£eidae(3owia/nt 'Ambtenaar in toekomst zonder rangaanduiding Brand verwoest boerderij Grote buit bij overval opgeldloper in Eindhoven STAATSSECRETARIS VAN VEEN LEGT NIEUW PLAN VOOR Functie krijgt duidelijke omschrijving Wurger van Boston weer aan het werk Premier Indira Gandhi maakt noodlanding op verkiezingsreis Man vuurt pistool leeg op zijn vrouw Steekpartij in Leiden Meer salaris voor PTT-bestellers Verhogingen per 1 juli Tweeduizend' KNA C-leden gedupeerd Bankroof bij Hoorn DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Papengracht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 1 Advertenties (excl. B.T.W.) 0,24 p. mm Telefoontjes 2,25 Klachtei per kwartaal 21,70, per jaar 84,70. 62e jaargang, no. 18.296 T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland I: 19.05 uur Wij heren van Zichem; 20.21 uur Andy Williams; 21.36 uur Paul Vlaanderen. panorama, ijshockey. DINSDAG 2 MAART 1971 AANHOUDEND KOUD het KNMI Aanvankelijk nog zwaar bewolkt met plaatselijk sneeuw, maar morgen ook opklaringen en hier en daar een sneeuwbui. Overwegend matige wind draaiend naar richtingen tussen noord en oost. Minimumtemperaturen van min acht graden, maximum morgen dicht bij het vriespunt. BOSTON (AP) De stoffelijke resten van twee vrouwen, die vermoedelijk zjjn gewurgd met het snoer van een strijkijzer, zijn gisteravond In een flat te Boston gevonden. Een van de twee vrouwen bleek de 29 jaar oude Theresa French te zijn. De andere vrouw, die een jaar of dertig moet zjjn, ls nog niet geïden tificeerd. Zij werden gevonden in een woonkamer op de eerste verdieping van een tot flatgebouw verbouwd herenhuis. De politie neemt aan dat de lijken meer dan een dag in de woonkamer hebben gelegen. De dood van de twee vrouwen roept herinneringen op aan de reeks wurgmoordeai die tussen juni 1962 en januari 1964 te Boston zijn gepleegd en die aan dertien vrouwen van 19 tot'75 jaar het leven hebben gekost. De toen 37 jaar oude Albert Desalvo, een vroegere geesteszieke, beweerde de wurger te zijn, maar hij werd niet vervolgd omdat zijn beweringen niet door bewijzen gestaafd werden. De- salvo werd echter w< ..ns inbraken, gewapende overvallen en de aanranding van uit 1 levenslange gevangenisstraf veroordeeld. (Van parlementai DEN HAAG. De rangen gaan verdwijnen uit het bezoldigings besluit van de ambtenaren. Straks ral alleen nog sprake zijn van lagere, middelbare en hogere amb tenaren met een duidelijke functie omschrijving en niet meer van bijvoorbeeld commies, referen daris en administrateur. Dit plan van staatssecretaris Van Veen van Binnenlandse Zaken heeft reeds de goedkeuring van het kabinet, terwijl de bonden er ook wel willend tegenover staan. Een zestal boofdsalarisgroepen komt in de plaats van de rangaanduiding in bet bezoldigingsbesluit. j De voor de overheid nogal ingrijpende maatregel om de rangaanduidingen van ambtenaren los te laten, volgt na de ..gelijkschakeling van de blauwe en witte DC-3-motor in Brand NEW DELHI (AP) Hel Het vliegtuig was eei DC-3 van de Indiase luchtmacl mevrouw Gandhi onderweg verkiezingsbijeenkomst, zag de piloi gon te roken. Hij verminderde de s landing te Jaykaypur de nu nog bestaande loongroepen worden geïntegreerd in salarisschalen. Het gevolg hiervan is, dat er een volledige harmoni- j iade in de arbeidsvoorwaarden tussen de nu nog bestaande twee verschillende groepen tot stand komt. Door de maatregel zullen per 1 juli ongeveer 65.000 rijkswerklieden worden ingeschoven in een salarishoofdgroep. De gemiddelde vooruitgang van de groep rijkswerklieden komt dan neer op onge veer 40 gulden bruto per maand. Het bezoldigingsbesluit zelf zal zes hoofd salarisgroepen van I t.m. VI gaan be vatten, waarin achttien salarisschalen ingebouwd worden. De vijf centrales van ambtenaren in Hei Hillonhotel in Amsterdam had er een attractie bij een Indiaas gastronomisch festijnVoor die ge legenheid maakte de Indiase dan seres Nisha Roy een rondedansje