laad Leiden wijst Haagse curatele eensgezind af tegen KVP uit bezwaren hoogbouw in Leiderdorp Rijnsburgs Corso bijna geheel in Keulen te zien Verantwoordelijkheid niet langer te dragen Principebesluit over -^pacht Stadsgehoorzaal Woningstichting moet B. en W. verklaren wat redelijke eisen" zijn Leidse Agenda Er zijn n og volkstuintjes beschikbaar Subsidie van Landbouw voor vervoer Spoedig huisvesting nodig voor ruim 400 verpleegsters „Eert goede betoging bereikt meer dan tien goede betogen SDAG 30 MAART 1971 LEroSE COURANT DEN Verbittering en machteloze verontwaardiging van de heer msen waren gisteravond voor de gemeenteraad van Leiden als een pil. Een eensgezindheid als erdoor ontstond, had de raad sinds lang niet r opgebracht. Een uitleg van de nieuwste grillen van de centrale ncdering besloot de heer Harmsen met de epiloog: „Als wethouder van inoiën ben i'k van mening dat het moeilijk, om niet te zeggen onmogelijk, im nog te werken als de nieuwe voorschriften naar de letter worden evoerd en het domme potlood in Den Haag alleen maar gebruikt wordt strepen te zetten. Er komt een grens aan het persoonlijke uithoudings mogen". Onder de indruk van hetgeen de wethouder juist verteld had, stte oppositiechef In 't Veld zich, te informeren of het college de ver woordelijkheid nog wel aan kan en of het van mening is, dat de raad rerantwoordelijkheid voor het bestuur fiog langer kan dragen". riiti lar de eensgezindheid morgana: even later was er niets rs meer dan een woestijn van pala vol moties amendenten en schor- waarboven een enthousiast ngszonnetje brandde. Alsmede nieuwe schijnwerpers, toegevoegd de bestaande (slechte) verlichting le raadszaal. lofdmoot van de vergadering de behandling in tweede termijn het gemeentelijk investerings- ringsplan voor de jaren 1970 tot 1974. Maar voor dat aanbod i, was er eerst de voortzetting ïeraadslagingen over het verpachten de Stadsgehoorzaal. De heer Van ■Into 1 (PvdA-PAK) informeerde oordeel van het college over motie instellen van een onderzoek gemeentelijke buffetexploitatie) ndement die hij vóór de schorsing ingediend. Welnu: de motie ont- het college geen overwegende aldus wethouder J. Lij ten. het amendement, omdat dat in het schrappen van de woorden beginsel". Want het besluit dat de moeten nemen, zou inderdaad beginseluitspraak zijn: de eigenlij verlenging van het contract komt 1 oktober pas opnieuw in de raad. ïeer Lijten betoogde dat het college aan een verlengingstermijn Jaar moet vasthouden omdat contract als dat tot 1 april 1972 It verlengd toch weer een redelijke ermijn opgenomen moet worden. ,161 ndien. zo argumenteerde de wethou- hebben we ook nog te maken met ndere partij, voor wie verlenging een half jaar onaanvaardbaar is. ïeer Van Aken toonde zich bereid, iweede deel van het amendement te ormeren aan het advies van de heer in maar hij handhaafde het eerste op „in beginsel bereid verklaren" at hij per 1 februari 1972 een situatie wenst, waarin de raad olie vrijheid kan kiezen. Daarmee de raad z.h. st. akkoord. •SPEN sosjfben de tweede (uitgestelde) ronde beginnen van het investeringsplan- itm vroeS de voorzitter, loco-burge- ster S. Menken, de aandacht voor ele aanvullende opmerkingen door louder Harmsen, naar aanleiding. recente ontwikkelingen. Die ont- rti kelingen bestonden op de eerste lts uit het verschijnen van de circu- het ministerie ie van Bin- landse Zaken, waardoor de inciering van bepaalde vaste ob- gemeente en provincie „als ekerd moet worden beschouwd". De houder noemde deze regeling die verruiming van middelen wordt rgesteld „een fopspeen". Voor el- uitgave is voorafgaande toestemming ig. „Daardoor zijn we aan de rijks- btenaren in Den Haag overgeleverd