Stranddravers maakten tempo Mgr. Simonis wil pleiten vergroting werkruimte de gehuwde priesters oor ran VEILINGEN Brief Leidse Studentenparochié GEEN VOORGAAN IN EUCHARISTIE Nic. Boys kon het niet bolwerken: 4-1 Oosthoek complex afgebrand Woensdagavond blusoefening op marinevliegkamp Valkenburg Leidse Agenda DIRECTIEWISSELING BIJ N.V. VER. TOUWFABRIEKEN L. Krassenburg jaar bij Krantz veertig en Zn. Lentefestival van Leidse studenten Amateurfilmers zetten beste beentje niet voor BOTSING IN BODEGRAVEN AND AG 29 MAART 1971 LEIDSE COURANT [DEN Omdat hij hoopt, dat de Leidse studentenparochie op oecu- nisoh gebied een weg bewandelt, de reële openingen maakt naar d< komst, maar ook om ervoor te kunnen pleiten, dat de gehuwde priesters zo groot mogelijke marge krijgen om pastoraal werkzaam te zijn, •ft de nieuwe bisschop van Rotterdam dr. A. Simonis de Leidse studen- parochie dringend gevraagd er niet op zo kort mogelijke termijn naar streven, dat gehuwde priesters volledig het ambt uitoefenen. Mocht de dentenparochie wel besluiten gehuwde priesters de volledige ambts- iening te geven dan zal dat onmogelijk onder zijn verantwoordelijkheid men geschieden. liskerend vertrouwen n oecumenisch wesk gr. Simonis heeft dit laten weten de Leidse studentenparochie waar ■rmorgen voor de eerste keer" de e van het op 6 maart gehouden con- over de gehuwde priester in stem- g werd gebracht. De motie, die aan parochianen werd voorgelegd (de vol le twee zondagen zal wederom ge ld worden) gaat over twee zaken. In eerste deel van de motie staat, dat p zo kort mogelijke termijn naar ge- efd moet worden om gehuwde pries- de volledige ambtsbediening te ge in het tweede deel wordt opgeroepen Lunch met Biesheuvel in Minerva te Leiden EIDEN In samenwerking met de dse afdeling van de Anti-Revolutio- Partij zal een verkiezingslunch op derdag 1 april in de Studentensocië- „Minerva" te Leiden door het alge- n dispuut van de Leidse Studenten- s „Dootrina" worden georganiseerd, -bij zal o.a. mr. B. W. Biesheuvel, -zitter van de Tweede-Kamerfractie 'sAfde A.ir.F:n$afi\te4!g "tfjfyWfeert toe-- vttï ak houdenVV.De nl'ü-Hch^ridfé'Tj/^oi;'^^, ngstellenden toegankelijk is en iddags om 13.30 uur begint, zal vóór ending door de televisie worden op- Experimenterend F oreholte won makkelijk van HVS TOMPWIJK/VOORHOUT Het leshandbalteam van Foreholte heeft Stomp wijk een wedstrijd in een "si erimentele opstelling gespeeld tegen S. Hanna Wang, die het volgend zich definitief in Woerden zal Itigen, was door coach Bonte buiten ploeg gelaten. In haar plaats speelde Hercules overgekomen Martina t'.Dgland en junior Nel Warmerdam. loach Bonte had aanvoerdster Anne- •ke de Bruijn volledige bevoegdheid ;ven. Haar scoringsdrift heild ze over algemeen goed In bedwang. Hannie ikamp en Nora van Niekerk zorgden 0 en aangezien het verdedigings met succes werd uitgeprobeerd de Stompwijkse dames er niet rust tegen te scoren. Wel ver- Foreholte ae voorsprong nog het wisselen tot 60 door een doel- Nora van Niekerk en twee i Ellie Hoek. i rust probeerde Foreholte het be- |ende verdedigingssysteem met succes, i pas kreeg de goed spelende Sjanie I. Bosch gelegenheid om de score een tl te geven voor -de Stomp- dames. Na een hattrick bepaalde 1de eindstand op 93. De Voorhoutse plpunten na rust kwamen van Nora Ji Niekerk, Hannie Boskamp en Ellen jstdam. tweede seniorenteam behaalde verdienstelijk 11-gelijkspel tegen eerste team van Northa. Het enige lpunt kwam op naam van Nettie a een afwezigheid van an- half jaar op het oude Foreholte-nest