ÊGidóe(Söma4if Roe' Ren,9T h,eeft el,ke heel Nederland aan net Omroepraad tegen meer zendtijd voor de AVRO Tien miljoen geboden van Seth Gaaikema De film van vanavond Marcel van Dam ontkent chantage voor de tv LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 1971 Moeilijker dan velen denken Verrassend in het politiek pro- gram van Drees jr. en zijn partij is niet in de laatste plaats het streven om van een groot deel der algemene mid delen een mammoetsubsidieruif te ma ken waaraan iedereen plukken kan die iets nuttigs op het oog heeft. Zonder zich te vereenzelvigen met De Telegraaf die al jarenlang een campag ne voert tegen de staatsruifprofiteurs, vindt D.s.'70 dat op zichzelf nuttige organisaties en pofldtici die echt het algemeen belang willen dienen, te ge makkelijk ervan uitgaan dat het doel waarop ze mikken goeddeels op reke ning van het gemeenschapsgeld bereikt moet worden. Wij vinden dat hier een moeilijke zaak in discussie wordt gebracht; een zaak welke moeilijker is dan vele bur gers denken of bereid zijn toe te geven. Want aan de éne kant zien we het feit dat door de ingewikkeld gewoeden spel regels van onze gecompliceerde samen leving veel plannen en ondernemingen ontzettend kostbaar gworden zijn. Wie dit niet gelooft, moet maar eens een uurtje uittrekken om de gevolgen van fiscaal beleid, sociale welzajnspoli- tlek en collectieve verplichtingen op vele nuttige activiteiten uit te rekenen. Wie een eenvoudige sportclub of cultu rele vereniging wil oprichten, staat meestal direct voor hoge kosten welke voor een groot deel voortvloeden uit het doen en laten van de collectieve ge meenschap. Eigen offer ONDERWIJS, cultuur, sport- en ont spanning, het zijn allemaal zaken die gelukkig niet meer exclusief beho- fen tot de interessesfeer van kleine welgestelde groepjes. Algemeen wordt ingezien, dat elke burger in een wel vaartsstaat als Nederland recht heeft op middelen die zijn fysiek en geestelijk welzijn dienen. Maar recht op iets hebben, wil nog niet zeggen, dat men om het begeerde te bereiken zelf helemaal geen offers meer behoeft te brengen. De subsidiepo litiek schiet aan haar doel voorbij, wanneer ze de burger ook ontheft van bijdragen die hij voor het genot van cultuur en ontspanning heel wel zou kunnen opbrengen, wanneer bouwsubsi- die verleend wordt aan mensen die zonder noemenswaardige invloed op een redelijk bestedingspatroon best de bouwsom geheel zelf zouden kunnen betalen; wanneer jongemensen tijdens hun studietijd de gemeenschap veel kosten zonder dat zij later, na het krijgen van een lucratieve baan, daar voor de gemeenschap compensatie be hoeven te geven. "Wie kennis neemt van de vele protest acties om meer subsidie voor dit of dat, en dan een parallel trekt tussen de onderhavige behoeften en de echte soci ale nood welke hier of daar nog in Nederland, maar zeker in de wereld bestaat, ontkmt niet aan de indruk dat we met zijn allen een beetje de rol van farizeeër spelen. Terugdraaien? TVE grote moeilijkheid is alleen dat we de éne kwaal door een andere vervangen, wanneer nu drastisch aller lei kranen dichtgedraaid zouden wor den. Want door het vaak door de politiek afgedwongen overheidsbeleid is het nu eenmaal zo geworden, dat particulier initiatief dikwijls moeilijk op particuliere krachten kan drijven. Feit is dat vsle burgers ook jongeren met het grootste gemak veel geld uitgeven voor bepaalde hobby's en tegelijkertijd steen en been klagen dat de overheid andere zaken niet meer subsidieert. De kwaal om graag van twee walletjes te eten, is in ddt