Wereldrecord wankelt tijdens loop Monsels TEYLINGEN BUIGT VOOR DE RIDDER Danaiden op derde plaats MÜNCHEN Fluks juist gelijk Top blij met remise Mutaties in top lawntennisbond Tartantrofee voor Mieke Sterk Blauw-Zwart pakt punt tegen HBS SPORTBIJLAGE MAANDAG 22 MAART 1971 LEIDEN Eddy Monscls gaat de do» omcnde zomer ook jaren op het 100- iuil» eterrecord. De kersverse kampioen op meter indoor heeft zijn doel op de ntelbaan tót dusver niet kunnrn reiken in verband met zijn studie, hter recordhouder Heemskerk, die 3 achter zijn naam heeft staan, tnoet lotisels genoegen nemen met een ge telde tweede plaats met 10.4. Monsels: „Ik ben student geologie. Als steeds gesteld dat ik drie van de zomermaanden in Spanje vertoef praktijk. Je bent dan in de meest gelegen gebieden. Als training ga je ^rg op. berg af. Voor je conditie is dat 'ht. Dit jaar ligt het even anders. -T twee maanden haal ik mijn kan- of' daats. Dan blijf ik in Nederland. Ik v.": UTRECHT Tijdens een rustig ver- Open algemene ledenvergadering van e Koninklijke Nederlandse Lawn-Ten- lisbond heeft de heer Van Hoegee za- hdag in Utrecht de voorzittershamer Tergedragen aan de voormalige secre- •ris-penningmeester, de heer C. R. leek (Amsterdam). De heer M. Dikker Amsterdam) neemt de post van- secre 's-penningmeester over. laar atletiek of ipische Spelen, mits ik afgu',. Ta 'ord door Suri- Ik heb al een keer aan die Spelen meegedaan. In Mexico. Ik be reikte er de kwartfinale, maar het brengt grote probelemen met zich mee. Het slaat een gat in je studententijd, waardoor je jaren achterop raakt. Nu ik me kan concentreren op de buitenwedstrijden zit het er wel in dat ik dat record ga breken. Vooral omdat ik nu goed overwinterd heb dank zij die indooratletiek. Voor de korte af standen zal dat zeker positief uitvallen. Ik ga ook meer trainen. Tot dusver trainde ik drie dagen anderhalf uur. Het maximum heb ik nu gesteld op 4 maal V/s. Dat is nog altijd minder dan anderen. Men ziet het als luiheid dat ik er niet zoveel voor doe, maar het kan gewoon niet anders." 23-jarige Monsels, die van plan is over drie jaar terug te keren naar Suriname, heeft al een sneltrein achter zich staan, zodat de NV Holland de aansluiting met de sprinttop niet be hoeft te gaan missen: „Mijn broertje Sam komt dan hier studeren. Zijn beste tijd is 10.5 seconde, waarmee hij de snelste is in het koninkrijk". Jan Preenen LEIDEN. Eddy Monsels heeft zaterdagavond een bijna geslaagde aanval gedaan op het wereldrecord 60 meter heren. Het Surinaamse lid van de A.V. Holland veerde over het rotan in de Grocnoordhal, die dank zij de slechte organisatie van de K.N.A.U. niet al te best was bezet, dicht naar de Monsels' „schaduw" was de Belg Hubert, die leek stil te staan toen de donkere atleet op de finish afsnelde; 6,5 drukte de jury voor hem af. In Sofia zou hij er Europees indoorkampioen mee zijn geworden; Valeri Borsov had in de Bulgaarse hoofdstad nu aan 6,6 voldoende om de titel te grijpen. De gebrilde Monsels keek bepaald niet door een ge kleurde bril toen hij na afloop relati verend opmerkte: „De baan is hier veel sneller dan in Sofia. Bovendien is mijn tijd met de hand opgenomen. Dat scheelt gauw één- of tweetiende seconde". Een kleurentelevisie, de dagprijs tijdens het kwartet wedstrijden om de Tartan Tro fee, verdiende hij er om onbegrijpelijke redenen niet mee. Egbert Nijstad, die- het indoorseizoen aanvankelijk voor zich gesloten achtte, besloot op het laatste moment toch naar Leiden te komen. Met de Belg Salve liep ook Nijstad op de 3000 meter naar een recordverbetering; met een tijd van 7.57,3 werd hij de eerste Nederlander, die onder de acht minuten bleef. Salve, die in de voor