DIT IS TE GEK Troebelen bij „Buitenlust het dieptepunt gepasseerd Libelle nodigde uit greep naar naaimachine te doen Pastoor Wortelboer opent Bona fancy fair Nieuws dekenaat en Leidse parochies Residentie Strijktrio deed stijlen eer aan BEROEPSKLEDING SCHILDERS EN ANDEREN OPGELET!!! Bekende ijzersterke ongebloemde SCHILDERSOVERALLS voor slechts 4.90 incl. 14%BTW BLAUWE EN KHAKY-OVERALLS Nu 14 dagen 2.50 korting TRICOTAGES ONDERJURKEN EN JUP0NS 10-50% voorjaarskorting BH's - STEP-INS en CORSETTEN KOMPLETE KOLLEKTIE BADGOED 1971 BEHEERDER SPORTZAAL BEHEERDER BASISSCHOOL „DE LEERHOEVE" Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blqkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. W.J.L. SCHELVIS meubelmakers leerling-meubelmakers PAGINA 4 LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 APRIL 1971 OEGSTGEEST De troebelen in de woningbouwvereniging „Buitenlust" bereikten donderdagavond opnieuw een dieptepunt tijdens een vergadering van alle leden, bijeengeroepen door de overgebleven bestuursleden en de leden van de raad van commissarissen. Toch wierpen ruim vier uur ver gaderen in zeer emotionele sfeer een belangrijke vrucht af. Het principe besluit viel tot instelling van een commissie ter voorbereiding van de herziening van het huishoudelijk reglement c.q. de statuten en tot onder zoek van de bestuurs- en werkstructuur van de bouwvereniging. dan een fel bewogen en emotioneel ka- Begripsverwarring gaf het verloop van de bijeenkomst een wat merkwaardige draai, temeer daar het standpunt van de demissionaire voorzitter, de heer E. J. Massink mede namens de afgetreden bestuursleden duidelijk was uitgespro ken. Het bleek dat degenen die hun functie ter beschikking hadden gesteld zich opnieuw kandidaat stelde!# maar dat het hun ten enenmale onmogelijk was met het nog zittende bestuur weer rond de tafel te gaan zitten. Een standpunt dat men ook ingenomen had met be trekking tot de zittende leden in de raad van catpmissa rissen Commissie bestudeert structuren Onenigheid binnen het bestuur v woningbouwvereniging „Buitenlust' het verkiezen in de raad rissen van de heer J. P. Brouwer in plaats van de door het bestuur voorge stelde jurist, mr. dr. C. P. C. M. Oomen was er de oorzaak van, dat vijf leden van het bestuur begin maart hun functie neerlegden. Wel waren ze nog bereid, de lopende zaken tot 1 april te beharti gen. Ook een lid van de raad van com missarissen trad terug. De overgebleven bestuurleden en leden van de raad van commissarissen schre ven voor 1 april een ledenvergadering uit Zoals men verwachten kon. was de belangstelling voor de bijeenkomst ge weldig groot. Onder de aanwezigen be vonden zich. behalve mr. dr. Oomen ook twee leden van de nationale wo ningraad. De vergadering die werd ge leid door de nieuwbenoemde voorzitters. d« heer J. P. Brouwer, had zo nu en Voordat men overging tot stemming over de ontstane vacatures in het be stuur, kregen vele leden van de vereni ging gelegenheid, zich uit te spreken. Zo kwamen o.m. aan de orde het bedanken van mr. P. Vroom in de raad van com missarissen, de kandidaatstelling van de heer Brouwer en van mr. dr. Oomen. Vooral de wijze waarop de heer Brou wer als kandidaat naar voren was ge bracht ondervond nogal wat kritiek. Er werden moties van wantrouwen inge diend tegen het zittende bestuur ei afgetreden leden werden als kandidaat voorgesteld. De heer Brouwer noemde ter oriëntatie een aantal kandidaten. Dit waren mej. F. Blansjaar. de heren