Bestuur van Tuinstadwijk wil algemene huurverhoging FINANCIËLE ACROBATIEK IN OEGSTGEESTER RAAD VOOR ALLE HUIZEN IN OUDE WIJKEN t( TAMBOERIJN VERWELKOMT 25.000-STE Uitbreiding an raadhuis uitgesteld Snip en Snap veroverden Leidenaars „De Sprakelozen in Leidse Schouwburg Dorpshuis „Het Eiland" vierde eerste lustrum Concert KERK DIENSTEN IN LEIDEN 7RIJDAG 19 MAART 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 1, >pj Leidse Agenda VRIJDAG 19 MAART IHOUWBURG: Snip en Snap. Aan- 20.15 uur. DEN VERGULDEN TURK: Recep- r gelegenheid van het 25-jarig jubi- van de heer J van Dissel Van tot 17.00 uur. JIDERKERK LAMMENSCHANS- Bevolkingsonderzoek op tubercu- Van 14.00 tot 16.30 uur en van tot 21.30 uur. 'ENBURG 24. HOT HOUSE. Op- kwartel Eddie Engels, aanvang 10 uur. iAL MEKEL HOGE WOERD.'Leden adering Partij van de Arbeid, aan- 20.00 uur. ÏNGEBRUG. Receptie ter gelegen- het 25-jarig beslaan van de oneelsvereniging „De Vlam" 16.00- Avonds om 20.00 uur feestavond. ICHNISCHE SCHOOL 5 MEILAAN. ïbare les, van 15.00-17.00 en van 1-21.00 uur. IS CENTRUM HOOIGRACHT 84. van spoorwegartikelen, aanvang ZATERDAG 20 MAART HOUWBURG: Snip en Snap Aan- 20.15 uur. levisieuitzending Teleac. Bewohers Leidse Suringar- en Temminck- it. Zaterdagmorgen. LEIDEN Het clubhuis De Tamboe rijn in de Valeriusstraat te Leiden, die samen met De Klinker en het Vijfho- venhuis in mei vorig jaar is geopend, verwelkomde gistermiddag zijn 25.000ste bezoekster. de stafleden wordt het binnen stappen van ieder persoontje geregi streerd. Zodoende kon men uitrekenen dat gisteren dit niet gernge aantal zou worden behaald. Het meisje Annemarie Dees was de gelukkige, die bij deze gelegenheid een feestelijke taart mocht aansnijden. Versierde slingers, bloemen en limonade met rietjes vormden de feestelijke tinten van de middag, die de naam „Poilewop" draagt. Elke donderdag „instuif-middag" geeft aan leeftijdgenoten tussen de 6 en 13 jaar gelebenheid zich gezamenlijk met allerlei spelletjes te amuseren. An nemarie ging na afloop met een gooch- cheldoos onder haar arm en een tambo- rijn in de hand huiswaarts. LEIDEN De door problemen achtervolgde woningbouwvereniging „Tuinstadwijk' gaat maandagavond weer vergaderen in de Stadsgehoorzaal. Men hoopt dan onder meer te komen tot een afsluiting van het „voorzitterloze tijdperk", ontstaan door het bedanken van de heer R. F. S. Voerman. Deze trad een maand geleden af omdat hij de verantwoording voor een goed functioneren van het bestuursapparaat niet meer wilde dragen. Een ingrijpende verandering in het bestuur ging daaraan vooraf. Deze wijziging, die zou zjjn geïnspireerd door mensen van buiten de ver eniging, had tot gevolg, dat de verhouding „oude w!jken"-naoorlogse woningen (450635) niet meer tot uitdrukking kwam in de bestuurssamenstelling (63). het Een van de eerste stappen vernieuwde bestuur was een zo goed mo gelijke regeling te treffen voor reparatie- aanvragen, één van de knelpunten var de laatste tijd. Deze week heeft het nieuwe bestuur de leden per circulaire laten weten, dat er in goede harmonie wordt gewerkt binnen dat bestuur. Pen ningmeester A. Lancel is waarnemend voorzitter.. Omdat men het er over het huidige bestuur in te sterke mate de oude wijken vertegenwoordigt, heeft de heer A. Wielders zijn functie beschikbaar gesteld. De heer J. Bekooi (plan 10) staat in zijn plaats kandidaat en in de vaca ture-Voerman wordt als kandidaat ge noemd de heer A. W. Marks. Omdat voorts de heer P. Verver uit de raad