jawel ^kiócSoii/ïci/itt MARIE-CECILE MOERDIJK: Wij, heren van Zichem -de postgiro antenne RADIO VANAVOND RADIO MORGEN Mensen in Honduras Voetbal op tv nog altijd meest bekeken .IZZQ&üJMi. Mireille 70 PAGINA 2 DINSDAG 23 MAART 191 Niet op het oude spoor TV"A de verwachte mislukking van 1 overleg tussen christen-democraten P.A.K.-parlijen hangt een nieu' antithesepolitiek in de lucht. Dat wil zeggen, een deel van de christen-demo cratische politici (vooral te vinden in de Anti-Revolutionaire Partij) zou het i het liefst over de boeg gooien, nu „links" gehoor heeft gegeven aan groepen haar front, die nooit van toenadering met de confessionele partijen hebben wil len weten en tactisch alles eraan gelegen vonden om de K.V.P. c.s. in de armen van de V.V.D. te drijven. Maar de antithesepolitiek heeft getals matig alleen zin, wanneer de christen democratische partijen gedrieën aan een regeringsmeerderheid zouden kunnen ko men. Waar dit een weinig reëel denk beeld lijkt, zou het voor de Nederlandse kiezer dus moeten neerkomen op óf een linkse minderheidsregering of een min derheidsregering van de christen-demo craten. Een weinig florissant denkbeeld voor een periode, waarin grote problemen op gelost moeten worden. Anders MAAR ook inhoudelijk zijn er verschil lende redenen om het stuk van de oude antithesepolitiek in het Nederland van 1971 niet opnieuw op te voeren. Deze antithese berustte immers op de tegen stellingen christenen contra niet-christe- nen en met zeer duidelijke verschillen van beide groepen op vele hoofdpunten van de urgente politiek. In de Partij van de Arbeid, P.P.R. en P.S.P. werken tegenwoordig betekenis volle groepjes christenen en bij de V.V.D. en D '66 is het al niet veel anders- De christen-democratische partijen staan tegenover de kerkgenootschappen veel zelfstandiger dan vóór 1940. zodat het scheppen van een nieuwe antithese wei nig zinvol zou zijn. Men zou dit zelfs programmatisch niet gemakkelijk meer kunnen forceren, daar iedereen weet hoe met een beetje goede wil programmatisch er best een verkie zingsakkoord tussen de christen-demo cratische partijen en het progressief ak koord van Den Uyl c.s. tot stand had kunnen komen. Op heit gebied van de belangrijke sociaal-democratische politiek bijvoorbeeld liggen de programs van de Partij van de Arbeid en de Katholieke Volkspartij zeer dicht bij elkaar. Ter zake van D '66 en de christen-democratie is dat al niet veel anders. Daarom ook is niet alleen het streven naar herleving van de voormalige anti thesepolitiek een onwezenlijke zaak, maar ook het scheppen van een nieuwe antithese, cüe Verschillende politici in Nederland zo vurig begeren: de polari satie die Nederland verdelen zou in twee fronten: éón duidelijk socialistisch front en een neo-liberaal front met hoogstens aan weerszijden daarvan nog wat extre mistische groepjes. Wie zegt dat het verwerpelijk is om de Nederlandse burgers in politicis op te delen onder christenen en niet-christenen, moet om dezelfde programmatische rede nen begrip ervoor hebben dat enkele miljoenen kiezers weigeren „ja" te zeg gen tegen wat bijvooorbeeld Nieuw Links of de V.V.D. op het gebied van de maat schappijvernieuwing aan suggesties ge lanceerd hebben. Op de wip U\E groef van én de liberalen én het socialistisch denkend links, is dat de christen-democratie op die manier op de wip blijft zitten en daardoor de zoge noemde duidelijk blokkeert, die met ver wijzing naar landen met een eenvoudiger politiek bestel wordt aanbevolen. Maar tot de dag van vandaag geldt, dat de eenvoudiger methodiek van de politiek in die andere landen nog steeds niet tot rijkere oogst geleid heeft, wan neer men onder oogst het algemeen be lang en het rechtvaardig welzijn van alle burgers