„Winkelbedrijf" Real Madrid volgt een verjongingskuur KARATEKERNPLOEG NOG GEEN EUROPESE TOP VEILINGEN Explosie Vultink: absoluut record i71 imon Vestdijk begraven WEERBERICHT Heinz weg bij AZ '67 Wij zijn ook christenen Drie jaar voor ex-generaal Vaclav Prehlik Nijmeegse universiteit blijft „r.-k. ATERDAG 27 MAART 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 7 HEESWIJK. Hans Vultink is sinds de finale van het na tionaal kampioenschap anker kader 47/2 in Amsterdam, waarin hij ondanks een voor sprong in wedstrijdpunten en gemiddelde toch nog door Jean Bessems werd onttroond, een oorzichtig man geworden. Maar niet zo voorzichtig dat hij vannacht na de sensationele gebeurtenissen in het toernooi om „zijn" titel in het 71/2 niet durfde toe te geven, dat hem nauwelijks nog iets kon ge beuren. Want terwijl Vultink zelf in een mdioze explosie tegen Van Leur n acquit af in één beurt de 300 had gescoord, waarmee hij de eerste Nederlander werd die een derge lijke topprestatie leverde, moest Vtean Bessems door een nederlaag de in een reeks van 220 bril- «ante Henk de Kleine, zijn kopposi- TjBtie prijsgeven. ^HDoch- die geweldige recordprestatie ^^■van gisteravond was het moreel van ■^■Vultink hoog gestegen. „Ik heb op JJHdie records gejaagd om aan te tonen dat ik n°8 niet afgeschreven ben, zoals velen hebben gezegd na mijn nederlaag in Amsterdam". Vultink had slechts 55 minuten no dig om dat bewijs te leveren. „Na tuurlijk ga je iedere keer van start met de hoop de 300 in één keer te spelen. Als je die gedachte niet hebt. zou het beslist niet lukken", ver telde hij. hem tot nu toe niet ge lukt. Het verst was Vultink tvëee geleden gekomen in de natio nale vijfkamp met 269 punten tegen Scholte. Toen hij gisteravond die persoonlijke mijlpaal bereikte, ging Vultink onverstoorbaar door. even ts bij 277. het moment waarop Henk Scholte als nationaal record- - houder (het was 276) was onttroond. Vultink had nog slechts oog voor Hans Vultink uiterst geconcentreert op weg naar een wereldprestatie. In één beurt maakte hij de partij uit. Daarmee schaarde hij zich bij „groten" alsCeulemans en Marty. de absolute prestatie. Pas toen hij de 299e carambole had gemaakt en de ballen zo dicht bij elkaar bleven liggen, dat een kind het laatste punt had kunnen maken, ontspande hij. Een zacht tikje was voldoende voor Vultink om zich in dit moeilijke kader op gelijke hoogte te stellen met grootheden als Jean Marty, Raymond Ceulemans en Tonnie Schrauwen, die hem in de record- prestatie waren voorgegaan. Een andere opvallende speler in dit toernooi is Rijvers, die gisteren zijn twee partijen tegen Beekman en Buys won. Met een opvallend hoog gemiddelde volgt de biljarter uit 's-Gravenzande samen met Scholte en Bessems op de tweede plaats. De Hagenaar Buys blijft tegenval len. Ook gisteren bleef de „nul" gehandhaafd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Met een korte en zeer plechtigheid is gistermiddag onder grote belangstelling de schrijver i Vestdijk ter aarde besteld op de raafplaats Nieuw Eyk en Duinen te Haag. De kist met het stoffelijk "schot van de schrijver stond over- met bloemen in de aula van de be- fplaats. waar alleen enkele korte 'ken muziek, waaronder een piano- de van Beethoven ten gehore werden rscht. irga Minco, Adriaan Morrien. Mies huys. Adriaan van der Veen. Harry isch en prof. H. A. Gomperts behoor- tot de schrijvers, die een laatste j 6Wijs kwamen brengen aan de over- i ne. Het ministerie van Cultuur, Re- I 'ie en Maatschappelijk Werk werd I egenwoordigd door secretaris-gene er. J. van Viegen, terwijl verder meer de Belgische ambassadeur wezig was. uitgever G. Lubberhuizen sprak een i dankwoord namens de familie. Daar- «?rd de schrijver