s EaidóeQou/tcvnt MOOI WEER VANDAAG' BIJ DE HAAGSE COMEDIE VPRO nog steeds niet uit de gevarenzone TELEVISIE VANAVOND DE KLEINE WAARHEID Zo moeder zo dochter Bij NOS tivee journaalchefs NIEMAND WIL VREDE LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 JANUARI 1971 Waarschuwing maakt geen indruk meer 70UDEN overheid en top van het bedrijfsleven nog geloven dat hun waarschuwingen voor overspannen eco nomie en inflatie bij de grote massa nog indruk maken, dan moeten ze die illusie maar afschrijven. Daarom zal ook de conclusie in de nieuwste nota van het Centraal Planbureau, dat de economie tot omstreeks 1976 nog wel gespannen zal blijven met alle gevolgen van dien, door de gemiddelde Nederlan der voor kennisgeving worden aangeno- Is het hem helemaal kwalijk te ne- In de eerste plaats hoort hij van alle kanten verkondigen, dat overbesteding en inflatie voor een belangrijk deel door het buitenland opgedrongen wordt; en wat doe je als klein Neder lander daaraan? Ten tweede blijkt van de terugslag in de conjunctuur, die al jaren voorspeld wordt, niet veel uit te komen. Zeker, minister Witteveen heeft vrij dag meegedeeld, dat de werkloosheid wat toeneemt en dat de rentevoet daalt. Maar één zwaluw maakt nog geen lente. De exellentie vor „Financiën" heeft boven dien ook niet verzwegen, dat de beste dingen zelf nog blijven toenemen. Daar om is o.i. niet uitgesloten dat de heer Witteveen over een paar maanden weer in meer pessimistische trant zal moeten praten. De burger trekt zich trouwens niet veel meer van warschuwingen aan. Ook dat is geen wonder, want hoewel ook al een paar jaar het liedje gezongen wordt van de lonen en prijzen die elkaar opkrikken, gaat het voor de meeste werknemers en vele zelfstandigen tot op de dag van vandaag zo kwaad nog niet De prijzen stijgen, dat constateert iedereen; maar na het maken van een uitgebreide optel- en aftreksom, blijkt dat prijsstijgingen voor de meeste bur gers niet neerkomen op een verminde ring van de welvaart en welzijn, doch slechts op een beperking van de wel- vaartsvermeerder in g Het enige grote probleem, van sociale aard. is hierbij, dat de echte minimum lijders niet veel opschieten en dat de echte maximumverdieners in vele ge vallen steeds verder uitlopen. Zonder hoop T~\E verwarring neemt nog toe .omdat overheid, werkgevers, werknemers en kapitaalverschaffers het maar zelden echt eens zijn over het sociaal gewenste en economisch mogelijke alternatief voor de huidige gang van zaken. Minister Roolvink moest dezer dagen zonder enige hoop opmerken, dat alle grote sociale problemen voor een flink deel opgelost zouden kunnen worden, wanneer het geld dat nu aan vrijwel algemene inkomstenverbetering en prijsstijgingen op gaat, voor het aan pakken van urgente taken zou worden Ons benauwt het, dat ook in de vooruitstrevende programs die van ver schillende kanten voor de periode 1971-'75 werden opgesteld, de duidelijk heid ontbreekt, hoe zo'n program met behoud van toespitsing op de meest urgente taken, uitgevoerd kan worden zonder dat de natie nog een stuk op de golven van overbesteding en inflatie wordt meegesleurd. Het zou een verademing zijn. wan neer daaraan niet alleen bij de kabinets formatie, maar ook tijdens de ver kiezingscampagne werd gedacht. Bij voorbeeld om gevaarlijke mythevorming te voorkomen. Psychiatrische patiënten in sober toneelstuk NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.05 uuri Dier en vriend 19.25 uur: Zo moeder. zo dochter 20.00 uur: Journaal 20.21 uur: Hier en nu 20.45 uur: De kleine waarheid 21.50 uur: Ongeneeslijke zieken 22.40 uur: In het voorbijgaan 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Kijken naar kinderen VARA 19.30 uur: Coronation Street 