verstaat. En op de dag van van daag geldt, dat bij het programmatisch overleg en vooral vóóroverleg bij diverse Nederlandse partijen echte bereidheid om samen te werken ontbroken heeft. Dit alles mag voor de Katholieke Volks partij geen aanleiding zijn zich, hetzij van bevriende zijde of dpor haar geble ken tegenstanders, weer op het oude spoor van de antithesepolitiek te laten dringen. Deze politiek heeft thans zin noch bestaansrecht; de partij van Veringa en Van der Stee heeft programmatisch een duidelijker gezicht dan sinds lange tijd het geval is geweest. Door zich in te laten met reminiscen ties aan dc oude antithesepolitiek zou zij dat gezicht alleen maar minder duide lijk maken. Dilemma in Vietnam ZO president Nixon van de V.S. ooit gedroomd heeft dat hij als een groot president de Amerikaanse en wereld geschiedenis zou ingaan, dan zou hij nu kunnen vermoeden, dat dromen bedrog zijn. Zo hij ooit gehoopt heeft, dat hij zich veilig en met behoud van de status- quo uit Vietnam kon terugtrekken, dan moet hij nu wel gaan vrezen, dat hoop niet altijd werkelijkheid wordt. ..Feit ia, dat de Noordvietnamese trbepen, met het genie van Dién Bien Phqe. generaal Giap, achter zich, be kwaam de Zuidvietnamese poging om de Ho Tsjl Minhroute te controleren, hebben verijdeld. Uit het gevechts verloop is niet gebleken, dat de Zuid vietnamese troepen, hoewel versterkt met Amerikaanse luchtsteun, opge wassen zijn tegen de Noordvietnamezen. Dit was nochtans de kern van de „Vietnamiseringspolitiek", die het de Amerikanen zou veroorloven om zich militair uit Zuid-Vietnam terug te trekken. Voor president Nixon betekent dit een groot dilemma. Vermindering van het Amerikaanse troepental in Zuid- Vietnam, zal de kwetsbaarheid van het Zuidvietnamese leger verhogen. Terug komen van eens gedane toezeggingen is dan wel geen onmogelijke, maar wel een politiek zeer moeilijke zaak om nog maar te zwijgen van een eventuele ver sterking van de 'Amerikaanse militaire macht in Zuid-Vietnam; zowel in als buiten de V.S. neemt de afkeer van de Vietnampolitiek van Washington bijna met de dag toe- De halfslachtige politiek om zowel duif als havik te sparen begint zijn iet wat dubieuze resultaten af te werpen, die wellicht bepalend zullen zijn voor Nixons historische reputatie als presi dent van de V.S.; waarschijnlijk wordt hij te zijner tijd opgeborgen in het vak van Harding, Coolidge en Hoover. ,Met vrouwelijkheid meer mans dan met Dolle Mina" NEDERLAND I Vanavond zendt de KRO-televïsie de voorlopig laatste aflevering uit van de Vlaamse tv-serie „Wij heren van Zi chem". In deze aflevering wordt dui delijk, dat Herman Coene nooit pries ter zal worden: hij heeft immers zijn eerste kus gegeven! Broer Lewie krijgt een baantje op een drukkerij in het nabij gelegen Averbode. Zijn va der vindt, dat hij nu voldoende op de maatschappij is voorbereid. Er is nog meer gebeurd in het gezin van boer Coene: Zijn dochter Liza is er met de schilder vandoor gegaan. Overigens raakt Herman Coene nog verwikkeld in een flamingantische manifestatie. Hij heeft zich al jaren geërgerd aan autoriteiten, die zelfs op' vaderlandse herdenkingsfeesten alleen maar Frans wensen te spreken, en bijt venijnig van zich af. De Vlaamse televisie is intussen vrijwel gereed met de opna- men van een nieuwe serie van zes afleveringen van „Wij Heren van Zi- Ingrijpende veranderingen in het leven ehem". De KRO overweegt deze nieu- van twee personen uit de Heren van we serie in het volgend seizoen in Zichem: De Witte, die gaat werken op Nederland uit te zenden, KRO Ned. I een drukkerij, en Jef de smid, wiens 19.13 uur. vrouw is overleden. De concertzangeres en pro motor van het volkslied, Ma- rie-Cécile Moerdijk, geboren uit Vlaams-Waalse ouders