CHRIS DOLMAN 'UIZENDPOOT IN KRACHTSPORT stemt zichzelf weg Plakboek te mager voor dikke successen Elk jaar een kampioenslint aan de wand AGOW weer in de raad Cricketploegen Vlo werpt balletje op Premier Australië Westduitf k°pp^1 'OENSDAG 10 MAART 1971 LEIDSE COURANT [AMSTERDAM Tussen het keffig blaffen van de vier Yorkshireterriërs door, die als dotjes katoen door de kamer buitelen, graait Chris Dolman de wijzers van zijn ge- dachteklok ruim een maand terug en Mijmert: „Ik worstel de laatste jaren. Aan tudo deed ik niet veel meer. Zo eens in de wee weken een beetje trainen, maar niet net de top. Ik zit niet in de kerntraining vanwege mijn werk in een nachtclub. In de weekends moest ik de selectietraining vol gen, bij Geesink en Van der Horst, maar da moet ik 't juist verdienen. Nou is er vrije in schrijving voor districtskampioenschapper judo en ik dacht: laat ik dat maar eens doen Ik werd zo maar kampioen van Noord-Hol land. Al mijn tegenstanders wierp ik, onde wie Adelaar, in twintig seconden. Dat moe* bij de Nederlandse kampioenschappen ook kunnen, flitste het door me heen en als districtskampioen kon ik daaraan deel nemen. [n de voorronden versloeg ik onder /III Pieren Wim Ruska die door de her- [ansin£ terugkwam. Hij won van lontrop, die ik in een minuut had rorpen. Ruska en ik in de finale, /mie over tien minuten ging. Tot de aatste minuut stond ik voor" en toen wilde ik het te mooi doen Ik stond recies op de rand van de mat; ik tapte terug en op dat moment nam tuska over. Blijf ik rustig staan dan in ik de finale ook nog Enfin, ik eb laten zien dat ik het nog wel kan, lenslotte heb ik Ruska in de voorronde ilagen en Bontrop, die nu in het ledérlands team zit. Van de bond heb n brief gekregen dat ik weer de centrale training kan, maar- at gaat nu eenmaal niet. Ik ben er jvreden mee dat ik in de finale wam want Ruska was in topvorm. )e week erop won hij de voor-olym- lische wedstrijden in Parijs". Chris rlman beschouwt die gemiste titel iet als een teleurstelling omdat hij et vermogen heeft te relativeren. Hij ou weliswaar nog een kampioenslint an de wand hebben kunnen prikken raar nou ja, er zijn er al genoeg. !hris Dolman werd tweemaal judo- campioen, een keer jeugdkampioen ju- Europa, 4 maal achtereen Ne- ierlands worstelkampioen, hij behaal- sreldtitel samboworstelen en twee jaar de titel power ingkampioen. Met zijn zesentwintig indrukwekkende palmares en -Jlman ls nog niet? aan het Hij beoefé'hr sport (en) voor zijn en omdat zijn lichaam er- vraagt. „Als ik een dag niet heb raind, voel ik me belabberden heb het gevoel dat ik heb lopen lantér- Met zulk een instelling-van- lature is Chris Dolman een veelzijdi- (kracht)sportman geworden Maar glans van zijn prestaties krijgt i gestalte in huldigingen eerbeto- en uitbundige publiciteit Iet zijn vijf jaar hbs kan Dolman in plaats achter een bureau op een cantoor verwerven Hij zou zijn hon- lerd tweeëntwintig kilo kunnen in- .etten achter een boekhoudmachine of Iets dergelijks. Maar hij verkoos het ichtwerk om overdag voldoende tijd hebben voor training. In zijn huis- mer in een flat in Nieuw-Amsfer- m, waar de twee banken de rondin- n en het pluche hebben waaraan •n antiek herkent, waar een prach tige oude kast staat en een speciaal iderkomen is getimmerd voor de rashondjes, zit Chris Dolman in vuurrode trui en een tegen fel iranje aanleunende trainingsbroek. Iet is namiddag, een tijdstip tussen 'elverdiende rust en training Chris liman beoefent sporten die de voor niet halen. Hij komt af en ie nieuws zoals na de 31e januari toen in de Kennemersporthal in Haarlem de iudofinale tussen hem Wim Ruska ging. Dolman analy- rt rustig en to the point, heeft wel lenkingen tegen sommige maatre gelen en bondsbesturen