Wijziging Waterhuishouding Leidse Hout en omgeving Bedrijven gaan bouwen in plan de Waard Expositie Oegstgeest beeldende kunstenaar Mobiele kleuterlokalen in het Morskwartier Woningbouw langs Boerhaavelaan Vrouwengilde genoot van dansen door i5Achalayr P Agenda Leid gemeenteraa PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG "25 MAART LEIOEN De huidige watertoevoer via het slotenstelsel van de Leidse Hout langs de Warmonderweg en Van Slin- gelandtlaan behoeft verbetering, omdat enkele duikers, die op grond van de keur van de polder Marendük door de Stichting Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken (Leidse Hout) zouden moeten worden onderhou den, niet meer in goede staat verkeren. Hieraan zou in de naaste toekomst van gemeentewege moeten worden tegemoet gekomen door het treffen van voorzie ningen in samenhang met de in voor bereiding zünde reconstructie van het sportveldencomplex tussen de Joh. de Kosterweg en de Anthonie Duijcklaan. Dit delen B. en XV. aan de Leidse raad Onder de waterkundige zorg van de polder Marendijk vallen verplichtingen met betrekking tot de watervoorziening van de dahliakwekerij van de firma J. G. Ballego en Zonen tussten de Van Beu- ningenlaan en de Fagelstraat. Inmiddels is gebleken, dat de uitvoering van een reconstructie van de sportvelden en van de waterhuishouding van de Leidse Hout en omgeving op overwegende fi nanciële bezwaren stuit. In de eerstko mende jaren zal deze reconstructie niet tot uitvoering kunnen komen. Omdat verbetering niettemin noodza kelijk blijkt, heeft de directeur van' Ge meentewerken B. en W. een plan voor gelegd voor een gedeeltelijke wijziging van de waterhuishouding, dat voorziet in het maken van een rechtstreekse ver binding tussen de piasvijver vai Leidse Hout en de toevoerslóot naai bedrijf van Ballego door vernieuwing van leidingen en een stuw. De kosten hiervan worden geraamd op 24.000 gul- Koolmonoxyde in auto; chauffeur werd onwel SASSENHEIM Gistermiddag circa half vijf werd de bestuurder van ene DAF-bestelwagen op de Rüksweg rich ting Den Haag, ter hoogte van Sikkens onwel. Hij zag nog kans zijn wagen op de vluchtstrook tot stilstand te brengen, en uit te stappen waarna hjj in de buitenlucht in elkaar zakte. De man, 'n 42-jarige inwoner van Delft werd per ambulance naar 't Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. Bij onder zoek door de politie bleek dat de uitlaat van de auto in zeer slechte staat ver keerde, zodat aangenomen wordt dat de bestuurder door koolmonoxidevergifti ging werd getroffen. LEIDEN Sikkens Groep N.V. te Sassenheim wil op een stuk grond, groot ca. 1360 m2 en gelegen in het bestemmingsplan „Leiden-de Waard 1962", een bedrijfspand bouwen. Ook de N.V. Aannemersbedrijf P.M. du Prie wil hier eeh fabriekspand gaan bouwen. Het betreft in dit laatste geval een stuk grond van ong. 2000 m2. B. en W. geven de raad in overweging tot ver koop van de gronden te besluiten. Knutselcursus voor 65-plussers LEIDEN In het dienstencentrum •Horskwartier bestaat de gelegenheid voor alle 65-plussers om hun eigen Paasversiering te maken. De „Lessen" worden op 26 maart en 2 april gegeven door de heer Den Hollander. Voor een gering inschrijvingsgeld krijgen de be langstellenden materiaal en een kopje koffie. De 65-plussers uit de binnenstad kunnen paasversieringen maken op 30 maart en 6 april. De beide cursussen beginnen om 10 uur. Zondag nationale zwemwedstrijden in „De Lis" LISSE De Haarlemse^ zwemvereni ging DWT organiseert zondag a.s. nati onale zwemwedstrijden in het zwembad „De Lis" te Lisse. De wedstrijden be ginnen om 14.00 uur. Verwacht wordt dat diverse nationale jeugdrecords woi-- den gebroken. „De Lis" biedt plaats aan 500 toeschouwers. Crescendo concerteert in Gereformeerde Kerk SASSENHEIM Hedenavond wordt In de Gereformeerde kerk aan de Juli- analaan het jaarlijks concert gegeven door het Harmoniekops „Crescendo" o.I.v. de dirigent J. van Ossenbrug- Het programma vermeldt werken van Beethoven; Saint-Saëns; Bach en Straus. Geopend en gesloten wordt met koralen. De dirigent zal een toelichting geven op de te spelen werken. De toegang tot dit concert is gratis. Aan- Viering „Maria Boodschap' in Hartebrug LEIDEN Bij gelegenheid van het feest van Maria Boodschap wordt heden avond om 7 uur in de Hartebrugkerk een gezongen H. Mis gevierd. Het da meskoor zorgt voor de muzikale om lijsting. OEGSTGEEST In het gemeente- tentoonstelling gehouden van werken van Oegstgeestse beeldende kunstenaars. De tentoonstelling wordt vrijdag 1 april door de burgemeester van Oegstgeest, de heer EySinga, op 19.30 geopend. De tentoonstelling is georganiseerd op initiatief van de commissie kunstop drachten. Het doel van de tentoonstel ling is om aan de bevolking van Oegst geest te laten zien wat hun plaatsgeno ten die op het vlak van de beeldende kunst werkzaam zijn presteren. Er worden werken geëxposeerd van 28 i sen, die ieder drie stukken op de tentoonstelling vertegenwoordig zijn. De tentoonstelling is voor het publiek WASSENAAR. Ruim dertig VVV-informatrices waren gisteren te gast bij de Wassenaarse VVV. De tocht voerde de bezoeksters langs de verschillende attracties van Wassenaar opdat zij vanuit hun VVV-gemeente in Wassenaar ge- interesseerde toeristen de nodige informatie kunnen geven. Ook tweede team van PIT *54 kampioen ZOETERWOUDE Nadat vorige •eek het eerste team van de tafelten nisvereniging PIT*54 het kampioenschap behaalde, volgde gisteravond het tweede team dit goede voorbeeld. Gerard Verhagen, Piet Opdam en Jan Koek, die ook deel uitmaakt van het standaardteam van vierdeklasser SJZ klopte in eigen zaal in een sterk ge speelde laatste wedstrijd het Leidschen- damse VVV met 9—1. Alleen Piet Op dam moest een keer zijn tegenstander felicitereii. Toen de stand 60 was geworden en de titel een feit was, werd de wedstrijd onderbroken om voorzitter J. G. M. v. d. Helm in de. gelegenheid te stellen het succesvolle team te felici- en bloemen aan te bieden. Het kampioenschap werd ongeslagen vero verd en geeft recht op promotie naar de tweede klas. LELDEN In verband met hui; tingsmoeilijkheden bij de openbare kleuterschool Damlaan en dè r.-k. kleu terschool Duikerstraat in het Mors kwartier stellen B. en XV. de raad vooi te besluiten tot aankoop en plaatsing van vijf mobiele lokalen. Deze lokalen kunnen worden geplaatst op een tei aan de Opaalstraat, hoek Saffierst Inclusief het aanleggen van een school terrein is hiermee een bedrag gemoeid van 461.000 gulden. Voor de bouw van deze vijf mobiele lokalen is een plan ontworpen. Het gaat om drie werklokalen Voor de openbare kleuterklassen, één werklokaal voor dc r.-k. klas en één speellokaal voor geza menlijk gebruik. ZATERDAG 27 MAART Grote Burcht Receptie ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de Algemene Nederlandse Invalidenbond. Aanvang 14.00 uur. SASSENHEIM Zondag 28 en dins dag 30 maart brengt de toneelgroep „Pankras" de thriller „Het Mannion- mysterie" van Philip Weathers op de planken, in het KSA-gebouw. Aanvang Morgenavond Bachs Johannes Passion in St.