boosheid op oud-minister Lief tinck kenbaar gemaakt. De socialisti sche lijstaanvoerder is waarschijnlijk minder gebeten op het feit, dat de P.v.d.A.-coryfee uit de vijftiger jaren naar D.S.'TO is overgestapt, als wel omdat hij dit staaft met argumenten, die voor de linkse concentratie aller minst plezierig zijn. Met name wat betreft de leuzen van deze concentratie op het gebied van het loonbeleid. In zijn brief aan Drees jr. schreef Lieftinck immers: „...Op financieel ge bied richten mijn bezwaren zich meer algemeen tegen de thans overheersende bestedingsdrang, die mijns inziens groot gevaar inhoudt voor de gezondheid van de Nederlandse economie en de sociale rechtvaardigheid. Onder de huidige in flatie kan deze rechtvaardigheid nog slechts met een overmatig ingewikkeld stelsel van sociale voorzieningen enigs zins worden benaderd..." Bij zo'n conclusie van een deskundige kan D.S.'70 zich inderdaad meer ge vleid voelen dan de Partij van de Ar beid; zelfs de christen-democratische drie mogen stellen, dat Lieftincks in zichten meer corresponderen met hun visie dan met die van de partij die hij eens door dik en dun verdedigd heeft. Voeg hierbij nog het feit, dat Lief tinck ook niets wil weten van het bindende regeringsprogram waarmee de linkse concentratie de verkiezingen is ingegaan noch van staatkundige her vormingen als die waarvoor Den Uyl zich achter het karretje van D'66 heeft laten binden, en het wordt begrijpelijk, dat Den Uyl het „paasei" van zijn vroegere partijgenoot allerminst op prijs stelt. Te meer niet, omdat dr. Lieftinck in meer dan één opzicht gelijk zou kunnen hebben. Veelzijdig Evenementemva gen voor NOS--radio vooral voor dj's HILVERSUM (A.N.P.). Het wagen park van de technische dienst radio van dc NOS is uitgebreid met een evenementenwagen, die zal worden gebruikt bü grote radioprodukties buiten de studio, zoals sportwedstrij den en muzikale manifestaties. Het voorste gedeelte van de bus is ingericht als technische ruimte, waar plaats is voor (mobiele) apparatuur, zo als regeiltafels, magnetofoons en gram mofoons. In dit gedeelte bevindt zich ook het elektriciteitvocdingspaneel, waarop de apparatuur wordt aange sloten. Tevens zijn er aansluitings mogelijkheden voor televisiemonitors, die onder meer kunnen worden ge bruikt wanneer wordt samengewerkt met de televisie. Het technische gedeelte is door een glazen wand gescheiden van de pre sentatieruimte, die is ingericht als spreekstudio. Deze ruimte is behalve via het technische gedeelte ook bereik baar via een losse trap aan de achter zijde van de wagen. Aanleiding tot het aanschaffen van een evenementen wagen vormden onder meer de verzoe ken van omroeporganisaties tot mobiele presentatieruimte voor disc-jockey- programma's. Ter gelegenheid van de Willem Mengel bergtentoonstelling in het Haags Ge- meentemuzeum zal op Eerste paasdag, 11 april, 's middags in de aula een film worden vertoond, die in 1969 werd ver vaardigd. In de film, die een beeld geeft van het leven van de dirigent, zijn originele fragmenten uit 1931 opgeno men. Tentoonstelling en film zijn gratis toegankelijk. HILVERSUM (ANP) Na de recente kritiek van mr. Geertsema op de vermeende subjectiviteit van de NOS. heeft het hoofdbestuur van de VVD nu een brief gestuurd aan de voorzitter van de NOS. de heer E. A. SchGttenhelm. Hierin protesteert het bestuur tegen een aantal bewuste beoordelingen van de huidige opposi tiepartijen en benadelingen van de VVD en andere regeringspartijen, die in een aantal kort geleden uitge zonden of opgenomen NOS-program- ma's zijn voorgekomen.". De VVD verlangt dat de NOS, zeker tijdens de verkiezingscampagne, de ..door de wetgever bedoelde objecti viteit in acht neemt". De grieven van de WD richten zicht met name tegen de door haar als volgt om schreven voorvallen: In het Video-programma over de uitzendingen van politieke partijen was als „onafhankelijke reclame-ad viseur", die als „onpartijdig" deskun dige werd gepresenteerd, uitgenodigd de reclame-adviseur die vast de PvdA adviseert voor haar radio- en tv-uitzendingen. In de tv-uitzending