SPONSORS BESPRAKEN HOLL SPORT NIEUWE STIJL ADO. 15 otDA/vu i relaxen Ajax telde Twente snel uit: 3-0 ORANJE OPNIEUW ZONDER CRUYFF Gehoord Fusie A.D.O.Holland Sport: 't Mag geen naam hebben. -r «Kraaat, K&/ Aik Het Zuiderpark en Houtrust liggen wel hemelsbreed uit elkaar als het gaat om het vasthouden aan een enkel standpunt, als het op eeu fusie aankomt enige spandoeken, die gisteren op het Hcratrustlerrein werden rondgedragen. Hemelsbreed gemeten liggen het Zuiderpark en Houtrust niet zo 1 elkaar. Maar als het op een. fusie aankomt Vorige week zondag was van de spandoeken die het Zuiderparkterrein drapeerden. Beverenkwam gisteren onzacht in aanraking met de elleboog van 1 der Heide- Het gevolg was een tongblessure, die in de pauze moest worden „gekramd". door Herman van Bergem DEN HAAG In een hoek van de bestuurskamer van Holland Sport werd druk geconfereerd. Deelnemers aan het gesprek waren o.a. de heren Tom Menken van het Wassenaarse zui velbedrijf N.V. Menken Melk, ir. Th. H. Nijssen (koeltechnisch bureau te Leiden) de Leidse B. Vonk en de Stichtingsbe stuursleden van Holland Sport, Kroesemeijer en Kattenburg. Dat de heren van de „groep-Menken" gisteren op Houtrust aanwezig waren, mag duiden op hun interesse voor een even tueel sponsorschao. De woorden die de heer Kroesemeijer later sprak „of Cor' van der Hart als trainer aanblijft, hangt van de andere bestuursleden af" mogen eveneens een aanwijzing zijn dat de besprekingen met de nieuwe sponsors zeker worden voortgezet. Over de veelbesproken fusie met ADO wordt geen woord meer gerept. door Herman van Bergem DEN HAAG Er werd na Holland SportPSV schertsend op gemerkt: „Als Van Beveren bij ons in het doel had gestaan en onze doelman bij jullie, zouden we er toch een paar hebben ingedrukt". Dat typeert het enorme verschil tussen de beide doelmannen. Een verschil dat zo groot was als de waarden van beiden. En zo kwam het dat een ontspannen spelend PSV, daartoe in staat gesteld dqor een van fanatisme gespeend Holland Sport, een royale zege van 50 be haalde in een wedstrijd die niet eens onaantrekkelijk was voor de zesduizend toeschouwers* maar waarin het klasseverschil veel te groot was. Lgeacht de enige i vasthouden' de naam F.C. Dén Haag komt uit de woorden van de heer Kroesemeijer naar voren dat hy beden kingen heeft tegen de wijze waarop de onderhandelingen zijn gevoerd slotte afgebroken. ,,Ik kan hiermee, .ook als zakenman, niet akkoord gaan. Ik zoek. naar andere wegen om Holland Sport te laten voortbestaan en lk wil de strijd met ADO wel aanvaarden. Dan zullen we nog wel eens zien. Over weken, uiterlijk drie, is de hele opgelost". ras voor PSV een. partijtje om bij te komen, om te relaxen na de - Europa Cupstrijd. Op won derlijk simpele wijze blunders de Haagse defensie kwamen •ijf treffers tot stand. Voor de rust plaatste Schmidt Hansen, die enige fraaie kansen liet liggen, naar Mulders die niet afdoende werd J geschaduwd door Teske. Mulders legde de bal op de voet van Van der Kuylen die ineens inschopt (01). Toen Valkenhoff niet vol doende kon wegwerken, prikte Veenstra. bijna naast de paal slaande, de bal achter doelman Louwerens (02). En na een vlek keloze combinatie op het midden veld zag eenieder dat Veenstra ging aanleggen, behalve .Louwerens die dan ook van verre werd verslagen (0—3). Af en toe lijkt op een onbekommerd overwicht van PSV maar het- soms niet onaardig combinerend Holland Sport dat echter met de ba]te veel van het doel „afdraaide", gaf de Eindhovense defensie, met een te laconiek spelende Strik, af een toe toch werk. Van der Bol en Rog geveen zetten een niet gevaarloze combinatie op, Roggeveen onder nam een formidabele rush die ein digde met een schot net naast het doel van de ..tegemoetkomende" Van Beveren en de scholen van Roodnat en Dorjee zouden bij een doelman van geringer formaat redelijke kans op succes hebben Op adem Het duel Dleef op een laag pitje sudderen. PSV had niet de minste lust het tempo op te voeren wait manager Ben van Gelder later ver leidde tot de uitspraak: ,,We konden lekker op adem komen. Hoe