Volgende week wéér praten lover miljoenenplan De Vink Oorlog" in Warmond H. W. A. DE BRUIJN 40 JAAR BIJ P. C. LEIDSE RAAD VERDEELD OVER TE NEMEN PRINCIPEBESLUIT PAK wil meer duidelijkheid ,ade Kruis-Rijnland ziet vruchtbaar jaar terug Promotie Meerburg Benoemingen Leidse raad Automobilisten konden kantonrechter niet vinden Den Uyl komt kijken in Leiden Twee gevaren typeren verkeer in Oegstgeest DAG 10 MAART 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 N"' (Van onze raadsverslaggever) JN De vergadering van de Leidse gemeenteraad is vannacht na en weer eens uitgelopen in onverkwikkelijke woordenwisselingen het PAK en „de rest". Inzet was het voorstel van B. en W., zich in el te verenigen met plannen voor hoog spoor in de richting Den de aanleg van de Gordel weg van de toekomstige provinciale weg 16 Vijfmeiiaan, het maken van een vrije kruising van de Gordelweg met .6, de reconstructie van het dr. Lelyviaduct en de reconstructie van [aagweg tussen pro.weg 16 en de Churchilllaan. Dit alles onder het rdat het voorstel van B. en W. in deling kwam legde wethouder i verklaring af. Zie je wel, i PAK-zijde betoogd, dat zit al ekker. De heer Kret benadrukte, i zich hier niet ging vastleggen en beslissing; „het gaat alleen om irincipebesluit als basis voor de lakelijke subsidiëring. Inderdaad dit voorstel onduidelijkheden, het ok een schetsontwerp". Rijk en samen geven de hoogste prio- in de aanleg van provinciale 16, zodat deze er zeer spoedig zal De raad zal nu een principebe- noeten nemen, omdat de Spoorwe- p korte termijn moeten weten wat urgente werken op de tekentafel voral is dit principebesluit grijk om op de rol voor subsidie te IDDELLIJK socialist Waal vond, dat er heel nagen open bleven in dit onduide- voorstel. „Wat zijn b.v. de conse- voor de leefbaarheid van de welke consequenties zijn er (de andere wegen? Er zijn geen itieven aan de raad voorgelegd. meer informatie nodig". De Waal diende namens zijn fractie iedelige motie van orde in: het i van hearingi voor belangheb- Ibewoncrs, het beleggen van een informatieve raadsvergadering nadat de kwestie in de betrokken comissies be handeld is en tenslotte het aanhou den van het voorstel tot na de informa tieve vergadering. De drie delen werden alle bij stem ming (20 tegen 16 stemmen) verworpen. De heer Driessen wilde meteen radicaal verder gaan en diende een voorstel van orde in om onmiddellijk tot stemming over het voo-stel xan B. en W. over te gaan. Dit was ten zeerste tegen de zin van het PAK. Woordvoerder In 't Veld: „Ik heb zorgen over deze raad, die afdaalt naar een niveau waarbij het recht van een toevallige meerderheid alleen nog een rol speelt. We zullen ons beraden op een manier waarop wij ons zullen keren tegen de onwettige han delwijze waarop hier de mogelijkheid tot het indienen van amendementen wordt afgekaot". WAARSCHUWING Terwijl de PAK-ers zich opmaakten met hebben en houden nog vóór de stem ming de raadzaa te verlaten, protes teerde de heer Driessen op zijn beurt tegen de wijze waarop het PAK zich „onvoldoende heeft verdiept in de mate rie, die in de commissies reeds is be sproken. Ik vind dit bijzonder goedkoop en deze fractie onwaardig". Over half een gaf de voorzitter het PAK nog een Cursus voor Welfarein verschiet iSTGEEST In ..Het Witte te Oegstgeest hield de afdeling rod van de Ned. Ver. „Het Rode gisteravond een geanimeerde irgadering. De voorzitter, Jhr. T. van Eysinga, sprak een hartelijk van welkom waarna de secreta- heer C. P. Harmsen een aantal i boekstaafde met prettige getallen. I «ft de Rode-Kruiscollecte in het af- I 'en jaar in Rijnland (Warmond, bout, Rijnsburg en Oegstgeest) 10428 opgebracht. Maar