-Jozefkerk HILLEGOM Morgenavond voert de Hillegomse Oratoriumvereniging uit Bachs Johannes Passion. De uitvoering heeft plaats in de St.-Jozefkerk, aan de Leidsestraat, aanvang 20.00 uur. Als solisten zullen optreden; Lize Schoo, sopraan, Manuela Toorenburg', alt, Michiel ten Houte (tenor als evan gelist). De bas Hans Zoomer zingt de Christuspartij, terwijl de tenor Cornelis Kalkman en de bas Henri Blackmon de aria's zingen. Medewerking verleent de Cantorij van de Grote Kerk te Monni kendam. De muzikale begeleiding be rust bij het Uti-echts Studenten Ox-kest en Gert Oort bespeelt het orgel. De algehele leiding heeft Gert Nagel uit Zaandam. Democraten willen ambtenaar belast met milieuhygiëne in Hillegom HILLEGOM De D'66-fractie in de Hillegomse gemeenteraad zal tijdens de raadsvergadering van donderdag 8 april een motie indienen, waarin wordt aan gedrongen op het aanstellen van een ambtenaar, die wordt belast met het besturen, coördineren en controleren van milieubeschermende maatregelen alsmede met het organiseren van voor lichtende en opvoedende activiteiten, terzake van de milieu-hygiëne. Wan neer de motie wordt aangenomen wordt Hillegom de eerste gemeente in Neder land die een dergelijk ambtenaar in dienst heeft; LEIDSCHENDAM D'66 houdt dindsdag 30 maart in de kleine zaal van „Fx-eddy's Hoeve" een ledenvex-ga- dering waarbij o.a. het verslag van de landelijke vergadering van voorzitters en de vex-kiezingscampagne ter sprake zal komen. Aanvang 20.15 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN Overleden: Op maandag 22 maart 197j - W. P. Ruijgi'ok, man, S. T. Holst Weber man, P. J. Sirach man, J. M- Paddist, wed. van C. Rijsbex-gen, P. Ci'ispijn, wed. van A. van de- Luit, Y G. H. Orval, d., M. Brand, echtg. van K Tetteroo, M. D. Beets man, J. van der Mollen, wed. van F. Reedeker, J. W. N. Bakker, man, C- J. Anker man, E. Oppelaar echt. van H. Groeneveld, G. Piket man, G. A. Zekveld zoon, B. M. D. A. Odekerken dochter, B. Blauw wed. van I. Cohen. Geboren: Manuela. dr. v. D P. H. Schüffeln en W- M de Jong, P.etrus, zn. v. H. van Deenen en H. G. van Est, Max-la, dx-, v. C. van Egmond en G. van den Bosch, Maurits zn. v. H. Fontein en M van Zijverden, Remco, zn. v R. van Maanen en R. C. SI am. James Anthony, zn. v. C- C. Stewart en m'. R. Lèsxre, Willem Robex-t zn. v. W. A. Kukler en C. J. Prins, - Jacob zn. v. A. van Duij- venvoorde en A. van Beelen. Andrea dr. v. L. Ju en J. Bink. Sylvie Johanna dr. v. G. J- Perx-eijn en M. J. van de Wetering, Wxllem Cox-nelis zn. v. W. van Rhijn en T. Vöbijs. Alexandra Gabriel- le, dr. v. H. .J. Rooza en W. H. Roozen- daal, Arina Petronella Adrian's dr. v. F. J. Siegert en E. A. P. van Duijne, Michael Helmut Sebastiaan Hendx-ik zn- v. H. van de Water en J. A. S. van 't Wout, Esther Wilhelmina Hubertina dr. J. O. W. van Velden en J. H. H. Geerts, Robert-Jan zn. v. R. van Aken P. Rens, Dennis Johan Christian zn. Lambach, Miranda Robertine dr. v. J. J. M. van der Voort en A. E. M Lik. Judith Catharina dr v. T. H- M. Hetter- schijt en C. T. M. Krechting, Janne- Marije Catharine dx v. H. Len=, en J. H. Feenstra, Catharina Evmina dr. v. J. J. C. van Meurs en A. A. Rotteveela HILLEGOM --De Antiekbeurs die iet aanstaande weekeinde in Treslong ou worden gehouden gaat niet door. Maken bomen de Nassaustraat tot Nassaulaan? ZOETERWOUDE In de Nassau straat zijn onglans bomen geplant. Bur gemeester en wethouders verwachten dat, naarmate deze bomen in omvang en lengte zullen groeien, de indruk wordt gevestigd dat deze straat als laan kan worden omschreven, zij stellen de raad dan ook