DONDERSPEECH TRAINER DE KUBBER BEZORGT LUGDUNUM DUBBELE ZEGE GEBREK AAN KOST DOCOS INSPIRATIE DE PUNTEN Jan van Dijk pakte titel bij veteranen Westlandia naast NI0 Incompleet HOOPVOL VERLIES ALPHENS AIC Sterk duel De Zijl Kangeroes had weinig moeite met mat Smash Anjema derde in squashstrijd Lege flessen Forwodians Titelkansen Simson-KDO MM0 MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 JOOP DE KUBBER donderspeech (Door Herman van Amsterdam) LEIDEN. Alles wat Lugdu- num was haalde na afloop van de ontmoeting tegen mededegradatie kandidaat Zwijndrecht opgelucht adem. Want de zwaarbevochten overwinning van 10 betekende niet alleen een mentale zege, be langrijker voor trainer De Kubber was dat Lugdunum een stapje dichter bij het behoud van het eersteklasseschap is gekomen. „We hebben Zwijndrecht iets steviger op de laatste plaats gedrukt. Mooi voet bal hebben we weliswaar niet laten zien. Vooral In de eerste helft speelden de jongens beneden peil. Er werd te veel in het veld gepraat. In de rust heb ik xe daarover eens flink aangesproken. Na rust zag je duidelijk een verbetering. Ik vond zelfs dat ze het laatste gedeelte van de wedstrijd zeer intelligent hebben gevoetbald", aldus een tevreden De Rub ber, die desondanks graag wat aan zijn ploeg zou willen sleutelen. „In dit sta dium van de competitie kan ik helaas geen spelers wisselen. De spelers, die ik nn heb, moet ik in het elftal houden om weg te komen uit de gevarenzone". Niet alleen De Kubber is zich bewust van het degradatiegevaar. Tegen Zwijn drecht toonde zijn ploeg een bijzonder grote inzet. Vooral het eerste kwartier sneed de voorhoede gemakkelijk door de nerveuze Zwijndrechtdefensie. Twee levensgrote kansen voor Lugdunum hadden Zwijndrecht al snel op de knieën kunnen brengen. In de tweede minuut, terwijl aanvoerder Goof van 't Hof en (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN In de knusse gemeentelij ke sporthal te Uitgeest bond het heren- team van Kangeroeg zaterdagavond de strijd aan tegen The Smash uit Heems kerk, een team uit de middenmoot en hoewel Kangeroes niet in de sterkste formatie kon aantreden, waren de Lei- denaars zoveel sterker dat zij gemakke lijk naar een 03 zege konden doorsto ten. Met Wim Hendriksen op de plaats van Hans Oudeman, trad Kangeroes zijn tegenstander in de le set onbevan gen tegemoet. En al spoedig bleek dat van deze tegenstander weinig gevaar te duchten was. Vooral in de opbouw van de aanval lieten de spelers uit Heems kerk zoveel steken vallen, dat zij nau welijks tot enige aanval van betekenis konden komen. Kangeroes daarentegen kwam vooral omdat zij niet onder druk van een sterk spelende tegenstan der kwamen te staan tot zeer aan vaardbaar aanvalsspel. Naast Piet van Zwieten en Ed. Huussen deed ook Jan Bloot goed werk aan het net en met royaal verschil. 615, bracht Kangeroes de le set op zijn naam, In de tweede set kon The Smash lange tijd de score in evenwicht houden, doordat Kange roes de teugels soms wat al te ver liet vieren. Maar toen Koos Taconis c.s. tegen het einde weer fel op de aanval gingen spelen, moest de ploeg uit Heemskerk zich gewonnen geven: 13 15. De derde set was slechts een formali teit. The Smash zag wel in dat er tegen Kangeroes weinig eer te behalen was, terwijl de Leidenaars op hun beurt hun tegenstanders geen kans gaven gevaar lijk te worden Verdedigend, vooral in het achterveld, bood de ploeg uit Heemskerk nog wel