D 1 omité Plan Noord blijft verhoogde huur weigeren Medische diensten MARKTBERICHTEN NOS-radio bij optreden Fransiscus band Cijfertips Vredescontact en K O belichten verschillende aspecten van geweld Optreden van zanger-pianist Dick Ridder hoogtepunt op première- avond Kaagconcours ZATERDAG 23 JANUARI 1971 LEIDEN Het buurtcomité Plan Noo:rd sprekend namens de bewoners van 164 woningen in de Van Hogendorpstraat, de Van Limburg Stirumstraat, de Maurits- straat. de J. \V. Frisostraat, de Amaliastraat, de Van der Duynstraat en de Kemper straat blyft op zqn standpunt staan. Zij vechten de beslissing van de gemeente Leiden aan, de huur voor hun woningen met 20 procent te verhogen, zolang hun eisen voor verbetering van de woontoestanden niet zijn ingewilligd. Ze achten de argumentatie van de gemeente volkomen onjuist. LEIDSE COURANT ..„maar die crèche gaat 1 februari open Woordvoerder L. Cavé legde in een •nvoudig rekensommetje uit, dat de :emeente onjuiste informatie heeft ver- itrekt. „Zij zeggen, dat er 1.4 miljoen s uitgetrokken voor een opknapbeurt. Volgens de gemeente heeft de helft van ie huizen nu die opknapbeurt gehad. Wij cunnen als buurtcomité aantonen, dat leze door de gemeente verstrekte ge uit de lucht zijn gegrepen. Er zijn toe pas vijf van de 164 huizen upgeknapt. Volgens onze berekening is [at minder dan de helft Ook het bedrag van 1.4 miljoen 'ordt ernstig in twijfel getrokken. „Bij e verbeteringen aan de vijf huizen in ie Johan Willem Frisostraat zijn mini- ile bedragen besteed. Per huis is tus- de 2500,en de 3000,uitge ven. Een rekensom leert ons, dat 164 x 3000.(ruim genomen dus) nog niet le helft is van het bedrag, dat de ge- neente heeft uitgetrokken voor de ver keringen." Het buurtcomité heeft de leden nu geadviseerd de verhoogde huren niet te jetalen. De oude huur wordt wel overge maakt, maar het bedrag van de ver hoging wordt in een gezamenlijke pot op de spaarbank gezet. Het buurtcomité wil de huurverhoging niet betalen voor dat de huizen zijn opgeknapt. De toestand van de bedoelde panden inderdaad slecht. Douches ontbreken, riolering is niet in orde en het vocht druipt (letterlijk) van de muren. Naast deze actie is bet buurtcomité ook op ander gebied actief. Een aanvraag voor de vestiging van een crèche in het leegstaande clubgebouw „Het Vooronder" werd door de gemeente in eerste in stantie geweigerd. Later volgde, aldus de hcer Cavé, een mondelinge toestemming, die nooit officieel is bevestigd. „Op 1 februari starten wü, met of zonder toestemming, met de crèche". Leiden-Noord sprak zich uit LEIDEN „Maak van de Kooikapel de Petrakerk een gymnastieklo- isaL Die kerken staan door de week toch meestal leeg en aan gymlokalen is i grote behoefte. Er zijn 16 icholen en twee gymlokalen in De Aldus een Leidenaar op de tijkhearing van het PAK. in De Kooi. laadsleden van PvdA, PSP en D'66 de klacht over het gymonder- er, maar moesten zeggen aan de icrken weinig te kunnen doen. Van diverse zijden werd gewezen op gebrek aan sport- en spelmogelijkhe- n voor de jeugd: zwembad De Zijl is lersleten, zonder dat duidelijk is of er ieuw komt (of ingrijpend herstel) n veel schoolpleinen zijn na schooltijd licht, zodat kinderen hun speelterrein op traat moeten zoeken. Enkele aanwezi- en op de toenemende baldadig- leid die dat ten gevolge heeft, en de ïveilige verkeerssituaties, speciaal oor kinderen. Ook werd geklaagd over de schroot- iop van Gijszenij, die een lelijk uit- aht biedt en op den duur gevaan/op ran 'leveren. Onderwijzers pleitten voor petere oversteekplaatsen op de Willem le Zwijgerlaan, speciaal voor de kleu- •school bij de Sumatrastraat. Een ou- dame meldde dat de Atjehstraat al jaar gevaarlijk was, de laatste tijd ooral door de vele scholen en het re zandautoverkeer van de aanne- Zitman. Ook werd gepleit voor een bej aar lentehuis, zodat ouden van dagen niet inger naar andere stadswijken moeten erhuizen. Mevr. Kerling (PvdA) zei chter