"Ook thee in Berlijn? Teruggekeerde Van Tilburg stuitte Oostduitse stormloop LAZAR RADOYIC: „WE ZIJN ERDOOR GEKOMEN" Uithoudingsvermogen Chelsea doorslaggevend tegen Brugge DERDAG 25 MAART 1971 LEIDSE COURANT )ST-BERLIJN Otto Frassdorff was het geheime wapen van trainer upl. Met een „2" op het gele shirt wilde de trainer van Vorwarts Berlin /an aanvaller maskeren, die hij de verdediger had opgedragen. Otto assdorf kreeg inderdaad zijn doelpunt en maakte het Plein Strik vooral de beginfaze bijzonder moeilijk maar een plaats in de halve finales van t toernooi om de Europa Cup II kon zelfs de nimmer versagende assdorf zijn club niet geven. Vorwarts won de grimmige slijtageslag in nog niet voor driekwart bezette Friedrich Ludwig Jahnstadion met -0. Het was een zege, die na het eindsignaal van scheidsrechter Gaspar eerste Nederlandse club bereikte V op het door de ononderbroken jrvallende regen uiterst moeilijk be- flbare veld van Vorwarts de halve es van 't Europa Cuptoernooi'voor irwinnaars. Niet door briljant spel, r zeker wel verdiend. Kurt Linder het na afloop terecht: „Als je op resultaat moet spelen, gaat vaak schoonheid van het spel verloren, heb je maar te aanvaarden", de „wedstrijd van Frassdorf" had jten worden, werd het duel van Tilburg. Na vele maanden afwezigheid keerde de midden de topploeg terug, geladen I wellicht nooit tevoren. Aan zijn Bitterende spel is het te danken ge est, dat PSV in de Oostduitse storm- a niet ten onder ging, want de Deen |nk Jensen tastte vele malen mis en Vos speelde lang geen foutloze istrijd. Van Tilburg en Jan van ren, die onder een vloedgolf van schoppen overeind bleef, redden i de ondergang, me nederlaag leek na een artier vrijwel onafwendbaar, toen tse Veenstra een blunder, die hij licht zal vergeten, maakte. „Ik juist om assistentie", zei hij, „toen wilde terugspelen op Van Beveren. rmaal gooi je zo'n bal naar t pleit voor de veerkracht van PSV, het niet ineenstortte, al wankelde ploeg onder de voortdurende Oost- Ise stormloop vele malen op de le afgrond. De hoop van de m duizend Nederlandse supporters, kort daarop een treffer van irrindt de rust in de Eindhovense nbinaties zou terugbrengen, ging vervulling. Een buitenspel- Eef Mulders was de attente tado echter niet ontgaan, het sterke overwicht, dat Vorwarts dit titanengevecht had, bleek eens te Pintado door de doorweekte supporters als een nederlaag werd begroet. Het is te hopen, dat de Spaanse scheidsrechter, die zeker gezien de moei lijke omstandigheden bekwaam leidde, slechts een zeer bescheiden kennis van de Duitse taal heeft. De Woorden, die hem op zijn tocht van bijna tweehonderd meter naar de kleedkamers van achter de dranghekken werden toegevoegd, waren weinig vleiend. Spelers van Vorwarts riepen op het moment waarop zij de morele nederlaag nog niet verwerkt hadden, hun supporters zelfs tot de orde. Atleten wegens >ping geschorst IIJLEN. De Duitse atletiékbond twee atleten geschorst wegens het uik van stimulerende middelen. Het verspringer Herman Latzel en Istoter Heinfried Birlenbach. t tweetal reageerde bij een dopings- rzoek tijdens de Westduitse indoor- iekkampioenschappen in Kiel posi- Latzel, die met een sprong van i tweede werd, kreeg een schor- an twee maanden en Birlenbach veroverde de titel mag een id niet aan wedstrijden deelnemen el Latzel als Birlenbach hebben lard. dat ij van hun huisarts een hadden gekregen om een op- Munlc Jensen grijpt meer dat de aanval van de Oost duitsers een „afmaker" mst. Door Frassdorf in de voorste linie te zetten, hoopte Kiupel die tekortkoming op te heffen. Hij is daar maar zeer ten dele in