/EERBERICHT BEURS VAN NEW YORK Resultaat en dividend bij Philips lager Volksteller bezocht 94% Nederlanders lluJDAG 19 MAAKT ly. LEIDSE COURANT DE BILT. 19 mrt (KNMI) - depressie boven Wales blijft komende etmaal het weer in omgeving bepalen. Het cen- n verplaatst zich slechts lang de richting van de einig ran der ing AMI )rdzee. Met zuidelijke wind zal loor enigszins onstabiele worden aangevoerd, waarin t opklaringen plaatselijk ook bui tot ontwikkeling kan ko- De invloedssfeer van de de- iost europa. Een bijbehorend strekte zich vrijdagmorgen Algerije via Italië en Oos- jk tot Denemarken uit. Daar plaatselijk wat regen. In ■Zweden werd op uitgebreide aal ook sneeuwval gemeld. Prin bei 6.44 - 18.52; maan 3.38 - 10.16. i. hoogw. 7.57 - 20.34; laagw. 16.02. litzichten voor zondag •le buten en temperaturen jnaal tot beneden normaal. msvooruitzichten voor zondag ifers gemiddeld over ons land uren zon: één tot zes; min- omstreeks normaalmax- nul tot vijf graden onder 4 Jiaal; kans op een droge 1 n minstens twaalf uur: procent; kans op een el droog etmaal: veertig pet. ER IN NEDERLAND ER IN EUROPA rep e, di fo. iarle l Vro eth- steel word oeing Co- cDonne) Pont Nem. Til - :;5i: 202.99 202.31 De omze van Bijen- jerboc elieer N.V. is in het per 31 januari »ten boekjaar met ruim 13,5 pet .-kt a 100 n gestegen ten opzichte :e ei boekjaar 1969-1970. toen een van 725 min werd bereikt, 's voorlopige gegevens zal het at ver belastingen ca 5 pet hoger i over het boekjaar 1969-1970. toen 15.1 min bedroeg. 4 peb tr. De wmst van Duiker Appa ibrh-k N.V. is in 1970 gestegen van rouri: '00 tot 729.000. In de op 14 april -- den jaarvergadering zal worden steld, de winst aan de reserve toe len ter versterking van de finan- ositic van het bedrijf en het divi- pnieuw te passeren VERKLARING DER TEKENS gedaan en bieden gedaan en laten 93,00 «8.80 88.80 88.70 88.70 Philips flauw in gedrukte markt AMSTERDAM, 19 maart (ANP) Phi lips stond vrijdag weer in het middel punt van de belangstelling. Na de pu- blikatie van de jaarcijfers en het lagere dividend viel de reactie in het telefonisch verkeer (buiten de beursuren om) nog mee. maar bij de aanvang van de offi ciële handel bleek de stemming flauw' was. Kennelijk is hel publiek toch wel geschrokken van de cijfers, want er was heel wat materiaal aan de markt. De opening op 44 betekende een reactie van f 1,40 (14 punten) en later zakte de prijs verder in tot 43.60. AKZO moest na de vaste stemming van gisteren de tol der winstnemingen betalen en de wetenschap dat het concern volgende week vrijdag met de cijfers op tafel komt, noopt tot voorzichtigheid. Geopend werd op 88.50, wat f 1,70 lager is. Ook Hoogovens lag wat laag aangeboden op 77.50 (min f 0.60). Kon. Olie was wat beter onder invloed van het door velen als niet ongunstig beoordeelde jaarver slag. Het begin was f 1 hoger op 144 en na enige aarzeling werd 144.20 ge daan. Unilever bleef vrijwel onveran derd op 90.40 en KLM liep bijna f 2 te rug tot 178 In de scheepvaartsector boog Van Om- eren eerst wat door tot 328 Vz wat 4 punten lager was, maar later veerde de koers weer op en rond 12 uur werd 333 gedaan. De andere rederijen waren eer der iets gemakkelijker. Cultures bleven dicht bij huis evenals Nat. Nederlanden. Heineken werd f 1,30 hoger gewaardeerd op 241.80 en de grote banken waren licht aangeboden. Aan het emissiefront is vanmorgen een nieuwe lening verschenen. Bank On roerende Zaken zal overgaan tot de uit gifte van een 8\'z pet 15-jarige lening groot f 9 min pari. Op deze lening kan op 29 maart worden ingeschreven, de storting is op 15 april. Degradatie. Generaal William West morland. stafchef van de Amerikaanse landstrijdkrachten, heeft de minister van het leger aanbevolen de generaals Koster en Young, die de slachting in het Zuid- vietnamese dorp My Lai zouden hebben verzwegen, te degraderen. Benoeming. Drs. Th. D. Jansen zal worden voorgedragen voor een benoe ming tot hoofdinspecteur bij het minis terie van Onderwijs en Wetenschappen, toegevoegd aan de inspecteur-generaal van het onderwijs. De heer Jansen is thans directeur van de christelijke peda gogische academie te Amsterdam. KOPENHAGEN (Reuter). Vyr leden van een Pools gezin, die op toeristenvisa Rome hadden bezocht, zijn er als ver stekelingen in de RomeKopenhagen- express in geslaagd Denemarken te be reiken. waar zij politiek asiel hebben gevraagd. De man, twee vrouwen, van vijftien en een baby var den hebben