dat in andere wijken een aantal ilannen in vergevorderde fase waren dat daarmee de behoefte aan be- aardentehuizen wel gedekt zal zijn. liettemin betreurde zij het ook, dat in )e Kooi geen bejaardentehuis staat. Tenslotte werd gesuggereerd het olkstuinencomplex van meer groen en voetpaden te voorzien. De van het PAK gaven de toezeg-» ing alles aan de orde te zullen stellen de gemeenteraad. SÏÏTnS Benoemingen Rijnland LEIDEN De vergadering van de ofdingelanden van Rijnland heeft he loten de altredende hoogheemraad J. C. roenewegen te Zoetermeer voor form enoeming voor te dragen. Als voorzitter de vergadering hoofdingelanden id. AVRC 'erd gekozen de heer C. Eijken te Half- ?g en mevrouw A. J. le Coultre-Foest Wassenaar werd gekozen als secretaris. a3.ï|>eze plaatsen waren open gevallen door terugtreden van de heren P. F. Ver- (Warmond) en Th. J. Arts te Gouda. L. la Grouw - directeur GAK - in het zilver LEIDEN De heer L. la Grouw, directeur van het districtskantoor te Leiden van het Gemeenschappelijk Ad ministratiekantoor herdacht gisteren de dag. waarop hij 25 jaar geleden zijn intrede deed in de sector van de Sociale Verzekering. Dit jubileum werd in de Stadsgehoorzaal gevierd. Aanwezig waren de hoofddirecteur, de heer Mr. G. van 't Huil, enige andere directeuren van het hoofdkan toor. een aantal genodigden van de jubilaris en het gehele personeel van het districtskantoor Leiden. Ook de Ge meenschappelijke Medische Dienst was vertegenwoordigd. Mr. van 't Huil sprak als eerste de jubilaris toe. Uit die toe spraak bleek hoezeer de heer La Grouw. die behalve belast met de dage lijkse leiding van het kantoor Leiden, zitting heeft in diverse commissies de Sociale Verzekering betreffende, om zijn werkkracht en integriteit wordt gewaardeerd. De volgende sprekers, van sommige jaren lang met hem mochten samenwerken, spraken even hun waardering uit over de wijze, waarop de heer La Grouw zijn verant woordelijke taak opvat en uitvoert. Ook de stoffelijke blijken van waardering werden de jubilaris niet onthouden. Na afloop van het officiële gedeelte was veneens in de Stadsgehoorzaal een druk bezochte receptie. Vele verte genwoordigers van overheid en be drijfsleven in Leiden en omstreken ga- acte de présence, waaruit mag 'wor den geconcludeerd hoezeer de heer La Grouw in de 2l/i jaar, dat hij nu in Leiden werkzaam is, hef, vertrouwen -■'n allen wist-te winnen. llngen 0_ allen. Apotheek 10, tel. 20406. Apotheek g 66. Voorschoten. tc eijn 6, LEIDERDORP Leidei Smallenburg, Loe- >kter de Bruyne, tel 22208. Apoth< diénbug. Loevesteijn OÈGSTGEEST Dokter: Reterlnk Ter ekweg 152, Tel. 50394 Apotheek: Vai lesum Mare 110. tel. 20406. Wijkverple g Zr. de Jonghe, tel. 54500 b.g.g 22222 'OORSCHOTEN Dokter Tromp. Baroi i Ghentlaan S, tel. 01710-44697. Apotheek irschotense Apotheek Wijkverpleging tel.^ 2177. lC\Vljkverpleeg- LISSE Dr. Van Dijk jr., Heereweg 316, tel. - ijkverpleging: zr. Erneste, Schoolstr. 4, KATWIJK ZEE r. p. visser, Hogeweg 21, tel. 12023. Jtheek: J. de Jong, Kon. Julianalaan KATWIJK RIJN, VALKENBURG. RIJNSBURG G. van Delft, Hoofdstraat 16, Vall g, tel. 15366. VOORHOUT, WARMOND Wijkverpleging: Zr. Meyssen, Vermee lel. 11796, Voorhout. OORDWIJK dr. H. Kruyt. Voorstr SASSENHEIM J. van Riet. Gouvern HIL1.ÉGOM Apotheek: Hillego enl. 123-125. tel. 5417. KATWIJK GROENTEVEILING KATWIJK, 22 jan. Waspeen per ist AI 4.407.80; All 2.608.50; BI 707.30; Cl 2.20—3.00; CII 1.20—3.50 Ireekpeen per kist 3.604.50; Boeren- ool 3539; Spruiten 32; Prei AI 4447 MI 35. Aanvoer waspeen 220.00 kg. ÖLIEKACHÈL OORZAAK Voor tweede keer in een week bouwketen in brand LEIDERDORP Voor de tweede maal in een week .tijd zijn er enkele bouwketen afgebrand aan de Laan van Ouderzorg te Leiderdorp. Ook in het tweede geval gisteravond, (de brand melding kreeg de Leidse kazerne om uur) is de vermoedelijke oorzaak het blijven branden van een olieka chel. De brand werd geblust door de Leid- brandweer. Het