geslaagd. Dat Vorwarts tenslotte met 10 won, dankte het in eerste instantie aan een grove fout van de Nederlandse verdediging, niet aan een kans die het gevolg was van een vloeiende combinatie. Naarmate de strijd vprderde, werd het, de kleu mende toeschouwers in het onover dekte stadion duidelijker, dat 'd'e doel punten schaars zouden zijn. het laatste half uur de wedstrijd. Vooral toen Vorwarts in een wan hoopsoffensief met negen man naar voren trok. Erich Hamann en de an ders zo rustige Eef Mulders raakten hun zelfbeheersing kwijt, wat het tweetal op een officiële waarschuwing kwam te staan. "PSV haalde het einde zij het wanke lend, „maar wat gaf het. Immers, in een'dergelijke wedstrijd telt om met Kurt Linder te spreken slechts het resultaat. Overwinning van debutant op Nootdorp (Van onze paardesporlmedewerker) NOOTDORP Nootdorp had redelijk wat publiek bü de draverijen gistermid dag in het sportpark, ondanks het drei gende weer. De koersen waren het aan zien zeker waard, al waren de velden niet erg zwaar bezet. In de koers waarin ook buitenlandse paarden mochten star ten er waren er overigens geen was de eerste prijs voor de plaatselijke favoriete Ever Queen met Gerard v. d. Wal. Lang ha'; hier Donar Scotch de kop maar op de laatste honderd meter werd de druk hem te zwaar en ging hij in J galop. Verrassend kwam toen Eduard H als tweede binnen, maar Ever Queen was al buiten schot De 2400 meter voor de middenklasse bracht een zeer gesloten finish, waarbij de nogal in de achterhoede gestarte Guit juist iets meer over bleek te hebben dan Helene H, die zich al snel aan de kop had gesteld. Overwinningen van oen debutant zijn vrij zeldzaam maar gisteren zorgde Jus- tiana Hanover voor een gave „winst partij" in de tweede koers. Het enige paard waa. zij in feite mee had af te rekenen was Jack. Die werd kort voor de eindstreep keurig ingerekend nadat hij van huis u:t een flinke voorsprong had genomen. Hsnneke Tabor presteerde het Gracia Trickson van de winst te houden. Gracia galoppeerde kort na de start en het in halen van de achterstand kostte haar juist de „finishadem". Noch ein Tor Vandaar dat zij in de zevende minuut na de rust fel ageerden, toen de scheidsrechter een charge van Vos tegen Gerhard Körner binnen het strafschopgebied onbestraft liet. Even latei* klonk het, eerst wat aarzelend, maar toen door een machtig koor: „Noch ein Tor". Het enige resultaat was. dat het gevecht nog grimmiger werd. Reeksen van overtredingen, aan beide kanten begaan, kenmerkten in SALZBURG. Tijdens een interna tionale schietwedstrijd tussen teams uit Oostenrijk, Groot-Brittannië en Neder land is de nationale ploeg gisteren te Salzburg als tweede geëindigd op het onderdeel standaardpistool. Oostenrijk werd eerste met 2204 punten. Nederland behaalde 2150 punten en Groot- Brittannië 2120. (ADVERTENTIE) -Villy van der Kuylen: Toen ik acht jaar was speelde ik il bij een amateurclub in Hel- nond, dus ik ben al heel vroeg ipgegroeid met dat theedrinken >ij het voetballen. Ik drink het iu in de rust 'altijd met citroen in wat druivesuiker. k vind thee erg lekker, 't heeft en frisse smaak. Ik hou ook rel van een pilsje natuurlijk, naar thee is nou eenmaal beter im in goede conditie te blijven, fe hebt tegenwoordig in het roetbal veel meer conditie no- lig dan toen ik bij P.S.V. begon leven jaar geleden. En nu speel k niet eens meer in de spits loals vroeger, dus het echte iware werk hoef ik niet meer te loen. k heb in zoveel landen gespeeld, lulgarije, Italië, Joegoslavië, longarije ook. Daar was het ook ■ltijd thee in de rust. Het verste raar ik geweest ben was met iet militaire elftal in Marokko, leloof ik. Daar kreeg je een oort pepermuntthee. n Oost-Duitsland ben ik nu ook een paar keer geweest, 't Is aar altijd moeilijk spelen. Toch Waren we na die eerste wedstrijd liet bang voor Vorwarts. Ook als 't geen rust is... Pickwick thee Van Douwe Egberts Willy van der Kuylen niet bang voor Vorwarts. Toto: winn. -1.80. pl. 2.10 3.