Ceidae Soma/nt Vele gewonden bij botsingen op rijkswegen 4-12 Acht vermisten bij scheepsbrand in Rotterdam VAKBEWEGING WIL GELD VOOR GEORGANISEERDEN ONAFZIENBARE VERKEERSCHAOS (TUSSEN 100- 200 AUTO'S OP EUKAAR Ijes Justitie zoekt naar geschikte gevangenis 34 Zd.-Molukkers zuurkool apart met spek en rookworst Harde eisen bij loongesprekken over financiële offers 62e jaargang, no. 18.280 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1971 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Papengraeht 32, Leiden, postbus 11, telefoon 22244* Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden Directeur: drs. J. H M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer Advertenties (excL B.T.W.) 0,24 p. mm. Telefoontjes ƒ2,25. Klachten bezorging telef. 22244* (18 tot 19 uur) Abonnement per 1 jan. *71: p. week ƒ1,41, maand ƒ6,05, kwartaal ƒ18,10, jaar ƒ70,30. Per post: per kwartaal 21,70, per jaar 84,70. T.V.-SELECTIE VANAVOND Nederland I: 19.05 uur Betty Boop; 19.13 uur zienderogen; 20.31 uur Lau rel en Hardy; 21.00 uur De jaren '20- '30; 21.45 uur Frank Zappa, pop. Nederland II: 20.21 uur De zeven zeeën; 21.10 uur De wereld op wielen; 22.00 uur Harry Mooten accordeon; 22.20 uur Gale is dood. WOLKENVELDEN in de nacht en ochtend hier en daar mist, morgen wolkenvelden, maar op de meeste plaatsen droog weer. Voor al in het zuidoosten ook zonnige pe rioden. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Minimumtem peraturen aan de kust omstreeks 2 graden, elders om het vriespunt, >rgen on- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een nog onbekend aantal gewonden, van wie enkele ernstig, is vandaag in onder meer Sinl-Antoniushove te Voorburg opgenomen na een groot aantal kettingbotsingen vanmorgen op rijksweg 12 Den Haag Utrecht en rijksweg 4 Den HaagAmsterdam. Als gevolg van de mist vlogen op deze rijkswegen zeker honderd auto's naar andere berichten melden moet men zeker 200 auto's tellen op elkaar .Hierdaor ontstond een enorme verkeerschaos, die op rijksweg Den HaagUtrecht ooko rond de middaguren nog voortduurde. Voortdurend werd om ambulances gevraagd om de vele gewonden te kunnen afvoeren. Kraanwagens moesten le hulp komen om een aantal auto's uit de vangraiils te lichten, de politie had hand envoi werk. om in deze verkeerschaos nog handelend te kunnen optreden, terwijl de ambulances af en aan reden. Het leek volgens oog getuigen hier en daar meer op een autokerkhot, dan op een autosnelweg. rdenl ƒ2.2 De kettingbotsingen, waarbij ito's betrokken waren, onts Tanmorgen tussen Zoetermeer e: Haag en even buiten Leiden •ichting Den Haag. Er groeiden •1 files van naar schatting v i kilometer bij een zeer dicht< )e verkeerschaos werd steeds groter, irdat steeds meer auto's bij de ge- ande en op elkaar gereden wagens terechtkwamen. Als gevolg hiervan was de situatie tegen de middag nog steeds zeer onoverzichtelijk. De chaos was zo onmetelijk, dat een woordvoerder van de Voorburgse politie ROTTERDAM - Rjke Marine. E worden. Een v dat bewoond i winter tigste ik. De hulpverlening, waar aan zeven politiekorpsen, wégen wachters, particulieren en geneeskun dige diensten uit verschillende plaatsen deelnamen, kwam, volgens ooggetuigen, wat traag op gang. De concentraties van kettingbotsingen waren door het zeer slechte zicht moeilijk te bereiken. Op drie of vier plaatsen op genoemde rijks wegen botsten wagens op elkaar. Som mige automobilisten lieten hun wagens Het busverkeer raakte wricht. Oorzaken van de botsingen zijn volgens de politi DEN HAAG De dii niswezen van het ministe tie onderzoekt op bet c Nederlandse gevangenis schikt is voor het onderfa 34 Zuid-Molukkers die zi Het meest geschikt