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Niemand wü vrede •21.00 uur: Wachten op 21.50 uur: Achter het niexm 22.15 uur: Boy's Big aBrvd Nina Simon# 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: EHBO De NOS-reportages uit Heerenveen waren nagenoeg smetteloos. Ons land bewees opnieuw, ten overstaan van vele miljoenen Eurovisiekijkers, dat sporlreportages een Nederlandse spe^ ciallteit vormen met louter perfekte beelden, met aandacht voor zowel de strijd als de lodividuele atleet. Als „extra" kwam daar het Neder landse „rekentuig" bij, dat telkens on gelooflijk snel standen produceerde' en analyses van gereden ritten toeliet. Het kon nauwelijks beter. Dit dan voorzover het pakket dat de NOS aan Eurovisie bood. Voor „binnenlands gebruik'' zat er ook commentaar van Theo Koomen aan vast. Dat commentaar was erg en thousiast en dat is bepaald positief te noemen. Maar in zijn enthousiasme maakte Theo fouten in zijn analyses en verwachtingen. Dat was negatief. Heel negatief: zijn „misser" bij het grote incident van dit Europese kam pioenschap. Wij, en heel veel andere kijkers nemen wij aan, zagen in de dramatische 5.000 meter dat Bols na het uitkomen van de bocht zijn tegen stander in dezelfde baan had. Koomen zag dat pas veel later en tilde er toen helemaal niet zwaar aan. De ideale dus deskundige com- NOS studeert op lidmaatschap en kijkgeld HILVERSUM (ANP) Het bestuur van de NOS acht het initiatiefvoorstel van het D'66-Kamerlid dr. E. C. Visser Inzake de loskoppeling van het lid maatschap van een omroepvereniging en de betaling van de omroepbijdrage in de huidige vorm onuitvoerbaar. Dit 'is het resultaat van een onder de NOS-bestuursleden gehouden opinie- De omroepraad heeft het bestuur van de NOS over deze kwestie om advies gevraagd. De heer E. A. Schüttenhelm, voorzitter van de NOS, zei op een persconferentie, dat elke vorm van lidmaatschap van een omroepvereni ging van groot belang is, omdat de verdeling van de zendtijd gebaseerd is op het ledenaantal. Het bestuur van de NOS zal op korte termijn een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden van een ande re vorm van lidmaatschap van een omroepvereniging, de controlemoge lijkheden en de praktische effecten van een en ander. Krachtens de hui dige bepalingen van de omroepwet is alleen de houder van een omroepkaart lid van een omroepvereniging. Andere inwonende gezinsleden kunnen alleen maar lid van dezelfde of een andere omroep zijn, als zij ook afzonderlijk een omroepbijdrage van f 75,- beta len. De omroepraad, die de regering van advies moet dienen, heeft het NOS- bestuur gevraagd, voor 29 januari zijn mening hieromtrent kenbaar te ma ken. Het bestuur van de NOS heeft inmiddels laten weten, dat het op zo'n korte termijn hieraan niet kan vol- Theatre of Stars Met ingang van vanavond zendt de VARA-televisie wekelijks een afleve ring uit van de serie' „Theatre of Stars." Het zijn losse verhalen van uiteenlopende aard, veel thrillers maar ook luchthartiger stukken, waarin de belangrijkste rollen worden gespeeld door bekende sterren van het witte doek. De eerste aflevering is getiteld „Wachten op Lassiter", met in de hoofdrollen Jack Kelly en Lee Grant. Maandag VARA Ned. II 21.00 uur. mentator had uiteraard de misslag di rect moeten constateren cn daar direct zün oordeel aan moeten verbinden over de fataliteit van die misslag. Misschien kan die ideale commentator voor de a.s. wereldkampioenschappen nog ge vonden worden. Koomcns baas Bob Spaak wellicht? Zaterdag beleefden we weer veel ge noegen met Oebele, het kinderpro gramma dat met zoveel vakmanschap wordt gemaakt dat jong en oud er gelijkelijk van genieten kunnen. De Carol Burnett Show bij de AVRO had ook die zin voor