Warmondse scheepsbouwer vist in de Middellandse Zee naar opdrachten Tonijnenjacht interesseert Jacob Visch niet zo veel Vele jachten dragen zijn kwaliteitsmerk STUDIO ,,Geef mij maar de Pratende Kerk a< Spanbetondames kampioen Weinig gevarieerd bioscoop programma bioscopen in LEIDEN BRUIJNZEEL KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF- LEIDEN" N.V. Organisatoren Braassemloop verwachten 1000 lopers RIJDAG 19 MAART 1971 LEIDSE COURANT MOND Juni 1970. Zeven uur in de morgen. Het blauw—groen water de Middellandse Zee ligt reeds te schitteren in de opkomende zon. In van de kusthavens dobberen 175 motorjachten. Aan boord van dit [joeneneiland heerst een voor de vroege ochtend ongekende drukte. Zo elijk zal het startschot klinken voor de tonijnrace. De molentjes van de ihengels v worden voor de laatste maal nagekeken. Twee exemplaren op elk schifi. Wie na twaalf uur vissen de meeste tonijn gevangen »ft zal 's avonds tijdens een geweldig feest de zilveren viscup ontvangen, naam van het schip zal worden ingeslagen onder de namen van de winnaars. et startschot valt. Over het water :n de scheepstoeters. De schroeven ;n woest witte kolken in het hei water. Vijf minuten later is de (ADVERTENTIE) ONGEWOON GEK MET NIETS TE VERGELIJKEN HELEMAAL KNOTS HYWELL BENNETT DENHOLM ELLIOT CYD HAYMAN en als gaststerren ELKE SOMMER en BRITT EKLAND Regie: HALPHTHOMAS inkleur een Anglo-Emi Film uitgebracht door I gehele vloot uitgezwermd. Enkele mij len buiten de kust wordt een kruissnel heid van zes knopen ingezet. De twee vislijnen gaan overbood. Het wachten is nu op tonijn. Bijzaak Achter een van de hengels zit Jacob Visch. Voor hem zijn de tonijnen bij zaak. Hij vist naar opdrachten. Jacob komt uit Warmond. Hij is scheepsbou wer. Alle jachten die aan de race mee doen dragen zijn kwaliteitsmerk. „Zelf heb ik geen boot", zegt hij. „Ik ben altijd te gast bij mijn klanten. Zo'n tonijnenvangst schept een vrienden sfeer. Zo kom ik aan mijn opdrach- Eenenveertig jaar is het nu geleden dat de vader van Jacob Visch in War mond met de jachtenbouw startte. Hij was er niet de enige. Nog een groot aantal botenbouwers zag in Warmond een flink belegde boterham liggen. De omgeving leende zich er uitstekend voor. Een waterrijkgebied, niet ver ver wijderd van de Noordzee. Motorjachten Visch specialiseerde zich op de grote re motorjachten. In seriebouw zag hij niets. De opdrachten stroomden binnen. Speciaal uit Nederland. De Warmondse werven bouwden een reputatie op. Zij lieten in Nederland de fraaiste jachten van stapel gaan. Zesentwintig jaar ge leden nam Jacob het bedrijf van zijn vader over. „Er is heel wat veranderd in die tijd", zegt hij. Neem bijvoorbeeld onze opdrachtgevers. Vroeger waren het hoofdzakelijk Nederlanders. Nu zijn het bijna allemaal Belgen. Die kijken niet op een duizend meer of minder. „pok: wat het instrumentarium in de jachten betreft 'is de*'laatste jaren de markt duidelijk gewijzigd. Visch bouwt op het ogenblik zo'n supermotorjacht dan niet onder hoeft te doen voor welk schip dan ook. De apparatuur aan boord doet het echoloodje en de boordradio van een tiental jaren terug een kleur van schaamte krijgen. Dertig meter Dertig meter telt het schip van Visch. De langste, die hij ooit maakte. Een speciale loods moest ervoor worden aangelegd. Naast de radar), automata- Volwassenencatechese schonk beter begrip AZERSWOUDE ..Geef mij maar ze -pratende Kerk", besloot de heer v. d. Werf in het Michelshuis te zerswoude-dorp, waar een slotbij- ikomst plaatsvond voor de hon- d volwassenen uit de gefneen- ap van de H.H. Engelhewaarders- •ocliie, die zich in de loop van de elopen winter vijf avonden heb- i bezonnen op diverse onderwer- i in de katechese. De heer v. d. 