van vrijag 2 april over ontwikkelingshulp zijn langdurig aan het woord geweest de heren Pronk van de Wiardi Beekman- stichting (PvdA) en Van der Spek. Kamerlid voor de PSP. terwijl staats secretaris De Koster, die te elf dei- ure voor de VVD was uitgenodigd, nauwelijks het woord kreeg en na het betoog van Van der Spek vragen over een ander onderwerp gesteld kreeg. In een op 25 april uit te zenden aflevering van het programma „Wedstrijd" tussen vertegenwoordi gers van regeringspartijen en oppo sitie zullen blijkens de opname, die inmiddels heeft plaatsgehad, een aantal vragen na de beantwoording door de presentator van commentaar worden voorzien. Dit commentaar is gekleurd, en wel eenzijdig ten gunste van de oppositie (D'66) of ten nadele van de regeringspartijen. De WD acht dit onaanvaardbaar. Ik praat liever met mensen van de TARA dan met de NOS", heeft me vrouw Haya van Someren-Downer, partijvoorzitster van de VVD. gister avond gezegd op een verkiezings bijeenkomst in Hilversum. Mevrouw Van Someren trok van leer tegen de NOS, die zij ervan betichtte de VVD niet de kans te geven haar standpunt voor de televisie uiteen te zetten. In een brief aan het bestuur van de WD schrijft het. bestuur van de PPR werkelijk met verbazing te hebben kennis genomen van de brief, welke de VVD aan de NOS heeft gezonden en waarin zij zich beklaagt over een aantal bewuste bevoordelingen van de oppositiepartijen en benadeling van de WD en andere regeringspar tijen. De inhoud van de brief komt het PPR-bestuur wat onwaarachtig voor en het hoopt dan ook. dat de NOS er zich geen lor van aan zal trekken. NEDERLAND I NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: j Journaal KRO: 19.05 uur: Felix de Kat 19.18 uur: Piste 20.00 uur: Journaal I 20.16 uur: i Un centain chemin de 1 croix, kruisweg 20.45 uur: Brandpunt 21.10 uur: De wrekers 22.00 uur: The stars of faith, gospelsongs 22.40 uur: Kruisweg van de paus 23.10 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Ter visie AVRO: 19.30 uur: Verkeersbeeld 20.00 uur: Journaal 20.16 uur: Matthaus-Passion Bach 22.15 uur: Avroskoop met Li Story 22.35 uur: Journaal NEDERLAND I 16.02 uur: Dagje ouder 17.00 uur: Prof. Balthasar 17.10 uur: Op expeditie in Noord-Amerika NOS: 18.35 uur: Fabeltjeskrant 18.40 uur. Pol. partij 18.55 uur: Journaal VARA: 19.05 uur: 19.30 uur: Koning klant 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Een van de acht 22.15 uur: Achter het nieuws 22.40 uur: Journaal KRO: 23.00 uur: Paasnachtwake NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal i Gods EV. OMROEP 19.05 uur: Zie het lar 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.21 uur: Memorandum van een dokter 21.10 uur: Orgelconcert 21.30 uur: Hier en nu 22.05 uur: Huilbui van Jaren (herhaling) 23.15 uur: In het voorbijgaan) 23.25 uur: Pol. partij I 23.35 uur: Journaal commentaar (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Evenals het vorige jaar met de verkiezingen voor de pro vinciale staten en de gemeenteraads verkiezingen. zal Studio I in het nieu- omroepkwartier van de NOS op woensdag 28 april weer het centrum j z(jn van de uitzendingen van de ver kiezingsuitslagen voor de Tweede Ka- I mér. Zowel NOS^radio als -televisie zullen van daaruit kijkers en luisteraars voorzien van uitslagen, prognoses en commentaren. Indien daartoe aanleiding bestaat, zul len radio en televisie eikaars geluid overnemen. Dit geldt met name de uit slagen uit 26 grote gemeenten, die zo wel voor de radio als voor de televisie door radioverslaggevers worden ver zorgd. Aan beide media zal de socio loog Marcel van Dam wederom zijn medewerking verlenen. Behalve in "de Hilversumse studio is ook nog voorzien in enkele externe loca ties, waarheen in de loop van de avond zal kunnen worden overgeschakeld. Dat zijn Amsterdam, waar traditiegetrouw in Krasnapolsky weer een groot aan tal politieke partijen bijeenkomsten houdt, en Leiden waar studenten te zamen met vele politici bijeen zijn. Bovendien zullen enkele oud-politici, die vroeger een belangrijke rol hebben gespeeld, worden bezocht