mening Hoge huren oplossing handicap voor woningnood •SMID DERDE NOTA HUISVESTING LEIDEN Kindertunnel onder de Meerburgbrug Bejaardensoos trekt gesubsidieerd in bij jongeren in De Baljuw ben je 15 jaar... krantenwijk: - Leidse Courant Leidse grootwinkels vragen om koopavond Zaalhockey Groenoordhal Kap. J. M. Schlatmann van Leiderdorp naar zuidwest Veertien Ambonese jongeren in arrest AGENDA _197 ZATERDAG 6 FEBRUARI» 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 3 SS: IK Inbrekers staan voor nachtslot ZOETERWOUDE Tussen 8 en 10 ir hebben inbrekers donderdagavond :n bezoek gebracht aan de woning van de heer P. aan de Miening. Men kwam binnen door het raampje in de voordeur vernielen waarna men de deur kon opentrekken. De gehele benedenverdieping werd doorzocht maar slechts wat kleingeld wordt vermist. Omstreeks dezelfde tijd heeft men op identieke wijze gepoogd binnen te komen in een pand aan de Zwetkade. Hire bleek echter het nacht- binnendringen te verhinderen. De politie onderzoekt beide gevallen. Het Levendaal iveer tweebaans LEIDEN Het gedeelte van het Levendaal bij de Oranjeboomstraat dat deze week werd opgehoogd, wordt maandagmorgen weer opgengesteld het verkeer in beide richtingen. Gelijktijdig wordt de andere Leven- daalkant bij de Sint Jorissteeg afgeslo- opgehoogd. De Sint Jorissteeg gaat die dag dicht voor een priode van drie maanden voor aanleg van riolering en het maken van een defini tieve asfaltweg. De ophoging van het noordeljjk deel in het Levendaal zal woensdag op donderdag klaar kunnen zijn, maar nog niet voor het verkeer wordt vrij gege- en. Het hoekpand Levendaal-Kore- aarstraat, het voormalige café Favier, moet namelijk eerst worden afgebro ken. De bewoners verhuizien dinsdag, de sloop begint woensdag en duurt on geveer een week. Daarna moet de boch tse een eind worden ingekort over het vrijkomende gedeelte. Over twee tot drie weken zal de situatie op het Levendaal achter de rug rijn. Dan kan ook de Oranjeboomstraat gebrik komen met de verkeerlichte- ninstallatie. Overigens ten dele, want de Sint Jorissteeg is dan nog steeds panden aan de Sint Jorissteeg krij gen binnenkort bezoek van Gemeente werken om hun moeilijkheden i.v.m. de reconstructie te bespreken. Buslijn 13 blijft tijdelijk gebruik ma ken van de route Hooigracht-Water- steeg-Hogewoerd-Korevaarstraat. Bus 14 neemt met ingang van maandag de route Korevaarstraat-Gangetje-Nieuwe Rijn-Hooigracht. 531 tot 43.7 (-94). Het percentage van de ingeschrevenen met een bruto inkomen van 1000 gulden of meer per maand nam toe van 15 per 1 mei 1969 tot 22 per 1 mei 1970. Hoewel het percentage van de ingeschrevenen met een inkomen lager dan 800 gulden per maand terugliep, bedraagt dit ook thans toch nog ruim 60 pet. In 1968 kwam LEIDEN Hoewel uit de cijfers per 1 mei 1970 een niet onbelangrijke daling van het aantal ingeschreven woningbehoevenden kan worden «econcludeerd, moet helaas de woningnood in Leiden nog als zeer ernstig •orden beschouwd. De cijfers per 31 december 1970 liggen aanzienlijk hoger dan per 1 mei j.l. Het verder terugdringen van deze nood is vooral afhankelijk van de mate waarin de problemen rond de nieuwbouw zowel kwantitatieve als in kwalitatieve zin tot een oplossing worden gebracht. De door minister Schut vorig jaar toegezegde medewerking kan in deze ersnellend effect hebben. Deze gevolgtrekkingen zijn te lezen in de derde nota inzake het Leidse huisvestingsvraagstuk die volgende week donderdag 11 februari behandeld zal worden door de adviescommissie in zake het huisvestingsvraagstuk. In deze derde nota vragen B. en W. zich af, of door de hoge huurprijzen van de nieuwbouw (met name de Meren- wijk) directe toewijzing aan ingeschreven