ROODENBURG DEVALUEERT Floreant zakte dieper weg in degradatieput AVAN1 LANDSKAMPIOEN De Tref fes-dasnes boeken nipte winst Wassenaar mist inzet Gelijkspel UVS Teylingen pakt punt Foreholte liep warm SISEO sloot af met zege Hillegom gaf zege aan DSS MAANDAG 5 APRIL 1971 I (door Herman v. Amsterdam) j GOUDA De heerlijke voetbalmaaltijd die de ruim 2000 bezoekers in het Goudse kuipje dachten voorgescho teld te krijgen is niet meer geworden dan een handvol ^(vluchtig klaargemaakte eenhapscrackers. Koodenburg en Gouda, waarvan de laatste ploeg nog volop meedraait in oo: het kampioensrad, hebben bijna negentig minuten lang voetbal laten zien dat slechts kan worden omschreven met troosteloos en triest. De keren dat het publiek wel aan dachtig de verrichtingen van beide ploegen gadesloeg, waren op de vingers vi één hand te I Ver beneden peil was vooral de eer ste helft. Lange tijd leek het erop, alsof Koodenburg en Gouda om de kampioens- iitel streden. Zenuwachtig werd er weer getrapt, zonder dat de lestemming van de schoten vaststond, jijna werd deze nonchalance Rooden- rg in de 17e minuut fataal. Pannen- rg nam voor Keereweer de uittrap ïar, maar in plaats van de bal naar de vrijstaande Dubbeldeman te plaat- schoot hij naar de vlak voor hem ipgestelde Noordermeer. Deze bedacht :ich geen moment en haalde haarzuiver uit. Keereweer, die even de schrik in de ogen kreeg toen Dubeldeman foutief passte. dook bekwaam in de richting ran het schot en klemde juist voor de iterste hoek, de bal tegen de handen, touda, dat tot dan toe vooral door nkele technische bekwame acties van lannie de Klerk en Van Kooperen zich lechts had kunnen beperken tot verde- i igen. leek uit dit cadeautje inspiratie putten. Meer dan een schot van n de 28e minuut, dat via het Van Kooperen, juist tot cor- werd verwerkt, kwamen de Goude niet. Groenewoud, Van Schaik Ishoorn stuitten in laatste instantie er op Pennenburg, Ooyendijk Klinkhamer. Rommelig I Steeds herhaalde zich he V stra- Rommelige lijf-aan-hjfduels die in het voordeel van de Rooden- werden beslist. Maar ook zij wis- et wat met de bal te doen. Han en Verkuvlen wisten elkaar wel- op het middenvel aardig te I, zodra het doelgebied van doel- Bezem in zicht kwam, ging ook i pass de mist in. Aan de schotloos- Roodenburg kwam pas in de patste tien minuten van de eerste helft einde. Nadat Sam den Os het eerste |cnot op doel van Roodenburg pkening had genomen, kreeg Van wperen nog geen minuut later de een gouden schot, toen de igelopen Goudadoelman over de bal jnmaaide. Van Schaik en Van Koope- L die langs Bezem heen s/iplden kwa- -n, mot de bal tussen Hen in. v '"Weg' doel. Juist voordat Van Kooperen J jit wilde halen, tikte Van Schaik de bal voor zijn voeten weg. met de harde tackle van Veenendaal en stevende, terwijl Dubbeldeman gestrekt op de grasmat lag, op de boosdoener af. Ook Keereweer rende zijn doel uit om zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. Binnen de kortst mo gelijk tijd zag het op de plek van het onheil, zwart van de spelers. Tot klap pen kwam het niet. Daar zorgde de scheidsrechter voor. Ook trainer Kutte- van Gouda ging zich met de situa tie bemoeien. Vanaf de zijlijn riep hij zijn spelers tot de orde. De resterende tijd heeft in het teken van wanordelijkheden gestaan. Hennie de.Klerk kwam het bijna op een offi ciële waarschuwing te staan toen hij geheel nodeloos Van Schaik langdurig bij het voetbalbroekje vasthield. Het gelijke spel, waar beide ploegen duide lijk op speelden, ging voor Roodenburi in de laatste minuut nog bijna verlorei toen Van Mullem van vijfentwintig m ter hard en zuiver de bal in de richtii van de uiterste hoek joeg. De rijzii gestalte van Keereweer bleek niet leen indruk te kunnen maken bij J oplossen van twisten. Met een formi' belc duik tikte de