een voudig Holland Sport het de tegen stander maakte, wordt, geaccentu eerd door de vrijheid die Van der Kuylen en vooral Veenstra Van der Hart: „Bennie Muller was aanvallend goed maar hij hield zich niet aan zijn opdracht bij Veenstra te blijven" kregen. Schutters die de laatste tijd het doel moeilijk konden vinden maar vrolijk dar telend de vrijheid uitbuitten. Dat ondervond Elleswijlc, die na de rust was ingezet voor Louwerens. Na een nauwelijks gestoorde rush van Schmidt Hansen ontving Devrindt de bad in vrije positie en Van Elleswijk keek de bal na (0i). Bij een vrije trap van Van der Kuylen bleef hij roerloos staan (0-5T Kapitaal Roggeve Een rake dreun a in buitenspelpositie van dezelfde speler naast het doel, een prachtige safe van Van Beve ren op een schot van Muller in de bovenhoek en een venijnige schui ver van Valkenhoff in de tweede helft van plaats gewisseld met Teske die ook al geen genade vond bij de doelman van PSV. I vormden de tegenstoten van Hol- I land Sport. De toch, ondanks het gezapige spel, kwetsbare defensie van PSV. bleef gespaard voor een tegenpunt. Maar daarvoor staat er ook »en in dubbel opzicht, kapitac I doelman achter, die' geschonden naar huis ging want de elleboog I van Van der Heide had hem voor de rust een gescheurde tong be- Niet haalbaar j De wijze waarop evenwel de heer Kroe semeijer met de leden van de groep j Menken" heeft gesproken, blijkt het j trouwen van die groep in Holland Sport J danig te hebben versterkt. De voorzit- ter van Holland Sport heeft de „groep" uiteengezet waarom eventuele verhui- zing naar Lelden (zeker voorlopig) niet j haalbaar is. Op zakelijke wijze heeft hij I aangetoond ,.u steekt uw hoofd in een strop" dat de kostenfactor te j hoog is, UVS natuurlijk niet zonder meer het gebruik van het sportpark kan I worden opgezegd en het od peil bren- gen van de accommodatie forse bedra gen zal vergen, waarbij de gemeente I Leiden uiteraard ook betrokken is. Het overgaan van Houtrust naar Leiden is, J zeker op korte termijn, niet mogelijk. Bestuursfuncties Resteert het blijven bespelen van Houtrust met een geheel nieuwe opzet. De heer Kroesemeijer „ik heb er veertig bestuursfuncties in KNVB en clubvoetbal opzitten en dan wordt het tijd er eens mee te stoppen" sprak dan ook over „de andere bestuursleden". Indien de heer Kroesemeyer („lk ga mis schien wel wat doen als reclame op de shirts wordt toegestaan") zijn functie ter beschikking stelt, blijft de heer Halls Kattenburg over. Het schynt de bedoe ling te zyn dat de nieuwe sponsors be stuursfuncties gaan bekleden, eventueel terzijde gestaan door een manager. Lenen Uit het aparte gesprek en de wtyze van afscheidnemer van Cor van der Hart blijkt dat nog niet als vaststaand mag worden aangenomen dat hij inder- :ri«inderd biyft daad-het vprgeïfd seizöerr niet' Holland Sport zal zijn. Dan echter wel iets gebeuren. Kroesemeyer: ,,We willen graag Jan Boskamp van Feijenoord terug hebben. En dan zit er nog wel meer achter". Dat kan het „lenen" van enige spelers van Feyen- oord zijn, maar er zal zeker ook be langstellend worden gekeken naar de spelers die op de transferiyst zullen verschijnen. Nihil Alles duidt erop, dat de fusie defini tief kan worden afgeschreven. Ook in gemeentelijke kringen neigt men steeds sterker naar die mening. Het is duide- ïyke taal als van de zijde van Holland Sport wordt gesteld: „We hebben geen behoefte aan nieuwe vergaderingen". Nieuwe Stijl Eind vorige week heeft de heer Kroe- J De hier en daar geuite „besehuldi- semey'er. op verzoek, een enige uren du- ging" dat Holland Sport niet vertegen- rend gesprek gehad op het gemeente- woordigd was op de belangryke verga- huis. Het resultaat was nihil. Het ope- I dering van de FBO op zaterdag 20 Twee zeer geïnteresseerde toeschouwers by het duel Holland SportPSV. De Tieren T. Menken (links) en ir. Th. Nijssen. Na afloop spraken de heren nog geruime tijd met beide bestuursleden van de Houtrustclub, Kattenburg en Kroesemeijer. maart kan de Stichtingsbestuurders eenvoudig weerleggen doordat op die dag besprekingen met de „groep