teruggekeerd. nen-kerk-zijn tot bezinning over een nieuwe vorm van kerkbeleving, een vorm, die duidelijker blijk geeft van betrokkenheid bij de maatschappij. Hoe wel in de formulering in het schrijven van mgr Simonis gelezen kan worden, dat hij ook ten aanzien van het tweede deel een voorbehoud maakt („juist, om dat ik hoop, dat u in „oecumenicis" de juiste weg bewandelt") concentreert zijn zorg vooral op het eerste deel: het vol ledig functioneren van de gehuwde pries ter, voorgaan in de eucharistie met na me, verwerpt hij en hij zal daar, evenals mgr. Zwartkruis in Amsterdam deed, niet de verantwoordelijkheid voor willen nemen. Bovendien vraagt hij zich met zorg af of de reeds zeer zorgwekkende polarisatie van de tegenstellingen onder de gelovigen niet verscherpt zal worden als de studentenparochie het eerste deel van de motie aanneemt en gaat uitvoe ren. „Wij staan als gelovigen nu eenmaal in een groter geheel en zijn alleen al aan de liefde verplicht, gelovigen, die over deze zaken anders denken, niet van ons te vervreemden", aldus de bisschop. Mgr. Simonis heeft overigens wel de hoop. dat de marge om werkzaam te zijn voor de gehuwde priester groter zal zijn dan men mag aannemen na de publi- katies over de Romeinse instructie van 13 januari j.l. In de studentenparochie te Leiden, maar ook daarbuiten zijn er vele vragen gerezen (met name of er nog wel enige ruimte is), maar voorzover de bisschop dat nu kan overzien, zijn de moeilijkheden niet van onoverkomelijke In zijn briefj >yaar;j^ hij neerlegde wat vorige week maandag tijdens een oriën- fèYëttd gesprek met de pastores Jlt3 Lei den door hem in het midden was ge bracht, stelt de bisschop ook, dat hij bereid is het beleid van mgr. Jansen ten aanzien van de oecumenische samenwer king te continueren zoals dit door hem t.a.v. de studentenparochie werd be doeld; dat in het midden van de stu dentenparochie de oecumene van de toe komst gestalte krijgt en dat in oprechte geloofseenvoudgevierd en in praktijk gebracht wordt wat de Heer der Kerk met de instelling van zijn zelfgave be doelde: „het lichaam des Heren onder kennen". Hoewel de pastores J. van Well en J. van Breukelen aanvankelijk voor de Burgerlijke Stand Gerardus Jacobus, z. n. J. I E. J. Zuidhoek: Elisabeth, d. bergen en E. Plezier; Arthi ohannes, z v. H. J. G Stijnen t de Boer, 57 jr. de la Rie; P. Steenbergen; W. M. W. Bakker Inden; H. C. HJDEWATER Oudewater en Nic. ren in het veld wel aan elkaar IJijk, alleen als het op doelpunten ma- en aankomt, is Nic. Boys de laatste ken niet thuis. De tegenstanders t, arentegen komen vaak op gemakke- wijze tot scoren. Toch bleef Nic. ys ondanks deze tegenslag tot de itste minuut goed partij geven. Ter- Nic. Boys keer op keer aanviel, plotseling Oudewater te profiteren onvoldoende ingrijpen en scoorde Stalvord 10. Een ver schot ver- e even later Lelieveld, zodat het -0 werd. Terwijl Oudewater een 'afschop overschoot, deed Piet Heems- rk het even later beter, 2—1. De' hjd was weer volkomen open, maar le'ywijl het doel van Oudewater bij een 'fbraak van Piet Verhaar op miracu- itëe wijze aan een doorboring ontsnap- kreeg Nic. Boys vlak voor rust de volgende teleurstelling te verwerken. Toen door onvoldoende ingrijpen Oude water door Van Heemskerk op 31 kwam. Nieuwkoop stelde zijn aanhang teleur, door de uitwedstrijd tegen Gouderak met 3—0 te verliezen. De ex-4e klasser Schoonhoven pro beert alsnog beslag op de 2e plaats te leggen, 3—0 tegen Soccer Boys. De stand KNVB afd. Gouda: Zwervers 16 11 4 1 26 4015 Schoonhoven Oudewater Nieuwkoop Nic. Boys