laatste bocht moest afhaken, miste met 7.57,8 ternauwernood het Belgische re- cord van Emile Puttemans. Maar al bleef Nijstad dan zo'n vijf seconden boven zijn vorige prestatie (8.02,8), het was 'n raad sel dat hij, ten koste van Monsels, voor de tweede maal met een teevee naar Arnhem ging. „Ik vind die 6.5 van mij beslist op een hoger niveau liggen dan die pres tatie van Nijstad, te meer daar ik zo dicht achter het wereldrecord zit". Rezen er dus vragen rond de dagpremie,.de toekenning van de Tartan Trofee aan de beste atleet, atlete tijdens dc indoor- kamp, liet geen ruimte voor vraag tekens. De vijftienhonderd gulden kostende „droomtijd" van de Russen Borsov en Pankratov. die het wereldrecord koesteren met 6,4 scc. Monsels, die tot voor zaterdag 6,7 genoteerd had staan op zijn prestatielijst, eve naarde in de serie en de halve finale reeds het nationale record van Piet Tamminga. De explosie kwam in de finale. „Het grootste bezwaar was voor mij altijd dat ik in Neder land geen tegenstanders had. Nu voelde ik na veertig meter nog iemand naast me. Dat zet je aan tot meer snelheid". prijs werd door jhr. mr. A. Feith uitge reikt aan Mieke Sterk, koningin op de sprint en de horden. De Arnhemse had overigens wel alles mee. Wilma v. d. Berg, de Udense express, heeft zich niet in de zaal laten zien. Politieman Nijstad, die zijn teeveebezit zo soepel verrijkt, zou ongetwijfeld eindoverwinnaar zijn geworden, ware het niet dat hij eenmaal verstek liet gaan. De bezetting was ove rigens toch niet al te sterk zaterdag avond. Haico Scharn kweet zich van zijn militaire verplichtingen en de Cross des Nations had de damesnummers aanmer kelijk doen devalueren. Niettemin moes ten zes records eraan geloven. Behalve de verrichtingen van Nijstad en Monsels viel in het oog de 60 meter hordenrace van Hans van Enkhuizen, die tweemaal zijn record brak. Egbert Nijstad beëindigt zijn recordrace tegen de Belg Satoe- Eerst noteerde hij 8,0 rond en in de finale snelde hij naar 7,8 sec. Frans Nusse, die zich in Parijs bij de jeugd kampioenschappen reeds onderscheidde, zwiepte nu met zijn polsstok over het jongensrecord van clubgenoot Schrijn- ders. AAC'er Nusse kwam met 4.15 m tien centimeter hoger. Boogman van Hellas kwam bij de jongens A tot 1.96 m. Emaus van AWOG kwam op de 1500 m jongens A tot 3.57,4. Ron van Wilgen verpulverde het zesde record bij het ver springen door na 7.19 m neer te komen. Evenaringen van records werden be werkstelligd door Ron van Wilgen (60 m jongens A in 6,8) en Bert Krijnen, die met zijn polsstok officieel wel tot 4.50 m reikte, maar eerst na vijf pogingen de 4.55 m bedwong. Tenslotte waren daar ook evenaringen van v. d. Goolberg en Lokin, respectievelijk op de 400 meter (48,7) en de 60 meter jongens A (6,8 sec). Goede préstaties werden tevens geleverd door Spartaanse Marga Kortekaas, die het kogelstoten won met 12.94 meter en 's middags door de junioren J. Karreman van De Bataven en Martin v. d. Hoorn van Holland, die respectievelijk het ver springen (5.78 m) en de 1500 m (4.05,7) Al met al kunnen we concluderen dat indooratletiek ook in Nederland een grootse toekdfnst heeft. De KNAU heeft •.indertijd een sterke «et gedaan door de» demontabele baan, waarvoor mogelijk ook internationale belangstelling zal komen, aan te schaffen. Jammer blijft het dat aan de onderdelen publiciteit en representatie door de Atletiek Unie wei nig aandacht wordt besteed. Sponsor Minnesota heeft er ernstig over nage dacht de overeenkomst met de K.N.A.U. te verbreken. De verbintenis bleef ge handhaafd, ondanks het feit dat de samenwerking alles te wensen overlas: Publiciteitschef v. d. Bosch: „Als Minne sota zich had teruggetrokken zou de K.N.A.U. de martelaar zijn geweest Dat zou ons alleen maar schade hebben be rokkend". SASSENHEIM. Teylingen heeft kansloos moeten toezien hoe S.J.C. de volle winst meenam naar Noordwijk. Hoewel Teylingen bij vlagen zelfs duidelijk boven de tegenstander uitstak, heeft het niet eenmaal een beslissende bres in de S.J.C.