'erf, de voorzitter van het dagelijks an de „begeleidingscommis- deze volwassenenkatechese, eende tijdens zijn terugblik op de s te mogen stellen, dat deze zegen voor ons is geweest''. Er a beter begrip voor elkaar ont- ,,En dan te beseffen, dat wij die mensen hebben geluisterd,, wie we misschien al tientallen ja- zwijgend in het kerkgebouw bben gezeten. Als u dan mij ik u toch zeggen: geef mij pratende Kerk." IETER BEGRIP e cursus „volwassenen- atechese" een beter begrip kweken etreffende de diepere gronden van ieuwing in de leer van de -k. Kerk en aangaande de levens- rnding van de christen. Op de vijf 'onden stonden vijf thema's cen- al: de onveranderlijke God en het andei-lijke Godsbeeld; Jezus hristus. de man uit Nazareth; de n het veranderde Kerkbeeld; antwoordelijkheid van iedere elovige, de leek zowel als de pries- "i de zedelijke levenshouding van christen in deze tijd. De heer A. d. Werf tijdens de sluitingsavond cr de gespreksavond, waarin de rantwoordelijkheid van iedere ge- v'ge, de leek zowel als de priester, r sprake kwam: „Toen waren alle 'moederen nog verhit over de be- 'fming van de nieuwe bisschop van otterdam. Toen kwam wel heel erk tot uiting, dat wij zelf meer voording willen en moeten in onze Kerk. En ook, dat gereserveerd ENTHOUSIAST De cursus is in Hazerswoude-dorp enorm enthousiast ontvangen. Zelfs indien sommige deelnemers de on derwerpen aanvankelijk wat moei lijk vonden, kwam er tijdens de inleidingen en de discussies zoveel naar voren, dat iedereen na een soms drie uren durende bijeenkomst, enthousiast naar huis ging. De se cretaris van het dagelijks bestuur van de begeleidingscommissie, de heer G. de Ruiter, in zijn terugblik; „Naast de kennis, die men op deze katecheseaondën opdeed, is mis schien het suces nog meer gelegen in het feit, dat men leert over deze zaken na te denken, voor zijn over tuiging uit te komen, er over te spreken en ook dat men elkaar nog meer leert waarderen als medemens en christen." PRIMEUR Het Hazerswoudse initiatief blijkt niet alleen in eigen parochiekring te zijn aangeslagen. Vicaris van het bisdom Rotterdam C. G. F. Braun (MSC) gaf tijdens een van de bijeen komsten acte de présente. Deken A. Lamot uit Zoeterwoude op zijn beurt was ook present op de sluitingsa vond, die werd begonnen met de viering van de II. Eucharistie. Be langstellenden uit parochies uit de omgeving kwamen hun licht opste ken, hoe de Hazerswouders deze pri meur in het bisdom Rotterdam tot uitvoering brachten. „Fantastisch en enorm". Reacties, die bij de dagelijks bestuurders nog na klinken. De katechese voor volwas senen uit Hazerswoude-dorp op vallend was vooral de belangstelling van de kant van ouders met op groeiende kinderen krijgt wel licht een vervolg in het najaar van 1972. Het klimaat, mede geschapen dooi njp sche piloot, plaatsbepalingsapparatuur en een complete vriesinstallatie is het schip ook voorzien van de laatste tech nische snufjes. Een weerkaartmachine, die na een druk op de knop een exact beeld geeft van windsnelheden en weersgesteldheden in een bepaald ge bied, en een gesloten televisiecircuit. Vanaf de brug kan hiermee elke ui thoek van het jachtnauwkeurig in de gaten worden gehouden. Het vloeistofkompas is vervangen door een girokompas. Een fananciële linkse hoek, die tot nu toe slechts door een groot schip kon worden opgevan- Zes maanden sleutelt men na al aan het schip. Vijfendertig man is constant in de weer. Tekeningen maken, romp- bouwen, materiaal pasklaar maken, machines plaatsen, interieurverzorging, afmonteren. „Het schip kost een miljoen", zegt Visch zonder met de ogen te knipperen. Hij is gewend aan grote opdrachten. Zelf wijkt hij geen moment van de zijde van zijn schip. Tot de laatste kwast streek begeleidt hij zijn team. Te water Een belangrijke taak begint voor'hem als in de Burgemeester Ketelstraat de deuren van de loods opengaan en het schip te water wordt gelaten. Alleen Visch en enkele deskundigen zijn