commissarissen is getreden, wordt i een functie in deze raad kandidaat ge steld de heer Th. J. C. van Daalen. De per 1 april ingaande huurverho ging van 7 procent heeft het bestuur vooi nieuwe moeilijkheden geplaatst aange zien de wet voor oudere woningen de mogelijkheid biedt in overleg met de huurder een huurverhoging vast te stel len. Omdat het bestuur het ondoenlijk vindt om met iedere huurder apart te gaan praten en omdat men bovendien niet te weinig geld wil hebben noodzakelijke onderhoud, is het bestuur tot een zijns inziens doeltreffende op lossing gekomen, die per circulaire aan de huurders is meegedeeld: huizen in de oude wijken wordt de huur per 1 april met 7 procent verhoogd; mensen, die daar bezwaar tegen hebben, moeten dit schriftelijk en gemotiveerd aan het bestuur laten weten. Bovendien worden de respectievelijk uit 1955 en 1960 „Shar Hash Sjalom" in Bijkerk-Noord LEIDEN Het bekende Voorhoutse trio „Sjar Hash Sjalom", waarvan de tweede grammofoonplaat op de pers ligt, voor de muizkale omlijsting zorgen van de eucharistieviering om 11 ui de Bijkerk Leiden-Noord aar Timarstraat, (de aula van de Alphons Ariënsschool). Hun optreden is evens om luister bij te zetten aan het afscheid dat pater Van de Westen van de St.- Josephparochie. De pater keert binnen kort weer naar zijn eigen pastorie ir Oeganda terug. De meer-opbrengst var de collecte van a.s. zaterdag is bestemd voor zijn missie. Gezien de zorgwek kende financiële situatie waarin de Herensingelkerk zich bevindt, zal het geen verwondering wekken, dat er voor dat doel geen aparte inzameling gehou den wordt. Ook in de H. Mis van half 10 zal pater v. d Westen preken en collecteren. De muzikale verzorging om 11 uur staat onder leiding van pater Sasse van Ysselt. JSTGEEST Tijdens de behandeling van grondaankoop in de Irveerpolder liet de heer Van Veen (PC) de woorden „financiële pbatiek" vallen. Tijdens het verdere verloop van de gisteravond ge- den raadszitting te Oegstgeest, bleef men financieel gezien dan ook ischoots op de acrobatische toer! Dit als gevolg van het feit dat b tijd geleden had besloten tot de aankoop van het pand Wilhelmina- 31 met daarboven een „opknapkrediet' 'van 25.000 gulden. Dit nu k echter te weinig te zijn. Wil men het pand, waarin men sociale en denkt onder te brengen optimaal doen functioneren qua werk- r en als een normaal representatief verlengstuk van het raadhuis dan gei en de kosten op 80.000 gulden. Derhalve werd een aanvullend krediet rgesteld van 55.000 gulden. De raad toonde zich geschrokken en het de heer Dorgelo (VVD )die zich als eerste ertegen verzette. vast 'n krediet van 50.000 te verlenen. Hier verzette de wethouder J. J. Thorn (CRM) zich tegen: „Er valt niet verder meer te bezuinigen. Anders zijn wij ge noodzaakt in april weer terug te komen met een aanvullend voorstel." Mevrouw Gouverneur van Deene KVP,,Het is alles of niets," waaraan wethouder Thorn toevoegde: ,,TJ dupeert de ambtenaren." Uiteindelijk bleken de wijzers van de klok reeds een rondedans voltooid te hebben toen het besluit viel het voorstel alsnog een maand aan te houden. Uit oogpunt van centrale financiering werden gisteravond de plannen behan deld welke moeten leiden tot de aan leg van dertien tennisbanen en recon structie van hockeyvelden aan de Abt- spoelweg. Hiervoor is voorlopig ander half miljoen gulden nodig. Drs. De Graaf had moeite met het bedrag van 70.000 gulden dat uitgetroken was om de huidige tennisbanen met kleedge