Roodenburburgd'" man op het laatste moment de l' n in op het 1: als-te moment dc bal isslaat. Aanvoerder Cor Pennenburg (geheel rechts) staat klaar ter assistentie. drie ingedut Veel toeschouwers die met de gezicht langzaam waren ingedut, het laatste fluitsignaal idsrechter niet. Wel werden pauze flink wakker geschud door <ende voetbalschlagers die vanuit de beakers wat leven in de brouwerij DT-chten. Het geluid zal ongetwijfeld doorgedrongen in de kleedkamers, minuten nadat ze het veld eJbadden verlaten, draafden de tweeën- ttps matig spelers de grasmat weer op. De -et tweede helft bracht inderdaad (aal ander beeld. Geen hoogstaand j oetbal weliswaar, maar een onsportief touwtrekken tot het laatste fluitsignaal, g, i'.tzondering hierop maakte het eerste 'iwartier. Schoten van aanvoerder Piet Mullem, waarbij Keereweer de. landen vol had, leken een imageverbe- Wjl ering aan te kondigen. Sam den Os eed daar nog eens een schepje boven- p door enkele malen in vrije positie ichting Bezem te stevenen. Alleen ech- kon Den Os het ook niet. De Klerk Van Kooperen, die voor de rust nog an 'eelvuldig aan zijn zijde waren te vin- lieten, nu enkele kansen voor het Ipseheppen lagen, duidelijk afweten. De 18e minuut maakte aan alle po tingen om het spel wat op te frissen abrupt einde. Veenendaal haalde lubbeldeman met een harde tackle on- ieruit en deze charge betekende dat eheidsrechter Cameron in de resteren- le tijd veelvuldig het fluitijzer zou noeten gaan hanteren. Doelman Raphael Puliga slaat de bal weg anstormende BMT-speler. BOSKOOP Met nog slechts wedstrijden voor de boeg ziet het er ditmaal niet naar uit dat Floreant zich in de KNVB zal kunnen handhaven. In het veld wogen beide partijen tegen elkaar op, terwijl de verdedigers dc aanvallers de baas waren en in de laatste instantie de doelwachters onheil wisten te voorkomen. Dc Floreantdoel- man had het hierdoor beduidend moei lijker dan zijn collega. Kort voor de rust kreeg Moordrecht een directe vrije trap wegens hands even buiten strafschopgebied. De bal werd hieruit door Adrichem ingeseho- ;en maar de arbiter kende een doelpunt ;oe (01). De tweede helft was een vrijwel getrouwe afspiegeling van de eerste. Floreant probeerde nog met en kele wisselspelers meer aanvalskracht krijgen maar het hielp allemaal niets. Men bleef „door 't midden" het Moordrechtdoel belagen en daar wist wel raad met de aanvallen. Aan de andere kant moest doelman Mathot meermalen zijn talenten tonen maar ook Moordrecht slaagde er niet in de „laatste man" te passeren. Dat gebeurde acht minuten voor tijd toen de overi gens goedspelende verdediger Van der Pol onjuist op zijn doelman terugspeel- hetgeen een doelpunt betekende doordat Adrichem er goed tussen zat. WASSENAAR Met duidelijk min der inzet dan vorige week, heeft Was senaar nederig het hoofd moeten buigen voor UNIO. Enig excuus voor de Was- senaarders was het keiharde en affect volle veld, waarop veel goed opgezette combinaties voortijdig strandden. Leverden voor rust enkele knappe combinaties nog de indruk dat Wasse- een goede gooi naar de winst deed. na rust werd al snel duidelijk dat UNIO een geslaagde greep naar de macht uit zou voeren. In de tweede minuut kopte Brouwer de eerste treffer tegen de touwen, terwijl een kwartier later een draaibal te machtig bleek oor doelman Clement. MoerkapelleBodegraven 0—1 (0—1) Na twintig minuten spelen schoot Jaap Schouten in de wedstrijd Moerka- pelleBodegraven bijna vanaf de mid denlijn een vrije trap juist onder de lat. Doelman Klos sprong iets te laat op en raakte de bal maar half. Via zijn han den en de lat ging de bal het doel in. Ongetwijfeld heeft Bodegraven in de eerste helft de overwinning verdiend, daar zij meer in de aanval waren en ook meer kansen kregen. Vooral Krijn Blonk en Van de Niet kwamen dicht