-verdediging kunnen slaan. Groot aandeel in deze succesvolle strijdmethode leverde doelman De Ridder. Voor hem was in deze ont moeting een glansrol weggelegd. Hij was de man die de stormloop van Teylingen steeds op sublieme wijze wist te keren. In het begin heeft deze Noordwijkse doelman de handen slechts sporadisch in werking behoeven te stellen. Het S.J.C. dat in deze periode sterk opdrong, maar slechts weinig gevaarlijke mor ten vloeiden uit de noeste arbeid de voorhoede voort. Teylingen raakte niet in paniek maar veegde steeds be kwaam de achterhoede schoon. Zelf gaf het, toen eenmaal de eerste storm was geluwd, een duidelijk visitekaartje af. .Basis vormde de 33e minuut. Weyers tikte een voorzet op maat van Jac. v. Kesteren met een kopbal juist over de lijn. Teylingen, geprikkeld door deze ach terstand, kwam hierna volledig op dreef. Een aanvalsgolf beukte onophoudelijk op de Noordwijkse veste maar meer dan een achttal corners leverde het reuze-offen sief niet op. In de laatste seconde wist Henny Zoet uit één van deze corners met een kopstoot te scoren, doch de scheidsrechter floot gelijktijdig het rust- signaal. Ook na rust heeft Teylingen de dienst uitgemaakt. Met man en macht echter bleef S.J.S. zijn voorsprong ver dedigen. Zelfs de Teylingenverdedigers verlieten hun post om aan het bombar dement deel te nemen. Niets hielp. In alle standen bracht doelman De Ridder redding. Zelfs een groot aantal corners in de slotfaze van de strijd leverde de Sassenheimers geen enkel punt op. DOCOS—HVV 1—0 In een meer spannende dan fraaje wedstrijd heeft DOCOS een gelukkige zege behaald op het H.V.V. In de begin- faze leek H.V.V. beslist iets sterker en dit kwam vooral tot uitdrukking na ruim een kwartier spelen, toen de Haagse linksbinnen Reuter in een fraaie scoringspositie toch doorschoof naar rechtsbinnen v.d. Gun. De DO- COS-keeper H. Rosier kwam in gesla gen positie maar het schot van v.d. Gun werd door de staander van het DOCOS- doel gekeerd. Dit was voor DOCOS het sein om de strijdlust te verhogen.Na ruim een half uur spelen kwam op nieuw gevaar van de DOCOS-linker- vleugel toen Stan v.d. Meel na een solo de bal toespeelde aan Peter Dubbelde- man, die de naar voren gekomen DO- COS-halfspeler Koos Hoogeboom lan ceerde en deze met een fraaie treffer de H.V.V. keeper Gephard onhoudbaar passeerde. Na de rust, bleef DOCOS in de eerste tien minuten het spel beheer sen. maar H.V.V. wist toch het spel te verplaatsen door sterk op te dringen. H.V.V. miste bij- diverse pogingen de afmaker en ook de strijd tegen het uithoudingsvermogen begon een rol te spelen bij de Residentiebewoners Zij wisten geen vuist meer te maken. Zoet, oog in oog mei S.J.C.-doelman De Ridder. Spel. LisseDelft 00 Een bijzonder tamme wedstrijd waar- n zowel Spel Lisse als Delft slechts sporadisch de tanden hebben ontbloot. Spel. Lisse dat weliswaar technisch vaar diger optrad dan de Delftenaren startte het eerste kwartier zeer hoopvol doch uit de voetbalschoen kwam niet meer dan i handval corners. Meer leven in het spel kwam er in de 25e minuut toen Verhage na een voorzet over rechts, aan legde. Een bliksemsnelle reactie van doelman Lefeber maakte een abrupt ein- lan de Delftillusies. Ook Spel. Lisse stevende enkele malen via knappe staal- van Gerard van Beek tot ver over de zestien meterlijn. Het kompas van Ge rard