liefst 1200 méér dan in 1969. Uit de lec- jes en kastjes kwam 7000 kg. iriften en kwamen 1893 boeken te n'gsp. tbijn. Een prachtig resultaat. Het lal steeg, dank zij o.m. een ge ledenactie tot 3000. _--r waren er activiteiten in de n' r Kruiscolonne, die werd uitge- met een model rampenaanhang- itje. De colonne nam voorts deel défilé bij gelegenheid van het rig bestaan van de Leidse afde- kaarmede goede contacten worden louden. Zes patiënten uit Rijnland 1 aan de re's van de Henri pa£ it, vijf ouderen vierden vakantie Valkenburg en twee patiënten Hen de vakantie door in het Hen- lanthuis. Dank werd gebracht aan 'urg, in het bijzonder aan de vei- Flora", voor bloemenversiering oord van het hospitaalschip. aantal van 36 patiënten zijn n 19-tal welfarewerksters iaam, te weten twee te Rijnsburg, Voorhout, vier te Warmond en Oegstgeest. Mevrouw B. N. de stelde vast, dat dit aantal niet onde is. „Voor vele dames is hier magnifieke taak weggelegd. Het is dankbaar werk. Binnenkort be- P.v.d.A. houdt ledenvergadering DEN in zaal Mekel, Hoge- 87 komt de afdeling Leiden van lrtij van de Arbeid vrijdagavond uur bijeen voor een openbare orgadering. De agenda vermeldt meer: de verkiezing van een s secretaris, de voorbereiding van Puitengewoon P.v.d.A.-congres op 20 en de verkiezingsactie. Het be delt kandidaat voor de functie icretaris de heer L. G. A. van Es, 'laan 560. De huidige secretaris, er L. F. Meijer, moet zich wegens Plicht terugtrekken, staande woensdagavond komt de uteraadsfractie van het PAK A.. D '66, PSP en PPR) in openba- rgadering bijeen in de raadszaal et Stadhuis, om 20 uur. gint een cursus voor opleiding tot wel farewerksters". Men sprak de hoop uit, dat er zich minstens vijftien twintig dames zullen opgeven. Vanuit de verga dering werd de suggestie gedaan de patiënten meer actief te betrekken bij bepaalde evenementen. Zo zouden ze in staat gesteld kunnen worden, toneel voorstellingen bij te wonen. Het afgelo pen jaar konden vele patiënten bijv. een tentoonstelling van eigen werk be zoeken in het Rode-Kruislokaal In het bestuur wordt de heer Oechies opgevolgd door de heer Van de Velde (Warmond) als tweede secretaris. Dr. De Haan heeft in afwachting van een opvolger het commando van de Rode- Kruiscolonne voorlopig op zich geno men wegens het vertrek van dr. Molier. De heer P. W. van der Mark legt per 1 april a.s. het werk neer als adj. instructeur van de colonne én als bestuurslid. De heer W. J. Sirach (pen ningmeester) werd décharge verleend. De vice-voorzitter, burgemeester B. N. Kooman van Rijnsburg. deed het voor stel, twee secretariaatsleden var. de ge meente als leden van de kascommissie te benoemen. Tijdens de rondvraag werd ervoor gepleit, een tweede lec- tuurhuisje 'in Oegstgeest-Noord te plaatsen. Wisselingen in K&G-top LEIDEN Tijdens de recente leden vergadering van .Kunst en Genoegen", Clir. Muziekvereniging, Tambour- Trompetter- en Pijpercorps heeft zich een aantal opvallende wijzigingen in bestuur en leiding voorgedaan. De aanleiding daartoe ligt in het verleden, naar het bestuur laat weten. Enige jaren geleden ontstond de be hoefte om naast de drie beroepsinstruc teurs, die de muzikale leiding in han den hebben bij K ei. G, een vierde man aan te trekken. Iemand speciaal belast met het instuderen van de shows Het pogen om in den lande, een capabel man te vinden die deze taak op zich durfde nemen, bleei zonder resultaat Het gevolg was, dat de voorzitter, de heer J. H. IJzerman, een jaar geleden zelf en met veel succes de showinstruci- tie ging geven. Al snel bleek de combi natie voorzitter-instructeur onmogelijk. Daarom droeg de heer IJzerman met ingang van de