maar ziet er Ihet nut niet van in om openlijk van leer te trekken omdat het, de sport schade berokkent." Hij kent zijn eigen kracht, mogelijkheden en tekortko mingen, althans zijn minder sterke op mijn kracht en het doet me niets dat er wel wordt gezegd: „Dolman? Die kan niet judoën." Maar ik kom wel in de finale, hoewel ik niet speci fiek op judo had getraind. Met mijn ervaring van vroeger en mijn kracht haalde ik het zo maar. Wat denk je. Als Geesink riiet zo zwaar en zo sterk was geweest, zou hij. ondanks zijn fabelachtige [techniek, de Japanners niet hebben verslagen, Bij dat judo toernooi in Haarlem, kwam ik 's nachts om zes uur van mijn werk maar ik stond om elf uur fit in de Kennemersporthal. Voor mijn conditie hoefde ik niet bevreesd te zijn Ik train hard, elke dag. Ik worstel vier keer in de week ik doe tweemaal per week aan gewichttraining en eens per week ga ik naar de boksschool van ik door een blessure een week niet kan trainen, voel ik me rot Toen ik naar het judokampioenschap ging, dacht ik: wie moet mij gooien? Ik was zeker van mezelf. Dat klinkt mis schien een beetje arrogant maar ik voelde er niets voor een zeperd te halen. Ik weet wat ik ken. Ik mag dan een gewoon amateurtje zijn, ik train harder dan een full prof en die doen het sorps niet eens met plezier omdat ei» dwang achter zit. Ik heb altijd serieus geleefd, nooit gerookt, nooit gedronken en ik heb thuis geen enkele remming want als het een beetje later dan normaal wordt, zegt mijn vrouw: „Hé, moet je niet gaan lrainen?".Chris Dolmans vrouw is dan wel niet zo cruk bezet met sport maar intussen zoekt ze naar kleding omdat ze naar gymnastiek gaat. Ze is het volkomen eens met de hobby van haai man. En dat is voor een sportman in de órde van grootte van Chris Dolman een geweldig winstpunt. Hij zal er geen luchtsprong voor maken want ook dat aanvaardt hij nuchter en Kampioen Socrates Vijf jaar geleden gaf Dolman hel judoën eraan en ging worstelen. Hij stapte in de zwaarste categorie op de mat voor een kampioensstrijd en werd tweede. Sindsdien kon hij elk jaar een kampioenslint erbij prikken ..Worstelen is een prachtige sport Je kunt je er in uitleven en je hebt al je spieren nodig. Ik begrijp alleen niet dat die sport fo ondergewaardeerd wordt. Het is de oudste sport ter wereld" Dolman jaagt met opmerke lijke snelheid en gemak zijn honderd tweeëntwintig kilo de trap op van zijn „dubbeldeksflat". „Hier, dit boe'- heb ik van de week op de kop getikt voor een klein prijsje. Olympia en zijn Spelen van Heinz Schöbel Vroe ger kon je olympisch kampioen wor den als ie niet worstelde op hoog niveau: Wijsgeren als Socrates en Pla to deden het ook. Socrates was zelf' kampioen. Homerus heeft gedichten geschreven over worstelen. En als ze dan worsteleen, laten we het zeggen zoals hel is, een „vieze" sport noemen maak ik me wel eens kwaad maar besef ik ook dat de mensen ovei het algemeen niet eens weten wat het is. Ze willen hier nog wel eens catch op de televisie laten zien en'dan zeggen ze dat het vrij worstelen is De men sen k'-ijgen dan een totaal verkeerd beeld. Ik zal niet zeggen dat catchers geen geweldige acrobaten zijn met een grote spierbeheersing maar het is geen worstelen. Wat ik graag zou willen? -Een Wfcdstrijd tussen iriijn- vereniging Hercules, die bp :Tiel punt staat voor de vijfde achtereenvolgende' keer Nederlands kampioen te worden, en de rest van Nederland op de tele visie. En dan met uitleg erbij deskun dige natuurlijk. Laat ze daar maar eens een uur naar kijken. Dat doen de mensen toch öok naar andere spor ten. Ik ken er die Duitsldnd kunnen ontvangen waar regelmatig worstelen op het scherm komt. Ze kijken er geboeid naar en ze weten er niets van. Worstelen en gewichtheffen Zie 'je