in bet Zeeuwse Zuiddorpe. kon al vloeiend het notenschrift lezen op een leeftijd dat an dere meisjes nog spelen met pop en springtouw. Omdat haar ouders conservatorium- geschoold waren, lag het voor de liand dat dochterlief ook zou kiezen voor de mu ziek, 'vooral omdat haar stembereik op de kleuter school reeds vier octaven bleek te omvatten. Marie-Céciles muzikale vor ming begon in 1952 bij Ruth Horna, en werd voortgezet op het Venezolaans conser vatorium van Caracas bij de Weense professor Grossmann. Daarna startte haar carrière als concertzangeres. Een reis naar Latijns-Amerika gaf echter een onverwachte wending aan die muzikale loopbaan, toen zij tijdens een anthropologische expeditie in de binnenlanden onder meer in contact kwam met de In dianen, en zodoende gefasci neerd raakte door de volks muziek in het algemeen en het volkslied in het bijzon der. Avontuurlijk als zij is, en mede door de in haar ontwaakte belangstelling voor het volkslied, bereisde Marie-Cécile Moerdijk 50 landen, waar ze 700 volks liedjes noteerde, bijgevolg zes talen vloeiend spreekt, zich in 23 talen kan behel pen, en liedjes zingt in 43 talen. Haar huidig werkter rein is zeer uitgebreid en haar dagrooster overbelast. Ze is onder meer directrice van „Nederlandse Vereniging voor Volkszang", docente aan het conservatorium te Maas tricht en geeft cursussen in volksliedkunde aan volksho gescholen. Voorts maakte Ma rie-Cécile in de loop der ja ren bijna duizend radio- en televisie-uitzendingen, veer tien elpees en weet ze zo waar nog tijd te vinden voor het schrijven van boeken en het organiseren van volks liedfestivals hér en der in, den lande. Hoe dringt een vrouw, die een soort muziek brengt die niet zo maar een-twee-drie gemeengoed van het grote publiek wordt, door tot de micro-kosmos van de Gooise kijk- en luisterwereld? 'qïk ben helemaal niet door gedrongen. Radio en televisie zijn- doorgedrongen tot rfgij'Y zegt Marie-Cécile zelfverze kerd. „Ik heb me nooit er gens aangeboden of gesollici teerd. De mensen zijn steeds naar mij gekomen, vandaar dat ik er voor mezelf van overtuigd ben een nuttig lid van de maatschappij te zijn. Mijn talent ligt, volgens mij, in het verschijnsel dat ik op het podium steeds weer moeiteloos de mensen mee kan krijgen. Daarom hanteer ik de stelregel, dat als je talent hebt gekregen de mensen ervan moeten kun nen profiteren. Ik vraag me nooit af: wat zullen de critici Journaal KRO •19.05 uur: Felix de kat 19.13 uur: Wij heren van Zichem 20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Brandpunt special •21.55 uur: NOS 10.45 uur: Schooltelevisie AVRO 17.00 uur: Viltstift 17.05 uur: Het wonder der natuur NOS 18.35 uur; Fabeltjeskrant 18.45 uur: Journaal 18.55 uur: VorwartsPSV (eerste helft) Paul Vlaanderen 22.45 uur: Mensen in Honduras •22.55 uur: Journaal TELEAC 23.00 uur: Wiskunde NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag 19.45 uur: Pol. partij CPN 19.55 uur: CelticAjax (in de pauze samenvatting VorwartsPSV) •21.45 uur: Socutera 21.50 uur: Staatsloterij 21.55 uur: •Wét-strijd •22.25 uur: IJshockey •22.55 uur: Journaal 19.10 uur: Kunstsignalering AVRO 19.30 uur: Toppop •20.00 uur: Journaai 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Mireille Mathieu 21.55 uur: Televizier •22.45 uur: Journaal TELEAC 22.50 uur: En frangais NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Geheimen der zee 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Sted. Museum 75 ji Bluesy muziek van| McCann 21.40 uur: Info •2,2.05 uur: Journaal HILVERSUM I litieke Partijen: 18.13 Uitzending ij van de Arbeid. RADIO EN TV WISTEN HAAR WEL TE VINDEN ervan vinden. Nee, de vraag die ik mezelf altijd in mijn werk stel is: wat willen de mensen graag horen, wat