vakmanschap. Wat Tim Conway hier bijvoorbeeld deed, had iets onbetaalbaars. Maar als je dan kykt naar de Frans Halsema Show blijken daar elementen in te zitten die het toch ook waarach tig wel doen. Jos v. d. Valk regisseert zoals de Amerikanen dat doen: geen flauwekul, elke artiest gewoon op zijn best tonen. Toch wel een aantrekke lijke metbode. Op hun best vonden we Frans-zélf én onze eigen favoriet Johnny Kraay- kamp. Ex-cabaretier Wim lbo bewees dat ook in dit vak doorlopende trai ning de basis is om scherm-fit te blijven. lbo heeft, producerend en schrijvend, kennelijk weinig aan trai ning gedaan... Pijnlijk vonden we het feit dat Esther Ofarim kennelijk vele vijanden heeft. Met haar stem is gelukkig niets aan de hand, maar als èn de adviseur voor kleding, èn de dito voor make-up, èn de kapper tegen het belang van een artieste zijn wordt zoiets wel een handicap in optima forma! Gisteren wijdde Video aandacht aan Paul Vlaanderen, die in t.v.-versie de oude radiofans teleurstelde Domweg omdat iedere luisteraar zijn eigen Paul en Ina creëerde en die creatie niet beantwoord zag in de karakters die de t.v. bood. Nog voordat de dis cussie was afgelopen moesten we overschakelen naar „I" voor Televisie- tableaux, de speciaal voor t.v. bedoel de compositie van Ton de Leeuw. Er was een merkwaardige samenhang. De Leeuwse compositie boeide ons bij na van begin tot eind. vooral omdat hij met gebruikmaking van allerlei elektronische effecten toch tot een heel muzikale melodiek kwam, met name in de geraffineerde zangpartij die door Joan Carroll razend knap werd vertolkt. Het bijtende laatste deel overigens nagelaten. Dat was een beetje goed koop „praten voor eigen parochie" door flarden van kritieken op een vroegere De Leeuwcompositie als bla bla weer te geven. Onze aandacht ging vooral uit naar de relatie beeld-geluid. Welnu de bes te „minst afleidende" heelden vonden we die waar regisseur Rob Touber de uitvoerende artiesten voluit in beeld bracht. Omdat we dan het best kon den luisteren. Dat luisteren werd moeilijker naarmate de plaatjes inge wikkelder en minder betrokken op dc klanken waren. Zijn wij daar om conventioneel? We dachten dat Touber hier een duidelijk pleidooi voor conventionaliteit hield! Vg. Prachtige rollen Ko van Dijk en Paul Steenbergen In de nieuwste' voorstelline van de Haagse Comedie komen slechts vjjf Per sonen voor: vyf verpleegden in een psy chiatrische inrichting, die de dag door brengen in de tuin. van het zonnetje ge nieten en een merkwaardig soort ge sprekken voeren, die nergens toe leiden. Het stuk heet „Mooi weer vandaag", en dat is de titel die Bert Voeten in ztfn bewerking gaf aan „Home",, een. stuk van de Engelse schrijver David Storey, een man die in het Royal Court in Londen vier knappe stukken gespeeld zag.'door gaans onder regie van Linday Anderson. Bert Voeten heeft de moed gehad, het stuk niet zomaar te vertalen, maar om te zetten, zodat het een tehuis in Nederland wordt, waar het stuk speelt. Een uit stekende gedachte, die al te weinig op komt bij vertalers. Het taalgebruik van Storey in dit stuk heel merkwaardig, omdat het om een reeks van gesprekken gaat, waarin de mensen elkaar niet kun nen bereiken is in de versie van Voeten geweldig precies overgebracht naar ons taaipatroon en naar degenen, die de voorstelling maken. Ko van Dük en Paul Steenbergen En dat zün vooral Paul Steenbergen en Ko van Dük. Het stuk opent met een lang gesprek tussen hen, dat verschrik- keli.jU humoristische en lichtvoetig is, cn het eindigt met een meeslepend en ont roerende dialoog, vvaarbü Steenbergen vrjjwel niets anders meer kan stamelen dan: „O. ja....", terwijl een naar de keel grijpend besef over de tragiek van deze mannen