opzicht nationaal geworden. Momenteel roert weer het gevaar zijn kop dat in beloven altijd meer gewin zit dan in waarschuwen. De re medie welke Drees jr. hiertegen aanbe veelt is in principe vermoedelijk een goed middel, maar de juiste gebruiks aanwijzing ontbreekt en dan is de pa tiënt ook nog niet gered. Afwijzend advies voor minister (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De beslissing van mi nister Klompé om de AVRO verrui ming toe te staan van haar radio- NOS-voorzitter Schüttenhelm in ziekenhuis HILVERSUM NOS-voorzitter E. A. Schüttenhelm is in het Bussumse Ma- Jella-ziekenhuis opgenomen, nadat hij vrijdag plotseling onwel werd. De NOS deelt mede, dat hij daar gedu rende drei weken ter observatie zal verblijven. Vice-voorzitter J. B. Broeksz zal zijn functie waarnemen. Aangezien de heer SchSttenhelm al geruime tijd ook plaatsvervangend technisch commissaris van de NOS is wegens langdurige ziekte van de NCR V-directeur, mr, A. H. van der Veen, zal mr. W. J. A. Wagenaar programma-commissaris voor de radio deze taak tijdelijk op zich gaan ne men. Bij de VARA zal de arbeid van de heer Broeksz, voor zover noodzake lijk, worden overgenomen door de heer Jan de Troje, die omroep-secre- taris van de VARA is. Zoals bekend zal de heer Broeksz in mei a.s. als voorzitter van de VARA worden opgevolgd door de heer André Kloos. Mocht de heer Schüttenhelm op éaf tijdstip zijn werkzaamheden nog niet kunnen hervatten, dan ligt het in de lijn der verwachting, dat de heer Broeksz voorlopig de hoogste functie In de omroepwereld zal blijven waar nemen. zendtijd wordt allerwcge in de om roepwereld gecrltiseerd. De vertegen woordigers van de zendgemachtigden, verenigd in het NOS-bestuur, zullen schriftelijk de bewindsvrouwe verzoe ken hen te infomreren over het ad vies, dat de omroepraad op 21 decem ber 1970 aan de minister heeft uitge bracht. Volgens onze informatie zoude omroe praad zich uitsluitend hebben beperkt bij haar visie tot de inhoud van arti kel 31 van de omroepwet en zich op het 'standpunt hebben gesteld, dat het verzoek van de AVRO om zendüjd- uitbréiding voor radio en televisie diende te worden afgewezen. Zij heeft dit in een advies aan de minisster ter kennis gebracht. Inwilliging zou vol gens de omroepraad in stede van een verbetering van de evenredigheid, eerder een vergroting van de oneven redigheid in de zendtijdverdeling met zich mee brengen. Indien minister Klompé thans dit af wijzend advies van de omroepraad ter kennis zal brengen van de raad van beheer van de NOS, valt te verwach ten, dat de Hilversumse omroepen stelling zullen nemen tegen haar be slissing van vorige week, om de AVRO tegemoet te "komen in haar eisen hen recht te geven op extra radio en tv-zendtijd. Wegens de plotselinge ziekte van NOS-voorzitter, de heer E. A. Schüttenhelm zal de heer J. B. Broeksz, praeses van de VARA, in de komende maanden als plaatsvervan gend voorzitter van de NOS fungeren en de bewindsvrouwe in deze netelige problematiek gaan adviseren. Kwart eeuw bij NOS-radio (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Eindredacteursamen- steller en regisseur van het meest popu laire radioprogramma „Langs de lijn op Hilversum III, Roel Rengers, is van daag 25 jaar in dienst van de omroep. Dit heugelijke feit zal binnenkort met een bescheiden huldiging in de NOS- studios worden herdacht. Roel Rengers, chef-sport bij de NOS- radio is in tegenstelling tot vele van zijn collega's wars van elke publiciteit. Hij hoeft niet zo nodig voor de micro foon of het scherm te komen. Misschien