Oude Velthuis en A ad Hoogkamer bleek echter van slag af te zijn. Na rust een doortastender Spel. Lisse waarin Johan Elfering, vorige week goed op dreef tegen Ajax 3, Aad Hoogkamer verving. Gevaarlijk werd Spel. Lisse niet voor het Delftdoel, maar voor eigen doel. Dorus van der Zwet speelde terug op Leo Lefeber maar een van de Delftse aanvallers was rap ter plaatse om toe te slaan. Ook nu weer bracht de Lisser- doeiman op voortreffelijke wijze redding. Delft heeft het laatste kwartiertje met de rug tegen de muur gestaan. Een schot van Gerard v. d. Poel langs de uitgelopen doelverdediger Wils ging door onbesui6t schieten zonder succes de ether in. Ook tien minuten voor tijd zat het geluk Spel. Lisse niet mee. Tot drie maal toe knalden Gerard Oude Velthuis en Ge rard van Beek in de richting van de op de grond liggende Delftsedoelverdedi- ger en evenveel malen kwam doelman Wils als winnaar uit de bus. WASSENAAR Voor de rust een vrij matige vertoning doordat beide ploegen slecht plaatsten. HBS speelde vooral ver dedigend goed. Opvallende speler in de HBS-voorhoede was P. Luinstra. De Blauw-Zwartverdediging liet voor rust echter geen steek vallen. Na kwa er vaart in het spel. Na zes minuten nam HBS op for tuinlijke wijze de leiding door Berresford toen de verdedigers Van der Drift en Van der Spek elkaar in de weg liepen. Blauw-Zwart sloeg fel terug. Uit een corner kopte P. Donath rakelings naast. Ook R. v. d. Ham had weinig geluk met zijn schoten. Gevaarlijker werd het Blauw-Zwart spel toen in de vijftiende minuut Kamphuis werd vervangen door S. v. d. Ham. In de 25e minuut plaatste S. v. d. Ham over het middenveld naar Timmer. Deze legde aan en via het been van P. Donath scoorde Blayw-Zwart te gen. Een fraaie scoringskans kreeg R. Timmer. In vrije schietpositie knalde hij de bal echter tegen de lat. AlphenDHL 30 ALPHEN AAN DEN RIJN Een duizendkoppig publiek is er in het sport park De Bijlen gistermiddag getuige (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Dat de zege van ZKC op Luto afgelopen zondag geen uitschieter is geweest, heelt De Danaïden gistermiddag aan den lijve ondervonden. Met het kleinst mogelijke verschil bleven de Leidcnaren tegen degradatiekandi daat ZKC juist aan de goede kant van de score. De Danaïden startte met wind tegen, hetgeen geen al te grote handicap bleek. Annelics van Nierop gaf haar ploeg reeds na vier minuten de leiding. Nog geen minuut later stond de gelijkmaker al op het scorebord, toen Wim Wijgman een doorbraak afrondde (1—1). Drie minuten later was het Sander van Unen, die met een diagonaal schot ZKC op één punt zette, maar ook nu deden de gasten er niet lang over tot de gelijkmaker te komen. Ed Koenders benutte een strafworp. Na het vrij sensationele begin, kwam er na de tiende minuut in beide aanvallen de klad in. Weinig krachtsverschil karakteriseerde de periode tot de 33e minuut, waarin niet gescoord werd. Ook nu vielen de treffers vlak achter elkaar. Toen Marian Gerritsen ZKC voor het eerst aan de leiding bracht, liet de Danaïdengelijkmaker niet lang op zich wachten. Achter de korf schoot Wim Brugman een minuut later 3—3 in. Nadat Trudy Kok een doorbraak niet kon afronden, deed Gerard Nap het even later beter, toen hij zijn ploeg uit een doorloopbal op 43 bracht. Nadat hij nog een opgelegde kans had gemist, ging de rust in. Na de hervatting leek De Danaiden de zaak al snel te willen forceren, toen Erik Filemon en Aad van Nierop »n resp. de tweede en de vijfde minuut de marge vergrootten tot drie doelpunten (6—3) Ciska Peter veroorzaakte een strafworp, waarmee specialist Eddy Koenders wel raad wist (64). Vervolgens moest de Leidse defensie, danig in moeilijkheden, ook