ontstaat. Het blüft on- duidelük. althans onuitgesproken wat de reden is van hun verbluf in de inrichting, de verschrikking van de situatie is echter volledig aanwezig. Wat Ko van Dük cn Paul Steenbergen samen doen, is acteer- I technisch van heel grote kundigheid. In een perfecte unisono, een zeer nauw- j keurige nuancering en met grote sober- j held spelen ze hun rollen. Het komt ook door het stuk, dat de twee grote vrouwenrollen (ook patiënten) gespeeld door Myra Ward en Anny de Lange, minder tot hun recht komen, al j had de regie van Karl Guttmann hier I meer bijstand kunnen geven. Dit tweetal wekt veel minder het medeleven van de j toeschouwer. Ze zijn van een heel andei I soort dam de mannen, die zij die dag ontmoeten. Ze praten voornamelijk over sex, De. vijfde figuux;.de patiënt Fxed. mi gespeeld door Roelof den .Ambtman, een jonge krachtpatser die helemaal geïso leerd is. Die rol wordt bekwaam en over tuigend waargemaakt. DE HAAGSE COMEDIE David Storeen „Mooi weer vandaag" is een knappe voorstelling van een sterk stuk. David Storey is in staat in simpele, maar heel treffende dialoogschema's, waarin over merkwaardig onbenullige zaken gespro- Londense ken wordt, büzonder veel te tonen over j na laten bouwen den Ambtman. Dit dilemma krijgt aangrijpend gestalte in het stuk. En er is nog meer: zoals gebruikelijk in de Engelse toneelstukken van de laat ste jaren is de plaats van handeling symbool. Hier is het de lijfelijke ver toning van het gebrek aan contact (com- >f wat den ook) tussen men- het in het leven van ieder altijd op kan breken Het is een heel knap stuk, waar in Londen de acteurs John Gielgtild en Ralph Richardson in hebben gestaan. Karl Guttmamm heeft het stuk geregis seerd. Door de bekwaamheid van zijn twee grote acteurs is de voorstelling gered. De grote gedaohtefout blijkt uit de keuze van het decor: Guttmann heeft het am Jocelyn Herberc Den Haag. zodat er stuk. zou het zich kunnen afspelen op elk willekeurig terras in het zonlicht. Maar gaandeweg verandert bet beeld, dat ie van de mensen hebt. zonder dat het uitgelegd wordt, ga je merken, dat het hier gaat om psychiatrische patiënten. j En het wordt duidelijk dat Storey meer i te zeggen heeft. Zijn stuk is niet alleen een beeld van vijf psychiatrische geval len, als zodanig is het eerder onder de maat. Gelukkig maar. „Home" is ook een [aanklacht tegen het systeem van zo'n inrichting, waarin werkelijk contact i tussen de mensen onmogelijk is, terwijl ze er juist zo'n behoefte aan hebben. idee van Bert Voeten: de verplaatsing naar Nederland Het Engelse decor is niet alleen overduidelijk gemaakt voor de merkwaardige toneelaccommodatie van Royal Court, het is zozeer onnederlands, staat zo ver van ons soort inrichtingen, dat zelfs het argument, dat het hier gaat om een abstractie niet geldig is. Maar vooral om datgene wat Paul Steenbergen en Ko van Dijk gezamenlijk doen in zo'n volstrekte harmonie en met zo'n prachtig resultaat was het publiek in de Koninklijke Schouwburg zaterdag avond bijzonder enthousiast over deze voorstelling. JAN VERSTAPPEN •kenningen. 10.15 (S) Opei i0 Nieuws. 11.03 Het wal -volghoorspel' (16). 11.33 Vo derlandse Antillen. Spreker H.L. Braam. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai!: Jeugdprogramma. HILVERSUM n AVRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 0.11 Radio journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide re portage ot herhaling NOS-programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Midde leeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 HILVERSUM III Show. (14.00 Nieuws.) 