Gouderak Haastrecht W.S.E. Soccer Boys R.V.C. 17 9 4 14 9 1 17 9 1 15 8 1 17 6 5 16 5 2 16 4 3 22 28—17 19 33—16 19 28—26 17 24—17 17 24—26 12 25—33 11 22—31 10 '21—: motie waren, zeiden zij gisteren, dat het gesprek met de bisschop en de voor liggende schriftelijke bevestiging hen tot de overtuiging gebracht hadden, dat er voldoende openingen waren geboden om zich thans tegen de motie te verklaren. Gevraagd naar de consequentie, die hij zal trekken als de studentenparochie de motie aanneemt en uitvoert, zei pastor Van Well tijdens de dienst, dat hij zich daarover thans nog niet kon uitspreken om de stemming niet op een of andere manier te beïnvloeden. Voor de motie waren wel de pastores Hoogeweegen en Cies'lak evenals de reformatorische pas tores Eekhof en Bouhuis, die overigens als de andere niet-r.-k. aanwezigen slechts een adviserende stem uitbrachten. De reformatrische pastores Vlijm, Kra mer en Van Bilderbeek verklaarden zich daarentegen tegen de motie. Zij onder kenden met pastor van Well, dat de for muleringen van mgr. Simonis bepaalde openingen bieden om verder te werken. Wat men verkieselijker vindt dan aan vaarding en uitvoering van de motie, omdat dit een verbreken van de band met de bisschop betekent. „Het belangrijke in deze zaak", aldus verklaarde pastor Van Well ons heden morgen, „is, dat ik na het gesprek met de bisschop en zijn brief er van over tuigd ben, dat mgr. Simonis inderdaad het riskerend vertrouwen, dat ook mgr Jansen gaf, voor ons wil opbrengen. Mgr. Jansen wist precies wat hier speelt als persoon had hij wel eens beden kingen, maar als bisschop gaf hij ons de ruimte om op onze manier werkzaam te zijn. Nu ook mgr. Simonis er blijk van geeft ons het nodige vertrouwen te schenken is er naar mijn mening geen plaats meer voor de motie. Vooral meen ik, dat mgr. Simonis niet uitsluitend ge sproken heeft tot de Leidse studenten parochie. Mochten er elders in het bis dom situaties ontstaan als bij ons full- timewerk door gehuwde priesters en oecumenische samenwerking dan zal de bisschop hetzelfde standpunt moeten in- ALPHEN AAN DEN RIJN Doordat kinderen onvoorzichtig met vuur speel den is zaterdagmiddag brand ontstaan in een van de loodsen van het voormalig Oosthoekcomplex te Alphen aan den Rijn, sedert de overplaatsing van de dakpan- nenindustrie naar Zoeterwoude eigendom van de Alphense Bouw Combinatie. De loods is goeddeels afgebrand; wat door de brandweer nog behouden kon blijven is naderhand met behulp van buldozer omvergetrokken. Het gehele complex is voor afbraak bestemd. Toen de kinderen zagen wat ze ver oorzaakten, namen zij de vlucht. Ook hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Omtrent de schade kon nr- niets worden medegedeeld. Reorganisatie bij A. W. Sijthoff LEIDEN A. W. Sijthoff's uitgeverij N.V. te Leiden zal per 1 april a.s. haar uitgeverij activiteiten onderbrengen bij de werkmaatschappijen A. W. Sijthoff's uit geversmaatschappij N.V. voor het Ne derlandse fonds en A. W. Sijthoff Inter national Publishing Company N.V. voor het wetenschappelijke fonds. Tot direc teur van de eerste werkmaatschappij is benoemd de heer W. K. D. van der Meu- len. Directeur van International Publi shing wordt de heer J. H. Landwehr. NOORDKWLJK Ongeveer duizend mannen, vrouwen, jongens en meisjes hebben gisteren het nette zondagse pak verwisseld voor een trainingspak of voetbalshirt en zijn op gym- en andere schoenen 4 en 8 km gaan lopen op het strand. Enigszins georganiseerd ging het wel; daar zorgde de afdeling Volley bal van het Noordwljkse MSV