mening Van Rooyen zal tien kleine cupjes moeten laten maken Dienstweigeraars uit Den Haag te voet naar Y ledder lames Kangeroes in gevarenzone JIH Fles springstof bevatte water Zaalvoetbalteam wint ook van SVLV Legpluimveehoiiderij leed vorig jaar ruim honderd milj. verlies Monsterscore Koejaké: 9-0 Romantische muziek in hemdsmouwen LEIDSE COURANT NOORDWIJK De kans bestaat nog steeds, dat de heer C. van Rooyen. eigenaar cu sponsor van de zaalvoetbalploeg van Van Rooyen's Automatiek, tien kleine nederlaagcupjes voor de negen spelers en coach Jaap Korbee moet laten maken. want ook SVLV heeft de Noordwükse stoomwals niet kunnen weerstaan. Maar tjonge, jonge wat ging het moeizaam. Tot ver in de tweede helft stond het no* steeds 20 voor de gasten, snel bDeengeschoten door Drikus Vogelaar en boe de thuisclub ook aanviel, dat bleef het. De ommekeer kwam toen Kees Kar- sten werd geblokeerd door SVL 'er en oud-SJC-oefenmeseter Bert Jansen (wal zou die man uitstekend geschikt zijn als trainer van de rood-witte Noordwijkers als Ben van Duyl aan het eind van het seizoen weggaat). De uit muntend leidende arbiter Van 't Wout zag er een strafschop in. die door Arie Duindam steenhard achter de vertwij feld springende Van der Steen werd geknald. Kennelijk was dit het wat de ploeg van Van Rooy nodig had. Jan van Bemmelen, de gevaarlijke SVLV-spits, werd nu beter afgestopt en de passes van vooral Dick Heemskerk Spaanderman scoorde 5 x voor Piet Hein werden zuiverder. Keer op keer werd de verdediging van de gasten uit positie I gespeeld; keer op keer redde echter ook I de Voorschotense keeper. Hij was even wel ook kansloos tegen een oorverdo- I vende knal van Hans Westgeest, die Haardenpartijen raan fusie aan jLVERSUM (ANP) In Nijmegen is tot stand gekomen van ver- bende bejaardenpartijen, zoals die i Haag, het Gooi. Breda. Nijme- Amsterdam en Tilburg tot één grote rden partij. partij ..De Algemene Bejaarden- j Nederland" is voorlopig gevestigd rsum. Het aantal leden bedraagt 8000. De bond zal ten behoeve de belangen van bejaarden en ook ran invaliden en alleenstaanden lanstaande verkiezingen van de ede Kamer deelnemen. overigens na een lang onderhoud met het Noordwijkbestuur op zijn beslis sing zich niet meer voor de selectie beschikbaar te stellen is teruggeko- Toen daarna de oppermachinist van de doelpuntenmachine, Jan van der Lippe. ook nog zijn wekelijkse duit in het zakje deed, was het pleit beslecht, al werden degenen, die toen weggingen in het ongelijk gesteld. Jan Vieveen scoorde met een diagonale loeier num mer vier en daarmee de mooiste goal. die er tot op heden in Noordwijk ge maakt is. Aansluitend op deze partij speelde Sigarenmagazijn De Piet Hein, een il lustere naam. waarachter de rest van Noordwijk 1 schuil gaat, een revanche match tegen Estec FC. Eelder had de Piet Hein de internationalen overklast en ook ditmaal legden de Estec-mensen, gehandicapt door een aantal absenten de mannen van Cor Barnhoorn geen strobreed in de weg. Albert Spaander man gaf weer eens te kennen, dat hij zich in de zaal als een vis in het water voelt en zwiepte vijf van de zes doel punten tegen het net en als zijn laatste, die tot stand kwam in het fluitsignaal van arbiter Jan van der Lippe. telt. dan is het. 71 geworden. Hans Plaatzer tekende voor één offensieve daad. Ja hebt nu enenwal hoeden en. hoed jes. Dat dit ontwerp van Jean Barthet tot de hoofddeksels behoort, lijdt geen twijfel. Het heet ..Pop casquette". De sjaal is van hetzelfde dessin als het ZEIST (ANP) Vorig jaar hebben de i producenten voor hun eieren gemiddeld I 1.48 per kilogram ontvangen. 