verzet, maar aan vallend kwam The Smash erg veel te kort. Kangeroes daarentegen zette alles op de aanval en maakte hierbij helaas menig foutje, vooral omdat de Leide naars het vaak te mooi wilden doen. Ondanks deze foutjes kwam de zege echter geen ogenblik in gevaar en door een 1015 setzege behaalde de Leidse ploeg een duidelijke 03 overwin ning. Piet Lodder verschrikt toekeken, knalde Gijs Collé hard in. Via het achterhoofd van doelman Anne Smit en de deklat stuitte de bal terug in het veld. Hans v. d. Starp, Lugdunums gevaarlijkste man in de voox-hoede, onderschepte even later een terugspeelbal van Van 't Hof, maar tikte juist in het zijnet. Van der Starp kreeg prompt zware bewaking. Joop de Boef kwam dat na vijf minuten zwaar te staan. In een duel met Van der Starp viel hij schreeuwend van pijn op de grasmat, slachtoffer van zijn eigen charge. Later in de wedstrijd werd hij vervangen door Adrie de Hartog. OMARMING Zwijndrecht had duidelijk moeite om zich te bevrijden uit de omarming van Lugdunum. Pas in de zeventiende minuut moest doelman Waasdorp voor de eerste maal redding brengen toen Gerrit den Hollander en Piet de Witt met een fraaie 1-2-combinatie het doelgebied binnenstormden. Vóór rust één van de weinige gevaarlijke momenten voor de goed op dreef zijnde Waasdorp. Benauw der kreeg Anne Smit het. In de 22e mi nuut moest hij gestrekt de lucht in om een afstandsschot van Henk de Cler te onderscheppen. Duidelijk bleek nu het slechte inzicht van de Zwijndrecht defensie. Keer op keer trokken Piet Lodder, Henk Visser en Dick van Game ren er gedrieën op uit om Cees de Cler af te stoppen. Collé en Pijnacker ston den hierdoor steeds vrij en in de 31ste minuut leek dit Lugdunum een doelpunt op te gaan leveren. Gijs Collé passte haarzuiver naar de sprintende Pijnacker, maar scheidsrechter Prins besliste bui tenspel. Twee minuten voor rast kreeg Pijnacker toch nog de kans te scoren. Wederom een voorzet van Gijs Collé. Een stap naar voren was voldoende ge weest, maar Pijnacker keek alleen maar en Anne Smit pakte. OPEREREN De donderpreek van De Kubber lever de in de tweede helft resul'nat op. Van Egmond kwam steeds ver mee naar voren, waardoor Lugdunum, in tegen stelling tot voor rust nu meer spelers in de voorhoede kon laten opereren. Deze tactiek had in de zeventiende minuut resultaat. Nadat Pijnacker op het mid denveld dc technisch bekwame Van Kuu- ren van zich had afgeschud, trok hij voor langs de in het gelid opgestelde Zwijndrechtdefensie. Cees de Cler stapte, in plaats van te schieten, over de bal, waardoor de vrijstaande Van der Starp rustig kon aanleggen. Drie minuten later ontkwam Lugdunum op gelukkige wijze aan de gelijkmaker. Een pass van snel trein Piet de Witt ging over Redèl naar de vrijstaande Gerrit de Hollander, maar de bal stuitte op zijn schouder af. Lug dunum was zeker van de punten. Consternatie langs de lijn ontstond nog even toen trainer De Kubber de gebles seerde Coos van Egmond en aanvoerder Leo Redèl wilde vervangen. De scheids rechter stond echter alleen toe, dat Wim de Roo in het spel kwam. Trainer De Kubber verduidelijkte met wilde geba ren dat hij het er niet mee eens was. Scheidsrechter Prins bleef bij zijn be sluit. Na afloop zei hij: „Over een gehele wedstrijd mogen er twee spelers ver vangen worden. Na rust echter slechts één veldspeler". BRUSSEL De Nederlandse squash- speler Robert Anjema is in de halve finales van de open kampioenschappen