Men ken" om deze gemakshalve zo te noemen zyn gevoerd. En die achtte men nog belangrijker. Want daaruit moet eventueel Holland Sport-nieuwe stijl tevoorschijn komen. Reclame HET schielijk aanbrengen reclame in stadions waar Europa Cupwedstrijden worden gespeeld, heeft al enige malen geleid tot twijfel omtrent de uitzending via de televisie. Hoewel kan worden opgemerkt dat ook vaste reclame op het scherm verschijnt, Is ei verschil: vaste reclame betekent tevens een vaste inkomstenbron voor de vereniging, incidentele -clame moet ook betaald worden maar heeft de inkomstenbron louter als nevenverschijnsel. De reclame is het absolute hoofddoel. De UEFA is de instantie die bindend zal moe ten voorschrijven dat dergeiyke reclame achterwege dient te blijven. Doubleren DE UEFA zou miljoenen voetbal liefhebbers ook aan zich ver plichten indien een andere formule wordt gehanteerd ten aanzien van de beide Europa Cuptoernooien. De wedstrijden worden op dezelfde dag gespeeld. Het behoeft geen enkel bezwaar op te leveren indien het toernooi voor Europa Cup 2 een week later wordt gespeeld. Dan worden doublures voorkomen. Na deel kan zijn dat „weken achter een" het scherm door voetbal wordt ingenomen. Het overgrote deel van de kükers zal er echter geen protest tegen laten boren. Nieuwe faze •an de „groep Menken" is een nieuwe faze ingetreden in de kwestie-Holland Sport, die de gemoederen in vooral de Haagse voetbalwereld danig heeft beziggehouden. Er kon al worden aangenomen dat de fusie, gezien het onwrikbare standpunt van Holland Sport ten aanzien van Je nieuwe naam, een onhaalbare kaart was. Nu ook is gebleken dat profvoetbal in Leiden voorlopig tot de onmogelijkheden behoort, blUft alleen Holland Sport op Houtrust over. Een nieuw Holland Sport, dat de zaken rigoureuzer wil aanpakken en een steviger basis wenst. Er biy'vcn evenwel nog vragen. Wat gebeurt er als de besprekingen met de groep-Mcnkcn niet tot het ge wenste resultaat leiden, en wat ge beurt indien Holland Sport er niet in mocht slagen het eredivisieschap te behouden. Daarop zal slechts de (naaste) toekomst het antwoord kunnen geven. (ADVERTENTIE) Vasovic heft de 0 AMSTERDAM. Het Nederlands elftal zal zijn laatste kans in het toernooi om 't Europese kampioenschap aanstaande zondag in Split tegen Joego-Slavië vrijwel zeker moeten verdedigen zonder Johan Cruyff, de Ajacied, die de laatste jaren voor belangrijke wedstrijden van Oranje vrjjwel steeds wegens blessures niet beschikbaar was, ontbrak gisteren in de wedstrijd AjaxFC Twente. Aiax" clubarts Rolink over die absentie: „Johan heeft griep. Hij had zaterdag veertig graden koorts. Veel meer kan ik er niet van zeggen, want hij staat onder behandeling van zijn huisarts in Vinkeveen. lk heb echter begrepen, dat hij waarschijnlijk een week in bed moet blijven". Bondscoach Fadrhonc, gistermiddag bij het duel Ajax—FC Twente op de tribunes, over deze tegenvaller: ,,Ik AMSTERDAM Het verweer van F.C. Twente werd gekenmerkt door machteloosheid. Zowel aanvallend als verdedigend schoot de Ensehe- dese ploeg tijdens het duel met Ajax op beslissende momenten te kort. Hoewel de Amsterdammers het moesten stellen zonder de grieperige Johan Cruyff niet 40 graden koorts in bed kostte het Ajax be- trekkelyk weinig moeite te profite ren van Twente» tekortkomingen. Het resultaat: een 3O zege voo» Ajax. Twee van de drie doelpunten kwa men volledig op naam van de En- schedese defensie. Verder viel er niets op af te dingen, want terwijl Ajax-doelman Heinz. Stuy nimmer in grote moeilijkheden kwam, resul teerden de weinig gevaarlijke situa ties voor het doel van Schryvers vrij wel alle in treffers. De eerste werd al na drie minuten een feit. Een sch< van Hulshoff werd door Drost zwak onderschept. De bal sprong voor de voeten van Neeskens, die bij afwezig heid van Cruyff als spitsspeler fun geerde. maar voor de jongste der Ajacieden kon toeslaan, schoof Drost de bal in een poging te corrigeren in eigen doel; 10. Een betere start had Ajax niet kunnen wensen. Een slechtere was voor F.C. Twente nauwelijks denkbaar. Door