f MACHINE FABRIEK DEN HOLDER 50 JAAR ROODENBURG-UVS UITDAGING VOOR DOELVERDEDIGER WILLEMSE DE MAN... Rijkswaterstaat wil reconstructie viaduct Rijnzichtweg anders Onder invloed van LSD op uitkijk bij inbraak LEIDSE COURANT LEIDEN. Tussen al die moderne vestigingen aan de Roo- seveltstraat staat de machine fabriek Den Holder er een beetje sombertjes bij. Maar binnenin, daar wordt hoogwaardig werk verricht. Het is eigenlijk precies zoals de directeur het zegt: „Geen riante kantoren hier. Alle uiterlijke luxe laten we zoveel mogelijk achterwege. Bij ons staat kwaliteit bovenaan. En als u me vraagt: werkt u goedkoop? Dan zeg ik: nee, maar wij werken goed. We zijn een soort dure maatkleermaker, die met kost bare stoffen werkt. Maar die beslist niet met confectie op de markt komt". Ziezo, die kunnen we in onze zak steken. En wat voor „lderen" zijn dat dan wel? De heer J. den Holder (43): „Speciaal die machinerieën, welke doorgaans niet in de handel zijn. Een paar voorbeelden. Sinds jaren ver vaardigen we hier de grammofoonpla- tenpersen voor alle Philipsbedrijven ter wereld. Dat is natuurlijk een bij zonder karweitje. Iets anders: machi nes, die automatisch zure haring in doosjes verpakken. Alleen de uitjes moet je er met de hand indoen. Ook hebben we machines gemaakt mee lollies werden vervaardigd. En de laatste tijd houden we ons nogal bezig met het verbeteren van vuilverbran dingsinstallaties, voral in Leiden en Den Haag. Op het gebied van de ruimtevaart voor de Estec leve ren we niet zozeer complete installa ties als wel zeer kostbare componen ten ervan. En zo is er nog wel GRIJS METAALVERLEDEN dikke duizend gulden kocht hij er later een klein draai bankje bij en het zou allemaal niet zo geolied zijn gaan lopen, indien zich de prettige bijkomstigheid niet had gedaan dat pal naast het pakhu Rotografure was gevestigd. Vadei dewijk, thans 72 jaar en geni treffen, hebbei LEIDEN Roodenburg en IJVS, de rivalen, die elkaar op „N deze competitie volop „geïnspireerd" tot kritiek. Roodenburg is, mede eersteklashaohje te redden, zelfs helemaal overstag gegaan en heeft de ming, die op het programma stond voor het volgend seizoen, reeds n< doorvoeren. De verjonging heeft geleid tot een opmerkelijke rush naai sferen, een opmars dié Smits' pupillen zelfs IJVS in de rug deed kjjkei Roodenburg te werken aan de climax, voor IJVS lijkt het eerder een a den. De top is te ver weggesprongen, zodat een kampioensch ;sduel tegen De Musschen zeer voorbarig wei nooit hoe zon invaller zich houdt. Hij is erg wisselvallig. Op de nervositeit wil ik het niet goien. Dikwijls is Willemse nog wat te nonchalant". Speciaal vor Boudewijn Willemse zal RoodenburgUVS een uitdaging worden- HU heeft reeds, eerder in dit seizoen, de kans gehad zich als een concurrent voor Sloos op te werpen. Toen slaagde hfl niet. Opstellingen Klinkhamer; midden: Verkuylen, Van Kooperen en De Klerk jr; voor: Han- naart, Den Os en J. v. Weerlee. UVS doel: Willemse: achter: Balk- hoven. Lardé, Koren en De Groot; mid den: Lagendijk, Teske en Leget; voor: titel. Dan hadden we de wedstrijden tegen Neptunus thuis en De Musschen uit moeten winnen. Del is het zaak zo ver mogelijk van deo nderste plaats te blijven, omdait de bedreigde clubs in de slotfaze meestal heel wat punten halen". UVS-trainer Piet Kantebeen laat zijn jongens daarom ook voluit op de aanval spelen. Met als troeven Jan Verver, Ge rard Desar en Cor van