—. kopp. 4-4.—. Bladelprijs (2Ï80): 1. Guit iH. van Ooyen) Toto: winn. 8.40, pd. 3.70. 2.20. kopp. 03.70. lebroekprijs (2020 2. Hadewych, 3. 1 9.—. pl. 2.20 4.70. kopp. 25.71 Finland verraste ongeslagen Zweden BERN Na de gelijke spelen van Rusland en Zweden tegen respectievelijk Tsjecho-Slowakije en Finland is geen en kele ploeg meer zonder puntenverlies in het wereldkampioenschap ijshockey, dat in Zwitserland wordt gehouden. Zoals altijd groeiden Rusland en Tsjecho-Slowakije naar grote vorm. De tussenstanden van de wedstrijd die in een gelijkspel van 33 eindigde waren driemaal 11. Voor een verrassing zorg de het Finse team, door met 11 tegen het sterke Zweden gelijk te spelen. De tussenstanden waren: 01, 00 en 10. t David Webb van Chelsea heeft de bal weggekopt voor Raoul Lambert van FC Brugge gevaarlijk kan worden West-Duitsland OOST-BERLIJN „Ik zou liegen als ik het niet toegaf. Ik ben bang geweest". Kurt Linder gaf het graag en hartgrondig toe. „Na die 10 was ik verschrikkelijk bang dat Vorwarts door zou gaan. Daar had ik eigenlijk op gerekend, als we zo snel achter zouden komen te staan. En dat heeft me zo verbaasd. Vorwarts heeft direct na dat ongelukkige doelpunt niet doorgedrukt". Linder was meer dan tevreden over de verrichtingen van zijn elftal. „De hele ploeg heeft lof verdiend. Natuur lijk wil je graag een wedstrijd met mooi voetbal winnen, maar in zo'n duel, waarin je op een resultaat moet spelen, kan dat niet- Zoiets gaat nu c-enmaal ten koste van resultaat. En dat af gekeurde doelpunt van Dcvrindt Toen stopte hij even zijn betoog, om lachend, maar ook bedachtzaam door te gaan. „Of Mulders buitenspel stond, moet u maar aan de scheidsrechter vragen Die voorzichtige bewoordingen hielden echter evenzeer een eigen oor deel in. Steeds knokken Wietse Veenstra was, nadat de douche- Plichtmatig zijn verkwikkend werk had gedaan, de schrik nog niet te boven. „Ik wist niet wat me overkwam. Ik riep juist om assistentie en toeft kwam die bal. Ik wilde terugspelen op Van Beveren, maar het ging helemaal mis. Normaal schiet je zo'n bal meteen weg" „Ik dacht zondag al dat ik vandaag zou spelen", zei een zeer gelukkige Gerrit van Tilburg. „Mooi is zo'n wed strijd natuurlijk niet. Het is steeds maai knokken om overeind te blijven. Zeker toen het 10 was geworden Gevaarlijk Lazar Radovic was bedachtzaam als altijd. „Het ging wel. maar ik heb ont zettende pijn in mijn knie gehad. Linder zei echter dat ik moest spelen. Door de pech met het vliegtuig kwam de dokter pas na het beginsignaal. Die hoek schoppen en vrije trappen van de Oost duitsers waren verschrikkelijk gevaar lijk. Maar ach. we zijn erdoor ge komen". Gemaakt nonchalant was het commen taar van Eef Mulders op de waar schuwing. die hij opliep. „Die Hamann werd zo vervelend. Je moest hem eigen lijk wel op zijn nummer zetten. En dan, het is de eerste waarschuwing. De tweede telt pas, hebben ze mij verteld. En ik kijk verder wel uit". Voor Hans-Georg Kiupel had het Friedrich Ludwig Jahnstadion gister avond plotseling geen enkele aan trekkingskracht meer. Snel verliet hij de catacomben, na Kurt Linder even plicht matig de hand te hebben geschud met de woorden: „Succes collega, succes. Het beste in de volgende ronde". W einig succes voor Nederlanders