daarom staat Rengers bij al zijn colle ga's zo goed aangeschreven. In Hilver sum noemt men hem de meest aima bele en populaire figuur onder alle sportverslaggevers. Een collega van hem gaf de volgende karakteristiek: „Roel is een fijne vent, die uitblinkt door zijn relativerende kijk op de sport. Bovendien bezit hij een grote dosis aa ntakt, waardoor hij desnoods langs een omweg altijd zijn zin weet te krijgen. Ik geloof niet, dat hij ook maar één vijand bezit in het vaak erg chauvinistische sportwereld je. Alle ver slaggevers, correspondenten, studio redacteuren en technici dat zijn er minstens 35 op een zondagmiddag als hij Langs de lijn van 14.00 tot 18.00 uur op Hilversum III uitzendt heeft hem ooit echt kwaad gezien". Toch is Roel beslist geen doetje, die met zich laat sollen. Zijn sterkste pun ten zijn organisatievermogen en de punctuele voorbereidingen, welke hij treft voor de grote sportevenementen. Samen met zijn secretaresse Marian Bongaart en collega Ben Dingerdis stelt hij de minutieuze programmaschema's op, regelt de correspondentie, de hotel reservering en bestelt tijdig de spreek- en muzieklijnen voor de grote reporta ges. Roel is met zijn programma zelden of nooit in moeilijkheden geraakt. Daarvoor is „Langs de lijn" gewoon een te goed voorbereide uitzending. El ke zondag heeft Roel heel Nederland Het aantal luisteraars bedraagt gemid deld elke zondag 1,5 miljoen. Velen nemen hun transistortje mee naar de sportvelden om te kunnen luisteren naar de resultaten van de concurren ten. Zondag 9 mei gaat de 250e uitzen ding van „Langs de lijn" de ether in. Als het aan Roel Rengers gilt dan ge beurt het op dezelfde exacte manier als op alle andere ozndagen. Mijlpalen in zijn carrière interesseren hem minder dan de records op de sportterreinen. Slechts geschillen en excessen in de sportwereld of contro versen tussen sportfiguren en de jour nalisten kunnen hem irriteren. Roel probeert alles in het juiste perspectief te zien en staat desnoods als eerste klaar om misverstanden uit de weg te ruimen. Dat het hem vaak lukt zullen zijn collega's op zijn jubileumviering beter kunnen vertellen dan wij. NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uur: Dier en vriend •19.25 uur: Zo vader zo zoon 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Hier en nu 20.50 uur: Memorandum van dokter NEDERLAND I NOS 10.45 uur: Schooltelevisie en andere cursussen 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.05 uur: Wij heren van Zichem 20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Andy Williamsshow 21.11 uur: Brandpunt special 21.40 uur: D'r en d'r an 22.30 uur: In het voorbijgaan •22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Sterrekunde NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal Jan Bijlmer, film v flatneuroticus •22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Wiskunde NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Den Haag vandaag Mndert 19.05 uur: VARA 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Klatergoud 20.50 uur: Achter het nieuws 21.15 uur: Grand Hotel, «lm •22.45 uurt Journaal 22.50 uurt EHBO 19.10 uur: Kunstsignalering AVRO 19.30 uurt Toppop 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Peyton Place 21.10 uur: Sportpanorama, ijshockey 22.00 uur: Televizier 22.50 uur: JJournaal 22.55 uur: En francais D'r op en d'r an Door de NCRV-televisie wordt de vierde en tegelijk laatste aflevering uitgezonden van „D'r op en d'r an". In deze uitzending staat het thema „spel" centraal. Naast veel werk van inter viewer