Workshop op „Hot House jazzzolder Leiden te Oegstgeester verkenners kregen nieuwe thuishaven Ouders in Boschgeest bezorgd over veiligheid overstekende kinderen Kleurrijke show in Leidse schouwburg Practisch samenwerken maatschappelijk werk in gemeente Leiderdorp Scholencomplex tevens „vernieuwd gebouw Geen nasi rames voor het KVG Oegstgeest VOORSCHOTEN Tijdens de open- e vergadering van de wijkraad Bosch- HpJest te Voorschoten is uitvoerig ge- roken over het overbrengen van de irkschool naar Boschgeesl. Er waren le jonge moeders aanwezig en men be urde het dat het College van Burge- ïster en Wethouders, dat in beginsel overbrenging van deze school heelt sloten, tijdens de behandeling van de meentebegroting voor 1971 geen tijd- p had kunnen noemen waarop over- iging plaats zal vinden. Alle aanwezigen waren het er over dat het niet vera'ntwoord is de nderen van de drie eerste leerjaren tocht naar school, waarbij de Pape- n en de Wijngaardenlaan moeten orden overgestoken met alle gevaren dien, alleen te laten maken. Hel ge- 'OENSDAG 27 JANUARI 1971 LEIDSE COURANT Se mi -permanen te gebou wen nodig volg is dat de moeders ongeveer twee uur moeten besteden om hun kroost naar school te brengen en te halen. De wijk raad beseft dal het ongetwijfeld nog enige jaren zal duren voor er een defini tieve openbare lagere school in Bosch geest gebouwd wordt. Maar het moet echter mogelijk zijn op korte tex-mijn een aantal semi-permanente gebouwen te plaatsen waarin openbaar ondei'wijs ge geven kan worden. De ouders verzochten de leden van de wijkraad dan ook met klem er bij het college van B. en W. op aan te dringen bij het begin van het eerstkomende leer jaar le kunnen beschikken in Bosch geest over schoolruimte in ieder geval voor de kinderen van de drie eerste klassen. Besloten werd op zeer korte termijn onder de bewoners van Bosch geest, de Dobbewijk, de Veurseweg en de bloemenbuurl een enquête te houden om na te gaan hoeveel ouders het als een urgente kwestie beschouwen een openbare lagere school in Boschlust te LEIDEN Het uit 36 personen bestaande folkloristisch ensemble ..Broln" uit de stad Brno (Tsjecho-Slowakxje) gaf gisteravond "in de Schouwburg een uitvoering. In ruim 2 uur tyd werd een uit 24 delen bestaande show opge voerd, afwisselend vap dans, zang en orkest. Bij de samenstelling van het program ed men er naar gestreefd alle soms jrschillende facetten van de Tsjeehi- frj he folklore tot uitdrukking te brengen. bijzonder goed geslaagd. 11e cultuurpatronen van dit etnogra- i geografisch zo verschillend sa- engestelde land waxen duidelijk aan- ïjsbaar en het is de grote verdienste u in de artistiek leider en dirigent Bohu- ]i ,ij Smejkal. dat hij het geheel heeft ta harmonische Dansen en liederen uit Moravië wissel- t die van Bohemen en Slowa- je, Hongaarse melodieën met Roemeen- de Czardas naast een liefdeslied uit uid-Moravië, alles op een artistiek ver- xtwoorde wijze. tie van oxi; De discipline bij de dansgroep met de i len.-d'e aa aak ingewikkelde vormen en acx-obati- I koring gaf. :he bewegingen, viel te loven, evenals Na de uilvoering verx-aste het oikesl uitstekende verzorging van de kos- de zaal mei Toen onze Mop" en't voor die ms, die door de verscheidenheid van avond zo loepasselijke „Des winter's als uren en tinten tot in de finesses, van j het regent", waarbij duidelijk bleek dat ik^et geheel een verrukkelijk kijkspel l volkszang in Nederland een stiefkind is. lakte. I G. H. Hoogtepunten van hun optreden vi I1 den wel de Klompendans en de Kari ka en Flessendans. Behalve als begelei ding. trad het oi-kest ook zuiver instru mentaal op, waarbij opviel dat alle num I mers uit het