Techniek moet uitstervende pianostemmer vervangen OPLOSSING VOOR VUIL IN ALPHEN PAN VAN PERSIJN WORDT VERBETERD 15332 lucifers en duizend uren gingen in Peters hob by schip Leidse Agenda Luchtige demonstratie op toernooi van DOCOS Veel aanmeldingen voor de Leidse onderwijsdag m M te PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 MAART 19; TH-Delft heeft stemapparaat ontwikkeld (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Er komen steeds meer pia no's, steeds meer mensen die dit mu ziekinstrument zullen bespelen, maar het vak pianostemmer blijkt een uit stervend beroep. Leiden telt er nog maar weinigen. Een en ander brengt met zich mee, dat het de laatste jaren steeds moeilijker is geworden de pia no te laten stemmen en als het gelukt is iemand te vinden die de piano kan stemmen, dan blijkt het een kostbare aangelegenheid te worden. Zoals in alle andere branches het geval is. is men ook op dit terrein doende een andere oplossing te vinden voor dit. voor steeds meer mensen, nijpend wordende probleem. Op de technische hogeschool te Delft, met name op de afdeling elekrotech- niek, heeft men zich ook over deze problematiek gebogen. Men is daar gaan beseffen dat het nodig is dat men gebruik gaat maken van elektro- mechanisme of elektronische hulpmid- A1 enige jaren bestaat er overigens apparatuur waarmee het middenge- bied van de piano enigszins goed ge stemd kan worden, terwijl voor de overige snaren toch weer de hulp van het mensenlijk oor van de pianostem mer te hulp geroepen moet worden Een dergelijke oplossing is voor tech nici niet bevredigend, zodat op de afdeling elektrotechniek naarstig is gezocht naar apparatuur i de eigenschappen VAN LOOPPLANK GEGLEDEN Man lag kwartier in ijskoude water HAZERSWOUDE De Bodegraafse j zuivelhandelaar J. Stigter is maandag- I avond toen hij het vaartuig van een I Duitse schipper, gelegen tussen de voor- i malige Rembrandtmolen en het gebouw trillende van het Wit-Gele Kruis aan de Rijn- Massabezoek schaadt landgoed werd verkregen. Daaruit ont- dijk. verliet van de loopplank gevallen Op de elektronische apparatuur (rechts van de pianoen het metertje. dat op de piano staat, kan de stemmer aflezen of de goede afstemming van de snaren is verkregen. de laatste faze zonder tussenkomst van de mens door een elektronisch instrument kon worden uitge-voerd. Het zoeken naar een dergelijk instru ment, zo kan men in de laatste afle vering van TH-mededelingen, het maandblad van de technische hoge school Delft lezen,was oorspronkelijk een afstudeerontwerp van e .i van de studenten, maar het groeide uit tot een vrij omvangrijk project, waarbij tevens een duidelijker inzicht stond een proto-type van een stemap paraat. dat aan alle gestelde eisen voldoet. Bij het ontwerp van de technische hogeschool wordt in tegenstelling tot andere stemapparaten geen microfoon gebruikt maar een elektromagnetische opnemer, waarmee men het snaarsig naal kan opvangen. Deze opnemer werkt op hetzelfde principe als de bekende gitaarelementen. Alleen wordt hier in plaats van het geluid van de snaar de mechanische trilling direct omgezet in een elektrisch sig naal. In deze mechanische trilling is, ook bij de lage snaren, de grondtoon zeer sterk vertegenwoordigd, zodat mei een eenvoudig filter een uitste kend signaal met de frequentie van de grondtoon wordt verkregen. Een bijzonderheid van het in de tech nische hogeschool te Delft ontwikkelde apparaat is nog. dat deze door middel van speciaal aangebrachte uitsteeksels op drie manieren op een koor van drie snaren geklemd kan worden, zo danig dat steeds twee van de drie I snaren van het koor gedempt worden, terwijl de derde, te stemmen snaar. vrij kan uittrillen. Dit maakt het ge- i bruikelijke manipuleren