en researchman Arnold-Jan Scheer kan men deze keer onder meer bijdragen zien en horen van drs. P. „De bekentenis", een liedje van Frits Lambrechts over het spel in de ver schillende levensstadia van de mens, een liedje van Jules de Corte over het leven is een spel, een aantal kinder liedjes in modern jasje en een zeer bekend operettewerk. Verder kan men mee genieten met het Kimplöppen, van Stroopelepoop, van een ouderwets ganzenbordspel en van Boer Kramer met zijn koeien. Met de uitvoering van dit programma van Jan Fillekers en Ruud Keers zijn onder meer be last: Corry van der Linden, Frits Lambrachts, Johan Sirag, Bob Ver- straete en Rogier van Otterloo en zijn NCRV NED. I 21.40 uur. Lof Britse pers voor R. v. d. Meer (Van onze muziekredactie) DEN HAAG De Engelse pers maakt met niet bepaald gewoon enthousiasme melding van een aantal recitals, onlangs door de Nederlandse bariton Ruud van der Meer met medewerking van de pia nist Rudolf Jansen o.m. te Londen in de Royal Festival Hall gegeven. Men prijst zijn goede smaak, zijn prachtige stem „the top mezza voce phrases were a delight.." men prijst ook de gelukkige programmastructuur. Vol bewondering is men o.m. voor de wijze, waarop hij de liederen Henri Duparc (1848-1938) presenteerde. Dat laatste was voor ons zeker niet zo ver rassend. We zijn namelijk in het geluk kige bezit van een plaat, waarop door hem, met Rudolf Jansen voornoemd aan de vleugel, het vocale oeuvre van deze Franse meester is vastgelegd; ze is door Polydor uitgegeven. We weten, dat Ruud van der Meer van jongs af zich tót diens muziek heeft aangetrokken gevoeld: tot diens muziek, tot de teksten, die daartoe inspireerden, tot de combinatie van beide, waardoor een kunst ontstond, waaraan de grote muziekpedagoge Cornelia van Zanten (1855-1946) wellicht gedacht heeft, toen ze, in 1911, een boek met de titel „Bel canto des Wortes" publiceerde. Beluistert men de ideale combinatie Van der Meer/Jansen op de plaat, dan wordt men op slag overtuigd, dat deze tweeëenheid de diepere zin en de waar de van dit soort bel-canto volledig beseft. Het duo doorziet de magie van het woord, onverbrekelijk met de klank, die dat woord nog levender, maar ook nog geheimzinniger maakt. DEN HAAG Vrijdag 5 maart a.s. geeft Seth Gaaikema in Diligentia de Haagse première van zijn succesvolle programma Tien miljoen geboden. Hij blijft in Den Haag tot en met zondag 28 maart, maar niet op de data 8, 9, 10. 11, 22 en 24 maart. Seth Gaaikema wordt in zijn show terzijde gestaan door Sylvia Alberts, bekend van Textpierement en Shaffy- cantate, Riet Henius, die met Jaap v. d. Merwe optrad, en Henk van Dijk, die de muzikale leiding heeft. Een aparte plaats in dit programma nemen The Blue Diamonds in. die tien jaar geleden de grote favorieten waren o.m. Ramona van het toenmalige tienerpubliek. Seth Gaaikema zegt zelf over zijn show: „We leven hier in Nederland onder tien miljoen geboden en vooral ook verboden. Gij zult niet fout parke ren, gij zult geen volksgroepen kwet senEn toch is het allemaal maar met tien begonnen". Het is eigenlijk jammer dat de NOS geen kans heeft gezien om ook dit jaar weer „Het grootste theater ter wereld" niet te brengen op wijze die bij de opzet eigenlijk bedoeld was. De opzet van het project was een spel- opdracht aan een schrijver van we reldfaam door de samenwerkende te levisielanden voorbeen t.v.-spel, dat dan in elk van die (Europese) landen in een eigen opvoering gebracht Het interessante van die methode is dat in alle deelnemende landen het spel op zijn best (want in eigen taal) gezien kan worden. Met als niet ge ringe bijkomstigheid dat det.v.