Overstelpende belangstelling bij afscheid secr. De Visser Kortsnoij gast van Murphy' Oranjeboomstraat maakt maandag de oversteek EREBURGER VAN OEGSTGEEST Cijfertips Drie weken drukte op het Levendaal Wat doet Leiden voor de buitenlandse werkers? Raad Voorschoten geeft plan „Adegeest" niet aan Heidemij Koninklijk zilver voor fabrieksbaas Straathof KERKEVEILING IN HAZERSWOÜDE BRACHT 9 MILLE OP Deurbel werd voor f 52,- uit voegen gehaald Derde deel zwemcompe- titie bij BZPC MARKTEN ZATERDAG 30 JANUARI 1971 LEEDSE COURANT Droomreis gaat toch in vervulling In een bijzondere openbare raadszit ting gistermiddag heeft het gemeente bestuur van Oegstgeest afscheid geno men van gemeentesecretaris Jac. de Visser. In aanwezigheid van zijn echt genote, zoon en dochter, beiden ihet echt genoten, wethouders, raadsleden, ambte naren en belangstellenden werd de scheidende functionaris op bijzonder hartelijke wijze toegesproken door bur gemeester Jlir. T. A. J. van Eysinga die de heer De Visser in de korte tijd dat hij hem kende had leren waarderen als een zeer toegewijd medewerker. „U als secretaris vertegenwoordigt twee personen nl. de secretaris die de strak ke lijn aanhoudt en altijd de vinger bij de pols heeft én de heer De Visser die een gezellige, joviale man is." Spreker betrok ook mevrouw De Visser in de hulde. Namens college, raadsleden en alle ambtenaren bood burgemeester Ey singa de heer De Visser een „papyrus- jol" aan, waarin een ticket voor een vliegreis naar Israël en een kaart waarop de vliegroute was uitgezet. De nestor van de raad, mevrouw Gouverneur-van Deene, betitelde de heer De Visser als „een der hoofdraderen in bet gemeentelijk apparaat, altijd staan de als een rots in de branding". DONDERDEN Hierna werd door alle fractievoorzit ters het woord gevoerd o.-. door Ir. Dorgelo (WD), de heer Penning (PC), Drs. De Graaf (P.v.d.A.) en de heer Olivier (D '66), die op geestige wijze het begrip „secretaris" schetste als iemand die dondert tegen ambtenaren, spreekt bij B. en W. en fluistert in de raad. „Maar het eerste was bij de heer De Visser nooit het geval," relativeerde de heer Olivier. Voorts werd het woord gevoerd door de dir. gemeentewerken, de heer J. van Gorkom die de techni sche en financiële kanten onder de loep nam, twee eenheden die er voor zorg den dat je wel eens diametraal tegeno ver elkaar kon staan. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Heersen, zorgde in een zeer geestige speech voor de vrolijke noot door enkele „doordenk- kertjes" te lanceren. Hij gaf de heer De Visser een fraai kussen ten geschenke. Nadat de nieuwe gemeentesecretaris, de heer Vreeke het woord had gevoerd dankte de heer De Visser allen voor de welgemeende woorden. Daarbij merkte hij op: „Ik geloof niet, dat ik zó goed ben geweest als iedereen mij wel afge schilderd heeft". RECEPTIE Na de bijzondere raadsvergadering werd een receptie gehouden waarop vele honderden Oegstgeestenaren uit alle lagen van de bevolking de heer De Visser en zijn echtgenote de hand kwa men drukken. Daarbij werden vele bloemstukken en cadeau's overhandigd waaronder o.m. geschenkbonnen van de winkeliersvereniging Oegstgeest Aktief. Onder de aanwezigen waren burge meesters uit omliggende gemeenten en ook vele gemeentesecretarissen o.w. Mr. J. v. d. Poel uit Leiden. Zij boden een bijzonder fraai boek werk aan met foto's van alle raadhui zen van omliggende gemeenten en van secretarissen en echtgenotes, die heraan een geschreven afscheidswens hadden toegevoegd. Het is voor de scheidende functionaris een onvergetelijk afscheid geworden. Secretaris De Visser leent zijn bril aan de Oegstgeester burgemeester t inscriptie te lezen die op de erepenning staat. De Visser werd ereburger t Oegstgeest. Eerste klasse B Roodenburg-UVS Lugdunum-Zwijndrecht Tweede klasse A Blauw Zwart-Xerxes J LFC-Laakkwartier Derde klasse A DOCOS-Naaldwijk ADS-SJC I VEP-Teylingen Spel. Lisse-VCS Derde klasse B Alphen-Celeritaa RKAW-RAVA Vierde klasse A Quick Steps-Van Nispen VVSB-GONA ASC-Ooievaars Concordia H.