Danaïden beneden maat in laatste microduel Zege van TBS op pover DED al bij keerpunt zekerheid WEER HALF DOZIJN DOELPUNTEN VAN NIEUW FOREHOLTE Ter Leede grijpt laatste strohalm ten koste van Quick Boys GOUDSMIT HOFF Qi SPORTBIJLAGE MAANDAG 22 FEBRUARI o KATWIJK Juichend als gold het een kampioenschap sprongen de elf Ter Lcede-spelers na het laatste fluitsignaal van arbiter Karei op. Dick van Biezen, de gezette, maar o zo beweeglijke aan- valsspits van de Sassenheimers werd uitbundig bedankt. Bedankt voor zijn treffer, waarmee hij Quick Boys na ruim een kwartier op een 01-achter- stand had gezet. Die voorsprong werd vijf kwartier lang door een verbeten vechtend Ter Leede verdedigd. Nerveus en hard, maar wel efficiënt. Quick Boys, thuis bijna niet te vers laan, beukte tevergeefs op het doel van de Sassenheimers. Ter Leede, vechtend tegen de dreigende degradatie, kon na de overwinning in Katwijk weer iets ruimer ademhalen. Toch, ondanks zijn gouden treffer, was Vann Bieze niet de meest besproken man. Dat was Wim van Harskamp, de lange, met haarband getooide Sassenheimse doelman. Einde lijk, nu Constant Smit zijn studie laat prevaleren, kon de dit jaar naar het tweede plan verhuisde Van Harskamp zich waarmaken. Ter Leede liet Quick Boys op het door 2.500- toeschouwers bezochte Nieuw-Zuid komen. Jan Ligtenberg, Henk Thijssen, Frits Zandbergen en in mindere mate ook Arie Barten vingen de te egoïstisch te werk gaan de Katwij- kers gemakkelijk op. Groote Lindt-ARC 22 (01) Een sterker ARC heeft voor rust de hulp van de in eigen doel schietende Bijkerk nodig gehad om zijn overwicht uit te drukken. Schoten van Verhorst, De Jeu en Vostrom leverden niets op. Twee frommeldoelpunten van Hartog zetten Groote Lindt op winst, die uit handen werd gegeven toen een minuut voor tijd Wim de Jong, ook weer tij dens een scrimmage de gelijkmaker ^HC uuchoot. SAC—RCL 2—0 (00) Een met grote inzet spelend SAC heeft een zeer verrassende zege behaald op het tot voor zaterdag nog ongeslagen RCL. De Haarlemmers, die vrij fors speelden, lieten de gevaarlijke Leider- dorpse voorhoede nauwelijks gevaarlijk worden. RCL dat over de gehele linies faalde, heeft zijn voorsprong daardoor op het met 10 van SCZ winnende Brandweer tot zes punten zien terug- OegstgeestSemper Altius 20 <2— 0). Een technisch beter Oegstgeest heeft kundig twee blunders in de Altius- verdediging afgestraft. In de 15e mi nuut liet de keeper van Semper Altius de bal schieten en zette Herman Anes Oegstgeest op 10. Een kwartiertje voor de rust onderschepte Tony Wer ner een foutieve terugspeelbal, omspeel de de keeper en stelde de zege veilig. Nieuw Lekkerland-Koudeberk 11 (0—1) Het tiende gelijkspel van Koudekerk is opnieuw vrij dramatisch tot stand gekomen. Een in de 20e minuut van de eerste helft veroverde voorsprong (Krijn Boelee scoorde na aangeven van de voor rust uitblinkende Hans Hooge- veen), verdedigde Koudekerk na rust met doelman Vergunst en rechts achter Albert Hakkenbrak magistraal, totdat twee minuten voor tijd Bayen alsnog 11 scoorde. De Lier—Katwijk 2—2 (2—1) Katwijk heeft een al na twintig mi nuten opgelopen 20-achterstand keu rig weggewerkt. Even voor rust was het eerst Jan v. d. Plas, die verkeerd uitgooien van de doelman van De Lier afstrafte en halverwege de tweede helft kopte Kees Guyt vallend een voorzet van Arie van Beelen in. SVOW—Ornas 2—3 (0—2) Wolbersen heeft met treffers in de 5e en 40e minuut in de eerste helft het grote overwicht Ornas nog matig uitge drukt. Zo kon het gebeuren dat SVOW