onlangs gehouden leden vergadering de voorzittershamer aan de heer A. J. Truyers over. In zijn twaalfjarig voorzitterschap heeft de heer IJzerman het bestuur en de leden naar het succes geleid. Daarop ook is het vertrouwen gebaseerd dat K en G de komende jaren een showpro gramma zal kunnen opbouwen dat haars gelijke niet kent. De tambour-maitre, de heer P. Oos- terhoud zag bij de laatste vergadering in zijn vijfentwintig-jarig jubileum bij K en G een goede gelegenheid om zijn activiteiten als lid van de vereniging af te sluiten. voorbehoud, dat de ten laste van de gemeente komende kosten geheel of nagenoeg geheel door het rijk zullen worden vergoed. Het PAK vond het een hoogst onduidelijk voorstel en wilde het aanhouden totdat meer infor matie verkregen was. De anderen, bij monde van woordvoerder Driessen (KVP) wilden de knoop meteen doorhakken en het voorstel in stemming brengen. Voorzatter Menken tenslotte stelde na rijp B. en W.-beraad de afronding van de discussies uit tot volgende week maandagavond, omdat hij het van belang achtte, „dat een zo groot mogelijke meerderheid van de raad haair fiat zou kunnen geven". Meerburg is een tweedeklasser rijker! In de „Vliethorst" te Voorschoten speel de Meerburg I tegen DIOK I uit En schede. Deze, door zenuwen meer span nende dan fraaie wedstrijd eindigde met 44. Het gamegemiddelde besliste ten gunste van onze stadgenoten (108). Meerburg nam de leiding via een overwinning van A. de Vrind in het eer ste h.e., M. v. Haasteren moest echter toeslaan dat het weer 11 werd. Op nieuw kwam Meerburg voor, ditmaal door mej. M. de Vrind. Toen ook mej. H. Omzigt de eerste game van het twee de d.e. won leek de strijd vrijwel beslist, maar in de tweede en derde game lukte niets meer, zodat weer alles mogelijk was. Mej. H. Omtzigt en A. de Vrind brachten het eerste gemengd dubbel tegen het echtpaar Du Sart in twee games op hun naam, waarbij de verwoed vechten de De Vrind drie rackets stuksloeg. Het tweede g.d. M de Vrind-v. Haasteren moest, zij het in drie games, capituleren. In het h.d. speelde voor het eerst sinds zijn ongeluk P. v. d. Loo weer mee, maar bleek al spoedig onvoldoende te zijn her steld, waardoor deze partij opgegeven moest worden. De dames stonden dus voor de opgave om de laatste partq te winnen. Hoewel ze duidelijk sterker waren lieten ze hun grote aanhang toch nog geruime tijd in spanning alvorens met 154, 15II aan het langste eind te trekken. Nieuw postkantoor open OEGSTGEEST Het nieuwe PTT- kantoor aan de Lij tweg is gisteren offi cieel opengesteld. Zaterdag j.l. was het personeel nog bezig om de inrichting up-to-date te verzorgen. Oegstgeest Noord is uit haar „postisolement" ver lost. Enkele fraaie bloemstukjes sierden het interieur en het winkelcentrum „Lange-Voort" stak er de vlag voor uit. Bioscoopagenda CAMERA: ,,Melsjeslnternaa(k)t" (18). 2.30-7-9.15 u.; zondag 2.30-4.45-7 en 9.1! Nachtv. (vr.-za. 23.30 u.) „More" (18). SUTDIO: „Ostia" (18), dag. 2.30-7-9.15 zondag 2.30-4.45-7 en 9.15 u. REX: „De 6 vrouwen van Chtng" (18). Inbraak in apotheek LEIDEN De afgelopen nacht is er ingebroken bij de Havenapotheek. De daders verschaften zich toegang tot het gebouw, door een ruit aan de achterzijde van het gebouw te vernielen. Zij haalden uit verscheidene potjes die in een bureaulade stonden een bedrag van 340 gulden. Hel miljoenenplan ,,HoogspoorDe Vtnk" doet met zijn op- en afritten, viaducten, „rutschbanen" en andere kunstwerken en een beetje denken aan de speeltuin van ouds „De Vink", die haar naam aan het plan heeft gegeven. (Hier de uitspanning-theetuin „De Vink", anno 1910). ans en stelde de verdere behandeling uit tot komende