AVANTIKAMPIOE Vlag in top bij RCL en Ter Leede BIJNA 1200 DEELNEMERS AAN 2de BRAASSEMLOOP Lange reis nadelig voor De Treffers Commissie zet mes in Stompwijkse problemen Leiden str tijdens jeu&w atletiekmiddag .Indo en karate e*aJsffei»oorzaal LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MAART 1971 eindelijk i Bijna twaalfhonderd man maakten gistermiddag de kuitspieren los tijdens de tweede Braassemloop, die werd gewonnen door Ruud de Vos uit Castrlcum. ALKEMADE Door de ijsvereniging ..Alkemade" was de inzet van de lente benut voor het organiseren van de 2e Braassemloop. Na het sncces van vorig .laar had het bestuur alle vertrouwen in het welslagen van dit sportieve evene ment. Een prestatieloop ovef drie af standen n.l. 3 km. voor kinderen tot en met 10 jaar; 6 km. voor jongens en meisjes van 11 tot en met 15 jaar alsmede voor dames senioren en 9 km. voor heren senioren en heren vetera nen. Deze wandeltochten werden onder zeer ideale omstandigheden gehouden en ongetwijfeld hebben de deelnemers (sters) daarbij genoten van de schoon heid der natuur langs de oevers van het Braassemermeer welke in zijn ge heel het parcours vormde van '-deze alleszins zeer geslaagde prestatieloop» Zondagmiddag om 12 uur" "precie"3 werd het startsein gegeven waarbij niet minder dan welgeteld 1186 deelnemers aan de start verschenen. Niet alleen was er voor alle deelnemers een erelint beschikbaar, dank zij de medewerking van ruim vijftig plaatselijke midden standers was er tevens een groot aantal .rijzen beschikbaar voor de eerst aan komenden. Dit was tevens de reden dat er reeds direct flink aan getrokken werd en door lopers als Ruud de Vos uit Castricum en Janni Akerboom uit Roelofarendsveen werd het peloton reeds spoedig uit elkaar gerukt. Uiter aard was en ook grote belangstelling van toeschouwers voor dit kleurrijk ge- De uitslagen waren tenslotte als volgt: heren senioren: 1. met wisselbe ker: Ruud de Vos uit Castricum: 2. Bert Smits uit Sassenheim; 3. Martien v. d. Hoorn, Ter Aar. Dames senioren: 1. met wisselbeker: Jannie Akerboom uit Roe lofarendsveen: 2. Hetty van Rijn, Roelof - lofarendsveen; 3. Marjan v. d. Berg uit Ouderkerk a.d. Amstel. Jongens tot en met 15 jaar: 1. Emiel Visscher, Amster dam; 2. Herman Sportel. Alphen aan den Rijn; 3. Rob Schrama, Roelof arendsveen. Meisjes tot en met 15 jaar: 1. Heieen Berndsen, Leimuiden; 2. Ans v. d. Hoorn. Ter Aar: 3. Yvonne Baas. Weteringbrug. Veteranen heren: 1 P. G. van Alphen. Amsterdam; 2. Fuijk, Amsterdam; 3. Smits, Langeraar. Vete ranen dames: 1. Mevr. Bollen-Mulders 'Oude''Wetering: 2." M^Vtouw '"BOlletii- Rodwijk,rPyfle Wctgijjngj, 4b n| iia 70. zorina 22—33. carla 52— 59. baccara 38-57. nordia 31—40. sonora 23— 27. coral princess 34—36. motrea 33. faberge 32. Spanish sun 23—28. roswltha 19—20, forsy- thiatakken 24—45. p. st.; anemonen 80—105: blauwe druifjes 29—53; freesia's 85—315; iris- da. paul richter, olaf. bellona 145-165. pres. kennedy, rose* Copland 170—195. dubbele tul pen 120—165 per bos. HAZERSWOUDE Juniorenteam r-k mavo won van prot. chr. mavo HAZERSWOUDE Het juniorente- am van de R.-k. Mavo-school „Christus Koning" heeft in een voetbalwedstrijd in het gemeentelijk sportpark de colle ga's van de protestants-christelijke ma vo uit Hazerswoude-dorp met 10 ver- Leon v. d. Werf zorgde met een fraaie kopbal voor het enige doelpunt. De wedstrijd gold als een voorbereiding op het schoolvoetbalttoernooi., dat om streeks Pasen irt i Ailphörf l dan <dè Aijn plaatsheeft. Aanstaande woensdag, om 16.45 uur, oefent het voetbalelftal van de protestants-christelijke mavo tegen dat van de protestants-christelijke Ma- ranatha-school uit Boskoop. Vijfde baan HTC in mei in gebruik HAZERSWOUDE De Hazerswoud- se Tennis Club is met haar 341 leden een. van de grootste sportverenigingen van Ilazerswoude. Tijdens de in het Michelshuis gehouden jaarvergadering bleek dat uit het jaarverslag van secre- tarresse mevrouw Th. J. P. Grashuis van Hoogen, die een ledenbestand van 257 senioren. 