suppletoire begrotingen uit- idt. Het is bovendien discrimenerend aldus de heer Harmsen dat de dzaak van een aanvullende bijdrage wordt als een bewijs van onjuist incieel beleid". lij hield de raad voor: „U zou als clusie kunnen trekken dat B. en W. en voorstellen, de discussie over het «sterings- en saneringsplan maar te Maar nee: we moeten het rtzetten en afronden óm te laten dat de raad ons steunt in de clusie dat we niet op eigen kracht Haat zijn, deze begroting te realise- Wij kunnen niet zonder aanvullen- bijdrage, en die moet na drie jaar aanvullende uitkering worden. Dit «teringsplan is het minimum maar het maximaalhaalbare in de gege- budgettaire positie". Omdat B. en wensen, dat men in Den Haag op de gte is van de noodzaak van de rgenomen investeringen, vroeg de houder de raad, duidelijk te laten komen dat hij het met B. en W. eens De heer Harmsen kondigde aan, dat college in de eerste helft van april gesprek over de financiële situatie hebben met GS en dat het voorne- in adressen aan Binnenlandse Financiën en aan de Staten ïeraal zo snel mogelijk een follow fJ ftSDAG 30 MAART Schouwburg: Cabaret PePijn Opus 4. fivang 20.15 uur. Oni Centrum Hooigracht: Vergade- Partij van de Arbeid. Aanvang 00 uur. Wegebouw: Zomerkledingbeurs van Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers de Nederlandse Vereniging van isvrouwen. Aanvang 9.00 uur. WOENSDAG 31 MAART STEDELIJK MUSEUM DE LAKEN- opening Boekenweek. up te doen horen op eerdere noodkre- EENSGEZIND Als eerste spreker liet de heer Den Dubbelden (PvdA/PAK) in grote lijnen een herhaling horen van wat hij twee weken geleden betoogd had. Hij ver klaarde zich bovendien nadrukkelijk eens met de kritiek van de wethouder op het onder curatele plaatsen van ge meenten die door structurele oorzaken in moeilijkheden zijn geraakt. Hij op perde dat er altijd wel wegen te vinden zijn om aan die curatele te ontsnappen; zo hoeft men de verpaupering van de stad niet te verdoezelen, die mag gerust opvallen. Hij deed voorts het voorstel, het onderhavige plan „als richtsnoer voor het financiële beleid in de jaren '70 t/m '71 te aanvaarden". Evenals de WD-speaker De Jong, wilde hij de nieuwe financiële nota verwacht in april afwachten. De heer Driessen (KVP) legde het zwaartepunt van zijn betoog op de noodzaak, de raad in een vroeger stadium dan tot dusver 't geval bij de besluitvorming te betrekken. Niet door twee raadsleden te benoemen in de grote plancommissie maar door daarin alle leden die zitting hebben in de financiële commissie in die plancommis sie te laten partageren. Hij wilde ver nemen of B. en W. die maatregel bij wijze van experiment voor één jaar zouden willen nemen. Zo niet, dan wil de hij het voorstel van de heer Den Dubbelden (met betrekking tot deelna me van raadsleden in de plancómissié) in gewijzigde versie ondersteunen. PARTICIPATIE „Als we zouden besluiten, dat we de verantwoording voor deze gang van za ken niet langer kunnen dragen", zo pleitte de heer Zunderman (DS'70), „dan kan dat niet wanneer we niet volledig op de hoogte zijn van dat, wat tot de besluitvorming heeft geleid". Daarom schaarde hij zich achter de heer Den Dubbelden, zijnde „het blijk van de grootste eensgezindheid: de bevolking moet weten, dat we hier voor spek en bonen zitten. Wanneer Den Haag weer „nee" zegt, hoop ik dat u als vollege de consequentie durft te nemen". En de heer In 't Veld (PvdA'PAK) veronder stelde 't bekend, dat de PAK-fractie er niet tegenop ziet, een wethouder te laten vallen of het college naar huis te sturen. Maar waar B. en W. met het mes op tafel en in de scherpste termen gaan onderhandelen over wat Leiden nodig heeft, wilde hij in eensgezindheid steun