Celtictrainer Jock Stein: „Ajax is voor ons top of the tops" KIUPEL: GEEN MOOI MAAR HARD VOETBAL Contract bevatte clausule voor een revanchepartij Everton net gelijk tegen Panathinaikos Devrindt en Jensen willen weg bij PSV Hans Georg Kiupel heeft een blik in de ogen, die doet vermoeden dat hij denkt: „Je zult van ons opkijken". Hij heeft dan ook, volgens zijn zeggen, Vorwarts omgevormd tot een conditioneel sterk en hard spelend team. waf onze sportredactie) -V fINDHOVEN PSV staat voor een zware krachtproef. Vorwarts Berlin is een formatie die PSV tot het uiterste kan dwingen. Vorwarts is echter ook een ploeg met veel vraagtekens. Hoe is de Oostduitse bekerhouder de lange winter door gekomen en is Vorwarts na enige onbetekenende oefenwedstrijden „hongerig"? Feijenoord ondervond vorig jaar in Rotterdam en in Berlijn dat de winterpauze geen nadelige invloed had gehad op de vorm en de conditie van Vorwarts. Dit jaar kan PSV dit ervaren. De gewijzigde terreinsgesteldheid trainen op een besneeuwd veld, spelen op een grasmat is voor Oostduitse trainer Kiupel een probleem. Trainer Kurt Linder verzamelde gisterochtend zijn Iers voor 'n tactische bespreking het P.S.V.-stadion, waarna de selectiegroep naar de Japanse film ,Tora Tora" mocht. Van Stippent, Schmidt Hansen en reservedoelman Heijink maakten daarvan gebruik, andere spelers gaven de voorkeur aan een bowlingwedstrijd. De spelers van P-S.V. ontspanden zich, terwijl de Oostduitsers zich moesten inspannen tijdens de zware training van Hans Georg Kiupel, zich geen rustdag kon permitteren. In de middaguren werd op de natte sportvelden aan ie Welschapsdijk nog hard getraind. Na het avondeten bezocht de Oostduitse bekerhouder 't sportpark kennis te maken met de stadionverlichting. Volgens UEFA- bepalingen mogen de uitspelende clubs minimaal twintig minuten tiet speelveld verkennen. Vorwarts Berlin maakte gebruik .van deze mogelijkheid en was diep onder de indruk van de accommodatie en de verlichting. Ingreep In vergelijking met het elftal, dat' vorig jaar in de kwartfinales voor ie Europa Cup I tegen Feijenoord aantrad, heeft de selectiegroep enige wijzigingen ondergaan. Nach- en Pfefferkorn zijn uit de selectie gelaten. Beide spelers waren bij de voorganger van trainer Kiupel, Fritz Belger, een vaste keus voor het eerste elftal. Door Kiupel zijn zij naar de b-selectie verwezen. Er veranderde overigens nog meer in het eerste team van de voetbalploeg van de volksarmee. Begerad, vorig jaar topscorer in de Oostduitse Ober liga, verhuisde van de aanval naar de defensie. „Nieuweling" Gross- heim verscheen in de spits. Het „voetbalpresidium" van de volks- qrmee was aanvankelijk niet erg gelukkig met deze ingreep. Kiupel kreeg echter alle steun van club leider Oberst Steinhöfel. Het elftal heeft door deze rigou reuze ingreep aan defensieve kracht gewonnen. Het Oostduitse spel, kort en technisch, moest plaats maken voor conditioneel sterk en hard voetbal. Kiupel wil geen mooi voetbal. Hij wil door een enorme Inzet van zijn spelers tot successen komen. P.S.V. zal vanavond flink moeten uithalen om voldoende af stand te kunnen nemen van Vor warts. Op 24 maart moet de ploeg van Linder in Oost-Berlijn met ten minste twee doelpunten voorsprong kunnen aantreden. WIL VAN DER PLAS Frassdorf, ook al dik ingepakt, heeft als zijn trainer eveneens een wilskrachtige uitdrukking op het gezicht „getekend". P.S.V. Van Beveren d. Dungen v. Stippent v. d. Kuylen Strik Schmidt Hansen Devrindt Reserves: Munk Jensen, Hiddink, Heijink Emsberger (Hongarije) Piepenburg Grossheim Strübing Wruck Withulz Begerad Frassdorf Zulkowski Radovic Veenstra Mulders Nöldner Körner Vorwarts (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De optater, die