£eidóc Sou/tont Bij overval in Zoetermeer een gewonde NA 5 BANKOVERVALLEN ELDERS: GROTE POLITIEKE PARTIJEN PRATEN MET ELKAAR Dacca nu geheel bezet door Pakistaanse leger Veel gezinnen willen vondeling graag adopteren Winter houdt koppig vol Diefstal van juwelen in Leiderdorp Volgende week druk overleg Jongetje van deMeppelweg maakt t goed DAGBLAD VOOR ZUID HOLLAND papengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 Bank: Amro-bank N V., Leiden Directeur: drs. J. H M. Brader. Hoofdredacteur: F. J Plug. Chef-redacteur: H. P. M Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p mm. Telefoontjes 2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur) Abonnement per 1 jan. '71: p. week ƒ1,41. maand ƒ6,05, kwartaal ƒ18,10, jaar ƒ70,30. Per post: per kwartaal 21,70, per jaar 84,70. 62e jaargang, no. 18.299 T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland II: 19.30 uur Zoals de ouden zongen; 21.10 uur Please sir; 21.35 uur Lang leve de operette; 22.25 uur Farce majeure. VRIJDAG 5 MAART 1971 PLAATSELIJK SNEEUW De weersverwachting van het KNM tot morgenavond luidt Meer bewolking met plaatselii sneeuw. Tot matig of vrij kracht i toenemende noordelijke wind. Van nacht overwegend matige vorst me minimumtemperaturen van 5 tc 10 graden, mar in het noordc slechte enkele graden onder nu Maxima om of iets onder het vries (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Na de vijf overvallen deze week op banken en postkantoren is vannacht in Leiderdorp de etalage van een juwelierszaak in Leiderdorp voor een groot deel geplunderd en werd rond één uur vannacht het pomp station van Chevron op rijksweg 12 onder Zoetermeer door twee gewapende mannen overvallen. De 52-jarige pompbediende H. L. Hikken, die zich tegen de overvallers verzette, werd in de rug gescholen en moest in St. An- toniushove te Voorburg opgenomen worden, üe daders zowel van Leider dorp als Zoetermeer zijn nog spoorloos. (Van een onzer verslaggeefsters) DEN HAAG De winter schijnt zich niet veel aan de kalender te sloren. Werden gisternacht al recordtemperaturen gemeten, de afgelopen nacht was het op veie plaatsen nog kouder. Het vlieg veld Deelen gaf een minimumtemperatuur van maar liefst 17 graden aan. Het ziet er voor de komende dagen al niet veel beter uit. Volgens het KNMI komen er ondanks de nadering van twee depressies (één boven Engeland en één boven Duitsland) geen noemenwaardige veranderingen voor het het weekeinde. Gemeentelijke plantsoenendiensten zien zich dooi de plotseling ingevallen winter genoodzaakt hun werkzaamheden voorlopig op te schorten. Als dit weer lang aanhoudt zou dat voor nieuwe aanleg van projekten wel eens funest knnnen zijn. Moge- lijk zal ook bij het inzaaien van landbouwgewas sen enige vertraging ontstaan. Voor olie- en kolenhandelaren betekent de kou een verhoging van Je omzet. De omzet die in de afgelopen maanden niet gehaald werd kan nu ruimschoots goedgemaakt worden. Bouw- en be- stratingswerken liggen voorlopig stil. Sommige aannemers vrezen, dat bij aanhoudende kou de in de afgelopen maanden behalde vorsprong teniet zal worden gedaan. De overvallen op de vijf banken en postkantoren heeft de daders naar schat- tang bijna 160.000 gulden opgeleverd Intussen heeft de Eindhovense politie verdachten van de overval op de Eindhovense bankbediende begin deze week gearresteerd. Beide mannen, be kenden van de Eindhovense politie, wer den gegrepen na speurwerk van 15 re chercheurs. Zij ontkennen tot nu toe ook iets met deze overval, die een buit •uim 130.000 gulden opleverde, uit staande te hebben. Na de overval van een bank ln het Limburgse Wijlre zijn reeds vier ver dachten gearresteerd, maar de politie ff speurt nog steeds naar de daders van I overvallen in