38 cent minder dan in 1969 en 54 cent minder dan in 1968. Dc voorzitter van het Pro- duktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer II. H. Garrelds. berekende vandaag in z(jn jaarrede de verliezen die de leg- pluimvechoudcrü in 1970 tengevolge van de lage prijzen heeft geleden op 100 mil joen gulden ofwel 5 gulden per legkip. In dc laatste weken van het jaar zijn de prijzen zeer ongunstig beïnvloed door het Duitse invoerverbod in verband met de pseudo-vogelpest. De pseudo-vogelpest in ons land is in middels duidelijk op de terugtocht Het aantal nieuw aangemelde gevallen, dat in de laatste week van december nog 121 bedroeg, zakte eerst langzaam tot 118 en 113, maar liet de afgelopen week een scherpe daling zien lot 74. Ook de kwaadaardigheid van de ziekte neemt af. De sterfte wordt aanzienlijk minder. Na dat de pseudo-vogelpest voor het eerst op enkele bedrijven in Zuid-Holland werd geconstateerd, is de ziekte tot dus ver door in totaal ongeveer 600 bedrij ven gemeld. Dat is weliswaar maar één procent van het totdie aantal pluimvee- bedrijven. maar de consequenties zijn door de invoerveiboden van vrijwel alle Westeuropese landen zeer ernstig. De totale exportwaarde van pluimvee- houderijproduktcn bedroeg vorig jaar 828 miljoen gulden, twaalf procent meer dan in 1969. Het aantal uitgevoerde con sumptie-eieren steeg met ruim 17 procent tot 1333 miljoen stuks, de opbrengst bleef tengevolge van dc lage prijzen gelijk, na melijk 145 miljoen gulden. Meer dan viervijfde deel van de uitgevoerde eieren ging naar West-Duitsland. Voor de slachtsector is 1970 geen on gunstig jaar geweest. De poeliers zijn zelfs bijzonder tevreden. De totale pro- duktie van gevogelte wordt geraamd op 402.000 Ion levend gewicht (1969: 342.200 ton). De export van geslacht pluimvee bereikte met ruim 203 miljoen kilo (+19 procent) een record. De uitvoerwaarde steeg met 16 procent tot 532 miljoen gul den. Nederland bleef in 1970 de grootste exporteur van gevogelte ter wereld. In eigen land steeg het verbruik van ge vogelte per hoofd van de bevolking van 5,4 tot 5,9 kilo panklaar gewicht. Jouden plaa t jorge Baker ARLEM (ANP) De George Ba- fSelection uit de Zaanstreek heeft geboekt met de single ..Dear werden meer dan 100.000 iplaren van dit plaatje verkocht, op 28 januari een gouden worden uitgereikt in de Am- discotheek „De Schorpioen". Baker Selection, maakte onge- anderhalf jaar geleden zijn eerste $t. In totaal werden vier singles (ebracht, die alle bij de Nederlandse sertig behoorden en waarmee pok werden geoogst in het bui- land, met name in Amerika, Italië Kleine zege ijshockeyteam EGEN Het Nederlands ijs- i heeft gisteravond in Nijme- wedstrijd tegen Smoke Eaters voorbereiding op het wereldkampi- :hap c-groep met 109 gewonnen, ssenstanden waren 51, 43, 1 i 1500 toeschouwers. Niet tevreden met werksituatie DEN HAAG (ANP) Drie in Den Haag te werk gestelde gewetensbe zwaarden militaire dienst zijn gisteren te voet naar Vledder vertrokken. Zij hopen er vrijdag te arriveren. Hun verzoek om naar Vledder te mogen tot een ander, hen meer passende tewerk stelling zou zijn gevonden, werd afge- Het drietal, H. J. ten Napel, G. Dek ker en A. Blauwijkel, werken in Den Haag resp. op "de afd. sociale statistiek van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) en op het magazijn en op de afdeling vormgeving van de Staatsdrukkerij. Zij vonden hun werk en leefsituatie niet in overeenstemming met de doeleinden diie zij nastreven: ze waren bezig met het in sland houden van huidige waarden, terwijl zij stre ven naar een nieuwe maatschappij. Be ter oordeelden zij het bijvoorbeeld te werk te worden gesteld bij een polemo- logisch instituut "of één voor vredes vraagstukken. De drie gewetensbezwaarden besloten daarom uit Den Haag te vertrekken en hun woon- en werkssituatie te ruilen i volleybalmedewerker) coach Johan Kwestro zijn team uit alle macht probeerde