bij een doelpunt. In de tweede helft nam Moerkapelle het initiatief en drong sterk aan. Bodegraven was geen scha duw meer van de eerste helft en moést het middenveld aan Moerkapelle laten. De Moerkapellers brachten er echter weinig van terecht. Hoewel zij vrijwel constant op de Bodegraafse helft ope reerden, heeft doelman Stickelorum geen enkele moeilijke bal te verwerken VTLBMT 21 (1—1) Aanvankelijk, leken VTL en BMT te gaan verzanden .in éeh onaantrekkelijk wedstrijd. Vooral- de eerste twintig mi nuten mankeerde het volkoman aan beide zijden aan inzet en inspiratie. Het doelpunt van Coos van Es, nadat Jonge- jan eerst tegen de lat had geschoten, zorgde er echter voor dat de vlam in de pan sloeg. Het vuur brandde niet alleen bij VTL. Ook BMT liet van zich horen. In de 40e minuut kwam het naast VTL toen invaller doelman Van Duuren niet reageerde op een afstandsschot. Met dit doelpunt bleek BMT echter haar kruit verschoten te hebben. Na rust moest het alle zeilen bijzetten om staande te blijven. Tot tien minuten voor tijd ge lukte dat aardig, maar toen Jongejan LEIDEN Het in de top van de derde klasse a. meedraaiende VCS heeft gistermiddag in een vriendschappelijke wedstrijd UVS bedwongen. beslag op de door de heer Van r strijdbijl Het opgraven van de strijdbijl Jt leze minuut, kreeg bijna een naar g •2. Trolg, Sam den Os was het niet ee ging „Avanti" is zaterdagmiddag in hfY?n de NTTB, tafeltenniscentrum van De Treffers bloemen. Roelof arendsveen kampioen van Nedf land geworden. Els Vreeburg, Lies' Smits en Elly Pannebakker versloe' in de beslissende wedstrijd het Ams" REA met 82 en legden d~ uitgereikte beker REA was in deze wedstrijd nogal gehandicapt, want de beste speelster, Monique v. d. Berg, bleek aan het ziekbed gekluisterd. Een i-eden voor het Elly Pamebakker. Liesbeth Smit,, Jan T"»™"» (trainer! en Els Vreebury. bestuur van de Amstelveense club, bij hoofdcompetitieleider, de afdeling Den Haag én bij Avanti te pleiten voor uitstel van de ontmoeting. Avantisecre- taris Aartjan van de Poel: „Onze meis jes hadden zich helemaal op de wed strijd van zaterdag geconcentreerd, ze trainden, dat de stukken er vanaf vlo gen. Dan kun je moeilijk op het laatste moment zeggen: de wedstrijd is naar later verschoven. Sportief bezien had den we inderdaad het liefst REA in haar sterkte formatie ontmoet, maar als je die westrijd had uitgesteld, was bij Avanti de concentratie weg geweest en had de accu nog eens een keer opgela den moeten worden." Achterland Het Avantiteam, getraind door Ge rard Bakker en geleid door Jan Ti mermans, nam dus wél de strijd op tegen een REA, waarvan oefenmeester Karei Deken momenteel in Japan ver blijft. Els Vreeburg en Liesbet Smits wonnen alle enkelspelen en eisten te vens het dubbel voor zich op. Elly Pannebakkers enige zege bracht de eindstand op 82. Waaruit maar weer bleek, dat REA Monique van de Berg inderdaad miste. Duidelijk werd ook, dat deze vereniging niet over het „ach terland" beschikt, om in noodgevallen op terug te vallen Overigens mag wél even gesteld wor den, dat Avanti toch wel de landstitel meer dan toekomt: Phoenix, de lands kampioen van vorig jaar, moest in.de competitie de eer aan de Hazerswoudse formatie laten. Door het briljante resultaat van het meisjesteam valt de tageltennisvereni- ging Avanti in dit jaar, waarin het tweede lustrum gevierd zal worden, duidelijk in de kijker. Immers, het eer ste herenteam promoveerde al eerder naar de overgangsklasse van de NTTB en het tweede drietal heild daarbij aansluiting door promotie naar de eer ste klas te bewerkstelligen. Reserve-Treffers buiten hoofdklas ROELOFARENDSVEEN De winst van De Treffers in de eerste wedstrijd tegen het Limburgse Maasbree is bescheidener uitgevallen dan was verwacht. Mary van Ruiten en Veronique v. d. Laan wonnen