- makers eikaars versie konden zien en er wederzijds van leren. In het begin gebeurde het inderdaad zo. Dat men het om de kosten zou moeten laten, zien we niet goed in. De rijke NOS houdt heel wat geldverslin dende paradepaardjes, en een beetje geschuif in de begroting zouden de middelen voor die eigen opvoering best gevonden kunnen worden. Bovendien zou zo'n opvoering alleen dan tot een jaarlijks evenement kun ne uitgroeiein, een uitdaging voor on ze beste acteurs ook om althans eens "pér jaar de t.v. te dienen met een topprestatie. We willen hiermee overigens geens zins zeggen dat we niet tevreden wa ren over de BBC-versie die ons giste ren geboden werd. Die gaf precies weer, in regie en in acteursprestaties, wat sombere cynicus Ingmar Bergman in „De leugen" te vertellen had: het leven is een gezapig en liefdeloos voortrollen van één grote leugen; pas als de waarheid aan het licht komt wordt dat leven fel en heftig en komt de eigenlijke onleefbaarheid aan de oppervlakte. Een, geloven we, al te sombere bood schap. Ze werd dramatisch sterk ge stalte gegeven, vooral door het tempo van de opvoering die een lusteloze leegheid suggereerde tot het ver schrikkelijke moment van de waar heid toen tempo en actie v^n een afschuwelijke felheid werden. Voor het overige valt er van het t.v.- weekeinde weinig te vertellen. Door een (gelukkig) toeval zagen we „Ro deo" bij een van onze rijkere kennis sen, dus in kleur heel veel doet voor indruk dat kleur heel veel doet voor een programma waarin ze niet bewust als eigen factor is ingebouwd. Dit als (roost voor het merendeel van de kij kers die vooralsnog op zwart-wit zijn aangewezen. Verder zagen we Swiebertje (graag met de kinderen meegekeken!), Zes kamp (verschrikkelijk veel ge schreeuw om verschrikkelijk weinig wol, maar in eigen sfeer niet van spanning ontbloot) en De Kleine Waarheid (de kijkers, die dit pro gramma tot hoogste kijkdichtheid en waardering verhieven, hebben groot gelijk!) In „Achter het Nieuws" deed Marcel van Dam de chantage-aanklacht, die door de fabrikant van Exota was geuit, af als „puur verzinsel". Een gekke zaak, die bij gebrek aan bewijs wellicht nooit opgehelderd zal kunnen worden. Jammer dat band recorders bij de telefoon geen alge meen gebruikt artikel zijn. Bij de KRO zagen we gisteren een stukje van „Gamma", de wetenschap pelijke rubriek. De wetenschap ging er gekleed in madllot en minipant. Ze bleef haar eigen taal spreken overigens en we vonden dat wel een gekke gewaarwording. In de jaren dertig bezat de filmmaatschappij Metro Goldwyn Mayer verreweg de grootste „stal" van beroemde sterren. Zo nu en dan etaleerde men deze rijkdom aan talent in één film. Een typisch voorbeeld daarvan is naast „Dinner at eight" de verfilming van Vicki Baums „Menschen im Hotel" onder de titel „Grand Hotel". De roman voert een groot aantal zeer verschillende typetjes ten tonele, die zeer dramatische dingen beleven in de enkele nachten, die zij in een luxehotel doorbrengen. Een pracht gelegenheid voor gevierde" acteurs om elkaar qua prestatie naar de kroon te steken. De draad, die de verschillende intriges met elkaar verbindt, wordt gelegd door de oude, eenvoudige portier Otto Kringlein, die wetend dat hij nog maar kort te leven heeft van zijn spaarcentjes een suite in het Grand Hotel betrekt. Medegasten zijn op'dat moment onder anderen de danseres Grusinskaya een exotisch geklede Greta Garbo. een aan lager wal geraakte baron een van de laatste serieuze rollen