in het All Englandtoernooi LONDEN Drie geplaatste spelers werden gisteren in de eerste ronde van de j All England badmintonkampioenschappen 1 uitgeschakeld. Voor de grootste verras sing zorgde de dertigjarige Wayne Mc Donnell, die de Deense nummer één Jör- gen Mortensen (gedeelde derde) versloeg. De andere geplaatste spelers die wer den uitgeschakeld waren Bandid Jaiyen (Thailand) en de kampioen van Malakka Panchacharan Gunalan. Joke van Beusekom. die na een walk over in de tweede ronde de Britse B. Gil- kes uitschakelde, werd verslagen door Anne Berglund (Den.) Van de overige Nederlandse deelneemsters, die verder dan de eerste ronde kwamen, werd Lilly ter Metz uitgeschakeld door de sterke Deense Anne Flindt. Marjan Luesken verloor van A. Flockhart (Schotl.). Piet Ridder bereikte de tweede ronde door een overwinning op P. Smith (G.B.) De belangrijkste uitslagen zijn Damesenkelspel: eerste ronde: Margaret Beck (G.B.)—Marja Ridder (Ned.) W—S 11—8 Lilly ter Metz (Ned.)—N. McKlnley (Can 10—12 11—8 11—3. Tweede ronde: Marjan Luesken (Ned.)—A Flockhart (Schotland) 11—5 11—7; Joke var Beusekom (Ned.)—B. Giles (G.B.) 11—0 li— 2 Anne Flindt (Den.)—Llly ter Metz (Ned. HAAGSE AGENDA DONDERDAG 25 MAART Kon. Schouwburg: 20.15 uur. „Rondedans" (Haagse Comedie) (J). Dlllgcntla: 20.15 uur. Cabaret Seth Gaaike- H.O.T.: 20.30 uur. „Variatie op een Oidl- pouscomplex" (Nieuwe Komedie) (J). Kleine Schouwburg Rijswijk: 20.15 uur. Chansons door Liesbeth List m.m.v. Trio VRIJDAG 26 MAART Kon. Schouwburg: 20.15 uur. „Mooi yreer vandaag" (Haagse Comedie) (J). Kloosterkerk: 20 uur. Collegium Musicum Limburg o.l.v. Jet Somers m.m.v. Jeugdkoor Don Bosco en Jean Wolfs, orgel. Dillgentia: 20.15 uur. Cabaret Seth Gaalke- ma (J). H.O.T.: 20.30 uur. „Variaties op een Oldl- pouscomplox" (Nieuwe Komedie) (J). Amlcitla: 20.00 uur. Voordrachtavond door Roosje Driessen (J). Theater In de Steeg: 21 uur. „Avondkle ding niet gewenst" (Cabaret Salvo) (J). Theater PePiJn: 20.30 uur. Solocabaret Hessel de Wal (J). Kleine Schouwburg Rijswijk: 20.15 uur. „Rijswijk Knollentuin" (Cab. Rients Gratama) (J). APOLLO: Dinosaurussen regeerden de wereld (14) 12.15-2.30-7.00-9.15. zat. en zon. 12.15-2.3^-4.45-73)0-9.15. Hombre (18) vrij., zat. M.A.S.H. (18) TOO-TIS-'JYO0 zori.9 ?»-^15- 9.30. CAMERA: Koningin voor duizend-«ha gen O2.15"-8.15. CINEAC: De woestijn leed (a.l.) 9.30-11.30-1.30-3.30-5.30-7.30-9.30 zon. 11.30 enz. The Birds (18) zat. 24.00. CITY: Mi ra (14) 2.00-6.45-9.15 zon. 1.45-4.15-6.45-9.15. COR SO: De avonturiers (18) 2.00-8.00. DU MIDI: De non van Monza (18) ma: tot en met vrij. 8.15 zat. zon. 7.00-9.30. Sjors. Sjimmle en de gorilla (a.l.) zat., woensd. 2.00. Aladln en de wonderlamp (a.l. zon. 1.00 Philips en ziin paard (a.l.) zon. 3.30. EUROCINEMA: Pation DJ) zat, zon., woensd. 4.00-8.00 ov. dag. 2.00- (a.l.) zat. zon. woensd.e".30VaFLORA^Vrou wen die elkaar beminnen (18) 2.30-7.00-9.15 zon. 2.00-4.30-7.00-9.15. Poker met pistolen (18) vrij., zat. 24.00. KRITERION: Trlstana (14) 3.00-7.00-9.30 ZOU. 1.30-4.00-7.00-9.30. Hekapop- pin' (18) vrij., zat. 24.00. METROPOLE: Wo men in love (18) 2.00-8.00 zon. 2.00-5.00-8.00. ODEON: Ryan's dochter (14) 1.30-7.30. OLYMPIA: Dokter is een liefhebber (18) 2.00-8.00. PASSAGE: Dwars door de vuurli nie (14) 12.00-2.30-7.00-9.30 zon. 1.45-4.15-7.00- 9.30. REX: Gil en Sterf (18) 9.30-11.30-1.30-3.3O- 5.30-7.30-9.30 zon. van 1.30 af. Betoverende eilanden (a.l.) zon. 11.30. ROXY: De 5 gete kenden (18) ma. tot en met do. 2.30-8.15 vrij., zat., zon. 2.30-7.00-9.15 Maaste, gladiator van Rome (18) zat. 24.00. De 3 Stooges en Hercules (a.l.) zon. 12.00. ROYAL OP ZOL DER: Sartana (18) do. tot en met zon. 2.3ft- 7.00-9.15 ma. lot en mei woensd. 