op de Dam. tn de maartse kou toch Bhubaneshwar, de hoofdstad van Orissa. Het vliegtuig voerde een perfecte nood landing uit op een landingsstrip mevrouw Gandhi door honderdei sen enthousiast werd begroet. Drama in Katwijk KATWIJK „Ik heb mijn vrouw doodgeschoten". Gespannen, maar verder uiterst kalm zei de 34-jarige Oegstgeeste- naar J. H. S. dit gisteravond even voor tien uur tegen de dienstdoende politie agent In het Katwjjkse politiebureau aan de Voorstraat. Even later vond men in een woning aan de Secretaris Varkevis- serstraat een vrouw, bloedend uit vijf kogelwondcn, maar nog wel bij kennis. Ze werd onmiddellijk overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Van morgen was haar toestand ernstig- UH getuigenverklaringen bleek, dat de man die sedert vier maanden gescheiden leeft van zijn vrouw omstreeks tien over half tien plotselin de woning aan de Seer. Varkevisserstraat was binnenge drongen. Zijn vrouw, de 26-jarige M. H. M. S.-G., die sedert de scheiding op kamers leeft in Leiden was daar met haar ouders op bezoek bij familie. Zonder iets te zeggen vuurde de man met een groot Amerikaans legerpistool 11 mm, kogels op de vrouw al. Hij verliet daarna onmiddellijk het huis. Het wapen werd larter teruggevonden in zijn auto. De men. inkoper van beroep, is op het Katwijkse politiebureau ingesloten. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Een vechtpartij tussen twee Leidee jongens van 14 en 16 jaar gister middag in de Pelikaanstraat had ernstige gevolgen. Een 26-jarige man die de vech tende jongelui probeerde te scheiden werd met een mes in de rug en linkerarm gestoken. Hevig bloedend werd hij per E.H.D. nar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij op tien plaatsen moest worden gehecht. Een 16-jarige Leidenaar is gisteravond door de Leidse politie aan gehouden. het Georganiseerd Overleg hebben staats secretaris Van Ve$n gisteren laten weten, dat zij dit plan een constructieve basis achten voor nader overleg. Daarbij heb ben de centrales er de nadruk op gelegd, dat zij er in dit stadium nog geen oor deel over kunnen vellen, omdat de voor stellen hen pas sinds kort bereikt hebben. De staatssecretaris stelt zich voor de kosten van de harmonisatie en integratie te betalen uit de trend. Deze trend bevat namelijk ook de kosten die het bedrijfs leven door middel van de regelingslonen aan die harmonisatie en integratie ten koste heeft gelegd. Staatssecretaris Van Veen wil ook een aantal speciale toelagen vermindèren. Hij gaat er met zijn plan namelijk van uit, dat een ambtenaar voldoende moet ver dienen om bepaalde speciale uitgaven van zijn salaris te kunnen bekostigen, zoals bijvoorbeeld bij huwelijk. BRITSE VERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ FAILLIET LONDEN (AP Reuter) Een van óe grote Britse automobielveraekerings- maatschappüen „Vehicel and General" met ruim een half miljoen verzekerden is failliet. Ook getroffen i(Jn son 2000 leden van de KNAC, die via hnn club een goedkope verzekering bij dese verzeke ringsmaatschappij hadden afgesloten. De maatschappij heeft haar verzeker* den aangeraden zich met onmiddellijke ingang elders te verzekeren. De sterke stijging van de schadebedragen heeft de maatschappij parten gespeeld. Het faillissement is de grootste debacle, die zich tot dusver in de Britse automobiel- verzekeringswereld heeft voorgedaan. Zij zal gevolgen hebben voor honderden met laatschappij gelieerde onder- RIO DE JANEIRO (AFP) Bij m- omingen in de Braziliaanse de Janeiro en Gpanabara njn in de afgeiopen vljil dugih 136 mensen omgekomen. Meer dan vierhon derd personen worden vermist, aldus een DEN HAAG Postbestellers krijgen 152 guldei iris- er de bonden de giste- herziening aanvaarden. zijn in het centraal Lssen de bedrijfsleiding commissie van overleg :n. Het ministerie van iken wil de salaris- 1 juli laten ingaan. ïtering van de P T T - De herziening ziet er als volgt uit: 15 jaar: 119.