hoofd weiden gespeeld. De strijkers overheersten en gaven z in soli als in ensemble, blijk van virtuositeit en muzikaliteit. In het bij zonder willen we hier noemen de cim baalsolisten Helena Cervenova en Jan Gaspar, die voor hun 'soli, ïesp. Roe meense Fantasie en Melodieën uit het gebergte van Slowakije, op deze ons be trekkelijk onbekende niettemin bekooi'- lijke inslx'umemen. van de zaal een stormachtige ovatie mochten incasseren. Een bijzonderheid vormde de demonstra tie van originele 17de eeuv.se instrumen- het geheel een apaxte be- ructieve el) met het i Haag rengen. k Am- bevol- ofdstad Tan gisteren de eerste paal geslagen noor openbare school door mevrouw Tichler-Moerman. De school gaat acht klaslokalen tellen, waarvan er zes gebruikt worden voor lager onderwijs en twee voor kleuteronderwijs. Wanneer dc school gereed komt is nog niet bekend, maar men hoopt „zo gauw mogelijk" van de school gebruik te kunnen gaan maken. Het werk wordt uitgevoerd door de firma Noor- lander uit Leiderdorp. LEIDERDORP Dc besprekingen van dc Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging te Leiderdorp. de Stichting voor Maatschappelijk Werk te Zoeterwoude cn de gemeente Leider dorp, hebben ertoe geleid, dat bij de uitvoering van het algemeen maat schappelijk werk tot samenwerking werd besloten. Door de komst van veel nieuwe bewoners neemt de behoefte aan verschillende soorten van dienst verlening. zoals bijvoorbeeld scholen, winkels. banken artsenpraktijk en dergelijke, toe. Met de behoefte aan sociale dienst verlening, met name het maatschappe lijk werk, is dat eveneens het geval. De bexeidheid tot samenwerking van de in die sector werkende personen is aanwe zig. Een samenwerking zal grotere dui delijkheid geven zowel voor de zich in Leiderdorp vestigende personen, als voor de reeds gevestigden. Daai'door kan de weg tot het maatschappelijk werk ge makkelijker gevonden kan worden. De beide stichtingen en de gemeente Leiderdorp, hebben daarom besloten tot het openen van een bureau voor maat schappelijk werk voor de gehele ge meente. dat zal worden gevestigd in hel artsencentrum aan de Merelstraal 184a te Leiderdorp. In dat gebouw zal met ingang van 1 februari 1971 op iedere werkdag van 14.00—15.00 uur hulp van een maatschappelijk werker te bereiken zijn. Mejuffrouw G. Beimers, maat schappelijk werkster van de Pi'otestants Interkerkelijke Stichting voor Maat schappelijk Wei'k en Gezinsverzorging te Leiderdorp en de heer W. den Heet- en, maatschappelijk werker van de ge meente Leiderdorp, houden in het bu reau zitting. Aangezien op dit ogenblik de functie van maatschappelijk wer ker-werkster bij de Stichting voor Maatschappelijk Werk te Zoeterwoude vacant ia, zal over de daadwerkelijke deelneming van die Stichting nog nade re infoxmatie wox'den gegeven. Voorlopig zal volgens onderstaand rooster zitting worden gehouden: ma. en di. mejuffrouw G. Beimers; wo. waar te nemen bij toerbeurt door de beide anderen; do. en vr. de heer W. den Heeten. Binnenkort zal een folder worden verspreid over het maatschap pelijk werk. zodat alle bewoners van Leiderdorp geïnfoi-meei'd worden over het wie. wat en waar van het maat schappelijk werk. Voor de goede orde zij nog vermeld, dat mejuffrouw Bei mers voor het oude deel van de ge meente op haar huisadres (B.G. Corts- laan 41 bereikbaar blijft voor het verle nen van maatschappelijk werk-hulp en de heer Den Heeten op het adres Hoofdstraat 6 (afdeling V van het ge meentehuis). Lustrumconcert Collegium Musicum LEIDEN Hel Leids Studentenkoor en Orkest „Collegium Musicum" geeft op donderdag 4 maart in de Zuidcrkcrk aan de Lammenschansweg een lustrum concert. Tijdens