met 32 en zullen het op 1 mei in Maasbree nog behoorlijk moei lijk krijgen om de landstitel binnen te halen. Mary van Ruiten opende zater dagmiddag met winst tegen Kitty Vaes- sen: 21—12, 19—21 en 21—14. Toen Veronique v. d. Laan met 21 17 en 2119 (na een 1915-achter- stand) Lizette Vaessen wegtikte, leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Het verschil in speelwijze brak de „Veense" meisjes echter in het dubbel op. Met 1521, 21—16 en 1021 eisten de Lim burgsen de winst op en zij kwamen zelfs langszij toen Mary van Ruiten het niet kon redden tegen Lizette Vaessen. De eerste game won Mary met 2116, d« tweede ging met 1721 verloren en de derde kon zij een 1713-voor- sprong niet vasthouden en verloor ze met 2118. De winst werd alsnog bin nengehaald door Veronique, die Kitty Vaessen geen schijn van kans gaf en met tweemaal 2110 achter zich liet. De stand in de kamioenspoule luidt thans: 1. De Treffers 24 (82); 2. Maasbree 34 (105); 3. Gossima 30 (2—13). Het tweede (heren)team van De Tref fers heeft de hoofdklas niet kunnen bereiken. Na tweemaal in de competitie gelijk te hebben gespeeld tegen US, verloren de Veners dit weekeinde de beslissingswedstrijd met 63. Hans v. d. Zwet won tweemaal. Jos v. d. Veer eenmaal, terwijl Leo de Jong zonder winst bleef. Het begin van de ontmoeting tussen VEPTeijlingen was zeer rommelig en het leek meer op een krachtmeting van spelers dan op een partij voetbal. Scheidsrechter Elsendoorn was noodge dwongen zeer royaal met uitdelen van vrije trappen waarvan Tcijlingcp het leeuwendeel had; De aanvallen van de thuisclub waren wel vol gevaar maar met het schieten waren zij te traag. Zodoende konden de Sassenheimers die aanvallen goed weg werken. Als Teijlingen in de aanval kwam werd er door de VEP-mannen nogal eens naar de noodrem gegrepen. De enkele goede schoten op het VEP- doel werden door Hoogmans zonder moeite gegrepen. In de 28e minuut werd Fred Kool wegens natrappen weggestuurd! In de 37y minuut wist Hen nie Zoet van Teylingen met een mooi scot Hooymans te verrassen (01). Even later was een schot van Van Dirven te machtig voor Hooger- vorst maar F. van Nobelen kon de losgelaten bal nog wegwerken, tweede helft was nauwelijks begonnen toen Sluis de bal kon afgeven aan de gevaarlijke Van Dirven en met een keihard schot verdween de bal juist onder de lat in het Teijlingendoel (1 1). Hierna nog veel gevaar bij Teylin gen maar een treffer bleef uit. Ook Teylingen kwam enige keren goed voor het doel maar stootkracht was er in die voorhoede niet te vinden. VOORHOUT De dames van Fore holte hebben in de oefencompetitic te gen hel Haagse Elandia een overwin ning behaald met de opmerkelijk lage score van 40. T.o.v. de vorige week had het team weer twee wijzigingen ondergaan. Rietje Gortz en Ellen Oost- dam waren vervangen door Rla War merdam en Hanna Wang. Dat de score' zo laag is gebleven kwam enerzijds doordat Foreholte meer op de combinaties oefende en anderzijds door het uitstekend keepsterwerk van de Haagse doelvrouwe. Gerde Turnhout tekende 10 aan voor Foreholte nadat Martina Hoogland een mooi doelpunt wegens cirkel zag afgekeurd. Even la ter was het Ne] Warmerdam die haar eerste seniorendoelpunt scoorde en de stand op 20 bracht, Voor de rust zou er echter niet meer gescoord worden, want ook de Foreholte-verdediging was goed georganiseerd. Na rust een precies hetzelfde spel- beeld als in de eerste helft. Hannie Boskamps treffer betekende 30 en tenslotte bepaalde Gerda Turnhout de eindstand op 40, LEIDEN Siseo heeft haar laatste competitiewedstrijd afgesloten met een verdiende overwinning. Volgend jaar is de fusie met Zuijdwijk realiteit en vor men de beide Leidse hockcyvercnigin- gen één club, opder de naam Room burg. Helaas zal deze combinatie niet in de tweede klas gaan spelen. Siseo