woningbehoevenden in enigszins jetekenende mate mogelijk zal zijn. Individuele huursubsidie niet toereikend De regeling inzake individuele huur- lubsidies moet daarvoor als onvoldoen- orden beoordeeld. Particuliere initia- •n kunnen het beleid van B. en W., ildus het college, overal waar het spe- iale categorieën van woningbehoeven- len betreft, ondersteunen. Zo heeft de Stichting Huisvesting Werkende Jonge- n reeds door koop of huur de beschik- ting gekregen over een aantal panden. Het aantal ingeschrevenen nam van per 1 mei 1969 af tot 3301 per 1 mei een vermindering van 685. Deze toch wel gunstige ontwikkeling ilrekte zich over alle inschrijvingscate- jorieën uit, zulks in tegenstelling tot de >eriode 1 mei 19681 mei 1969, toen het aantal ingeschrevenen in categorie A een laling, in de categorieën B en C echter stijging te zien gaf. Per 1 mei 1970 tonden in categorie A 1351 personen in- jeschreven tegenover 1679 per 1 mei oor categorie B waren deze cijfers •esp. 1186 en 1446 en voor categorie en 861. Het aantal ingeschreven nwonenden (gezinnen en alleenstaan den) nam af van 1171 tot 950 (-221), het a.s. huwenden van 756 tot 533 -223), het aantal zelfstandig wonenden 1528 tot 1381 (-147) en het aantal Aers woonachtige ingeschrevenen van 'eschreven woning- aanmerking voor een wo- n huur tot 120 gulden Der 1970 was dit "edaald 'tot nog 82 pet. zoekenden ning met e maand, in 62 pet. Zeer laag. Het leegstaan van woningen liep ver der terug; per 1 oktober 1970 werd een peil bereikt, dat als zeer laag moet wor den aangemerkt (0.60 pet van de wo ningvoorraad). De bestaande zeer ge ringe leegstand kan niet worden toe geschreven aan ruimte op de woning markt. De raming van de meest urgente woningbehoefte blijft zich op een hoog niveau (3312) bewegen. Daarbij is nog geen rekening gehouden met de behoef te van de groeD niet voor inschrijving in aanmerking komende alleenstaanden, jonger dan 30 jaar. en degenen die nog geen huisvesting binnen de gemeen te hebbend op grond van de hoogte van hun inkomen, niet worden inge- HOGE HUVEN LEIDEN B en W. overwegen versoepeling van de normen voor indeling in categorie A met betrekking tot de leeftijdsgrens voor inwonende alleenstaanden (nu 35 jaar) alsmede de leeftijdsgrens voor ge huwden en a.s. echtparen (nu samen 52 jaar). Ook de indelingsnorm voor zelf standig wonende gezinnen met ruimte tekort behoeft echter mogelijk uit een oogpunt van rechtvaardigheid wijzi ging. Echter, aldus B. en W. in hun nota, vormen de ontwikkeling van de wo- ningboi(wmarkt ook in de regio als mede de mogelijke toepassing van het wetsontwerp tot huurharmonisatie en de aanpassing van de uitvoeringsricht lijnen van de Woonruimteverordening de bekende richtlijnen van minister Schut (23 december 1969) op dit ogen blik nog onzekere factoren voor het nemen van een definitieve beslissing terzake. Het accent voor wat betreft het ver strekken van woonvergunningen ligt vooral op de in categorie A ingeschreve nen en daarbinnen in het bijzonder op het zoveel mogelijk terugdringen van de inwoningnood. De woningcorporaties ne men vooral een belangrijke plaats in voor wat betreft het verstrekken van woonvergunningen aan ingeschrevenen in categorie-A. Ten aanzien van de in de categorieën B en C ingeschrevenen zijn met name de normen omtrent de parti culiere huurwoningen onder de 43,50 gul den per maand en de normen inzake koopwoningen van betekenis. Gegeven de geldende indeling in in- kemens-huurklassen leidt de stijging van de inkomens tot een situatie, waarin steeds minder aanvragers in aanmerking komen voor een woning behorend tot de lagere huurcategorieën (minder dan 120 gulden kale huur per maand). Bij een verdergaande discrepantie