dit concert, waaraan solisti sche medewerking wordt verleend door de sopraan Marion Schmitz en de vio list Herman Krebbers, zullen achtereen volgens worden uitgevoerd de ouverture ,,Un' Italiana in Algeri" van Gioachino Rossini, „Chansons cruelles" van Hans Kox. het Vierde Vioolconcert K.V. 218 van Wolfgang Amadeus Mozart en „Gloria" van Francis Poulenc. Het con cert begint om kwart over acht. Kaar ten a drie gulden en vijfenzeventig cent zijn verkrijgbaar aan de zaal. In Linquenda - Nieuw Vennep Uitslagen L.B.C. LEIDERDORP De Leiderdorpse Bridgeclub heeft de eerste en tweede ronde van de parencompetitie gespeeld. Ook in het nieuwe seizoen doen de heren van Kins-Rebel het weer bijzon der goed, zij staan in groep rood op de eerste plaats. De uitslagen in de drie groepen zijn als volgt: 1. heren van Kins-Rebel 178; 2. echtpaar Van Klave- ren 176; mejuffrouw en heer A. de Viind 170; echtpaar vrouw en heer H. de Vrind 159. j Na een experiment Groep Groen: 1. echtpaar Den Hartog bleek grote behoefte 215: 2. Hoogervorst-Van der Vliet; 3 work-shop echtpaar Zwanenburg 211; 4. echtpaai Verduin 197; De Haas-Pouw 186 LEIDEN Jazzolder „Hot House", Rapenbux'g 24 Leiden, is sinds haar oprichting in november 1969 uitgegroeid tot een diukbezochte gelegenheid, waar jazzmusici uit het hele land met ple zier komen spelen voor een altijd en thousiast publiek. De sfeervolle ruimte onder de bruine balken, en de vrije in- en uitloopmogelijkheid stimuleren ac tieve en passieve jazzliefhebbers. Iede re vrijdagavond van 10 tot 3 tieedt een ensemble op verzoek op en steeds meer wordt Hot House een ti-efpxint beroeps- i de Goei.i. Breestraat 121, Leiden, tel.: 01710-23988. En verder is iedereen na tuurlijk weer hartelijk welkom om te komen luisteren, kijken, praten, drin ken kortom te genieten. Het programma voor de volgende we ken is als volgt: 29 januari; work-shop; 5 februari: kwintet Andi'é Drop: 12 februari; Rob Goudzwaax'd, Wim Hoog- steder (combination); 19 februari: Rob Tichelaar-Huub van der Reyden kwin tet; 26 februari: kwintet Marin Verlin- I den-Leo van Oostrom Groep Zwart: 1. mevrouw Van den zi* kan zi,n Reden Brin-heer Noorman 169; 2. dames Cu-1 von<* .ia'iuari vot naeus-Van den Kommer 169; Karstens Ieen work-shop, zal jr.-Kai'stens jr. 169; 4. echtpaar Kruts 157; 5. Van Wezel-Van Wezel 155. Sici, en publiek. Om hel open karakter van Hot House 1 december '70le bewaren, willen de organisatoren bestaan aan eenniet overgaan tol het heffen van en- aarop iedereen die daartoe I t reegeld. Wél vragen zij financiële heeft en enigszins een instrument j steun in de vorm van donateurschap (f kan bespelen met anderen creatief be-13.- minimaal). Het bestaansrecht van )m vrijdaga-1 Hot House is bewezen door de e tweede keer 1 drukte elke week. Of Hot House be den georgani- i staansrecht blijft houden, hangt alleen seerd. Voor de goede gang van zaken af van de finaneële steun van iedereen. worden belangstellenden verzocht van j Donateurskaarten zijn verkrijgbaar el- Middenscore groep rood is 144 M.P. Middenscore groep groen is 168 M.P Middenscoi'e groep zwart is 144 M.P. 1 contact op 1 Ton ke vrijdagavond op de zolder. NIEUW VENNEP De gemeente raad van Haarlemmermeer krijgt bin nenkort een voorstel om 8'/ï miljoen te voteren voor de boxiw van een scholen' complex in het uitbreidingsplan „Lin quenda". Het complex wordt geheel aangepast aan dc eisen, die kunnen worden gesteld in het kader van de onderwijsvernieuwing. Het complex be staat uit drie aaneen gebouwed scholen voor elke richting (prtxtcstestanl, katho liek en openbaar). Volgens de traditionele maatstaven zullen er in totaal 39 lokalen komen waarvan 