Fadrhonc: „We zijn op weg naar hoogtepunt" ARD SCHENK SLOEG CLAESON INTERLANDWEDSTRIJD GEEN ECHTE KRACHTMETING AARDIGE VAKANTIE ARBITER BAJRAMI Sportief 19" DONDERDAG 25 FEBRUARI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 11 door Hans de Bruyn „Deze zege is een duidelijke stap vooruit van het Nederlands elftal". Bonds coach Fadrhonc legde de klem toon op zijn tevredenheid en motiveerde zijn blijdschap ook. „Het complex van onderschatting is verdwenen. Wij kunnen nu ook superieur aan onze tegenstander zijn en scoren. Dat was in het verleden wel eens anders". het tempo uitgevoerd werd, wekte eveneens zijn voldoening. „Neem nou dat tweede doelpunt. De bal werd drie keer aangeraakt voor hij in het net lag. En dat is als je zo'n tempo speelt een knappe prestatie". Onmiddellijk daaraan toevoegend noemde de opgewekte bondscoach de speelvreugde van de spelers. Ondanks gedurfde trucjes bleven ze zich negentig minuten lang van hun verantwoorde lijkheid bewust. Dat wil zeggen, dat je op weg bent, om naar een hoogtepunt in de Nederlandse voetballerij toe te groeien". Een zekere bedenking tegen het toch niet grootse spel, dat het stroef ge starte Nederlandse elftal in de eerste speelhelft op de mat legde, wuifde Fadrhonr van de hand. „Ook dat was in de tweede helft voor mij een duide lijk positief punt. Ik heb de spelers in de rust aan hun verstand gebracht, dat zij erg leuk in het tempo lagen, maar dat het afmaken van allen veel te wensen overliet. De inkomende spelers lagen vaak te vroeg in een schietpositie. En mijn mening is, dat die fout later nauwelijks meer werd gemaakt". Opgezet Tev^edener dan ooit. Willy Lippens, de debutant van Rot Weiss Essen, maakte niet die indruk, toen hij als (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Voor de Albanese scheidsrechter Bajrami, die gister- was ook niet komen opdagen wisten Bajrami alsnog onder te brengen. Het leiden van de interlana van gisteren is echter nog niet het Luxemburg leidde, was dit duel het hoogtepunt van een groot avontuur De Albanese arbiter was voor dit scheidsrechter. Vanmorgen is hf) vanaf Schiphol naar Rome ver trokken. Rome is de tussenstop op treffen zondagmorgen vroeg ver trokken uit zijn land. Daarna is hi) enkele dagen zoek geweest, totdat hi gisteravond plotseling opdook op Schiphol. zijn terugreis, die waarschijnlijk zonder moeilijkheden zal verlopen En het moeilijke komt dan nog wam hij kan de volgende week woensdag pas terug naar Albanië. Het „ooe- De ongeruste K.N.V.B.-officials, die al uitkeken naar een andere scheids rechter. immers de Albanees die TwenteJuventus had moeten leiden. mel"-vliegtuig naar Tirana, vliegt namelijk maar eenmaal per iveek op Rome. Intussen houdt arbiter Bajrami er een aardige vakantie aan over.. laatste in de perskamer kwam. Zijn linkerenkel was opgezet, maar dat kon de reden niet zijn. „Het was de eerste keer, heren. Hou daar rekening mee", zei de Nederlander met een ge zicht, waaruit men moeilijk" kon op maken, dat zijn debuut hem alles had gebracht wat hij zich ervan had voor gesteld. „De volgende interland tegen Joego-Slavië hoop ik er weer bij te zijn. En dan kan het voor mij bijna niet moeilijker zijn.." Hoewel bonds coach Fadrhonc zich op de vlakte hield over het eerste optreden van Lippens („Ik draag verantwoordelijkheid tegen Rot Weis Essen. Daarom ga ik er niet op in mijn mening over hem te geven. Dat zeg ik hem zelf wel") waren zijn medespelers over het algemeen niet ontevreden. Johan Cruyff: „Hij heeft een doelpunt gemaakt en hij heeft bovendien twee a drie gaten ge trokken, waaruit levensgrote kansen ontstonden. Dat hij echter bijzonder goed en hard kan schieten, wat ik we) eens van hem op de Duitse t.v. zag, kwam er gisteravond niet uit, vond ik". Wim Suurbier: „Een normale, geen op vallende speler, die soms opmerkelijke dingen kan doen. Maar hij heeft geen bijzondere indruk op mij gemaakt". In de tweede helft, toen de doelpuntgn- machine