op de begraafplaats i ook zijn moeder begraven ligt, ter e besteld. Simon Vestdijk werd 72 oud. Hij laat behalve een vrouw ook i kinderen achter. ritse gegadigde oor Swarttouw HIEDAM Volgens bewindvoerder W. Frima van het Schiedamse con- tticbedrüf Swarttouw is er een grote (lat Swarttouw overgenomen wordt een Engels bedrijf. °or de vakbonden kwam deze mede- }S gisteren als een aangename ver ing. Zij hadden juist aangedrongen op gesprek met de directie omdat er «lelingen waren binnengekomen dat Usiepartners het af hadden laten we- De directie deelde nog mee, dat het '|eg met de Amrobank heeft geresul- de garantie dat ook op 9 april fis aanwezig zal zijn. Rond een depressie boven Scandi navië werd gisteren vrij koude en onstabiele lucht naar West- en Midden-Europa gevoerd. Hierin ontwikkelden zich veel buiten, plaatselijk in de vorm van sneeuw en hagel. Deze koude lucht was de Riv Noord-Joego-Slavië doorgedrongen. De depressie boven Scandinavië neemt mi snel in betekenis af. Te gelijkertijd verplaatst een rug van hoge luchtdruk, die zich van de Azoren naar het zeegebied tussen IJsland en Koorwegen uitsjrekt. zich in de richting van de Britse eilanden. Deze ontwikkeling heeft tot gevolg, dat bij ons de wind ruimt naar noordwest tot noord. Wel wordt hiermee voorlopig nog koude en onstabiele lucht aangevoerd, maar vooral in het westen van het land zullen de perioden met zon de overhand krijgen. Zondag: zon 06.2619.06; maan 06.3622.09; hoogw. Schev. 3.59, 16.15; laagw. Schev. 12.07. Maan dag: zon 06.24—19.07; maan 06.57— 23.41; hoogw. Schev. 4.37, 16.58; laagw. Schev. 0.23. 12.53. Vooruitzichten voor maandag. Overwegend droog, perioden met zon en temperaturen beneden nor maal met 's nachts plaatselijk lichte vorst. Weersvooruitzichten voor maandag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: 1 tot 6. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder nor maal. Max. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. BEAULIEU De Nederlandse speel sters Betty Stöve en Trudy Walhof heb ben zich gisteren geplaatst voor de hal ve finales van het internationale tennis toernooi te Beaulieu. Betty Stöve ver sloeg de Italiaanse Anna-Mnria Nasuelli met 63. 75 en Trudy "Walhof be dwong de Frangaise Monique Dirnaso- Salfati met 86, 4—6. DEN HAAG Het heeft er veel van weg dat Atletico en Real Madrid, de ko mende tegenstanders van Ajax en PSV in de Europa Cuptoernooien een rol heb ben opgedrongen gekregen, die niet past bü de status van elk van de clubs. Real Madrid, een reeks van jaren absoluut heersend op de Europese voetbalvelden dankt r.ijn grote roem aan de Europa Cup I. Vanaf de 3e april 1955. toen de directeur van het Franse sportblad „L'Equipe" het eerste Europese beker toernooi in leven riep, heeft de sneeuw witte ploeg uit de Spaanse hoofdstad 'l voetbal gebeuren gedomineerd met vijf kampioenschappen achter elkaar, terwijl een zesde iu 1966 werd behaald. Atletico Madrid daarentegen werd be kend door het in 1960 ingestelde toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars. Het won de editie van 1961 '1962 en bereikte een seizoen later de finale, waarin Tottenham Hotspur met 2-0 de sterkste was. Nu echter opereren Atletico in de Europa Cup I en Real Madrid voor het eerst in zijn geschiedenis in de Europa Cup II. Die wisseling heeft beide clubs geen kwaad gedaan getuige het feit. dat ze alle twee de halve finales hebben bereikt. Internationaal heeft Real Madrid een veel grotere reputatie verworven dan Atletico. De Spanjaarden zelf' zien het klasseverschil minder. Tegenover de I twaalf na'.ionale kampioenschappen van Real staan er nog altijd zes van Atletico Atletico ievert momenteel zelfs meer spelers aan het nationale elftal dan Real