een oncomfortabele en koude reis van 32 uur gehad. Zij hadden zich verstopt lussen het plafond en het dak van een wagon. De baby is ernstig ziek als gevolg van de ontbering. jongen Omzet steeg tot 15,1 miljoen I EINDHOVEN (ANP) Philips stelt voor over het boekjaar 1970 een divi- dend uit te keren van f 1,70 op de gewone aandelen van I 10 (v.j. f 1,90). Rekening houdend met een reeds be- (aaibaar gesteld interimdividend van I f 0.60 zal het slotdividend I 1,10 bedra- gen. De omzet steeg in 1970 tot f 15.1 (v.j. 113 miljard) wat een stijging van i 16 pet betekent. Het bedrijfsresultaat bedroeg f 1280 min (v.j. f 1354 min). De nettowinst bedroeg f435 min (v.j. f518 Voorgesteld wordt om desgewenst in plaats van f 1,10 in contanten een uit kering in gewone aandelen ten laste van belanstingvrij agio beschikbaar le stellen en wel zodanig dat op 36 gewo ne aandelen van f10 een gewoon aan deel van f 10 wordt uitgereikt. Voor zover door aandeelhouders een uitke ring in gewone aandelen wordt geko zen, zal het daardoor niet in contanten uitgekeerde bedrag worden toegevoegd aan ingehouden winst. De raad van beheer van NV gemeenschappelijk bezit van aandelen Philips' Gloeilampenfa brieken deelt nog mee, dat zal worden voorgesteld over 1970 eveneens een di vidend uit te keren van f 1,70 op de gewone aandelen. Ook hier is een inte- l imdividend van f 0.60 uitgekeerd, zodat het slotdividend f 1,10 bedraagt. Desge wenst kunnen aandeelhouders in plaats van f 1,10 in contanten een uitkering krijgen in aandelen van een gewoon aandeel van f 10 op 36 gewone aandelen van f 10. De algemene vergadering is vastgesteld op 29 april. De raad van commissarissen van de NV Philips' Gloeilampenfabrieken heeft besloten ir. D. Noordhof per 1 mei 1971 te benoemen tot lid van het presidium van de raad van bestuur. Ir. Noordhof wordt tevens vice-president, jhr. H D. C. van Riemsdijk, vice-president, drs. P H. le Clercq, vice-president en de heer D. van der Putten, vice-president. De heer Noordhof, in 1915 te Emmen gebo ren is sinds 1 maart 1969 lid van de raad van bestuur. Dividendvoorstellcn Schuitema: 14 pet (12) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Uit een op 1 maart jl. door het NIPO gehouden landelijk ge spreide steekproef onder 100L personen vanaf 18 jaar blijkt, dat 94 pet toen een volksteller op bezoek had «ehad. Van hen had 96 pet alle of de meeste vragen beantwoord; 2 pet had eer, deel van de vragen beantwoord (sommige vragen be hoefden niet door iedereen te worden beantwoord). Slechts 1,5 pet had op 1 maart de vragen (nog) niet beantwoord Een half procent gaf geen antwoord op de gestelde vragen. Marianne Philipsprijs voar Sjoerd Leiker AMSTERDAM (ANP) De jury voor de Marianne Philipsprijs. bestaande uit Hella Haasse, H J. Smeding en Jeanne van Schaik-Willing hoeft de Marianne Philipsprijs voor 1971 met algemene stemmen toegekend aan Sjoerd Leiker, schrijver van poëzie, romans en novellen, voor diens gehele oeuvre. Deze in 1914 in Drachten geboren auteur werd in sterke mate beïnvloed door de tweede wereldoorlog, welke te voren zelden vermoede verwikkeldheden van de menselijke natuur opwoelden en een uitbreiding teweeg bracht van de ethische normen, aldus een toelichting van de jury. Het is dit jaar de 20ste keer dat de Marianne Philipssprtjs wordt uitgereikt. De prijs, ingesteld ter nagedachtenis van de schrijfster Marianne Philips door haar weduwnaar G. Goudeket. is statutair ge bonden aan auteurs boven de 50-jarige leeftijd Nieuwe produkties Ned. Operastichting AMSTERDAM De dirigent Hans Vonk maakt op zaterdag 27 maart zijn debuut bij de Nederlandse Operastich ting in het Circustheater te Schevenin- gen waar hij Wolfgang Fortners „In seinem Garten liebt Don Perlimplin Be- lisa". Deze opera, op een gedicht van Garcia Lorca, werd voor het eerst uit gevoerd in Schwetzingen in mei 1962. De regie is nu in handen van Martin Schneider. Decors en kostuums ver- den ontworpen door de eveneens in Berlijn aan de Komische Oper verbon den Gottfried Pilz. In Amsterdam gaat op vrijdag 26 maart de première van „Le Nozze di Figaro" onder leiding van de jonge Duitse dirigent Matthias Kuntzsch. Jan Bouws heeft deze opera opnieuw ingestudeerd Als solisten tre den op: Peter van der Bilt, Gerry do Groot, Marco Bakker, Ans Philippo, Sophia van Santé, Hubert Waber en de in Hamburg geëngageerde Tiliana Troyanos. Het Radio Kamerorkest zal begeleiden i

Leidse Courant | 1971 | | pagina 15