aan boord. Een proefrit met het nieuwbak ken schip op de Noordzee moet uitwij zen of zijn specialisten vakwerk hebben afgeleverd. Vlak voor de Engelse kust wordt het schip flink op de proef ge steld. In een afmatttingsrace worden de motoren op „voluit" gezet en de radio zenders gecalibreerd. Als de test met goed gevolg is doorlopen zit het er voor Visch voorlopig op. Een niet onaangename taak wacht hem nu. Zelf brengt hij het schip naar de Middenlandse Zee. Drie weken trekt hij daar voor uit. Warmond-Vlissingen- Brest-Liga Runa-Golf van Biscaje-Lis- sabon-Gibraltar-Malaga-Marseille. Dit jaar gaat hij het eens anders doen. Met Annemarie 11 voert de tocht nu via Marokko en Tunis. De tonijn- jacht gaat normaal door. HERMAN VAN -gor- - - - ALPHEN AAN DEN RIJN Door met maar liefst 100 van het bezoe kende RTC uit Rijnsaterwoude te win nen hebben de dames van het eerste LEIDSCHENDAM De Leidschen- damse Hengelsport Vereniging houdt donderdag 25 maart in de aula van de 3e chr. school aan de Dobbelaan weel een klaverjasavond. Aanvang; 8 uur. Marokkaan meldt zich na dodelijk ongeluk LEIDEN (ANP) De bestuurder van de auto die vorige week donderdagavond te Leiden de 16-jarige Rob Meiman do delijk aanreed, heelt zich gistermiddag gemeld op het Leidse politiebureau. Het is de 26-jarige Marokkaan Acbmed Ben A E, uil Leiden, die in eerste instantie naar België was gevlucht. Geldgebrek noopte hem terug te keren naar Neder- man heeft inmiddels bekend, dat hij achter het stuur heeft gezeten tijdens de fatale rit. Daarbij reed hij eerst een 20-jarige fietsende studente aan, die een been brak. Enkele honderden meters ■der schepte hij in grote vaart een bromfiets, waarop zaten de 21-jarige Sjaak van Haastrecht en diens korfbal- riend Rob Meiman. Laatstgenoemde vloog door een winkelruit en was op slag dood. In de toestand van Sjaak van Haastrecht, die een schedelbasisfractuur opliep, is de laatste dagen èen lichte ver betering ingetreden. Voorlichtingsavond Plantkunde ALKEMADE Op dinsdag 23 maart 's avonds 8 uur organiseert de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Al kemade in de kantine van de bloemen veiling E. M. M. een voorlichtingsavond. Op deze avond zal de heer A. F. H Buining uit Hamersveld (Utr.) spreken over het onderwerp „Land en volkeren van Zuid-Amerika". Ook zal over dit onderwerp een kleuren-geluidsfilm worden vertoond. i Spanbeton gistera- te leggen op het 1 de 4de klasse C- tafeltennisteam va vond beslag wetei kampioenschap va afdeling Den Haag. Ook trainer D. van Veth deelde in het succes van de dames, die met hun trainer door het bestuur na afloop van de wedstrijd in de bloemeljes werden Prof. De Haas spreekt bij SSR LEIDEN Als vervolg op de Laos- avond van donderdag 11 maar! spreekt op dinsdag 23 maart in de sociëteit van de Leidse Studenten-Vereniging S.S.R., Hogewoerd 108, prof. dr. J. II. de Haas, voorzitter van het Medische Comité Op de voor alle belangstellenden toe gankelijke oijeenkomst, die om acht uur begint, zullen dia's worden ver toond en zal de film „Bataille sanitaire" over het Bev ïjdingsfront in Zuid-Viet- nam worden gedraaid. Documentatie van het Medisch Comité Vietnam is op deze avond verkrijgbaar. (ADVERTENTIE) 18 JAAR SUPPORTERS VAN ALTIOR: Gaat U allemaal mee naar de sleutelwedstrijd RI.IPWETERING - ALTIOR Steunt de mannen! LEIDEN Het bioscoopprogramma is deze week in Leiden nogal karig; drie prolongaties met daarnaast drie nieuwe films, die zich kwalitatief nauwelijks voor elkaar onderdoen nauwelijks van elkaar onderschelden. Naast „Het wilde bloed" in Rex heb- hen we deze week te maken met maar liefst drie sexkomedies, een Duitse, een Engelse en een Italiaan se. Gezien het grote suces van „Meis- jesinternaakt" (9e week) valt te verwachten, dat ook de Engelse en de Italiaanse versie respectievelijk „Percy" en „De getrouwde