dat bezig is zichzelf te verjongen. Dertien ,iaar lang van 1955 tot 1968 heeft di^ grote faam van Real Madrid standgehouden. De club, die in 1920 van I Alfonso XIII het predikaat ..Koninklijke" verwierf, veroverde in die ponode meer dan 1200 bekers en trofeeën. Reals bloei viel samen met de komst van Alfredo di Stefano. Voor het eerst na meer dan twintig jaar werd de club Spaans kam pioen. Latei werd de offensieve kracht nog versterkt door de komst van Kopa en Puskas, terwijl linksbuiten Gento bouwde aan een carrière, die wel nooit meer geëvenaard zal worden: veertien j'aar onafgebroken Europees topvoetbal. (Van onze sportredactie) ALKMAAR De Duitse trainer Robert Heinz vertrekt na t wee jaar op 1 juli bij Alkmaarse eredivisieclub AZ '67. „AZ '67 en trainer Ro bert Heinz zijn na uitvoerige be sprekingen onderling overeen gekomen de verbintenis die 1 juli afloopt, niet te verlen gen", zo luidde het officiële perscommuniqué dat de woord voerder van AZ '67. H. Schou ten, gisteravond verstrekte. Heinz zou geassisteerd door Piet Ouderland nog de trai ning voortzetten tot het eind van het seizoen. Wat Heinz na die tijd gaat doen weet hij zelf nog niet. Over de opvolger van Robert Heinz bij AZ was vol gens Schouten nog niet na gedacht. Luis, Benito, Sanchis, Grande r.) Pe rez, Amancio, Pirri, Velazquez i Scheidsrechters voor Europa Cupduels GEXèVE De UEFA heeft gisteren in Genève de namen bekendgemaakt van de scheidsrechters die de halve finales van de beide Europa Cuptoernooien nul len leiden De wedstrijd Atletico MadridAjax I op 14 april zal onder leiding staan van de Westduitser Schulenberg. De return in Amsterdam wordt op 28 a prill ge- floten door de Italiaan Sbardella. De Ier O'Neill zal in Eindhoven (14-4) PSVReal Madrid leiden terweiü voor de tweede wedstrijd in Madrid de Frans man Katabjian is aangewezen. JURGENS (P.P.R.): (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT Na rar. Geertsema (VVD) heeft vandaag ook de heer Jurgens (PPR) de confessionele partijen beticht van hoovaardij. „Ze menen dat zij alleen christelijke politiek bedrijven en doen het voorkomen alsof zij liun christelijke beginselen in de politiek moeten be schermen tegen aanvallen van de goddë- lozen. In de progressieve partijen zitten ook veel christenen", aldus de heer Jur gens. Maar dan met het verschil dat zij hun christen-zijn niet zien als kalmeer middel, maar als een dringende oproep tot strijd om gerechtigheid en vrede. Vandaag bespreekt het congres van de PPR in Utrecht het akkoord dat de drie linkse partijen PvdA. D'66 en PPR heb ben gesloten. PvdA en D'66 hebben het akkoord al goedgekeurd. Volgens de heer Jurgens is van het PPR-program alleen de paragraaf over oorlog en vrede niet helemaal tot zijn recht gekomen in het gezamenlijk program van „de nieuwe drie", zoals de drie linkse samenwerken de partijen zichzelf noemen. PRAAG (Reuter) De Tsjccho-Slo- waakse ex-generaal Vaclav Prehlik is door een militair hof in de Bohemese stad Pribam tot drie jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Prehlik was onder Dubcek hoofd van de politieke sectie van het leger. In die functie had hij kritiek geleverd op de overheersende positie van de Sovjet-Unie in het Warschaupact. Hij is beschuldigd van „plichtsverzuim en het doorkruisen van de activiteit van staatsinstellingen", i Prehlik is de eerste vooraanstaande fi guur uit de hervormingsperiode tegen wie j een proces is aangespannen. Na zijn kri tiek werd hij al tot gewoon soldaat ge- degradeerd en uit de actieve dienst i Nijgh en Van Ditmar en Roelants fusioneren DEN HAAG (ANP) N'ügh en Van Ditmar NV in Den Haag-Rotterdam en de NV Kon. boekdrukkerij II. A. M. Roe lants in Schiedam hebben besloten tot een