maandagavond. „Ik waaschuw de raad nu alvast, dat ik voortaan het reglement van orde stren ger zal gaan hanteren". Het spreken in tal van instanties en tijdrovende schor singen zijn weer niet van de lucht ge- Enkele agendapunten die na 5 uur vergaderen bleven staan, tullen ook de volgende week worden „.neegenomen". Voor het overige werd nog wat gespro ken over de verlenging van de overeen komst betreffende de exploitatie van de Stadsgehoorzaal. De heer Van Aken (PvdA) wilde de exploitatiemogelijkheid van buffetten in handen van de ge meente leggen. Dc heer Ham (KVP) zag liever de behandeling van het voorstel uitgesteld tot 29 maart. Het college nam uiteindelijk net stnk terug voor nader advies. De heer Kuyper (D'66) was niet hele maal content met het aankopen van het pand Korevaartstraat 30. Wethouder Kret zei, dat het pand niet voor dc sloop is bestemd. Het zal enkele jaren dienen als gemeentelijk bijkantoor van een secretaris-afdeling. Ook zal ei een winkel in heropend worden. Gisteren werd de opvolger van mevr. Docter in de VVD-fractie geïnstalleerd. Het was de 23-jarige heer J. G. C. Wiebenga LEIDEN. Onder overweldigende belangstelling is Robert Meiman gistermiddag op „Rhijnhof be graven. De zestienjarige mavo scholier kwam vorige week donder dagavond om het leven na een dolle autorit van een Marokkaan, die nog steeds voortvluchtig is. Leden van de Sint-Franciscusband, waarvan Robert lid was, droegen het stoffe lijk overschot naar zijn laatste rustplaats. De mis van Requiem in de Hartebrugkerk en de begrafenis werd onder anderen bijgewoond door vele honderden club- en school- genoten. LEIDEN De Leidse raad heeft benoemd als lid van de Commissie voor de Geneeskundige- en Gezondheids dienst (vacature mevrouw drs. W. D. J. Doctor geb. De Leeuw), de heer J. G. C. Wiebenga, die ook werd benoemd als lid van de Gewestraad uit de leden van de Gemeenteraad (vacature mevrouw drs. W. D. J. Doctor). Als vijfde conrector aan de Rembrandtscholengemeenschap werd aangewezen de heer J. W. Schuy- lenburg. SASSENHEIM Een veehouder con stateerde gistermorgen dat drie van zijn drachtige schapen in het weiland achter de Jacoba van Beicrcnlaan door honden werden opgejaagd. De beesten kwamen in de sloot terecht. Verwacht irordt dat dit voor de schapen nadelige gevolgen zal hebben bij het werpen van hun lammeren. De politie wijst erop dat het verboden is, honden los te laten lopen. Hierop zal streng worden toege- LEIDEN De heer H. W. A. de Braijn, chef speciale opdrachten bij de firma Peek en Cloppenburg te. Leiden, herdacht gisteren het feit dat hij veer tig jaar bij deze firma in dienst is. Dit jubileum werd gevierd met een huldiging door directie en personeel. Tijdens deze huldiging werd de heer De Bruijn de zilveren legpenning van de Maatschappij voor Handel en Nijver heid aangeboden. Het draaginsigne, dat bij deze onderscheiding hoort, kreeg hij in goud. De penning werd hem aange boden door bedrijfsleider J. B. M. Brummei". Van de directie van P en C Neder land kreeg de heer De Bruijn een tape recorder, een tafelbiljart en een foto toestel; van zijn collega's uit Leiden drie grote reiskoffers. Ook de oud-colle ga's hadden de heer De Bruijn niet vergeten; van hen kreeg hij enkele boeken en een envelop met inhoud. Van de etaleurs kreeg de heer De Bruijn banden voor zijn taperecorder. Na het officiële gedeelte van de huldiging maakten velen gebruik van de gelegen heid om de heer De Bruijn met zijn jubileum geluk te wensen. Inzittenden oorzaak van hun botsing LEIDEN Enkele automobilisten die niet voor de kantonrechter te Leiden mr. W. de Koning verschenen, waren nogal ernstig in overtreding gceweest Zo reed