legenheid aldaar over te nemen. Nadat men nog uitvoerig van gedachten had gowiseld over de exploitatiekosten en het bedrag van zes ton dat uit de „recreatiepot" wordt gehaald werd het voorstel aangenomen. Op 1 april hoopt men op de huidige tennisbanen te star ten. Aan de N.V. Expo zal een perceel grond verkocht worden nabij de Kenne- dylaan voor het bedrag van 640.000 gul den. Hierop zal een serviceflat verrijzen. Wethouder v.d. Voet verklaarde dat het 64 flatwoningen betreft, 2- en drie kamer flats, in het gebouw zijn o.m. on dergebracht een recreatiezaal, kamers voor personeel, men kan maaltijden be-1 wilde echter het plan niet ophou- maar verzocht het college bezuini- door te voeren en zodoende het te verminderen tot 50.000 gul- otaal. De heer Olivier (D '66) had *bTik dat men „een beetje beduveld Drs. de Graaf stelde dat men verkeerde beslissing had genomen 'and aan te kopen en noemde als latief het inrichten van de zolder het raadhuis. De heer Oomen 'L „Wij hebben de indruk dat er ;t eerste voorstel tot aankoop van 'and voor wat betreft de restaura- Naar wat op papier is gezet." -r Brouwer (PC) voelde het meest een financiële doorlichting en v°or het voorstel een maand aan idi» m<*en ter nadere bestudering. Wet- ir Van der Voet hield hierop een m;: pleidooi de plannen toch door- Ie laten vinden. «houder Temminck (WD-fin. en "*1Js) deed ook een poging de raad ermurwen. „De toestand is thans - 'dbaar. het pand zal zeker nog 0 jaar gebruikt worden als de res- I'e is uitgevoerd." Hij nam het Pl van de heer Dm-o-oio <v»r al- trekken enz. enz. „Oegstgeestenaren hebben voorrang" voegde wethouder Temminck er aan toe. Het voorstel werd aangenomen met de PvdA tegen. Ar gument: grond van de gemeenschap moet in handen van de gemeenschap blijven. Met de heer J.Th. Juffermans heeft de gemeente overeenstemming bereikt grond aan te kopen in de Overveer-pol- der, ten bedrage van 145.990 gulden. „Aankopen van grond waarvoor geen duidelijke bestemming aanwezig noem ik financiële acrobatiek", aldus de heer Veen (PC). Drs. de Graaf (PvdA) kantte zich tegen de „vreem de" financieringsmethode gebaseerd op de 25.000 gulden afspraak. Een bedrag dat per jaar op een bepaald objekt niet mag worden overschreden. Men ging akkoord met het voorgestelde krediet. De kwestie van de vergiften welke door de plantsoenendienst worden ge hanteerd ter bestrijding van o.m. on kruid kwam mede ter sprake. Bur gemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga vestigde de aandacht op het rapport van Ir. W. P. N. Vlasveld van de Rljks- tuinbouwconsulent voor Plantenziekten- bestrljding te Wageningen. Het rap port zal in de volgende raadszitting worden besproken en na ampele discussie gaf men wethouder van der Voet toe stemming tot hét doorgaan met gebrui ken van bestrijdingsmiddelen. Ter verbetering van de Rijnzlchtweg werd 25.000 gulden krediet verleend, de heer Van Veen (PC). Drs. De Graaf extra toezicht op het verkeer nabij het Rijnzichtviaduct. Ter afbakening van het fietspad rond de Groene Kerk wordt een vangrail geplaatst. Men overweegt de fietsers die in zuidelijke richting eveneens gebruik maken van genoemd fietspad reeds op de Haarlemmerstraatweg te doen oversteken. Of de situatie voor de fiet ser veiliger wordt, gezien de vele auto's welke hem daar in 't spitsuur passeren, valt nog te bezien. Tijdens de rondvraag bracht de heer De Graaf de situatie binnen het bestuur van Buitenlust ter sprake, en vroeg of de gemeente, indien