tussen inkomensontwikkeling enerzijds en ont wikkeling van de huren van het be staande woningbestand anderzijds is wijziging van de normen gewenst. Versoepeling Ook mt het bedrijfsleven zal overleg worden gepleegd, omtrent het beschik baar stellen van nieuwbouwwoningen en de mogelijkheid, dat daardoor vrijge maakte woningen aan urgent wonJr,g- behoevende medewerkers van die be drijven ten goede zouden komen. Voor wat betreft de ontruimingen in het gebied Herengracht-Zijlsingel werd de aandacht in eerste instantie toege spitst op ontruiming van overgebleven vrijstaande woningen en daarna op zo spoedig mogelijke voltooiing van het vrij maken van gronden gelegen tussen Nieuwe Rijn en Groenesteeg. Thans wordt getracht de verdere ontruiming van de woningen aan de 2e Looier straat zoveel moelijk te bespoedigen. In verband met de doorbraak Pelikaan- straat-Langegracht zul'en, zodra de bouw van de nieuwe Pauwbrug zulks vergt, nog enkele woningen ontruimd moeten worden. De aan de raad toegezegde nota om trent de bejaarden zal dit jaar verschij nen. inmiddels staat vast dat de bouw van een aanmerkelijk kwantum bejaar denwoningen tegen aanvaardbare huur prijs van belang is, mede met het oog op de doorstroming en de krotopruiming Van belang is verder de instandhouding en verbetering van de daarvoor in aan merking komende hofjes, welke zoveel mogelijk voor de huisvesting van be jaarden moeten blijven dienen. ke werkgroep verwerkt thans de uit onderzoekingen beschikbare gegevens tot een gefazeerd schema voor krot- opruiming. woningherstel en rehabilita tie van woonstraten. In hoeverre de huren van de nieuw bouw en de rijkssubsidieregelingen de verhuisbeweging zullen benïvloeden en in welke mate die verhuisbewegingin zal leiden tot het beschikbaar komen van goedkope woningen voor ingeschre venen met lage inkomens valt moeilijk te voorspellen. Omtrent de problemen rond de nieuwbouw vindt regelmatig overleg plaats met het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Zoals B. en W. in de tweede Huisvestingsnota vermeldden komt ver lenen van gemeentelijke tegemoetko- meingen bij verhaizing van goedkoop naar duur in aanmerking ten aanzien van verhuizing naar doorhen aan te wijzen woningcomplexen in de nieuw bouw, voor welke behoefte bestaat aan een extra-stimulans. Voor de tot dusver gereed gekomen woningen (huurprijs beneden 200 gulden per maand) bleek de actieve belangstelling onder de wo ningzoekenden in het algemeen nog voldoende en was derhalve een extra- financiële prikkel in de vorm van een tegemoetkoming in de kosten van ver huizing nog niet noodzakelijk. Met betrekking tot de in aanbouw zijnde complexen met een aamerkelijk hogere huurprijs achten B. en W. he toekennen van tegemoetkoming in de verhuiskosten op grond van de Door stromingsverordening 1970 op zijn Geharrewar over naamgeving gezondheids centra VOORSCHOTEN De commissie voor maatschappelijk welzijn te Voorschoten toonde zich in de openbaar gehouden vergadering graag bereid het initiatief van de Algemene Bond van Bejaarden tot het openen van een dagelijkse'socië teit financieel te steunen. Het ligt in het het Baljuwhuis een socië- alle bejaarden te openen. Sociëteit „De Baljuw" heeft volledige medewerking toegezegd en deze jongeren- sociëteit heeft thans hele goede banden met de bejaardensociëteit waardoor naast een sociëteitsruimte ook nog een ruimte komt voor gezellig koffiedrinken. De Algemene Bejaardenbond heeft inmiddels geld gespaard voor de aanschaf van een PAPENGRACHT LEIDEN TELEFOON Ó1710 - 22244 biljart, de gemeente zal de kosten voor de verwarming e.d. subsidiëren. De dames van de U.V.V. hebben een verzoek in gediend voor een subsidie ter vervanging van 10 