het snelle openingsdoelpunt moest Twente zyn speltype wijzigen en het accent meer op de aanval leggen. Met waar dige combinaties slaagde het er nau welijks in Ajax terug te brengen, maar het verrassingselement ontbrak in de aanvallen, die meestal teveel tyd verg den. Desondanks kwam René van der Kerkhof een kwartier voor rust dicht by de geiykmaker toen hij op een voor zet van de ver opgerukte Van Ierssel bliksemsnel reageerde. Suurbier, in de eerste helft linksback, stond echter in de baan van het schot, dat voor Stuy onbereikbaar zou zijn geweest. Even later gaf scheidsrechter Boosten Keizer een waarschuwing wegens vast houden van Van Ierssel, een overtre ding, welke thuishoort in de rubriek spelbederf en door de strafcommissie door Ton van Dalen niet een boeking zal worden afgedaan De tweede helft begon voor Ajax niet minder voorspoedig dan de eerste, want opnieuw werd in de derde mi nuut een doelpunt een feit. Enkele me ters buiten het strafschopgebied ver sperde De Vries overigens de meest opvallende Twentenaar Keizer op ■>n geoorloofde wflze de doortocht, -wart plaatste de bal uit de vrije trap op het hoofd van Hulshoff, die «over Schrijvers heen raak kopte: 20. De psychologisch belangryke tweede goal velde F.C. Twente. Op het middenveld werden de Enschedese acties al onder broken door de meedogenloos ingrij pende Neeskens en Rynders. Blanken burg, in de vyfde minuut van de twee de helft ingevallen voor Keizer, leidde na 57 minuten het derde en 'laatste doelpunt in. Hy ontfutselde de bal on geveer ter hoogte van dc middenlijn aan Van Ierssel en zette met een diep tepass van Van Dijk die Cruyff onvol doende verving aan het werk. Drost, na de ongelukkige trap in eigen doel zichzelf niet meer, appelleerde voor buitenspel, maar Van Dijk mocht doorgaan. Hy stuitte op Schrijvers, die de bal echter niet onder controle kon krijgen. Huve leek gemakkelijk red ding te kunnen brgen maar struikel de. waarna het voor Swart een kleine moeite was de stand op 30 te bren gen. kan er nu nog niets van zeggen. Pas als ik zeker weet. waar ik aan toe ben. neem ik maatregelen, maar ik wacht liever nog even af'. Ook Piet Keizers meespelen werd uiterst twijfelachtig, toen hij gistermiddag in de vijfde minuut van de tweede helft met een knieblessure uitviel. Rinus Michels: „Het was de bedoeling, dat Blanken burg een kwartier na rust zou invallen, maai' niet voor Keizer. Toen die echter óver pijn in de knie klaagde, moest ik hem er wel uithalen, hetgeen overigens geen probleem meer was, want de stand was al 20". Dr. Rolink: „Keizer had na de wedstrijd in Glasgow al last van zijn knie, maar dat leek niet ernstig.- Na vandaag ziet het er een stuk slechter uit. Er is een band be schadigd. Piet Keizer zelf: ,,Ik ga ge woon naar Zeist en reken er toch wel on, dat ik zondag kan spelen. Ik zou die wedstrijd tegen Joego-Slavië na melijk niet graag missen". De derde Ajaxspeler, wiens optreden In Split gistermiddag even onzeker leek. is Johan Neeskens. Een teen blessure was daarvan de oorzaak. Dokter ftolink: „Neeskens klaagde over pijn aan de grote teen van de rechtervoet. De nagel bleek er los op ♦e liggen. Hij vroeg me deze eraf te halen. Dat zou vrijwel zeker hebben ingehouden, dat hij tegen Joego-Slavië niet zou kunnen spelen. Met een watje en een stuk pleister kan dc nagel echter op zijn plaats worden gehouden. Dat wordt nu gedaan, want Johan wil in ieder geval spelen". Omdat ook Feijenoorder Rinus Israel in het afgelopen weekeinde wegens griep het bed moest houden en nog niet zeker Is of hij tijdig hersteld zal zijn staat bondscoach Fadrhonc on verwacht nog voor grote problemen. ..Ik kan niet anders doen dan af wachten", aldus Fadrhonc. die gister avond vanuit Den Haag tenslotte nog de mededeling kreeg, dat doelman Jan van Beveren tijdens de wedstrijd Hol land SportPSV een tongblessure had opgelopen, die tijdens de rust moest worden gehecht. Van Beveren maakte de negentig minuten echter wel vol en zijn meespelen in Joego-Slavië behoeft niet te worden betwijfeld.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9