Den Haag, in Groshuizen WÉ bi] Hoorn en in Heerlen t:ï De in Zoetermeer overvallen pompba lk' diende vertelde de politie later, dal van- f «acht om even vóór -sen, uur :we jon- 7 gamannen naar acnatting 1-7 en 20 jaar met nylonkousen over hun hoofd en een pistool in de hand zijn kantoortje binnenkwamen. Zij eisten geld, maar' de pompbediende zwaaide, aldus zijn ver haal, met een zwaar voorwerp om dit naar het hoofd van de overvallers te gooien. Daarop schoot één van de jon gemannen. De kogel trof de pompbe diende in de rug, ketste af op een rib en een muur en bleef in een andere muur steken. De twee overvallers namen toen de vlucht Bewoners in de omgeving van het winkelcentrum De Santhorst in Leider dorp werden vannacht om kwart voor 4 opgeschrikt door een alarmbel. Deze bleek afkomstig van een juwelierszaak in (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De A.R.P., C.H.U. en K.V.P. beginnen dinsdag 9 maart het overleg met P.v.d.A., D-*66 en de P.P.R. „om door middel van een program vergelijking vast te kunnen stellen of en in hoeverre van een gemeenschap pelijke politieke wil sprake is voor de komende kabinetsperiode van vier jaren". Dit hebben de drie confessionele partijen gisteravond officieel be kendgemaakt. Behalve een uitnodiging aan het progressieve blok hebben de confessionele partijen ook de V.V.D. uitgenodigd voor een gesprek. Dit zal eventueel op j woensdag 10 maart gehouden worden. (ADVERTENTIE) MEUBEL DISCOUNT N.V. W Of C0NSUHHKHHUtKT W/ODAAL 60 HET BETERE MEUBEL VOOR EEN LAOERE PRUS (ADVERTENTIE) hel etala- is ingesla gen. Uit de talage waren toen al voor enkele duizenderf guldens aan juwelen en gouden voorwerpen weggehaald. De politie heeft met behulp van een speur hond nog enkele sieraden kunnen terug vinden. Deze zijn kennelijk verloren op weg naar de auto, waarmee de dader verdwenen is. Politie-instanties geloven niet, dat de toenemende overvallen op banken en postkantoren te wijten zijn aan de op dracht aan het personeel geld mee te geven bij een overval en zich niet te verzetten. Eerder denkt men aan een nieuwe groep criminelen tussen 20 en 30 jaar. die men in politiekringen aan duidt als „geweldige vermogenscri minelen'. (ADVERTENTIE! VRIJDAG 5 MAART van 2 uur tot 10 uur n.m. ZATERDAG 6 MAART Amateur voetba 1 geheel afgelast DEN HAAG De KNVB heeft alle voetbalwedstrijden voor zaterdag en zon dag zowel afdelingen als amateurs afge last. Dit geldt ook voor de betaalde B-elftallen. De wedstrijden in het betaalde voetbal voor zondag vinden normaal doorgang. Tokio Politie ontruimt terrein tweede vliegveld NARITA (Reuter) Met behulp van bulldozers en hijskranen heeft de Japanse politie gisteren een begin gemaakt met de ontruiming van een terrein in Narita. waar de tweede luchthaven van Tokio moet komen. Het terrein wordt al elf dagen bezet gehouden door boeren en studenten, die de aanleg van een vliegveld wil len tegenhouden. Ze hebben verster kingen en uitkijktorens opgericht en een net van tunnels gegraven. Ondanks de barricaden en de boe renvrouwen, die zich aan bomen hadden vastgebonden, moesten de bezetters het grootste deel van het terrein ontruimen toen een grote politiemacht in alle vroegte de vlak te kwam heroveren. Tenminste twintig politiemannen werden ge wond door benzinebommen en ste nen, die van achter de barricaden naar hen werden gegooid. Zeker 21 demonstranten zijn gearresteerd. Hijskranen braken de uitkijktorens af, waardoor de jongeren, die zich erin verschanst hadden, in een onder de toren gespannen valnet vielen, terwijl tweeduizend man door ande re politietroepen van het slagveld werden geweerd. Ook in de tunnels verbergen zich mensen, maar de po litie heeft daar tot dusver niet de achtervolging ingezet uit vrees