15.00 Nieuws Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 licht platen programma. (17.00 Nieuws.) i (Nederlands) ■j.o. 12.15 Dinsdagbot (Van o iroepcorrespondent.) Over het inhoud van „De Kleine Waarheid van vanavond het volgende: Het eerste baantje van Marleen Spaargaren (Willeke Alberti) als hulp in de huishouding bij de familie Ou demans is door het merkwaardige ge drag van zoon Jaap geen succes ge worden. De huishoudster Sien Ene- naam, die haar zoon Herman graag zag optrekken met Marleen, is over tuigd van Marleens schuld en verbiedt verder kontakt tussen deze twee. Een enorme slag voor Marleen. Maar als ze een andere betrekking heeft en bovendien kennis maakt met Jef Ver pootte (Robert Borremans), een Belgi sche vluchteling, is ze snel over deze teleurstelling heen. NCRV Ned. I 20.45 HILVERSUM Ondanks een leden winst van bijna 20.000 in het afgelo pen jaar is de VPRO nog steeds hief uit de gevarenzonde. indien men reke ning houdt met de steekproef van C.R.M., welke aantoonde, dat 20.1 pret van dc VPRO-aanhang geen omroep bijdrage betaalt. Tijdens de vergadering van de leden raad in de Utrechtse jaarbeurs, zater dag, deelde voorzitter Jan Kassies me de, dat de VPRO op 1 januari jl. 139.215 leden lelde tegen 120.425 op 1 januari 1970. Het aantal abonnees op ..Vrije Geluiden" daalde echter van 87 270 op 1 januari 1970 naar 86.975 op 1 januari 1971. Daarentegen steeg het aantal contribuanten gulden leden) van 33.155 tot 52.240. Volgens Jan Kassies betekende een en ander, dat, wil de VPRO ruim boven de gevaarlijke rode streep blijven, de huidige groei zeker tot de zomer moet voortduren. Om tot een zo actief mogelijke stand puntbepaling voor de VPRO te komen had men op deze ledenraad een nieu we mise-en-scène opgesteld, waarbij het bestuur zetelde aan een tafel voor de leiding van de ledenraad. Zolang het bestuur de voorstellen van de ledenraad kennelijk negeert, legt deze opstelling te veel nadruk op het be stuur, vond Gijs Stappershoef. Vervolgens werd uitvoerig gediscus-' sieerd over de tweede beleidsnota van VPRO-directeur S. J. Doorman. Drs. Weterman betoogde, dat de nota een te vrijblijvend karakter had. Hij mist een verdergaande uiteenzetting van de godsdienstige en ethische achter gronden. De heer Weterman miste in de nota een belijdenis voor het enga gement. Hierna ontstond een verwar de en abstracte discussie over de pro gramma's. in verband met de kritiek op de vertoning van de filmserie van „Lau rel en Hardy", welke oude koek werd genoemd, verzocht ledenraadsvoorzit ter drs. Leertouwer de ledenraad bij handopsteking bekend te maken wie er lacht om de avonturen van deze filmkomieken. Het overgrote deel van de handen ging omhoog. De heer Doorman vond de serie een nuttige trekpleister om de kijkers aan het VPRO-programma te binden, hetgeen de kijkcijfers duidelijk bewijzen. Uitvoerig werden hierna persoonlijke standpunten uitgewisseld over de aard van de verkondiging bij de VPRO. Dr. de Koning was van mening, dat het bestuur attent moet blijven op de behoefte van religieuze groeperingen binnen de VPRO en van ons volk. De heer Van Maris wilde de verkondiging voorgoed uit het programmapakket van de VPRO laten verdwijnen en kritischer staan tegenover de gods dienst. Ds. van Goudoever pleitte voor meer achtergrondinformaties over de kerkelijke problematiek. Bovendien moet de VPRO kerk en religie even zeer behandelen als elk ander maat schappelijk relevant verschijnsel. Tenslotte stelde de ledenraad voor het verschijnsel van de godsdienst niet alleen informatief te benaderen met uitsluiting van het geloof. Nadat en kele correcties waren aangebracht op de nota werd deze in grote lijnen aanvaard. Tijdens de middagvergadering deelde VPRO-voorzitter Jan Kassies nice, dat hij en de bestuursleden Huub Ooster huis, prof. De Graaf cn mevrouw Ver- weij in mei