78 junioren en 6 jeugdle den opsomde. In het bestuur van HTC. dat dit jaar het eerste lustrum gaat vieren, slechts een mutatie: de heer N. H. Boukema legde zijn functie van algemeen adjunct neer en de heer J. Schreuder nam zijn plaats in. Voorzitter J. Boers deelde mee, dat het sportcomplex van HTC op 5 ..april. weer wordt opengesteld. De vijfde tennisbaan zal waarschijnlijk in mei in gebruik kunnen wordgn geno- HAZERSWOUDE Na de promotie is ook de kam pioenstitel door AVANTI veroverd. In een bijzonder specta culaire wedstrijd speelden zij het - nog versterkte - Wibats volkomen van tafel. Goed aangemoedigd door een grote schare van Avanti's jeugd konden zij al zeer spoedig de kampioensvlag hijsen. De Hagenaars waren niet tegen al dat geweld opgewassen. Zij „ontkwamen" uit de hel van Ha- zerswoude met een forse nederlaag. Alleen Leo Straathof had een partij verloren. Wim van Steenbergen- en Jan van Wetten waren ongeslagen gebleven. Avanti 2 bleef ook op het goede spoor. Nu wonnen zij met 7-3 van Reflex. Fase, De Ruyter en Pannebakker wonnen alle drie twee keer en waren ook triomfator in het dubbelspel. Alle drie verloren Misschien dat de lange reis naar Maastricht De Treffers parten heeft gespeeld, maar de vleugels van Maas vogels klapperden ditmaal kwieker dan in Roelofarendsveen. Daarnaast heeft de Limburgse club nog alle kans op een van de ereplaatsen in de promotiehoofd- klas en dit hebben zij duidelijk waarge maakt. Zij scoorden snel 20 en de overwinning van Kees Vesseur op Hey- gele ontmoedigde hen niet. Het werd 51 en nog eenmaal stonden zij een partij af. Nu verloor Heygele van Jac ques van Ruiten. Maasvogels maakte er toen een eind aan en liep uit naar 7-2. De laatste wedstrijd was een prestige- strijd tussen Jacques van Ruiten en Geersheuvel. Na een zeer lange partij trok de Veender aan het langste eind en beperkte de schade tot 3-7. De Tref fers 2 heeft het ook moeilijk gehad. Het puntloze NOAD zorgde bijna voor een verrassing door hen een punt af te snoepen. Hans van der Zwet was at tent en won driemaal, maar Jos van der Veer liet zich eenmaal verrassen. De resultaten van Leo de Jong vielen bitter tegen, hij won niets. Het derde team heeft de kansen op behoud van de plaats in de overgangsklas laten lig gen. Zij verloren met 73 van Aloysius. Koos van Beek won tweemaal. Hans Mom eenmaal en Piet Warmerdam bleef zonder winst. Toch werden enkele feestjes gevierd bij De Treffers. Het vierde team met Wout Heemskerk. Ton Hoogenboom en Jos van der Meer werd kampioen in de le klas. In de vierde klas werden de lauwertakken gepakt door team 10. waarin Ko en Matthé Rietbroek, Jip en Hein Hoogenboom I de punten scoorden. Na de 100 overwinning op TOV 4 konden ook de meisjes (3e team) van De Treffers zich kampioen noemen. Ook feest dus voor Mieke Vol water, Ellen Hölscher en Irma van 't Hart. Docos Het Leidse team heeft in Rotterdam i de strijfl om de tweede plaats niet met j I winst kunnen afsluiten. Twenty One Up won wederom met 6-4. In Bussingh en Tuinenburg hadden de Rotterdam- 1 mers sterke krachten, die tegen L'Ami Van Veen en Van der Klaauw opgewas sen waren. Het Leidse drietal wist wel van de derde man Crielaard te winnen en het dubbelspel op hun naam te schrij ven. Zij zullen nu nog zware strijd moe ten leveren om niet door Wibats of AMVJ 2 van de