fusie, die geacht wordt per 1 januari 1971 te zijn ingegaan. Voor de ongeveer 200 man personeel van Roelants brengt de fusie geen ver andering met zich mee. Het bedrijf wordt onder de oude naam voortgezet. Na het samengaan bedraagt hel aantal mede werkers circa 500. De vakbonden zijn op de hoogte gesteld. Toen eindelijk de successen minder tal- lijk werden een gevolg van het oudei I worden van de spelers bleek pas goed I welk een hechte organisatie er achter Real Madrid schuil gaat. De onvermijde- J lijke terugval werd niet gevolgd door 't in zulke situaties vrijwel even onvermij- delijke ontslag van de trainer. Migue! Munoz bleef gewoon in functie: nu al voor het dertiende seizoen. Santiago Ber- nabeu bleef president, nu al meer dan twintig jaat Winkelbedrijf Real Madrid is een groot winkelbedrijf te midden van voetbalmiddenstanders. Met het grootste stadion van Europa in eigen bezit, 3000 actieve en 50.000 pas sieve leden, 800 betaalde employé's, 151 supportersverenigingen en een eigen sportcomplex voor de beoefening van twaalf takken van sport. Toch speelt de club de laatste jaren ook in de Spaanse competitie een minder grote rol. Oorzaak: het proces van yer- jonging. Het lopende seizoen moet Mu noz meermalen het idee hebben gehad" een arts te zijn in plaats van een trainer. Achtereenvolgens moest hij de volgende spelers vervangen: Amancio (28), Zocco (31). Velazquez (28), Grosso (27), Pirri (26). Zunzunequi (27), Sanchis (32), Calpe (30) en Betancouft (34). Jongere spelers kregen een kans: Ballester (24). Tourino (25). Benito (24) en Fleitas-Miranda (23). In de maand december waren zelfs alle vier de doelverdedigers waarover Munoz beschikt (Betancourt. Junquera. Borja en Miguel Angel) geblesseerd en moest hij terugvallen op de doelman bij de amateurs Urquiaga Het uiterst kri tische Madi license publiek met de glorie van het „oude" Real in het achterhoofd, bleek niet van zins welke mistrap dan ook van de nieuwkomer door de rangers te zien. Het gefluit had een verlammen de uitwerking op de ploeg. Voor het eerst sinds mensenheugenis bleek Real Madrid in eigen huis kwets- baar. Desondanks heeft ook de huidige formatie nog voldoende klasse om het spel aan dr- kop van de Spaanse rang lijst mee te blijven spelen. Overwin ningen op de naaste concurrenten FC Barcelona, Atletico Madrid en Bilbao zijn daar het directe bewijs voor. Met nog vier wedstrijden te spelen staan Atletico en Real Madrid resp. tweede en vierde. Eerste is Valencia met 37 punten gevolgd door Atletico en Barcelona met 36 punten. Real Madrid 34 punten en Celta 32 punten. Van alle topploegen resteert voor Real Madrid veruit het gemakkelijkste pro gramma: thuis legen Sabadell, uit tegen Elche, thuis tegen Espanol en opnieuw uit tegen Las Palmas. tletico Madrid moet nog uit spelen tegen Real Sociedad en Malaga en ontmoet op eigen terrein Real Gyon en Barcelona Loevesijn besliste in achten olging ROTTERDAM Het heeft Loevesqn tamelijk veel moeite xekost de eerste „Grand Prix John Stol" te winnen. Na vier onderdelen (klassementswedstrijd, afvalrace, race over een mijl en de sprintwedstrijden) bezette hij met Gerard Koel de eerste plaats. In de achtervolgingsrit over één kilo meter, het laatste onderdeel van het om nium. bleef Loevcsijn echter 4,6 se conden op Gerard Koel voor, waardoor hij toch nog onbedreigd zegevierde. (Van een onzer verslaggevers) VOORBURG. Een dreigend incident leek gisteravond de finale tussen de kareteka van Hilversum en de nationale kernploeg om de Zilveren Molen al na de eerste partij voortijdig te beëindigen. Karei van Hellemond (Hilversum) ging door een te' harde stoot van kernploeglid Bosch tegen het canvas. Coach Jack van Hellemond stevende op de scheidsrechter