Steyn, van wie Gerard Desar tot dusver qua afronding tegenviel, al scoorde hij tegen Neptunus driemaal. Een hattrick, die verbleekte bij de Rotterdammers. Is Desar ten koste van Leo Holl naar de punt van de aanval opgeschoven „Zo zou ik het niet willen noemen. Ook Holl blijft onder de maat, maar dat komt door een samenloop van omstandigheden". Holl, die zijn voorlopige „afscheidswed strijd" tegen Lugdunum speelde, sprak na dat voor hem zo trieste duel de voor keur uit liever op het middenveld te worden opgesteld. „Gezien de kwaliteiten van Leo zie ik hem zeker terugkomen. Dat lijkt me billijk met het oog op zijn talent. Vooral als hij zijn conditie op peil hoiKlt, zit dat er zeker in". Een vaste plaats heeft wel Cor van Stevn veroverd: „Voor de competitie wist je niet wat je aan hem had. HU was een onbekende voor me, van wie Ik alleen wist dat hö van Foreholte kwam. De ont wikkelingen hebben voor hem meegeze ten. HU is produktief en tot afwerken bereid en In staat". Boudewijn Willemse Een verzwakking bij DWS is ongetwij feld de vervanging van de opnieuw aan zijn middelvinger geblesseerde Wijnand Slooe door Boudewijn Willemse, die nog wat te grillig speelt om voldoende rust te brengen in de verdediging. „Je weet Bioscoopagenda OEGSTGEEST Het is nodig dat voor het plaatsen van ver keerslichten ter beveiliging van de curculatie bij het Rijnziehtviaduct een totaal nieuw plan wordt ont wikkeld. Dat doen b. en w. van Oegstgeest de raad weten in de memorie van antwoord op het af- delingsonderzoek naar de begro- ting-1971. Dat biykt uit een schrijven dat b. en w. van Rijkswaterstaat ontvingen naar aanleiding van het vooroverleg tussen de diensten van gemeentewerken van enkele kuststreekgemeenten en de n.v. „Nederland" te Haarlem over uitbrei ding en mogelijke coördinering Verver, Desar en Van Steyn. keersliclitinstallaties op zien dat het verkeersbeeld zich sedei de tellingen van 1967 gewijzigd heeft en dat de plaatsing van verkeerslichten- installaties ter plaatse gewenst zijn. GEEN CENT Maar hoe groot die wens ook mag zijn. Rijkswaterstaat stelt er geen cent voor beschikbaar „omdat het regelen van het verkeer bij uitstek een politiële taak is." Rijkswaterstaat geeft een beschrijving van de gewenste vormgeving: „De jong ste verkeerstellingen hebben uitgewezen dat. voor het waarborgen van de be nodigde capaciteit, linksaf-strotoen in de middenberm van de Rijnzichtweg aan weerszijden van en doorlopend onder het viaduct, moeilijk kunnen worden ge mist. Ook is een verlenging van de rechtsaf-strook op de Rijnzichtweg. aan sluiting gevend op de zuidwestelijke af rit zeker gewenst met het oog op de belangrijke recreatieve verkeersstroom die hier op zomerse topdagen afslaat." Hoewel de aanpassingswerken ten kos- de Rijnzichtweg, en bovendien wat be treft de kosten niet onbetekenend zijn, beveelt Waterstaat de realisering ervan sterk aan omdat de Rijnzichtweg bij onvolledig benuten van de mogelijkheden al gauw zal lijden onder capaciteits- verlies, waardoor filevorming op op- en afritten moet worden gevreesd. te zijn van het verkeer, moet de moge lijkheid bieden, fasen over te slaan en moet voor de veiligheid het volle etmaal werken. Het nuttig effect van een coördinatie met het regelingsprogramma van ver keerslichtinstallaties in aangrenzende gemeenten is op de eerste plaats ter be oordeling van die gemeenten zelf; ten aanzien van de afritten van de Rijksweg geldt echter wel