-Conc. D Warmunda-Foreholte Vierde klasse B VTL-BMT GDA-Altior Vierde klasse C DONK-RKNSV ESTO-Nieuwerkerk BGC. Floreant-Moordrecht Moerkapelle-Bodegraven Leidse Voetbal Bond Eerste klasse UDO-DOSR SVLV-St. Bernardus W O A-Randstad Sport Tweede klasse Meerburg-KRV 1 MMO-Unitas Kickers-Wet. Boys VN A-Oranje Groen STOMPWIJK De ijsclub Nut en Vermaack uit Stompwijk heeft gister avond een kaartavond gehouden in het Blesse Paard. Er waren 56 deelnemers. De uitslag is als volgt: 1. L. en M. van der Bos, 54-51 punten; 2. C. en B. van de Bos, 52-87 punten; 3. A. Luk en C. Hoogeweg, 52-109 punten; 4. de heer en mevrouw Kesten, 51-39 punten; 5. C. Boer en A. Barwijk, 50-57 punten. Een situatieschets LEIDEN De werkzaamheden rond de aansluiting van de nieuwe Oranje- boomstraat op het Levendaal beginnen maandag. Over anderhalve week begint de reconstructie van de Sint-Jorissteeg. Het eerste werk zal circa drié weken „werkbaar weer" vorderen, het tweede ongeveer drie maanden. Maar daarna is Raadsleden vragen B. en W: LEIDEN „De huisvesting van bui- bijzonder onder de aandacht bracht, tenlandse werknemers te Leiden heeft de laatste tijd in vele kringen veront rusting gewekt", stellen de raadsleden mej. M. C. J. van Buel en de heer J. A. M. Cornelissens (KV'P) vast. Naar aan leiding van de radiorubriek „Dingen van de Dag" op 27 januari j.l., die de slechte woontoestanden voor de buiten landse werknemers te Leiden in het LEIDEN De Russische grootmeester Kortsnoj, met de IJslander Olafsson kan didaat voor de overwinning in het Hoog ovenschaaktoernooi, zal maandagavond de gast zijn van schaakvereniging „Mur phy". Kortsnoj, die ook woensdagavond 10 februari acte de presence zal geven tijdens wedstrijden in de Stadsgehoor- «eeft vanaf half acht een simultaan- H. Potman bij ELKA gehuldigd LISSE. Gistermorgen tegen 11 upr verstomden alle zaag- en spükermacht- bU de kistenfabriek ELKA te Lisse een lid van het personeelskorps, de heer H. A. Potman, wonende aan de Hiilegommerdük in de Lisserbroek, te huldigen ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar bij de ELKA in dienst Bezoekuren ziekenhuizen zaterdag en zondag van nw Vrouwenkliniek: dagelijks van uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30- "1.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maandag it en met vrijdag .Kf®!*®'15 UUr' aterdag en zondag van 14.15-14.30 uur. Kinderkliniek! maandag tot en met vrijdag van 18.15-19.00 uur; zaterdag en zondag M.30-15.30 uur. Op algemene christelijke EUsabethlekenhuls Lelden: derde klas: da- u°lss kssm; half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3-3.30 uur behalve diensdag en donderdag op die da en van 5-6.30 uur. Eerste klas: hele dag. 1BEffSHUT-S ^Psy^atrlscl?" rtekeS»»UsM Endègeest :^dins- tfag en vrijdag I tot 14.30 i zondag 11 5 uur: zondag 11-11.45 i iessenliul9! „.geil». «l«s ST tót S°» rtó't ?u»r;USa.rÏMc' ling: dagelijks van 2.15-3 en 7.15-8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le j| n.oo 18.01 3e klas: van 14.00- uur; kraamafdelingv«i van 19.00—19.30 uur aUéén voor echtge- sn; kinderafdelln: van 14.00—15.00 uur, 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 »ar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klassepetlfinten dagelijks half 7 -t half 8 en zaterdag v; HP longkliniek half 3 tot'half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung: dagelijks van half 3 tot half 5. revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van ha'" 3 tot half 5; revalidatiecentrum kinderei woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag afdeling kinderen: woensdag van 7 tot f zaterdag en zondav van half 3 tot half 4. VOORSCHOTEN Rond midder- tot v.w.o.