geven. Hij zei dit, vooruitlopend op het beraad op nadere stappen, die ter zake ondernomen kunnen worden. Wat betreft de participatie van raadsle den in de grote plancommissie merkte hij op dat deze alleen al om 't informa tief karakter van groot belang is: over stemrecht is nog gesproken. RESPIJT Wethouder Harmsen, erkentelijk voor zoveel positieve geluiden, zegde toe aan de wens tot participatie tegemoet te zullen komen. Hij vroeg evenwel enig respijt om een oplossing te vinden, die de raad kan bevredigen. De bespreking van het eigenlijke plan werd een ein deloos dimdammen over prioriteiten. De heer Van Dam, die langdurig aan het woord was, achtte de beantwoording door de wethouder te summier en vroeg —naar de grote mode om schorsing. Nadien nam de heer In 't Veld het .ver Ook hij was niet overtuigd dat de heer Harmsen bedoelt wat wij be doelen": bij voorrang 't omhoogbrengen het leefpeil in de achtergestelde buurten De Kooi en Leiden-noord. Daarom verzocht hij bij amendement, investeringen als in de loop van de debatten bedoeld door de heren Van Dam, Lamers, Leeuwenburgh (Pr. Chr.) en mr. Cornelissens als bijlage in het investeringsplan op te nemen. Omdat hem dat zou dwingen, dat doel duide lijk in de overweging van het college op te nemen, verklaarde de wethouder zich met het amendement-In 't Veld akkoord. ZOETERWOUDE Zestien volkstuin ders hebben inmiddels domicilie geko zen op het gemeentelijk volkstuinen complex, dat is ingericht aan de Mie- ning achter „Oud Raadwijk". Er zijn nog twee kavels vrij, waarvoor geïnte resseerden zich kunnen melden op het gemeentehuis. Uitsluitend inwoners van Zoeterwoude komen in aanmerking. LEIDEN In de nacht van zondag op maandag zijn uit een woning aan de Pieterskerkchoorsteeg, 5 broches met een gezamenlijke waarde van 500 gulden ont vreemd. De dader kon gemakkelijk tot de diefstal overgaan door een raam open te schuiven. 5? LEIDEN De heren Amptmeyer, meyer. Waarop voorzitter Menken: mede door het verkiezlngabezoek ren, dat de gemeentelijke woning van Joop den Uyl goed heet stichting onafhankelijk is van de geworden was. Zij hadden in een raad? En als ze zegt: „Raad val motie voorgesteld de horen van de maar dood", dan moeten we dat gemeentewoningen niet te verhogen maar doen? Nou, dan moeten de vóórdat de noodzakelijke verbeterin- statuten toch als de wiedeweergaai gen zijn uitgevoerd. Ze kregen vat veranderd worden... En, als ze haar op de situatie toen voorzitter Men- tóch naast zich neerleggen, wat kan ken betoogde, dat huurverhoging al- het u dan eigenlijk schelen, of ik die Ieszins redelijk is, wanneer de wo- motie indien?", probeerde Ampt- ningen alleszins redelijk zijn. Want meyer nog even. De heer Van Aken wat is „alleszins redelijk" en wie (PvdA-PAK) koos de weg van het bepaalt dat? sentiment: „We hebben het over de Kooihof: er zijn daar burgers, die uit Een zeer in finesses afdalend plei- angst de huurverhoging betalen. Die dooi door Herman Amptmeyer (PSP) angst moet weg: we moeten ze de weerde de heer Menken af met de helpende hand bieden. Daarvoor is opmerking, dat de kwestie té genu- die motie", anceerd is om er een zo ingrijpende uitspraak als de motie tot uit- OPDRACHT drukking brengt over te doen. De De heer Menken vroeg schorsing voor heer Menken ontried de-raad daar- overleg in het college, om de motie-Amptmeyer aan te ne- Dat mondde uit in het aanbod men om te voorkomen, dat de bewo ners van de onderhavige woningen deze zaak heeft, zijn eigen rechter gaan spelen en zelf in preadvies te nemen" gaan uitmaken, wat hun huis aan Maar daarmee nar huur waard is. Dat zou de woning- geen genoegen: stichting en de woningbouwvereni- het hele voorstel gold, gingen in