hier vrijwel nooit op de l.v.. Ze zouden er toch wel eens de aandacht op kunnen vestigen? Moet je op zon dagavond zien. Driekwart voetbal en dan nog even gauw wat andere spor ten. Dan blijven de mensen toch on- wetend. Ze kennen niet. eens het ver schil tussen een dikke en een getrain de buik. Hier, voel maar eens (Inder daad geen onsje vet op Dolmans li chaam en geen kwabbcrige. welke buik). Ze zeggen wel eens tegen me Chris, je bent zo dik. je zou eens wat aan sport moeten gaan doen Dan zeg ik maar dat ik er geen zin in heb. Weten ze veei." -Bekijken Ze weten inderdaad niet zo veel. Ze weten niet dat Chris Dolman in 1969 in Rusland wereldkampioen smabo- worstelen »verd. „Dat is een sport die hier onbekend is Ik oefen met een vriend die ook nogal zwaar is. Het lijkt meer i.p juao dan op worstelen, maar. je mag meer dan bij judo Het is judo waarbij je gebruik kunt ma ken van je kracht, wat ik dus doe Ik hen eraan begonnen omdat ik dat wereldkampioenschap wel eens wilde meemaken :m Rusland waar een paar honderdduizend atleten samboworste- laars zijn. in 1969 ging ik ei'heen Ze waren er allemaal, van de hele we reld waar sambo wordt 'beoefend. Ik was er niet heen gegaan om te win nen maar om het eens te bekijken want ikhad het nog nooit gezien. Gelukkig hoefde ik de eerste dag het duurde drie dagen, dat toernooi niet op de mat. Toen dacht ik: Hé, dat is judo zoals ik het graag doe; winnen zal ik wel niet maar gooien zullen ze me ook niet. Het liep allemaal best af en ik werd wereldkampioen.' Dat constateert Chris Dolman tusseni neus en 'ippen. niet een smalend- glimlachje dat zijn réden heeft „Nog nooit van zijn leven heeft een Neder lander met worstelen ook maar een derde plaats behaald. Als je, als wors telaar, in sambo wereldkampioen wordt, mag je toch wel een gelukwens van je eigen krachtsportbond ver wachten. Niets, helemaal niets Een maand later kwam bij Hercules een brief binnen van Polygoon, Ze hadden uit Rusland een film ontvangen van het wereldkampioenschap sambo dat door een Nederlander was gewonnen. Wat ze er mee moesten doen. Er is nooit ook maar een meter van in de bioscopen gekomen. Dan denk ik wel eens; nu kunnen ze voor een andere sport een beetje reclame maken en doen ze het niet. Als je zulke sporten als ik beoefen, blijf je een prul. In de landen van het Oostblok ben je gelijk meester in de sport als je kampioen Een houding, die Chris Dolman geenszins typeertIn negen van de tien gevallen is de zege hem. Dit i* dan zo'n tiende geval, waarbij dit niet zo ts. Wim Ruska versloeg hem in de finale van het toernooi om de Nederlandse iudotitels. Dolman: „Als ik me rustig hhd gehouden, zou ik nog gewonnen hebben ook". wordt maar hier kijken ze niet eens naar je. Dat hoeft voor mij niet, maar wat meer waardering voor de sport zou er best afkunnen, dacht ik. Ik ben in 1970 weer naar Rusland gegaan. Ik strandde op een Japanner van hon derd vijfendertig kilo. Ik verloor omdat ik dacht dat ik voor Power lifting Zoiets windt Dolman nu niet meer op maar op het moment pijnigt het hem. Zijn eerzucht is te kort gedaan. „Ik heb een geweldige eerzucht. Ik ga net zo lang door tot ik bereikt heb wat ik wil. Ik wilde judokampioen worden, ik wilde worstelkampioen worden, ik wilde kampioen power lifting worden. Ook zo'n sport die hier onbekend is. Body builders gebruiken de oefenin gen maar het is geen body building, evenmin gewichtheffen. Er zijn drie oefeningen: bankdrukken (op de bank liggen en de halter onhoog brengen), kniebuigen met de halter in je nek en dead lift (de halter in staande stand optillen maar niet verder omhoog brengen). In de Verenigde Staten doen' hele legers atleten het. Het gaat in Europa ook een grote vlucht nemen en straks xomen er Europese en we reldrecords Chris Do'n.an is kampioen power lifting een officieel erkende titel in Nederland - I960 en 1970 en heeft alle records in zijn bezit., bankdruk ken 155 kg, kniebuigen 200 kg., dead lift 255 kg. Hij neemt niet deel aan de Nederlandse titelstrijd gewichtheffen maar als hij het zou doen, zou hij een zeer reële kans hebben. Superzwaar- gewichtkampioen Janssens uit Alk maar drukt 120 kg., trekt 1021 e kg., en stoot 140 kg. Zijn totaal van 362l/a was voldoende voor de titel. Zonder specifieke gewichthef training haalt Dolman resp. 120. 