van Oranje op gang kwam, was het opvallend, dat de aanvallen in hoofdzaak via Cruyff of Keizer liepen- Zij waren de inspirators. Lippens: „En dat was juist mijn probleem. Zij switchten maar naar hartelust, daar moest ik aan wennen. Je moet weten Begrip Ook Fadrhonc begreep dat. Hoewel hij zich had voorgenomen niets persoon lijks te zeggen, verklaarde hij later nog wel: „Tja, ik heb begrip voor die moeilijkheid. Als je steeds van plaats moet wisselen als je dat niet gewend bent. gaat dat niet zo een, twee, drie". En toen maakte Fadrhonc voor nog een speler een uitzondering. „Epi Drost heeft kwalitatief beter gespeeld dan destijds tegen Roemenië". Ernst Melchior, de 49-jarige Oosten rijkse trainer van Luxemburg, kon moeilijk anders dan zijn waardering uitspreken over de produktiviteit van Oranje. „Jullie hebben een goede wedstrijd gespeeld. Vooral in de tweedr helft. Na dat tweede doelpunt was c'J zaak bekeken. Ik heb toen ook Pil' uit het centrum van de verdedigin>- weggehaald om te proberen iets meei rust op het middenveld terug te Een fraaie actie van Piet Keizer. De Ajacied zou twee treffers voor zijn rekening nemen. Er is voor Luxemburg tenslotte niets verloren. De strijd om de kwalificatie voor de Olympische Spelen in Munchen moet nog beginnen. En die wedstrijd tegen Oostenrijk is voor hem belang rijker dan deze Europa Cupinterland. HAMAR. Wereldkampioen Ard chenk heeft gisteren op de tweede dag n de internationale schaatswedstrijden de Noorse plaats Hamar de 1500 meter de uitstekende tijd van Hij had echter slechts geringe voor sprong op de Zweed Goeran Claeson (2.05,0) en de Noorse Europese kampioen Dag Fornaess (2.05,2). De 5000 meter leverde een overwinning op voor For- s, die met zijn tijd van 7.33,7 twee- tiende seconde vóór bleef op Claeson. Schenk, die dinsdag met Stensen de 5000 meter reed, was toen sneller met 7.32,8. Dit dub'reed nu een 3000 meter. Schenk won met een verschil van één- tiende seconde: 4.30,7 tegen 4.30,8. SPORTTOTO DEN HAAG Vanmorgen waren bij het bureau van de sporttoto in Den Haag de volgende aantallen meldingen binnen gekomen voor toto 32: Eerste prys 244.490): 51 aanmel dingen. Tweede prijs 174.635): 1446 aanmel dingen. Derde prijs 244.490): 9100 aanmel- j dingen. Extraprüs 34.927): 350 aanmeldingen. 24 vri|d« 26 27 febi 'i i 'i i l 1 2 Unieke prestatie Rodnina/Ulanov LYON Het Russische paar Irina odnina/Alexei Ulanov is gisteren voor derde achtereenvolgende maal we- ji11 eldkampioen in het paarrijdein gewor- mi. De 21-jarige Rodnina en de twee kar oudere muziekstudent Ulanov le- ferden daarmee een bijna voor onnioge- ijk gehouden prestatie. INGE DANIELSSON Inge Danielsson is scoren niet verleerd HAIFA Inge Danielsson, de Zweed ie bij Ajax heeft gespeeld, heeft gis- twee keer gescoord voor het weed se elftal dat Israël in Haifa met -0 versloeg. Het derde doelpnnt werd wnaakt door Tepper. Zweden had in een voorsprong van 20. Na de verplichte figuren hadden zij Jmmers een aanzienlijke puntenachter- ,aa" tand op hun' landgenoten Loedmilla 20.15 Imirnova en Andrej Soeraikin. Voor Kür werden de oude en nieuwe we- eldkampioen beloond met tienmaal 5,9, evenmaal 5,8 en eenmaal 6,0. Irina todnina verliet met een van pijn ver- rampt gezicht het ijs. Ondanks een ge- idcri lesseerde en omzwachtelde rechtervoet y zij één van de beste prestaties uit t&t loopbaan geleverd. Loedmilla Smirnova en Andrej Soe- aikin, die na de verplichte figuren een lenlijke voorsprong hadden, kregen de slotseconden met pech te kampen. heffing mislukte en de blonde «edmilla gleed bij de afsluitende do- enspiraal enigszins uit. Dat heeft waar- ftjjnlijk de doorslag gegeven. De pun- tnwaardering voor Rodnina/Ulanov Miroeg 419.1, die voor Smiraova/Soe- alkin 418.9. Vier juryleden kenden het ^genoemde paar de'overwinning toe. •en voor Smirnova/Soeraikin. 