van wijlen John Barrymore, en de secretaresse Flamrn- chen, de onverwoestbare Joan Craw ford en de onbehouwen directeur Von Preysing, een rol waarin de formida bele Wallace Beery met een zekere wellust zijn tanden in kon zetten. De oude Lionel Barrymore nam de rol van Otto Kringlein voor zijn rekening, een van de weinige malen dat de ge broeders Barrymore samen in één film optraden. In „Rasputin" speelden zij ook samen en om de familie compleet te maken deed zuster Ethel ook mee. „Menschen 'im Hotel" graaft niet erg diep, maar werd door Edmond Goul- ding onderhoudend in scène gezet. Wie deze vorm van melodramatiek uit de tijd" vindt, zal toch nog altijd weer met genoegen kijken naar de oude glorie uit de glansjaren van het sterrensysteem in Hollywood. (Nederland II - 21.10 uur). Strafklacht tegen Exota fa brikan t (Van o e omroepcorrespondent) Minister wenst afspraken met regering over t.v.-interviews (Van o e omroepcorrespondent) HILVERSUM Er zullen tussen de NOS en de regering op een zeer zorgvuldige wijze afspraken moeten worden gemaakt als in tv-uitzendin- gen onderwerpen ter sprake komen zoals destijds de loonmaatregel van de regering in het NOS-programma „Ter Minister Klompé zegt dit in een ant woord op een NOS-brief over de gang van zaken tijdens het interview, dat Ton Planken met premier de Jong had, waarbij de minister-president na afloop van mening was. dat hij onvol doende aan het woord kon komen De minister is van mening, dat een hierover door de NOS uitgebracht rap port niet overeenkomt met het rapport van de rijksvoorlichtingsdienst, ten minste waar het gaat om de afspra ken, die vooraf zouden zijn gemaakt. In de brief aan de NOS verklaarde minister Klompé dat het de regering niet ging om een voorkeursbehande ling. Zij constateerde dat de ministers niet correct waren behandeld en dat er een groot verschil bestond tussen de wijze waarop de regering en werkgevers en werknemers aan het woord werden gelaten. De NOS-voor zitter deelde na afloop van de be stuursvergadering mee, dat men de brief voor kennisgeving had aangeno- HILVERSUM In een tv-uitzending verleden week voor politieke partijen ten behoeve van de dissidente boer mr. Kroonenburg, heeft de directeur van de Exota-limonadefabriek. de heer H. van Tuyn, een ernstige be schuldiging geuit aan het adres van ombudsman drs. Marcel yan Dam. De heer Van Tuyn zei, tiat Marcel van Dam hem omstreeks 8 december telefonisch zou hebben gedreigd de kwestie van de Exotaflessen met naam en toenaam in zijn uitzending aan de orde te zullen stellen als Exota geen schadevergoeding van f 25.000, betaalde aan de heer v De Meijer, Nieuwe indeling radio-zendtijd (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met Ingang van 9 mei a.s. wordt de zendtydindeling voor de radio gewijzigd In verband met het feit dat de NOS van haar ruim 06 uur toegewezen zendtijd dan 64 uur In plaats van 61 uur en 22 minuten in het vaste zendschema zal indelen. De zendt(jdtoew(jzing wordt echter niet gewijzigd. Het is gebruikelijk, dat de zogenaamde „zwevende" radiozendtijd van de NOS voorzover deze niet door de NOS wordt gebruikt, door de omroepen wordt verzorgd, hetgeen voor het winter seizoen betekende, dat in de praktijk elke A-omroep over ruim een uur en elke C-omroep over circa 15 minuten NOS-zendtijd kon beschikken. Met in gang van 9 mei a.s. wordt deze „zwe vende" zendtijd verminderd, zodat een A-omroep over circa een half uur „zwevende" zendtijd kan beschikken, terwijl een C-omroep geen „zwevende" zendtijd meer ten dienste staat. De radio