Rukwind verwoest kuikenhouderij in Hazerswoude .NEDERLAND ZAL NIET IN MÜNCHEN SPELEN" Opendoekjes voor ioofdstad Operette Schade 80.000 gulden H Dodelijke val van trap in Sassenheim J. Zwartkruis bij CO VS: MARKTBERICHTEN '\i Te veel haat in Zeist GOUDEN JUBILEUM MUZIEKVERENIGING ST.-JEANNE D'ARC Aankoop van voormalige Zeevaart school DINSDAG 26 JANUARI 1971 PAGINA Ernstig ongeval in Katwijk: bus frontaal op auto KATWIJK Om zes uur vanmorgen eft op de kruising BiltlaanHoornse- te Katwijk een ernstig ongeval atsgehad. autobus, bestuurd door de heer emskerk uit Noordwijk, verleende op kruising geen voorrang aan een sonenauto. Deze auto werd bestuurd 19-jarige L. Schaap. Bij deze tsing werden de bestuurder van de rsonenauto en zijn broer C. Schaap ïstig gewond. Hun auto is onder de doorgeschoven. De bus werd aan de rzijde zwaar beschadigd. De beide inzittenden van de personen- werden met ernstige verwondingen looien, het Academisch Ziekenhuis over- •een Woensdagavond wordt in aula van Huize Ursula een bij een- nst gehouden, die is belegd door de rkgroep „Nieuwveen, graag gedaan", gegaan zal worden of aan een onder- ge hulpdienst behoefte bestaat. Advies gegeven worden door de heer Ruysse naars, voorzitter van de Bond Bejaarden kring Leiden. Eigenaren niet verzekerd tegen stormschade HAZERSWOUDE Een rukwind heeft in de nacht van zaterdag op zondag de kuikenhouderij van de ge broeders Verhoog aan de Hazerswoude Rijndijk (79) volledig verwoest. Een ongeveer veertig meter lange schuur, gelegen achter de boerderij op een terrein tussen de spoorlijn Utrecht- Leiden en de Rijndijk, werd omverge worpen en kwam voor een groot deel in een sloot in de nabijheid hiervan te recht. Ruim de helft van de zevendui zend kuikens, die zich in de schuur bevonden, kwam om het leven. Aange nomen wordt dat de andere nog leven de kuikens er het leven eveneens bij zullen inschieten. Ook de apparatuur, behorend bij de kuikenhouderij, ging volledig teloor. De schade wordt ge raamd op tachtigduizend gulden. De ei genaren. de twee gebroeders Verhoog, waren niet verzekerd tegen stormscha de (wél tegen brandIn de bewuste nacht besloot de heer J. C. Verhoog na een avondje kaarten nog even naar de kuikens te gaan kijken. Toen hij bij schuur arriveerde, moest hij maken, dat hij eruit kwam. want op dat moment trilde de schuur op haar grondvesten. Hij kon daardoor voorkomen, dat hij zelf onder de ravage terecht kwam. SASSENHEIM Gistermiddag kwart over twaalf viel mevrouw Oostveen (49 jaar) in haar woning ln de Floris Schoutenstraat zodanig van de trap, dat dokter Kwint, die eerste hulp verleende, alleen nog maar de dood kon consta teren. Als vermoedelijke oorzaak van de val wordt duizeligheid aangenomen. HLLEGOM. De grote zaal van Treslong was gisteravond tot de laatste plaats bezet voor een uitstekende opvoering van de operette „ln einer kleinen Konditorei" in de bewerking en onder de regie van Walter Kochner. Leo de Beer excelleerde in de „Musiklehrer" Peperl Gschwandner en Helma Reichle was de veroverende Fini Gaudenzdorf. Karl Frey nam de rol van Dominik Gaudenzdorf voor zijn rekening. Hans Hageman bewees zijn li speel- en vocaal talent als Alois Strampfl. Aparte vermelding verdient de nog altijd jeugdige Claire Clairy als de huishoudster Sali. Herman Valsner. speelde onverwoestbaar, met humor gelardeerd, de parvenu Plunderer. Het orkest onder directie van John Kapper, die voor de nieuwe muzikale oei bewerkin& zorgdroeg, droeg tot een uitstekende opvoering bij. Een minuten- 6.' lang applaus en tevoren menig opendoekje, vertolkte gisteravond de waar dering van een enthousiast publiek. H. 1.EIDEN Op de Oude Rijn is gister middag een 17-jarige bromfietser uit I Leiden tegen een 6 meter lange wape- ningmat aangereden. De jongeman viel en liep een zware hersenschudding op. Hij werd mc-t de Eerste Hulpdienst naar I het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Boete: 50 gulden Pas getrouwde Boskoper •aramboleerde met nieuwe wagen op wegdek DEN HAAG-BOSKOOP Een 24- jarigc kantoorbediende uit Boskoop is