nodig, intermediair wilde zijn. Hetgeen bevestigend werd be antwoord. Een van de argumenten van het be stuur voor de huurverhoging luidt als volgt: „Doordat de lonen wel stijgen, worden de woningen als de huur niet wordt verhoogd een goedkoopte- eiland. Waar dit toe leidt, kunt u op een aantal plaatsen in de oude binnenstad zien. Wij geloven toch niet, dat u er ple zier in zou beleven wanneer in onze oude wijken dezelfde situatie zal ont staan als nu bijvoorbeeld achter de Haarlemmerstraat". SSR houdt forumavond buitenlandse politiek LEIDEN' Op dinsdag 30 maart houdt de S.^.R. met het oog op de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer in het Academiegebouw, Rapen burg 73, een forumavond over buiten landse politiek. In het forum, dat wordt voorgezeten door mr. P. I A. Tdenburg, wetenschap pelijk medewerker voor internationale betrekkingen aan de Vrije Universiteit, zullen voorts zitting hebben de heren P. Dankert, lid van de Tweede-Kamerfrac tie van de P. v. d. A., mr. G. B J. Hiltermann. medewerker van Elseviers Weekblad en de AVRO, G. Koudijs, lid van de Tweede-Kamerfractie van de VVD, en drs L. Wecke, wetenschappe lijk medewet ker voor internationale betrekkingen oorlog en vrede aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Op de avond die om acht uur precies begint en voor alle belangstellenden toegankelijk is, zal in de zaal een documentatiemap verkrijgbaar zijn LEIDEN De Nederlandse Bond van Gemeenteambtenaren, afdeling Leiden, heeft een nieuw bestuur. Tijdens de laatste ledenvergadering traden de he ren A. A. Koedam (voorzitter) en mr. J. J. L. Pastoor af. Ze stelden zich niet herkiesbaar. In hun plaats werden ge kozen de heren A. Eveleens en S. Lake- man. Het bestuur van de afdeling Leiden e.o. is nu als volgt samengesteld: A. Eve leens (voorzitter); W. van Stigt (secreta ris); C. A. Stuiver (penninmeester); J. A van Krieken, S. Lakeman en K. Sonl In de plaats van de heer K. Sont werd als lid van het district Zuid-Holland be noemd de heer J. Visser, te Katwijk. LEIDEN Willy Walden en Piet Muy- selaar, alias Snip en Snap, waren gister avond in een stampvolle schouwburg verzekerd van een enorm enthousiast publiek. Ook vanavond en morgenavond zal dit wel het geval zijn. Schouwburg directeur Hans van Dam vindt het bij nader inzien jammer, dat hij Snip Snap maar voor drie avonden heeft ge contracteerd, zóveel mensen heeft hij moeten teleurstellen. In een wervelende, kleurige en perfect verzorgde show brachten Snip en Snap met de andere optredenden hun preten tieloze blijheid over het voetlicht. Zelden hebben wij in de Leidse schouwburg zo'n overweldigend applaus gehoord als gis teravond. Voor het eerst in hun 33-jarig „bestaan" stonden Snip en Snap op Leidse planken! Aan het grote succes van deze avond werkten onder anderen mee de gooche laar Fred Kaps, Donald Jones er Jan Arntz Dancers, „Ekseption" uitzonderlijk onverschillig NOORDWIJKERHOUT „Op invitatie van de Culturele Stichting kwam „Ekseption" gisteravond concerteren in de Tennishal in Noordwij kerhout. Ruim 450, overwegend jonge, muzieklief hebbers, hebben geluisterd naar lichtelijk ongeïnteresseerd en geenszins geïnspireerd spelend „Ekseption" dat voortijdig zijn concert moest afbreken. Technisch uitstekend, werd bijna plichtmatig het geijkte programma af gewerkt. „Air" en „Adagio" behoorden daartoe. Maar ook „The 5th". zowel vóór als na de pauze. Noordwijkerhout had overigens wei een „Ekseption" pri meur. Sedert zondag j.l. heeft de