G. Berkhout. M. J. Tijl. Harstra en G. D. van der Plas. Alvorens echter tot stem ming over te gaan deed de heer Brou wer een ernstig beroep op de „demis sionaire" leden van het bestuur om de kandidatuur zonder voorwaarden te stel len. Het antwoord bleef echter ont kennend. Nadat de schriftelijke stem ming geruime tijd in beslag had geno- bleek dat de oude bestuursleden ■n herkozen. Op verzoek van de heer Massink werd de beslissing om de func ties wederom te aanvaarden uitgesteld. Hierna werd de vacature in de raad van nissarissen aan de orde gesteld. De heer Brouwer „tipte" de heer J. W. Jan als kandidaat, de heer Vogelenzang werd als tegenkandidaat genoemd. Op herhaald verzoek van de leden en in de heer Brouwer om mr. dr. Oomen kandidaat te stellen, verklaarde de laat ste, het niet gewenst te achten zich in de ontstane situatie herkiebaar te stellen: „Ik acht het juister, te wachten tot de betrekkingen genormaliseerd zijn". Het oud-bestuurslid, de heer Meden- dorp, diende daarop een motie van wan trouwen in tegen de huidige raad van commissarissen. Op dat ogenblik nam de bijeenkomst een merkwaardige wen- De heer Brouwer vroeg degenen, die de motie van de heer Medendorp onder steunden, op te staan. Dit waren er aan merkelijk minder dan het aantal dat de uitgetreden leden van het bestuur had herkozen. De motie werd derhalve ver worpen. Na stemming bleek dat de heer J. W. Janssen zitting kon nemen in de raad van commissarissen. De heer E. J. Massink: „Ik héb reeds in de aanvang van de vergadering gezegd hoe het stond. We hebben gezegd dat wij met 't zittende bestuurslid, de heer Koppers, niet aan de tafel wensen te gaan zitten, i wij willen hem de hand rijken en deze voorwaarde laten vallen. Doch ni motie van wantrouwen (met betrekking tot de raad van commissarissen) niet is begrepen, blijft het bestuur tot zijn be sluit en zeggen wij op onze herverkie zing geen ja". Eerder op de avond had de heer Den Hollander jr. namens zijn vader, die eveneens deel uitmaakte van de raad van commissarissen nog het woord gevoerd en gewezen op de situa tie, dat de raad van commissarissen slechts advies aan het bestuur kan uit- brgen. Hij verweet het oude bestuur dat de adviezen te weinig werden opge- Het eindresultaat was dat men na vier uur vergaderen nog even ver was als aan het begin. De heer Brouwer vroeg de oud-bestuursleden, hun man daat met nog een maand te verlengen en met „wijze mannen" of een arbitrage commissie rond de tafel te gaan zitten. De heer Massink verklaarde zich hier mede akkoord. „Het gaat niet om een persoonlijke visie maar om de vereni ging zelf". Met medewerking van de nationale woningraad en alle betrokkenen zal men trachten, de zaak in het reine te krijgen. In de commissie van voorbereiding van herziening van de statuten etc. zullen zitting nemen de voorzitter en secretaris van het bestuur en raad van commissa rissen alsmede de leden mej. Blansjaar en de heren Gramkow en Versteeg. Oud papier onmisbaar ZOETERWOUDE De tafeltennis- I vereniging PIT'54 hield gisteravond in het Don Boscohuis haar jaarvergade ring, waarin de financiële zaken veel aandacht kregen. Het bestuursvoorstel verhogen tot f 48, per jaar, kreeg het om de contributie voor de senioren te fiat van de leden. Het voorstel om de trouwe medewerkers van de oud-papier- actie van deze verhoging vrtf te stel- len, werd door de betrokkenen zelf van de hand gewezen. Junioren zullen voor taan f24,per jaar betalen. Voor hen geldt wel aftrek. Uit de cijfers van de