Feijenoord het pres tige van het Schotse voetbal in het algemeen en dat van Celtic in het bijzonder vorig jaar verkocht door de finale van het toernooi om de Europa Cup I te winnen, werkt nog steeds na. Celtic is erop gebrand zich te revancheren en dat zal ten koste van Ajax moe ten gaan. Of 't zover zal komen? Jock Stein, de bemin nelijke, haalde zijn schouders op toen het gezelschap gisteren op Schiphol arriveerde. „I hope so", was zijn enige antwoord. Veel tijd om te praten had de „sterke man" van Celtic niet, want hij had in het weekend onheilspellende berichten gekregen over de conditie van het veld van het Olympisch Stadion en wilde zich eerst op de hoogte stellen of de situatie inderdaad zo bedroevend was. Het bleek allemaal erg mee te vallen. Dank zij de hevige dooi kon Stadion directeur Otto Roffel een vlekkeloze grasmat laten zien. Steins gezicht klaarde er door op, want evenals Ajax- trainer Rinus Michels had hij opgezien tegen een confrontatie op een sneeuw tapijt. Niet onbegrijpelijk, want Celtic is, net als Ajax, een ploeg die het moet hebben van de snelle aanvallers en die kunnen op gras uiteraard beter uit de voeten dan op sneeuw. AjaxCeltic wordt een botsing tussen twee offensief ingestelde elftallen. Er mag een „ouderwets" voetbalgevecht worden verwacht. In wedstrijden, waarin het erop aan'-.wam te verdedi gen of de nadruk leggen op de defensie, lieten beide ploegen te dik wijls blijken dat zij eenvoudig niet met man en macht terug kunnen. Dat zal vanavond ook wel niet gebeuren. Bo vendien zijn de defensies van Ajax en Celtic te kwetsbaar om het uitsluitend spelen op de „nul" te riskeren. Daar komt voor de Schotten dan nog eens een ontstellend doelmansprobleem bij, want de drie doelverdedigers, óver wie Stein kan beschikken Williams, Lally en Fallon, van wie eerstgenoemd twee tal in Amsterdam aanwezig is kun nen stuk voor stuk niet in de schaduw staan bij hun voorganger Ronnie Simp son, die vorig jaar als 39-jarige met voetballen moest stoppen omdat een schouderblessure niet meer voldoende herstelde. Weer onszelf Toch behoeft Ajax er niet op te reke nen, dat het tegen de Schotten naar een royale overwinning kan rennen, want Celtics verdedigers zijn wel zo geroutineerd, dat zij zich niet zonder slag of stoot laten wegspelen. AC Milan en Leeds United ondervonden het in het recente verleden, want deze ge renommeerde clubs slaagden er in de thuiswedstrijden niet in tegen Celtic tot scoren te komen. De vorm van Celtic is bovendien de laatste weken vooruitgegaan. „Sinds die vriendschappelijke wedstrijd tegen Feijenoord zijn we onszelf weer een beetje", aldus Stein, die geen proble men had. Ook het verzoek van John Hughes om op de transferlijst te wor den geplaatst, beschouwde hij niet als zodanig. „Want", aldus Stein, „wat is één man die weg wil in een groep van dertig contractspelers?". De zeventien spelers die in het Hiltonhotel zijn ondergebracht, zijn de doelverdedigers Williams en Lally, McNeil, Hood, John stone, Auld, Chalmers, Wallace, Lennox, Gemmell, Hay, Craig, Davidson, Bro- gan, Connelly, Macay en Callaghan. Stein, die de geruchten over zijn „trans fer" naar Manchester United, om daar Sir Matt Busby op te volgen, liet voor wat ze waren, zou zijn elftal pas laat bekend maken. Hij liet geen twijfel bestaan over zijn waardering voor Ajax en het Nederlandse voetbal. „We heb ben vorig jaar aan Feijenoord gezien waartoe Nederlandse clubs in staat zijn. Feijenoord speelde een maand ge leden tegen ons nog steeds erg sterk, sterk, en Ajax staat momenteel boven Feijenoord. Ajax is daarom voor ons „top of the tops" en het wordt dus enorm moeilijk. Cruyff is een van de gevaarlijkste aanvallers van Europa, dat weten we. Maar ook Keizer kan enorm