van België in Brussel uitgeschakeld door de Oostenrijker Ratinac: In de eerste ronde had Anjema ge wonnen van de Engelsman Patterson( 90, 59, 96, 97) en in de kwartfi nales van, de Engelsman Jemson (93, 9—8, 8—10, 10—8). Later bereikte An jema de derde plaats. Hij versloeg de Bi-it d'Arcy Hughes met 95, 97. De titel ging naar de Australiër Ratinac, die in de eindstrijd de Brit Stahl met 96, 95, 95 versloeg. LEIDEN Een technisch beter spe lend Naaldwijk heeft tegen 'n niet- voldoende genïspireerd Docos revanche genomen op de 32 nederlaag van enkele maanden geleden- Na 25 minuten spelen dachten we Naaldwijk reeds te zien doelpunten maar op de doellijn kon Docos nog onheil voorkomen. Het bleek uitstel van executie want na 30 minuten was het de opkomende rechtshalf van Naald wijk Gerard Mulder, die wist te doel punten. Na de rust probeerde Docos tot de gelijkmaker te komen en Docos kreeg enkele vrije trappen die echter geen effect sorteerden. Na 23 minuten kreeg Naaldwijk een indirecte vrije trap, die linksbuiten Leo Dekker via het hoofd van de toestormende rechts buiten Goedendorp langs drie op de doellijn staande Docosspelers in het doel plaatste 02. Opnieuw wisselde Docos 'n speler. Wim Hagen verving Ben Bakker. Bijna scoorde Naaldwijk na een half uur spelen het derde doel punt maar gelukkig voor de Leidse aanhang wist keeper Dubbelman het schot van de Naaldwijk linksbuiten Leo Dekker fraai de stoppen. De Docos half Jan v. Polanen had geen sucses met 'n goed schot want de Naaldwijk-doelman Pligge stond op z'n post- Concordia HConcordia D 3—2 (1—2) Al schijnt Jan van Polanen plezier te hebben in dit „hoogstandje", voor zijn club is het niet zo prettig. DOCOS- doelman G. Dubbeldam zal het tjveede Naaldwijkdoelpunt niet kunnen voorkomen. strijd geworden. In de 4e minuut schoot De Wild Concordia D naar een voor sprong. Concordia kwam sterk opzetten, maar moest tot de 25e minuut wachten eer Siem Nederpelt gelijkmaakte. Drie minuten later was weer hét woord aan Concordia D. In de tweede helft ging Concordia H met man en macht in de aanval en in de 20e minuut zorgde Kees van Kempen voor de gelijkmaker. Dezelfde speler zorgde ervoor, dat Con cordia 'n kwartier voor de tijd de volle winst binnenhaalde. VVSBGONA 0—1 De nederlaag, die VVSB tegen GONA leed kan wel eens het karakter van ordinair pak slaag krijgen. De houtaine manier waarop de Noordwijkerhoutse koploper in het begin van de strijd zijn RIJPWETERING In Poeldijk bond het seniorenteam van NIO gisteren de strijd aan tegen Westlandia 2 uit Naaldwijk. Het ging er bijzonder span nend aan toe en de rust werd bereikt met een 21 voorsprong voor NIO. Ook in de 2e helft bleef het een geheel open strijd met gelijke kansen. Tot 5 min. voor het einde kon NIO aan de leiding blijven, maar toen moesten de Ripse dames toch nog de gelijkma ken toestaan. Eindstand 44. De junioren kwamen naar verwach- ting met de volle winst uit Den Haag terug. In een matige wedstrijd behaal den zij een 155 overwinning op Kwieksport 2, nadat de rust met 73 voorsprong was ingegaan. In de Leidse Groenoordhal speelden de adspiranten tegen HVS uit Stomp- wijk. Zij konden het tegen deze koplo per niet bolwerken en verloren met 173. Ruststand 111 voor HVS. Alle leden worden woensdagavond op de training verwacht. VOLENDAM De Volendamse politie noest tijdens de wedstrijd Volendam Heiland Sport eenmaal in actie komen om een wat al te enthousiaste