'wee juryleden stelden beide paren op 'tfte hoogte. Hans Posthumusde Harderwijkse Feijenoorder, trad gisteren in zijn woonplaats in het huwelijk met Johanna Bakker. Hier verlaat het bruidspaar het stadhuis in Harderwijk. door Ton van Dalen ROTTERDAM. Het Neder lands elftal heeft aan zijn plicht voldaan. De zege op het zwakke Luxemburg was geheel in over eenstemming met de krachts verhouding. Teleurstellend was slechts, dat het tot ver na de pauze duurde eer Oranje royaal afstand kon nemen. Daarvóór was door de ploeg van coach Fadrhonc wel dikwijls gepro beerd een bres te slaan in de numeriek sterke Luxemburgse defensie, maar het bleef tijdens een oninteressante eerste helft bij één doelpunt, dat door debu tant Willi Lippens in buitenspel positie werd gescoord. Een overwinning op Luxemburg met deze marge mag een normale zaak worden genoemd. Het Luxemburgse elftal, dat zich in het verleden, vooral in kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap, als moeilijk te overwinnen tegenstander onderscheid de, is niet meer. Vooral een enorm gebrek aan financiën bij de nationale voetbalbond van Luxemburg is daar van de oorzaak. Kon het land in het verleden dikwijls zes of zeven in het buitenland spelende professionals re kruteren, dit keer kon coach Ernst Melchior vanwege de gebrekkige monetaire positie van de 10.000 leden tellende bond de KNVB heeft er bijna 700.000 slechts drie van die routiniers opstellen, t.w. Pilot van Standard Luik, Philipp van Union St.- Giles en Jeitz van Metz. Die drie „bui tenlanders" hebben de acht overige uitverkorenen niet de ruggesteun kun nen geven, die nodig was om Oranje behoorlijk partij te kunnen bieden. Een beetje Voor rust leek het daar nog wel een beetje op, maar toen konden de Neder landers hun draai niet vinden. De in die periode bijzonder actieve Pahlplatz probeerde bijvoorbeeld voortdurend op rechts openingen te forceren, maar er was niemand, die de vrije ruimte wenste in te sprinten. Bovendien vonden Keizer en Cruyff het zelden nodig „vreemdeling" Lippens in het spel te betrekken. Desondanks debu teerde de topscorer van Rot Weiss Essen niet onverdienstelijk. Zijn op merkelijke gevoel voor positiekiezen bracht hem zowel voor als na rust enkele keren gevaarlijk dicht in do buurt van de onzekere doelman René Hoffmann. Het doelpunt, waarmee hij de score opende, was er typisch een van een kansenbenutter, die altijd op de goede plaats staat, al had de dik wijls vreemde beslissingen nemende Albanese scheidsrechter Ba j rami die treffer eigenlijk wegens buitenspel moeten annuleren. Dat Lippens ook in de combinatie zeer nuttig kan zijn, bewees hij bij het zesde doelpunt, dat Suurbier na een glanzende-één-twee met hem scoorde. Lippens verdient zeker een nieuwe kans en dan liefst tegen een kwali tatief betere tegenstander dan Luxem burg, dat probeerde een vier-vier-twee- systeem te spelen met Dussier en Braun de nationale topscorer, die volgend seizoen bij de Franse profclub Sochaux gaat spelen als consequente spitsen, Helemaal niet In de tweede helft kwamen de Luxem burgers er helemaal niet meer aan te Willi Lippens in een kopduel gewikkeld met J. Hofmann. De speler van Rot Weiss Essen maakte het openingsdoelpunt voor het Nederlands elftal. pas. Weliswaar klopte het in de Neder landse ploeg ook toen nog niet hele maal Keizer, Cruyff en Pahlplatz speelden de bal dikwijls onzuiver af of volhardden te lang in rushes en probeerde de met Standard Luik in vele internationale duels geharde Pilot zijn defensie te organiseren, maar het werd toch op erg simpele wijze 60, al waren er enkele fraaie doelpunten bij. Pas toen het Luxemburgse ver weer helemaal niets meer voorstelde, werden de 30.000 toeschouwers nog ge trakteerd op een aantal schitterende combinaties, waarin vooral Van Hane- gem een royaal aandeel had. Niet echt Deze interland was eigenlijk geen echte krachtmeting. Zelfs geen nuttig oefenpartijtje, want de Nederlandse defensie werd zelden echt op de proef gesteld. Daarom kan pas een echt oor deel over dit- Oranje worden geveld na