penningmeeste res, mej. R. v. d. Salm, bleek hoe onmis baar de opbrengsten van het oud-papier voor da vereniging wel zijn. Zij kon een batig saldo melden van f 316,88. De drie dames die voor de contributie- inning zorgen, werd dank gebracht. Op verzoek zal er voortaan ook gelegen heid zijn de contributie per bankgiro te betalen. Sinds kort is de leiding van de trai ning in handen van Ellen Kort. De heren J. v. d. Hem en J. v. Leeuwen werden als bestuurslid herkozen. De Zioeterwoudse kampioenschappen zullen, ra samenwerking met Effect'54, gehou den worden op 24 april a.s. Voorzitter J. G. M. v. d. Helm reikte de prestatiebekers uit voor de hoogste percentages, in de afgelopen competitie behaald. Bij de senioren ging de trofee naar Henry van Teijlingen, die een 100 pet score behaalde! John van Leeuwen was de meest succesvolle junior. De leden van de beide kampioensteams heren 1 en 2 mochten een standaard als herinnering ln ontvangst nemen. Bij de stand van zaken van het eigen de rondvraag werd geïnformeerd naar clubblad. Binnenkort kan de eerste eenvoudige uitgave tegemoet worden gezien. Een van de leden bepleitte de wenselijkheid van het aanvragen van koninklijke goedkeuring. Het bestuur was niet enthousiast, maar zal er zich toch nader op beraden. Na afloop van de vergadering bleven de leden nog enige tijd gezellig samen. Prijzentornado voor missie van studiegenoot LEIDEN De deuren van het prjj- zenpaleis, dat de elfde Bona-Fancy-Fair dit jaar opnieuw is, zijn gisteravond opengegaan. De jeugdige voorzitter Wijnand Zeilstra van het organiserende comité (bestaande uit leerlingen van het Bonaventuracollege) heette ieder een van harte weikon». Deze Fancy-Fair den zit een oud kla«- en studiegenoot van hem, pastoor Wortelboer van de Hartebrug. Deze was gaarne bereid, deze elfde Bona-Faney-Fair te openen. Enigszins verbaasd was de pastoor door het telefoontje waarmee hij hier voor gevraagd werd. Allengs was hij enthousiaster geworden. Want eerst ver nam hij. dat het evenement in Leiden was, en de Hartebrugparochie is ten slotte een stuk van Leiden en voor Lei den wilde hij graag iets doen. Maar hij ging helemaal door de knieën toen hij hoorde dat de opbrengst voor Mgr. Geise bestemd is, iemand met wie hij zeven jaar gestudeerd heeft. Hij was tegelijk met hem in noviciaat gegaan en tot de priesterwijding waren ze met elkaar op getrokken. Daarna vertrok Mgr. Geise naar de missie terwijl pater Wortelboer bleef. Toch verloren ze elkaar niet uit het oog, want Mgr. Geise kwam naar Leiden terug om Indologie te studeren aan de Leidse Universiteit. Later nog eens om te promoveren. En als de bis schop op vakantie komt, is hij steeds in de Marienpoelstraat te vinden. Pastoor VtaMboer hoopte dan ook, zo zei hij, dat het succes van deze Fancy-Fair minstens zo groot is als dat van vorig jaar. Want het gaat niet alleen om steun aan dat ziekenhuis in Bogor, het gaat vooral om de kinderafdeling. Dat volwassenen erg ziek kunnen zijn, is na tuurlijk erg naar, maar dat kinderen ziek zijn en nooit meer echt gezond kun nen worden, dat is vreselijk. „Voor zo'n doel help ik graag", aldus pastoor Wortelboer. En daarmee gaf hij het sein aan de raddraaiers de heren Fisser en Castelein, bijgestaan door de dames Karreman en Brugmans. om de prijzentornado te laten losbarsten. De genen, die de prijzen gezien hebben die er allemaal te winnen zijn. die blijft komen. Voor degenen, die met de lootjes in de hand voor het rad van avontuur moeten wachten op het