voor. De cross werd voor de tweede keer in successie gehouden en kreeg ditmaal het predikaat „internationaal" mee. Be houdens wat Engelsen kwam namelijk ook een groep Duitsers aan de start, die de dag ervoor deelnemers aan de Zil veren Molenloop waren geweest. En wat ze daar niet aan ere-plaatsen kon den weghalen hebben ze in Noordwijk wel gedaan. Hoewel het een prestatieloop was, waarbij een ieder zijn eigen tempo kon maken, werden er toch prijzen voor de eerste drie uitgereikt. Daarvoor moest je dan zeker sneller lopen dan de ander half uur die een dame aan de rit be steedde. Zeker niet aanmerking kwamen de jongste (Anja Kaptein uit Noordwijk drie jaar en de 4 km in 36 minuten) en de oudste (de Leidse mevrouw Leemans, 63 jaar) deelneemster. Van de pakweg 650 deelnemers aan de vier km kwam de Duitser Dieter Wiethege het eerste binnen in een tijd van 13 min. 23 sec. Daarna passeerden z(jn landgenoot Manfred Klein (14.07), de Noordwijker Henk Caspers (15.05), JoP -hlm Seidel (Did., 15.08 en de Noord- wljkerhouter Mart van der Burg (15.10) de finish. Bij de acht kilometer-dravers een nog grotere Duitse superioriteit: de eerste drie kwamen hier nl. uit ons buurland: .Tohan Kessler (27.14), Oswald Gieben (27.25) en Hans Wiederholt (28.10). En daarna druppelden langzaam aan de diverse deelnemers weer langs de man, die hen ook had weggeschoten: de kers verse brigadier Joop Huijbers. LEIDEN - Woensdagavond wordt op het marinevliegkamp V allien burg een oefening brandbestrijding gehouden in ïenwerking met brandweerkorpsen de organisatie Bescherming Bevol king uit aangrenzende gemeenten. Doel van de oefening is de onderlinge samenwerking te bevorderren en eqkele technische aspecten van gezamenlijke brandbestrijding bij calamiteiten aan de praktijk te toetsen. De korpsen komen met elk een wagen uit van: Leiderdorp, Lisse, Noordwijker- hout, Rijnsburg, Valkenburg, Voorscho ten, Warmond. Wassenaar, Veldbrand van de Koninklijke Marine. Totale sterkte zal zijn 10 wagens en ongeveer man. De oefenveronderstelling is vliegtuigongeval waarbij grote uit-' slaande branden zijn ontstaan met ex plosiegevaar van brandstof en munitie opslag. De" algehele leiding berust bij de chef brandiweer van het vliegkamp. MAANDAG 29 MAART Schouwburg: Cabaret PePijn Opus 4. Aanvang 20.15 uur. Stadsgehoorzaal: Leidse Kunstkring Voor Allen. Bartok Kwartet. Aanvang 20.15 uur. St. Antoniusclubhuis: NKOV. Jaar vergadering en Klaverjaswedstrijd.. Aanvang 20.00 uur. Restaurant Groenoord: Vergadering Kynologenvereniging Rijnland. Aan vang 20.00 uury Gemeenteceritrum Oegstgeest: Ope ning nieuw gebouw voor Geestelijke Gezondheidszorg. Aanvang 16.00 uur. Stadhuis: Raadsvergadering. Aanvang 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp: Raadsver gadering. Aanvang 20.00 uur. Drs. J. den Uyl bezoekt Leiden. DINSDAG 30 MAART Schouwburg: Cabaret PePijn Opus 4. Aanvang 20.15 uur. Ons Centrum Hooigracht: Vergade ring Partij van de Arbeid. Aanvang 20.00 uur. Logegebouw: Zomerkledingbeurs van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Aanvang 9.00 uur. LEIDERDORP Vrijdag heeft de N.V. Vereenigde Touwfabrieken af scheid genomen van de pensioengerech tigde directeur, de heer H. B. Haanap pel. die gedurende 15 jaren het bedrijf te Leiderdorp heeft geleid. In een speci aal daarvoor bijeengeroepen Onderne mingsraadsvergadering was daags tevo- de leiding van de fabriek officieel overgedragen aan de heer J. Hospers, voorheen directeur van de Apeldoornse Nettenfabriek te Apeldoorn en thans chef Industriële Techniek en Efficiency van het V.T.