sets „Tafeltje Dekje". De maal tijdsverstrekking door de U.V.V. voorziet in een behoefte. Twintig sets pannen zijn thans aan vervanging toe, tien komen uit de kas van de dames en tien uit de gemeentekas. Het ontwerp-voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet v. .1 7000, voor het aanbrengen van de namen van de stichters van de Stichting Gezond heidszorg Voorschoten op de drie gezond heidscentra werd unaniem weggestemd. Voorzitter dr. Pels wees op het principe besluit van de oude raad om de gezond heidscentra te vernoemen naar de op richters te wemen dr. M. van der Stoel, ds. H. P. Fortgens en pastoor J. van Bemmelen. In overleg met de architecten is een architectonisch geheel gevonden. In toaal betreffen het 62 letters. Alle leden vonden de prijs te hoog en zagen meer in een kleine sierlijke aanduiding van de naam. dan in de „stationsachtig grote letters". Het dienstverlengingscentrum voor de bejaarden komt in het plan-,.Bijdorp" Wethouder Pels kon nog geen tijd noe men. wanneer dit gebouwd kan worden. Gerekend wordt dat over enige jaren het centrum er staat. In Voorschoten zijn nog geen snuffelpalen geplaatst om de luchtvervuiling te constateren. Parochie Oegstgeest In het Dekenaal Nieuws (LC van giste ren) zijn abusievelijk de veranderde mis tijden van de parochie van de H Willi- brordus niet verwerkt De aanvangstijden van de missen zijn zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. In de week: 8.00, 9.00 en 19.30 uur. plaats. Ten aanzier in de Merenwijk mogelijk, nadat v; Volkshuisvesting ei ning ontheffing ZOETERWOCDE In een op het gemeentehuis gehouden vergadering heeft de commissie ter bevordering van de verkeersveiligheid aan de Hoge Rijndijk (waarin vertegenwoordigers van gemeente, rijkspolitie. Rijkswater- j staat en bewoners van de Hoge Rijn- dijk zitting hebben) het volgende advies ran de nieuwbouw 1 aan het college van burgemeester en dit echter slechts wethouders van Zoeterwoude uitge- de Minister van bracht; Ruimtelijke Orde- verkregen van de 1. Zo spoedig mogelijk die maatrege- geldende maximum huurgrens van 250 len 1 die nodig zijn om tot reali- Verruiming van zowel de geldende rijksregeling inzake de individuele huur subsidies als van de maximumhuurgrens voor het verlenen van rijksbijdragen in uitkeringen voor doorstroming achten B. en W mitsdien van groot belang. Een uitvoerige evaluatie schillende aspecten van he onderzoek en het verrichten van aanvul lende onderzock'ngen is noodzakelijk met het oog op het verkrijgen van een zo gunstig mogelijk effect van de Leidse nieuwbouw op het terugdringen van dc woningnood en voor het bepalen van de grenzen, waaraan de doorstroming, gelet op de structuur van de Leidse bevolking, gebonden is; aldus de derde Huisves tingsnota v?.n het Leidse college van B. sering van een kindertunnel onder de Meerburgerbrug enerzijds en een voet gangerstunnel bij de Rijnegommer- straat anderzijds te geraken, met de aantekening dat bij niet-haalbaarheid van twee projecten de voorkeur dient uit te gaan naar de kindertunnel; 2. Met handhaving van de bestaande verlichting, de verkeerslichten nabij de r.-k. kerk uitbreiden door aanbrenging via een tweetal zgn. armen van verkeerslichten boven de Hoge Rijn- 3. Blijven pogen om een oplossing te zoeken in de vorm van een definitieve loopbrug of tunnel. In de raadsvergade ring van vorig? week deelde burge meester Detmers mee dat in het voor jaar een aanvang zal worden gemaakt met de reconstructie van de Hoge Rijn dijk dooi Rijkswaterstaat LEIDEN Het bestuur van de raad voor het Groot Winkelbedrijf kring Leiden, neelt B. en W. namens de in Leiden gevestigde grootwin kei bedrijven en gesteund door een groot aantal gerenommeerde