na rust via de goed naar voren trek kende aanvoerder v. d. Lip tot 22 terugkwam. Een uitval van Ornas vier minuten voor tijd bezorgde de bezoe kers alsnog de winst. TAVV—Hoekse Boys 0—1 (0—1), Onnauwkeurigheid bij een vrije trap van Hoekse Boys is TAW in de 16e minuut van de eerste helft duur komen te staan. De geheel vrijstaande links buiten scoorde namelijk beheerst en aangezien TAW na rust geen kans zag zijn grote meerderheid uit te buiten, stond die treffer borg voor de zege. Welk kwamen er tegen de fel tackelen de Boys nog kansen voor Heitinga en Vreeken, maar zij faajden. LEIDEN De Danaïden, zelf reeds veilig, moest zijn meerdere erkennen in A.K.C.. dat niet afhankelijk wilde zijn van het resultaat, dat Rapiditas zou behalen. De ploeg uit Almelo had nl. een voorsprong van twee punten op Rapiditas. dat na een 4—1-voorsprong toch nog met 5t tegen Die Haghe aan het kortste eind trok en zodoende na een éénjarig verblijf in de hoogste klasse terugkeert naar de Overgangsklasse. A.K.C. nam echter het zekere voor het onzekere en daarvan werden de Leidenaren de dupe. Met 74 werd De Danaïden aan de nuten kant gezet. De Danaïden heeft de gehe le wedstrijd tegen een achterstand aan gekeken, zodat de nederlaag wel ver diend te nomen is. Bovendien bleken Scharn en Landskroon moeilijk af te stoppen spelers. Zij namen dan ook zes van de zeven Almelose treffers voor hun rekening. Binnen een kwartier was De Danaïden al een geslagen ploeg, toen AKC op 30 zat. André Schorn zorgde in de 7e en de 10e minuut via doorbraken voor 20, waarna Wietse Landskroon 3liet noteren. Sander van Unen had van afstand wel succes, maar aan de andere kant had André Schorn dat met een strafworp ook (4 1). Een doorbraak van Gerard Nap le verde een 42 ruststand op, welke achterstand nog niet hopeloos was. Toen Landskroon in de 12e minuut na de pauze het verschil weer op drie punten bracht, was het pleit eigenlijk wel beslist (52). Sander van Unen's treffer in de 14e minuut kon daar niet veel aan veranderen, want Schorn had vier minuten later met een handige succes (6—3). Vijf mi- r het einde deed Gerard Nap via een afstandschot weer van zich spreken, maar verder dan vier treffers kwam de Leidse ploeg dit maal niet. In de laatste minuut kreeg de zege van AKC nog meer reliëf toen Truda Aal- ders de eindscore op 74 bepaalde, waarmee De Danaïden de competitie teleurstellend afsloot. Vicus OrientisExcelsior Vicus sloot de competitie uitstekend af door een grote 16—6 zege op het reeds gedegradeerde Excelsior. In de 2e Westbroek Vicus de' Haas maakte ter Diet Wolters inschoot. Binnen de minuut had Excel sior de achterstand weggewerkt (22). Ook op de derde Leidse treffer van Westbroek hadden de gasten nog een antwoord, waarna Vicus uitliep naar een 63 ruststand door treffers van Flip v. d. Meygaarden (2x) en Bram Westbroek. Na de pauze kon Excelsior geen tegenstand van betekenis meer bieden. Binnen 7 minuten zat Vicus al dik op rozen door treffers van Bram Westbroek. Flip v. d. Meygaarden C Een opleving bij de gasten verkleinde de achterstand tot 95, waarna de Leidse doelpuntenmachine weer op gang werd gebracht. Flip v. d. Mey gaarden trof voor de vijfde maal de vijandelijke roos, waarna Dik Onder water ook een duit in het zakje deed (115), Ruud Niessing en. Diet Wolters een produktief kwartiertje afsloten (135). Het duo V. d. Meygaarden en Onderwater schoten hun ploeg naar 155, waarna een doorbraak van Ruud Niessing 165 betekende. Het laatste woord was aaii de moegestreden bezoe kers (166). AuroraFluks