de op 4 april in Split tegen Joego- Slavië te spelen volgende wedstrijd in de voorronde van de Europa Cup. Een wedstrijd, waarin wat ons betreft, Nederland in dezelfde samenstelling mag aantreden. Dit elftal heeft name lijk bepaald grote mogelijkheden. Dat het er gisteravond niet helemaal uit kwam, mag voor het belangrijkste deel worden toegeschreven aan het feit, dat Luxemburg een allesbehalve inspire rende tegenstander wast Resultaten Hilversum Os) PRIJS 2020 Izegrl Cavaljos. Toto 2.40 kopp 8.50 trio volgt later. (Wordt vervolgd) LIRA PRIJS 2000 m: 1 French Mac Leeuwen— 2.05.5 1.25.3 2 Eddy Six. 3 Boy. Tot wlnn 2.10 pl 1.50 3.00 kopp 8.90 254.50. LOVITA PRIJS 2400 m: l Alchimist (J de Leeuw) 3.24.6 1.24.5. 2 Entry Volann. 3 Ever- Price. Toto wlnn 16.90 pl 3.70 3.10 4.20 kopp LORENZ PRIJS 2000 m: 1 Gravin Rita w (M Pools) 2.48.3 1.24.2. 2 Flash. 3 Filter. Toto Wlnn 5.50 pl 1.50 1.70 2.40 kopp 9.60 trio Elector. Axqoi thy. Toto wlnn 3.80 pl 2.10 Indus Thar. T< copp 4.80 trio 61.20. LENNY PRIJS TWEEDE AFDELING: 1 (P Smit) 2.52.2 1.26.1. 2 Ilbert k. 3 .20 2.00 1.20 kopp Helios. Toto wlni t bedroeg 322.075. Na de wedstrijd NederlandLuxem burg is de stand in groep 7: Oost-Duitsland 2 2 4 60 Joego-Slavië 2 11—3 3—1 Nederland 3 1113 7—2 Luxemburg 3 3 o-i* PARIJS. De sportiviteitsprijs van de Unesco, de cultureel-sociaal cn op voedkundige afdeling van de Verenigde Naties, is uitgereikt aan de Poolse wiel renner Ryszhard Szurkowski. De Pool kreeg deze onderscheiding voor z(jn op treden in het nationale wegkampioen- In die wedstrijd reden Hanusik en Szurkowski zij aan zij in een kopgroep, beiden hadden kans om de wedstrijd te winnen. Die kans verdween voor Hanusik doordat hij pech kreeg. Zijn ploeg leiderswagen was niet in de buurt en Szurkowski verzocht zijn ploegbaas Ha nusik te helpen. Deze weigerde, waarop Szurkowski zijn fiets aan Hanusik af stond, die daarna het kampioenschap veroverde. Na de rit vertelde Szur kowski, die op de vijfde plaats eindigde: „Wanneer ik mijn fiets niet aan Hanusik zou hebben afgestaan, had ik misschien kunnen winnen, maar zo'n overwinning, zonder werkelijke strijd met mijn groot ste concurrent, zou mij geen enkele sportieve bevrediging hebben gegeven. Invitatie voor Arie Klein DEN HAAG Treffend voor de ar moede waarmede het Nederlandse ijs hockey momenteel wordt geconfronteerd is dat Arie Klein uitgenodigd is om eventueel nog in het Nederlandse team te spelen. Wil van Dommelen, de oud-HLJS HO- KIJ-speler, raakte in Denemarken ge blesseerd en is nog steeds niet helemaal fit. Als blijkt dat Van Dommelen niet beschikbaar is, of niet voluit zou kun nen spelen, moet Arie Klein tijdens de wereldkampioenschappen mogelijk nog invallen. De oud-captain van HIJS HOKLJ en het Nederlandse team nam vorig jaar afscheid van de actieve ijs- hockeysport. Nu staat hij toch weer regelmatig op de HOKIJ beslist geen teken van sterkte en is met zijn bijna veertig jaar straks mogelijk weer inter national. Als de Nederlandse IJshockey Bond denkt dat het leven bij veertig begint, kunnen we straks beter hele maal stoppen. Sponsorpremie ROTTERDAM Het Nederlandse elftal heeft voor de eerste wedstrijd voor de sponsorpremie, waarvoor de ontmoetingen tellen die tot 1 juli 1972 worden gespeeld, 257 punten gekregen. In deze periode krijgt het elftal dat de meeste punten verwerft 25.000 gulden te verdelen. De drie oud-internationals die da jury vormen, met ditmaal Kees Kuya als „invaller" voor Eddie Pieters Graaf land. gaven de volgende puntentotalen! Kuys 85, Lenstra 85, Wilkes 87. De cijferwaardering voor dit klasse ment geschiedt in grote Hjnen volgens normen waarbij rekening wordt gehou den met het resultaat van de wedstrijd, het aantal doelpunten voor en tegen, de algemene beoordeling van de ploeg (die een vermeningvuldigingsfactor van drie heeft, de techniek, hot ploegverband. de conditie en de sportiviteit.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11