middenstandszaken in het èentriun, drin gend verzocht op zeer korte termijn stappen te ondernemen om ccn wekelijkse Koopavond op donderdag voor de city van Leiden mogelijk te maken. Adressanten verzoeken B. en W. met klem om na advies van de Kamer van Koophandel een voorstel voor een wekelijkse koopavond op donderdag voor de binnenstad van Leiden eventueel gedurende een bepaalde proefperiode aan dc raad te willen doen. Gezien de grote zuigkracht die nu reeds van Den Haag ondervonden wordt, willen zij op snelle besluitvorming aandringen. Hel bestuur geeft het iollege de vol- Overigens 2lin adressanten ücoiuui rta» «san orr.nl aantal honri gende argumenten waarop het zijn voor stel kan funderen: 1 Van oudsher is Leiden strecKten- trum iewcest, door tpenemende zuig kracht van omliggende gemeenten is deze functie voorzover het de detailhandel be treft, langzaam maar zeker aan net ondergraver.. Het is te voorzien dat op korte termijn een lange reeks van gemeenten >- het verzorgingsgebied van Leiden no? uitgebreid rnet andere plaatsen wc een koopavond komt De (Vnctii streekcentrum kan door een koor voor Leido 1 weer wat meer mhout wordt 2 Het belang van veel consume-v.en 1- ten zeerste gediend met een koopavond 3, Door de koopavond 4 Bij realisering van een koor blijft r de week gespreid kun- ond "'elk bedrijf de vrijheid be- staan daar al of t mening groot aantal bedrijven bij een ilangen naar een koopavond niet ge- arsooomu mag worden de opstelling n enkele anderen die een koopavond igneren ci tegenwerken. De baiangen van het winkelperso- ei zijn vo'Komen gewaarborgd door di- rse wettenjke regelingen en CAO's lann aroeiastijd en compensatie voor unuwerK aoor middel van een extra- ai «s 01 extra vrije tijd is geregeld. 1. ue aantrekkelijkneid on levendig- .u van ae cnnnensiad is ten minste een una in cie week verzekerd, je voorkeur voor de donderdagavond uti oestuur heeit uitgesproken berust uer anaere op de volgende overwe- ïfcoa. op donuerdagavond is er meer iihteigeiegennetd dan op vrijdag in roano met oe opstelling van de markt, rsoneel, bat op vrijdagavond en zater- ,j.g moet werken, wordt te zwaar belast, personeel zeif geeft daarom in het neen de voorkeur aan de donderdag avond. De vrijdagavond is zich aan het ontwikkelen tot uitgaansavond en in een wat verdere toekomst vermoedelijk tot eredivisievoetbalavond. LEIDEN/OEGSTGEEST De heer W. J.-J. Polanen, bekend als secretaris van de voetbalvereniging UVS, vierde gisteren zijn 25-jarig jubileum bij de Marine-Elektronische Bedrijven. Hij heeft zich daar opgewerkt tot chef van de radio-werkplaats. Omdat hij mo menteel ziek is. werd de heer Polanen gehuldigd in zijn woning in Leiden. flats van de Merenwijk in aanbouw. Electrobouw NV in hoger beroep LEIDEN. Electrobouw Leiden N V. heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Haagse Arrondisse mentsrechtbank in het kort geding, dat vier Leidse elektrotechnische zaken hadden aangespannen. De eis tegen Electrobouw werd weliswaar afgewezen (de winkel aan de Langegracht mag open blijven), doch de uitspraak van de rechter, dat Electrobouw fout optreedt, zou te veel ruimte bieden voor het in dienen van eventuele schadeclaims tegen Electrobouw. (Van onze sportredactie) LEIDEN In de Groenoordhal zul len a.s. zondag de nationale clubkam pioenschappen zaalhockey worden ge houden voor dames en heren. Nu in al le districten de afvaardiging naar Lei den is gebaseerd op de competitieresul taten c.q. het winnen van een plaatsings- toernooi, wordt op een kwalitatief zeer sterk toernooi gerekend. De wedstrijden beginnen om tien uur. De finales worden verwacht om 15.40 uur voor de heren. De poule-indeling is als volgt: heren: Poule I: Groningen, Hattem, HTCC (Eindhoven), Schaarweide (Zeist), Straw berries (Velsen) en HHYC (Den Haag). Poule 2: Groninger Studenten, Upward (Groningen), Den Bosch, Amersfoort, HBS (BÏoemendaal) en HDM (Den Haag). Dames: Poule 1Groningen, Arnhem, HTCC, Kameleon (Hilversum), HBS en Ring Pass (Delft). Poule 2: GHBS (Groningen), DKS (En schede), Den Bosch, Voordaan (Maar tensdijk). Amsterdam en het Rotterdam se RBC. ZOETERWOUDE De supporters vereniging van SJZ organiseert mor gen weer een bingo-avond in het club huis op het sportpark „Haasbroek". Hier heeft deze vereniging gezorgd voor een fraaie overdekte tribune waarover zij nog enige financiële zór gen heeft De opbrengst van het bingo festijn is bedoeld om hieraan zo snel mogelijk een eind te maken. De aan vang is gesteld op 8 uur maar men kan zich ook later op de avond nog aansluiten. Er zijn zeer vele prijzen beschikbaar gesteld voor welke steun de supp.-club bijzonder dankbaar is. Nu dc L.V.B. officieel heeft besloten om in april te starten met welpen-voetbal zal ook de jeugdafdeling van S.J.Z. met deze nieu we loot worden uitgebreid. De wedstrijden zullen op zaterdagmorgen worden gespeeld. Vanaf heden kunnen jongens die geboren zijn in 1962 en 1963 zich aanmelden bij: A. v. d. Voort Miening 5 en G. v. d. Geest Zuidbuurtseweg 68. Aanmelding dient schriftelijk te geschieden met dito toestem ming van de ouders. PRIESTERTEAM VAN ANTONIUS- PAROCHIE WEER COMPLEET LEIDEN Volgende week is de offi ciële benoeming te verwachten van ka pelaan J. M. Schlatmann (40) tot pastor van de St. Antoniusparochie in Leiden Zuid-West. Daarmee zal een einde zijn gekomen aan de vacature, ontstaan door het vertrek-om-gezondheidsrede- nen van pater B. v.d. Meer O. F. M. Met pater H. van Eeuwqk O.F.M. zal kapelaan Schlatmann op voet van ge lijkheid de pastorcle taken waarnemen. Uit deze benoeming blijkt, dat een ex- clusief-Fransiscaanse bezetting niet meer als een dwingende eis wordt ge zien. Zowel het bisdom Rotterdam als het provincialaat der franciscanen zijn con amore akkoord gegaan met deze oplossing van het personeelsprobleem binnen het dekenaat. De nieuwe pastor van „Zuid-West" blijft voorlopig nog woonachtig aan het Leidse Stationsplein, maar zal zich zodra daartoe een geschikte mogelijk heid bestaat binnen zijn nieuw paro chie vestigen. Deze benoeming, die per 1 maart a.s. ingaat, houdt tevens een ontslag in als kapelaan van de Mens wordingparochie te Leiderdorp. Kape laan Schlatmann werd daar benoemd op 1 augustus 1969. Tevoren was hij als moderator-godsdienstleraar verbonden aan het Leidse Agneslyceum, maar zijn uitgesproken voorkeur ging uit naar de parochiële zielzorg. Ondanks het inspirerende klimaat, dat 09k voor de Kerk bestaat in een jonge, sterk groeiende gemeenschap als in Nieuw-Leidcrdorp, hebben een rede lijke persgneelsspreiding („Zuid-West" is twee keer zo groot!) alsmede per soonlijke inzichten omtrent een pastore- Ie benadering, de doorslag gegeven bij de aanvaarding van deze benoeming Kapelaan Schlatmann, die wegens de ziekte van zijn voorganger reeds twee maanden in de Antoniuskerk assisteer de, zal op 21 en 28 februari ook litur gisch weer in de Menswordingk^rk Van de verschillende regionale op drachten, die kap. Schlatmann naast zijn parochiële functies vervulde, zal hij er enkele continueren in de nieuwe situatie. Men name zal hij lid blijven van dc Dekenale Raad Leiden, zal hij het godsdienstonderwijs blijven beharti gen aan de Leidse Scholen voor Detail handel, en tevens beschikbaar blijven voo rhetp astoraat onder de homofielen. Dit houdt verband met de „schaalver groting" in de pastoraal, waarin op de parochie-priesters een beroep wordt ge daan, hun aandeel te nemen in de niet- wijk-gebonden taken binnen het Leidse dekenaat Johannes Maria Schlatmann. werd geboren te Rotterdam 4 juni 1930 en priester gewijd te Haarlem 4 juni 1955. Hij studeerde wijsbegeert aan de R -K Universiteit te Nijmegen was kapelaan te Nootdorp en Rotterdam, rector te Nieuwveen (Huize St. Ursula), modera tor te Leiden (St.