derde plaats te worden verdrongen. Ook de junioren van DO- COS speelden tegen Twenty One Up. Zij deden het minder goed dan de senio ren van de Leidse klub. In deze wed strijd werd het 7-3 voor de Rotterdam- T.O.V. De Noord wijk ers moesten er flink tegenaan in 's-Hertogenbosch, waar Ne ver Despair vele middelen gebruikte om werd een laaiend felle strijd, waaruit Ted van der Ploeg als overwinnaar te voorschijn trad. Toen het 4-4 was moest hij aantreden tegen de kopman van de Bossenaren waarvan hij nog nooit had gewonnen. Willems venvachtte een ma tige strijd, won de eerste game met 21-17, gaf de 2e game uit handen met 24-22 en kwam in de beslissende game tot de ontdekking dat Van der Ploeg op dreef raakte. De Noordwijker won ge makkelijk met 21-14. Daarna scoorde Rudy Alkemade zjjn enige overwinning. Hij won met 21-11 en 21-19 van Schre ven en stelde de zege voor TOV veilig. Ted van der Ploeg bleef ongeslagen en had een goed aandeel in het dubbelspel, dat - zeldzaam - door TOV werd ge wonnen. Derde man Peter Turk won ook eenmaal, hg boekte dit resultaat tegen Wentink. Het juniorenteam ver loor in dezelfde stad met 6-4 van Vice Versa. Peter van der Berg en Wij- nands wonnen ieder tweemaal, Goof van der Hoorn bleef met nul overwin ningen ver achter. Steeds Vooruit De Warmonders zijn op bezoek ge weest bij Treffers in Bovenkarspel. Hun overwinning daar kostte de tegenstan ders de plaats in de Overgangsklasse. Nol Sikking was weer de grote man bij Steeds Vooruit, hij won zijn drie partijen vrij overtuigend. Nora Boxter- m"-> bleef daarbij maar iets achter. Zij f tweemaal en hielp Nol uitstekend bi.i net dubbelen. Het was maar goed dat zij dat wonnen, want Nelly van Rijn moest opnieuw met lege handen naar huis. Zij heeft enkele winstkansen niet kunnen benutten. Al met al heeft Steeds Vooruit nog goede kansen om op een bijzonder goede - in het eerste landelijke jaar - derde plaats te eindigen. R.T.C.Den Burcht De strijd tussen RTC en Den Burcht is alleen in de beginfase spannend ge weest. Peter Frank verloor van Joop Wagenaar, Otto Verkerk won van Piet van Es en Pi-t van de Raadt moest de eer aan Cor 'Bouwmeester laten. Maar na het- dubbel;-dat door Den Burcht werd gewonnen en de stand op 2-2 bracht, vielen de klappen. Bouwmeester won van Frank en Joop de Wage'naar speelde een bijzonder goede partij tegen zij van Koos de Bruyn. In Hazerswoude werd nog een groots wapenfeit gebot Het meisjesteam werd kampioen in groep A van delljke meisjeskompetitie. Het won met 10-0 van het Dell DHC. Lize Smits, Els Vreeburg en Elly Pannebakker k nen zich nu gaan opmaken voor de grote finale om Nederlandse titel voor meisjesteams. Het jongensteam i Avanti komt steeds beter in vorm. maar tegen koplo Kluis kon het niet tot winst komen. Na een 5-2 voorspa vonden de Limburgers het welletjes. Zij wonnen de laat drie partijen en sleepten er nog net een gelijkspel Theo Louwer en Peter Streng hadden toen ieder tweerr gewonnen. Jan Korver deed dit eenmaal. lukkig van start gegaan. Het werd krappe 2-3 nederlaag tegen VW. Commissaris en Dineke Klein-Heu wonnen ieder een enkelspel maar m< ten de tweede tegenstander de ten. Ook het dubbel werd verloren, heren van Play Fair krijgen het moeilijk. Zowel het eerste als twe team verloren deze week. Play Fai met 8-2 van Gossima 4. waarbij An Heuzen de winstpartijen scoorde Play Fair 2 met minimaal verschil Docos 4. Hier was Jan de Koning beste met twee winstpartijen. Jos V, ken en Harry Heuzen wonne een. Beide teams moeten waarschijn degradatiewedstrijden spelen on eerste klas-plaats te verdedigen. i TOV te a Het 750—870, A II I 970—1160. C I 379—430. C I 150—175. v. d. eerden 