volksuniversiteit heeft zich bereid verklaard met ingang van 1 juni a.s. in plaats van een half uur per week en nog eens een half uur per drie weken uitzendingen te maken van 40 minuten per week. De radio volksuniversiteit zal dan kunnen be schikken over de zendtjjd op maandag van 19.35 - 20.15 uur op Hilversum II. wiens zoontje een oog is kwijt ge raakt door een ontploffende limonade- fles. Zaterdagavond tijdens een uitzending van „Achter het nieuws" verklaarden zowel Marcel van Dam als de heer De Meijer, dat deze beschuldiging een puur verzinsel is. Na de tv-uitzending in oktober hadden Marcel van Dam en de heer De Meijer tot zaterdag jl. elkaar niet meer gesproken, laat staan tezamen een telfoongesprek gevoerd met de directie van Exota, zoals de heer Van Tuyn beweert. Ook voor de uitzending van 11 december hebben Marcel van Dam en de heer De Meij er geen contact met elkaar gehad. De heer De Meijer bevestigde dit en vond de beschuldiging van de Exota-direc- teur een klinkklare leugen. Sidns de laatste vijf jaar na het ongeval met die limonadefles had de heer De Mei jer geen contact meer gehad met de heer Van Tuyn. Marcel van Dam had de indruk, dat de heer Van Tuyn probeerde hem door deze persoonlijke aanval op de knieën te krijgen. Hij noemde het een aantasting in zijn persoonlijke inte griteit. Hij verklaarde zich niet te laten intimideren, te meer omdat hij van mening is dat hij in deze tv- uizending correct heeft gehandeld. De heer De Meijer is voornemens een strafklacht tegen de Exotadirectie in te dienen. Ev. Omroep heeft 60.000 leden (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De Evangelische Om roep heeft het 60.000e lid geregi streerd. Daarmee noteerde de E.O. binnen twee maanden 10.000 nieuwe leden. De gemiddelde groei van het ledenbestand bedraagt ongeveer 1800. De E.O. telde begin december 45.000 leden en kon op 5 januari het 50.000e lid boeken. Nu is de 60.000 gepasseerd. De E.O., die vorig jaar april met de uitzendingen startte, moet per 1 april 1972 de grens van 100.000 leden heb ben bereikt om in de ether te kunnen blijven. Wijziging van vaste t.v.-avonden (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met ingang van het nieuwe seizoen wil het NOS-bestuor het systeem van de vaste t.v.-avonden voor de omroepen zodanig wijzigen, dat de NCRV en VARA voortaan op dinsdag en de KRO en de AVRO op maandag uitzenden. Sinds de uitvoe ring van het vaste systeem geschiedde dit andersom. Dp wijzigingen moeten tot stand ko men, omdat de faciliteiten voor de omroepen tengevolge van de overuren voor technici en medewerkers op zon dag en maandag minder zijn dan op de andere dagen in de week. Het kan na verloop van tijd weer worden ge wijzigd. Het plan is ook om enkele tv- rubrieken niet in de vooravond maar aan het einde van de tv-avonden te plaatsen. Naar wij vernemen is de AVRO het niet met deze verandering eens. De heer S. van der Zee, directeur van de AVRO-televisie, verklaarde dat bij een nieuw rouleringssysteem ook de TROS en de VPRO moeten worden betrokken. Destijds, twee jaar geleden, was dit rouleringssysteem vastgesteld voor zes oqiroepen en thans moeten blijkbaar vier omroepen, en wel de groten, van avond verande- De schilderijen van L. Veerman zullen bezichtigd kunnen worden in het Pa norama Mesdag, Zeestraat 65 b te Den Haag van 6 tot en met 21 maart. De heer J. J. F. M. van den Berg, directeur personeelszaken van het Ministerie van Landbouw en Visserij zal de opening verrichten op 6 maart om 14.30 uur.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2