2.30-8.0U. Desperado's (18) vrij., zat. 24.00. SEINPOST: Je geld of je leven (a.l.) 8.15 zon. 2.00-8.15 STUDIO DE LUXE: Candy (18) 2.15-7.15-9 30 zon. 1.30-4.30-7.15-9.30. STUDIO 2000: The ar rangement (18) do., vrij., ma., di.. 2.00. Zo. 4.00. Elke av. 7.0U-9.30. Di. av. geen voorst Sjors en SJImmie op het pirateneiland (a.l.) zat. zon. 1.30. Woensdag. 2.00. DE UITKIJK: Brie leden „Samen Sterk'' in damfinale HAZERSWOUDE Het is niet uit gesloten, dat de voorzitter én de secre taris van de 25-jarige damvereniging „Samen Sterk" zich plaatsen bij de laatste acht, die gaan strijden om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Districts Dam Bond. Voorzitter Leen Dorseman en secreta ris Jan Fase behoeven uit de resterende wedstrijd slechts remise te halen, om tot die eindstrijd door te dringen. Real Madrid pas na rust langs Cardiff City LONDEN Met PSV hebben zich voor de halve finales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars geplaatst: Reah Madrid (totaalscore van 21 tegen Cardiff Clt.v) en Chelsea (•12 tegen FC Brugge). I)e ontmoeting tussen Manchester City en Gornik Zabrze bleef ook in de verlenging on beslist, omdat de Engelsen er slechts in waren geslaagd de achterstand van 20 te niveUeren. Chelsea, dat wegens blessures een drastisch verjongd elftal het veld moest insturen, dankte uiteindelijk aan die samenloop van omstandigheden de eind overwinning op FC Brugge. De club van Frans de Munck had in België de eerste ontmoeting met 20 gewonnen. Chelsea kwam voor 46.000 toeschouwers in het eigen Londense stadion tot een zelfde produktie dankzij doelpunten van de voor het eerst sinds lange tijd weer opgestelde Houseman en Osgood. In de verlenging tenslotte bleek het grotere uithoudingsvermogen van het verjongde Chelsea doorslaggevend. Dat werd u"- gedrukt in een tweede treffer van Os good en een doelpunt van Baldwin, ge maakt In resp. de 117e en 119e minuut. Manchester City en Gornik Zabrze zullen in een extra wedstrijd moeten uitmaken welke van de twee clubs het viertal voor de halve finales mag vol- Aantrekkelijk De Poolse club, die de eerste wed strijd op eigen terrein met 20 had gewonnen, verloor gisteren de uitwed strijd met dezelfde cijfers. In de verlen ging werd niet gescoord. Ondanks de striemende regen en het spekgladde veld speelden de teams voor 32.000 toe schouwers een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Manchester City volop aanviel en Gornik voor de uitvallen vrijwel ge heel vertrouwde op de eenzame spits Lubanski. De Poolse international, weer hersteld van zijn blessures, voldeed voor treffelijk aan die opdracht. Geheel al leen ontregelde hij de Britse defensie en kwam driemaal oog in oog te staan met Manchester-doelman Healey. die slechts met desperate reddingen zijn doel schoon hield. Met twee doelpunten in evenzovele minuten in het begin van de tweede helft heeft Real Madrid de tweede wedstrijd tegen Cardiff City met 20 gewonnen. Maar Real Madrid, zesmaal winnaar van de „echte" Europa-Cup en dit jaar voor het eerst „verbannen" naar het tweede toernooi, heeft meer dan vijfen veertig mlputen vergeefs getracht de zwaai' versterkte verdediging van de leiders van de Engelse tweede divisie open te breken. Cardiff, vertrouwend op de overwinning van 10 van de eer ste ontmoeting, trok alle beschikbare mankracht voor het eigen doel samen en liet Brian Clark als een eenzame voor post in het gebied rond de middencirkel achter. Deze taktiek was slechts voor

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11