-onderwijs misschien mogelijk nacht kwamen B. en W. van Voorscho ten terug op het voorstel de aanleg van de 1ste faze van de aanleg van het sportpark Adegeest in uitvoering te ge- de Kon. Ned. Heide Maat schappij. Wethouder Pels (P.v.d.A.) had getracht de raad te overtuigen van de spoed welke betracht moet worden wil len deze sportvelden nog voor de bouw vakvakanties ingezaaid zijn. Niet het gehele plan, kosten f750.000.-, kan niet uitgevoerd worden in verband met de niet bekende tracering van de Rijksweg 11. Een gedeelte wèl omdat, ongeacht het tracé van de rijksweg, de benodigde grond beschikbaar is. Het gehele plan is ontworpen door de Ned. Heide Mij. De heer Zandee (P.C.) was tegen deze onderhandse aanbesteding omdat de Heidemaatschappij ook de directie voert het verleden in Voorschoten ge toond heeft een gevraagd krediet ver te overschrijden. Als voorbeelden haalde de heer Zandee aan de sportvelden in het burgemeester Van der Hoevenpark, raming f245.000,- meerprijs f60.5000,-; Sporthal raming f 1.611.000.-. meerprijs f209.000.- en als derde voorbeeld een raming van f20.000.- voor het struc tuurplan en een werkelijke kosten van fll .000,-. Thans zal een aanbesteding gehouden worden onder drie tot vijf aannemers op zo kort mogelijk ter mijn. Het voorstel tot huur van een eensge zinswoning in de wijk Noord-Hofland kale huurprijs van f800,- per maand als tijdelijke huisvesting voor de nieuwe burgemeester werd door de raad aanvaard. De heer Zandee (P.C.) vond het een minne zaak dat een der gelijke functionaris gebruik moet ma- verkapte bijstandswet en trok de noodzaak in twijfel. De heer Goosens (D'66) had liever gezien dat de iwe burgemeester eerst een woning mogen uitkiezen na overleg. TOEZICHT Het indienstnemen van een toezieh- thoudend-ambtenaar om e eaantal po litietaken over te nemen en zorg te dragen op naleving van de Algemene Politieverordening zodra het kleine ver grijpen of misstanden betreft, vroeg veel vergadertijd. Mr. Italianer (P.v.d.A.) had veel moeite met het voor stel. De politietaken zijn in Voorschoten opgedragen aan het Rijk, de rijkspolitie dient te zorgen dat de Algemene Poli tieverordening wordt nageleefd. Met het aanstellen van een eigen ambtenaar gaat de gemeente het Rijk subsidiëren. Met D'6fi en de V.V.D. verzocht de heer Italianer om de toezichthoudende amb tenaar geen opsporingsbevoegdheid te geven en een proef te nemen voor een jaar. De burgemeester wilde deze toe zegging wel geven mits de aan te stel len functionaris akkoord zou gaan met een proeftijd van één jaar. Het voortgezet onderwijs in Voor schoten moet een v.w.o.-top krijgen. Nadat de confessionele schoolbesturen elkaar gevonden hebben en een fusie verwacht kan worden tusen Bijdorp h.a.v.o. en de christelijke en r.-k.. m.a.- v.o.-scholen, waardoor de mogelijkheid kan worden in Voorschoten indien verzoek bij de minister wordt inge diend, hebben thans ook B. en W. de raad het voorstel gedaan eenzelfde ver zoek in te dienen bij de minister. De gehele raad kon hiermee akkoord gaan, alleen op verschillende gronden werd tevens instemming verleend met het voorstel te proberen tot een samenwer kingsschool te komen, waardoor beide aanvragen eventueel in de toekomst gebundeld kunnen worden. V.V.D., P.v.d.A. en D'66 deelden door middel van mevrouw Scheffers mede Voorschoten dringend behoefte heeft aan voortgezet onderwijs. Zij wa- verheugd over de samenwerking t het Rembrandt-college in Leiden vertrouwden dat ook de confessione le schoolbesturen bereidheid tot samen werking zouden tonen, omdat een i.