op te peppen om in de EIDEN De enige vertegen voor- set lot een beter resultaat te ter van het rayon Leiden in e tornen, ^it aiies m0eht niet baten. Een geconcentreerd Delta nam direct na het begin van de set een O4-voorsprong. hetgeen het moreel van Kangeroes be- fdklasse-west, het damesteam 1 igeroes, Is door een tweetal opeen- endo nederlagen in de gevarenzone 'htgekomen, getuige de stand on- i de ranlijst: 9. Martinus: 13—10; Armada: 13—10; 11. Kangeroes: -10 en 12. Flevo: 13—6. leer en meer wordt echter duidelijk de training van het Leidse team 1 te yvensen overlaat. Door allerlei standigheden- kunnen Hanna Wang alleen op zaterdagmiddag trainen aangezien de meeste uitwedstrijden zaterdag worden gespeeld, komt het op neer dat Kangeroes slechts om de rtlen dagen kan trainen. ss slecht fits pelend tegen PVC kwamen dc ageroesdames nauwelijks in het Met 15—8, 15—9 en 15—5 ef PVC duidelijk aan de positieve an de score. En ook de gistera- gespeelde thuiswedstrijd tegen Ita gaf eenzelfde beeld te zien. Voor de pass was bij Kangeroes slecht zorgrt, waardoor hoofdaanvalsters Goedhart en Hanna Wang aan het nauwelijks gevaarlijk konden wor- Hoewel ook de ploeg uit Zwijn- ïcht gisteravond niet kon imponeren, ek dit team toch zoveel beter op »r te rijn ingespeeld, dat de zege in ar kon komen. leppen «Ïe4 de cijfer® fr—15 en 8—15 bereikte O2-voorsprong en hoewel paald niet ten goede kwam. Tot 314 liep Delta uit voordat Margreet van Duyn met enkele zeer scherpe opslagen de "achterstand tot 714 kon verklei nen. Dank zij wederom een stopfout van Kangeroes haalde Delta de opslag terug en met een daverende smash maakte de ploeg uit Zwijndrecht een einde aan alle onzekerheid: 715, zodat wederom een grote 03-nederlaag voor Kangeroes een feit was. Zwaanswijk weer korfbalcoach LEIDEN Koejaké, dat verwoede pogingen in het werk stelt de achter stand op koploper LDWS in de zaal competitie in te lopen, heeft gisteravond in de Groenoordhal flink uitgehaald. Met liefst 90 moest Unitas het onder spit delven. Koejaké is door deze monsterscore inderdaad naar de koplopers toegeslo- pen, maar daarbij dient direct opge merkt te worden dat LDWS evenmin als de kampioen in de tweede klas, de tennissers-voetbal Iers van de Munnik. aan de start verscheen. De uitslagen luiden: Senioren eerste klas: UVSVN A 2 1: KoejakéUnitas 90; Rijnsburgse BoysLFC 36 en LugdunumB en T 45. Reserve eerste klas: Unitas 2UVS 2 1—7 en LDWS 2—VNA 2 2—3. Tweede klas: WerninkGazellen 3 1; ZLCASC 25; StormvogelsOran- ROTTERDAM Het hoofdbestuur de Kon. Ned. Korfbalbond heeft de twaalftalcommissie en bonds- jc Groen 41; RegenboogSVOW ich A. Zwaanswijk van gedachten ge- en DurisolSCL 54. sseld over de gerezen geschillen van Reserve tweede klas: ASC 3—Koejaké :icht bij de voorbereiding van de 3 15, Durisol 2—SCL 2 06; Gazellen tionale korfbalploegen. De problemen j 2Oranje Groen 2 23; Koejaké 4 opgelost. Do heer Zwaanswijk zal ASC 2 16; Regenboog 2Wernink 2 terdag en bij de te spelen i 133. -erland weds .1 tegen België weer j Junioren: LFC-ASC 74 en ZLC- ooech fungerc 1 Lugdunum 72. der. Het hoofd van het bureau gewetens bezwaarden in Den Haag. de heer W. Rehnsch, deelde mee, dat de drie gewe tensbezwaarden slechts op medische gronden een andere tewerkstelling kon den krijgen. Kunst en Kunstenaars i Nieuwe expositie Edison. Theo Rou wendaal, Leo van der Kruk en Ely Suripatty zullen hun werken tentoon- stellen in Kunstzaal Edison aan de Javastraat 16 te Den Haag van 29 januari tot en met 19 februari. Wegens groot succes 2al de cabaretier Herman van Veen zijn programma ..Dit kan er gebeuren" dat hij oi 1 en 2 januari bracht in de Prins Willem- AJexanderzaal van het Ned. Congres gebouw, op zondag 7 februari in de zelfde zaal herhalen. Voor