af om luid te protesteren. Toen er niet snel genoeg gereageerd werd, kwam de Hilversumse ploeg op het idee het toernooi als beëindigd te beschouwen. Deze gedachte was wat voorbarig, want de scheids rechters besloten Bosch te diskwa- lificeren, waarop de finale werd vervolgd. De kernploeg, bestaande uit karateka van Amsterdam, Den Haag en Eind hoven, zonder de Hilversummers, die nooit op de centrale training zijn ver schenen. ging na het verlies sterk door. H. Meijer, J. Kallenbach, P. Ladenius en G. van Groningen wisten hun rivalen met 31 van zich af te houden. Het drie-stedentoernooi heeft in de sporthal „De Vliegermolen" bewezen, dat de oude vete's in de karatewereld, op het incident na, definitief tot het ver leden behoren. De strijd verliep daarna uiterst sportief en correct. Ook Hilver sum feliciteerde de overwinnaars, die de zege en de Zilveren Molen trouwens ver dienden. Europese top Bondscoach Henri Seriese bleek tevre den, al was hij wel van mening dat de prestaties nog niet voldoende zijn om de Europese top te bereiken. Vooral de winst van de kernploeg op Den Haag, slechts een magere zege van 10, achtte hij een tegenvaller en een vingerwijzing dat er nog veel gedaan zal moeten worden om de karateka op hoger niveau met succes te laten uitkomen. Als laatste selectie voor de Europese kampioenschappen vinden op 16 april' de Nederlandse karatekampioenschappens plaats, die eveneens in de sporthal „De Vliegermolen" te Voorburg zullen wor den gehouden. Uitslagen: AmsterdamKernploeg 13, Kernploeg—Den Haag 1—0, Den Haag— Hilversum 1—2, Amsterdam—Hilversum 04, Hilversum—Kernploeg 1—3, Den HaagAmsterdam 20. Eindstand: 1. Kernploeg 3—6; 2. Hil versum 34; 3. Den Haag 32: 4. Am sterdam 30. rijden Rapport gereed over profvoetbal Groningen GRONINGEN Wethouder W. Hen driks (sportzaken) van Groningen heelt gisteren het rapport ontvangen waarin een structuurcomroissie heeft gesteld welke mogelijkheden er zijn tot een hervorming van het betaalde voetbal in de stad Groningen (GVAV) te komen. De structuureommissie stelt in zijn rapport dat er een raad van advies zal moeien komen, die het te vormen Stichtingsbestuur Betaald Voetbal Gro ningen zal gaan begeleiden. Vertegen woordigers van de overheid en van het bedrijfsleven moeien deel uitmaken van deze raad van advies en verder dienen de contract9pelers van GVAV (met in gang van het nieuwe seizoen zal de club FC Groningen heten) en het NVV, waarbij de Vereniging van contract spelers is aangesloten, in deze adviesraad te zijn vertegenwoordigd. Een belang rijke plaats in de raad van advies is ingeruimd voor het amateurvoetbal in Groningen Duitse kazerne door luizen geplaagd EMMERIK Alle militairen in dc Maurits van Nassaukazcrne in de Duitse stad Emmerik moeten hun lange haren, baard en snor laten knippen omdat er luizen z(jn geconstateerd. Eerst heeft men geprobeerd met allerlei insektendodende middelen het ongedierte te verdrijven, maar dat mislukte. Daar om werd besloten alle overtollige haren te verwijderen. De kazernecommandant de overste Köhl. maakte hiervan een be vel. In overleg met de militaire arts werd echter besloten dat over vier weken de haren weer tot de ..normale" lengte mo gen uitgroeien. Dan hoopt men dat het ongedierte uitgeroeid is. De zwemmer Viktor Mazanov uit Moskou heeft gisteren in Riga de 200 meter vrije slag afgelegd in 1 minuut 55.1 seconden. Mazanov bleef daarmee ééntiende seconde onder het Europese record van Hans Fassnacht. Mazanov vestigde zijn prestatie echtèi in een 25-meterbad. Locvesljn 1.07,54. j pnt.2. Koel 17: j Rot Weiss Oberhausen. de laatst uit de Westduitse Bundesliga, heeft gisteravond een zwaar bevochten overwinning behaald op Hannover '96, dat door dit verlies deelnemer