-concern, tevens bedrijfsdi recteur te Leiderdorp. Na aanbieding van een fraaie hand boeket aan mevrouw Haanappel, werd het woord gevoerd dooi-' de heer W. Prins, chef planbureau van de staalka- belfabriek. De door allerlei omstandig heden weinig rooskleurige jaren memo rerend sprak de heer Prins over de opwaartse richting, waarin de V.T. thans koerst, mede door de inzet wan alle V.T.-medewerkers en als gevolg van ingrijpende maatregelen van reor- ganisatorische aard. Namens de langdu rige zieken, de Turkse en Marokkaanse werknemers spraken resp. de heren L. Zwart, M. A. Ugurlu en Moh. ben Bareck. Zij boden geschenken aan. Op merkelijk waren hierbij de hartelijke woorden van de heer Ugurlu in de Nederlandse taal namens zijn grote aantal Turkse landgenoten. De heer Szitas bood als enige Hongaar, een be roemd Hongaars dichtwerk aan, waarna de woordvoerder van de O.R.. de heer J. G. L. Tervoor en de heer Haanappel het personeel en de O.R.- dank 16 2 3 11 7 1133 bracht voor het genoten vertrouwen. De gepensioneerde directiechauffeur, de heer J. J. Chrispijn overhandigde ver volgens een sleepkabeltje voor de nieuw aan te schaffen auto, waarna de heer P. Mudde, procuratiehouder van het N.V. Verkoopkantoor het woord voerde. Spreker onderstreepte zijn woorden met de overreiking van een grammofoon- Het gezamenlijke geschenk was een prachtige antieke dekenkist. Tenslotte sprak de heer J. Hospers enkele woor den en de wens uit, dat hij in dezelfde geest, zij het dan op eigen wijze in deze nieuwe organisatie, dit werk, dat de heer Haanappel onder zo moeilijke omstandigheden was begonnen en dat eerst nu tot ontplooiing kon komen, zou kunnen voortzetten. De heer Haanappel sprak een dankwoord en memoreerde, hoe na een aanvankelijk gunstige start, moeilijke jaren waren aangebroken. Daarvan hadden met name de laatste jaren hun eigen moeilijkheden, niet in de eerste plaats voor de directie en bedrijfsleiding, maar zeer zeker ook voor de betrokken werknemers bij hun omscholing van textiel- tot staalkabel werknemer. Deze tijden van tegenspoed hadden echter ook nieuwe waardevolle krachten tot leven geroepen. Hierna volgde een geanimeerde receptie in de met bloemen en V.T.-produkten versier de bedrijfskantine. In de namiddag vond een officiële receptie plaats voor genodigden, onder wie de burgemeester van Leiderdorp, de heer M. A. van der Have. Tenslotte boden enkele collega's tijdens een intieme bijeenkomst nog twee antieke koperen Engelse kandela ren aan, waarmee zij het V.T.-cadeau. de antieke dekenkist, completeerden. LEIDEN Met een receptie in Holiday inn werd vanmorgen het feit herdacht dat de heer L. Krassenburg 40 jaar gele den in dienst trad bij de firma J. J. Krantz en Zonen. Voor dit lange aantal dienstjaren werd hem door loco-bur gemeester S. Menken de eremedaille van Oranje-Nassau in goud uitgereikt. De heer Krassenburg begon zijn loop baan in het bedrijf als hulp in het garenmagazijn. Na verloop van enkele jaren werd hij chef van de afdeling voor bereiding. De volgende functie die hij binneh het bedrijf vervulde was een ad ministratieve. Hij werd belast met het bijhouden van de administratie van de weverij. Al deze functies dienden hem tot voorbereiding voor zijn huidige taak, chef van de afdeling planning. De heer Krassenburg heeft in deze taak de zorg voor het op tijd uitvoeren van ingekomen opdrachten en heeft toezicht op de garen- voorraden. Ook in het verenigingsleven heeft de heer Krassenburg altijd een actieve rol gespeeld. Van 1936 tot 1940 was hij bestuurslid