veel. We zullen daarom waak zaam moeten zijn, maar toch zelf ook aanvallen. Dat is nu eenmaal onze aard en onze supporters zouden niet anders willen. Ik trouwens ook niet". Stein rekent vanavond op Jimmy John stone, de roodharige wervelwind, die in tegenstelling tot zijn gewoonte de. vliegreis naar Amsterdam meemaakte. Johnstone heeft een verschrikkelijke hekel aan vliegen. Hij is er zelfs doods benauwd vöor en bedankte in het ver leden om die reden al enige keren voor het Schotse elftal als dat een uitwed strijd moest spelen. Stein: „In dit soort wedstrijden kunnen we niet zonder hem. Hij is onze meest effectieve aan valler en zo'n man kun je tegen een tegenstander als Ajax toch niet thuis laten. Al mijn spelers weten waarom' het gaat. Dit is voor ons tot dusverrgj de belangrijkste wedstrijd van het TON KOOMEN „HET WORDT VOOR ONS ERG MOEILIJK" 'Ajax Gemmell Williams (Vermoedelijke opstelling) Miihren Cruyff Ribeiro (Portugal) Hood Brogan McNeill Ci Rijnders Keizer Celtic NEW YORK Er komt een revanche van het gevecht van de eeuw, weet de in Californië verschijnende krant The San Fabriel Tribune te melden. Clay en Frazier zouden elkaar deze zomer nogmaals treffen in het Forum van Los Angeles, dat achttienduizend plaatsen heeft. Het dagblad zegt dat in het contract voor de wedstrijd van maandagavond stond: „Ingeval van een overwinning van Frazier in meer dan zes ronden of als Clay op punten of door k.o. wint, zal zonder meer een revanchepartij worden gebokst. Alleen indien Frazier binnen zes ronden wint, zullen nieuwe onderhandelingen noodzakelqk zijn". EUROPA CUP I LIVERPOOL. Everton (Enge land) en Panathinaikos (Grieken land) hebben gisteravond in Liver pool de eerste wedstrijd van de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen gelijkgespeeld met 11. De ruststand was 00. t was een incidentrijk duel, dal ont sierd werd door vele overtredingen. Hoe wel Everton de gehele wedstrijd sterk aanviel en vier keer paal en lat trof, na men de Grieken door Antoniadis in de 81e minuut de leiding. De junior David Johnston, kort tevoren ingevallen, redde de Engelse kampioen van een nederlaag de laatste minuut. Everton was sterk gehandicapt door dat vleugelspeler Jimmy Husband al in de vijfde minuut na een zware tackle moest worden weggedragen. Van de Grieken, die getraind worden door oud- Real Madridspeler Ferenc Puskas, kre gen Eleytherakis en Vlahos een officiële waarschuwing. Er v i 46.OT7 toeschouwer». Cassius Clay denkt voorlopig nog niet aan een tweede duel. In zijn hotelkamer in New York wijdde de opvallend kalme, afgeblufte en uitgebluiste verliezer nog enige woorden aan het gevecht. Hij zei: „Frazier was goed maar ik dacht dat ik de meeste ronden op mijn naam had". Hij heeft ook nog een eis voor schade vergoeding ontvangen van een Japanse impresario die vijf miljoen dollar wil hebben vanwege contractbreuk. Clay zou op 20 september 1967 een contract heb ben getekend met een filmmaatschappij in Tokio die zijn leven, loopbaan en as piraties op het celluloid wilde vereeuwi gen. Dat contract is Clay niet nagekomen en de eis tot schadevergoeding ligt bij dè New Yorkse federale rechtbank. Die is dus tweemaal zo hoog als Clay en Frazier verdienden. Er is al uitgerekend dat beide boksers 926 dollar per seconde Cassius Clay i plat. clilmaal in bed: kalmafgebluft, uitgeblust. Ans van Gerwen beste kampioene LONDEN De Eindhovensc turnster Ans van Gciwen heeft maandagavond in Crystal Palace een internationale wed strijd voor kampioenen gewonnen. De titelhoud(st)ers uit zeven landen, Zweden, Nederland, Joego-Slavië, Noor wegen, Groot-Brittannië, Denemarken en Finland. Ans van Gerwen behaalde een totaal van 34.80 punten. Bij de heren werd Cor Smulders zesde met 51-75 