voor instortingsgevaar. Sommige beto gers liepen verwondingen op toen hun tunnel instortte onder het ge wicht van een bulldozer. Leiderdorp kreeg vennacht zijn deel van de golf overvallen en dief stallen in Nederland. De ramen van De Jonghes Juweliersklosk moesten eraan geloven en men kon haastig een kostbare slag slaan. Canada's vrijgezel no. 1, premier Elliot Trudeau (51), is van status veranderd. Hij is namelijk gisteren in het huwelijk getreden met de 22-jarige Margaret Sinclair, de rood harige dochter van de vroegere minister van Visserij, James Sinclair- Deze opname van hen beiden is eind oktober 1968 tijdens een bal Ottawa. De A.R C.H.U. en K.V.P. geloven niet, dat zij op 12 maart zoals de progres sieven willen al uit de politieke pro blemen zullen zijn. De progressieven hadden op deze einddatum aangedron gen omdat het socialistisch congres op 20 maart beslissingen over de progres sieve samenwerking en de eventuele sa menwerking met de confessionelen moet beslissen. De confessionelen verwachten echter, zoals zij gisteravond lieten ut- komen. een indringende gedachtewisse ling over het te voeren beleid. De A.R C.H.U. en K.V.P. denken bij het vergelijken van het politiek pro gram aan de volgende kwesties: de financieel-economische politiek, in clusief het belasting- en uitgavenbe leid en de inflatie-bestrijding. de politieke en bestuurlijke struk- de democratisering van de onderne ming en andere maatschappelijke in stituties. de defensiepolitiek, het beleid voor de zelfstandigen, de zedelijkheidswetgeving, de grondpolitiek Of de confessionele partijen al voor de verkiezingen enige binding met de pro gressieve groepering zullen aangaan, hangt, aldus de officiële mededeling van gisteravond, af van de uitslag van de beraadbeslagingen, onder meer over bo venstaande hoofdpunten. „Wij sluten daarbij de door u geopperde mogelijkheid niet uit, dat bindende afspraken ge maakt zouden kunnen worden over de hoofdlijnen van een gemeenschappelijk regeringsprogram. Tegelijk stellen wij ons open voor meer varianten, wat u blijkbaar niet doet", aldus de verklaring van de confessionele woordvoerders. De delegatie, die de besprekingen met de P.v.d.A., D'66 en de P.P.R. en met de V.V.D. zal voeren, bestaat uit de heren dr. A. Veerman, mr. B. Biesheuvel en dr. B. Goudzwaard (allen A.R.), professor J. W. van Hulst, J. T. Mellema, drs. B. J. Udink (beiden C.H.U.), drs. W. K. N. Schmelzer. professor P. A. J. Steen kamp en di G. H. H. Veringa (allen K.V.P.). ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuut afstand v. d. Werfstraat, Oude Rijn Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vakstanding als echte Juweliers en Horlogers- Onze eigen ateliers onderstrepen dit, door echte vakservice te bie den. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horloges, klokken, cassettes, ver zilverde geschenkartikelen, brillant De beste merken, de ruimste keuze, v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Juwelier - Horloger DACCA (Reuter) Het Pakistaanse leger heeft vannacht strategische punten bezet in de Oostpakistaanse hoofdstad Dacca, Alle normale verbindingen met de buitenwereld zijn verbroken. Daarmee is de crisis tussen Oost- en West- Pakistan tot een hoogtepunt gekomen. Versterkingen voor het leger werden aan het begin van de nacht Dacca binnen gebracht met C-130 transporttoestellen en met schepen. Binnen korte tijd was het vliegveld, op enkele speciale vluch ten na, voor al het luchtverkeer gesloten en waren alle open bare gebouwen, inclusief die van de telegraaf- en telefoon diensten, hermetisch gesloten- De „belegering" van Dacca komt na de instructies van de machtige leider van de Awamiliga, Sjeik Moejiboer Rach- man, aan de bevolking van Oost-Pakistan