een 21-jarige timmerman uit Voorschoten op een late novemberavond met zijn auto op de Laan van Oud Poelgeest te Oegstgeest pardoes tegen een rechts van de laan geparkeerde auto op. De kantonrechter citeerde uit het proces verbaal, dat verdachte tevo ren zeven glazen bier had gedroneken. Dat was, „zo verklaarde verdachte des tijds", niet de oorzaak van de aanrij ding. Ik kreeg onderweg ruzie met een vriend, die met mij meereed lette daardoor even niet op en reed toen tegen die auto opDe officier, mr. A. G Pos, hield het erop, dat niet die ruzie maar het alcoholgebruik de hoofdoor zaak van verdachtes stunt was Hij eiste daarom 80,boete subs. 8 dagen hechtenis en bij wijze van waarschu wing een voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter legde er in de motivering van zijn vonnis de nadruk op, dat alles nog betrekkelijk goed was afgelopen maar dat verdachte evengoed iemand dood had kunnen rijden. Daar om verhoogde hij in de uitspraak de geëiste geldboete tot f. 100,subs. 10 dagen hechtenis en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van jes mgapden- ANDER TOEZICHT een auto in de Tuinstraat tegen een aldaar geparkeerde auto op. De kanton rechter nam net hem bijzonder kwalijk, dat hij de gevolgen niet had afgewacht en er ijlings vandoor was gegaan. Toen verdachte was opgespoord bleek, dat hij geen rijbewijs had Hij gaf als reden van dat wegrijden op: ,.Ik reed onder toezicht van iemand, die wel een rijbe wijs heeft. Na die botsing nam hij het stuur over en reed er vandoor". De officier zei in zijn requisitoir, dat hij de aanrijding niet zo ernstig opnam. Wel echter het feit. dat verdachte zonder de nodige bevoegdheid auto reed en niet voorkwam en dat het de politie bij het opsporen bijzonder lastig werd ge maakt. Omdat verdachte nog een blan co strafregister had, beperkte hij zijn eis voor het rijden zonder rijbewijs tot een geldboete van f. 100,subs. 10 da gen en voor de aanrijding tot f 50, subs. 5 dagen. De kantonrechter nam het verdachte bijzonder kwalijk, dat hij aan die onttrekking van de gevolgen van de botsing had meegewerkt Hij vonniste hem daarom bij verstek tot tweemaal f. 100,subs. 20 dagen. LEIDEN P.v .dA.-lijsttrekker Joop den LTyf ?al op 29 maart a.s. een werk bezoek aan Leiden brengen; op het progrhnirnh; sttiah Giorlopig een- gesprek met B. en W„ een bezoek aan enkele verpauperde Leidse wijken en een be spreking met enkelen, die werkzaam zijn in het Leidse sociale werk. OEGSTGEEST Twee vormen van gevaar, vooral voor de schooljeugd, ken merken In toenemende mate het ver keer in Oegstgeest. Dat kwam aan het licht gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering van het Verhond voor Veilig Verkeer, die in het gemeentehuis gehouden werd. Steeds meer automobilisten en brom fietsers negeren het stopteken van Ce verkeersbrigadiers, veelal huismoeders, die er zich voor beijveren, de schooljeugd veilig over de gevaarlijkste wegen te loodsen. Dan zijn er nog de „rode-licht-tuf- fers", die op het laatste nippertje of juist te laat door het licht stormen of die er als eerste weg willen wezen als het op groen springt. „Voor de ver keerslichten gedraagt men zich vaak weinig gedisciplineerd", is een van de indrukken van adjudant Kuiper van de Rijkspolitie. De voorzitter, de heer J. J. Thorn, stelde vast dat er te weinig dames zijn, die zich als verkeersbrigadier beschik baar stellen, om de gevaarlijkste over steekplaatsen te beveiligen. Daarom zal hij binnenkort trachten vrijwilligsters op te roepen. Men ging ervan uit, dat de verantwoordelijkheid voor het veilig van en naar school brengen van hun kinderen bij'de ouders blijft. De secretaris, de heer