160—185. aladim 250—300, bellona 180—200. pax 200—220. kees nelis 220— 245. br star 115—130, bing crosby 160—185. Copland 180—200. narcissen 90—165. hyacinten LEIDERDORP Vijfenvijftig minu ten lang hebben de zenuwen bij RCL op hoogspanning gestaan. Toen echter in de 55e minuut Kees Hoogervorst met een magnifieke kopbal de Leiderdorpe naars de leiding gaf was er geen hou den meer aan. Dolgelukkig vielen de spelers elkaar in de armen. Trainer Dweelaart na afloop over deze treffer die RCL het kampioenschap opleverde: ..Ik heb nog nooit zo'n prachtige treffer gezien. Als tijdens een van de wedstrij den van Sport in Beeld zo'n doelpunt zou vallen werd dat zeker zeventien maal herhaald. Het doelpunt betekende in feite het enige hoogtepunt van deze rommelige wedstrijd. De zenuwen spraken duide lijk een woordje mee en slechts zelden is het tot aannemelijk spel gekomen. De vreugde was er na afloop van de ont moeting niet minder om. Op het veld nog werden de spelers toegesproken door Heemskerks burgemeester Van der Haave. Als kampioensbeloning kregen alle spelers een trainingspak aangebo den. Ook bij de RCL-kantine was het gisteravond groot feest. Van daaruit startte om ruim half zeven een rondrit door het dorp. Na enkele toespraken op het gemeentehuis ging de tocht vervol gens richting Hoogmade, waar werd gedineerd en verder gefeest. Aanwezig op deze avond waren de spelers met wederhelften plus het bestuur. Het kampioensfeest, waar ook de supporters en andere elftallen aanwezig zullen zijn. zal gevierd worden op 14 mei. TOGR—ARC 3—3 (2—2). Een bijzonder levendige en sportieve wedstrijd waarin TOGR hard gevochten heeft om met een overwinning het de gradatiegevaar kleiner te maken. Voor al in de eerste helft heeft Altior de toon aangegeven. Na rust werd de strijd nog heviger. Een hoog tempo dat het kijkspel zeer aantrekkelijk maakte. Oosterom liet in de laatste minuut de kans op de overwinning liggen, toen hij een (na een schot van Vellekoop) van de paal terugstuitende bal over schoot. Scoreverloop: Krijgsman 01, Rans 1 1, Schuitemaker 12, L. Pruit 22, N. Pruit 32, De Jeu 3—3. TAVVUnicum 12 (01). Zelfs de tegenstanders van TAVV waren het erover eens, dat een gelijk spel meer in de lijn van de verhoudin gen had gelegen. „We hebben te veel geluk gehad", aldus een uitspraak van een van de Unicumspelers na afloop van de wedstrijd. Een sportieve wedstrijd waarin beide ploegen zich tot het uiterste hebben gegeven. Scoreverloop: Van Oosterom 01, Servaas 11, Van Oosterom 12. DUINOORDKATWIJK 2—0 (1—0) Hoewel Katwijk het overgrote ge deelte van de wedstrijd de beste papie ren in handen heeft gehad moest het toch het hoofd buigen. Halverwege de eerste helft viel de eerste grote steek, toen Varkevisser bij een hard schot de bal uit handen liet glippen. Katwijk kon hier, ondanks schoten van Jan Plas en Kees Guyt niets tegenover zetten. Vooral in de laatste vijftien minuten heeft Katwijk flink aan de bel getrok ken. maar de marge van twee doelpun ten bleef. SVOW—HAZ. BOYS 1—2 (1—0). SVOW heeft de kans gemist om Ha- zerswoudse Boys de das om te doen. In de eerste helft toonde het zich welis waar vooral qua techniek de meerdere, de verdediging liet slechts een doelpunt toe. Deze openingstreffer viel in de 20e minuut toen Jaap Verhoeven een voor zet van Jan van Heek ineens op de slof nam. Een fraaie kans op de gelijkma ker kreeg Rini v. d. Wetering, maar vanaf de penaltystip joeg hij de bal rakelings naast. Na rust een iets harde re strijd die dank zij de uitstekende leiding van scheidsrechter Van Dam niet uit de handen liep. Hazerewoudse Boys was het nu dat de toon aangaf. Een voorzet van rechts benut door Pos, betekende