van de jeugdclub „Pniël": vlak na dé ooidog werd hij be- Motto Rijnsburgse Bloemencorso: „Agrarisch Nederland presenteert zich" RIJNSBURG Het Rijnsburse Bloe mencorso dat de eerste zaterdag in augustus voor de 25ste keer door de straten van Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden trekt krijgt als motto „Agrarisch Nederland presenteert zich". Morgen avond wordt er in „Flora" in Rijnsburg de zgn. tekeningshow gehouden. Spanish -22, faberge 26—33, sonora 2225. coral princess 3033, bridal pink 28 30, carina 20—30, peer gynt 54—80, tiara 39, alstroemeria 80—1,05, forsythiatakken 22—42 p. ,st. anemonen 75—1,15, fresla-s 90—3,05, chrysanten-jaarrond 2,15—3,60, irissen 1,60— 3,00, lathyrus 1,85, narcissen-glas 1,15—1,70, idem natuur 25—49. tulpen br. star 1,10, lustige wttwe, golden eddy. preludit irosby, paris, athleet, bellona,' bing —36, gy sim 25—36. keever —240, bing crosby 180—210, ladin 275—335, belona 170— COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNE- BARNEVELD, 29 mrl - Aanvoer 376.920 BARNEVELD VEEMARKT AMSTERDAM AANVOER: i stug, varkens vlug. PRIJZEN: slat (ln gulder AANVOER- stuk) luxe paar- 1000-1400; 3-jarige paarden 2-Jarige paarden 850-1050; veulen: hitten 875-1075; slachtpaarden per gew. 3,50-4,00; jonge slachtpaardeT gesl. gew, 4,00 4,75. HANDEL: rustig. 650-850; noemd tot diaken van de Nederlandse Hervormde Kerk te Leiderdorp. Enkele jaren hierna volgde zijn benoeming als ouderling. Tevens was de heer Krassen burg actief lid van de vakbeweging. Vanaf 1958 was hij penningmeester van de vakgroep Textiel en Kleding „Unitas" van de Christelijke besturenbond afd Leiden. Ook was de heer Krassenburg vanaf 1955 lid van de ondernemings raad van de N.V. Krantz. Acties rond huisvesting Leidse kunstenares WARMOND Er komt steeds meer actie rond de huisvesting van de Leidse kunstenares Beatrice Kluivers, die in de Warmondse Dorpsstraat een onbewoon- baarverklaard huisje heeft gekraakt. Beatrice Kluivers heeft de Warmondse bevollking gevraagd haar. mentaal te steunen ,en haar adhesiebetuigingen te sturen. Beatrice is overigens van plan in het huisje ter zijner tijd een galerie te vestigen. Enkele Warmondse kunste naars, onder wie Tom en Pieter Ge- raerdts, hebben in een brief aan de ge meenteraad gevraagd of Beatrice in het huisje mag blijven en een Warmondse bouwondernemer heeft zich bereid ver klaard het pandje'tegen kostprijs op te knappen. De verbouwing van het huisje komt volgens de Warmondse gemaen- tearchitect op ongeveer 20.000 gulden. LEIDEN Vandaag begint het Lente festival van de Leidse studenten. Het duurt tot en met a.s. vrijdag 2 april. Het festival startte vanmiddag met een de monstratie van Japanse bloemschikkunst in het WSL-gebouw en vanavond is er een concert in de Zuiderkerk, gegeven door het Leidse Studentenmuziekgezel schap Sempre Crescendo. Op het pro gramma staan o.m. het Vierde Branden- burgs concert voor viool, twee blok fluiten en strijkorkest van Bach. Het programma werd reeds vorige week vrij dagavond bij kaarslicht in Leiderdorp uitgevoerd. Woensdagavond treedt in sociëteit Mi nerva het cabaret Tingel Tangel van Sie- to Hoving op. „Burgers op de bres" heet het programma. Pierre Courbois Asso ciation geeft daarna een nachtconcert. De slotakkoorden worden in modern idioom vrijdag ten gehore gebracht door het Theo Loevendie Consort, versterkt met drie Engelse gastsolisten. Elke dag tijdens het Lentefestival Is er van 5 tot 7 uur des middags een café chantant, waaraan tal van studenten- muziek- en balladegezelschappen zullen