prijsbepalende lot, voor hen is er altijd nog een schiet tent, ballengooien. maanstand en een geheel nieuwe stand, waarmen een loot je kan trekken met een nummer, dat men moet betalen in centen om er een radio of één van de vele andere prijzen te winnen. Frappant was wel. dat de eerste troostprijs gisteravond in handen kwam van pastoor Wortelboer. St Fancy-Fair is nog geopend vandaag morgen van 14.0018.00 uur en 19.00—23.00 uur. Voor het 22222. Apotheek: Apothe beller Apotheek Voorschoten. Leïdseweg 66, tel. 01717-2525 Apotheek R. van Breest. SmaUenburg. Loevesteijn 6 Leiderdorp, tel. 42947. Leiderdorp: Dr. Ouweikerk. Roerdompstr. 20 tel. 34924. Apotheek R. van Breest, Sm teijn Ocgstgee Wilhelm Lnaparl" Zoal6 het zich stelt dagavond het dekenaat Leiden de aanvragers van het vormingscentrum, de waterputten en de trakteren teleur De inkomsten zijn tot nu toe gering. Wij mensen van de welvaartsstaat kunnen dat toch niet op ons laten zitten. Helpt u allen mee om deze mensen in de ontwikkelingsge bieden aan de noodzakelijke middelen te helpen. Levert uw goedgevulde zakje van de vastenactie in. Noord-Hofland: In de aula van Noord-Hofland te Voorschoten is zater- VOORSCHOTEN Kasteel Dui venvoorde in Voorschoten, uitge groeid tot een belangrijke culturele ontmoetingsplaats, bood gisteravond zijn ideale akoestische accommodatie aan het Residentie Strijktrio met Peter Hoekstra (viool). Just Gerret- sen (altviool) en Wim Mertens (vio loncel). Het grote succes van deze avond werd niet alleen bepaald door de voortreffelijke homogeniteit van de in dit trio verenigde executanten, maar mede door de bijzonder artis tieke programmakeuze, waarvan het Trio a cordes van Rudolf Escher en het Trio a cordes op. 135 van Joseph Jongen de interessante uitschieters Beide componisten hebben hun Franse geaardheid gemeen; de Ne derlander Escher m*er cerebraal, de Belg Joseph Jongen met een zuide lijker getint, joyeuser kleurenpalet Escher geeft in het eerste deel aan elk instrument een eigen karakter, maar een levendige ritmiek verbindt hen. Doet zijn schrijfwijze in dit deel nog veel denken aan zijn grote leermeester Willem Pijper, in hel tweede deel is in Escher de impres sionist aan het woord: zeer verfijnd zeer poëtisch. In harmonisch opzicht is hij moge lijk interessanter, althans gerekend naar hedendaagse maatstaven, dan Joseph Jongen, die bijna veertig jaar eerder werd geboren, maa: laatste spreekt voor velen een i verstaanbare taal, vreugdevoller Weinig bekend ook is het werk, waarmee het Residentie Strijktrio het programma opende: het onder K.V. 404a genoemde pleludium fuga. waarvan Mozart de prelude (in de Bach-stijl) zelf schreef en voc fuga een duik nam in Bachs „Wohl- temperiertes Klavier". Deze fuga be werkte hij (een halve toon lager dan de oorspronkelijke toonsoort) strijktrio. In het Trio op. 9 nr. 2 in D gr. t. is de jonge Beethoven nog geborgen zijn klassieke periode; met zijn hel dere transparante vierdelige struc tuur vertoont het werk nog de strenge ontwikkeling van de hoofd vorm. Met dit werk besloot het Resi dentie Strijktrio zijn programma, dat bijzonder boeiend werd vertolkt met grote aandacht ook voor stilisti sche verscheidenheid. Er was voor dit concert veel belangstelling; men bracht aan het slot van de avond deze jonge musici een welverdiende hulde. B. RIJNDERS viering. De zang wordt verzorgd door het jongerenkoor van Noord-Hofland. Thema Kerk en vrede. Celebrant pastor Chr. Hoogeweegen. ANTONIUSPAROCHIE Voorgangers