een zeer moeilijk paket verzetten .We gens de verschillende kanten, die bereid dit Amptmeyer dat aanbod ou het zich het college de brengen. „Misschien is het mogelijk", term „redelijke eisen" zou laten uit- opperde hij, „om per huis of per werken: akkoord". En In 't Veld had tijd voortreffelijk werk gedaan heb- Voorzitter Menken: „Maar dat kan aldus de heer Menken met de woningbouwverenigingen in cidentele huurverhogingen vast te ONTRADEN? Het ontraden van de motie heer In 't „Veld (PvdA-PAK) niet heer Amptmeyer duidelijk'- het aannemen ervan heeft amendement niet, want de woningstichting treedt als huisbaas op.In 't Veld: „Niets mee te maken: wij dragen het B. en W. op en die moeten maar zien dat het wordt uitgewerkt". Het debat liep vast op een „kan niet kan de wel kan niet." Daarop kondigde de dat hij het de huur niet Amptmeyer het college juist uitge- te leggen. In stemming gebracht nodigd om een regeling te treffen. „Als ik van die uitnodiging een motie maak: legt u die dan naast u neer?" informeerde de heer Amtp- Het bleef bij een wens... LEIDEN. Nog voordat de voorzitter de vergadering van Leidens gemeenteraad goed en wel had kunnen openen, vroeg de heer Portheine (VVD) al bij wijze van „uitzonderlijk feit" het woord. Hij wilde namens de gehele raad voorzitter S. Menken feliciteren met zijn verjaardag. Daarbij sprak hij er zijn spijt over uit, dat de raad er oorzaak van was, dat de jarige niet in zijn familiekring kon zijn. De heer Portheine zei te hopen, „dat het verloop van de vergadering u alsnog wat feestelijk mag stem men". Het zag er (aanvankelijk) naar uit, dat die wens in ver vulling zou gaan. Partijpolitiek en vèkiezingsijver sloegen de hoop even later de bodem in: om klokke één uur trok de heer Menken de bronzen deur van het stadhuis achter zich dicht. Kampioenschap en promotie ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse tafeltennisverenigingen maken een bij zonder succesvol seizoen door. Nadat het le en 2e team van PIT'54 kampioen waren geworden, kon zaterdag ook de zustervereniging Effect'54 in het eerste herenteam een kampioen begroeten. De ontmoeting met de Leidse Politie Sport vereniging eindigde na spannende strijd in een 64-zege, waarmede de titel ongeslagen werd bereikt. Jan v. d. Berg kwam evenals Bert Hulsbos Gzn („Leidse Bert") tweemaal tot winst en Bert Hulsbos JDzn zorgde voor een punt. Winst in het dubbel was noodzakelijk om de zege veilig te stel len. Door dit kampioenschap in de der de klas van het district Den Haag promoveren zij automatisch naar de tweede klas. LEIDEN. Het Rijnsburgse bloemencorso, dat traditiegetrouw begin augustus door Leiden en Rfjnsburg rijdt, zal dit jaar ook buiten onze grenzen te bewonde ren zijn. Het corso gaat namelijk op 26 september in Keulen rijden. Op die dag wordt in deze stad een grote voedingswarenbeurs geopend LEIDERDORP In de Leiderdorpse gemeenteraad heeft de KVP-fractie wederom bezwaren geuit tegen de voorgenomen hoogbouw in de toe komstige nieuwbouw van Leiderdorp, bekend onder de verzamelnaam „De Hoven" (Binnenhof, Buitenhof, Voorhof en Winkelhof). Naar aanleiding van een structuurstudie over die nieuwbouwplannen, waarin gesproken wordt over een percentage van 24 voor de woningbouw in meer dan één woonlaag, herhaalden de heren J. M. Tieken en J. L. J. Toelen hun beden kingen tegen de hoogbouw. Volgens de heer Tieken was uit een onderzoek gebleken dat slechts 15 pet. van de Nederlanders gelukkig zijn met het wonen in flats. De KVP stemde tegen de structuurstudie. Spoedig hulsvesting nodig voor ruim 400 verpleegsters Drs. J. Reugebrink van de Frot. Chr. fractie vond de bezwaren van de twee KVP'ers wel sympathiek aap doen, maar hjj wees