groep afgezien van een vocaal solist. Steve Allet maakt geen deel meer uit van de groep. En omdat Dick Remelink, de concert niet geheei fit, in de loop van de avond ineen stortte, moesl leider Rick van der Linden het tot zijn spijt en tot verwondering van het jonge au ditorium het na nauwelijks een half uur musiceren na de pauze, laten afwe ten. BURGERLIJKE STAND OEGSTGEEST Geboren: Cristin, d. van M. Lopriore en E. Fiono; Charles René, z. van C.H. R. de Vet en M. T. Kret; Petronella Wilhelmina, d. van L, H. IJpelaar en C. A. van Stijn; Hendrik Cornelis, z. van W. T. Cambier en J. Blansjaar; Esther Belinda Jantina, d. van C. Glasbergen en C. J. van der Meij; Gijsbert, z. van P. Haasoot en O. Noordraven; Simone Berendina Trijntje, d. van P. Wijnobel en D. H. Hannaart; Lieuwe Herres, z. van J. Mandma en P. Wijnia; Jacque line Johanna, d. van K. A. Jans en A. A. Hovingh; Taco Renger, z. van E. H. Stomps en C. W. Schokking. Ondrtrouwd: J. C. de Vroom en E. J. van Ittersum (baronesse). Overleden: M. J. van Kampen; E. V. L. J. Droogh; J. Brussee C. van Helden; A. ander Gugten; M. J. Dofferhoff. Dankbaarheid voor nieuw hart Het vijf jaar geleden geopende Dorps huis „Het Eiland" in de buurtschap „Beinsdorp" (Gemeente Haarlemmer meer onder de rook van Hillegom) vier de donderdagavond het eerste lustrum van zijn bestaan. Bij deze viering is overduidelijk gebleken, dat dit Dorps huis dermate in de behoefte voldoet, dat het eenvoudig niet meer weg te denken is. Het bestuur, dat vijf jaar gelden na vele jaren van voorbereiding het Dorps huis open kon stellen, recipieerde gis teravond. Er was grote belangstelling voor deze lste-lustrum viering. Burgemeester mr. Dijckmeerster-de Brauw, die vijf jaar ge was wegens een hearing in de Haar lemmermeer verhinderd, doch mevr Dijckmeerster-de Brauw, die 5 jaar ge leden de naam van het Dorpshuis ont hulde, vertegenwoordigde haar echtge noot en bleef ook de hele avond. De voorzitter van het feestcomité, de heer Rijnbeek verwelkomde haar en vele an dere belangrijke figuren rond het Dorps- Jeugd opent koffiebar in voormalige kerk OEGSTGEEST De Oegstgeester jongeren hebben een belangrijk initiatief genomen tot oprichting van het open- jongerensoclëteit. Deze ontmoetingsplaats wordt ingericht binnen de muren van de oude Willem de Zwijgerkerk, waar za terdagochtend om elf uur een koffiebar wordt geopend. Een initiatief dat gisteravond in de de werd toegejuicht EERVOL ONTSLAG Aan mvr. Oost-de Jager wordt met In gang van 1 augustus a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres van de open bare Floraschool. Sedert 1 oktober 1959 is mvr. Oost bij genoemde school in vaste dienst. heer N.i Sint-Jan nodigt Zoeterwoude uit ZOETERWOUDE - Onder het motto: „Naar de muziek toe" heeft de St.-Jans- fanfare de inwoners van Zoeterwoude uitgenodigd voor 'n concert dat zaterdag avond worden gegeven in het „Centrum" aan de Schenkelweg. Onder leiding van dirigent J. Mey wordt een attractief programma uitgevoerd met na de pauze een populair gedeelte. De avond wordt besloten met gezellig samenzijn o.l.v. de d. Hondel. De uitvoeringen nieuwe stijl zoals zij laatste jaren worden gegeven trek ken steeds mepr belangstelling en be reikten een hoogtepunt in september vo rig jaar toen de musici in het uniform werden gestoken. De financiële zorgen die er toen nog waren zijn grotendeels verdwenen door een fikse gift van het Anjerfonds Zuid-Holland. Als bijzondere attractie krijgen de bezoekers bij het