in de 20e minuut de gelijk maker. Vlak voor tijd was het dezelfde speler die een keihard schot op doelman Pim van Tol loste. Via de SVOW- doelman caramboleerde de bal het doel KOUDEKERK—DUNO 0—1 (0—0). Vijf minuten voor tijd viel het doek over Koudekerk. Een prachtig doelpunt van DUNO maakte in één klap een einde aan al het zwoegen van het Koudekerkse team. Fraaie kansen zijn er overigens voldoende geweest. Vooral in de beginfaze. Boelé knalde rakelings langs en ook Snatersen moest in de paal en lat zijn meerderen erkennen. Scheidsrechter Bergan uit Katwijk leidde de wedstrijd voortreffelijk. OEGSTGEEST—NSU (0—0). Zoals bijna de gehele competitie het geval is geweest, stak ook tegen NSU doelman Van Aalsburg in een uitste kende vorm. Drie minuten voor tijd tastte hij echter, na eerder fraaie red dingen te hebben verricht, onfortuinlijk mis bij een vrije schop. Het doelpunt dat invaller Van der Valk tien minuten na rust scoorde leverde Oegstgeest daarom niet meer dan een gelijk spel op. TER LEEDE—De ZWERVER 3—1 (0 1). Op het Rotterdamse Zwart Witterrein is zaterdag de beslissing gevallen. Enige duizenden bezoekers waren getuige van een zenuwslopend maar sportief duel. waarbij de kansen schijnbaar voor De Zwerver het beste waren. Vooral de eerste helft kwam van de Kinderdijkers het beste aanvalsspel. Maar Ter Leede beschikte over een prima verdediging waarbij vooral opviel het geweldige werk van de 35-jarige Henk Thijssen. Het begin was zeer zenuwachtig. De opbouw bij Ter Leede was bijzonder goed, maar eenmaal voor het doel ont brak de afmaker. In de 13e minuut kwam P. de Jong goed opzetten en tikte het leer over naar De Pauw. Met een geweldig schot lag de bal in het Ter Leededoel. Toch kwam Ter Leede terug maar Sluymer kon een hem geboden kans niet benutten. De tweede helft bracht veel meer kracht bij Ter Leede. In de 14e minuut was Boot juist ver vangen door J. Keuning. Deze trok de bal direct goed voor. De bal kwam tegen de lat en voor de voet van Nanne Sluymer, die beheerst scoorde (11). De Zwerver zette alles op alles en Ter Leede kwam geheel in de verdrukking. In de laatste minuut bracht de paal redding bij Ter Leede voor een keihar de kogel van Lodder' Toen kwam de verlenging. Reeds in de 2e minuut brak „Jantje" Keuning door alles heen en passeerde ook netjes de Zwerverdoel man (2—1). Bij de aftrap was Harskamp uit zijn doel, maar Thijssen kon het schot van Slagboom wegkoppen! Bij een tegenaanval werd Sluymer aan het been gewond en moest even later per ambulance naar het ziekenhuis. Hans Blom nam zijn plaats in. De zenuwen waren hoog gespannen, maar scheids rechter Bos wist alles keurig te regelen. Met wanhopige uitvallen probeerde men om gelijk te komen. Heel kort voor het einde was het weer de kleine Keuning die de bal aftroggelde en voor de voeten van Blom deponeerde. Deze gaf toen met een harde loeier de ge nadeklap aan De Zwerver (3—1). Parkeerterrei n vrachtivagens LEIDSCHENDAM Op de agenda van de commissie ad hoe voor Stomp- wyk komt een groot aantal wensen van Stompwijkers in behandeling. Over de busverbinding Leidschendam-Stompwijk wordt in het cominissiestuk aan de raad gezegd dal de N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland door een te geringe bezetting de buslijn Nootdorp- Wilsveen-Leidschend"!. - ilompwUk vorig jaar de frequentie terug heeft moeten brengen. De bus van Nootdorp naar Stompwijk moet aansluiting geven op lijnen naar Den Haag en Leiden en kan daarom het cenlrum van Leidschendam niet ingaan. De buslijn van Nootdorp over Leidschendam naar Stompwijk wordt nog steeds met verlies geëxploi teerd. De gehele Dr. van Noortstraat zal opnieuw