punten. Winnaar werd de Noor Age Storhag met 54.55 punten. Het was de eerste wedstrijd van Smulders na zijn enkelblessure. hebben geïnd. Bruto, want de belasting moet nog komen. De twee juryleden gaven Frazier de zege met 96 en 861 en de scheids rechter gaf hem zelfs 114 ronden. In Frankrijk en Engeland spraken de kran tenverslagen van een „vervelende affaire, een parodie en een teleurstelling na de geweldige drukte die aan de wedstrijd is voorafgegaan." Het Russische agentschap Tass verspreidde dit korte bericht: „De wedstrijd tussen de negersportlieden Cassius Clay, bekend als Muhammad Ali en Joe Frazier is in een overwinning op punten van laatstgenoemde geëin digd". Over die „laatstgenoemde" ging na het duel het gerucht dat hij was doodgescho ten. Zijn manager ontkende het onmid dellijk. Hij verklaarde zelfs dat Frazier met zijn band „The Knockouts" door de Engelse impresario Don Arden is ge contracteerd voor een uotrnee van zes weken door Europa, die op 16 mei in Amsterdam begint. Dat past ook in de theorie van zijn manager Durham die Frazier heeft aangeraden zich- uit de ring terug te trekken. „Hij heeft alles be reikt waarvoor hij heeft gewerkt en dan moet hij ophouden", vindt Durham. „Hij moet nu aan zijn carrière als zanger gaan werken". IJshockey B-groep Resultaten van koersen (A. Knljnenburg) 1.2 Luddootjeprljs Rita (H. Pool Gloria. 1600 m (autostart); 1. Gravin s) 1.24.1; 2. Fred Signal; 3. pi 1.30 3.60 1.80, kopp 5.90, tl'lo nlngprijs over 2000 m auto- ;tart (2e afd.): QM Jaquar (J, de -eeuw) 1.29.7; 2. Jungfrau; 3. Ino Vuctorla. Toto vvn 2.30 pl 1.20 1.20, kopp 2.50 Lyrana- >rljs over 2000 m (autostart) 1. Gonny 'rincess (Ir. J. Oostlng) 1.26.7 2 Fair Lady; l. Gravin Johanna. Toto wn 2.60 pl 1.80 2.— 2.—. kopp 3.90. trio ..utjeprijs over 2420 m: I. Honey Six M. Bouwhuis) 1.26.7; 2 Helia D; 3. Heros. Toto wn 2.10 pl 1.50 3.40, kopp 6.80. De totallsatoromzet 281.124. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Aan de vooravond van PSVVorwarts Berlin hebben de Deen Munk Jensen en de Belg Johan Devrindt laten doorschemeren het vol gende seizoen niet meer voor de Eind hovensc club te zullen spelen. Munk Jensen heeft contact gehad met het be stuur van Victoria Köln, de Duitse Regio- nalligaclub. Vanavond zullen twee be stuursleden van de Keulse club in Eind hoven aanwezig zijn. De Belg Johan De vrindt, die zich niet kan verenigen met de trainingsmethode van Kurt Linder. heeft contact gehad met het bestuur van Standard Luik. De van Anderlecht af komstige Devrindt staat nog tot eind 1973 onder contract bij PSV. RUNNERS-UP CUP Manglitz hield Arsenal op 2-1 LONDEN. Arsenal, houder van de Runners-up Cup, heeft gis teravond in Londen de eerste wed strijd in de kwartfinales van het toernooi om deze Cup tegen FC Köln gewonnen met 21. De stand bij de rust was 11. Dankzij doelman Manglitz, die een voortreffelijke vorm demonstreerde, heeft FC Köln nog een kans zich te; plaatsen voor de halve finales. Arsenal was gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd sterk in de meerderheid, maar de Keulse defensie, uitstekend ge leid door Manglitz, hield stand. In de 24e minuut kwam Arsenal toch aan de leiding door een treffer van aan voerder en uitblinker McLintock, maar nog voor de rust maakten de Duitsers gelijk door Thielen. Twintig minuten voor het einde werd Manglitz nogmaals gepasseerd door McLintock: 21. Arsenal heeft uit tien thuiswedstrij den in het toernooi om de Runners Up Cup het maximale aantal van twintig punten behaald met de fraaie doelcijfers van 30 voor en 2 tegen. Vorig jaar schakelden de Londenaars in de halve finale Ajax uit en wonnen in de finale Anderlecht. Er 40.000 toeschouwers.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11