Fluks heeft het niet gehaald. Met 115 waren de Leidse rood-witten kansloos voor de zege en handhaving op het Ovgrgangsl^lasseschap. Frans de de 5e .minuut ongedaan, waarna de Haarlem mers uitliepen naar 41. Door een handige manoeuvre van Wil Borger kwam Fluks iets dichterbij, waarna Aurora op 52 kwam. Wim Niessing verkleinde de achterstand weer, maar de thuisclub had de marge met de pauze weer hersteld (63). Toen Wim Niessing vlak na de pauze 64 'liet noteren, had Fluks nog een kleine kans op een goed resultaat. Aurora liet er geen twijfel over bestaan en liet onze LEIDEN. Bona Stars heeft zaterdagavond in de wedstrijd tegen DED niet 'kunnen imponeren. De Stars wonnen weliswaar met 8669 van de pover spelende Amsterdammers, maar konden geen ogenblik de vorm van de laatste competitiewedstrijden te pakken krijgen. DED ging onder aanvoering van Paul Hoeksema en Jan Sikking verrassend sterk van start en nam een verdiende voorsprong: 48. Bona had slechts acht minuten nodig om DED op een flinke achterstand te zetten. De pupillen van coach Henny Blom konden niet veel uitrichten tegen de straffe man-to-man- verdediging van Bona Stars en zagen zienderogen hun voorsprong veranderen in een achterstand: 2612. Toen pas kreeg Pieter van Tuyll wat vrijheid en kon een paar fraaie punten scoren. Bona Stars leek echter al tevreden en spande zich niet overmatig in. Bij de rust had den de mannen van coach Den Hollan der (Toth was niet aanwezig) de voor sprong behouden en leidden met 40—25. Na de hervatting ontwikkelde zich een op en neer golvende Strijd, waarin eerst DED knap terug kwam tot 4033, maar vervolgens moest zien hoe de Leidse ploeg opnieuw uitliep (4833). DED ca pituleerde nog niet en kwam zelfs op negen punten na acht minuten (5445). -el 'en en. Bona Stars moest het nu zonder Paul Ruysenaars, die zijn vijfde p. opgelopen had, stellen en zag even later ook driver Harry Stol (knieblessure) het veld laten. Paul Hoeksema c.s. konden het Bona Stars echter niet meer moeilijk maken: 7356 na veertien minuten spe len. Toen de Amsterdammers echter Jan Sikking en Hans Hoeksema moesten missen, zagen zij hun kansloze positie in en kon Bona Stars gemakkelijk zege vieren: 86—69. enkele DED-spelers. Scores Bona Stars: Pieter vai (1215), Peter de Jong 21 (1011), Hai Stol 12 (48), Ad van Slingerland (44), Paul Ruysenaars 8 (62): Ja- Maassen 6 (24) en iBen van Cleef (22). Vrije worpen 1612 is 75 DED: Paul Hoeksema 27 (12—15), Fr- Muntenaar 14 (212), Jan Sikk (06), Hans de Block 5 (50), Andft' Bijl 4 (4—0), Hans Hoeksema Ruud Aldenberg 4 (04). Hans 3 (0—3) en Henk Mars 2 (0—2) - stadgenoten in de volgende periode vol komen kansloos (114). Piet de Haas kwam nog tot 115, hetgeen voor Fluks de laatste handeling in de Over gangsklasse was. ZuiderkwartierHSV Zuiderkwartier gaf een dapper strij dend HSV geen enkele kans op één of twee winstpunten. Jimmie van Daim opende de score, waarna HSV nog langszij kon komen (11). Ondanks een meerderheid slaagde ZKW er na een kwartier pas in via Rob den Hertog op 21 te komen, waarna Frits v. d. Riet vier minuten later de voorsprong kon vergroten. Daarna is de thuisclub niet meer in gevaar geweest. HSV kwam nog wel goed terug tot 32, maar een strafworp van Jim van Daim en Rob den Hertog deden het scorebord met de rust 52 aanwijzen. Na de wisseling kwamen de Hagenaars wat meer opzet ten waarna Zuiderkwartier weer toesloeg Treffers van Hen Zierikzee (strafworp) en Carla de Kreek vergrootte de voor sprong tot 4 punten, die door HSV eerst