worden bestraat. Tevoren zul len echter de „slechte plekken" in de straat worden weggenomen. Verder heeft het Hoogheemraadschap van Rijnland medegedeeld er in principe mee te kun nen instemmen dat de riolering achter de Dr. van Noortstraat wordt aangeslo ten op de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Stompwijk. De verlichting in de Van Santhorst- straat zal met 8 lichtmasten worden uit gebreid en de bestaande openbare ver lichting zal, dank zij de binnenkort te arriveren hoogwerkersinstallatie, een goede onderhoudsbeurt krijgen. Een aansluiting op het Leidschendamse telefoonnet is volgens de PTT onmoge lijk. Stompwijk is op korte afstand van de centrale in Zoeterwoude gelegen en voor aansluiting op de Leidschendamse centrale zou de kabellengte veel te lang worden. Telefoonaansluitingen zullen In Stompwijk in de toekomst echter vlotter afgewikkeld worden, omdat ln Zoeter woude een nieuwe centrale zal worden gebouwd. Een uitbreiding van de cen trale in 1972 zal dit bespoedigen. Bij de reorganisatie van de brand weer, die op het ogenblik in discussie is, zal ook het vestigen van een dépen dance in Stompwijk worden overwogen. Het vrachtautoparkeerprobleem zal mis schien kunnen worden ondervangen door een terrein aan de Meerlaan bereikbaar te maken voor vrachtauto's. Als half april de bestelde machine voor het trek ken van wegstrepen is gearriveerd zal zo spoedig mogelijk worden begonnen met trekken van een onderbroken witte streep op de as van de Stompwijkseweg/ Dr. v. Noortstraat. De gevraagde vang rail bij het pand Stompwijkseweg 33 zal alleen kunnen worden geplaatst op de rand van de beschoeiing hetgeen aan zienlijk duurder zal zijn dan de 30, per meter van een normale vangrail Binnenkort zal toch aan de gemeente raad een krediet hiervoor worden ge vraagd. De commissie komt onder voorzitter schap van wethouder H. J. Bunnink donderdag 25 maart om 20 uur in open bare vergadering bijeen in de aula van de school aan de Dr. van Noortstr. 89. Het Zoeterwoudse team heeft kampioensvlag inmiddels gehesen, hoefde er zelf niet eens voor te srppi Tegenstander DSB kwam niet opda: maar inmiddels waren de pittige neke Koek, Marian van der Helm Henry van Teylingen voor hun konk renten onbereikbaar geworden. Pit keert dus volgend jaar weer terug de eerste klas. LEIDEN Het zondagmiddag? gramma in de Groenoordhal voor i C en D-klassers liet enkele goede i taten zien. Marian Bruinsma (AV Leid liep zich als A-meisje naar ei plaats in de finale 60 m horden in 9.9 De sprintsters Thea v. Wetten en Mar Biegstraaten (beiden van de Batai lieten op de 60 m een tijd van resp. en 8.1 sec. afdrukken. Els Wink (AV Leiden) boekte een resultaat door een 400-m.-tijd sec 800-meterloopster Ria Kens (Bataven) liep een uitstekende tijd 2.24 5. Nicoline v. d. Hocke (Bataven) digde als 2e op de 1500 m in 5.07.3. Bij de heren leverde Bert Pauw Holland) een reeks goede presta 800 m C 2.01.8; een geweldige verspi van 6 39 m. hoog 1.65 m.; 2e plaats fi 60 m horden 9 sec. Arie v. Tol finishte als eerste bij de 800 r een tijd van 2.01.3 en Gerard Brug! (Bat V als derde bij de C-klassers 2.01.8 sec. Mark van Vliet. de_ye£lbeIovende. junior van de. AV~"Holland werd "7e het polWioog met een sprong var Cor Karbier (AV Holland) sprintte naar een 3e plaats in de 60 m-finale; snelste tijd van die middag was Op de 1500 m heren B werd Rot Strik (Bataven) met een ruime v sprong le in de uitstekende Uid 4.00.8 sec Een eerste plaats in de klasse was voor ziin elubgenoot mens v. Roode In 4.08.2 sec. Ook in de D-klasse eindigden Bat? in de voorste gelederen Jeroen v. R< en Piet de Jong werden resp. 2e en Tan Hendriks (Bat t vocht zich