ROODENBURG LAAT VOOR RUST KANS OP ONTMASKERING VAN UVS LIGGEN Desar wilde vonken zien STANDSVERSCHIL IN VOORDEEL LFC Bij vlagen uitstekend spel van korfballers De Algemene Doelpunt Lagendijk volgens Braziliaans concept Q.S.C. Alphen heeft er sport bij' Hellas had meer adem tegen Jong Ade: 4-7 Rietbroek wint in de duinrand SPORTBIJLAGE MAANDAG 1 FEBRUARI 19 (Van c e sportredaktie) LEIDEN Woedend kwam Ge rard Desar op Roodenburgs cen trale verdediger Cor Pennenburg af. Het zag er naar uit dat de vlam in de voetbalpan zou slaan en om dat te voorkomen snelde scheidsrechter Van Eyk naar de plek des onheils om de derby RoodcnburgUVS van calamitei ten te vrijwaren. Bemiddeling was echter niet nodig. Praten zou ook te laat gekomen zijn. want Gerard Desar nam reeds het hoofd van Pennenburg tussen de handen. Maar in plaats van het defensie ve brein van de Roodenburgers „Hydraulisch" samen te persen, fluisterde Desar zijn directe op ponent geruststellende woorden toe en even later liepen beiden lachend weg. Een komisch inter mezzo, dat duidelijk aansloeg bij de toeschouwers, die deze oosterse omhelzing kregen gepresenteerd tijdens een sensationele apotheo se. „De laatste derbies waren zo tam verlopen. Ik wilde wel eens Wel, het strijdvuur spatte nogal eens van het duel af. Een wed strijd, die in de ogen van UVS- traincr Kantebeen met enige goe de wil en geluk ook een hogere score voor zijn jongens had kun nen opleveren. Wat betreft bui tensporige hardheid van Rooden- burg hield hij zich diplomatiek op de vlakte: „Qua techniek is de ploeg niet vooruitgegaan, inciden tele gevallen daargelaten. Ik vind het team wel harder geworden. Dat je wat feller er tegenaan gaat vind ik niet erg, maar of dat zo moet gebeuren? Het is ook niet de juiste methode tegen UVS. Wil je tegen UVS succes boeken dan zul je het op het technische vlak moeten zoeken." Roodenburg zocht een combinatie van hardheid en techniek, op welk laatste onderdeel van het spel het team in de tweede helft werd overspeeld door een soepel spelend UVS, dat zich een tweede goal onthouden meende te zien. Desar: „Ik werd door twee spe lers tegelijk aangevallen. De een duwde me weg en de ander sprong op mijn voeten". Trainer Kantebeen: „De scheidsrechter deed op dat moment alsof hij zich had verzwikt, maar volgens mij was dat alleen maar als excuus opgezet". De aangevallen arbiter Van Eijk wuifde echter alle protesten weg. Op het veld en later even gedeci deerd in de kleedkamer: „Ik liep inderdaad een blessure op, maar ik zag precies wat er inmiddels gebeurde. Van een strafschop was beslist geen sprake". (Door Jan Preenen) LEIDEN Adri Lagendijk heeft op het bekwaam droog gelegde „Noord" zijn ploeg met een magistraal doelpunt van voetbalmiddenstander doen promoveren tot wanhopige achtervolger van de leiders. Het ambitieus gestarte Rooden burg, dat rivaal UVS nog nooit eerder had kunnen overtroe ven, is echter zelden dichter bü een ontmaskering van de blauwwitten geweest. Het leek eindelijk in zijn koffer de juiste preparaten te hebben om de lang verbelde „coup" uit te voeren. Qua techniek had het zich geassimileerd aan zyn tegenstander, zo heette het, en wat misschien wel zo belangrijk was, het had in zijn achterland eindelijk de fel begeerde doelpuntenmakers gevonden. Maar juist zij ver gaten in een spcltechnisch gezien vrij behoorlijke eerste helft de afstand te nemen, die een met gebrek aan afwerking kampend UVS voor