willen de mensen graag le zen? Ik pas me zo gezegd aan, doch doe bepaald geen concessies door een ander persoon te worden." Toch wordt Marie-Cécile Moerdijk wel eens een ander persoon,. .Om te tonen dat zij méér kan, kruipt zij af. toe in de huid van colora- tüürzè'riëeres Maria Celias. „Om volksliedjes te zingen heb je slechts een stembereik van één octaaf nodig. Nu kun je moeilijk tegen het publiek gaan zeggen: jongens, denk eraan, ik zing met gemak vier octaven, ik ben klassiek van oorsprong en ik zing opera. Dat kan niet. Daarom heb ik het de mensen laten horen." Marie-Cécile heeft haar carrière in haar eentje opge bouwd. Een staaltje van vrouwelijke emancipatie, een vrouw die haar mannetje staat in een wereld waarin voornamelijk Adam aan de touwtjes trekt. Een artistieke Dolle Mina? „Helemaal niet. Ze hebben me er wel voor gevraagd. Dat heb ik toch niet nodig, zei ik. Ik ben een zeer geëmancipeerde vrouw, ik ben al jaren zelfstandig en alles gaat uitstekend. Dolle Mina's trekken wel de aan dacht, maar niet op een vrouwelijke mander. Waarom met spandoeken de straat optrekken, als je als vrouw speciale methoden hebt om een nagestreefd doel te be- reikeh. Ik heb mijn rijbewijs binnen een week gekregen, ofschoon er een wachttijd van zes weken was om al leen maar examen te kun nen doen. Ik heb telefoon gekregen ofschoon er een wachttijd was van drie maanden. Waarom? Omdat ik een vrouwelijke brief zond aan de directeur van de PTT. Ik schreef: „Geachte heer, ik ben een vrouw alleen. Ik vind het heel erg vervelend om 's nachts alleen te zijn, want je weet nooit wat er kan ge beuren. Stel je voor dat ik de politie niet kan bereiken, als er gevaar is. Ik neem aan dat u het niet prettig zou vinden als er iets met mij zou gebeuren, doordat de PTT er de schuld van was dat Ik de politie niet kon waarschuwen. Prómpt viel enige dagen la-- ter een brief in de bus, per soonlijk* door de directeur van de PTT gesclirèven met de volgende inhoud: „Me vrouw, het is mij een genoe gen er op toe te zien. dat u binnen een week telefoon aansluiting krijgt." Daarom ben ik ervan over tuigd dat die zogenaamde emancipatie niet met pro testborden of stoeremetho den bereikt kan worden. Wanneer een vrouw is ach- tergestoten, ligt dat aan haar zelf. Ik ben het levend be wijs van die-stelling. Ik kom overal in. en ik heb bereikt wat ik wilde, zonder de Dol le Mina uit te hangen." HILVERSUM I muziek, (gr). (7.2! ïaliteiten). TROS: 8.O1 NCRV: 14.10 (S) 1 heidsvoorlichtingTrzake. HILVERSUM I (S) Dag Ochtendgijmnas- informatie. (ca. 7.33 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 (S) Dag woensdag (vervolg). 9.00 VARA-radioweekblad voor de woensdagochtendgevarieerd programma met om 9.35 Waterstanden: om 9.40 School- Kolfiepauze. 12.00 (S) Licht strijkorkest. 1 Goede wijn behoeft geen kras: oerftsmuzlek°PlTM CNie,u'ws.J Wil 1 A :en. 13.25 Speelruimte, gevarieerd progr ca. 13.45 Gesproken portret; reld; (S) Flatbewo hoorspel: om ca. 15.40 Een grote naam toen: profiel in muziek; om 16.00 Nle om 16.03 In mijn tijd. gesprek; om ca. In de Toonzaal: muziek voor de jeugd. (S) J^lcljt ensemble (gr). 17.25 (S) T HILVERSUM III AVRO: ^9.00 Nieuws. 9.02 Van Meet 1 10l06 Arbeidsvitaminen: popj .2.03 Zet 'm op: licht plat L3.00 Nieuws.) 14.00 Nieu 15.00 Nieuws. 15.03 Mus BELGIE 124 n 12.00 Nieuws, mededelingen richten. 12.08 Intermezzo. 12.15 Satirisch p i gramma. 12.55 Buitenlands persoverzicll 13.00 Nieuws en schouwburgprogrammil 13.20 Dansmuziek. 14.03 Schoolradio. 1'" Voor de- jeugd. 14.50 Koorzang. 15.55 Voor jeugd. 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte 17.00 Nieuws 'en mededelingen. 17.15 programma. 