a.s. zullen aftreden en zich niet herkiesbaar stellen. Het be stuur steld voor drs. H. J. Penders als kandidaat voor het voorzitterschap. Na tien uitzendingen „Zo vader, zo zoon" brengt de NCRV vanavond de eerste aflevering van „Zo moeder, zo dochter". Deze twee versies van dit spelletje zullen elkaar voorlopig gaan afwisselen. Spelleider Gerard van den Berg ontvangt in de studio behalve vier moeders en één dochter de vol gende jury: Jaap Moolenaar, Aart Staartjes. Marion èBroekhuizen en als gast Henk van Ulsen. Zij gaat ook in deze uitzending weer trachten 25 pun ten te behalen en daarmee een kleu rentelevisie te winnen voor een be jaardentehuis De afgelopen weken werd op verschillende plaatsen in het land een dergelijk apparaat uitge reikt. NCRV Ned. I 19.25 uur. Jan Bols in Sportpanorama van de AVRO (Van onze omroepcortespondent) HILVERSUM Miljoenen kijkers en luisteraars hebben zaterdag en zondag meegeleefd met de NOS-reportages van de schaatskampioenschappen in Heerenveen. Pogingen van de NOS- reporters om Bols in het communica tiecentrum te krijgen teneinde zijn reactie te kunnen vragen op deze beslissing mislukten, omdat Jan on vindbaar bleek. En terwijl iedereen bleef zoeken, waren na een telefoni sche uitnodiging Jan en echtgenote al in de auto op weg naar de televisie studio in Bussum. Ruud ter Weijden van AVRO's Sportpanorama had even voor achten voor de tv-camera's een gesprek met Bols over de verdrietige afloop van deze schaatswedstrijden voor Jan, die nog duidelijk onder de indruk was. Bovendien bewees deze uitzending eens te meer, dat het geen pais en vree is tussen de NOS en de omroepen. HILVERSUM Het NOS-bestuur heeft uitvoerig gedisuussieerd naar aanleiding van dagbladpublicaties over het voorstel aan de raad van beheer om de heren Hans van der Werf en Wim Stokla te benoemen tot adjunct-hoofdredacteuren van het Nos-journaaai. Enige bestuursleden uitten kritiek naar aanleiding van het interview, dat de heer Van der Werf had verleend aan een dagblad en waarin bij pleitte voor een aggressie- vere journaal-methodiek. De vraag werd gesteld of een eventu ele reorganisatie bij het journaal niet eerst met de commissie-Algra diende te worden besproken. Maar door de perspublicaties waren de NOS-com- missarissen, de heren Rengelink en De Wilde, gedwongen tot een snel overleg met de journaalmedewerkers onder wie onrust was ontstaan. Over deze aangelegenheid wordt woensdag aanstaande door de raad van beheer van de NOS verder ge sproken, welk gesprek waarschijnlijk zal resulteren in een voorstel aan het NOS-bestuur. De heer Schüttenhel stelde duidelijk, dat de heren Van der Werf en Stokla chefs van hun eigen afdelingen blijven en bij afwezigheid van de hoofdredacteur, de heer D. G. Simons, hem zullen vervangen voor zover het beslissingen op het gebied van hun eigen afdeling betreft. Er werd door het NOS-bestuur duidelijk vastgesteld, dat er geen sprake is van de invoering van de functie van ad junct-hoofdredacteur en er bovendien ook niet kan worden gesproken van de mogelijkheid, dat deze journaal chefs zouden worden aangewezen met het recht van opvolging van de hoofd redacteur. Na de opmerkelijke televisie-uitzen ding getiteld „Niemand wil vrede, tot nog toe" (27 december jl), waarin men 'n experiment kon zien, dat bij genoeg autoriteit schrikbarend veel mensen gruwelijke opdrachten blijken uit te voeren, volgt vanavond een tweede uitzending over de vrede. In dit tweede deel kan men een rollen spel zien. Het onderwerp: Damslapers in 1971 De spelers: ingezonden stuk- kenschrijvers voor en tegen het Damslapen in de zomer van 1970, die een enorm verschil van mening in houden, waarbij dat plekje in het centrum van Amsterdam door de één het magisch