Songfestival 115 liedjes HILVERSUM Voor het Nederlandse songfestival zijn in totaal 115 liedjes Ingezonden. TJit dit aanbod kiest nu een jury zes liedjes, die op 24 februari door het duo Saskia en Sorge in een door de NOS uit te zenden televisie programma ten gehore zullen worden gebracht. Daarna kunnen de kijkers aan de NOS liet liedje van hun keuze kenbaar maken. Het liedje, waarop de meeste stemmen worden uitgebracht, zal door het duo gezongen worden tijdens het Eurovisiesongfestival, dat op 3 april in Dublin wordt gehou- De jury bestaat uit deskundigen op het gebied van de lichte muziek, te weten Lolf van der Linden, voorzitter, mej. R. Geveke, John Vis, Lex Kars- semeijer. Pim Jacobs, Nico Knapper en tenslotte Saskia en Serge zelf. als mede hun manager Benny Vreden. De uitzending van het Nederlands songfestival wordt geregisseerd door Rob Touber. De productie heeft Warrv van Kampen. Voor de muzikale bege leiding zorgt het Metropole-orkest o.l.v. Dolf van der Linden Tot presentratrice van het Eurosong festival te Dublin is aangewezen Ber- nadette Ni Ghallchoir. omroepster van de Ierse televisie. Ze zal het program ma niet alleen in het Iers presenteren maar ook in het Engels en het Frans, de twee officiële talen van de Europe se Radio-Unie. Volkstelling (1 „Tegen het houden van de voorgestel de volkstelling meen ik de volgende bezwaren te moeten uiten 1. de overheid heeft op geen enkele steekhoudende wijze het doel van de volkstelling en het belang daarvan voor iedere burger duidelijk gemaakt. 2. deoverheid kan geen enkele ga rantie of waarborg geven, dat er geen misbruik zal worden gemaakt van de versterkte gegevens. 3. ik weiger op grond van mijn recht op privacy en van mijn recht op vrij heid van handelen, mij voor een tiental jaren te laten vastprikken op gegevens die ik nu zou moeten verstrekken. Als logische consequentie van mijn bezwa ren tegen deze volkstelling kan ik mij niet verplicht voelen hieraan mee te werken. Ik ben nog in mijn mening gesterkt na het lezen van de vragen die gesteld zullen worden en die beschre ven zijn in een speciale uitgave van het blad Sjaloom. M. IJ. M. B.-V. Volkstelling ('2 Met de aanstaande volkstelling worden gegevens van iedere persoon centraal vastgelegd. De regering schijnt deze voor haar toekomstige beleid nodig te heb ben. Gezien de grote hoeveelheid vra gen, die dikwijls over onderwerpen gaan waarmee niemand iets ite maken heeft, ontstaan er velerlei pro blemen. De privégegevens zullen wel door andere groepen, bijv. de industrie op listige wijze gebruikt worden om de reclame aan te passen of om de achter- gornd van meneer X. die komt sollicite ren te weten te komen. De volkstelling is een duidelijk voorbeeld in de ontwik keling van dc laatste tijd om steeds meer materiaal van ieder individu op een stukje magneetband vaét te leg gen. i. R. Kunst en Kunstenaars Kunst van toepassing is de titel van een tentoonstelling die op 1 februari in de Haagse Kunstkring aan de Denneweg zal worden geopend door de heer J. M. Galjaard, hoofd van de afd. voor lichting en congreszaken van de ge meente Den Haag. De expositie is inge richt door de afdeling Toegepaste kunst van de Haagse Kunstkring. Godfried Lonis is uitgenodigd 0111 een tentoonstelling te houden in ,,'t Ven ster" aan de Gouvernestraal te Rot terdam van 30 januari tot 19 februari. Er zullen ..play multipels" te zien zijn. Wat dit zijn moet een verrassing blij ven. De heer Jito Cruis zal de expo sitie inleiden. SANTO DOMINGO (Reuter) De bemanning \an een Dominicaans lijnvliegtuig heeft gisteren een kaper overmeesterd, die dreigde het toestel met zijn 58 inzittenden met nitroglycerine (de kruik nitroglycerine, die hij bij zich had bleek echter water te bevatten) op te blazen. Het