heeft op een punt de boot gemist. Pollux gaat met de kampioenseer strijken, Pollux, een ploeg waarvan Siseo tweemaal heeft verloren. Hans Montanus schoot zijn team naar de. laatste overwinning. Na dit doelpunt, gescoord in de eerste helft, hielden de Leidenaren de gelede ren gesloten. tien minuten voor tijd het hoofd onder een voorzet van Meskers zette, was hel gedaan met BMT. ESTONieuwerkerk 00 Goed merkbaar was het dat ESTO tegen Nieuwerkerk zonder middenvoor Bakker aan moest treden. GEdui'ende de gehele wedstrijd was ESTO hel meest aan de bal, maar de hoge voor zetten waren steeds een gemakkelijke prooi voor de Nieuwerkerkachterhoede. In de tweede helft was het overwicht van de thuisclub zo mogelijk nog gro ter. Bijna steeds zweefde de bal voor het Nieuwerkerkdoel. Steeds was er echter een hoofd of been dat de bal wist te keren. Diverse corners en uit vallen waren de noodrem waaraan de gasten trokken. Metdit wapen hadden zij het gewenste succes. Bijzonder ge vaarlijk werd ook ESTO. Een kogel van Van Weerderburg en een uitstekend schpt van Jacobi verdween juist over de lat. Oppermachtig ESTO moest echter toestaan dat Nieuwerkerk een 'punt vei'overde. Concordia DWarmunda 2—1 (0—1) Weinig scheelde het of Jaap Mcskers was de held van de middag geworden. De Warmundaanvalsspits verscheen in de ontmoeting tegen Concordia D na melijk een groot aantal keren alleen voor doel. De grote doelpuntcnreeks bleef echter uit. Slechts eenmaal, in de vijftiende mi nuut, wist hij te profiteren van een grove fout in de zwaar onder druk staande Concordiaverdediging. De te rugspeelbal op de doelman sloeg tegen de lat terug het veld in en Meskers haalde direct succesvol uit. Het was in een periode waarin Warmunda opper machtig op de grasmat de lakens ver deelde. Twee minuten na zijn treffer kreeg Meskers de kans om Concordia D de genadeklap toe te brengen. Weer vers heen hij alleen voor de doelman, maar nu had hij minder geluk. Niet alleen Meskers faalde op het beslissen de moment. De vuist die Concordia voor rust had moeten vellen, bleef uit. Con cordia kwam na de hervatting met een duiedelijk antwoord terug. Nadat Mes kers in de 15e minuut alleen voor doel de bal juist over het doel had gewerkt, zorgde een kwartier later een slordig weggewerkte bal van Jan van Grieken ervoor dat Concordia gelijk kwam. Voor Warmunda kwam de slag hard aan. Het raakte aangeslagen en nog in dezelfde minuut viel er weer een doelpunt, waarbij dit keer de verdediging niet vrijuit ging. Slechts even heeft War munda de registers open kunnen trek ken om te proberen de achterstand teniet te doen. Concordia stond de ge- lijkmak'er echter niet meer toe. HILLEGOM Reeds na een kwar tier spelen moest Hillegom na een lo ting met écn der DSS-spclers z'n doel man Van der Velden missen. Het was de eerste keer dat Van der Velden in het spel werd betrokken, want de gast heren hadden direct na de aanvang bezit genomen van de D.S.S.speel- helft. Nadat Tabak de plaats binnen de doelpalen had ingenomen, werd D.S.S. iets sterker, resulterende in een doel punt van Klooster, waar de achter hoede van Hillegom mede debet aan was. De gelijkmaker kwam van de voet van Houtzager. Ruim dertig minuten is D.S.S. er in de tweede speeltijd niet aan te pas gekomen. Tegen de verwachting in nam D.S.S. toch weer de leiding. Hillegom was hierdoor aangeslagen. Een benutte strafschop bracht de stand op 31. Hillegom had in de laatste minuten nog voldoende reserve om met een flitsende aanval naar het doel van D.S.S. op te stomen, Van Oyen bepaalde met een knap schot de eindstand op 32. WENEN Het Hongaarse voetbal elftal heeft, gisteren in een vriendschap pelijke wedstrijd met 20 (00) van Oostenrijk gewonnen. Beide doelpunten werden gemaakt door Bene.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13