met dem pingsstokjes overbodig. Met het nieuwe stemapparaat zijn verschillende piano's reeds enige ma len gestemd en steeds door leken in het stemmersvak. Hoewel het stem men aanvankelijk meer tijd kostte dan een ervaren pianostemmer ervoor nodig heeft, blijkt wel, dat men na een vijftal keren binnen ongeveer twee uur een piano haarfijn kan stemmen. In het algemeen zijn de resultaten goed te noemen. Prominen te musici, die de op elektronische wij ze gestemde piano's hebben bespeeld, zijn vol lof over het resultaat. Oude Rijn terechtgekomen Tussen acht uur en kwart over acht heeft de man. luid om hulp roepend, zich weten vast te houden schoeiing. maar kon er niet ir het droge te bereiken. dames, mejuffrouw R. Kraan Kraan-Zandbergen, schoten te hulp, toen zij al trimmend op de Gemeneweg. nabij de spoorlijn Utrecht-Leiden, het geroep van de Bo degraver hoorden. Toen zij ter plekke arriveerden, was de man door een pas sant reeds uit zijn netelige, Ijskoude positie gehaald en werd hij bij de familie De Winter binnengebracht. Daar is de man een kwartier lang onder een warme douche gehouden en voorzien van droge kleren. De EHBO-afdeling van de Rijndijk, die eerste hulp kwam bieden, heeft de Bodegraafse zuivel handelaar na zijn onverkwikkelijke én verkwikkende bad naar huis gebracht met de ambulance. KATWIJK Het landgoed „de Pan van Persijn" blijkt duidelijk te lijden te hebben van de veelvuldige bezoeken, slagen A"e inspanningen ten spijt zal dit, wanneer men doorgaat met de huidige wijze van beheer en onderhoud door de gemeente Katwijk, leiden tot verder gaande vermindering aan recreatieve LISSE Anderhalf jaar geleden maakte Peter van der Reep uit Lisse een miniduikbootje van lucifers. „Voor mijn aquarium" zei hij tegen zijn colle ga's op het werk. Prompt maakte toen een van hen ook een boot van Inciters, zij het een slag groter. Peter wilde op zijn heart niet achterblijven. Precies een Jaar geleden toog hij aan het werk om alle records te slaan. „De Zeearend," zoals Peter zijn luci ferboot noemde, ls nu op enkele kwast streken 'na klaar. Precies 15332 lucifer houtjes brak, plakte; lijmde en vijlde hij tot een compleet passagiersschip. „In het begin werkte ik er dag en nacht aan," aldus Peter. „Later ben ik het wat kalmer aan gaan doen." In de patrijspoorten, de reddingsbootjes, de romp, de masten, de tennisbaan en de schoorstenen heeft hij toch zo'n slordige duizend werkuren zitten. De jeugdige horlogemaker is niet van plan, nu het 87 cm lange en 48 cm hoge schip uit kan varen, stil te blijven zitten. Het knutselen zit hem in de vingers. Zo fabriceerde hij tussen de luciferhoutjes door ook nog natuurge- trouwe copiën van de Apollocapsule, de Saturnusraket en de maanlander. „Alles wat met de maan te maken heeft interresseert me," zegt Peter die intussen een stapel plakboeken ov..- de Apolloreizen doorbladerd. Momenteel werkt hij hard aan een telescoop met 15 cm.-spiegels. De maan komt voor Peter dan een stuk dichterbij. WOENSDAG 10 MAART ONS CENTRUM HOOIGRACHT: P.v.d.A.-kamerlid Egas over bejaarden- problematiek, aanvang 10.00 uur. RIJKSMUSEUM VOOR NATUURLIJ KE HISTORIE RAAMWEG 2: Open Huis, lezing „bedreigde en uitgestorven dieren" hierna rondleiding door het mu seum, aanvang 20.00 uur. LEIDSE SCHOUWBURG: Mickery, „La Mamma". Street Sounds, aanvang 20.15 uur. SINT-ANTONIUSCLUBHUISR.