voor, de naam „Nassau straat" te wijzigen in „Nassaulaan". Ja arver gadering ondernemers WASSENAAR Dinsdagavond heeft de Wassenaarse afdeling van het Neder lands Katholiek Ondernemèx-s Verbond de jaarlijkse algemene vergadering ge houden onder voorzitterschap van de heer N. L. Hoogeveen. De heer J. M. L. Lausberg, die het vorig jaar aftx-ad als voorzitter van de afdeling werd zijn activiteiten gehuldigd en ontving de zilveren medaille van het NKOV uit handen van de directeur van het NKOV Noord-Nederland. Uitvoex-ig werd door de vergadex-ing van gedachten gewisseld over plaatse lijke en regionale zaken. Onder meei kwam de instelling van een plaatselijke commissie voor het midden- en kleinbe drijf ter sprake. Kritiek werd geuit op de naar de mening van de ondernemer onrechtvaardige vastrechttarieven, die door de gemeentebedrijven voor onder nemingen werden geheven. Men toonde zich ongerust over d( vele Bedrijfssluitingen ook in Wasse- IN LISSE Raad van Kerken organiseert discussie avond over kerkelijke -vernieuwing LISSE Dr. G. de Ru, wijkpx-edikant in Rotterdam, voormalig praeses van de Hervormde s3rnode, houdt op donder dag 1 april in gebouw Welkom aan de Bondstraat in Lisse een inleiding over de kerkelijke vernieuwing. De organi satie is in handen van de Raad van Kei-ken in Lisse. Na de inleiding van dr. De Ru is gelegenheid tot discussie. Jubileum van C. P. v. d. Berg LEIDSCHENDAM In april 1931 trad de heer C. P. v. d. Berg als medewerker in dienst bij het tuinbedrijf van A. W. Hendriks, voortgezet door J. Th. Hen driks. Ter gelegenheid van dit jubileum zal op zaterdag 3 april om 2.30 uur uit dankbaarheid een gezongen H. Mis worden opgedx-agen in de Petrus en Pauluskex-k te Leidschendam. Daarna is er gelegenheid de jubilaris geluk te wensen in Drievliet, Jan Thijssenweg 16, Rijswijk. Zwakzinnigheid en sexualiteit LEIDSCHENDAM De prot. chr. vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind houdt op vrijdag 2 april om 20 uur een bijeenkomst in „Fjord" aan de Zwartelaan te Voorburg, waarbij de heer G. Schut, arts van de Dr. mr. Willem van den Berghstichting zal spx-eken over „Zwakzinnigheid en- sexualiteit". Belangstellenden zijn wel- Betrouwbaarheidsrit voor bouwfonds LEIDSCHENDAM Het bouwfonds van de Gedachteniskerk van paus Joan nes XXIII organiseex-t vrijdag 16 april in Leidschendam een betrouwbaar heidsrit. Het inschrijfgeld bij vóórin schrijving bedi-aagt f 8,per equipe. De voorinschrijving staat open tot en met zatex-dag 10 april, daarna kan men zich aanmelden voor f 10,per equipe. Nadei-e inlichtingen en aanmelding bij de heer P. H. C. Zaat, Dillenbux-gsingel 39, tel. 6815. Het inschrijfgeld moet bij de aanmelding worden voldaan. Iedex-e deelnemer ontvangt een herinnerings- LE1DEN. Tussen de Boerhaave laan en de spoorlijn Leiden Haarlem is een begin gemaakt met de bouw van enkele blokken flat- woningen, die schuin op de Boer- havelaan geprojecteerd zijn. Deze grond ligt in het bestemmingsplan LeidenHoutkwartier Zuid 1957. Ter plaatse wordt het terrein opge hoogd en worden wegen met ver dichting aangelegd. Verder is voor zien in openbaar groen en parkeer ruimte. De kosten voor de uitvoering van deze werken worden geraamd op 513.000 gulden. B. en W. stellen de raad voor dit krediet ter be schikking te stellen. Boompluntdag voor scholeren LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse plantsoenwacht organiseert woensdag 31 maart wederom de jaar lijkse boomplantdag. Op een terrein te genover het in aanbouw zijnde zieken huis Anloniushove, langs de Burge