vliegtuig, een superconstellation van de Acrovia Quisqueyana. was op weg van Santo Domingo naar San Juan op Porto Rico, toen dc kaper naar verluidt een Spanjaard opdracht gaf naar Cuba koers te zetten. De piloot maakte hem echter duidelijk dat hij dan zou moeten bijtanken. SUSKE EN WISKE: De toornige tjiftjaf Het toestel vloog terug naar Sanlo Domingo, maar toen het begon te dalen, verhinderde de kaper dat Daarop pro beerde de piloot toestemming te krijgen i voor een landing op Haïti, doch deze vergunning werd op persoonlijk bevel van president Duvalier geweigerd. Ten slotte zette de piloot cle 4-motorige machine op een landingsbaan van een mijnbouwmaatschappij te Cabo Rojo in het uiterste zuidwesten van de Domini caanse Republiek, op 2 km van de grens met Ha&ti. aan de grond. Daar wist een bemanningslid te ontsnappen. Hij alar meerde militairen die het vliegtuig om singelden, terwijl de bemanning pro beerde de kaper af te brengen van zijn plan om de machine met de inzittenden op te blazen. Na enige zenuwslopende uren wisten bemanningsleden de kaper te overmeesteren. Er werden enige scho ten afgevuurd, waardoor een vrouwe lijke passagier in een been werd getrof fen. Een transportvliegtuig van de Dominicaanse luchtmacht zou brandstof aanvoeren om het vertrek van de ge strande superconstellation mogelijk te maken. LUCKY LUKE; De Daltons in de Blizzard MATT MARRIOTTGrote broer Luca Diecco in Dillgentla Alom onvrede van dr musici met hun traditionele beroepskleding: voor concer ten. Kort geleden trad het Residentie- Orkest. in dit opzicht overigens met heel matig succes, in witte coltrui en manchester broek op en zie, gisteravond verschenen twee nog jonge Amereika- nen. docenten aan dc Deke University in Durham, Nort Carolina, op het Klli- gentia-podium in een kledij die een vrije parafrase leek op een of ander folkolristisch kostuum. Witte blouses met grote kragen maar zonder das, met wijde gcplisscerde mouwen cn daarbij grote zwarte, vestachtlge jakken met zilveren knoop- en kettingsluitingen en zwarte broeken. Enfin, het was weer eens wat anders, en de kleine honderd toehoorders wer den er niet door afgeleid. Dat het geen bevredigend concert werd, had andere redenen. Het lag ook niet aan de cellist Luca Dicccco, die hier al eerder als lid van het Ciompi Strijkkwartet was op getreden en ook toen was opgevallen door zijn mooie, grote en zangrijke toon, zijn gemakkelijke techniek en iijn prachtig instrument. Hij leek de aange wezen man om de classisisistische ro mantiek van Mendelssohn (tweede so nate opus 58), de Russische romantiek van Rachmaninow (sonate opus 19) en de modernistische neoromantiek van Samuel Berber (sonate opus 6) volledig recht te doen. Dat het spel van Dicecco zich even wel niet kon ontplooien en onvoldoende effect sorteerde lag an de pianist Jo seph Kitchen die met een te ver geo pende vleugel doorgaans te luid speelde. Spelen kan Kitchen zonder twijfel, zijn techniek is trefzeker genoeg, maar hij is een onbehouwen musicus met een brutaal forte. Hij gebruikt overmatig pedaal, maar weet niet van kleurver schillen, staat ritmisch niet stevig in zijn schoenen en rammelt met pianola effecten de cellist van het podium. Dicecco moet, naar onze mening, zo gauw mogelijk een andere duopartner zoeken. K.S. Het Scapino-Ballet zal zijn medewerking verlenen aan het concert van het Resi dentie-Orkest op zaterdag 30 januari in het Congresgebouw. Het zal de tweede akte uit Delibes' Coppélia en Strauss* Kaiserwalzer dansen, begeleid door het Residentie-Orkest. Het con cert, dat onder leiding staat van Hiro- yuki Iwaki, opent met de Aufforde- rung zum Tanz van Von Weber; daar na solieert Jeanne-Marie Darré in het 2e Pianoconcert van Salnt-Saëns. V

Leidse Courant | 1971 | | pagina 7