er met grote klem op dat zeer spoedig in Leiderdorp woonruimte be schikbaar moet komen voor de huisves ting van ruim 400 verpleegster». Dit verplegend personeel zal werkzaam z(jn in de in aanbouw zijnde ziekenhuizen St. Ellsabeth-Ziekenhuis en Leythenrode. De raad sprak unaniem als haar oor deel uit dat de nota over „De Horen" als basis moet dienen voor een verdere detaillering. Men wilde zich niet vast leggen op alle zaken die in de nota werden genoemd. „Ik begrijp dat aan het plan Binnenhof niet veel meer te veranderen valt," aldus WD'er F. G. E. van Haersraa Bums, „maar toch wil ik u vragen om de woningbouw aldaar niet op dezelfde manier uit te voeren, zoals in de bestaande wfjken." Hierop zegde voorzitter M. A. van der Have toe dat, ondanks het gebruikelijke stra mien van de wjjken in Binnenhof, ge probeerd zal worden door wellleht enige experimentele woningbouw, de wjjk wat meer eigentijds te doen zjjn. Wethonder C. Meerburg (Prot. Chr.) van Openbare Werken verklaarde hierop bovendien dat Binnenhof al vier a vijf jaar geleden werd ontworpen en dat sindsdien de in zichten vrjj sterk zijn veranderd. ZJ. zal er overigens geen sprake van een vormigheid zijn. Ir. R. Poels (WD) herhaalde de be zwaren van de Leiderdorpse liberalen, dat wethouder C. Meerburg, die zeer nauwe bindingen in de aannemerswereld heeft, in aanmerking zou komen voor een stuk grond in Binnenhof om woning bouw te plegen. De VVD zal pas haar goedkeuring aan deze grondverkoop ver lenen, wanneer voldoende is aangetoond dat de heer Meerburg een onafhankelijke rol heeft gespeeld bij een voorstel om de grond aan het aannemersbedrijf Meer burg te verkopen. Burgemeester Van der Have gaf als zijn mening te kennen dat duidelijk onderscheid gemaakt dient te worden tussen de „aannemer" Meer burg en de „wethouder" Meerburg. „Bo vendien", zo zei de heer Van der Have, .heeft de heer Meerburg zich uit de vennootschap teruggetrokken. Er is geen enkel misbruik van het ambt geweest". O S. HOUDEN BRUG DICHT Ged. Staten van Zuid-Holland blijken nog geen willig oor te hebben voor de niet aflatende stroom van verzoeken om de Leiderdorpse Brug tijdens de spits uren gesloten te houden. G.S. vinden dat een sluiting tijdens de spits teveel moei lijkheden levert voor het scheepvaartver keer. B. en W. deden de toezegging dat zij bij G.S. met suggesties zullen komen. De burgemeester dacht aan de mogelijk heid om te suggereren de brug enigszins te verhogen, om zodoende het aantal ma len dat de brug geopend moet worden te beperken. „Dat zal wel heel moeilijk worden', zo verklaarde ir. Poels. „We laten het er in ieder geval niet bij zitten", aldus burgemeester Van der Have. GROFSMEDERIJ VEROORZAAKT Het garagebedrijf Rijnland aan de Van der Valk Boumanweg ondervindt ernsti ge hinder van stof, afkomstig van de Kon. Grofsmederij op het Waardeiland. Wethouder E. J. Drenth van het PAK verklaarde de raad dat B. en W. aan Rijnland zullen adviseren een civiele proceduie in te stellen. „Als gemeente kunnen wij er niets aan doen". Hij zei verder dat TNO werkt aan een rapport over de geluidshinder die veroorzaakt wordt door het storten van metalen. „Aan de voorkoming van die hinder is de grofsmederij ook zelf wel bezig. Men zal wel weer hetzelfde spelletje spelen, n.l. zelf wat knutselen. Men wil de trechter en de wagentjes waarin de metalen gestort worden, met hout be kleden. Of dat wat zal helpen, betwij fel ik", aldus wethouder Drenth. BLOEMVENTERS Op verzoek van de plaatselijke mid denstandsvereniging stelden B. en W. voor om de Algemene Politieverordening zo te veranderen, dat het venten met bloemen voortaan verboden zal zijn in Leiderdorp. Wel kan ontheffing van dit verbod worden