in de dienst van het komende weekend, zaterdagavond om 19.00 uur H. v. Eeuwijk; zondag 9.30 uur H. v. Eeuwijk, 11.00 uur J. Schlat- mann; 12.15 uur D. Rutherford (gast). Bezinningsavond: Vrijdag 2 april is er 's avonds om 7.30 uur de laatste be zinningsavond. Tijdens deze dienst zal ïn boeteviering plaatsvinden. Het thema voor deze dienst is „Brood voor onderweg", dat besproken zal worden door de heer Schlatmann. Liturgisch comité: Vrijdag 2 april is er 's avonds om 8.30 uur een korte bijeenkomst van het lit. comité ter be spreking van de uitvaartdienst. Dinsdag 6 april is er 's avonds om 8.00 uur de maandelijkse vergadering van het litur gisch comité in de pastorie. Priesterwijding: Zondag zal frater N. v. d. Prijt, o.f.m. enkele maanden heeft hij in onze gemeenscap gewerkt door de handoplegging van mgr. Simonis de priesterwijding ontvangen in de parochiekerk van O.L Vrouw. Slinge 126. Rotterdam-Zuidwijk. Zijn eerste mis viert hij zondag om 10.00 uur in de Bavokerk te Heemstede. Daarna is er receptie in het EHBO- gebouw. Collecte: T.a.v. de zondagse collecte het volgende: deze collecte wordt ge houden voor degenen die, om welke reden dan ook, niet kunnen meedoen met de alg. kerkbijdrage; voor hen die de kerkbijdrage willen aanvullen voor hen die wij als gast in onze kerk mogen begroeten. St.-Jacobskring maandag 5 april St.-Jacobskring, L. v. Meerdervoort 16, Den Haag, aanvang 20.00 uur. Het mysterie van ons be staan. de Godsontmoeting van de mens, door drs. C. van Maasakkers, medewer ker aan de volwassenkatechese ir dekenaat Den Haag. LEIDEN. Met vijf mannequins en tachtig modellen is Libelle weer haar modetoernooi door ons land begonnen. Van alle getoonde modellen konden de bezoeksters de patronen in de zaal bestellen. In Leiden was dit gistermiddag en -avond, in totaal driemaal in een geheel gevulde Stadsgehoorzaal. Voor wie nog niet aan de schoonm^ wil, maar toch al de voorjaarskriebels voelt misschien 'n goede gelegenheid om de naaimachine te voorschijn te halen en een greep te doen uit een van de leuke broek- of tuniekpakken, mantels, capes of battle-dresses, midi èn maxi, of gewoon lekker korte jurkjes, strand- of coctailkleding en natuurlijk niet te vergeten de hot pantspakjes, waarmee geopend werd in zacht lila met witte motieven van badstof; van hetzelfde patroon kan ook een maxi-japon worden gemaakt. Verschillende combinatiemogelijk heden gaf het pittig gestreepte drie delig hotpantspakje, bestaande uit short, jurkje en overslagrok; heel apart was die van imitatie zeemleder waarvan het jasje koorden bij wijze van mouwen had. Bij de japonnen, die in zachte pasteltinten gehouden waren, kan men zelf de lengte van de rok bepalen, kiezen uit korte of lange mouw en hetzelfde model spor tief of gekleed maken door de ge wenste stof te gebruiken. Dat ook de grotere maten rustig tuniekpakken kunnen dragen, werd op de show verscheidene keren bewezen, als men er maar voor oppast, dat men het jasje lang laat vallen, wat afkleedt en de kritieke plaatsen verdoezelt. Vlot was de zwartwit gestreepte knickerbocker met midi-hes, evenals het gauchopak met franjegarnering Het strandensemble, bestaande uit bikini met lange rok van voile bijpassend hoofddoekje werd enthou siast begroet. Iets nieuws zijn d( genoemde pas apart couturemodellen, die meer mogelijkheden geven uil een patroon dat ook iets duurder ligt en één keer per maand ir belle geadverteerd wordt. Zo Jcregen we onder andere een rood tuniekpak te zien met kort zowel als lang hes, met blouse of japon te dragen. De traditionele witte bruid in het lang besloot deze aantrekkelijke en/ variabele Libellemcdeshow. A. P. mercasol het effektieve ZWEEDSE ANTI - ROESTMIDDEL VOOR AUTOMOBIELEN Zweeds M.L.