blijft in de strijd tegen de degradatie. Rot Weiss stond zes minuten voor het einde achter met 3—2 In de laatste vijf minuten scoorde Fröhlich twee keer. NIJMEGEN (ANP) Een commi van vijf hoogleraren heeft na vijf jaar studie een rapport uitgebracht, waai in wordt aanbevolen het predikaat „katho liek" te handhaven voor de Nijmeegse Universiteit, ondanks dc nadelen die hieraan volgens de hoogleraren ook dui delijk zijn verbonden. Klompé gul voor sportorganisaties (Van onze sportredactie) DEN HAAG De minister van Cul tuur. Recreatie en Maalschappelük Werk. Dr. M. Ivlonipé heeft op haar begroting voor 1971 een post van 5 342.500.voor dr sportorganisaties uitgetrokken. Dit is ruim een half miljoen meer dan hel bedrag, dat de 61 landelijke sport bonden in 1970 verdeelden. De grootste subsidie (490.368.—) gaat naar de Neder landse Katholieke Sport Federatie. De Stichting Moderne Vijfkamp moet met de kleinste toewijzing genoegen nemen. Deze post is met slechts 3.000 belast. Andere omvangrijke bedragen zijn: De gymnastiekorganisaties (KNGV 450.000.—, KNGV 130.000—, NKGB 145.000. 725.000.— Koninklijk Ne derlandse Zwembond 360.000.—; Ne derlandse Sport Federatie 300.000.—; Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond f 246.000.Nederlands Handbai Ver bond 1 220.000 Indonesische finale in All Englandtoernooi LONDEN De eindstrijd in het herenenkelspel van het All England badmintontoernooi is bij de heren een Indonesische aangelegenheid. Titelhou der Rudi Hartono had weinig moeite met dc Deen Kaagaard (15—1. 15—4) cu Moeljadi versloeg de Wcslduitser Wolf gang Bochow (15—8, 1511). De Europese kampioene Eva Twedberg (Zweden) had bijna een vol uur nodig om de Japanse Noriko Takagi. in de twee vorige toernooien de verliezende finaliste. uit te schakelen (6—11. 11—5. 11—5) Het achttienjarige Kopenhaagsc schoolmeisje Nini Berglund is de tegen standster van Eva Twedberg in de eind strijd Herenenkelspel (halve finales) Moel jadi (Ind.)Bochow (W.-Dld.) 15—8. 15—11. Hartono (Ind.)Kaagaard (Den.) 15—1. 15—4. Damesenkelspel (halve finales): Eva Twedberg (Zwe.)Noriko Takagi (Japan) 6—11. 115. 115, Nlni Berglund (Den.) Lisbèth von Barnekow (Den.) 117. 7—IJ, li—R 1 Tom Okker heeft donderdagavond de halve finales bereikt van een internatio- j naai tennistoernooi in Chicago. In de I kwarteindstrijd versloeg hij de Porto- rieaan Charles Pasarell met 6—1. 62. I Ook de Amerikaan Arthur Ashe plaat- i =te zich onder de laatste vier. Hij won met 64, 64 van de Australiër Ray i Ruffels. Russische ijshockeyers verpletterden Zweden BERN Rusland heeft gisteravond een belangrijke stap gezet op weg naar prolongatie van het wereldkampioen schap ijshockey. De ploeg van dc Sov jet Unie versloeg voor 11.000 toeschou wers Zweden, dat tot gisteren ook on geslagen was, met 80. De tussenstanden waren 40, 1—0 en 3—0. Het Tsjechische team won met 50 van Finland. De tussenstanden waren: 00, 3—0 en 2—0. De stand is: Rusland 5 4 1 - 9 40— 8 Zweden 5 3 117 18—18 Tsjecho-Sl. 5 2 1 2 5 23—15 Finland 5 2 1 2 5 13—21 225, Gerbera 20—42, orchideeën 100—200. t nonen 70—125. Irissen 215—300, chrvsar 300—425. Tulpen: I.ustlge Wltwe ÏB0— Preludeum 160 185, Apeldoorn 190—225, Eerden 170—200. Bellona 190—215. Dave 2 225, Blng Crosby 220—240. Sweet Harm koeien 700-1300: neurende vaarzen 700-1065: neurende pinken 550-850; slachtkoeien rn vaarzen 1025-1275: slachtkoeien per kg Real gew. 3.95-5,65; gutste koeien 650-875: worst- koelen per kg gesl 0-850: gulste pinken 350-625; nuchtere ka!' kalveren per kg lev. ïstig-prijshouder :alm-prljshoudendvette kalveren vlot- irilshoudend: nuchtere kalveren rustlg-»t.i •lelbiggen rustlg-prljshoudendslachtkoe!-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7