meester Banninglaan, zullen kinderen uit de hoogste klassen van 7 basisscho len 114 bomen planten inet een ondei-- beplanting van 6000 struiken. Aanvang van het feest 11 Uur. LEIDEN De volksdansgroep „Acha- lay" trad gisteravond op voor het katholiek Vrouwengilde. In de grote zaal van „De Kleine Burcht" aan de Nieu we Rün toonde de groep dansen uit Joego-Slavië en Iraël. Mevrouw H. J. Lindenhoff-Hop .presidente van de ver eniging, heette de dames van harte wel kom en wenste ze een avond van amuse ment en schoonheid toe. Die wens werd door de dansers waargemaakt. Hoewel toch heel wat dames warm lopen voor 'een spannende t.v.-voetbal- wedstrijd, was het verheugend dat de gildeleden in zo groten getale waren op gekomen. En zeker niet voor niets. De danspai-en brachten de stemmingen die in hun dansen besloten lagen op overtuigende wijze over. Op blote voe ten of in opvallende puntige muiltjes be wogen ze zich opgewekt of treux-ig over de vloer even gemakkelijk wisselend van partner als van .danspas.' Handgeklap, gerinkel van kettingen, enthousiast stac cato gefluit en exotische kreten droegen bij aan de luchtige ritmiek van de voor stelling, die voi-m gaf aan de tradities uit vex-re landen, die door het toenemend teox-isme ieder jaar dichter bij huis blij ken te liggen. De „Achalay"-meisjes zagen er kleur rijk en vertederend uit in hun kostuums, die ze in de pauze aan de belangstel lende dames toonden. Ze hebben de jurkjes en de pakken voor hun partners in vrije tijd zelf gemaakt en met vele stiksels en borduux-werk versierd. Hun x-oodfluwelen overschorten zijn met bloemmotieven afgezet, volgens authen tieke Joegoslavische motieven. Dit alles corx-spondeert met de vesten van de dansexs, die met goud- en zilverdraad zijn afgebiesd. Tot slot van haar optreden kreeg de gx-oep een geestdx-iftig applaus, dat het ruimschoots had vex-diend. Fotokring LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse amateux-fotogx-afenvereniging „Fotokring" komt donderdag 1 april voor een „werkavond" bijeen in het Verenigingsgebouw aan de Damlaan. waarbij ok portretten met flitslicht worden gemaakt. Ruimte voor anderen „Ze hakken zomaar, die mooie bomen om". Een begrijpelijke reactie als je een goed .uitziende boom het hoofd in de schoot ziet leggen en dat in een tijd ■waarin steeds harder geroepen wordt om meer zuurstof producenten. Maar die bomen, in dit geval in de Leidse Hout, worden natuurlijk niet .zomaar" omgehaktStaatsbosbeheer heeft ze nauwkeurig uitgezocht en gemerkt. Het zijn (en dat ziet de leek niet altijdI vooral bomen van in*erleure kwaliteit, die bovendien avAere bomen in de weg staan. De Leidse Plantsoenendienst mag ze da.n omhakken. Van de ongeveei zesduizend bomen in de Leidse Hout gaan er dit jaar een honderd tegen de Het uitdunnen" van de Leidse Hout gebeurt overigens al vele jaren, maar pas sinds kort heeft dat reacties pend van 14.00-17.00 uur en 22.00 uur. De tentoonstelling op zondagavonden en op Goede dag. Ook op 15 april is de tentoon niet te bezichtigen in verband op deze datum gehouden raadsve ring. Gedurende de expositie pend een van de kunstenaar! om aan het publiek uitleg te geven Verkiezings manifestatie V OEGSTGEEST In het kad de verkiezingsstrijd houdt de Vo tij voor Vrijheid en Democratie o 2 apr. a.s. in 't Rijnlands Lyce Oegstgeest 'n openbare manifesta deze bijeenkomst zullen de kame J. Geertsema (lijsttx-ekkex-), mr. dr. C. Berkhouwex-, mr. F. Porthe mej. mr- A. Kappevne van de Coj woord voex-en. De bijeenkomst sta der vooi'zittei'schap van de heer