-Agneslyceum) en ka pelaan te Leiderdorp. Kraakplan „Noord" Het buurtcomité meldde in het artikel over het gekraakte clubhuis ,,'t Pin keltje" in de Bernardstraat, dat hun volgende kraak het clubhuis aan Ho- gendorpstraai 36 zal zijn. Woordvoerder L. Cave vermeldt hierin enkele onjuistheden: le. Volgens de woordvoerder staat het clubhuis in de Van Hogendorpstraat 36 leeg. Dit is beslist niet waar. Wel worden er van maandag t.m. vrijdag overdag geen clubs gehouden. Dit is een gevolg van het feit, dat jeugdleiders, vrijwillige jeugdleiders zijn en overdag hun werk hebben. Deze avondclubs kunnen toch slechts nog beperkt worden gehouden door tegenwerking van de woordvoerder zelf. 2e. Dat er wrijving binnen het behe rend bestuur van de Stichting Paro chieel Jeugdwerk zou zijn, voert hij waarschijnlijk als motief aan, omdat de heer L. Cave géén inspraak heeft bij ons bestuur. Het verdient wel aanbeveling, dat het „kraakcomité" zich goed op de hoogte stelt van artikel 22 van de Woonruim- tewet en artikel 94 van de Woningwet. Bestuur Stichting Parochieel Jeugdwerk Parochie Herensingel In het kort een reactie op het arti kel over de crèche „Pinkeltje" in de Bernhardstraat. Enige onjuistheden zijn opgenomen. Clubhuisleider Oudeman heeft het sa menwerkingsverband in het centrale clubhuis „De Zevensprong", Bernhard- kade, verlaten en heeft beloofd de voet dwars te zetten. Dit in de vorm van de inrichting van de zgn „kraak-crèche". in de Bernardstraat, wantreeds van af september 1970 bestaat de peuter speelzaal „Roodkapje" in ,Te Zeven sprong". 's ochtends van 8.3012.30 uur, zonder tam-tam geopend en qua kosten laag: 2 gulden per morgen. Het openen van „Pinkeltje" is gewoon een pesterij tegenover een nabij gelegen reeds be staande peuterspeelzaal. Om die reden was het bestuur van gemakshalve het „Vooronder" tegen opening Moge er een betere samenwerking komen tussen Bernhardkade en Bernhardstraat, tussen Röodkapje en Pinkeltje. Politie wil sociëteit laten verplaatsen ALPHEN AAN DE RIJN De on dervraging van de veertigtal Zuid-Mo- lukkers die begin deze week betrokken waren bij een ernstige vorm van vecht partijen in de Zappa-jeugdsocicteit" te Alphen aan den Rijn heeft drie dagen in beslaggenomen. Het resultaat is dat de politic in totaal 14 Ambonese jon gens van 14 tot 15 jaar in arrest heeft gesteld, omdat aangenomen moest wor den dat zij de grootste belhamels wa- Enkele van de gearresteerde jongens zijn in de loop van vrijdag opgesloten in het Huis van Bewaring ie 's-Graven- hage. De andere betrokkenen zijn voor lopig in het politiebureau opgesloten. De hoofdinspecteur van gemeentepolitie, de heer H. W van Voorden, die de arrestaties verrichtte en het onderzoek had geleid, acht het voorts van belang, dat de Jeugdsociëteit elders in een be ter verlicht deel van de ge^neente een plaats gaat krijgen en dat de leeftijds grens voor bezoekers op minimaal 16 jaar wordt gesteld. De heer Van Voor den heeft dit aan het gemeentebestuur gerapporteerd. MAANDAG 8 FEBRUARI Leidse Schouwburg: „Mooi weer van daag" Haagse Comedi*- Aanvang 20.15 StadsgehoorzaalRectorale oratie, prof. dr C. Soeteman, rector-magnifi cus. Aanvang 14.00 uur ADVERTENTIE Th. J. v. d. Heiden lid van de Nederlandse Vereni ging v. Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a - Lelden Telefoon 23 405

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3