17.35 Weegschaal. RIJSWIJK Mr. M. G. van de Kaa, algemeen secretaris van het Neder lands Christelijk Ondernemersverbond in het midden- en kleinbedrijf, is per 1 juli a.s. benoemd tot hoofd der af deling gesproken woord van de NCRV. ADVERTENTIE inruim 2300 postkantoren kunt u contant geld oonemen! dds makkeujk! De korte film van Piet Out „Mensen in Honduras", die de KRO-televisifc vanavond uitzendt, geeft een beeld vaa het leven op het platteland van Honduras De levensomstandigheden daa. zijn verre van ideaal, zij gelden ei genlijk voor de gehele situatie in Zuid-Afrika. Veel menser: zien zich gedwongen stukken land te bezetten om aan eten te komen. Ook de situatie op de bananen plantages, waar inmiddels wel gemechaniseerd wordt gewerkt, is voor de arbeiders weinig hoopvol. Hun verdiensten zijn ronduit slecht. De bisschoppelijke vasten actie zal dit jaar o.a. steun ver lenen aan één van de projecten in Honduras, waarmee getracht wordt de landbouwers vertrouwd te maken met nieuwe, meer ef fectieve methodes bij het produk- tief maken van hun grond KRO Ned. I 22.46 uur. HILVERSUM (ANP) Sport- eu amuseinentprogramma's behoorden ook in 1970 tot de meest bekeken televisie programma's. Dat de zendgemachtigden bij hun programmering in 1970 nog een duidelijk onderscheid maakten tussen het eerste en tweede net, blijkt uit het feit, dat het meest bekeken program ma op Nederland II („Ha die Heintje" op oudejaarsavond) nog altijd een kijk dichtheid had die 7 procent lager lag dan die van nummer twintig op de lijst van meest bekeken programma's op Nederland I. De gemiddelde Nederlander kijkt on geveer vijf avonden per week gedu rende 2.5 uur naar de televisie. De ge middelde kijkdichtheid voor een pro gramma op Nederland I bedroeg hel afgelopen jaar 26 procent, de gemid delde kijkdichtheid voor een program ma op Nederland II 17 procent. Voetbalwedstrijden nemen de eerste vijf plaatsen in op de ranglijst van meest bekeken tv-programma's in 1970. De finale om de Europacup tussen Cel tic en Feijenoord haalde een kijkdicht heid van 82 procent en een waardering van 86. Op de tweede tot en met vier de plaats komen de door de tv uitge zonden thuiswedstrijden van Feijenoord tegen Estudiantes de la Plata (kijk dichtheid 79 procent). Vorwarts Berlin en Legia Warschau. Op de vijfde plaats komt de wedstrijd AjaxArsenal, die het tot een kijkdichtheid van 74 pro cent bracht. Zesde werd de uitzending van het Grand Gala du Disque Popu laire (73 procent) en zevende hét we reldkampioenschap schaatsen voor he ren met 72 procent. Op de lijst van meest bekeken programma's komen verder nog een voetbalwedstrijd (Feije noordUt Arad) en verschillende af leveringen van „Een van de acht" (VARA) en ,,'t Schaep met de 5 poten" (KRO) voor. De meest bekeken programma's op Nederland II brachten het tot veel ge ringere kijkdichtheden. „Ha die Hein tje" kreeg een kijkdichtheid van 57 procent, de uitzending „Kijkt u ook Gouden trompet voor Arnhems wonderkind (Van 0 s correspondent) ARNHEM Na een zilveren trompet heeft de 16-jarlge Arn hemse Rini Schreljenberg, die de artiestennaam Marty voert, nu ook een gouden trompet. Hij kreg deze gouden trompet van de Amerikaanse trompetfabriek, die ook de eerste trompet, de zilve ren. leverde aan dit Arnhemse wonderkind. De waarde bedraagt f 12.000,-. De zilveren trompet, die Rini tot dusver bespeelde en die ook met de hand vervaardigd werd, heeft een waarde van f4.000,-. Marty's ster blijft intussen nog steeds schitteren. Na het dave rend succes, dat hij had met zijn maanserenade", die bijna een gouden plaat opleverde, komt Ri ni Schreijenberg binnekort met weer een nieuwe single op de platenmarkt „Ave Maria". Met de opbrengst van de platen betaalt hij gedeeltelijk de kosten van zijn conservatoriumstudie in Groningen, waar hij een van de jongste leerlingen