—; 16 jaar: 152,—; 17 jaar: 87,—; 18 jaar: f 77,—; 19 jaar: f 56.20 jaar: 65,21 jaar: 101, 22 jaar: f 71,23 jaar: f 32,24 jaar: 78.—; 25 jaar: f 87,—; 26 jaar en oude re d-bestellers: 66, Voor de c-bestellers zal de vooruil- gang in enkele stappen uiteindelijk 99,bedragen. In deze bedragen is de salarisverhoging van 1 procent per 1 april 1971 begrepen. Over de periode, voorafgaand aan 1 juli 1971, kan volgens een mededeling van de bedrijfsleiding slechts een be scheiden verbetering worden tot stand gebracht voor enkele leeftijdsgroepen. Mgr. Casaroli uit Moskou terug VATICAANSTAD (A.F.P.). De afge zant van het Vaticaan naar Moskou, mgr. Agostino Casaroli, heeft gisteren bij terugkeer in Rome gezegd dat er „een mogelijkheid voor samenwerking voor de vrede in de wereld bestaat". „Na meer dan vijftig jaar hebben wij besloten een gesprek aan te gaan. De sfeer van de eerste contacten heeft me de hoop ge geven dat zij zullen worden voortgezet", zei hij. RIJPWETERING. De boerderij van veehandelaar Jac. Heemskerk aan de Koppoellaan te Rijpwetering is vannacht tot aan de grond toe afgebrand. Waarschijnlijk negen koeien zijn btf deze brand om gekomen. De aangerichte schade wordt geraamd op tweeëneenhalve ton. Zie verder pagina zes. EINDHOVEN—HOORN ongeveer 1000 guld< de daders ontbrak in Grosthuizen in de om- oom. In Eindhoven werd :en geldloper beroofd van mei. inhoudende 132.000 Grosthuizen drong een in vlak vóór sluitingstijd De geldloper overvallen, toen mderweg was v hli Eindhovi 'erd geldkist Molenaar ziet Hotpants zijn in zi, tegenwoordigd. Deze twee modellen zijn van rose woller pants vallen panelenjurken, die opgesierd wordei :oor de komende illectie ruim ver- Over de hot- zeilogen. het bankfiliaal Lanschot naar zijn auto. Voordat hij het autoportier kon openen werd hem. met een pistool in de rug, bevolen zijn geldkistje neer te zetten. De onbekende rover hield de geldloper in bedwang, terwijl een tweede rover het kistje greep. Beiden verdwenen op een lichte motor. De geldloper, die zijn collega's toeriep de politie te waarschuwen zette de achtervolging in. maar de motor kon in het verkeer gemakkelijker wegko men. De politie vond de motor later terug met erbij twee pruiken, twee helmen, enkele kledingstukken en een pistool. In Grosthuizen vond de overval plaats kort voor het sluiten van het postkantoortje. Even voor zes uur kwam daar een jongeman binnen, die de kantoorhoudster onder bedreiging met een pistool dwong hem het aanwezi ge geld te geven. De man was de dagen ervoor al enige keren in het kantoor geweest voor het kopen van postzegels. Ook deze keer vroeg hij eerst naar briefkaarten, maar toen de kantoor houdster de bureaulade had openge trokken eiste de man met het pistool in de hand, geld. De Haagse politie heeft gisteravond om elf uur 'de wagen teruggevonden waarmee in de vroege ochtend de over val was gepleegd op het postagentschap in de Hildebrandstraat. De wagen stond geparkeerd op de hoek van de Laakka- de en de Convivastraat. De wagen, een witte Opel Kapitan, was onbeschadigd en geheel leeg. De politie, zo is inmid dels gebleken, heeft kort na de overval nog gezocht naar de verkeerde wagen. Een i de witte i genoteerd als JH 52-04. Het bleek echter te zijn JL 52-04. Eerst bij een controle van het nummer bleek de vergissing. De auto was eerder op de ochtend gestolen van de Anna Bijns- laan. Politie gaat optreden tegen fietsers met ruiterlichtjes DEN HAAG (ANP) Dc politie aal tegen het onjuiste gebruik van „ruiterlichtjes" door fietsers en brom fietsers bekeurend gaan optreden, so heeft de Centrale Politie Verkeers dienst meegedeeld. De politie heeft de laatste maanden steeds meer fietsers met een bran dend ruiterlichtje aan de arm gesig naleerd. Deze lichtjes kunnen ver warring stichten, ook al wordt daar naast de normale verlichting gebruikt. Ruiters mogen deze lichtjes wel blij ven gebruiken.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1