door de Haagse politierechtervcroor- deeld tot 150 gulden boete en vier maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van De (pas getrouwde) Boskoper was enige tijd geleden met een 4 dagen oude wagen tegen een lantaarnpaal en een boom op de Boezenlaan gereden. Na deze caramboles zag hij nog kans om weg te rijden. Voor de Haagse politierechter slaagde de Boskoper er niet in dat goed te praten. Anjers 31—39. Rozen Car 36Nordia 50—79, Forsythlatakkcn 60—70 p. st. Fresia's i'.so1.95. Chrysantcn- jaarrond 1.65—5.00, Narcissen 80—1.45. Tulpen Apeldoorn 2.60—3.10, Br. Star 1.80, Lustige Ralph, Paul Richter, Blenda, Parade .95G.40, Cassini, Preludium. Prominence 2.10 -2.50. Aüadln 5.20, Rose Copland 2.S0-2.7S. "lekey Mouse, Thule, Mad. Spoor 2.5T 1,952.25 per bos. peen per kist: AI 5.20—7.10, AH 2.80—8.01 4.30—6.90, Bil 2.9C. Cl 3.10—1.10. CII 1.60—2.70. Breekpeen 1.40—3.50. Spruiten AI 36—84. Boe renkool 29—15. Groene kool 33. Rode kool (Van onze sportredactie) LEIDEN „Willen we naar München dan zullen er ge zonde vernoudingen moeten zijn. Dan moet er vertrouwen zijn, zullen we elkaar moeten kennen en respecteren. Maar ik zeg u Nederland zal niet in München vertegenwoordigd zijn. In Zeist, toch een ideaal centrum om je voor te bereiden, tref je de grootste haat". Een sombere prognose van een succesvol man, de trainer van het militaire elftal, J. Zwartkruis, die gisteravond in „Eigenzorg" de scheids- LSÖ „Jeugdwerk" geeft cursus EIDERDORP De Stichting Jeugd- k Leiderdorp stelt deelname open cursus beeldende expressie 'ült J°n8ens en meisjes vanaf 14 cursus bestaat uit 10 lessen, die elijks zullen worden gegeven door cunstenaar Rien van der Nat in zijn aan het Jaagpad, hoek Brugge- te Leiderdorp. In verband met de srkte ruimte zal, indien nodig, in groepen worden gewerkt en wel" iinsdagavond van 18.30-20.00 uur en 20.00-21.30 uur. Bij voldoende deel- zal de cursus aanvangen op dins- avond 2 februari a.s. De totale kos- bedragen f 12.50, welk bedrag in elijkse termijnen kan worden vol- Aanmelding zo spoedig mogelijk het adres: Kasteelhof 9 te Leider- tel. 42182. Rinus de Groot voorzitter KPJ afd, Hazerswoude HAZERSWOUDE De leden van de plaatselijke afdeling van de Katholieke Plattelands Jongeren hebben besloten, om een bestuur in het leven te roepen, waarin de dagelijkse bestuurders en de sectie sport in één bestuur zijn samen gebracht. Tot nu toe werkten beide besturen apart Tot nieuwe voorzitter van de afdeling is gekozen Rinus de Groot. Marie-Louise Stokman, de vicevoor- zitster, tekent voor de sportbelangen. evenals Arie de Groot. Josephine Bael- de neemt het secretariaat voor haar rekening, samen met Corry van Wetten, die eveneens de toneel-zaken zal behar tigen. Lidwien Gordijn is in het bestuur gekozen voor toneelbelangen en alge mene zaken. Thea van Wetten is de nieuwe penningmeesteresse. Via het militarisme komt Zwartkruis in contact met Neerlands topvoetballers. Het betekent niet dat de dienstplichti gen tijdens trainingen en wedstrijden voor het vertegenwoordigende elftal een voortzetting krijgen van de „tucht" van Er is ruimte voor ontspanning: „In Madeira zaten we in een luxueus hotel met een prachtig bad en toeristen om ons heen. Enkele jongens wilden direct in het water springen. Ik verbood ze dat. Ze waren er om te voetballen. Na de wedstrijd mochten ze zwemmen. We wonnen. Toen ze mij in \mijn eentje zagen pakten ze me met z'n achten op en slingerden ne in het bassin. Zoiets vid ik niet erg. Ik sta dicht bij de spelers. Soms moeten de spelers in ka zernes slapen en is voor mij een kamer met stromend water gereserveerd. Maar zoals ik dat mijn vriend, de ruiter v. d. Oudeweyer heb zien doen, die 's nachts ijn paard bleef slapen op stro, blijf ik bij mijn elftal en slaap ik zo nodig ook in de kazerne". Zwartkruis, die met trots constateerde dat er tijdens zijn tienjarige militaire carrière nog nooit één speler is weggezonden, gaf ook een uiterst interessante analyse van enkele topspelers. Van de lange tijd schotloze Willy v. d. Kuylen, die zijn familieleden mee