VOOR 10.000 GULDEN AAN PRIJZEN IN I GRANDIOZE TOERISTISCHE PRIJSVRAAG Wat moet u doen om deel te kunnen nemen? Jawel, dit kunt u ook winnen j\'l It. Viet- dé, attiïjrdt&èf/' De helft van deze pagina wordt in beslag genomen door een tekening van Jan Sanders, de Toon Hermans onder het betrekkelijk kleine aantal humoristische tekenaars dat Nederland- rijk is. Wat er in dit geval uit zijn tekenpen vloeide, is overigens geen pure kolder. Zijn tekening hebt u nodig om onze prijsvraag te kunnen oplossen. Maar daarover dadelijk meer. Eerst even iets anders. Door deze krant verspreid vindt u bijna veertig prijsvraagadvertentnes, waar onder een nummer is gezet. Knip al deze genummerde advertenties uit en bewaar ze goed. In de periode van 8 tot en met 20 februari aanstaande zullen in Het Binnenhof en Leidse Courant nog méér genummerde prijs- vraagadverténties worden geplaatst. En ook die moet u uitknippen en zorgvuldig bewaren. In totaal zullen er, het aantal in deze uitgave mee gerekend, ruim zestig genummerde advertenties worden gepubliceerd. De nummers onder alle prijsvraagadvertenties komen overeen met een even groot aantal letter? uit een rijm van 2 regels. Precies 25 van de meer dan 60 benodigde letters komen reeds voor in de hierboven afge drukte tekening van Jan Sanders. De ontbrekende letters zult u (zonder veel moeite) kunnen vinden in een verhaal, dat de bekende journalist Leo Thuring in Het Binnenhof en Leidse Courant van zaterdag 20 februari aanstaande zal schrijven. Hoe vindt u nu die 2-regelige zin Zoals reeds gezegd komen alle beno digde letters voor in de tekening van Jan Sanders en het verhaal van Leo Thuring. De juiste volgorde van de letters vindt u heel eenvoudig. Zo doet u het: U neemt alle uitgeknipte, genummerde prijsvraagadver tenties en gaat vervolgens op de tekening van Sanders en in het verhaal van Thuring na welke nummers en letters bij elkaar horen. Als u ze allemaal hebt thuisgebracht, of beter gezegd samengebracht, is de rest kinderwerk. Want elk advertentienummer wil verder alleen maar zeggen op welke plaats de overeenkomende letter in de 2-regelige zin moet worden gevoegd. Het lijkt allemaal, ingewikkeld, maar als u ei- eenmaal aan begint zult u gauw genoeg merken dat de opgaven eigenlijk heel eenvoudig zijn. Een voorbeeld om het te bewijzen: onder een prijsvraagadvertentie in deze uitgave staat het nummer 7. In de tekening van Jan Sanders komt een afbeelding voor, waaruit u duidelijk kunt opmaken dat ze betrekking heeft op de bewuste advertentie. Dan weet u dat de letter die Sanders bij het fragment heeft geplaatst, op de zevende plaats in de 2-regelige rijm moet worden gezet. Nog een voorbeeld: In de periode van 8 t/m 20 februari, wordt een prijsvraagadvertentie geplaatst met daaronder het nummer 51. In het verhaal van Thuring in de krant van 20 februari maakt hij een heel duidelijke toespeling op die advertentie. Direct achter de toespeling is tussen haakjes ook een letter geplaatst. Dan weet u opnieuw waar die letter in de 2-regelige zin thuis hoort. Inderdaad, op de 51ste plaats. In Het Binnenhof en Leidse Courant van zaterdag 20 februari zullen wij u precies laten weten hoe u uw oplossing moet inzenden P.S. prijsvraagadvertenties komen zogenaamde coupons (bonnen) voor. dnor brochures vakantiegidsen e.d kunnen worden aangevraagd. Die ,oor het oplossen van onze prijsvraag bevist niet nodig. U kunt als u dat wilt. dus zonder enig bezwaar uitknippen en verzenden. In divc middel coupons hebt Deelnemingsvoorwaarden neelsledev huisgenoten va kei geval door iets andei Uilgesloten van Westerpers N.V. De beschikbaar gestelde prijzen kunnen in geen t (bijvoorbeeld