-top alleen te bereiken is indien alle kinderen op een school komen. Namens de P.C. en K.V.P. deelde de heer De Klerk Wolters mede, als raadlslid per definitie'het openbaar on derwijs goed te moeten besturen en zonodig uit te breiden, daarom hadden beide fracties geen bezwaar tegen deze aanvrage. Over de samenwerking met de confessionele scholen kon de heer De Klerk Wolters alleen mededelen dat 75 procent van de kinderen op confessione le scholen in Voorschoten zijn en dat de schoolbesturen van deze scholen beslist niet zouden vragen aan het gemeente bestuur om tot een samenwerkings school te komen. Aan de raadsvergadering ging besloten vergadering vooraf onder zitterschap van Baron de Vos Steenwijk en in aanwezigheid vai commissaris der koningin, die nader genïformeerd wenste te worden over d< wensen van de raad ten aanzien van d< nieuwe burgemeester. Rond kwart ovei acht vertrok de commissaris zwijg- ZOETERWOUDE/LEIDERDORP - Wegens het feit dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de beton- warenfabriek van Oosthoek n.v. te Zoeterwoude, werd de heer H. Straathof gisteren met zijn echtge note voor een huldiging ontvangen in het kantoor van de directie. Daarbij werd de jubilaris de ere medaille in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau - in over leg met de burgemeester van Lei derdorp - opgespeld door burge meester J. Detmers van Zoeter woude, de gemeente waar de ju bilaris woont. ,In een toespraakje zei burgemeester Detmers dat een bedrijf zich gelukkig mag achten met vaklieden als de heer Straathof: mensen die steeds vol plichts betrachting hun werk doen. De heer Straathof heeft - aldus de inlichtingen van de burgemeester - zich in de loop der jaren opgewerkt tot een uiterst vak kundige fabrieksbaas, die in vele op zichten een voorbeeld is voor zijn om geving. Directeur, ir. P. Kolk sprak namens de directie waarderende waarden. Hij gaf een terugblik over de afgelopen veertig jaar. Hij vestigde er de aandacht op, dat de jubilaris zijn werkzaamhenen is begonnen in het z.g. lichtbeton en via het zware beton nu weer met licht beton te maken heeft. Veelzijdigheid en vak manschap van de jubilaris zijn welhaast spreekwoordelijk aldus de heer Kolk. Het maken van keukens bijvoorbeeld in de oorlogsparen was de heer Straathof volledig toevertrouwd. De heer Kolk zei zeer erkentelijk te zfln de wijze waarop de heer Straathof steeds voor de belangen van het bedrijf is opgekomen. Nadat hij een geschenk onder couvert en een bloemstuk voor mevrouw Straathof had overhandigd, bood ir. Kolk de legpenning aan met de daarbij behoren oorkonde van de HIBIN Ook bedrijfsleider C. Hofland, personeels chef J. Piket en produktiecheef H. Boe- re hielden toespraken vol lof en waarde ring en boden de heer Straathof ge schenken hebben zij vragen gesteld ge i W. Met name werd in genoemd radio programma gewezen op de noodzaak nadere voorzieningen te treffen, wan- een groot aantal buitenlandse werknemers in april a.s. weer van ver- iaar Nederland zal terugkeren. Te gen die achtergrond vragen mej. Van Buel en de heer Cornelissens nu aan B. van Leiden of de mededelingen, die de radio deed juist zijn en of het B. W. bekend is hoeveel pensionhouders eigener beweging hun „tehuizen" slui- n verband met het feit dat die niet voldoen aan de eisen die er van c heidswege aan gesteld worden. De beide raadsleden willen weten of B. en W. de gedachte onderschrijven dat het toela tingsbeleid van de regering niet is af gestemd op de plaatselijke huisvestings mogelijkheden, zodat wellicht bij de regering moet worden aangedrongen op tijdelijke stopzetting van de toelating buitenlandse werknemers dan wel het toelatingsbeleid tijdelijk te kanali- in verband met de moeilijkheden die zich ter zake van hun behuizing voordoen. Wanneer er werkelijk pensionhouders zijn die hun panden die niet aai normen voldoen willen sluiten, welke maatregelen willen B. en W. dan nemen, vragen de beide raadsle den, die zich tenslotte afvragen, welke resultaten het overleg heeft opgeleverd dat sinds enige tijd ge voerd wordt met de