is met zijn 16 jaren. Rini Schreijenberg is muzi kaal altijd een van de vlugsten geweest. Op z'n derde jaar was hij al trommelslager in de drum band van Arnhem-zUid en toen hij vijf jaar oud was tambour- maïtre.. Vanaf zijn zevende jaar speelt hij trompet. Komend najaar zal de Arnhemse trompettist, die zondagavond nog in de KRO-radiorubriek „Muziek a go go" te beluisteren was, wat vaker voor de Hilversumse zen ders Optreden. Hij gaat dan o.a. spelen in de Woodhouse-show, dat betekent minstens vier tot vijf uitvoeringen per week. We heb ben dus naast Heintje met de gouden stem, Marty met de gou den trompet. (ADVERTENTIE) (rdAVcl' vanavond" 56 procent en de finale van het wereldkampioenschap voetbal tus sen Brazilië en Italië 54 procent. Een en ander blijkt uit een overzicht van de meest bekeken programma's in 1970 van de afd. studie en onderzoek van de NOS. Op zaterdag 19 september 1970 zond de A.V.R.O,-te levisie het eerste gedeelte uit van een tour de chant, die de populairste zange res van Frankrijk, Mireil le Mathieu, enige maan den tevoren in het Am sterdamse Concertgebouw had gegeven. Vanavond krijgen de kijkers het tweede gedeelte op het scherm. Uiteraard wordt Mireille weer begeleid door een eigen combo en een vocaal trio onder lei ding van Gilbert Roussel. Men hoort de Franse chansonnière onder meer in „La première étoile",. „Vivre pour toi", „Toi. moi, nous"., „Pardon moi se caprice d'enfant" „Valse bleue" en „Y'ai gardé l'accent". De samenstel ling en regie van het pro gramma „Mireille '70" heeft Theo Ordeman. AVRO Ned. II 21.10 Er viel veel te kijken gisteravond maar weinig te schrijven. Allemaal se riewerk van een vertrouwd garnituur De documentaire over de duivelssnellf vrouwelijke autocoureur en voormalit Bunny van Playboyclubs Liane Enge- man hebben we nochtans laten schieten voor de tweede uitzending van het pro gramma Ik en de ander. In dit rollen spel onder de psychologische leidin van drs. Schlamilch werden de deelne mers tegenover elkaar in een conflict of een ontmoeting geplaatst om vervol gens na verdediging van eigen stand punt en gevoelens zich te verdiepen Ir de positie van de ander. Het doel r dit alles is een antwoord te vinden of- de vraag hoe we met de ander omgaan Vooralsnog zijn we daar niet diep onder de indruk, omdat zoal geen las tige situaties dan toch doodgewoon las tige mensen werden neergezet. Altruïs me tegenover dit soort mensen neer op zelfondermijning. Zo lieten d( heren zich niet verwijderen voi loket, waar een heer zich voordrong: de dames echter wel, gewoon omdat zi tegen vriendelijke brutaliteit niet opge wassen zijn of er geen herrie om den hebben. De psycholoog moet niet leren hoe met lastige mensen te gaan, maar moet lastige mensen leren zich- te gedragen. Er is niemand mee gediend om hinderlijke mensen overal hun zin in te geven, zelfs niel de hinderlijke mens, omdat die zich anders nooit leert aanpassen. Het ge sprek moeder-dochter deed sympathie ker aan, maar of er nu altijd psycholoog nodig is om de moeder zo ver te krijgen, dat zij zich in de plaati van de dochter indenkt en vice versa, dat wagen we te betwijfelen. We taster de waarde van de psychologie niet aan maar wel het wetenschappelijke geko ketteer met simpele wijsheid. Kortom, dit programma moet zijn vorm i houd nog krijgen. Hier en Nu bracht detaillisten in dej strijd tegen grossiers, die in Makro- zelfbedieningsvorm de kleinhandel hel brood uit de mond stoten. Het zoveelsle conflict om de klant in deze wereld Beide partijen stellen in hun recht staan. Hier helpt zelfs geen rollenspel meer, want als men zich in elkanrf standpunt verplaatst, dan staan op nieuw beide partijen in hun recht Ad Int

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2