teneinde hun reacties Als gasten worden in de studio onder anderen uitgenodigd vertegenwoordi gers van alle aan de verkiezingen deelnemende partijen en van diverse belangengroeperingen zoals organisa ties van werkgevers en van werk- De televisieuitzending, in kleur, be gint om 19.05 uur op Nederland I. de radiouitzending om 18.55 uur via Hil versum I. Mochten er op dezelfde avond televisiereportages uitgezonden kunnen worden van de Europa Cupwedstrijden AjaxAtletico Madrid en Real Madrid PSV, dan zal dit via Nederland II ge schieden. De radiouitzendingen van bei de wedstrijden komen op Hilversum II. Vreemde ontmoeting in een Londense straat: Juliette Taylor (4) was niet bang. maar wel een beetje beteuterd, toen zij ineens tegenover deze gekke ver schijning kwam te staan. Achter het masker ging Bertram Batell schuil, die optreedt in het speciale kinderprogramma van het Ballet Rambert In een van de Londense theaters. Op de KRO-televisic vanavond een produktie van Radio Canada, die In 1969 onder de titel „Un certain chcmin de croix' werd vervaardigd. Deze produktie werd tijdens het televisiefestival van Praag 1970 vertoond. „Een kruisweg kan worden gezien als een moderne parafrase op de Kruisweg, waarin een poging gedaan is om Christus' Kruisweg te actualiseren. Centraal in „Een kruisweg" staat de Canadese priester Patrick Pelletier (Patrick Peuvion), die op het moment, dat hij bezig is met de voorbereidingen voor de Goede-Week- plechtigheden. een telefoontje krijgt van een jeugdvriend aan het andere eind van de stad Montreal, die op het punt staat gearresteerd te worden. Tijdens de tocht van de jonge priester in de metro van Montreal wordt bij elke halte van de veertien ondergrondse stations symbolisch een verband gelegd met de Kruis weg van Christus. Het programma werd geschreven door Claude Jasmin en Jean Letarte, die ook de regie had. Later op de avond zendt de KRO-televisie rechtstreeks het laatste deel uit van de Kruisweg, die paus Paulus in Rome, samen met vele gelovigen, zal bidden. Het commentaar bij deze uitzending vanuit Rome wordt verzorgd door Willebrord Nieuwenhuis. KRO Ned. I, 20.16 en 22.40 unr. Op het Frederiksplein in Amsterdam, met de kolos van de Nederlandse Bank als achtergrond, wordt een dode boom tot een levend monument. Beeldhouwer André van der Linden zorgt voor deze transformatie. Het monument zal er staan ter gedachtenis van alle levende bomen die moesten wijken voor het moderne stadsver keer. Op 1 mei a.s. vindt de onthul ling plaats. In het KRO-televisiepro- gramma van vanavond is een programma van gos pelsongs en negrospiritu als opgenomen, gebracht door de uit Philadelphia afkomstige groep „The Stars of Faith of Black Nativity". Het programma werd opgenomen in de Vituskerk in Hilversum en vermeldt de volgende nummers: Dry Bones, Get away Jordan, I'll live for Jesus, Come on - let's go. Deep river, What a happy time. Gettin' ready. We shall all be changed en God is not dead. The Stars of Faith bestaat uit de volgende negerzan geressen: Frances Stead- man, de leidster van de groep. Henrietta Waddy, Kitty Parham. Willie de John en Sadie Frances Key. Pianobegeleiding: John A. Thompson Jr. Dit programma van gospel- songs en negrospirituals werd geproduceerd door Herman Brouwer en ge regisseerd door Tineke Roef fen. .De vrouwelijke gospelgroep „The Stars of faith of black Nati vity", die in Amerika naast „The Davies" als een der besten in zijn genre wordt beschouwd, werd in 1958 in Phila delphia opgericht door de zangeressen Marion Wil liams, Frances Steadman, Henrietta Waddy en Kitty Parham, die vóór die tijd lid waren van het Clara Ward-ensemble, dat vanaf het einde der veertiger jaren hoog genoteerd stond. In 1965 verliet Ma rion Williams de groep en werd korte tijd later op gevolgd door Sadie Fran ces Key. Zij zingen in harmonie, maar kunnen stuk voor stuk soliëren. „The Stars of Faith" wordt geleid door Frances Stead man, die, voordat zij met haar huidige werk begon zong bij de „Mary Johnson Davis Singers', het Clara Ward-ensemble en de beroemde Ward- Singers. Henrietta