stichting voor huis vesting van Buitenlandse Werknemers. de verkeerssituatie in deze drukke om geving ook definitief. Tot die tijd zal de deelnemers aan het verkeer oplettendheid worden gevraagd. Zoals nu ter plaatse duidelijk zicht baar is, ligt de bestrating van het Levendaal ten opzichte van de Sint- Jorissteeg en de (nieuwe) Oranjeboom- straat duidelijk in een kuil. Het ver schil van circa 30 centimeter moet er uit. Het Levendaal wordt daarom ter plaatse opgehoogd. VERKEERSDRUKTE Om de doorgaande route zuid-noord tussen Oranjeboomstraat en Sint-Joris steeg te benadrukken, zal de „Leven- daaloversteek" in dezelfde gehele stenen worden uitgevoerd als de Oranjeboom straat. Gezien de verkeersdrukte ter plaatse zal deze Levendaalreparatie in twee fazen worden uitgevoerd. Maan dag begint men aan de kant van de Oranjeboomstraat; ongeveer anderhlave week later aan de Sint-Jorissteegkant. Na drie weken zal de Oranjeboomstraat het verkeer worden vrijgegeven en zal de verkeerslichteninstallatie in werking worden gesteld. Tijdens de eerstkomende anderhalve week zal de Sint-Jorissteeg gesloten zijn voor verkeer in de richting Leven daal. NZH-buslijn 13 zal daardoor, ko mende van de Hooigracht, in de Water- steeg rechtsaf gaan naar de Hogewoerd aan het eind daarvan linksaf naar de Korevaarstraat te gaan. Dat is de tijdelijke route voor het autoverkeer. Volgende week vrijdag heeft opnieuw overleg plaats tussen NZH, politie en Gemeentewerken over de situatie tij dens faze twee, waarin het Levendaal de kant van de Sint-Jorissteeg onder handen genomen wordt. ONDERSTEBOVEN Gelijktijdig gaat de Jorissteeg (die dan toch is geblokkeerd) „helemaal on dersteboven". De bestrating wordt ver wijderd, aan beide zijden wordt riolering aangelegd en er wordt 'n zandbak ge maakt voor de nieuwe weg. Het wegdek wordt geasfalteerd. Tevens worden in de •erhoogde middenberm vijf dubbelarmi- ge lichtmasten met kwikverlichting ge- BASKETBAL The Bona Stars moeiteloos in volgende ronde LEIDEN Bona Stars heeft gister avond, zonder zich overmatig in te span nen. de kwartfinales van de Nederland se beker bereikt. De Stars hadden weinig moeite met een pretentieloos Agon. De Amsterdam mers, bij wie ook Bol Plantinga het af liet weten, konden Bona Stars, dat zich duidelijk spaarde voor de wedstrijd var vanavond tegen Suvrikri, niet aan Eindstand: 87: 47. Ruilavond •,de Rijnstreek" LEIDERDORP De filatelistenver eniging „De Rijnstreek" houdt maan dagavond haar maandelijkse ruil- en contactavond in het Dorpshuis, Kerk- laan 1. De bijeenkomst begint om acht plaatst. Na deze reconstructie zal aan de kant van de voormalige Krauwelsteeg (naast de bioscoop) voor negentien auto's 'n insteekhaven en aan de overzijde voor ongeveer 20 auto's langspakeersplaats overblijven. Naast de bioscoop komen 60 fietsklemmen op het trottoir. Huisorkest van ..Meerrust" sloeg kandidaten Kaagconcours WARMOND Gisteravond had in café „Meerrust" in Warmond de tweede ronde van het Kaagconcours plaats. Na de goede prestaties die de vorige keer geleverd werden, waren de verwachtin gen hoog gespannen. Helaas werd ech ter over het algemeen niet zo'n gewel dig niveau bereikt. Was de vorige keer Dick Ridder een duidelijk winnaar, dit keer waren de onderlinge verschillen kleiner. De beste van gisteravond was wel Paul Marcelje uit Haarlem, die drie aardige Neder landse liedjes bracht: hij heeft een aan gename stem, maar mist nog voldoende timbre. Wim Pijper liet technisch zeer knap gitaarwerk horen. De flamengo- achtige nummers hadden echter niet de zo nodige vurigheid. Van de andere artiesten benaderden de zangeresjes Andrea van Breda (Utrecht) en Mirjam Boas uit A'dam het peil van eerstge- noemden het meest. Toch hadden zij beter nog even kunnen wachten, alvo rens aan een talentenjacht deel te ne men. De bluesgroep Crusade besloot de