laat delen in zijn fortuin, maar haar niet durfde mee te nemen naar wedstrijden, omdat hij zich voor hun kleinheid geneerde. Een psychologische benadering van Zwart kruis bracht het succes weer terug bij v. d. Kuylen. rechters wegwijs maakte in het professionele voetbal- wereldje. Het leek een droge bedoening te worden toen de Amers- forter aanvankelijk concentieus werkte aan de hand van een schrift met gegevens. Achteraf was nauwelijks een zesde van de „handleiding" doorgeworsteld. De trainer, die zich zelf in vervoering bracht en met veel mimiek vele situaties tekende, diepte uit zijn eigen geheugendossier zoveel voor vallen op, dat hij zijn schrift vele malen zou kunnen verveelvoudigen. en ontbreken van een „harnas", op Zijn levendige wandeling, of -liever gezegd, wilde excursie door de voetbalkeuken van het hogeschoolvoetbal, graag ge volgd hébben. In ieder geval wel COBS-bestuurder Blasveld, die zijn verhinderde voorzitter v. d. Geer ver ving en Zwartkruis enkele „kruikjes" toestopte. Karakters „Psycholoog Zwartkruis lichtte ook de karakters van Jan van Beveren en de zo vaak verguisde Eddy Achterberg toe. i mei Voorop stelde hij tevreden vast dat de kwa sport eindelijk weer vertaald kan wor- een Geboeid tegen stortbak LEIDEN. Een 15-jarige jongeman uit Oude-Wetei-ing liep gisteren zo inge spannen in een folder te lezen, dat hij een cementriortbak, die op het trottoir vrn de Breestraat stond, niet zag en er n gezicht tegenop liep. De klap hard aan, dat de jongen met nd :-.n het gezicht en een her gen in Heerenveen. Maar nogmaals, de begrip hardheid en ontwikkeling inter preteerde Zwartkruis menselijk. De scheidsrechters kwamen er misschien tijdens de speech de soms fel uitvallen de Amersfoorter maar bekaaid af. On getwijfeld echter zullen zij de man, die zo'n voorstander is van het Braziliaanse voetbal met zijn ruimte voor variatie Afzwemmen in De Fluit zekerheid heeft daar ook geheerst de functie van de brug ie Herengracht. In het kader van plannen om achter de begraaf- ,,De Zijlpoort" om over de sirv- e stappen, kochten B en W ele jaren geleden een tweedehands van de gemeente Haarlem. Se- lien is de .Haarlemse brug" in vergeetboek geraakt. Het koopje i hef (n°9 steeds) opgeslagen bij het structiebedrijf Figee. Was het aan- t ikelijk de bedoeling, deze brug de bestaande te leggen over de le Herengracht in het verlengde i de Langegracht, inmiddels is de achte opgekomen om met het u aarlemse" brugdek de Singelbrug :n Rijnkade en Utrechtse Veer) In het kader van de ontwikkelingen gaat namelijk de voorkeur uit naar een vaste oeververbinding over de Oude Herengracht. De vraag is alleen of dat mogelijk zal zijn in verband met de bevoorrading van de edelijke lichtfabrieken in geval van nood. Vreest men de nood niet, dan blijft er aan het Haarlemse koopje een brug- bovenbouw met mechaniek over. Geen nood: een beweegbare brug is nooit weg in Leden. De wijkvereniging van de architecten- buurt in Zuid-West, sinds kort opere rend onder de naam ..Aktief", heeft zijn eerste informatieblad uitgegeven. De wijkbewoners wijzen elkaar in dit blad op verschillende zaken, die aan gepakt moeten worden waarbij er te vens op gehoopt wordt, dat ook het gemeentebestuur van een en ander kennis neemt. In het eerste nummer wordt o.m. aandacht besteed aan zandbakken, waarin katten 's avonds naar hartelust woelwateren, aan het sneeuwvrij maken van stoepen, aan de reeds één jaar leegstaande 4-ka- merflat 's Gravensandestraat 7, die de gemeente maar niet wil toewijzen aan de bewoner van een 3-kamerflat en aan vernielingen in de wijk, en aan het gemis ven een openbare telefoon cel. Het informatieblad „Aktief" is ook bijzonder, progressief in tijd, want het bestuur laat weten, dat vroegtijdig maatregelen genomen zullen worden LEIDSCHENDAM In het zwembad van het sportcentrum „De Fluit" zullen zaterdag 30 januari tusen 19.30 en 21.30 uur circa 125 leden van de Algemene Zwemvereniging Leidschendam af zwemmen voor het A- en B-diploma. ..Bewijs zwemproef" en ..Geoefend verlichte jomen geplaatst te krijgen op