onoplosbare problemen gesteld zou heb ben. Roodenburg, met de hartverwarmende frisheid en im provisatie in het spel, wervelde al direct in de richting van invaller-doelman Boudewijn Willemsc. De doornen, die onderweg werden achtergelaten, deden minder prettig aan. Je zou het een vorm van professionalisme kunnen noemen dat de Roodenburgers zich „de tactiek der verschroeide aarde" een weg kapten naar het UVS-doel, maar tal van situaties logenstraften deze theorie en onderstreepten de jeugdige spelopvatting, die echter vaak verkeerd werd ge- inerpretccrd. Het draaide er zelfs op uit dat de Rooden burgers het slachtoffer werden van hun eigen praktijken. Na rust. toen UVS zich liet verleiden tot eenzelfde grimmigheid manifeesteerde zich de weekheid van sommige Roodenbur gers, met name van Koos Hannaart, Reinier Verkuylen en Hennie de Klerk, die zich zelfs zou moeten laten vervangen. Het neemt niet weg dat Roodcnburg de aanstoot gaf voor een zeer levendig en voor de rust goed duel. Hannaart, die bij vlagen een knappe balbeheersing demonstreerde, offreerde het 3000-koppigc publick direct al een weergaloze schijnbeweging. Verkuylen wilde de derby, getuige zijn on gelooflijke inzet cn balvastheid bü de start in het leken stellen van zijn doorbraak, terwül Koos van Weerlee, die er overigens tegen Balkhoven nauwelijks aan te pas zou komen, eenmaal, op het moment dat hü de vrije ruimte zon insprinten, een vrije loop dank zjj de voordeelregel, werd onthouden. Roodenburg, dat UVS geen meter rijheid gaf en het nauwelijks gevaar lijk liet worden, zou niettemin toch [driemaal voor Willemse opduiken. Eerst ontweek Maarten van Kooperen (die vaak nogal ongelukkig was in de duels, waardoor het leek alsof hij de animator van de „harde" strijdwijze van Smits' pupillen; handig de buitenspelval, tikte naar Hannaart, die de bal niet de voor zijn voeten neergestreken Willemse kon krijgen. Een wanhopige an Willemse bleef nog juist zonder jevolgen toen de UVS-doelman in de inuut niet iets te laat kwam om de toesnellende Sam den Os voldoende af te remmen, waardoor de bal in de richting van het UVS-doel vloog en ternauwernood buiten de palen bleef. De derde mogelijkheid was veruit de beste kans op Roodenburgsucces. Aad Koren, die het ene moment heel koelbloedig en bekwaam uitverdedigde, even later met dezelfde rust non chalant op zijn keeper terugspeelde, gaf terugspeelbal niet voldoende vaart waardoor Sam dén Os zich mees ter kon maken van de bal, de gevallen Willemse omspeelde, maar, uit een niet al te simpele hoek, voor langs het verlaten doel schoot. Gas terugnemen scenario van de tweede helft werd voornamelijk door UVS bepaald. Het gaf repliek op de stevigheid van Roodenburg tijdens de eerste akte, en, wat doorslaggevend was, het combi neerde, terwijl Roodenburg gas terug- heel wat beter. Het leidde tot een kansen voor de tot dan "toe niet beproefde Keereweer. Cor van Steyn 'obte de bal eerst op het net, waarna in ie achtste minuut de afweer van de huisclub kapot werd geschoten. Even buiten het strafschopgebied werd het tactisch voorbereid voor Rooden burg, dat zijn doelman juist had opge lapt na een van de vele botsingen. Volgens Braziliaans concept sprongen Jan Leget en Sjoerd Teske diago- naalsgewijs over de bal, waarna Adri Lagendijk de vrije trap nam en de bal door het zo solide lijkende muurtje oerste en in de hoek „schuiverde"01. Met schaarse onderbrekingen heeft UVS daarna hét spel