een strafworp weggeven, wat 6—5 betekende. Bert Addink was de schutter. Een treffer van Wim Brugman in de 22e minuut had het keerpunt kunnen zijn. maar arbiter Hofmann keurde deze treffer af. ZKC putte hieruit kennelijk inspiratie en ging in de aanval veel enthousiaster te werk dan het zwak combinerende Leidse aanvals- kwartet, dat er niettemin in slaagde te scoren. Dat was na 35 minuten toen Wim Brugman een doorbraak afsloot met een treffer, die beslissend bleek (7—5). De spanning werd nog even ten top gevoerd, toen Willy Nieuwenhuizen het verschil tot een punt terug bracht (76). VESZuiderkwartier Zuiderkwartier nam .revanche op VES voor de eerder in de competitie geleden 2_i-nederlaag. In de eerste helft waren de doelpunten schaars. Hen Zierik- zee gaf zijn ploeg een voorsprong, die door de Hagenaars vlot teniet was gedaan (11). Halverwege de eerste speelhelft rondde Nico van Leeuwen een goede combinatie doeltreffend af en dat betekende 12, waarmee ook gerust werd. Na de thee was de balans al na twee minuten weer in even wicht, maar in de volgende opstelling werd Zuiderkwartier duidelijk sterker. Frits v. d. Riet en Jimmie van Daim schoten de Leidenaars naar een twee punten voorsprong, die na een Haagse tegentreffer gehandhaafd kon worden door een doeltreffende actie van Ivonne Devilee (35). VEIS kwam echter sterk terug. Een dubieuze treffer uit een doorbraak leidde het herstel in bij de thuisclub, die zeven minuten voor tijd tot gelijke hoogte van onze stad genoten kwamen (5—5). Vijf minuten voor het einde besliste Zuiderkwarüer door toedoen van Jimmie van Daim de strijd in haar voordeel. Fluks sleepte er tegen het Delftse Excelsior ternauwernood een punten verdeling uit. Ternauwernood, want de roodwitten, die de punten heel hard nodig hebben, lieten in korte tijd een 30-voorsprong door de vingers glippen. Enkele minuten voor het einde slaagde Wim Niessing erin nog een punt te redden (44). Pas na de hervatting kwao» er wat leven in de tamme vertoning. Fluks zette tyéteèhjeefl offensief'Iri, dat'"de nodige treffers tot gevolg had. Na vijf minuten schoot Wim Niessing, die in de eerste helft een strafworp had gemist, van afstand in, waarna Jo Niessing handig voor 20 zorgde. Toen Greet Kettenis na twintig minuten voor 30 zorgde, leek de strijd gestreden. Toen kwam een tot dan toe onder de maat blijvend Excelsior goed los. Met duidelijk beter aanvalsspel werd de Fluksdefensie onder druk gezet en de voorsprong smolt als sneeuw voor de zon. In de 25e, 26e en 27e minuut hadden de bezoekers verrassend sterk terugkomend voor de gelijk makende treffers gezorgd. Fluks werd onzekerder en het was volgens de verhouding en het spelbeeld zeker niet onverdiend, dat Excelsior in de 39e minuut de leiding nam (34). Fluks ontsnapte daarna nog enkele malen aan een beslissende treffer. Twee-minuten voor tijd kreeg Wim Niessing te veel ruimte van zijn tegenstander en de gelijkmaker was een feit (4—4). FiksOns Huis Fiks heeft het kampioenskandidaat Ons Huis niet erg gemakkelijk gemaakt. De nonchalance van de Rotterdammers was daar echter niet vreemd aan, want toen de gasten al na een half uur met 82 op rozen zaten, geloofden zij het wel. Fiks profiteerde daar goed van en daardoor ging de strijd verder gelijk op. Nog voor rust had Fiks de achterstand teruggebracht tot 48, om meteen na de thee op 58 te komen. Ons Huis hervond op tijd het ritme en kon, opgestuwd door een uitstekende captain Jaap Dijke, de marge van vier punten tot het einde toe handhaven. Fiks ging tenslotte met 106 toch nog eervol ten onder. TOP, nog steeds de grootste kanshebber op de titel in 3D, kwam tegen Thor niet verder dan een gelijkspel, maar