Waddy kan een bijna legendari sche figuur in de wereld van de gospelsongs ge noemd worden. Zij debu teerde met het ..Mount Chamel Choir" en zong daarna nog bij „The Cru saders for Christ" en de Ward-Singers. Kitty Parham was, voor zij loetrad tot „The Stars of Faith" verbonden aan de „Robert Ross Singers", de „Gospel All Stars" en de Ward-Singers, en pre senteerde in Philadelphia radioprogramma's van gospelsongs. Sadie Frances Key, die als laatste tot de groep toetrad, is de dochter van ensembleleidster Frances Steadman. Zij trad in de voetsporen van haar moe der door al in haar jeugd in een kerkkoor te zin gen. Voordat zij definitief toetrad tot „The Stars of Faith" was zij al meerma len voor verschillende vaste medewerksters in gevallen. KRO, Ned. I: 22.00 uur. Nederland helpt Lybische tempels redden (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse regering heeft besloten, de eerstkomende drie jaren in totaal 45.000 dollar (ruim 160.000 gulden) beschikbaar te stellen als een bijdrage tol redding van de tempels van Philae in Lybië. Door de bouw van de nieuwe Assoean- dam werden in Lybië verschillende cul tuurmonumenten bedreigd. In 1960 werd een reddingsactie ingezet, die in de eer ste plaats gericht was op de verplaatsing van de tempel van Aboe Simbel. Thans gaat het om de redding van de tempels van Philae, waarvoor reeds verschillende landen toezeggingen hebben gedaan. Nederland wil zijn totale bijdrage be palen op een bedrag gelijk aan de con tributie voor de Unesco, te weten 60.000 dollar. Hiervan werd in het recente ver leden al 15.000 dollar geschonken. Sylvester Campbell, eerste solist bij Het Nationale Ballet, is uitgenodigd voor een serie voorstellingen in Washington D.C. als gastsolist van de „Capitol Bal let Company'. Hij zal een drietal „pas de deux" in klassieke stijl vertolken: „Le Corsaire" (Petipa/Drigo), „Don Quichote" (Gorsky/Minkus) en de „Pas de Deux Romantique" (Carter/Rossi- ni). Voorts zal hij geïnterviewd worden door televisie, radio en pers, zowel in Washington als in New ork; ook is hij uitgenodigd door de Nederlandse Am bassade. Sylvester Campbell vertrekt op 12 april. Vanavond zendt de KRO-televlsie het tweemaandelijkse variété-pro gramma „Piste" uit, in een co-produk- tie met België en Zwitserland. In „Treslong" in Hillegom treden in dit programma op: rainer Böhm uit Duitsland met een grootse muziek- show; de evenwichtskunstenaars „Les Victoria" uit Frankrijk; de Italiaanse acrobaten „Les Adrianos"; Kid Calla- gan met zijn gedresseerd paard Dyna mite, dat over bijna menselijke eigen schappen blijkt te bezitten en vooral de kinderen door zijn bijzondere ei genschappen zal verbazen: de Duitser Bartschelly met een balance-act en het trapezenummer „Les Clerans" uit Frankrijk. Het Piste-Orkest staat o.l.v. Tonv Vess. Regie: Jos van der Valk. KRO Ned. I 19.18 uur. Amateurs nodig voor Met de muziek mee Voor de derde maal gaat de VARA de komende zomermaanden een reeks programma's verzorgen onder de titel „Met de muziek mee". Iri Schiedam, Veendam. Beverwijk, Hengelo-Ov Heerlerheid, Heerenveen, Voorburg ei ten slotte Amsterdam worden de opnamen voor deze populaire gemaakt, welke opnamen zowel door radio als tv. worden uitgezonden. Een van de onderdelen in het pro gramma zal zijn het optreden van een amateur-artiest. De VARA zoekt daarvoor mensen die afkomstig zijn uit een der bovengenoemde gemeen ten. ledereen, die op het gebied var zang, variété, muziek, acrobatiek enz wat presteert, kan zich schriftelijk aanmelden bij de VARA voor een auditie, welke op 1 en 2 mei in de VARA-studio, Heuvellaan 33 te Hilver sum wordt gehouden. Reportages van Europa Cup I en II De NOS-radio zal de wedstrijden PSVReal Madrid en AtleticoAjax. die woensdagavond 14 april in de halve finale om de Europa Cup worden ge speeld, rechtstreeks en integraal via Hilversum I uitzenden. De reportage van de wedstrijd PSVReal Madrid begint om 19.10 unr. die van Atletico— Ajax om 21.00 uur. Radioverslaggevers bij PSVReal Ma drid zijn Rien Bal en Dick van Rijn. AtleticoAjax wordt verslagen door Wim Hoogendoom en Theo Koomen. Wat. de t.v.