-K. Vrouwengilde, zuivelavond, aanvang 20 00 uur. DONDERDAG 11 MAART ADLÉRFABRIEKEN: algemene leden vergadering „De Natuurvriend", aan vang 20.00 uur. VRIJDAG 12 MAART LEIDSE SCHOUWBURG: Neder landse Comedie, Vrijdag van Hugo Claus, aanvang 20.15 uur. STADSGEHOORZAAL: concert K j O. Roterdams Philharmonisch Orkest, aanvang 20.15 uur. ZATERDAG 13 MAART STADSGEHOORZAAL: onderwijsdag over democratisering, aanvang 9.30 uur ZONDAG 14 MAART ANTONIUSPAROCHIE: Jongerenmis met als thema: „Niet om te heersen heb- ben wij noch rechten", aanvang 12.15 Gemeente Lisse verhoogt huren LISSE Met ingang van 1 april zullen de huren van de woningen van de gemeente Lisse worden verhoogd. Het betreft woningen die voor 5 mei 1945 zijn gebouwd en de na-oorlogse woningen waarvoor de jaarlijkse ex ploitatiebijdrage van het rijk niet meer wordt gegeven. Het gaat om huizen in de Von Bönninghausenlaan, Irissen- straat, Oranjelaan, Gasstraat, 16 wonin gen voor alleenstaanden in de Poelpol der, woningen van het grondbedrijf aan de Heereweg en Julianastraat en huizen in de Meer en Houtstraat. Leiden krijgt „doorstromings ambtenaar" LEIDEN Uit ruim 300 sollicitanten hebben burgemeester en wethouders van Leiden de heer C. J. W. de Droog (51) te Amsterdam benoemd tot „doorstromings ambtenaar" bü het bureau huisvesting. De benoeimng gaat op 1 mei In. De heer De Droog is momenteel ver bonden aan de gemeentelijke dienst Volkshuisvesting te Amsterdam. Daar is hij sedert 1958 belast met de her-huis vesting van vooral saneringsgeiznnen. Het is de bedoeling dat de doorstro mingsambtenaar na zijn inwerkperiode gode en snel bereikbaar wordt voor allen die belangstelling hebben voor de wo ningen in de Merenwijk. Zo spoedig mo gelijk zal hij in de Merenwijk een ruim te krijgen om er geregeld spreekuur te houden en voorlichting te geven. Voor lopig zal hij na 1 mei bereikbaar zijn bij het bureau huisvesting, Hooigracht 79. Dakbedekker flessentrekker DEN HAAG-LEIDEN De 33-jarige dakbedekker zonder vaste woonplaats, benutte diens zwerftochten door Neder land, om zich op gemakkelijke en roya le wijze van allerlei goederen te voor zien. Hij bleek in tal van zaken een vlotte klant te zijn, die echter wel kocht, maar niet betaalde. Dat ondervond bij voorbeeld een handelaar in Bodegraven, die een televisietoestel leverde, doch waarvan de betaling nog steeds op zich laat wachten. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank had in de dagvaarding slechts zo hier en daar een greep gedaan in de aankopen van ver dachte. in Utrecht, Gouda, Leiden, Al phen aan den Rijn en vele andere plaat sen. „Er zijn heel wat winkeliers door u gedupeerd", zo stelde de officier vast en daar bleek de dakbedekker het wel mee eens te zijn. Zoals de meeste van dit soort „kepers" was ook de schilder wel bespraakt. Hij schafte zich zonder scru pules voor 191 gulden aan kleding aan, voor 995 gulden meubelen. 2150 gulden televisietoestel en een doucheinstallatie voor 1840 gulden, om zomaar één en ander op te nemen. De officier eiste 9 maanden gevangenisstraf waarvan 3 maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft vonnis gewezen en verdachte veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Een krediet van f 8500,werd gister avond in de Katwijkse gemeenteraads vergadering verleend om op korte ter mijn noodzakelijke maatregelen te ne men tot verbetering van dit landgoed. Deze maatregelen zullen niet alleen van bosbouwkundige of cultuurtechnische LEIDEN Wageningen. NOAD. RCH, DCG, Zwaluwen Vooruit (Utrecht) en DOCOS dat is het veld dat op 29 augus tus het door het Leidse bedrijfsleven te sponsoren juniorentoernooi van DOCOS zal opluisteren. Deelnemende elftallen zijn de A-l, B-l en C-l-junioren. Het evenement zal onderbroken worden door een half uur durende demonstratie van de Leidse luchtvaartclub. De bij de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart aangesloten ver eniging zal een demonstratie geven van het radiografisch besturen van vlieg tuigen. aard zijn. doch ook wat betreft bes* ming, onderhoud en wijze van Er is contact opgenomen en at gevraagd aan de Kon. Ned. Heide die voor f 8500,een