priester" het hier wel een paar weekjes zul len uithouden. Een weinig gevarieerd programma dus. wel gepeperd. Het geval Percy STUDIO ,,Het geval Percy" - zo als de Nederlandse titel van dit En gelse werk luidt is in zoverre een moeilijk geval geworden, dat regis seur Ralph Thomas zich in zijn to tale opzet een beetje verslikt heeft. Door in het begin van zijn film een kostelijk half uurtje praktisch al zijn troeven uit te spelen, moet hij zich in de resterende zee van tijd zien te redden door een waar peleton van beeldschone, maar niets zeggen de beauties een voor een het toneel op te voeren. Meer rest hem niet, want wat er in die periode van het scenario overblijft raakt werkelijk kant noch wal. De transplantatie van een mannelijk geslachtsdeel, daar gaat het in deze film allemaal om. Door een zeer merkwaardige, maar ook grappige samenloop van omstandigheden krijgt de publiciteitszieke chirurg Emmanuel Whitbread eindelijk zijn fel begeerde prooi voorhanden. Een verticale botsing tussen twee man nen levert hem zowel de donor als de patiënt op. Deze laatste, een ze kere Edwin Anthony, staat na zijn operatie aanvankelijk nog wat sip te kijken, maar ziet zich tenslotte genoodzaakt om er toch maar mee verder te leven. Op één voorwaarde: hij moet en zal weten wie de donor was. Die eis voert hem langs een reeks van jonge vrouwen, en dat is waar de film „Percy" zijn diepte punt bereikt. Jammer, want Thomas heeft zijn ge gevens bepaald vermakelijk uitge werkt. Hij heeft het fijntjes gehou den. Nergens vervalt hij in een ge forceerde of al te aangedikte aan kleding. Hij wordt daarbij groten deels geholpen door een prachtige hoofdrolfiguur in de persoon van debutant Hywel Bennett, de enige die zich in h'et uitgebreide artiesten pakket waaronder de sexreuzin- nen Elke Sonimer en Britt Ekland artistiek weet staande te houden. Het wilde bloed REX In „Hel Wilde Bloed" wei gert de oude Felipe de zigeuner An ton de hand van zijn dochter. Anton wil wraak nemen en zweert de hele familie Felipe te doden. Zijn geliefde is het eerste slachtoffer. Het gezin Felipe verlaat de stam om de andere zigeuners niet in de bloedwraak te betrekken. Er vallen meer doden, totdal de tweede zoon, Juan, erin slaagt de lastige zigeuner na een lang gevecht te doden. Het acteer werk is beneden alle peil. Het bloe dige verhaal wordt opgesierd door fraaie landschapsbeelden en enkele vervelende erotische scènes. schoonheden De getrouwde priester LIDO Weest u gerust, de eerste priester die in het huwelijksbootje stapt zonder zijn celibaat op te ge ven, zult u in deze Italiaanse kome die ondanks de titel niet zien. Toegegeven, hoofdrolspeler Lando Buzzanca. Siciliaans dorpspastoortje, overgeplaatst naar 't zondige Rome, heeft het uiterst moeilijk. Zijn biech telingen blijken stuk voor stuk vrou welijke schonen, die er een lust ih scheppen hem in uitgebreide bewoor dingen van hun liefdeleven kond te doen. Dat is te veel voor de niet zo standvastige en met de verleidingen van de wereld onbekende zieleherder. Hij raakt er zo opgewonden van, dat hij besluit geen absolutie meer te schenken. Dat is erg vervelend voor de mooie lichte dame (Rosanna Po- desta) onder zijn biechtelingen, die in de biechtstoel steeds weer kracht vond om haar werk voort te zetten. Nog erger wordt het als meneer pas toor verliefd op haar raakt en die liefde wederkerig blijkt. Buzzanca spoedt zich dan naar zijn bisschop om toestemming te krijgen om te trouwen, hetgeen hem zonder afleg ging van z(jn habijt natuurlijk niet toegestaan wordt. „Ja maar in Hol land luidt het verweer van de pastoor. Blijkbaar zijn de Italianen over ons landje ook niet zo best voor gelicht. Maar het wordt hem door zijn geliefde gemakkelijk gemaakt. Ze verdwijnt middels een opofferen de brief uit zijn leven en hij kan zich weer gelukkig aan zijn toch té dier bare roeping