100 en 130 kg., totaal 350 kg. Bokspromot n-Piet ter Meulen heeft Dolman aangeraden eens deel te ne men aan de bokskampioenschappen voor nieuwelingen. „Je wordt achter elkaar kampioen" zegt Ter Meulen, die Dolman wekelijks bezig ziet op de zandzak, de punchbal en met de ande re boksoefeningen Chris Dolman zou een duizendpoot in de Nederlandse sportwereld kunnen zijn. „Maar dan moet ik c'ie andere sporten laten schieten en dat wil ik niet" Hij wil niet, ondanl s hel feit dat hii weet dat Nedprland zwaar achter ligt „Als je wereldkumoioen worstelen zou wor den, wat als Nederlander uitgesloten is, ben je \iifmnal zo veel waard als een wereldkampioen judo". Lang mpu De wetens':nap dat hij zijn sporten lang kan beoefenen, heeft ook met zijn keuze te maken. „Volgens mij moei je er ook niet abrupt mee stop pen. Er trainen bij ons worstelaars van in de viiftig Ze maken nog rustig hun partijtje. Met krachtsport kun je, vooral in de zwaardere gewichten, leng mee. De Rus Roschin werd voor de eerste keer wereldkampioen toen hij tweeëndertig was. Hii is nu negen endertig en nog een topsporter. Bij de lichtere gewichten ben ie gauwer uitgerangeerd vooi een wereldtitel omdat die mannen het meer van snel heid en conditie moeten hebben. Dan is dertig wel de limiet. Zwaardere atleten worstelen op kracht en routi ne. De Duitser Dietrich werd vorig jaar tweede in het Europees kampi oenschap. Hij is negenendertig en rolt nog rustig mee. Ik ben nu zesentwin tig en ik weet dat het slecht is om er ineens mee op te houden. Je lichaam kan die kentering dan niet verwerken. Ik doe al sinds mijn elfde aan sport en ik was helemaal geen uitblinker. Ik had op school een slecht cijfer voor gymnastiek, ik was stijf en had geen aanleg. Maar ik heb altijd de wil gehad om iets te bereiken". Daardoor behaalde Dolman die titels in judo, worstelen power lifting en samboworstelen. Chris Dolman, voor beeld van sportman-in-de-schaduw die door wilskracht en doorzettings vermogen veel meer bereikte dan al gemeen bekend is, toonbeeld van puur amateurisme die „op zijn eentje" een unieke serie successen in de Neder landse sportwereld boekte maar toch in de schaduw van de erkenning op grote schaal bleef en wiens plakboek te mager is vergeleken met zijn pres- Mijmerend op de bank met rondingen en pluche waaraan men antiek her kent: „Ik zou wel eens willen weten wat de arg imentatie is waarom Bon trop in het Nedei lands judoteam staat en ik niet. Er is plaats voor twee zwaargewichten. De ander is Kruis die ook tegen mij moest in het kampi- oenstoernooi maar niet kwam opda gen Die twee in hel Nederlands team en ik niet. Zou ik toch wel eens willen weten HERMAN VAN BERGEM Elke da£ bezi< ANOF wil politieke partijen vastleggen op onderwijsbeleid DEN HAAG (ANP) De Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie (ANOF) wil de politieke partijen vast leggen op hun mening over het onder wijsbeleid in de komende vier. jaren, iertoe heeft zij negen partijen waar in het niet is uitgesloten dat zij bij de 'n of andere regeringscombinatie zul- n worden betrokken, vijf vragen [voorgelegd, die vooral gericht zijn op dc s^Iassegrootte bij het kleuter- en basis- 14-3! i0>"lerwijs. APELDOORN