geregisseerd. Een die momenten, waarop Roodenburg ri lucht kreeg was toen Reinier Ver kuylen een door de UVS-verdediging snijdende, door vele benen gemiste bal, r gedeeltelijk schampte, terwijl hij halve meter voor het doel stond. In de met sensatie rijk gezegende tweede helft heeft matchwinnaar Adri Lagen dijk bijzonder veel voorbereidend werk als rechtervleügelspeler voor zijn reke ning genomen. Hij was het, die keer op keer vanaf de wing de ballen in het centrum van de Roodenburgdefensie liet neerkomen, vaak precies voor de borst of de voeten van medespelers. Maar al hadden de Roodenburgse ver dedigers dan ook nog zoveel overwerk, eronder bezwijken was er dank zij de improduktiviteit van de UVS'ers niet bij. Wel liet Cor van Steyn de bal nog eenmaal neerkomeri op het net en schoot Gerard Desar na aangeven van Jan Verver tegen Keereweer op. gekend meelevende publiek, dat tevergeefs wachtte op al te onge controleerde acties van de spelers, had het slot van deze van spanning bezadigde broederconfrontatie, nog alle reden tot hilariteit toen arbiter Van Eyk uit Zaandam het voorbeeld van tal spelers volgde en plotseling ook De goede man had zich ver zwikt, tot ongenoegen van Gerard De- die in de veronderstelling verkeer de dat „grondboringen van Roodenbur gers in het strafschopgebied over het hoofd waren gezien. Mattie Keereweer slaat de bal boven het hoofd i Steyn weg, terwijl Hannaart LEIDEN Standsverschil bestaat nog steeds. Ook bij voetballers. LFC toonde dat gistermiddag duidelijk aan door het op de onderste plaats staande Laakkwartier met maar liefst 40 te kloppen. Toch konden de Kanaries het klasseverschil tussen beide ploegen pas in de tweede helft tot uitdruk king brengen. Een tempoloze voorhoede kon voor rust slechts één doelpunt produceren. Dat doelpunt kwam op naam van Piet Gübler, die na een kwartier een ,t,ikje-terug" van Cock van Weerlee met een treffer afrondde. Na de hervatting liep LFC over Laak kwartier heen. Nadat eerst Joop Münne een strafschop in handen van de Haagse doelman had geschoten voerde Jan Teeuwen een kwartier vóór tijd uit een vrije trap van Spors Moesman (ingeval len voor Reinier de Wit) de score tot Wim v. d. Linden en Cock van Weer lee uit een strafschop maakten in de slotfase het kawrtet vol. ALPHEN AAN DEN RIJN Naast dc vele takken van sport die in Alphen reeds bedreven werden heeft zich thans ook het zaalhandbal aangediend. Reeds voor het in gebruik nemen van de grote sporthal. In de RUnstreek staken enkele zaalhandbalenthousiastcn de koppen bü elkaar en werd reeds toen besloten tot de oprichting van een vereniging. Kennelijk sloeg dit plan goed aan, want binnen enkele weken groeide het aantal liefhebbers voor het lidmaatschap tot over de honderd. Na eerst enkele weken intensief getraind te hebben zon der dat aan wedstrijden werd gedaan, is zaterdag in de sporthal de eerste wed strijd gespeeld. Een propagandawedstrijd tegen het Leidse V.W.L. Duidelijk was het de Alphenaren aan te zien, dat het meerdere spelers nog aan wedstrijd routine ontbrak, waarvan de meer gerou tineerde Leidenaren maar al te vaak en graag profiteerden. Wie dit treffen dan ook zou winnen was geen probleem. Im mers bij de rust was de score reeds 5—7 voor de gasten, terwijl in de tweede speelhelft de stand werd opgevoerd tot 11—20 voor HVL. Op het praktisch onbespeelbare terrein n Wormerveer heeft Hillegom de kleinst mogelijke nederlaag geleden tegen het hard