de verwachte lengte van files op de afritten. Voor het aanvankelijke plan had de Seizoenwerke loosheid in de Bollenstreek op hoogtepunt LISSE De seizoenwerkeïoosheid in de Bollenstreek heeft volgens het Gewestelijk Arbeidsbureau zijn hoog tepunt bereikt. Momenteel zijn een kleine 600 man in de Bollenstreek zonder werk. Dit aantal is vrijwel gelijk aan vorig jaar rond deze tijd. De vraag naar arbeids krachten is stijgend. Deze week waren op het Gew. Arbeidsbureau in Lisse- ruim 400 aanvragen om arbeidskrach ten genoteerd. Men neemt aan dat de vraag nog groter wordt, omdat ook de horecabedrijven weer personeel vra- gÉHet aanbod van vrouwelijke arbeids krachten is van 191 in de maand de cember tot 168 per eind januari terug gelopen. De vermindering van het aan bod is gelegen in het feit. dat verschei dene vrouwen weer werk hebben ge vonden in de winterpakkerijen in de bloembollenbedrijven. Dat de vraag om vrouwelijke arbeidskrachten is toe genomen vindt zijn oorzaak m uitbrei ding der werkzaamheden in de sector handel en kantoorwerkzaamheden. Er zijn thans 182 aanvragen bij het G.A.B. Lisse bekend. waterbouwkundige Rijkswaterstaat de"dienstkring 's-Gravenhage-noord in beginsel toegezegd, te bevorderen van 50% van de uitvoeringskosten op rrjks- terrein voor rijksrekening zou worden genomen. Hoewel Oegstgeest van dat aanbod geen gebruik heeft gemaakt, stelt de waterbouwkundige voor een nieuw reconstructieplan eenzelfde rege ling voor. aal ongeschikt of hadden de haard n de keel." Zangpedagoog Buurman ■n regisseuse Carlian Kuyper hebben electeerden de HlC.'-teksten en songs. Daaronder geweldige hoogstandjes, op •en beetje redelijke wijze bij te bren- tijdens een van de laatst Er werd nog niet zo dende oeeld en gezongen, maar d en daardoor allet Buut 110 De soft-rockmusical H1C! gaat van avond in de Leidse schouwburg in wereldpremière. Haast u niet om kaar tjes, want van zaalloge tot en met ■echellinkje is de armetierige Leidse kunsttempel al uitverkocht. U kunt hoogstens nog kaartjes krijgen voor dinsdag of woensdag. Ook volgende week zaterdag wordt de parodie op het oud-Ronieinse leven nog opge voerd, maar dan in de aula van het Oegstgeester Rijnlands Lyceum in het kader van de diesviering. En zoals u wellicht weet bent u daarbij als niet- tot-het-universitaire-wereldje-behoren- de niet welkom. Over blijven dus dins dag en woensdag. Preutse ouders, die misschien niet schrik hebben bemerkt dat musicals steeds bloter worden, kunnen met gerust hart hun wat oude re kinderen een lollige avond bezor gen. „Het is beslist niet zo van broek uit, broek aan," verzekerde les Hoog land, een van de geesten achter de produktie, ons van de week vlak voor deel van de 60 man sterke cast mee deed. Nu we het toch over de bezet ting van het stuk hebben, het aantal niet-studenten dat na enkele audities maanden geleden overbleef is miniem. Bij die selectie had Huub Buurman een belangrijke stem in het beoorde lingskapittel. Achteraf zegt hij: Het was niet zo best wat zich aandiende. Ik had er graag 'n Heintje bij gehad, maar de meeste kandidaten waren to- Nieuwe Beesten or kort de kunste- 110 was onder ge- van de week dat van deze kunstclub, die werkende en sociëteitsleden telde. „Er slaat nu wel zo mooi in dat stukkie van u, dat de werkende leden van Buut (de „echte" kunstenaafs van Buut, red.) blijkbaar geen behoefte meer hadden aan een vereniging, maar ik miste er in, dat die