De kwestie van het al dan niet voortbestaan van het betaalde voetbal in Apeldoorn zal morgen op nieuw dc raad worden besproken. Na dat de.raad eerder een voorstel van B. en W. om financiële steun te verlenen, afstemde hebben de daaropvolgende de monstraties tot nieuw beraad tussen dc fractievoorzitters gelei<J. Deze kwamen maandag bijeen en beraadden zich giste ren met B. en W. Hoewel de voorstellen van B, en W. nog niet officieel bekend zijn gemaakt (dat gebeurt vandaag) is het waarschijn lijk dat uit de raad een commissie ad hoe zal worden benoemd, die de opdracht zal krijgen te onderzoeken, welke mogelijk heden er voor het betaalde voetbal in Apeldoorn bestaan. Daarnaast zal de raad moeten bezien op welke wijze AGOW de periode tot aan het eind van de huidige competitie zal kunnen over bruggen, Indien besloten wordt met in gang van het nieuwe seizoen met een nieuwe opzet te starten Hermes-D.V.S.de Krekels: Spai V.O.C, Overgangsklasse: A.C.C. IX; B Het i de bedoeling, dat de antwoor- de politieke partijen, evenals de vragen, in de bladen van de aange sloten bonden worden gepubliceerd. Deze bonden zijn: Algemene Bond 'an Onderwijzend Personeel, het Ka- holieke Onderwijzers Verbond er ^protestants-Christelijke Bond van [§6 derwij zend Personeel. De partijen, die de vragen voorgelegd hebben gekregen, tiïn: KVP, PvdA. VVD, ARP, CHU, D'66, PSP, PPR en DS'70, L.U.C.C.: Spirit; V.O.C. IV: V.U.C. III. 3e klasse F,: Groen Geel II; H.B.S. IV. H.C.C. VI: de Krekels III: V.C.C. II; V.O.C. 3e klasse F: C.C.G. II; Groen Geel III: H.B.S. v- Olvmpia II: V.C.C. III: V.O.C. VI. 3e klasse G: Asvlon; B.C.C. II; Dordrecht; Excelsior IV: H.B.S. VT: H.C.C. VII: de Kie viten II: V.U.C IV. CANBERRA (Rtr.) Australië heeft vandaag onverwacht een nieuwe premier gekregen. John Gorton werd als zodanig vervangen door de plaatsvervangend lei der van de liberale partij en minister van Buitenlandse Zaken, William McMahon. Deze heelt belangrijke wijzigingen in het beleid beloofd, waaronder meer voor lichting. De beslissing viel op een dramatische partijovereenkomst, beiegd in verband met een crisis binnen het kabinet die eerder deze week tot het aftreden leidde van de minister van Defensie, Malcolm Fraser. Gorton werd op de bijeenkomst geconfronteerd met een motie van wan trouwen, waarover de stemmen staak ten: 3333. Hij verklaarde daaruit af te leiden dat hij niet langer de steun van de partij genoot, en bracht zijn stem I de enige di? nog resteerde tegen zich zelf uit, Vervolgens werd McMahon ge kozen tot partijleider en daarmee auto matisch tot premier. Gorton (51) is nu plaatsvervangend partijleider geworden. Hij was premier sinds 9 januari 1968, toen hij Harold Holt opvolgde die bij het zwemmen in zee was verdwenen, ver moedelijk verdronken. Het conflict tussen minister Fraser en premier Gorton betrof het Vietnambeleid en de houding van de minister tegenover het leger. Fraser zou een onderzoek heb ben gelast door de geheime dienst naar I het doen en laten van het Australische j troepencontingent in Vietnam, omdat hij de rapporten van het leger niet ver trouwde. Hii zou Gorton in zijn ontslag brief hebben meegedeeld dat hij, gezien het feit dat deze zich niet loyaal tegen over-hem had gedragen, niet langer met hem kon samenwerken. Fraser doelde daarmee op eén krantebericht, waarin stafchef generaal Daly hem van een „buitengewoon deloyale houding" tegen over het leger betichtte. Premier Gorton Voor Jimmy Johnstone schijnen drie vrouwen niet te veel De kleine voorhoedespeler van Celtic» vanavond tegenstander van Ajax in het Olympisch Stadion, gaat hier een kopduel aan met drie vrouwelijke fans. die nogal onder de indruk zijn van de balvaardigheid van de „Vlo". I Vuurgevecht Bij een