de s en in de hoven. op krediet Vertrouwen In blind vertrouwen heeft de gemeen teraad van Zoeterwoude zich op 17 december jl. akkoord verklaard met de bcgroting-1971. De algemene be schouwingen, die de raadsleden met zoveel zorg hadden voorbereid, bleven onbeantwoord. Alle p- en aanmer kingen, schouderklopjes en lofliederen, die ze hadden ingestudeerd, gingen de wist in. Burgemeester J. A. Detmers dankte de raadsleden voor hun ijver en meende dat daarmee de kous wel zover af was, dat de begroting aanv aard kon worden. Een antwoord op de beschouwingen van de raad zou hij dan t.z.t. wel geven. Nu zes weken later, is dat antwoord nog niet in het verschiet. Burgemees ter Detmers houdt niet van improvisa tie en dus zal hij de raad ook donder dag a.s. het antwoord nog schuldig blijven. Want hij heeft zich nog niet kunnen voorbereiden, naar verluidt heeft de „raid" die gedeputeerde Ey- sink vorige week uitvoerde op het gemeentehuis de stilte, die ten behoe ve van de nodige concentratie in de burgemeesterskamer hing, zo wreed verstoord, dat het werkschema van de edelachtbare heer Detmers op zijn beurt de mist in is. Zonde van de moeite, die de raad „het hoofd der gemeente" rich destijds nam. Want het vertrouwen dat hij gaf, blijkt vertrouwen op krediet. Vooruitzichten ..Alléén kunt u het toch niet", is het de vies dat de Nederlandse Kappersbond afdeling Leiden heeft aangeheven. Alle aangesloten leden in Leiden en meer dan veertig omliggende plaatsen zijn het daarmee eens. En niet alleen zij. Maar ook veel klanten. In de loop der jaren Volgend weekeind taptoe in j\bordwijkerh on t NOORD WIJKERHOUT De r.k.- muziekvereniging „St.-Jeanne d'Arc" bestaat einde juli van dit Jaar precies 50 jaar en ter voorbereiding van de feestelijkheden is onder voorzitterschap van de heer J. A. Janssen een comité gevormd, waarin bijna alle geledingen van de Noordwijkerhoutse gemeenschap zijn vertegenwoordigd. Er is reeds een voorlopig programma samengesteld van festiviteiten, dat over twee weekeinden is verdeeld. Hoogtepunt vormt de receptie op zater dag, 31 juli, tijdens welke de nieuwe uniformen aan de harmonie zullen wor den aangeboden. Die avond presenteert het korps zijn nieuwe uitmonstering tijdens een concert op de Brink. In hetzelfde weekeinde zal een drumband festival worden georganiseerd. Voor het volgende weekeinde zal getracht wor den een bijzonder muziekkorps in Noordwijkerhout te laten optreden, zo mogelijk gelijk met een taptoe, waar voor muziekkorpsen uit de omgeving zullen worden uitgenodigd. LEIDEN Met de Commissie van Oppertoezicht en Beheer der Vereeni- ging tot instandhouding en bevordering van den bloei der Kweekschool voor Zeevaart is thans overeenstemming be reikt met betrekking tot de aankoop door de gemeente van de grond en opstallen van de voormalige zeevaart school aan het Noordeinde 22a. De verwerving van het complex is noodzakelijk, aangezien dit begrepen is in een komende uitvoeringsfaze van het „Basisplan sanering en stadsvernieu wing 1961", met name de aanleg van een weg met vaste brug over hot Galgewater tussen de te dempen Trekvliet en de Morssingel. Deze weg zal een belangrijk element vormen in de binnenring om de city en voor het Witte-Singelplan van de universiteit zijn tal van dames aardig bedreven geraakt in het permanenten maar als ze naar de kapper geweest zijn voelen ze zich toch altijd een ander mens. Tel daarbij de heren met lang of sluik haar over het algemeen zijn ze nog niet zo bedreven in het aanbrengen van wat zwier in hun kuif. Daarom maakt het ..permanent voor heren' opgang. En dat is voor da Kappersbond aanleiding geweest om zich de technische clubs ook in deze richting te doen bekwamen De hele winter wordt er in de grote zaal van het „Patronaatsgebouw" te Qegstgeest hard geblokt om het meest weerbarstig struweel naar de hand te zetten. Eindelijk krijgt ook bij de mens het mannetje de kans, zich wat op te doffen bij het aanbreken van de lente. Dat biedt vooruitzichten voor de krul- taiLpinduftri*.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3