teruggebracht werd tot 3, maar door V. d. Riet én Carla de Kreek weer uitge bouwd werd tot 5 punten (94). HSV bleef aandringen, mar ging daarbij slordig te werk. Toch kwamen de be zoekers nog tot de vijfde treffer, waar mee ze echter hun kruit verschoten hadden. In de laatste 10 minuten slaag de ZKW er net in de dubbele cijfers te behalen. Pas 30 seconden voor het einde slaagde Rob den Hertog daarin door met een welgemikt schot 105 in te schieten. Gewichthefrecord STOCKHOLM De Zweedse midden gewicht gewichtheffer Hans Bettembourg heef gisteren in Bollnais (Zweden) het wereldrecord drukken op zijn naam ge bracht met 187,5 kilogram. VOORHOUT Foreboltc is aan een opmerkzaam herstel bezig. De Voorhoutcrs, die voorbestemd leken roemloos af te dalen naar de afdeling, hebben in de laatste twee competitiewedstrijden een dozijn goals geproduceerd en zijn inmiddels opge- jj| klommen naar de zevende plaats. Ondervond kortgeleden GONA de kracht van het jf „nieuwe" Foreholte, gistermiddag moest nota bene titelkandidaat Concordia met maar liefst 60 de meerdere erkennen in de Voorhoulers, die in John van Dijk hun topscorer hadden. Van Dijk scoorde driemaal. De op het bijveld gespeelde wedstrijd leverde voor rust nog een vrij gelijkop- gaande strijd te zien, waarin Foreholte na 20 minuten de leiding nam. Een cor ner van Piet Ruygrok werd door John van Dijk ingeschoten. Een defensiefout van de Hillegommers werd door Jan van Schooten tien minuten later resoluut af gestraft. In de tweede helft heeft het zo ambitieuze Concordia, dat overigens voor een promotiegegadigde in voorgaan de wedstrijden al een weinig solide ver dediging heeft gepresenteerd nog twintig minuten stand gehouden. Na een combi natie met Ruygrok en Van Dijk ver grootte Van Schooten toen de voor sprong tot 30. In het slotkwartier wa ren het Van de Hulst en tweemaal Van Dijk, die het halve dozijn volmaakten. Alphia—HMSH 2—5 (1—2) Dat ook Alphia het maar heel moei lijk nog zonder routiniers als Gerard Thomasse kan doen, heeft de thuiswed strijd van Alphia tegen hekkesluiter HMSH wel heel duidelijk bewezen. Het eerste doelpunt ontstond na on geveer een kwartier spelen toen aan voerder Koopman en doelman Prook elkaar verkeerd begrepen en de snel inkomende Lou Thomassen voor HMSH wist in te koppen. Alphia gaf zich daarna nog niet gewonnen vooral niet toen Amsterdam uit een snelle tegen aanval gelijk wist te maken 11. Men had echter bepaald pech toen opnieuw door een falen van de verdediging de gasten wisten te scoren. In de tweede helft namen de gasten het spel steeds meer in handen. Toch kwam Alphia nog een keer naast de gasten toen Daan van Wieringen een van zijn actie's met een keihard strak schot besloot dat doel trof 22. Een fout van Prook was er de oorzaak dat Theo van den Boogaard in de 32ste minuut HMSH opnieuw de leiding kon geven 23. Even later .werd het zelfs 24 door Martin Robert en in de aller laatste minuut zelfs nog 25 toen de Alphia-achterhoede de zoveelste fout maakte. BodegravenFloreant 30 Bodegraven heeft pas in het laatste kwartier duidelijk afstand kunnen ne men van BGC Floreant. Wat de Bosko pers aan voetbal Meten zien was wel heel erg matig. Pas na 20 minuten kreeg Karei Stickelorum het eerste schot te verwerken. De meerderheid van Bodegraven werd na een half uur spelen in een doelpunt omgezet. Bij een hard schot op het heiligdom van doel man Mathot liet deze de bal uit de handen glippen en de toestormende Telkamp aarzelde geen moment. Het leek erop alsof Bodegraven tevreden was met deze