Temminck, wethouder van Vaststelling gemeentelijk plan verdaagde ZOETERWOUDE Nadat d. gel meente met ingang van - 18 dec kei van het vorig jaar het ontwerp v; bestemminsplan „Landelijk gebiei inzage had gelegd, maakten Gedep de Staten op 13 januari bekend met een eigen plan zoudenkomen. is het noox-delijk tracé van rijksv opgenomen. Niettemin dient de binnen drie maanden na afloop v: ter inzage leggen het gemeeneliji vast te stellen. Gezien de vele bez schriften, die er zijn ingebracht tijd die er mee gemoeid is deze o redelijkheid te onderzoeken, steil en W. vooi-, de vaststelling maanden te vei'dagen. OP 1 APRIL Wini Horiiman spre bij JOIN over Latiji Amerika NOORDWIJK Het is nu dat op 1 april a.s. de schrijver Hornman naar Noordwijk zal komi in het kader van het cultureel gramma van de Stichting Jongere tiatief Noordwijk, kortweg JOIN inleiding te houden over Latijn: ka. Homman heeft in die contriei contact gehad met de „rode schop" van- Recife in Brazilië, Helder Camara, aan wie. hij ook een roman heeft gewijd. Hier Hornman niet. alleen met vriendei de aartsbisschop jn contact getredo heeft ook de tegenstanders (ook tiek) van Camara "bezocht. Dit borg voor een boeiende lezing huidige Brazilië. Burgemeester kree eerste kievitsei LEIDSCHENDAM Rob T jaar, heeft gisteren in de veldei het Recreatieschap langs de I meester Banningslaan het eerste ki ei gevonden. Rob, die op de Burgef" ter Duyvendijklaan woont, heeft dl meur aan burgemeester Kolfschot diens huis in park „Rozenrust' handigd. De gemeenteraad van Leiden koi maandag 5 april 's avonds om bijeen. De agenda vermeldt o.a gende onderwerpen: eervol ontslag aan de heer W. C Zwieten uit zijn functie van ambt i van de burgerlijke stand; idem aan de heer Th. van de uit zijn betrekking van hoofd Teldersschool verzoek van het bestuur van d ting Roomsch-katholieke scholei Leiden om medewerking brengen van hekwerken ter afsli zan de speelplaatsen van zijn icholen aan de Ter Haai-kade Boshuizerlaan 18a en de Franchii het aankopen van vijf mobiele len ten behoeve van het openbaa -k. kleutei-onderwijs in het Morst ïv en het plaatsen van deze lo! in de Opaalstraat; voorstel om tezamen met de gemeente Voorschoten aan de I I"1 gemeenschappelijk verzoek te een voox-stel van wet te bevori tot wijziging van de grens tusse gemeenten Leiden en Vooi-schoten wat betreft het gebied ten zuido de spoox'lijn '-Gravenhage- stex'dam; aankopen van perceel Morsweg 10a, de percelen aan de Caecilias [gj St.-Ursulasteeg' en St.-Michielsti-aajJ percelen Groenesteeg 86 - 86a en singel 21 - 23 - 25; verkoop van grond, gelegen bestemmingsplan „Leiden - De V |[p)! het voor bebouwing geschiki van terreinen, gelegen tussc Boex-haavelaan en de spoorlijn Lek ,C6 Haarlem en inbreng c.q. uitneming gedéelte van deze gronden in uit het Grondbedrijf; gedeeltelijke ziging van de watei-huishouding va Leidse Hout en omgeving; het aangaan van een geldlening de N.V. Bank voor Nederlandse meenten ad f 5.000.000, gax-antie van een aan de st Huisvesting Wei-kende Jongeren I strekken hypothecaire geldlening behoeve van de aankoop van Zoeterwoudsesingel 94; wijziging van de verordening heffing en invordering van schuo u het volgen van algemeen ei ]zg het beroep gericht onderwijs als doeld in de Wet op het leex-lingwezen wijziging van de verordening marktgelden; vx-ordening, regelend-ize heffing van opcenten op de hooi ijs r der pei'sonele belasting; bezoldiging van het pexsoi dienst van de gemeente Leiden 0 digingsx-egeling 1971).

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4