rapport samenstellen omtrent reconstructie beheer, alsmede de raming v; van verbetering en het onderhoud durende de eerste drie jaar. RIJNSBURG In de tuinbouwschool werd gisteravond de jaarvergadering van dc C.B.T.B. gehouden. Als n bestuurslid werd, in plaats van de heer D Kralt die, omdat hij zijn bedrijf beëindigd heeft, niet meer herkiesbaar gesteld kon worden, gekozen de heer G. van Egmond Gzn. C. Kromhout wel herkiesbaar zag zijn functie geprolon geerd. De Vlietkanters zorgden net de opvoering van het blijspel Boemelende bedriegers voor de zeer gewaardeerde ontspanning. Buitenbad gaat half april open LEIDSCHENDAM De beheerscom missie van het sportcomplex „De Fluit", heeft de tarieven en openingstijden vastgesteld voor het buitenbad, dat waarschijnlijk half april opengaat. Het bad is op maandag van 9 tot .18 uur open, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 7 tot IP uur en zaterdag en zondag van 9 tot 17 uur. Dinsdag, woensdag en donderdag is het bad 's avonds van 19 tot 21 uur voor het publiek geopend, maandag- en vrijdag avond is voor de zwemverenigingen AZL en „De Watervrienden" De tarie ven voor het buitenbad zijn: dagkaar ten voor volwassenen f 1,25, voor kinde ren f 1,tienbadenkaarten voor vol wassenen f 10.voor kinderen f 7,50. Het zwemmen in schoolverband kost 75 cent. Verder worden ingevoerd volwas senen-abonnementen die bij voorver koop f 22,50 kosten en tijdens het sei zoen f25,kinderabonnementen (tot 16 jaar) kosten bij vooi verkoop f 15.tij dens het seizoen f 17,50. Kinderabonne menten vanaf het 4e kind tot 16 jaar uit èèn gezin bij voorverkoop f 10,in het seizoen f 12 50. Metaalbewerker valt van ladder TER AAR Een 40-jarige metaal bewerker uit Ter Aar is gisterochtend een 3 m hoge ladder gevallen, toen hq in een perceel aan de Hugo de Groot straat aan het werken was. Met een ge broken rechterbeen werd hfj per E.H.D. het Academisch Ziekenhuis ver- ALPHEN De meest ideale plaats voor een huisvuilverwerkingsbedrijf is. aldus een door twaalf gemeentebesturen ingestelde Werkgroep Vuilverwerking, de ruimte in de driehoek Gouwe, spoor lijn Leiden-Woerden. Prins Hendrik straat. Juist bulten Alphen, dat zich eerst xal moeten uitspreken vóór deze oplossing wil men beginnen aan het uitwerken van een gemeenschappelijke Het huisvuilverwerkingsbedrijf, waar over de omwonenden zich geen zor gen zouden behoeven te maken over mogelijke luchtvervuiling, omvat een verkleiningsmachinc. een bunkei van 150 kubieke meter, een continuwerken- de verbrandingsoven en een rookgasrei nigingsunit. De werkgroep, die hei rap port waaraan een jaar is gewerkt, nog niet openbaar heeft gemaakt, heeft al eerder gekozen voor huisvuilverwerking door middel van verbranding. Het vuil (20 procent) dat niet kan worden ver- <t, wordt gestort ten zuiden van de spoorlijn Leiden-Woei den, langs de Gouwe. 20.000 TON VUIL De gemeenten, die aan dit project deelnemen zijn naast Alphen. Bodegra ven, Boskoop. Hazerswoude, Koudekerk, Woubrugge. Ter Aar. Nieuwkoop, Lei- muiden, Nieuwveen. Rijnsaterwoude en Zevenhoven. Tezamen produceren de 80.000 inwoners in deze twaalf gemeen ten 20.000 ton huisvuil per jaar Het bedrijf, dat op zijn vroegst over twee jaar gerealiseerd zal kunnen wor den, zal ook industrieel vuil gaar. ver werken om een aantrekkelijke exploi tatie te verkrijgen. Een nog in oprich ting zijnde particuliere NV gaat de vereiste investeringen plegen om het bedrijf van <fe grond te krijgen Vooral voor Alphen, Boskoop en Bo degraven is de komst van een vuilver- werkingsbedri.il' zeer belangrijk. Zoals het er nu uitziet zal voor 28 gulden per ton het vuil worden verwerkt. Discussie over dem ocra tisering Bioscoopagenda TRIANON: Dl. Zjivago (14); tweede week. Dag., ook zondag: 2 en 8 uur. CAMERA: Meisjesinternaa<k)t (18); ze vende week. Dag. 2.30, 7, 9.15 u.; zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Nachtv. (vr.