avond. Hun spel was niet onaardig, maar zij kwamen niet tot echt geïnspi reerd blueswerk. We moesten vaststel len dat het „Meteoor-kwartet", het huis orkest van het weer sfeervolle „Meer rust" toch wel de beste klanken van de avond voortbracht. HAZERSWOÜDE De kerkeveiling, die gisteravond werd gehouden in de pastorie naast de Zwaantjeskerk, is een groot succes geworden. De antiquiteiten, in totaal en door een taxateur geschat op een totale waarde van 5950 gulden, gingen alle de deur uit. De honderd voorwerpen, die deel uit maakten van de inventaris van de pas torie, die nu wordt verbouwd tot een tehuis voor zwakzinnige kinderen, wer den geveild in aanwezigheid van vele parochianen van de St.-Michael-St.- Bernardus-parochie en anderen. De op-> brengst van deze verkoping bedroeg een kleine 3000 gulden. Een kleine negen duizend gulden bracht deze kerkveiling derhalve op. Onder het toeziend oog van notaris A. D. H. Heenk bracht de heer P. Heemskerk, een parochiaan uit Koudekerk, de voorwerpen als een vol bloed vielingmeester aan de man c.q. vrouw. Schilderijen, bidstoel, vloerwrij- ver en pastoors bed ze gingen vlot, en soms tegen vrij hoge prijzen, van de hand. Opvallend was de belangstelling voor de zes flambouwen, waarvan er enkele tegen een „prijsje" van tachtig gulden een andere eigenaar kregen. De bel van de veur van de pastorie deed uiteindelijk de deur van de veiling dicht: voor welgeteld 52 gulden werd Brand in de Amstelbron LEIDEN Èen kleine binnenbrand heeft hedenmorgen vroeg gewoed in café „De Amstelbron" aan de Korevaari- straat. De brandmelding kwam om kwart voor vier. Hoewel de vuurhaard niet bijzonder groot of hardnekkig was, ontwikkelde zich hinderlijk veel rook. Als gevolg daarvan raakte de beheerder van het etablissement bedwelmd. Hij moest naar een ziekenhuis gebracht worden. Over de oorzaak noch over de schade die het vuur aanrichtte, was bij het ter perse gaan van deze editie enige zekerheid te krijgen. deze uit haar voegen gehaald.. Voor de vier antiquiteiten (een kabinet, een staand horloge, geldkist en een houten tafel) konden de parochianen tot vlak voor de veiling intekenen. De belang stelling voor deze waardevolle voorwer pen was dusdanig, dat notaris Heenk de voorwerpen tegen de getaxateerde prij zen moest verloten en pastor H. Wis- haupt de namen van de gelukkigen (allen uit Hazerswoude en Koudekerk) kon noemen. De parochie, die te zijner tijd nog eens een nieuw kerkgebouw wil hebben in Rhynenburch, voer er allemaal wél bij LEIDEN Evenals de twee voor gaande keren wordt het derde gedeelte van de zwemcompetitie verzwommen in „de Kuil". De wedstrijden beginnen na afloop van dc waterpolocompetitie- wedstrijd BZPCDe IJssel, die om 17.30 uur is vastgesteld, zodat de eerste start omstreeks 18.30 uur verwacht mag worden. Het programma bestaat uit de 200 m. schoolslag en de 100 m. vlinderslag voor dames en heren. Voor de 16-jari- gen wordt de 200 m. \Visselslag en de 100 m. vrije slag verzwommen. Bij de jongens is de L.G B.'er Dick Werter favo riet, al zal hij zware tegenstand onder vinden van de BZPC-er Leo Marken- steyn. Renée Platje zal bij de meisjes op beide nummers als favoriete star- De 50 m. vrije slag is het enige num mer voor de leeftijdsgroep beneden de 14 jaar. Ook de twaalf-jarigen moeten zich beperken tot één nummer nmL de 50 m. rugslag. Het slotnummer is de 4 x 50 m. wisselslag estafette. KATWIJK. 29 Jan. Groenten Waspeen Kist: A extra 7 50—8.10, A.X 5.40—7.70. All .60—8.40; B extra 9.70. BI 5.20—9.30; Cl 2.60— .20, CII 1.40—3.00, bi eekpeen p. kist: spruiten 2; boerenkool 33(1. Aanvoer: waspeen oo.ooo kg. BOSKOOP, 29 Jan. Bomen Forsythia I 0-55-60; Idem II 37-45; Idem III 25-29-32; dom IV 17-19; lden. V 14-15; Idem per bos 0-95-120. Sal lx 85, Idem per bos 220. Mabonia-

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3