centrum en door de an der met heilige grond, wordt aange duid. De twee groepen brievenschrij vers (zeven voor-, zeven tegenstanders van het Damslapen) moesten in het spel als gemeenteraad van Amsterdam een beleid bepalen voor de volgende zomer. Tot zover niets bijzonders, de zoveelste lekkere ruzie op hel vader landse tv-scherm. Maar dat is het toch niet geworden. Men wil in dit spel laten zien dat het mogelijk is om mensen met zeer verschillende denk beelden toch zover te krijgen dat zij naar elkaar luisteren en tot een con structieve oplossing van hun gemeen schappelijke probleem kunnen ko- VARA Ned. II 20.20 uur. JU «8LT: hm dit Ongeneeslijk zieken De Amsterdamse Internist en VI r jeeJ hoogleraar dr., CL van der Meer heef-dit de laatste jaren door woord en g%j bela schrift blijk gegeven bijzonder betrolhemeii ken te zijn bizaken van sterven dood en begeleiding bij het sterveiW de Zijn afdeling in het academisch 3 kenhuis van de VU telt. de helft alle sterfgevallen van het ziekenhui Hij kent de laatste momenten v vele patiënten en hij heeft met meeste van hen gesproken Wanne de diagnose „ongeneeslijk ziek" is g< steld zal hij deze dramatische boo ri schap zelf aan de patient overbrenge:"0 Vorige maand maakte Henk Moei samen met cameraman Leffelaar opname van zo'n gesprek- De patient, die inmiddels Is overledi vroeg Mochel later iedere herkei baarheid te vermijden. Daarom de NCRV-radio dit gesprek nu ui den en wel vanavond om 22.40 De NCRV-televisie zal vooraf, tussi 21.50 en 22.40 uur via Nederland een gesprek uitzenden, dat .Henk Mc chel had met dr. C. van der Mi waarin de problematiek rondom verzorging en begeleiding neeslijk zieken uitvoerig aa zal komen. kbest al er k Ter gelegenheid van het 10-jarig staan van Boy's Big Band werd korf^nei geleden een concert gegeven, y de VARA-televisie vanavond portage uitzendt. Gezien de niet matige belangstelling die dit orkerl geniet, mag dit 'n verheugend jubileuy genoemd Yvorden want de Band Boy Edgar wordt ln vakkringen meen geroemd en successen op festJG vals zijn dan ook niet uitSebleve|sLelle Vele solisten zijn met Boy's Big Banl opgetreden, maar de samenwerking met zangeres Nina Simone succes dat voor dit jubileumconcA^^. Nina Simone andermaal is uitgerrp digd. Voor deze reportage werden namen gemaakt in gebouw Frascati j Amsterdam en in het Concertgeboui eveneens in de hoofdstad. Maandag VARA Ned. II 22.15 u dYri.jk (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Voor de Europe schaatskampioenschappen hardrijdi voor heren te Heerenveen heeft NOS 85.000 gulden aan rechten b >ORD taald voor rechtstreekse tv-reportagf mede ten behoeve van dc F.urovisi partners en niet een ton, zoals door KNSB is meegedeeld. Aldus lichting van de programma-commissff de ris, de heer J. W. Rengelink op «""n NOS-bestuursleden. Ten behoeY-e van radio- en tv-med werkers, die deze Yvedstrijden roepshalve dienden bij te wonen, mede een 12-tal buitenlandse cc mentatoren, werden door de KNS NOS-sport 138 rode en blauif0"^ banden y'erstrekt, Yvaarmee men op het ijs mocht begeven. Naar i leiding van perspublicaties werd do het NOS-bestuur aan de programm de heer J. W. Rengelli verzocht de bandenlijst namvkeurig controleren en na te gaan of ook banden zijn uitgegeven aa Yverkers, die qua functie in Heere niets te maken hadden. Uit ds bladpublicaties was namelijk geblek. dat voorheen omroepmedewerkers n voldoende kaarten van „NOS-spor rar konden krijgen om hun werk bij l paalde grote sportevenementen te v richten, tenvijl er wel NOS-functionK}^ rissen op de tribunes zaten met to w, bij gangsbewijzen, die niet voor hen 1 f°uw; stemd waren. wveei 8 uu ioop El pVoi

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2