Verhoeven, stel de dat men niet meer van volwassen verkeersbrigadiers terug kan naar de tijd van de jeugdige „klaar-overs". Tij dens de bijeenkomst werden diverse sug- gesths naar voren gebracht. Adjudant kuiper heeft een aantal plannen inge diend welke spoedig ter sprake komen. De Oegstgeester afdeling van Veilig Nachtv. (vr. z Leidse kunstenares moet in Warmond uit onbewoonbaarverklaard huisje LEIDEN/WARMOND De Leidse kunstenares Beatrice Kluivers heeft een brief geschreven aan de gemeente War mond, waarin z(j protesteert tegen het bevel tot uitwijzing van het onbewoon- baarverklaarde huisje Dorpsstraat 93 in Warmond, dat zij sinds enige tijd als atelier in gebruik heeft. In de protestbrief betoogt de Leidse kunstenares, dat zij nooit een bordje tegen de muur van het huisje heeft ge zien. waarop staat, dat het pand onbe woonbaar is verklaard. Voorts, dat zij toest ..iming heeft van de eigenaar het pand te betrekken en dat zij geen lekke leidingen, ondergelopen keukenvloeren, kapotte rioleringen, brandgevaarlijke wanden etc. ontdekt of geroken heeft. Beatrice Kluivers schrijft verder, dat wanneer een huisje leeg staat, dat gaaf en degelijk genoeg is om bewoond te worden, dat voor aar gelijk staat r.~t Van de gemeente-secretarie van War mond vernamen wij, dat Beatrice Klui vers uiterlijk aanstaande maandag om half tien 's morgens het huisje zal moe ten hebben verlaten. Verkeer telt thans 531 leden, zo verna men wij van penningmeester Van Leeu wen. De kas bevat een batig saldo. De heer v. Leeuwen werd gedechargeerd. In het bestuur traden af de heren A. Koerten en Jhr. Teding van Berkhout; zij worden opgevolgd door adjudant Kui per en wachtmeester A. Riep. De heer Verhoeven is voornemens zijn functie als secretaris in de loop van het jaar ter beschikking te stellen. Men zoekt in onderwijskringen naar een secretaresse. Tevens wordt de suggestie, het bestuur met twee dames uit te breiden, onder de loep genomen. „Het Is hoogst nood zakelijk om de jeugd een goede kennis van het verkeer bij te brengen" kon men nog op de val:eep vernemen. ,,De kinderen die het verkeersexamen met nul fouten afleggen, zullen voortaan een boekenbon van 7.50 ontvangen ln plaats van een bon van 5. ADVERTENTIE VERKIEZING LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL De Voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de' Tweede Kamer der Staten-Generaal in kieskring VII (Leiden), brengt ter openbare kennis, dat dit hoofdstem- bureau in een openbare zitting te hou den op vrijdag 19 maart a.s. te 17.00 uur in het Stadhuis zal beslissen over de geldigheid der op 16 maart 1971 inge leverde lijsten van kandidaten voor de op 28 april a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in kieskring VII (Leiden), alsmede over de hand having der op die lijsten voorkomende kandidaten. Leiden. 16 maart 1971. De Voorzitter voornoemd, S. MENKEN. Weth. loco-Burgemeester. STEMMEN IN EEN WILLEKEURIGE GEMEENTE De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat aan een kiezer op zijn verzoek wordt toegestaan in een willekeurige gemeente aan de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal deel te nemen. De kiezer, die van vorenbedoelde be voegdheid gebruik wenst te maken, moet daarvan uiterlijk 14 april a.s. me dedeling do^n aan de Burgemeester der gemeente waar h(j op de dag der kan didaatstelling in h kiezersregister is opgenomen, met gebruikmaking van een formulier, dat van heden af tot en met 14 april a.s. ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Leiden, 16 maart 1971. De Burgemeester van Leiden, S. MENKEN, Weth. loco-Burgemeester.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3