27 „gewone" leslokalen. Bij deze nieuwbouw zal men evenwel de onderwijsvernieuwing, waarbij niet meer wordt gesproken van klassen, stei'k trachten door te voeren. Geen klassen meer met kinderen van onge veer dezelfde leeftijden, maar groepen kinderen van hetzelfde „niveau". Dit laatste houdt ook verband met de nieu we inzichten over de aansluiting tussen het kleutexonderwijs en het basisonder wijs. Het komt er op neer, dat het onderwijs zodanig wordt ingericht dat een geleidelijke overgang wordt ver kregen -van de kleuterschool naar de lagere school. De klassen zijn geschei den door flexibele wanden zodat de mogelijkheid bestaat de oppervlakten te vergroten of te verkleinen al naar ge lang de behoefte. Zoals de maquette toont zijn er zoge naamde kolommen in plaats van draag- wanden. Met de bouw van de eerste school zal in mei 1972 worden begon nen. De bouw van de tweede school is gepland in november van datzelfde jaar en met de bouw van de derde school zal in november '73 begonnen LEIDEN Een 58-jarige vrouw uit Oegstgeest is gistermorgen met vleeswon- in het Academisch ziekenhuis opge ien, nadat zij op de Haagweg door personenauto was geschept. Zij reed op het fietspad en stak zonder om te kijken de weg over. De vrouw kwam terecht op de motorkap van een wagen, werd bestuurd door een 23-jarige Katwijker en sloeg vervolgens door de fruit. B. W. Zoeterwoude aeliter fluordering van drinkwater ZOETERWOUDE Het college van cn W. van Zoeterwoude vraagt dc raad, adhesie te betuigen aan een motie gunste van de drinkwaterfluoride- ing. Deze motie werd onlangs opge- ileld door het bestuur van dc stichting [ter bevordering van de schooltandver- rorging in het district Alplien aan den Rijn. Genoemd bestuux-, gehoord hebbende de verklaring van de Wereld Gezond heids Organisatie t.a.v. de waterfluori- dering in 1969: 2 het rapport van de Gezondheidsraad inzake medisch-toxi- rologische- en tandheelkundige aspecten •an 1970; 3 het advies van de Raad van State aan de Kroon inzake walerfluori- 'dering: 4 de motie van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Tandheelkunde van november 1970 een dringend bexoep op alle be trokken instanties, een snelle invoering drinkwaterfluoridering te bevorde- om ook daardoor mede te werken aan het gezond maken van het gebit de schoolgaande jeugd. B. en W. tonen zich voorstander van de water- fluoridering. Zij conformeren zich volle- an het standpunt van de stich ting. Veren igi ngsjaa r kreeg toch nog „smakelijk eind het jaarverslag, 1 dicht' /ooi-gedragen A. Pieck-Fer fgelopen des. Geheel activiteiten eens uil. En dal w. want de Oegestgeesti actief. Hoogtepunt met een xyelhaast ni OESTGEEST De nasi-rames-fuif I langstelling. Het gil die het bestuur van het Kalbl. Vrou- leden en donatrices. Financii wengilde zich als smakelijk sluitstuk niet veel te melden, dit komt van de jaarvergadering had voorgesteld ii pas aan de orde dooi ging gisteravond, niet door. Mevrouw I van de penningmeesteres M. Brückel-Beitcn uit Den Haag moest Pieck-Fernandes werd als dit festijn annuleren omdat het voorge- J herkozen. Mevr SIaal' fdeling is zeer het gildepi'O- er gekende bi telt thans l( viel i 1 febru; Sant vliet haal- De dames die er een stortbui voor getrotseerd hadden verhuisden van het parochiehuis naar de Jozefzaal, waar de jaarvergadering toch nog uitgroeide tot een intiem feest. Mede door het feit dat het bestuur trakteerde op loempia's en nasiballen zodat men alsnog enigszins in de Oostex'se sfeer belandde. In een gedicht herdacht de presiden te, mevrouw J. Staal-van Santvliet de in 1970 overleden leden, te weten me vrouw Sollewijn-Gelpke Manders en mevr. v.d. Oort-v. Velzen. Zeer geestig komst. Er staat de dames heel wat u wachten o.a. wordt een driedaagse vlieg reis naar Londen overwogen, een ex- cui'sie aan Jamin in Oosterhout en he St.