spelende Q.S.C. De eerste speelhelft wogen de partijen goed tegen elkaar op, met wisselende kansen voor de resp. doelen. Bij Q.S.C. noest het in hoofdzaak komen van aan- 'oerder Polman. In de tweede helft zijn beide partijen :r hard tegenaan gegaan. Het belang rijke en beslissende doelpunt werd voor Q.S.C. in de 10e minuut gescoord door Spruiten, die met een boogbal de te vroeg uitgelopen doelman Van der Velde passeerde (10). (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De Algemene herstelde zich uitstekend van de nederlaag tegen Vicus van afgelopen week. De Blauw witten speelden bij vlagen zeer goed korfbal, waartegen Excelsior, de hek- kesluiter in de Overg. Klas B, weinig r kon doen dan fors te spelen en grote inzet te tonen. De Leidenaren hadden een sterke start en leidden bin- een kwartier al met 40. Ruud Vliet opende de score via een strafworp, waarna Ineke Thijssen van afstand voor 02 zorgde. Na een ge miste strafworp van Wim van Vliet werd de Delftse defensie via goed spel onder druk gezet. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat de thuisclub binnen drie minuten twee keer moest capitule- voor acties van Wim van Iterson De Algemene maakte daarna de fout het wat kalmer aan te doen. Een ver- dedigingsfout betekende in de 21e jni- nuut 1—4, waarna Excelsior 6 minuten rust op 24 kwam. Na de hervat ting vatte de Leidse ploeg de draad op. Al na 2 minuten schoot Lies- beth Thijssen in, waarop de gastheren ?en antwoord hadden (35). Nadat Ineke Thijssen een strafworp had laten liggen, deed Ruud van Vliet het even later beter in zo'n zelfde situatie (3—6). Nadat de Delftse ploeg op 46 was gekomen, verhoogde De Algemene het tempo, dat Excelsior duidelijk niet meer kon bijhouden Via een doorbraak van Wim van Vliet kwam de Leidse ploeg op drie punten, waarna wederom Delftse defensiefout af, waarna Excel- via een strafworp tot 59 kon i terugkomen. In de laatste minuut gaf I Wim van Vliet zijn tegenstander nog maals het nakijken, waarmee de volle- i dig verdiende 105-zege bereikt was. Vicus OrientisReady Vicus liet er gisteren geen twijfel j /er bestaan wie de sterkste was in het duel tegen Ready, dat ook nog kansheb ber was. Volkomen verdiend klopte de Leidse ploeg Ready met 94, dat nu wel is uitgeschakeld. De grote animator in de Vicus-ploeg was Wim Meyer, die vier treffers voor zijn rekening nam. Vicus had de talentvolle Dik Onderwa ter ingeruild voor de fors spelende Flip v. d. Meygaarden. Bram Westbroek opende uit een strafworp, waarna Rea dy een offensief beloond zag met een benute strafworp (11). In de volgende periode forceerde Vicus de beslissing Een goed op dreef zijnde Wim Meyer schoot in de 16e en 21e minuut zijn ploeg verdiend naar 31, waarna Diet Wolters de dameszwakte van Ready nog een onderstreepte (4Na de her vatting kwam Ready al vlot op 42, maaT kwam voorlopig niet verder. Wim Meyer rondde een goed genomen vrije worp wederom goed af, waarna Lenie Niessing de Leidenaren naar 62 schoot. Nog in dezelfde minuut kwam Vicus op 72 door een treffer van Mevr. Van Helden. Na een Haagse tref fer voegde Vicus er nog twee aan haar totaal toe. In de 8e minuut benutte Lenie daar ondanks enkele goede kansen niets aan veranderen. Door een weinig ge vaarlijke aanval maakte Fluks nau welijks enige kans op een beter resul taat. Daarvoor werd er teveel- en te slecht geschoten, hetgeen ten koste ging van de combinatie. KVS stelde zich door de uiteindelijke 