suppor ter van het veld te verwijderen. De man had uit protest tegen de weige ring van scheidsrechter Derks om een verzorger voor de van pijn krimpende De Boer op het veld te laten komen, een bierflesje op de groene grasmat gegooid. De supporter werd van het terrein verwijderd, nadat er proces verbaal was opgemaakt. Perschef Pé Mühren hoofdschuddend: „Zo'n kerel mochten ze van mij drie dagen zon der eten in een cel zetten met aleen maar lege drankflessen om hem heen. Dan gooit hij nooit meer". Haagse rivaal tegemoet trad, was erg uitdagend. WSB toonde zoveel minach ting voor de tegenstander dat de neer slag daarvan voelbaar was in de voor hoede. GONA kon daadwerkelijk ver weer tonen en dat deden de Hagenaars dan ook. De GONA-spelers waren door lopend eerder bij de bal en bij al hun technische en tactische tekortkomingen hadden zij het beste van het spel. Dit werd beloond met het enige doelpunt halverwege de eerste helft toen Jan Hattem bij een doelworsteling hard knalde. In de tweede helft beukte VVSB de volle drie kwartier op de GONA- deur. De ontelbare voorzetten hadden echter geen succes. Blauw ZwartXerxes 00 Zowel Blauw-Zwart als Xerxes heb ben de toeschouwers voor rust een enerverende strijd voorgeschoteld- Vooral doelman Pieterse en Van der Spek speelden een prima wedstrijd. In de eerste helft kwamen beide doelen beurtelings in gevaar. Bij Xerxes wa ren het met name Meyer en De Vos, die zich door goed verdedigingswerk onderscheidden. Na 20 minuten spelen, kwam Blauw-Zwart dichtbij een treffer maar het schot van Timmer werd juist naastgewerkt. Vlak voor rust moest doelman Pieterse met een panterachtige sprong redding brengen bij een schot van Van de Stek. Na de rust kreeg Blauw-Zwart het moeilijker en door de bijna voortdurende druk van Xerxes slechts komen tot enkele actie op de vleugels. Een kwartier voor leek Xerxes de leiding te gaan ne maar de soloactie van Martien Snoek leverde geen resultaat op- VOORHOUT De bijzonder belang rijke wedstrijd van the Forwodians tegen Rembrandt I is tot een goed einde ge bracht. Geweldig geladen kwam het team lxet veld op. Rembrandt dat de vorige wedstrijd had gewonnen begon sterk. Vooral via afstandsschoten hun aanvoerder liepen zij uit tot 62 en daarna via 66 tot 127. Maar toen ging de verdediging van the Forwodians er keihard tegenaan. Vooiral de voorspelers belemmerden alle schotpogingen. Ondanks het uitval len door een enkelblessure van Antoine Buck bleven the Forwodians gelijke tred houden. De rust kwam bij 1515. In de tweede helft namen de Forwodians het heft in handen. Harry Kruis en Paul Bakker scoorden enkele malen fraai. The Foi- wodians liepen uit tot 2517 en later zelfs tot 3923. Frans Buck en Leo Buck betoonden zich meesters in het vertragen maar ook in het plotselinge -ersnellen waardoor er talrijke kansen werden geschapen. Rembrandt kwam nog wel tei-ug, maar dichter dan tot op 10 punten konden zij toch niet komen. Uitblinkers in deze goede wedstrijd n Harry Kruis, Frans Buck, Paul Bakker en het publiek, terwijl het team als geheel een hechte indruk maakte. Eindstand 4131. (Van onze waterpolomedewerker) ALPHEN Ook de vierde wedstrijd in de hoofdklasse is voor AZC in een kleine nederlaag geëindigd. In de Dillen sleepte Neptunus Amersfoort een 32-overwinning uit het water. De kleine nederlaag is een alleszins redelijke prestatie te noemen, gezien het feit, dat Neptunes.alom wordt getipt als de landskampioen