-uitzending van deze wed strijden betreft zijn de onderhande lingen met de betrokken clubs nog gaande. Concert gebouworkest reist44.000km AMSTERDAM (ANP) Het Concert gebouworkest begint op 19 april aan zijn naar afstand (ca. 44.000 km.) gere kend langste buitenlandse tournee. In Noord-, Midden- en Zuid-Amerika zul len 29 concerten worden gegeven in 18 steden van zes landen, waaronder ook Curacao, terwijl het Amsterdams Ka merorkest bovendien een concert op Aruba zal geven. De lange reis wordt mede mogelijk ge maakt door subsidies van rijksoverheid en van de gemeente Amsterdam. Voorts worden de baten benut van een exclu sieve langspeelplaat. Nederlandse on dernemingen met vestigingen in de te bezoeken landen nemen die platen af; er zijn er reeds 6.000 van aan de man gebracht. Met het orkest reist een vrouwelijke arts, ruim voorzien van medicamenten, mee. Bovendien zijn alle musici van boven de veertig medisch onderzocht. Een klein aantal van hen is de reis ontraden; zij worden vervangen door anderen. Deze maatregelen zijn speciaal genomen vanwege de te verwachten grote klimatologische veranderingen en hoogteverschillen tussen de verschillen de landen. Van de 29 concerten zullen er 18 onder leiding staan van Bernard Haitink, de overige neemt Roberto Ben- zi voor zijn rekening. Meereizend solist is de pianist Theo Bruins. VRIJDAG HILV. I NA 18 UUR DJinn: Gevarieerd programm Nieuws). NCRV: 13.00 Nieutt, Pop(Pen)Cast: Nieuwe LP'«. ul Actueel progri» i 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Ka en schouwburgprogramma's. 13 20 M» j Hoorspeimai6.S5 Lichfe muziek. De VPRO besloot de serie „De jaren 2030". Een goede serie om het beeld materiaal dat er in getoond werd. Daar waren soms heel curieuze beelden bij, niet geput uit de gebruikelijke film archieven, maar kennelijk en waar schijnlijk met veel moeite opgediept uit moeilijk toegankelijk bronnen. Voor het speurwerk dat daarvoor nodig is geweest hebben we veel respect. Dat kunnen we minder opbrengen voor de teneur van de gehele serie en speciaal voor de laatste aflevering. Die teneur was er een van wrevel dat de geschie denis niet verlopen is zoals de samen stellers dat graag hadden gezien. We vinden dat wrevel op zich een on zinnige houding is ten aanzien van het verleden, dat immers niet teruggedraaid kan worden. Bovendien deden de sa menstellers het voorkomen dat wij het zoveel beter zouden hebben als destijds andere beslissingen wa onderwerp zijn geweest. Nu ze niet ili vraag, maar als „uitsmijter" aan orde werd gesteld vonden we dat mp de orde stellen onelegant, helemaal m in de styi van de correcte Interview techniek van Joop van Tijn. (ADVERTENTIE) Ook dat is natuurlijk onzin. Zelfs al we de tweede wereldoorlog zouden weg denken. Want het alternatief zou dan geweest zijn een „socialistische maat schappij" zoals die. al meer dan een halve eeuw lang. gerealiseerd is in de Sovjet-Unie „Leve het establishment" zijn we dan geneigd te denken! Minister Klompé stond Joop van Tiin een interview toe. Joop leek een vrij wel grenzeloze bewondering voor de bewindsvrouwe te hebben en vermeed I daarom elke politieke vraag, want het feit dat dr. Klompé voor de KVP in het kabinet zit vindt hij kennelijk een onzindelijke aangelegenheid. Dat gaf toch een beetje een rem op het gesprek, dat door de markante persoon lijkheid van de minister toch tal van boeiende accenten kreeg. Van Tijn is een goed interviewer, maar in zijn slot opmerking zat hij ernaast. Hij memo reerde toen de berisping die de minis ter van CRM destijds aan de VPRO had gegeven. Die berisping zou een ideaal gespreks- Het Haags Instrumentaal Jeugdenscm- ble o.l.v. Hans van den Bijlaard geeft op zaterdag 17 april een concert n Diligentia. Er worden werken uitge voerd van Hoddinot, Rameau, M. Haydn, Weinberger, Stamitz en Bun- ge. Het voltallige orkest trekt zich enkele dagen terug in de jeugdher berg de Eikelkamp te Eist om zich daar geheel te wijden aan de voorbe reiding van het concert.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2