-station PERQUIN VALKENBURGSEWEG 15 TELEFOON 01710-21345 i hagelwit. Bij aankoop overall elke 2de van de bekende merken i maat 38 t.e.m. 56. Bij aankoop van 2 DAMESSLIPS CAMISOLE voor HALVE PRIJS. nu 14 dagen lang 10% korting Ook voor zonnestoelen HET toonaangevende adres. Jongenspantalons - Meisjesjurken - jacks uit binnen- en buitenland. meisjesspijkerbroeken hoe is het mogelijk 4.95 KOMMODES en WANDELWAGENS V2 prijs BOXEN KI BOF A 20% korting Ook vele voordelige aanbiedingen bij onze afdeling PARFUMERIEëN NOORDEINDE 17 - ROELOFARENDSVEEN - TELEFOON 01713 - 2494 gemeente warmond Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking b. beheersvorm als bedoeld onder a. alsmede schoonhouden van de sp< c. beheersvorm b. in combinatie met perken tot schoonhouden van de reparaties. c. zal bijzonder aantrekkelijk zijn De beheersvorm onder c. zal een volledige betrekking inhouden met daaraan verbonden het van toepassing zijn van de gebruikelijke rechtspositieregelingen. (AOW-premie voor rekening van de gemeente). Salaris afhankelijk van de beheersvorm en nader overeen te komen. Bij de vaststelling hiervan zal rekening worden gehouden met de exxploitatie- winst van de kantine, welke ten goede zal komen aan de beheerder. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad te richten aan de bur gemeester van Warmond. Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant. Logisch want die fCPWI kunt u niet missen, geen dag. I I SCHILDEREN GLAS en BEHANG? NU DE SCHILDER BESTELLEN Zoeterwoudseweg 110 Leiden - Telefoon 01710-41083. VEILING Notaris W. J. Scheltens te Leiden zal op de vrij dagen 16 en 23 april 1971 telkens om 7 uur 's avonds in het notarishuis Hogewoerd 144 te Leiden, bij opbod resp. afslag in het openbaar doen verkopen: KAVEL 1: Beneden- en bovenwoning Bronkhorst- straat 53/53a te Leiden, kad. gem. Leiden K 4676, groot 87 ca. Huur beneden 11,15 p.w. 54,40 p.m. KAVEL 2: Beneden- en bovenwoning Bronkhorst- straat 55/55a te Leiden, kad. gem. Leiden K 4675, groot 88 ca. Huur beneden f 54,85 p.m.; boven 12,60 p.w. KAVEL 3: Beneden- en bovenwoning Bronkhorsl- str. 59/59a te Leiden, kad. gem. Leiden K4673, groot 90 ca. Huur beneden 54,60 p.m.; boven 54 40 p.m. Zak. lasten op kavel 1, 2 en 3 elk ongeveer f 160,92 p.j. De opgegeven huren zijn die van maart 1971. De kavels 1, 2 en 3 worden ook in één combinatie afgeslagen. KAVEL 4Beneden- en bovenwoning Zijlsingel 84/84a te Leiden, kad. gem. Leiden K 4650, groot 1.51 a. Beneden verhuurd voor 46,64 p.m. zonder de huurverhoging per 1 april 1971. i. inclusief de huur- Zak. lasten per jaar ongeveer 160,56. KAVEL 5: Beneden- en bovenwoning Roemer Visscherstraat 8/8a te Leiden, kad. gem. Leiden R 367, groot 1.28 a. Huur beneden 14,84 p.w. Huur bovep 15,77 p.w. Zak. lasten per jaar ongeveer f 213,98. KAVEL 6: Beneden- en bovenwoning Frans van Mierisstraat 24/24a te Leiden, kad. gem. Leiden K 4280, groot 1.33 a. Huur beneden 77,60 p.m. Huur boven 16,35 p.w. Zakelijke lasten per jaar ongeveer 231.93. Bezichtiging op 13 15 20 1 22 april 1971 1 toewijzing. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: j. Verloop en Zoon N.V. INRICHTING KLEUTERSCHOLEN. VEURSEWEG 153 TELEFOON 0171713388.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4