lijkt de ge' nis Nieuw Vosseveld in Vught, vlak naast het Ambonezenoord. Ambtenaren van het ministerie hebben overleg ge pleegd met de kampraad van oord. Gevangeniswezen wil de gevange nisstraf van de veroordeelden een zo positief mogelijke inhoud geven, o.a. door een goed contact met him landge- Maak zuurkool en aardappelpuree klaar. Neem een grote, platte iotvader is echt al heel wat jaartjes g langer dan men dacht. De heer Herman Broelman uit Amsterdam ,1 vijftig jaar pensioen van de Koninklijke Marine, en toch is hü nog dat acht mensen omgekomen zijn bil de p de werf vait de Rotterdamse Droogdok- lentsschip „Jan Elshout" van de Konink- erwondingen in het ziekenhuis opgenomen nog ernstig aan toe. Het logementssehip. 1 ogementsschip verwoest De bewoners van het logementsschip zijn werknemers van de bewapenings- werkplaats te Den Helder en van de Hol landse Signaalfabriek te Hengelo. Zij wa- werf van de R.D.M. gedeta- ;rschillende vrouwen, via de loopplank in veiligheid stellen. Verschillenden moesten het schip echter via de meertouwen verlaten. Bij de Rotterdamse brandweer' en de G-G.D. werd terstond groot alarm gege- Lat bekend v uzd, dat zich nog aan boord moesten bevinden heeft de brandweer verschillende red dingspogingen ondernomen, die helaas vlammenzee niets opleverden. Nadat appèl gehouden was werden acht vermist. In het begin had men nog hoop, dat in ieder geval enkelen van en op de vastewal waren, maar dit bleek iter niet juist. Het schip brandde geheel uit. Ook de persoonlijke bezittingen van de opvaren den gingen in vlammen op. De geredden werden aan boord genomen van de krui ser Zeven Provinciën en het marine vaartuig Hertog Hendrik, die bij de R.D.M. gemeerd liggen. Het logementsschip Jan Elshout da( Varkensvlees is nu goedkoop! schaal, leg In het midden de worst en het in plakken gesneden spek. Aan weerszijden daarvan zuurkool en puree. Apart dus! rlichtingsbureau Vlees, Vleeswaren (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vakbeweging wil dat de werk gevers nu eindelijk toegeven aan het al jaren be staande verlangen om uitkeringen te verlenen voor georganiseerde werknemers. Dat dit nog steeds niet gebeurt ligt een aantal vakbonden zwaar op zwaar accent te «even bU hun loononderhandelin gen. „Er moet nu op korte termijn een oplossing komen", aldus de vakbeweging. Werknemers die voor hun vakbondslidmaatschap financiële offers brengen en daarmee bijdragen aan het functioneren van de vakbeweging en het sociaal-economische overleg met werkgevers en van de drie voorzitters der vakcentrales (N.V.V. N.K.V. en C.N.V.) en de voorzitters van de twee niseerde werknemers, die wel de vruchten van vakbondsactiviteiten plukken, zo luidt de rede- De zaak ia al vele malen besproken in een college werkgeversverbonden en van de middenstands organisaties. Daarbij is gesteld dat er verschillende vormen voor de gewenste uitkeringen mogelijk zijn, b.v. bij pensionering, aan het eind van hel jaar of anderszins. Deze uitkeringen zouden door de ondernemingen moeten worden betaald op de zelfde manier waarop ook de contributies van de werkgevers aan hun organisaties uit de onderne mingen worden bekostigd. De vakcentrales tellen gezamenlijk 1,2 miljoen leden, die voor een gezamenlijke contributie-op brengst zorgen van circa 90 miljoen gulden. Als de vakbonden zouden eisen dat de werkgevers voor georganiseerde werknemers een half procent Een woordvoerder van het N.K.V. zei desgevraagd er niet mee bekend te zijn dat een dergelijke eis bij de werkgevers op tafel is gelegd. Wel ont kende hij ten stelligste dat de vakbeweging heeft toegezegd in ruil voor de verlangde uitkeringen

Leidse Courant | 1971 | | pagina 1