betreden van de zaal een gratis lot aangeboden, waarop later op de avond een vouwfiets wordt verloot. De inwo ners van huize Emmaus hebben gister avond een voorproefje gekregen van het muzikale feest van morgenavond. De volledig bezette recreatiezaal genoot van het hoge peil dat de Sint-Jansfan fare heeft bereikt. Dit kwam o.m. dui delijk tot uiting in „American Folk Suite", „Caesar en Cleopatra", „Paso Doble for Band" met twee solisten), „Joshua" Glen Millers „Moonlight Sere nade" en het shownummer „El Gato Montes". t was voor een gedeelte van de bejaarden van Huize Emmaus gisteren een drukke dag. Het eigen zangkoor met muzikale begeleiding in totaal een gezelschap van 30 personen bracht per bus een bezoek aan Rotterdam. Hier werd opgetreden in het bejaardentehuis Simon en Anna'. Gedirigeerd door zus ter Gerardina oogstte men veel succes. Ook de oudste bewoner van huize Em maus, de 92-jarige heer Joh. Jansen, behoort tot de trouwe leden van het huiswerk. Hij plaatsto voorts het dire- manschap B. Bax, H. Meijer en P. van Heteren, resp. als voorzitter, secreta ris en penningmeester van het Dorps huis, in het middelpunt van de belang stelling memorerend hoe dit direman- schap in grote eensgezindheid het Dorps huis heeft tot stand gebracht en be heerd. De heer Rijnbeek bood 't bestuur namens de gemeenschap van Beins dorp een schilderstuk aan. Namens het damesteam dat zich da gelijks met het onderhoud van het Dorpshuis belast werd het woord ge voerd door mevr. G. Kamp, die even eens een schilderij aanbood. De heer J. van Beek, sprekend namens de Toneel vereniging „Ons Genoegen", zeide dat het voortbestaan van de toneelvereni ging door het Dorpshuis mogelijk werd, waarvoor hij het bestuur zeer hartelijk dank bracht. De heer F. Steenstra, voorzitter van het Dorpshuis Lisser- broek, sprak namens alle Dorpshuisbe sturen uit Haarlemmermeer-Zuid. Aan het einde van de officiële receptie sprak voorzitter Bax woorden van dank voor alle goede woorden. Ook wilde hij gaarne dank betuigen voor de vele bloemstukken en andere geschenken waarmede men het bestuur heeft willen verrassen! Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen! LEIDEN Dinsdag 23 maart a.s. wordt een concert gegeven in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Uitvoerenden zijn de sopraan Leny Stevens-Ridder hof, Judith Dresden, fluit, en Henk Briër piano. Op het programma staan werken van Bach, Mozart, Moyse, Moessorgsky („Kinderstube"), Debussy, Ibert, Richard Strauss, Berio, Fukushima en Tschai- kowsky. Het concert begint des avonds om acht uur. Boete voor dood door schuld DEN HAAG (ANP) De rechtbank in Den Haag heeft vanmorgen de 20-jarige chauffeur T. M. van B. uit Noordwfjk wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot 500 gulden boete. Twee weken geleden had de officier van justitie tegen hem een maand gevange nisstraf gevorderd. Verdachte reed voor de eerste maal met een vrachtauto, beladen met ijzeren platen, die aan de achterzijde ongeveer anderhalve meter uitstaken. Toen hij op de Voorschoterweg bij Leiden moest stoppen om een andere auto voorrang te verlenen, schoof een auto, die achter de vrachtwagen reed, onder de ijzeren pla ten. Daarbij werd de 49-jarige bestuur- van de personenauto aan het hoofd geraakt. Zij is overleden. Aan het einde van de ijzeren platen bevond zich geen rode vlag, hoewel dit is voorgeschreven. Verdachte verklaarde, dat deze wel was aangebracht, maar vermoedelijk onder het rijden was losgeraakt. Botsing