voorsprong. De Boskopers bleven er wel hard aan werken, maar ze konden nauwelijks gevaarlijk wor den voor de Bodegraafse verdediging. Twaalf minuten voor tijd kwam er wat meer leven in het spel toen Krijn Blonk een strak schot lanceerde waar doelman Mathot overheen dook. Het werd tenslotte nog 30 toen een van de Floreantsbacks de bal met de hand wegsloeg. Piet Potuyt die nog nooit een (ADVERTENTIE) MoordrechtESTO 20 ESTO heeft de punten in Moordrecht moeten laten. Twee belangrijke facto ren hebben ongetwijfeld tot dit verlies bijgedragen. ESTO speelde met enkele invallers en de laatste tijd heeft men oijna niet kunnen trainen. De thuisclub heeft de overwinning zeker verdiend ai moet vermeid worden dat beide treffers cadeautjes van de achterhoede waren. Reeds in de 2e minuut viel de eerste treffer, Ton Weerdenburg tikte de bal weg voor de grijpgrage handen van doelman De Wit juist voor de voeten van Van Hout. Deze schoot zuiver in. Het tweede doelpunt viel vlak voor rust. Wederom een hoge stuitbal die te machtig bleek voor de achterhoede. Van Hout scoorde voor de tweede maal. ESTO heeft na rust alle registers open getrokken. Door te lang breiwerk ech ter kon de voorste linie geen vuist meer Concordia DASC 22 ASC heeft Concordia niet af kunnen schudden. Als een lastige vlieg kleefden de Delftenaren zich aan ASC vast en zetten tegenover elk doelpunt een te gentreffer. ASC haalde het eerste uit. Nog maar nauwelijks was afgetrapt of Ben Boers kopte na een hoge voorzet Joop Bekkering in. Vijf minuten later riep doelman Redoe na een vrije trap van Jack Ouwersloot ,,laat maar gaan". De verdediging bleef staan, doel- Redoe ook. Woutje Bergers zette ASC weer op een voorsprong. Een fout de ASC-verdediging bracht Concor dia weer op gelijke hoogte. Na rust zouden beide ploegen ver onder de maat bMjven. Het spel werd aanzienlijk harder wat Jan van Rossing tenslotte nog op een gebroken sleutelbeen kwam te staan. OoievaarsVVSB 02 (01) WSB heeft gisteren opnieuw zijn kandidatuur voor de bovenste plaats gesteld. De Noordwijkerhouters wonnen de wedstrijd tegen Ooievaars op over tuigende wijze. Vooral in de tweede helft toonden zij zich sterker. Er ont stonden toen veel kansen waarvan er meerdere wérden benut, doch slechts In de eerste helft waren beide teams gelijkwaardig. VVSB startte weliswaar sterk en drong Ooievaars in de verdedi ging, maar de rood witten slaagden er niet in openingen te vinden. Langza merhand kwamen de Hagenaars terug en in de 28ste minuut waren zij heel dicht bij een doelpunt. VVSB-doeJman Bader slaagdé er echter op een wat vreemde lijze in het gevaar te keren. Kort vuur rust kwam WSB aan de leidig toen Van der Ploeg uit een vrije trap scoorde. In de tweede helft heeft Ooievaars niet veel meer in te brengen gehad. VVSB veroverde een ruime veldmeer- derheid, waarin vooral Duivenvoorde en Oostdam een belangrijk aandeel hadden. De beslissing viel echter toch pas vijf minuten voor tijd toen achter hoedespeler De Reus met een verre pass Oostdam bereikte en deze beheerst raak schoot. WarmundaSJZ 11 (01) wedstrijd van gemaakt. Beide ploegen, die niet veel voor elkaar onder deden, streden met volledige inzet en slaagden er bovendien in ook speltechnisch aan vaardbaar te spelen. Het begin was voor SJZ. De Zoeterwouders drongen in die beginfaze sterk op en ::elten het doel van Rijnsburger onder hevige druk. De ex-Roodenburger demon streerde echter een uitstekende vorm en voorkwam daarmee dat zijn ploeg op een snelle achterstand werd gezet. Die achterstand