wijden. Als alle vrou wen zo waren, lagen de moeilijkhe den bij ons ook anders, denk je dan. ,jdrtnDe r rn. SHOWROOM: NIEUWE RIJN 8" TELEFOON 34544 (4 Ujnen) 1 ooruit met de geit Bij het naderen van de kalenderlente, temidden van maartse buien en over koepeld door polaire depressies waarvan men zich yi de dierenwereld niets pleegt aan te trekken heeft zich aan de Bo.skoop.se Wijkdijk een blijde gebeurtenis in viervoud voorgedaan. Geit Ankie van veehouder Niesing heeft op de grens van de gemeente Bodegra ven, Reeuwijk en Boskoop het li-ren geschonken aan een geitenvierling. Moeder en de nog wat wankel op de pootjes staande gladharige spruiten zijn blakend vuil levenslust. In ter zake kundige kringen heeft men ons verzekerd, dat een vierling in de gei tenwereld een hoogst uitzonderlijk fe nomeen is. Tweelingen worden gere kend tot de bijna dagelijkse kost en geitendrielingetjes zijn al veel spaar zamer gezaaid. Maar een vierling, ho maar. En luat Ankie van Martin Niesting het vu bestaan hebben te be vallen van vier van die mèèèè-kertjes. Ankie is trouwens tóch al een bijzon dere geit, die graag extravagant doet. Het vorig jaar bracht ze al een drieling in de wei en het zou boer Martin Nie sing en de zijnen helemaal niet verba zen als Ankie in 1972 met vijf kinderen voor de dag kwam. „Vooruit met de geit", zullen we maar zeggen; wie iveet. De foto laat de geitenfamilie zien met Martin van 9 en zijn zusje Gerrie van Ken kleintje feest Avonds als het kampvuur bra is natuurlijk oude koek, maar vijfen twintig soortgelijke moderne kamplied jes zijn dezer dagen door de Leidse grammofoon platenmaatschappij C.N.R. op een langspeelplaat gezel, die bin nenkort in de handel verkrijgbaar is. Het bijzondere van deze liedjes is. dat ze alle op de camping Duinrell te Was senaar zijn opgenomen. Het jeugdkoor van de camping heeft er aan het eind van het vorige seizoen eens een avond je voor uitgetrokken, heeft zich achter de spreekijzers geplaatst en is uit m borst gaan zingen. Op zondag 21 maart zal het eet exemplaar van de langspeelplaat H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt worden overhandigd, 's middags om half drie in de campingkantine. De plaat is getiteld: „Een kleintje feest". De kindervreugd springt uit de groeven. ALKElMADE Zondag a.s. om 12 uur precies zal de 2e Blaassemloop presta tieloop over verschillende afstanden van start gaan. Als plaats van inschrij ving zal wederom fungeren restaurant „l)e Woelige Baren", gelegen tussen Roelofare>iilsveen en Oude Wetering. Ge lopen wordt over drie afstanden; te weten: 9 km voor heren veteranen en heren senioren, 6 km voor damessenioren en jongens en meisjes van 11 t/m 15 jaar, terwijl voor kinderen t/m 10 jaar een speciale afstand (3 km) is vastgesteld. De organisatoren van deze unieke preslatieloup, die bijna geheel langs het Braassemetmeer leidt, verwachten een grote belangstelling. Getallen worden ge noemd van 750 tot 1000 deelnemers. Dit optimisme is gebaseerd op het succes van de le Braassemloop, toen reeds 400 sport lieden aan de start verschenen, Het suc ces werd toen nog vergroot door de mede werking van de middenstanders van Oude Wetering en Roelofarendsveen, die ge zamenlijk voor tientallen prijzen zorgden, die een welkome aanvulling vormden op het gebruikelijke orelintje. Ook dit jaar zullen deze winkeliers hun medewerking Het ligt in de bedoeling van het be stuur van de ijsvereniging „Alkemade", aan welke vereniging de opbrengst van de „Braassemloop" ten goede komt, om deze preslatieloop ieder jaar te doen plaatsvinden. Ongetwijfeld zal zij in haar opzet slagen om ,De Braassemloop" te doen uitgroeien tot een evenement van formaat. ADVERTENTIEi Kaartavond t.b.v. JONG V.I.O.S. ZATERDAG 20 MAART AANVANG 8 UUR IN CAFE „LANDZICHT" ZOETERWOUDE KRUIS- EN KLAVERJASSEN

Leidse Courant | 1971 | | pagina 5