-za. 23.30 u.): Blue Ortega, de killer (18). STUDIO: High noon (14); reprise. Dag. 2.30, 7, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX: LÖrna, te veel voor één man (18). Dag. 2.30, 7, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.30 en 9.15 u. Nachtv. (vr.-za. 23.30): Fan ny Hill (18). LUXOR: De gendarme op drift (a.l.) Dag. 2.30, 7, 9.15 u.; zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 i LEIDEN Voor de Leidse onderwijs dag over democratisering hebben zich inmiddels ruim 300 deelnemers aange meld. bestaande uit leerkrachten, leer lingen (V.O.). ouders en bestuursleden van Leidse scholen. Zoals bekend wordt deze dag georganiseerd op zaterdag 13 maart in de Stadsgehoorzaal. Uit de deelnemers worden 18 gespreks groepen geformeerd, die in de ochtend uren zullen discussiëren over democrati- seringsproblemen. Elke groep telt een gespreksleider-rapporteur en een notulist. De belangrijkste conclusies en proble men die in de gespreksgroepen naar vo ren komen, zullen in de lunchpauze door een drietal hoofdrapporteurs worden ge selecteerd voor behandeling in de ple naire zitting, die 's middags wordt ge houden. Als hoofdrapporteurs fungeren: mejuf frouw C. Gieskes, lerares R.K. Vakschool voor meisjes (Galgewater), en de heren dr. J. Cohen (leraar Stedelijk Gymna sium) en drs. S. Koopmans (leraar Vis ser 't Hooft scholengemeenschap). De heer Y. Fok, lid van de gemeenschappe- j lijke schoolraad voor het openbaar on- derwijs en voorzitter van een tweetal oudercommissies. zal als voorzitter \:.n de middagvergadering optreden Tentoonstelling huisvlijt en huisbroei in Bloemlusthal LISSE Vrijdagavond om 7 uur zal de heer P. van Leeuwen, wethouder van onderwijs, sport en recreatie, de grote tentoonstelling openen van Huis vlijt en Huisbroei. welke wordt gehou den in de „Bloemlusthal" van H.B.G. aan het Il.B.G.-plein te Lisse. Er zal gebied van de Huisvlijt. De 1000 potten met bloeiende hyacinten van de schooljeugd zullen een interes sante en mooie omlijsting vormen van het geheel. De tentoonstelling is ook zaterdag geopend (tot 6 uur). Geen poot om op te staan Heel het Noordzeestrand staat op z'n achterste benen. De Consumentenbond heeft deskundigen laten vaststellen, dat het badwater méér dan smerig is. Zo kort voor het badseizoen vraagt ieder een zich angstig af. wat de gevolgen van de publikatie van het rapport zul len zijn. Een eerste reactie van vele betrokkenen is de vraag: hoe kunnen we die ongetwijfeld kwalijke gevolgen tegengaan. Lever het bewijs, dat het zo erg niet is. Anderen vragen zich af. waar al dat vuil toch wel vandaan komt en zoeken koortsachtig npar de Grote Vergeler. Terecht. Maar zolang ze daarbij gewapend met een paar pijpjes pils een onderzoek ter plaatse instellen en er als dank voor hel aan genaam verpozen aan het bejubelde Noordzeestrand de scherven van de flesjes in het zand achterlaten, dan hebben zij nu geen been om op te staan. En wie straks de moed heeft op het strand verpozing te zoeken, loopt de kans al evenmin een poot over te hou den om op te staan. Ontgoocheling Stelt u zich de trots voor van een oma in Den Haag, die de redactie meldt dat haar kleinzoon, zeven jaar oud en wonend in Sassenheim, gistermorgen op ueg naar school een kleuter van drie onder het ijs in de vaart vandaan heeft gehaald. En haar verontwaardiging omdat de inoeder van de drenkeling haar dank baarheid toonde door de kleine redder af te schepen met een kwartje. Stelt u zich dan nog haar medelijden voor om dat het koene knaapje het geld nog verloor ook. En stelt u zich ten slotte haar schaamte voor, nadat