vuurgevecht tussen elkaar beconcurrerende Ierse groepen is omstreeks middernacht in de verduisterde straten van de katholieke wijk Falls Road in Belfast een lid het verboden Ierse Republikeinse Leger doodgeschoten. Verscheidene ander werden gewond. zou tevoren van de publikatie op de hoogte zijn geweest, maar geen moeite gedaan hebben het bericht tegen te hou den. Sommigen geloven dat Gorton daar mee de bedoeling had de reputatie van zijn minister van Defensie te schaden. Overleg met Rome over arbeid gehuwde priesters is nog gaande BREDA (ANP) Het gesprek tussen de bisschoppen en de H. Stoel over de vraag, in hoeverre priesters, die dispen satie hebben verkregen, buiten de sacra mentsbediening pastorale arbeid kunnen verrichten, is nog gaande. In het document dat de congregatie voor de geloofsleer onlangs aan de bis schoppen heeft gezonden, wordt niet exact omschreven wat met de term .pas torale functie" wordt bedoeld. De moge lijkheid van godsdienstonderricht op katholieke en andere scholen wordt opengelaten. Het ligt in de bedoeling van de bis schoppen ook met andere lokale episco paten hierover overleg te plegen. Indien met. of zonder dispensatie gehuwde priesters eigenmachtig de H. Eucharistie gaan vieren, zullen de bisschoppen zich genoodzaakt zien hetzelfde standpunt in te nemen als zij vorige zomer bekend hebben gemaakt. De bisschoppen hebben met voldoening kennis genomen van de vereenvoudiging van de procedure inzake de celibaats- dispensatie, die voortaan minder juri disch zal zijn, maar meer het karakter zal dragen van een intermenselijke dia loog, waarbij de pastorale zorg voor dc complete individuele mens alls kansen kan krijgen. Verheugend noemde de ver gadering de duidelijk uit gesproken be doeling hiermee een bela, .(rijke tijds besparing te realiseren. doop naar zesdaagsezege GRONINGEN. Na een adem benemende jacht hebben de West duitsers Klaus Bugdahl en Dieter Kemper gisteravond in de stamp en sfeervolle Martinihal de tweede Zesdaagse van Groningen gewon- Kemper en Bugdahl leverden een in drukwekkende prestatie. Zij werden keer op keer aangevallen door Peter Post/ Frits Pfenninger. die alles hebben ge probeerd de in d^ koppelkoers snel op gelopen ronde achterstand ongedaan te maken. Ook René Pijnen en Leo Duyndam moesten een ronde achterstand incasse ren op de West-Duitsers, die in Gronin gen pas in de laatste dagen als serieuze kanshebbers voor de eindzege werden beschouwd. Terwijl velen ervan over tuigd waren, dat het zou gaan tussen Post/Pfenninger en Pijnen/Duyndam mengden de rustig koersende Bugdahl en Kemper zich vrij onopvallend in de strijd om op de laatste avond keihard toe te slaan. Vooral Peter Post, die In de voor avond rivaal Theo Verschueren duide lijk versloeg in de dernykoers, heeft er alles aan gedaan de dreigende neder laag af te wenden. Van Bugdahl en Kemper kan gezegd worden dal zij een zeer intelligent gereden zesdaagse achter de rug hebben. Het Nederlands''West-Duitse koppel Gerben Karstens/Albert Fritz moest een kwartier voor het einde de strijd staken door ziekte van Fritz. 1. Bugdahl/Kemper (W-Dld) 254 pnl; op één ronde: 2, Post/Pfenninger (Ned/Zwits) Ë49 pnt; 3 PIJnen/Duyndam (Ned) 594; op twee ronden: 4, Verschtlren/Gllmore (Belg/ Austr.) 3U9; op drie ronden: 5. Loevesljn/ Peffgen (Ned/VV-Dld) 453; op vijf ronden: fi. Koet/Stam. (Ned) 424: op 21 ronden: 7. Van der Lans/Hl 11 (Ned/GB) 6fil op 23 ronden: 8. Stmes/Mountford (VS) 345: op 25 ronden- 9. De Wlt/Bravenboer (Ned) 322. SPORTTOTO DEN HAAG De tussenstanden van •rttoto 34 van afgelopen zondag zijn: Eerste prijs: 50 meldingen. Tweede prijs: 1160 meldingen. Derde prijs: 10.150 meldingen. Extra-prijs: 800 meldingen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 13