-Annahofje te Leiden. Voorts deelna me aan de wereldgebedsdag. Een bij zondere avond zal ongetwijfeld zijn de „spraakwaterval" van Scheherazade die in samenwerking met de zuster- ox-ganisaties te Oestgeest wordt gehou den. Na een korte pauze werd de bij eenkomst voortgezet met het oergezelli- gekienspel en dc reeds vermelde harti ge traktatie. kunnen worden. Het gehele scholen complex zal eind 1974 gereed kunnen zijn. In totaal neemt het complex 5000 m2 in beslag. Bovendien komen er gymlokalen cn ook een sportveldje. Vol gens wethouder van Onderwijs, G. J. H. Jongelie, hoopt men de scholen met gemeenschapsruimten ook te kxxnnen gebruiken voor ander doeleinden. De ux'gentie voor de scholen is binnen. Het geheel is een ontwerp van architekt W. van der Kuilen uit Amsterdam volgens een program van- eisen o.a. van het Informatiecentrum Scholenbouw te Rot terdam en de Gemeente Haarlerru»er- MAN KNELDE HAND Buiten bewustzijn van dc pijn LEIDEN De 36-jarige bedrijfsleider van het Sporthuis Centrum aan de ftree- straat is gisteravond van de pijn buiten bewustzijn geraakt, nadat hij met zijn hand had klem gezeten tussen een schuifraam. Na korte tijd kwam hij even bij en zag kans telefonisch hulp te roe pen. Dit ondanks het feit, dat zijn hand nog steeds klem zat. De Eerste Hulp Dienst trof de man enkele minuten later weer buiten bewustzijn aan. Met zware kneuzingen werd de man in het Diaconessenhuis opgenomen. Kaad steunt kindercrèche ZOETERWOUDE Ter verminde- ring van de beginkosten wil de Stich ting i.o. Kindexspeelzalen Zoeterwoude graag een éénmalige bijdrage van j f 350,- van de gemeente ontvangen. De I Stichting wordt voor de steeds groeien- de gemeenschap van groot belang ge acht. Haar werk blijkt in een behoefte te voorzien. Ingaande 2 november is er gedurende drie ochtenden per week een peuterspeelzaal opengesteld in het Don Boscohuis. B. en W. stellen de raad voor, dit verzoek te honoreren. Het gemeentebestuur van Leiden heeft ver zocht te bevorderen dat door de raad van Zoeterwoude twee leden uit zijn midden worden benoemd in de algeme ne raad van het lichaam voor dc ge meenschappelijke regeling inzake de vuilverwerking voor Leiden en omge ving. Op de voordracht van B. en W. staan de heren P. v. Hofwegen en H. W. M. Sies. OEGSTGEEST De zeeverkenners van Oegstgeest hebben een nieuwe jachthaven. De haven is medio december gereedgekomen. Hij ligt op het terrein vlak achter de pas afgebrande boerderij Mariahoeve. De haven wordt niet alleen gebruikt door de zeeverkenners, maar ook door de bewoners van de bungalows, die vlak naast het terrein ge bouwd zijn. Behalve de nieuwe haven hebben de verkenners op het terein ook een nieuwe vergaderkuil gekregen. Het oude clubhuis heeft op hetzelfde terrein een plaats gekregen. uitgenodigd voor centrah' training LISSE Na Joke van der Stelt, Micke van Doorn en Carla Grimbergen ontving dezer dagen ook Aad van der Poel de uitnodigixxg om deel te nemen aan de centrale K. N. Au-trainingen. welke worden gehouden op het Natio naal Sportcentrum „Papendal" bij Arn- Voor de K.N A.U.-districtstraining ontvingen Hcnny Grimbergen, Leo Dui venvoorde en Hans Lemmers reeds eer der invitaties. Deze trainingen worden gehouden in Den Haag op het Sport park aan de Zuidlarenstraat. Kerkschapen Zoeterwoude ZOETERWOUDE De heren «M< houders wordt erop gewezen dat mox* 1 gen. donderdag de kerkschapen worden opgehaald in De Weipoort en Geldera«

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3