haar dochter haar op nieuw had opgebeld om te vertellen, dat het veelbelovende jongmens door de mand gevallen was: toen de meneer van de krant met een fotograaf aan de deur kwam, moest dappere Udo wel bekennen dat hy het hele verhaal ver zonnen had. Huizenzee met wegen nog geei goede woonwijl LEIDSCHENDAM „Een mod» ter uwijk biedt primair verkeersvi *ele8 zieningen en is vervolgens een huiijel1 geen gebied echt wonen in de zin van voelen, er een veilige speelplaats i c^'ru je kinderen vinden, je zelf zijn. mer di| kunnen ontmoeten, in de open li k,!,~ sociale contacten kunnen ontwikke Niettemin is dit met betrekkelijk i N|co nig inspanning mogelijk, ook in de s Hij i ale woningbouw" Aldus de strijdb wei"k woordvoerder van de Stichting Niet Hoe Woonvormen de heer Van Dien in 's n< lezing voor de werkgroep Ruimteli &en Ordening van D'66, waarbij ook wethouders Boone en Van Dongen lebb Naar zijn mening moet hele wijk of een deel erv gramma van wensen worden opgesi °P en deze wensen moeten worden ge kwar noreerd door het karakter van de wi den aanleg, door de aard en uitvoer '100'< van de woningen, kortom door de ge maai le woonomgeving. Niet alle mensen, dus de heer Van Dien, hebben aversie tegen hoogbouwflats, het h nU.V ook niet zo te zijn De klachten c kwaliteit, en dat in de ruimste zin, i de tegenwoordige flatwoningen technisch oplosbaar. Er kunnen toepassingen van nieuw vormgevingen en bouwwijzen moge! heden worden geschapen zelfs vrij hoog boven straatniveau i ruime „openluchtvcrtrekken" te zien. Daarnaast zal het echter zijn en ook dit is zonder veel koa technisch eenvoudig oplosbaar bewoners van de hoogbouwflats voorzien van beganegrondfaeiliteiti veilige openl ieht-speelruimten vlak huis voor de kinderen, ontmoetiu plaatsen voor volwassenen, „straat" dan ook door ruimer bereikbaar moet zijn voor de leven ciers en hun bezorgvoertuigen. ding. Raiffeisenbank zag omzet met 600, stijgen LEIDEN-OEGSTGEEST De Co Raffeisenbank „Leiden-Oegstgeest" h< op 8 maart j.l. haar jaarlijkse leder, gadering gehouden in de Stadsgehoor te Leiden. De voorzitter van het bestuur heer J. van Vliet, memoreerde openingswoord dat de bank in 1970 nieuwe hoofdkantoor aan de Stak '.eD weg te Leiden mocht betrekken, te: tevens het 60-jarig bestaan werd herdacht. Het periodiek aftreè bestuurslid, de heer A. P. van Egro werd herkozen, evenals de heer J. t Gevel die periodiek aftredend lid voor de Raad van Toezicht. De direct* van de bank, de heer L. Kool, gaf t nadere toelichting op de balans, diei gesloten werd met een totaal 36.996.999,79. De omzet bedroeg i ruim 600 miljoen gulden, terwijl t flinke groei in de toevertrouwende n' delen te zien was. In zijn slotwoord spr laall; de voorzitter van de vergadering wens uit dat de toekomst e opkomst van leden mag geve HIE1 Doen ord Grofvuil- ophaaldienst DONDERDAG BUURT 13 Rljnsburgerweg, Terweepark, Boerhj laan, Mariënpoelstraat. Kagerstraat. Z landlaan, van Swietenstraat, Faljerilsl Houtlaan. Antonie Duycklaan. van Bet genlaan, van SUngelandtlaan, John Wlttstraat, Johan van Oldenbarneveldst Fagelstraat, Ledenberchi BUURT 15 Morssingel, (van Morspoort t aat, Prinses Wllhelr ilaan, Leliestraat, Pioen: Indestraat, Resedastraat, Pieter straat. Koninginnelaan, Ml Pulpenstraat, Zoeterwoudsi instraat, Gerrlt ibodestraat, Staalwljkstrai ruststraat. Kastanjekade. Meidoornen Hyacinthenstraat. Seringen: Weer luchtpost naar Engeland ei Noord-Ierland DEN HAAG (ANP) In verband de beëindiging van de poststaking Engeland kan weer luchtpost naar land worden verzonden. Ook de lucb' ham Per zeepost kunnen voorlopig °or postpakketten worden verzonden moet rekening worden gehouden vertraging in overkomst.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4