een gelijkwaardig geldsbedragworden v Overdracht van een prijs door een w'nnaar aan een ander is bij hoge uitzondering en mits de adverteerder, a:e de prijs beschikbaar heeft gesteld daarmee akkoord gaat, wel mogelijk. De winnaar zal in dat geval overleg moeten plegen met de adverteerder. Over de prijsvraag kan geen correspondentie worden gevoerd. Door het deelnemen aan de Toeristische Prijsvraag stemt de deelnemer met bovenstaande voorwaarden in. Nu staat u 's morgens misschien nog bevroren stuifsneeuw van uw autoruit te krabben Of op die open vluchtheuvel in een ijzige wind te wachten op de tram, die wel weer uit zal puilen. Ja, we zullen u niet tegenspreken als u de winter alleen maar prachtig vindt in februari op een zonovergoten terras van een chic Zwit sers wintersporthotel. Maar, kop op, nog even volhouden, 't Is niet allemaal even koud en somber om u heen. De Keukenhof treft al weer voorbereidin gen om u straks voor de zoveelste keer met bloemen en applaus binnen te laten. En dit bijzondere nummer, van de eerste hoofd letter tot de laatste punt gevuld met toeristische verlokkingen, zal uw hoop op betere dagen ook stevig kunnen schragen. Straks vertelt de zon 't u zélf, dat het niet te stoutmoedig is geweest nu al aan uw vakantie te gaan denken. Waar de reis heen zal gaan? Misschien wel naar Joego-Slavië, Ierland of Noorwegen. Geheel verzorgd en zonder dat het u ook maar iets kost. Dat hoeft geen droombeeld te zijn voor de deel nemers aan de grote Toeristische Prijsvraag op deze pagina van Het Binnenhof en Leidse Courant. Een hoofdprijs van duizend gulden, kostbare vakantiereizen en allerlei andere aantrekkelijke prijzen, bij elkaar ter waarde van 10 duizend gulden, liggen ge reed om weggegeven te worden aan de inzenders van goede oplossingen. Over die verleidelijke prijzen kunt u elders op deze pagina méér lezen. Ook over wat u zoal moet doen om tot een goede oplos sing te kunnen komen. We hebben alles zo duidelijk mogelijk uit eengezet, zodat we u eigenlijk alleen nog maar succes behoeven toe te wensen En dat doen we bij dezen dan ook graag. Toch nog even dit en dat is tenslotte wel belangrijk: de oplossing en de namen van de winnaars (en winnaressen) zullen in onze bladen van zaterdag 13 maart a s. worden bekendgemaakt. Nu al hopen we van harte dat ook uw naam er dan bij zal staan. Vele adverteerder* die aan onze grote Toeristische Prijsvraag deelnemen, hebben spontaan een keur van attractieve pr(j*en beschikbaar gesteld. Wes terpers, uitgever van liet Binnenhof en Leidse Courant, heeft er een (hoofd)- pr(js van 1.000 gulden bovenop gedaan. Hier volgt vast een eerste opsomming van wal u straks zoal in de schoot kan vallen, als u ook meedoet. In Het Binnenhof en Leidse Courant van 20 februari zullen wü nog méér prUzcn afdrukken. En dit verzekeren wü u: ook die cfta het stuk voor stuk waard u eens eventjes over deze prijsvraag heen te buigen. 1 reductiebon t.w.v. 2 x 200, 400,op een vliegreis naar Du- brovnic, datum vertrek in nader overleg, aangeboden door Joegotours, Ceintuurbaan 29, Amsterdam. HOOFDPRIJS: 1.000 GULDEN be schikbaar gesteld door Westerpers N.V.. Den Haag - Leiden. Een waardebon kamerbreedtapijt uit hét voorraadmagazijn, gratis gelegd, ter waarde van 950,aangeboden door Fa. v. d. Goes en Zn., Dorps straat 64, Nootdorp. 