medewerken, telkens in een ander ver enigingsgebouw. Het slotcafé wordt vrij dagnacht in Minerva opgeluisterd door Rob Hoeke Rythm and Blues Group. NOORDWIJK Filmclub heeft. In samenwerking met de Leidse Smalfilm Liga, een jaarlijkse wedstrijd georganiseerd, in het Lido Theater te Noordwijk. Zo'n 15 clubs, uit Den Haag, Rotterdam, Leiden, Haarlem en een aantal andere omliggende plaat sen, waren bijeengekomen om te bepa len wie van hen de beste amateurfilmer De Noordwijkse Club. De belangstelling was echter bij zonder groot. Ongeveer 250 smalfilmers en een groot aantal belangstellenden zorgden voor een vol Lido. De prijswinnaar, de heer Tromp kreeg de „aanmoedigingsprijs", van f 100,en een zilveren legpenning, die door de gemeente Noordwijk ter be schikking gesteld was. De jury, die uit de heren H. Brink huis, D. Hendriks, en B. Jansen bestond, wees als uiteindelijke winnaar de heer J. Tromp van de Aalsmeerse Filmclub aan. Zijn film. onder de titel „Een vrouw", gaf blijk van een groot vak manschap. Tweede werden de heren J. Verbunt en A. Camaraat, van de HSL Den Haag, met de film „Van lek naar „Afgezien van de films van de inzen ders die een prijs verdienden lag het peil vrij laag", zo vertelde de heer Kleywegt van de Noordwijkse Film BODEGRAVEN Een inwoner van Bodegraven is gistermiddag tijdens het oversteken van de Omleidingsweg met zijn auto tegen een van rechts komende tegenligger gebotst, waarbij zÜn echt genote werd gewond. De automobilist verklaarde meer op de verkeersborden dan op de aankomen de auto te letten, waardoor hij 'n botsing niet meer kon ontwijken. Beide auto's waren total-loss. De gewonde vrouw werd voor een onderzoek naar een zie kenhuis gebracht. Katwijkse tennis vereniging adopteert Joego-Slavische meisjes KATWIJK De Katwijkse Lawn Tennis Vereniging heeft acht in Kat wijk werkzaam zijnde Joegoslavische meisjes als zgn. „gastlid" geadopteerd. De opening van het tennisseizoen heeft in Katwijk plaats zaterdagmiddag aanstaande om 2 uui in het van een nieuw interieur voorzien" clubhuis van het tennispark „Duinlust" aan de Sport- laan in Katwijk aan Zee. Meer hearings in Hazerswoude HAZERSWOUDE Hearings raken steeds meer „in" te Hazerswoude. Bin nen afzienbare tijd kan de burgerij haar stem laten horen inzake het be stemmingsplan „dorpskern". Voorlopig staat deze hoorzitting gepland om streeks begin mei. De burgerij van de Rijndijk op haar beurt kan haar zegje doen, alvorens wordt begonnen met de reconstructie van het gedeelte van de Rijndijk, tus sen Gemeneweg en Bruggestraat. Aan leg van verkeerslichteninstallaties op de kruispunten Rijndijk-Gemeneweg en Rijndijk-Bruggestraat behoren tevens tot het reconstructieplan. In Hazers woude bestuurskringen is men tevens geporteerd voor de plaatsing van ver keerslichten bij het kruispunt Rijndijk- Da Costasingel. Een vertegenwoordiger van Rijkswaterstaat zal overigens acte de presence moeten geven, wil de laat ste hearing doorgang vindn. Aarlanderveners behalen prijzen op zangconcours AARLANDERVEEN Op het zater dag gehouden zangconcours te Hillegom van de „Hillegomse Muziekschool" heeft een zangkoortje o.l.v de her C. G. v. d. Berg een le prijs behaald met 330 punten. Op het onderdeel orgel behaalde Elly v. d. Berg een le prijs met 159 punten met een diploma. Van der Klugt opent nieuwe zaak in Lisse LISSE De Leidse meubelzaak Van der Klugt opent vrijdagmiddag een nieuwe vestiging aan de Grachtweg in Lisse. De nieuwe zaak kr[jgt als naam „Het slaapkamercentrum voor de Rand-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3