van 1971. Ondanks de vierde nederlaag in successie redelijke toekomstverwachtingen voor AZC, dat vooral op het punt van het uitbuiten van een numerieke meerderheid nog de nodige ervaring zal moeten opdoen. Voor 500 a 600 toeschouwers kwam AZC ook ditmaal weer op een ruime achterstand, eer men tot scoren kwam. Neptunes, met als uitblinker Hans Hoogveld, nam de eerste periode een 02-voorsprong, die eerst tot 03 werd uitgebouwd, voordat AZC via de hand van Cees v. d. Broek voor het eerst tot scoren kwam. In de tweede helft van de strijd een gebjkopgaairxd spot beeld met snelle aanvallen. Bij 1—4 schooot Wilm Verhagen een strafworp feilloos langs Feike de Vries en in de laatste periode bracht dezelfde speler de stand op 35. DVZLZC DEN HAAG LZC heeft tegen DVZ een 41-nederlaag geleden, hetgeen voornamelijk te wijten valt aan het beperkte spelersmateriaal. Indiien er één of twee spelers uit het basisteam wegvallen is het voor de LZC welhaast niet mogelijk om voor capabele vervangers te zorgen. Zo ook in Den Haag waar Hans Versluis en Jan Bralt node gemist werden. DVZ scoorde de eerste periode twee maal. Eerst gaf Jaap Bakker zijn tegenstander te veel ruimte, waarna dezelfde speler voor een minuut uit het water moest en dat hield twee goals in. v. Ettinger gaf DVZ een 30-voorsprong door Jna Krijgsman op de midachterplaats te verrassen met een omhaal. Een numerieke meerder heid werd door Ben Soet bekwaam afgerond, maar in diezelfde periode zou de LZC v-an een identieke situatie tweemaal niet kunnen profiteren. Het laatste „kwartje" leverde één Haags doelpunt op. Snel schoot de vierde Haagse treffer langs goalie Jan Heck, die kort voor het einde een strafworp van v. Ettingen uit zijn heiligdom hield. KATWIJK e Leidse debutant De Zijl gaat in de le klasse in de bovenste regionen meedraaien Na twee nipte zeges en een dito nederlaag boekte De Zijl in de Miereweide 'n duidelijke 62-overwinning op Esca, dat eveneens in de bovenste helft van de ranglijst bivakkeert. De overwinning van de rood- witten krijgt nog meer cachet als men er rekening mee houdt, dat De Zjjls sterkste aanvaller Rob Schouten slechts l'/i speldeel meespeelde. Onder het hautaine regime van scheidsrechter Brokke opende Kees Pont aan het eind van de eerste periode de score. De de eerste doeilwiisseLing rondde Rob Schouten een fraaie combinatie met Albert Spijker doeltreffend af. Esca kreeg de kans om terug te komen bij de uitsluiting van de verdedigers tot grote hoogte komende Frits Welling. Uitstekend keeperswerk van Theo Uittenhout hield de stand op 20. De uitsluiting van de Arnhemse Hongaar Josef Kuti kwam Esca op 30' te staan. Eerst verzuimde Leo Onderwater een fraaie gelegenheid te verzilveren, doch de tweede maal Met Onderwater de kans niet lopen. Anton v. Vuurden bracht zijn team dichterbij, hetgeen voor de actieve Kees Pont van afstand te niet werd gedaan (41). Een straf worp stelde Beit Bangers in staat om Uittenhout voor de tweede maal te pas seren. De uitsluiting van Kuti werd door Kees Pont in 52 omgezet, al was daarvoor spectaculair udtzwemmen van Uittenhout nodig om een break-out van Esca te verhinderen. Met Wim Bergman op de kamt kwam De Zijl op 62. Een uitval van Jaoob Spijker was het Arnhemse, op het punt van conditie volledig overtroefde, Esoa te machtig. SurreaDe Sleutelstad BREDA In het Sportfondsenbad van Breda heeft De Sleutelstad er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Met