zogenaamde werkende leden de laatste tijd geen contributie meer betaalden, maar wel feestten van de werd opgebracht door en. Dat mag ook wel- 200 gulden boete geëist Mi DEN HAAG Met een 20-jarige ïkenaar uit Roelofsarends- het wel mis gegaan, sinds hij terecht was gekomen in een Leidse commune. Niet alleen dat hij daar aan verslaving van verdovende middelen raakte, doch ook op het inbrekerspad zich ging bewegen met eeii ander lid In de nacht van 2 op 3 september werd ingebroken in een fotohandel aan de Haarlemmerstraat te,Leiden, waar reeds eerder een forse slag was gesla gen tijdens een inbraak. De hele win kelruit werd uit de sponningen „gezo gen" en foto-apparatuur alsmede ƒ300,aan contanten gestolen. Daar bij stond de leerling-tekenaar op de uitkijk. Voor de Haagse rechtbank verklaar de hij zich nauwelijks bewust te zijn geweest van hetgeen hij deed. zozeer was hij onder invloed van verdovende middelen, waaronder ook L.S.D. „Ik had geen enkele controle meer over mezelf," zei verdachte. „U hebt nu zelf ondervonden welk zwaar vergif het is en waartoe het leidt." merkte de president van de rechtbank op. Verdachte had wel de neiging om de narcotica te ontvluchten, doch hem ontbrak de kracht. Hij is sinds het ge beurde onder medische behandeling. De psychiater vond de jongeman wel creatief in zijp, werk, doch sterk neu rotisch en door de verslaving sterk verminderd toerekeningsvatbaar. De officier van Justitie wees op de gevaren welke jongelieden als ver dachte lopen in de grotere steden. Al was verdachte bij de inbraken als meeloper te beschouwen, het ging toch de verkeerde weg op. Rekening houdend met de jeugd de goede voornemens van verdachte, wilde de officier volstaan met een van 200,boete en vijf maanden vangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar. „Dan komt u zo nog goed van af," gaf de pr'esidi te kennen. Vonnis over 14 dagen. Dief door spelers van Warmunda op heter daad betrapt WARMOND Donderdagavond circa kwart voor 8 te Warmond houden de 20-jarige H. B. inhoud, uit het jasje één der spelers in het kleedlokaal. Niet uitgesloten is dat de jongei per bromfiets, die in Leiden werd ge stolen, naar Warmond is gekc bromfiets werd bij de ingang voetbalveld aan de Hereweg aangetrof fen. Vroeger cp dezelfde ^WÊÊÊÊ ook uit het kleedlokaal vai park te Sassenheim, van „Teylingen" een viertal gestolen. In verband met te Middelhui gepleegde diefstallen, werd de jonge man gistermiddag Glibberrijm van de week Nog een paar weken en heel Neerland wordt geteld. De ene burger gaat de ander registreren. Al 't hébben en het houwen moet verteld; da's nodig, wil de overheid beweren. Daarom vraagt men de burger het hemdje van het lijf, maar of 't al lukken zal, staat lang niet buiten kijf. Bij voorbaat staat de magistraat al met de knoet gereed, want wie niet horen wil, die moet het dan maar voelen. Wie niet wil uitgerafeld worden of privatelijk ontkleed, op hem zal vader staat zijn tellerwoede koelen. Een böete van 500 piek of e enhalf jaar cachot is des weerbarstig volks vei'doemelijke lot. Wat dreiging hangt de burger dus boven 't arme hoofd als hij wat van hemzelf niet aan de grote klok wil hangen en hij, sadistisch van zijn privacy niet wil beroofd en ingepalmd wil worden door der Sirene zangen? Bedenkt, of overheid, wie dreigt met stok of roe: de knuppel slaat soms fel naar d'eigen ruggen toe. JORIS

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4