gegeven als de venters vakbekwaam zijn. De heer Reugebrink zou het jammer vinden als er geen gele genheid meer zou zijn om 's avonds een bloemetje langs de deur te kopen. Hij vroeg zich af hoe het staat met de ijs venters, die ook een vergunning zouden moeten aanvragen. „Ik vond het alle maal een beetje overtrokken". Wethou der Drenth zag echter een oneerlijke concurrentie in de venterij met bloemen door onbekwamen. „Deze mensen kunnen van hun baas een voordelige partij op kopen en gaan daarmee langs de deuren. De bloemen worden aangeboden tegen veel lagere prijzen dan in de „bonafide" bloemenzaken". Bij het venten met ijs ls z.i. geen sprake van concurrentie. Bur gemeester v.d. Have gaf als toelichting dat de straathandel in bloemen niet zal behoeven te verdwijnen. „Als de venter bij de Kamer van Koophandel is gere gistreerd en een vestigingsvergunning bezit, krijgt hij zonder meer zijn ver gunning". BOMEN BLIJVEN Na een zeer lange voorgeschiedenis kan de raad akkoord gaan met de gemeen telijke plannen om de landelijke Acht- hovenerweg te reconstrueren. Er blijkt alles aan gedaan te zijn om de bomen zoveel mogelijk te laten staan. In het geval dat bomen moeten worden gerooid zal spoedig voor een nieuwe aanplant worden gezorgd. En wel met bomen die al enkele jaren oud zijn. Op vragen van ir. Poels werd toegezegd dat een nieuwe brug over de Does, die verband houdt met de reconstructie van de weg en de doortrekking van de Mauritssingel, een vaste brug zal worden met een door- vaarthoogte van drie meter. Dit in ver band met de nabijgelegen jachthaven. GOEDKOPE GROND Vooral op vragen van de heren Tieken en Reugebi-ink over de goedkope prijs die enkele bewoners van het bungalow park het „Essenpark" moeten betalen (f 47.50), ontstonden de nodige discussies. De grond is de bewoners aangeboden om en ter gelegenheid daarvan rijdt het het corso naar Keulen. De wagens, die op 7 augustus al door Leiden en Rijnsburg gereden hebben, worden zonder bloemen, naar Rotterdam gebracht en daarna op Rijnaken verscheept naar Keulen. Daar worden de wagens opnieuw gestoken en gebonden door de Nederlandse binders. De bloemen voor de wagens zijn uit Nederland aangevoerd met koelwagens. Ook de figuranten en muziekkorpsen, die in de Leids-Rijnsburgse optocht meelopen, géaiï" naar Keulen. De óptöCht, die ontworpen is door Joop Visser en Willem Ziegelaar is een afspiegeling van de Nederlandse agrarische industrie. De wagens hebben de volgende onderwerpen: visprodukten, vlees en vee, zuivelprodukten, pluimvee. Meer op het Rijnsburgse vlak: De vier jaargetijden, tuinaanleg, fruit en groente. Een heel bijzondere plaats wordt ingenomen door een wagen van het ministerie. Het ministerie van Landbouw heeft een gedeelte van de kosten voor Keulse corso gedragen. De ■oerskosten zijn vreselijk hoog en de veiling zou dat nooit kunnen opbrengen. Voor het reclamebureau Visser en Ziegelaar kwam de opdracht tot het ontwerpen van het corso vrij laat Maar toch zijn zij erin geslaagd vijftien wagens te ontwerpen, die in tekening, bijzonder fraai van kleur en compositie De kleuren moeten natuurlijk achteraf bekeken worden, omdat men sterk afhankelijk is van de bloemen van het seizoen: gladiolen, asters en chrysanten, aldus het reclamebureau. En we moeten veel overlaten aan de arrangeur, de heer Buurman. ,,De binders moeten zoveel mogelijk vrijheid hebben. Wij zorgen alleen maar voor de decoraties. Dat wordt allemaal door ons zelf gedaan. Wij gaan waarschijnlijk ook mee naar Duitsland om toezicht tc houden bij het schilderen van de wagens". Van de vijftien wagens, die voor het Rijnsburgse corso ontworpen zjjn, gaan er twaalf naar Keulen. Amptmeijer bij afscheid: LEIDEN. Met