een ruime 16-overwin- niing kwamen de blauwwitten uit Brabant terug. Lo Oudshoorn besMste de strijd in het tweede partje. Me een hatriok voerde hij de sand van 11 naar 14 op, waarmee Surae tot een kansloze formatie werd gedegradeerd. Eerst scooi-de Oudshoorn met een afstandsschot, waarna hij een goed opgezette combinatie bekwaam afrondde en met een xniidvoorbal maakte hij zijn derde doelpunt. Daarvoor had Jan Breedvqld bij een numerieke meerderheid voor het eerste doelpunt gezorgd. Vlak na de eerste hervatting had de Surae- midvoor de stand gelijk getrokken. Ook gedurende 'de tweede helft van de wedstrijd beheerste De Sleutelstad de strijd. Jan Breedeveld drukte het over wicht van zijn team uit me wee doelpunen, zodat de eindstand 16 werd. CYCLECROSSKAMPIOENSCHAP LISSE/APELDOORN De RTV De Bollenstreek heeft een bijzonder succesvol weekeinde achter de rug. Tijdens de in Apeldoorn gehouden Nederlandse kam pioenschappen cycle-cross snelden enkele leden op de moeilijk begaanbare bospaden naar fraaie prestaties. Bij de veteranen vocht Jan van Dijk, een aantal jaren geleden nog behorend tot het puikje van de amateurs, zich naar de hoogste klassering. Van Dijk was niet te houden. Vanaf de start nam hij de leiding en zelfs Cor Ruttenberg moest qua longinhoud zijn meerdere in de Lissenaar erkennen. In fraaie stijl werkte Van Dijk zich langs en over de obstakels en finishte na negen kilometer in een tijd van ruim 31 minu ten. Van de Heyden eindigde op ruim 40 seconden als tweede. Eveneens een knap pe prestatie leverde Gerard Looyestein bij de aspiranten. De 15-jarige ex-Tour de Lissewinnar toonde zich het sterkste van de veertig deelnemers. Dat een vech ter in hem schuil gaat bewees hij in de laatste ronde toen hij vanuit derde positie naar de kop opruide. Herman Zuiderduin was bij de amateurs weliswaar kansloos tegen het geweld van o.a. Wildeboer en Spetgens maar behaalde desondanks een fraaie negende plaats. Fons v. d. Berg, (Van c sportredactie) DEN HAAG In het afgelopen week einde heeft de Haagse krachtsportvereni ging Simson-KDO tweemaal succes ge boekt. De afdeling worstelen behaalde overwinning van 119 op Olympia uit Rotterdam, terwijl de gewichtheffers Olympit uit Utrecht de baas bleef. de jongste amateur, klasseerde zich als elfde. Minder succesvol was Klaas Duyvenbode bij de nieuwelingen. Voor dat het startsein was gegeven bego al aan zijn race. Wegens een valse start werd hij gedisekwalificeerd. HOOGMADE MMO speelde met z(jn teams in de Groenoordhal te Lei den. Het damesseniorenteam trad tegen Athene uit Den Haag. Als Athene afwerpt en zijn spel steeds in de breedte opbouwt, is het bègin voor MMO wat moeilijk. Als MMO wat meer vat op het spel krijgt, zorgt Cobie Elsgecst voor 10, spoedig gevolgd door twee goede doelpunten 30. De stand bij rust was 70 voor MMO. Ook inde tweede speelhelft bleef Athene volharden in zijn breedtespel wat hun toch noodlottig werd, want MMO maak te het dozijn vol: 120, 7 min. vóór tijd werd het werk van Athene beloond, de paal was de MMO-keepster geslagen 12—1. In de resterende tijd slaat MMO nog twee bressen in 't Athenedoel, eindstand 14—1 voor MMO. Junioren MMO I speelde zijn eerste ontmoeting tegen Wings, en kwam in de eerste helft moeilijk op gang, waarbij vele ballen werden gemist; een 50 bij rust was hierbij maar een pover resul taat. 170 was de uitslag voor MMO.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 14