94-zege nog meer in veiligheid. Groen GeelPernix Pernix laat het nu wel afweten. Het kwam met twee invalsters in het veld, Fred Bredveld gaf zijn ploeg al vlot een minuten later kwam Ons Eiland op gelijke hoogte toen Sari v. d. Meeberg van afstand inschoot (10). Na een kwartier kréég Ons Eiland dé kans op een voorsprong, maar Nan Deegenaars miste de opgelegde kans. Jaap Vincourt deed het aan de andere kant beter, waarna Ons Eiland ook ineens de juiste richting vond door toe doen van Kees van Kalkeren. ZKW nam opnieuw de leiding, toen Carla de Kreek na een combinatie met Jimmie van Daim voor 32 zorgde. De „thuis club" leek de beslissing te gaan force ren, toen van Daim zelf zijn ploeg naar OUD ADE Na het grote succes van vorige weck tegen D.S.O. is voor Jong- Ade de met grote verwachting tegemoet geziene wedstryd tegen Hellas in een nederlaag geëindigd. Jong-Ade kon zijn vorm niet vinden, die toch wel echt nodig is om tegen een ploeg als Hellas enige winst te behalen. Een fel op winst spelend Hellas wist spoedig de stand op 01 te brengen, maar Jong-Ade kwam terug en Cobie v. d. Geest bracht de-stand op 11. de ruststand op 22. Na de rustpauze kwam een fel aan vallend Jong-Ade in het veld, wat resul teerde in een gaaf doelpunt van Cobie v. d. Geest (32) maar Hellas bleek over beter uithoudingsvermogen te beschik ken en liep uit tot een 37-voorsprong. voordat Plonie Ilijerhoek erin slaagde de eindstand te bepalen op 47. De keep- ster van Jong-Ade slaagde erin twee strafworpen te keren. Overige uitslagen: H.V.L. 2Jong-Ade 2, 28; dames-junioren OdisJong-Ade 113; aspiranten A NorthaJong-Ade A 85; aspiranten B Jong-AdeM.M.O A 7—8. Dames-senioren 2 speelden in de Vijf- Meihal tegen H.V.L. 2. Dit was een gelijk opgaande strijd, tot Corrie Ter- steeg voor een openingstreffer zorgde, maar tevreden waren de dames hier nog niet mee. Want gedurende het verdere verloop der strijd scoorden Thea v. Schie en Annie Borst twee maal. Joke War merdam twee maal en Corrie Tersteeg twee maal. Riet Heemskerk verdedigde op uitstekende wijze haar doel, maar kon niet verhinderen dat H.V.L. twee tegenpunten scoorden. De dames van Jong-Ade, kunnen tevreden terugzien op hun spel en hel mooie resultaat, een 82-overwinning. Niessing een strafworp, waarna het tot de 21e minuut duurde alvorens sterk terug en had kort voor rust een er weer een treffer viel te noteren. Wim Meyer was de maker ervan (93). Fluks zal het o.i. niet meer redden na de belangrijke nederlaag tegen degra datie concurrent KVS. Het team kampte met blessures en had zodoende Jo Nies sing weer „van stal" gehaald. Aan deze speelster heeft het zeker niet gelegen, dat Fluks met 94 in het zand moest bijten. Na een 10-achterstand kwam Fluks na tien minuten via Wim Mies- sing op gelijke hoogte, waarna Gcrda Stadt haar ploeg via een benutte straf worp de leiding bezorgde (12). KVS kwam onder luide toejuichingen sterke terug en had kort voor rust een 42-voorsprong opgebouwd. Evert Oom deed Fluks met een kleine 43-achter- stand de rust in gaan. Na de hervatting ging de thuisclub boter spelen en nam vooral door het veel te veel schietkan sen weggevende Fluks een 63-voor- sprong. Co de Haas haalde nog weer op tot 64, maar daarbij bleef het wat de Leidenaars betreft. Ook Frans de Haas, die Evert Oom had vervangen, kon sprong, welke treffer snel beant- d werd door de thuisclub Op de tweede Leidse treffer van Jacob Bakker het antwoord van