vliegende vaandels en slaande trom heeft Herman Amptmeyer gisteravond zijn aftocht gemaakt uit de ge meenteraad van Leiden. Het spec taculaire debat over de huurver hoging van gemeentewoningen in Leiden-Noord was niet wat men zich van een „Zwanenzang" voor stelt. Maar toen het vuurwerk gedoofd en de agenda behandeld was, wijdde de raadsvoorzitter, loco-burgemeester S. Menken, enige aandacht aan het vertrek van de markante figuur Ampt meyer. De heer Menken bekende aanvankelijk gedacht te hebben dat Amptmeyer op 5 februari 1968 voor de Boerenpartij in de raad was gekomen, omdat hij hennep liep te zaaien in het Ven der Werffpark. Later had'hij zich evenwel doen kennen als een echte PSP'er, welis- groenstroken aan te leggen, nu besloten is parkeerhavens aan te leggen in plaats van een deel van de secundaire weg al daar. Volgens wethouder Drenth was de prijs inderdaad aan de voordelige kant. Maar hij legde uit dat van de feitelijke prijs afgetrokken moest worden de kos ten van herbestrating e.d. die de bewo ners al hadden betaald in de oorspron kelijke grondprijs. Na deze uiteenzet ting ondervond het verkoopvoorstel wei nig bezwaren meer. NIET OPENBAAR ,In de rondvraag vroeg mevrouw mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij van D'66 naar de redenen van het niet openbaar zijn van een informele raadsvergadering, waarin voorlichting gegeven zal worden over de plannen tot het stichten van een ge meenschapscentrum. „In Leiderdorp is alles openbaar, ook de raadscommissies. Waarom deze bijeenkomst niet"? Burge meester Van der Have gaf als toelich ting dat „er misschien cijfers op tafel kunnen komen. Daarom achten wij ver gaderen achter gesloten deuren onge wenst". De maatregel ondervond verder 1 geen weerstand bij de raad. waar pacifist maar, politiek gezien, nog- als eens oorlogszuchtig. De voorzitter schetste de heer Amptmeyer als een zeer ijverig, attent en actief raadslid, die maar met één ding moeite had: de ge heimhouding. Een raadslid, die met hart en ziel verknocht was aan Leiden en aan zijn politieke partij. Daarom sprak de heer Menken de verwachting uit, de heer Amptmeyer nog wel eens in de raad terug te zien. Als blijk van erken telijkheid voor zijn toewijding ontving de heer Amptmeyer „de bekende presse papier". In een laatste woord verklaarde het raadslid zijn heengaan: het is niet fout, weg te gaan, ais je pas bent ingewerkt. In de politiek van de raad raakt men al gauw in de ban van het „haalbaar heidscriterium": als iets niet haaibaai- schijnt, dan is het onhaalbaar. Bovendien raakt men in toenemende mate ver vreemd van het publiek, dat zijn wensen .niet door de raad gerealiseerd ziet Bovendien hebben de vertegenwoor digende lichamen, aldus Amptmeyer, te veel fatsoen en zijn de politieke partijen te zeer partij-politiek gebonden aan de zittende regering. Dat alles is een nadeel van de democratie en het maakt de raad machteloos. Daarom maakte hij zich de leus tot wapenspreuk: „Eén goede be toging bereikt méér, dan tien goede be- Geen winst voor PIT 54-junioren ZOETERWOUDE In het afgelopen weekeinde hebben de junioren van PIT'54 het er lelijk bij laten zitten. Het le team had geen kans tegen Wibats en verloor met 73. De kersverse junior- kampioen, Wim den Eisen zorgde voor twee punten en Ton Paardekooper won eenmaal. Het tweede team werd door Avanti 5 met 9—1 geklopt. Alleen Wim v. d. Salm kwam tot scoren. Het derde kwam met Paul Beerefenger als ver vanger voor de zieke John van Leeu wen uit. Hij won twee partijen, evenals Wim van Leeuwen. Leo v. d. Hoeven boekte geen succes en zo verloor dit team met 64, waardoor de kampi oenskans verkeken is.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3