tussen fietser en auto LEIDEN Bij een botsing, op de kruising Gerard Doustraat/Witte Singel liep gistermiddag een 14-jarige fietser uit Leiden kneuzingen aan linkerschou der en rechterbeen op. De jongen die uit de Gerard Doustraat fietste werd aange reden door een personenauto, die op de Witte Singel reed. Met de eerste hulp dienst werd de jongeman naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Bejaarde dame viel uit trein bij uitstappen LEIDEN Uit een trein die op het station Leiden stopte, moest gisteravond bejaarde dame uit Den Haag met gebroken onderarm per E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden ge bracht. De vrouw was bij het uitstappen op het station Den Haag'Mariahoeve waar ze woont) gevallen. Ze had een hoge afstap moeten nemen omdat de trein voorbij het perron was doorgereden en was daarbij gevallen. Medepassagiers hadden haar weer ln de trein geholpen, die 7 minuten later in Leiden stopte. KERKDIENSTEN OP ZATERDAG- EN ZONDAGAVOND Zaterdagav. Zondac Studenten parochie LEIDEN Het Nieuw Rotterdams Toneel geeft volgende week in de Leid- e Schouw buig een voorstelling van De Sprakelozen". Het is een hard stuk, dat speelt in een grote stad ergens in Nederland, waarin een gezin van 2 broers en een zusje in een gekraakte, onbewoonbaar verklaarde woning leven. Tussen deze drie jonge mensen bestaat heel bijzondere, bijna primitieve, vaak erotische geladen relatie, die dreigt verbroken te worden wanneer :n van de broers er met een andere rouw vandoor wil gaan. De regisseur, Lodewijk de Boer, noemt zijn toneelbewerking van het gelijknamige telev.siespel „een kaleido- scopisch spel" Het stuk is opgebouwd uit spanningen tussen de drie leden van dit onvolledige gezin, die onderling zeer hecht aan elkaar zijn gebonden en ie dere buitenstaander als indringer be schouwen met wie zij een onbereken baar spel kunnen spelen. Het is een stuk waarin in woord noch in daad enig blad voor de mond wordt genomen of enig voorbehoud wordt gemaakt. Omdat dit niet gebeurt om te schokeren, doch integendeel een essentieel onderdeel is van dt sterke sfeertekening, zal dit niet nalaten op het publiek indruk te maken. Voor wie het werk van Lodewijk de Boer nog niet kent, zal „De Sprakelozin" een zeer intense kennismaking betekenen. Het stuk wordt gespeeld op maandag 22 en dinsdag 23 maarL Haagse Schouw: Zaterdagavond: 19.W dinsdag- en vrijdagavond 19.00 uur; i 8.30, 9.30 (hoogmis). 11.30 uur. In de 7.1S uur; zaterdag 9.00 uur: woensds Hartebrug: Zaterdagavond: 19.00 uur; z 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur. In de 8 00, 9.00 en 19 00 uur. Zaterdagavond: H. Leonardus: Zaterdagav. 19.00 i 9 uur Latijnse hoogmis. 10.45 uur Nederl. gezangen). 12.00 en 19.00 t H, LodewUk: Zaterdagav.: 19.00 t In de Lodewijkskerk: zondag 11.45 i Hooglandse Kerk. (Ned.), 12.00 en 18.00 (vrijdag 8.00) en 16.15 t Menswording: Zaterd: dag 9.00, 10.30 en IJ dinsdagmorgen '.30 u 8I.TNSBURG Tuinbouwschool: Zaterdagavond 19. In de week: 8.30 vond 19.30 uur; zon- uur. In de week: en donderdagavond zondag 10.30 u VOORSCHOTEN Zaterdagavond 19.00 uur; 12.00. Noordhofland 11.30 ZOETERWOUDE mis.^ Zondag H.H. Missen PAR. ST.-ANTONIU8 VAN der Franciscanen Dlepenbrocklaar r avondmis. Op zondag ztjn de dlen- 9.30 (hoogmis). 11.00 en 12.15 uur. dlnsdagm donderdagavond en In de Marekerk, Lange Mare. spreekt zondagavond om halft acht dr. G. Toorn vliet uit Bloemendaal.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3