12-daagse busreis naar Joego-Slavië, standplaats Rabac, incl. excursies en volledig pension, vertrekdatum naaf- keuze tussen 7 mei en 15 oktober 1971, t.w.v. 900,—. Beschikbaar gesteld door Reisbur. Lindberg N.V. te Amsterdam in samenwerking met Reisbur. Apeldoorn, Apeldoornselaan 75, Den Haag. Waardebon ter waarde van 655,— voor een 8-daagse vliegreis voor 1 persoon, volledig verzorgd naar Noor wegen, Honefoss, Hotel Klackke. aan geboden door Reisbureau Apeldoorn. Apeldoornselaan 75, Den Haag. Nerts-Bisam stola ter waarde van 425,aangeboden door Pelgroot's Pelterijen, Den Haag. Reis voor 1 2 personen, bestem ming en vertrekdatum naar keuze, totaalwaarde 900,Aangeboden door Reisbureau Neropa, Theresia- straat 82. Den Haag. 2 x 1 reis bestemming naar keuze uit ons programma, t.w.v. 500,elk Beschikbaar gesteld door Evene- mentsreizen. Amsterdam - Rotterdam. Een metalen model van de Caravell, op zwart metalen voet, vleugelspan wijdte 35 cm, t.w.v. 150.Aange boden door Transavia, Amsterdam. Compl. Sitas grammofoonplateneur- sus naar keuze, Fr. - Du. - Eng. - Sp. - Ital., bestaande uit 11 boekjes -f- 11 grammofoonplaten naar een hoorspel van Godfried Bomans, t.-w.v. f 82,50. Aangeboden door Standaard Boekhandel. Spuistraat 19. Den Haag. Een fotoboek van de Zwitserse Alpen, t.w.v. I 50.beschikbaar gesteld door Nationaal Zwitsers Verkeersbui Koningsplein 11, Amsterdam. Reis voor 1 persoon naar Ibiza, datum vertrek in overleg, t.w.v. 445, Beschikbaar gesteld door Reisbureau Sky-Holidavs te Rotterdam. Reis voor 2 personen naar Crosshaven in Ierland, t.w.v 770,beschikbaar gesteld door Prim Air, Bussum. 14-daagse reis voor 1 persoon'naar Marnaia in Roemenië t.w.v. 400, beschikbaar gesteld door Neckermann Vliegreizen, Amsterdam. Eerste inleg van een 5lA% spaar rekening van f 100,beschikbaar gesteld door: Staal en Co., Den Haag. Voor 60,horecacheques, aange boden door VASA Uitzendbureau, S-ezkade 120, Den Haag. Waardebon van 50,beschikbaar gesteld door Duned Industrial. Ama- liastraat 12, Den Haag. Originele T.A.P. handtas, bevattende een grammofoonplaat met Portugese Fados, 2 spellen kaarten en 12 on derzetters t.w.v. f 45,—, beschikbaar gesteld door Reisb. T.A.P., Amsterdam 3 prijzen 1 doos, inhoudende 3 l.T.T. Leerdam» Longdrinkglazen. Aangeboden door l.T.T. Standard Electric, Den Haag. Mand met frisdranken etc. elc. t.w.v. f 25.Aangeboden door Menken- Rico, Wassenaar-Bodegraven. En nog vele andere prijzen. Zó kunt u zich abonneren Wie Het Binncuhof of de Leidse Courant en toch graag aan deze fantastische prijsvraag wil meedoen, behoeft onderstaande bon slechts in te vullen, in een enveloppe te doen en te sturen naar dagblad Het Binnenhof. Machtiging 998. Den Haag of naar de Leidse Courant, Machtiging 349, Lelden. Er behoeft geen postzegel op. Die betalen wü wel voor u. Iedereen die zich met het oog op de prüsvraag van 8 februari tot 18 maart aanstaande op een van onze dagbladen abonneert, betaalt slechts 5.50. Dat betekent een reductie van büna 3 gulden! Maar dat is nog niet alles. Bovendien ontvangt iedereen die voor die tüd de krant neemt gratis als welkomstattentie een grote vierkleuren tekening van Jan Sanders. Formaat: 40 x 60 cm. Gedrukt op zwaar kunstdrukpapier. Onderwerp: Protesterend Nederland. Een giller. Kostciyke wandversiering die de lachspieren van xelfs de grootste kniesoor onmiddellijk in beweging brengt. Exclusief voor onze dagbladen getekend. Niet in de handel verkr(jgbaar. (HIERLANGS AFKNIPPEN) -■-j y~v w Na invulling in enveloppe (zonder postzegel) zenden KJl I naai dagblad Het Binnenhof. Machtiging 998. Den Haag, of naar Leidse Courant, Machtiging 349, Leiden Straatnaam wenst zich van 8 februari tot en met 18 maart aanstaande te abon neren op Het Binnenhof/Leidse Courant'1) voor de door u aangeboden prijs van f 5,50. De door u toegezegde grote vierkleurentekening van Jan Sanders kunt u ook op dit adres laten bezorgen. (handtekening) i toepassing ia.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 43