mag daarmee overigens de handen dichtknijpen. Gedurende de hele wedstrijd badden de Sassenheimers nl. een achterstand van twee punten, die pas in de slotfaze weggewerkt kon worden. Via 12 door een treffer van Rob Meyer ging TOP met ccn 23-achterstand de rust in. Treffer van Henny Kuhn. Via 21 kwam TOP goed terug. Peter Segaar en Kees Zuurmond tekenden voor 44, waarna SIjbrand Kamer z(jn ploeg de leiding bezorgde. Het einde kwam met 55. WARMOND versloeg Top uit Rotterdam met 42, en was aanmerkelijk beter op dreef dan verleden week. Via 10 en 20, beide treffers kwamen van de hand van Wim Huis, had Warmond met de rust een 30-voorsprong opgebouwd, waarbij de derde treffer op naam kwam van Gerard Kamphorst. Top kwam na pauze goed terug, maar bleef bij 32 steken. Een treffer van Han Huis na een half uur betekende de beslissing en de winst (42). MADJOE stelde hevig teleur door van het nog puntloze Kwiek te verliezen. Hoewel Bart van Zandwijk bijna traditioneel voor de openingstreffer had gezorgd, ging de rust met gelijke stand in (11). Na de wisseling gaf Henny Star Madjoe opnieuw de leiding, die echter in de resterende tijd geheel tegen de verhouding moest worden prijsgegeven. Door een zgn. „snijbal" moest Madjoe tenslotte het loodje leggen (32). VELOCITAS kwam ook niet tot grootse daden. Thuisspelend tegen Avanti kon door de tegenstander alleen in de eerste helft nog enige tegenstand geboden worden. In de tweede drie kwartier konden de Leiderdorpers Avanti geen duimbreed in de weg leggen. Vla 10 van Van Poelgeest ging de rust in met 13, waarna treffers van G. van Rijn en Jannie Goudsmit Velocitas tot op een punt van de gasten bracht (3—4). Een eindsprint van Avanti bewerkstelligde de 37-einduitslag Ook NOORDERKWARTIER moest de eer aan de tegenstander laten. De roodbroeken, met vijf invallers spelend, kwamen zelfs niet tot scoren. Tot de 35e minuut in de tweede helft kon Noorderkwartier „aardig" stand houden (30). Een nog laat ingezet offensiefje van de thuisclub betekende de 60- eindzege. van geweest dat aanvoerder Jan Klui vers en zijn mannen zelfs ook voor koploper DHL geen pardon kennen. Het waren vooral aanvoerder Jan Kluivers Henk Keizer. Jan'' Verboom en Rienus Koopman die de gasten resoluut succes in de weg stonden. Dat gelukte de Delftse achterhoede aan de andere kant in de 20ste minuut nu juist niet. Toen namelijk Jan Ederveen een vrije trap kreeg te nemen plaatste hij de bal naar Gerrit van Geen die vervolgens met een kopbal Dik Boesveld in een gunsti ge schietpositie bracht, waarvan hij snel profiteerde en de stand op 10 bracht. In de 18de minuut in de tweede helft kreeg Dik Boesveld de bal vrij op het middenveld te pakken een pasje naar Klaas de Bruin volgde die vervolgens met enkele DHL-spelers op zijn hielen keihard wist in te schieten 20. Kort daarna wist Klaas de Bruin razend snel een te zacht op doelman Storm teruggespeelde bal op te pikken om daarna rustig Alphen op een 30- voorsprong te zetten. Dank zij een uitstekende inzet en het tactische spel van Alphia op het mid denveld kon Wippolder in eigen huis de punten worden ontfutseld. Al in de 14de minuut nam Alphia door Kees Amster dam de leiding toen deze uit een voor zet van Ringelen Steijn hard en laag kon inschieten 01. Met een afstand schot bracht Ben Nieumeijer in de 27ste minuut de stand op 02. Vlak voor de pauze inging moest Cor Prook een tegengoal to< staan toen hij dooi twee tegenstanders werd gehinderd en R. Goudeleeuw vervolgens kon inschie ten 12. Acht minuten in de tweede helft was het weer Kees Amsterdam die bij een Alphia-aanval onverwachts keihard de stand op 13 bracht.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11