kwam echter toch en wel in de 30ste minuut toenLoek Helder met een schitterend afstands schot doel trof. Verder kwam SJZ in de eerste helft echter niet. In de tweede helft had Warmunda het Zoeterwoudse stramien beter door en veroverden de Warmonders een veldoverwicht. Zij troffen het echter niet dat ook SJZ- doelman Fengler voortreffelijk op dreef was eh enkele malen op knappe wijze redding bracht. Op het middenveld werd uitstekend werk geleverd door Van der Klink, die later zijn inspannin gen moest bekopen en vervangen werd door Van der Krogt. In de 20ste minuut kwam Warmunda op gelijke hoogte toen Schavemaker een van de lat te rugspringende bal in het doel werkte. KNSFortuna KNS heeft het kampioen F< de laatste microwedstrijd bijzonder tig gemaakt. Pas in de laatste t\ minuten moesten de oranjehemden Delftenaren laten gaan. Fortune ditmaal matig voor de dag. All" het laatste kwartiertje bo n ten enigszins dat er een kamp aan het werk was. Wim Brakel be: met het missen van een strafwoi waarna Hen Slegtenhorst 10 op h bord zette. Pas na 20 minuten kwp Fortuna op gelijke hoogte, waan Hans Kluts de Fortunezen wederom o een achterstand zette (21). Nog voo de pauze was de balans weer in eva wicht (22). Na de thee veroverden d Delftenaren voor het eerst de leidir.; ww waarop het de beurt aan de Leiden; ren was om gelijk te maken via F R„ Slegtenhorst (33). Ook op de v ivo treffer van Fortur.s had FINS nc antwoord (44). Nadat Marry 7 door Lonneke Hoogerdijk was v a gen. nam Fortuna langzamerhand e overwicht, dat eerst nog resulteerde een (gemiste) strafworp, maar ven ter toch de 5e treffer opleverde (4— Met'nog 10 minuten te gaan kreeg Wir 1 Brakel een fraaie kans op de gelijkma kende treffer, maar hij faalde van vie meter. In de laatste 2 minuten veld Fortuna het vonnis over KNS. d it i naar een wat geflatteerde 7— 4 \v gespeeld. FiksOranje Nassau Fiks heeft de titel niet gep een meer spannend dan fré ai duel mi? jj,, ten de Oegstgeestenaren met 7— boot. De titel ging nu verdiend Oranje Nassau, dal beter in de combi natie was en een hoger tempo speelde Reeds in de eerste minuut werd File: een achterstand gezet. Onsamenhan gend spel voorkwam voorlopig de g lijkmaker. Een fraaie doorbraak v< Fred de Gruyl in de 10e minuut bet kende echter wel 11, waarna Oran Nassau opnieuw de leiding nam. Ei ver schot van de niet best speleni captain van Berkum zorgde weer vo gelijke stand, waarna O.N. verdiet met 24 kon gaan rusten. Na de her vatting hetzelfde spelbeeld. Een imponerend spelletje van Fiks, haar aanvallen geen raffinement legde en teveel door het midden speelde waarmee de Nassau-defensio wel ra: wist. Via 25 zorgde Van Berkum vo 35, waarna de achterstand weer ve groot werd (36). Pas in de laatste min. deed Fiks er alles aan de rolls om te draaien. Trieneke faauw en .1 v. Berkum deden de spanning en 1 kans op de titel terugkeren, maar gasten konden de voorsprong verg roti (57). Twee min. voor tijd schoot Nii den Hollander 67 in, waarna Fred c Gruyl dé kans op 77 liet liggen door een strafworp te missen. Het bleef bil 67 waardoor Oranje Nassau verdict de titel binnenhaalde. Grote zege bondsteam ijshockey UTRECHT Het Nederlsn i hockeybondsteam, dat uitkomt in de groep van het wereldkampioen schap, heeft zaterdag op de Utrechtse lcurd- ijsbaan met 111 gewonnen van combinatie bestaande uit spelers Den Bosch, TIJSC-Trappers en I- HOKIJ. De tussenstanden waren: 6—0, 3—0. (ADVERTENTIE) Behang van klasse! Q/Q

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14