de ploeg uit Wormer sterker. Pernix moest terug en n met 42 achter, en hoewel Ja cob Bakker een strafworp benutte, her stelde GroenGeel de marge weer (5 3). Flip v. d. Kooy haalde op tot 54, na Fred Breedveld wederom een strafworp benutte (55). In de tweede helft had de thuisclub een beter schot dan de Leidenaren, die nog één keer tot n kwamen. Na 65 en 75 haal de Flip v. d. Kooy nog op tot 76, verder kwam Pernix niet meer. Groen Geel kon zich in de resterende tijd naar een ruime zege spelen. Met 116 kwam het einde. ZuiderkwartierOns Eiland Zuiderkwartier versloeg stadgenote Ons Eiland opnieuw, maar overtuigend was dat niet. Hoewel Zuiderkwartier met enkele invallers aantrad, kwam Zuiderkwartier maar matig voor de dag en kon geen enkel moment de positie op de ranglijst waarmaken. Ons Eiland begon met het missen van een straf worp. waarna een doorbraak van Jim mie van Daim 10 betekende. Enkele 42 schoot. Piet Beekman, die Kees Kalkeren wegens o.i. een slechte conditie was komen vervangen, kreeg een toegewezen strafworp de kans de achterstand te verkleinen maar hij faalde. Na de hervatting kwam Ons Eiland goed terug en slaagde erin langszij te komen, toen Coby Deege naars via een dubieuze treffer tot 43 kwam en Piet Beekman in de 8e mi nuut de gelijkmaker plaatste (44). "Na een kwartier liet eerst Jimmie van Daim een strafworp liggen, waarna Wim Nijenhuis voor Ons Eiland hetzelf de deed. Het weinig enerverende duel werd pas in de slotfase beslist, toen Hen Zierikzee van afstand inschoot (5 4). ODO—KNS KNS liet het lelijk- liggen bij het in degradatie verkerende ODO, dat nogal fors te werk ging. Dat was voor de KNS-coach het sein zijn spelers op dracht te geven voorzichtig te spelen om blessures te verpiijden. In de eerste helft werd de strijd al keihard, waarin ODO naar een 4— 1-voorsprong uitliep. Voor KNS kwam alleen Mieke Hassel- bach tot scoren. Na de pauze leek KNS terug te komen toen Wim Brakel een NORDWIJKERHOUT De wieler vereniging „Swift-combinatie" organi seerde afgelopen weekeinde in de duin rand in Noordwijkerhout de laatste competitiewedstrijd. Winnaar bij de amateurs werd P. Rietbroek. Verdere uitslagen: Amateurs: 2 P Jansen, 3 W. v, Velzen, 4 A. de Jong, 5 P. Akerboom, 6 V. de Klink. A-jeugd: I L. v. Velzen, 2 Rekelhof. B-jeugd: 1 ,1. Kuyvenhoven, 2 Goossen, 3 R. Hoogka mer, 4 Giezeman, 5 T. Koet. C-jeugd: 1 Werkhoven, 2 A. Robijn, 3 P. v. Wee- ren. 4 Van Smissen. D-jcugd: 1 H. Bavelaar, 2 Bekkooy, 3 Van Weeren. strafworp benutte (42). Het pakte an ders uit en de oranje hemden kregen geen kans iets aan de achterstand te doen. ODO finishte tenslotte met 73. waarbii Wim Brakel de laatste treffer voor KNS op zijn naam bracht. TOPGymnasiasten Top ontbreekt het aan zelfvertrou wen. Wederom kwamen de Sassenhei- mers niet tot winst tegen Gymnasias ten, die gemakkelijk met 93 zegevier den. Qua spel kon Top zich goed meten met de Hagenaars, maar wat schot betreft konden de Sassenheimers nog wel wat Ieren. In het veld was Top echter niet de minderen, zodat de zege van GKC wel enigszins geflatteerd was Bij 02 konden de gastheren via Peter Segaar tegenscoren. waarna de bezoe kers naar een ruime 17-voorsprong met de rust uitliepen. Na de pauze kwam de Haagse ploeg eerst op 18 alvorens een iets feller Top via Wilma Baak op 28 kwam. Via 29 was het laatste woord aan Rob Meyer, die de schade tot 93 kon beperken.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 11