niet met de geringsautonteiten samen te werken. De sjeik had kort te voren een uitnodiging van president Jajah Khan afgewezen deel te nemen aan een ronde-tafelconferentie van twaalf politieke leiders om te pogen de crisis die het leven vai zeventig miljoen Oostpakistani verlamt :>p te lossen. wrede grap" noemde de sjeik de uitnodiging omdat ze „juist kwam in een sfeer van uitgebreide moordpartijen in Bang- ladesj, terwijl het bloed van deze martelaren nog nauwelijks droog is, terwijl verschillende doden nog niet begraven zjjn en honderden in ziekenhuizen voor hun leven vechten". Naar zijn zeggen zijn er in Dacca de laatste dagen minstens 300 mensen doodgeschoten. Voleens officiële cijfers ligt het dodental rond de honderd- (Van i onzer vei'slaggevers) DEN HAAG Rechercheurs van de Haagse politie zijn nog druk bezig met het onderzoek in de buurt, waar eergisteren een levend vondelingtje werd ontdekt. Men is ervan over tuigd dat Iemand in de omgeving van de Meppelweg of d<v Wezelrade meer afweet van het jongetje dat nauwe lijks een uur na de geboorte in de sneeuw werd achtergelaten. Zoals be kend was de baby, die ruim zeven pond woog. gehuld in een dekentje en een plastic tafelkleedje. De politie trekt momenteel ook nog een klein aantal tips na. die zijn binnen geko men na publikaties in dagbladen. De politie blijft ook scherp uitzien naar een kleine gezette vrouw, die enige tijd voor de verschrikkelijke vondst volgens ooggetuigen in de buurt van het transformatorhuisje met een rode kinderwagen zou zijn gesignaleerd. Achter dit huisje ont dekte de stukadoorsvrouw Tini Ot- terspoor van de Wezelrade bij toeval het verkleumde huilende kindje. Deze vrouw zet alles op alles om het naamloze kind te adopteren. Zij is niet de enige, want uit het hele land hebben zich inmiddels al mensen ge meld die de baby dolgraag in hun gezin zouden willen opnemen. De toe stand van de vondeling is intussen uitstekend. Het jongetje wordt in het ziekenhuis aan de Zuidwal door de verpleegsters meer vertroeteld dan Al zou de moeder van dit kind zich bekend maken, dan is het nog maar de vraag of zij haar zoon krijgt toe gewezen. Een rechterlijke beslissing zal dat moeten uitmaken. Mocht de moeder spijt krijgen van haar daad en zij zou zich melden, dan volgt een arrestatie. De secretaris van de raad van Kin derbescherming, mr. J. J. Brobbei, zei ons dat voor het kind de beste oplossing gezocht zal worden. Na het ziekenhuis zal het jongetje enige tijd in een kindertehuis moeten blijven in afwachting van zijn eventuele opne ming in een zwaar geselecteerd gezin. „Zolang er nog geen aangifte is ge daan is het een technisch moeilijke zaak om al bemoeiingen met het kind te hebben. De te volgen procedure is ook afhankelijk van het politieonder zoek. Maar de uiteindelijke bestem ming is, zolang de vader of moeder niet boven water komt, dat het in een geslaagd gezin terecht komt. Wij prefereren dat in ieder geval boven een tehuis", aldus mr. Brobbel. Formeel heeft mevrouw Otterspoor, die het kindje ontdekte, geen voor recht op anderen die hem graag zou den willen adopteren. „Dat is een zaak. die eerst nog aandachtig be keken moet worden. Emoties spelen vaak een grote rol in deze gevallen", zegt mr. Brobbel. Het is nog niet bekend wanneer de vondeling bij het stadhuis aangegeven zal worden. Dat is afhankelijk van het politieonderzoek. Na afsluiting er van zullen de resultaten de officier van justitie bereiken. Deze zal dan onder meer de naam bepalen. Er is geen termijn waarbinnen een en an der zich moet voltrekken. De aangifte zal te zijner tijd in dat geval gedaan worden door de chef van de burger lijke stand van Den Haag. mr. J. Breedveld.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1