naar 3e plaats in de 3000 m. heren D in 9 Gerard Bakker (derde links) met zijn kampioenen eerste herenploeg, tweede herenploeg en damesploeg. Jan van Wetten, Els Vreeburg, Liesbeth Smits. Aart Jan Pannebakker (met pet), Elly Panne bakker, Lou Fase. Leo Straathof, Gert Jan de Ruiter en Wim Steen bergen. Otto Verkerk. Hgt werd 5-2 door winst van Piet van Es op Van der Raadt. Inmiddels was hel toen rond elf uur geworden en Den Burcht drong daarna niet meer aan. RTC won tenslotte ge makkelijk met 8-2. Beide teams zijn nu «Voor promotie kansloos. Twee teams van STH/TSB blijven voor. Het dames team van RTC verloor van Docos 1. Mevr. Boogert won tweemaal en mevr. Zwetsloot eenmaal en zodoende werd het 7-3 voor de Leidse dames. Ook RTC heeft kampioenen in de gelederen. Het derde team, bestaande uit W. Pet, K. van der Meer en W. Hoogenboom ein digde bovenaan in de derde klas en promoveerde naar de tweede klas. Dat de toekomst van RTC verzekerd is be wezen de pupillen. Klaas Petten. Mar tien Kuipers, Fred Blok en Nanno Kok werden kampioen in de Pupillen- klas (tot 13 jaar) door een 6-4 over winning op De Treffers. NSSS Nu kampioenschap en promotie voor NSSS* binnen zijn is de strijdlust ver minderd. Voor de eerste maal werden zij naar het tweede plan verwezen en stelde tegenstander WV zich veilig voor promotie naar de overgangs klas. Alleen Bert van Paridon bleef overeind, hij kwam als beste uit de bus met twee overwinningen. Nelly Elstgeest won eenmaal en met Bert het dubbel spel. Na een 3-1 voorsprong verliep de stryd wel ongunstig voor NSSS. Kees Berg verloor evenals Nelly Elstgeest met 21-19 in de derde game, PLAY FAIR In de strijd om de vierde tot zevende plaats om het Nederlands kampioen schap is Play Fairs damesteam onge- LEIDEN. Zondagmiddag werden de Grote Zaal van de Stadsgehoon de schoolkampioenschappen judo karate 1971 van „Sportschool Lui gehouden. De publieke belangstell was overweldigend. De heer H. A. v. Polan'en, van „Sportschool Luiten", opende een toepasselijk woord de kampio schappen. Voor de eerste keer in de schiedenis van de sportschool werder karatekampioenschappen gehouden, werd door ruim 400 deelnemers in a tien klassen gestreden. De uitslagen waren: Klasse 1: 1. I. de Vries; 2. O. Bakl klasse 2: 1. E. Luiten; 2. E, Koorer klasse 3 1. P. Wijling; 2. P. v. d. Lu klasse 4: 1. W. Fakkel; 2. E. de J( klasse 5: 1. R. de Bruyn; 2. F klasse 6: 1. C. Lantrok; 2. W. Kromh klasse 8; 1. A. Mom; 2. H. Hofman: klasse 9: 1. F Kleyn; 2. B. vap P. klasse 10: 1. A. v. Hemert; 2. P. Mof klasse 11: 1. G. Guiaux; 2. H. Labnr: klasse 12: 1. De Kleyn; 2. A. Giibels klasse 13: 1. S. Vadja; 2. R. van Wes klasse 14: 1 P. v. Venetieën; 2. S. Cl Jong Ade na zege op Athene bovenaan OUD ADE De damessenioren Jong-Ade speelden gisteren hun uitw stryd tegen Athene op het Stokroos' in Den Haag. Na de zaalhandbalcoir titie was het begin van de wedstrijd Na 10 minuten slaagde Cobie Geest erin het eerste doelpunt te s Jong-Ade was duidelijk sterker, het geluk zat niet mee. Paal en lat den diverse keren een doelpunt weg. In de 15e minuut scoorde C« v. d. Geest wederom en Trees vai stelde de ruststand op 30 voor Ade. Na de rust verslapte Jong-Ade zins, maar Athene kon niet tot komen. Plonie Olijerhoek vergrootte voorsprong tot 50. In de laatste mi ten wist Athene de eer te redden, de eindstand van de wedstrijd werd. Bij het begin van de tweede 1» van de veldhandbalcompetitie staat .fa Ade op de eerste plaats. Overige uitslagen: Meisjes-asp. M.| Jong Ade 66. Het bestuur van Jong-Ade wijst leden erop, dat er morgenavond maart) GEEN training is in het Dofl

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4