Leiderdorpse (vrij willige kropse had nJ. een feestavond buiten de gemeen te, zodat de Leidse brandweer voor de Leiderdorpse spuitgasten stand by hield. Na een kwartier reeds kon het „brand meester" worden gege- LEIDEN De NOS-radio maakt vol gende week zaterdag opnamen tüdens een uitvoering van de Fransiscusband in het Antonius Clubhuis. De Omroep- stichting heeft met name belangstelling voor een solo voor slaginstrumenten. „De Herakleion" van J. R. Mourik. De datum van uitzending is nog niet bekend; in ieder geval zal zijn plaats hebben op een zaterdagmiddag. De Fransiscusband treedt ook van avond op in het Antonius Clubhuis, waar bij een zeventiental majarettes (geselec teerd uit een groep van 26 meisjes) zich voor hert eerst zal presenteren aan de donateurs. Op het programma staat voorts een optreden van de Sassenheim- se toneelgroep „Elckerlyck". die zal op voeren de komedie „Een beeld van een Raadslid wil Stokkennans laten sluiten LEIDEN Naar aanleiding van een artikel in „Het Vaderland" over de watervervuiling, veroorzaakt door Stok- kermans Chroomindustrie heeft de heer L. Jonker lid van de PvdA-PAK-fractie in de Leidse Raad, schriftelijke vragen gesteld aan het college van B. en W. De heer Jonker vraagt het college of de beweringen in dit artikel juist zijn en vraagt zich af of als het ant woord op deze vraag bevestigend luidt er niet iets gedaan moet worden aan de boezemwatervervuiling die de in dustrie Stokkermans al jarenlang ver oorzaakt. Hij vraagt zich af, of de fa briek niet onmiddellijk gesloten moet worden omdat de hinderwet op ernstige wijze overtreden wordt. Door het lozen van afvalstoffen overtreedt deze indus trie honderdvoudig het toegestane zuur- en cyaangehalte in het water. De heer Jonker stelt dat, als tot sluiting overge gaan moet worden, de gemeente ge bruik kan maken van artikel 28, lid 3 van de Hinderwet totdat de zuive ringsinstallatie is aangelegd. K.N.V.B. Derde klasse B DelftTeylingen 3 Vierde klasse A VVSB—Concordia H1 Vierde klasse B RijpweteringGDA 3 LEIDSE VOETBALBOND Eerste klas WOAAlphense Boys 2 LDWSSVLV 1 DOSR—UDO 3 Randstad SportSt.-Bernardus 3 Stompwijkse BoysZLC1 Tweede klas MeerburgMMO 3 Leidse BoysOranje Groen 1 Kickers '69—KRV2 VNAUnitas Leiden 3 VNLWet. Boys 2 Jeugd, muziekschool oogst veel applaus HILLEGOM Voor de uitvoering door leerlingen van de Hillegomse Mu ziekschool bestond gisteravond een grote belangstelling in zaal „Flora". Na het openingswoord van de heer P. Winkelaar opende het Mandoline-en semble „Entre Nous" onder leiding van mevrouw Betsy Camphorst-van Mars bergen het programma. Daarna solieer- den vele jeugdige muzikanten met pia no, blokfluit, gitaar en ukelele. Dat het elektronisch orgel zijn opmars voortzet bewezen vijf leerlingen der Muziek school. Er werden klassieke werkjes o.m. van G. Ph. Telemann en Bach- Gounod als populaire werken „van de lichte toets" ten gehore gebracht: Folck Dean, Carla West en Otto de Vaal. De accordeonvereniging „Excelsior" be sloot met 'n vijftal werken 't rijk geva rieerde programma. Voor de prestaties der jeugdigen was veel applaus; voor dirigente/directrice een fraai bloem stuk bovendien. BOSKOOP, 22 januari; Bomen An- dromedablad 40 per bos; Mahoniablad 48-75 per bos; Japanse Azalea 230 per stuk; Forsythia 54-90 per tak; idem ver takt 41 per tak; idem per bos 105-140; Mamamelis 80-100 per tak; Salix 60 per tak. Tips Hilversum HILVERSUM De jaarlijkse strijd om het Gouden Paard heeft zestien dra vers aangetrokken, hetgeen op zichzelf niet zo verwonderlijk is, want het is een prijs die door velen aantrekkelijk wordt gevonden. Merkwaardiger is het dat dit aantal weer ruim het hoogste is in de slechts acht draverijen van morgen in Hilversum. De koers is voor het publiek ongetwij feld ook attractief. Hij gaat over 2900 meter. Dat wil zeggen voor de dravers die aan de kop starten; de naar ons idee grootste kanshebbers staan daar zestig meter achter. Florissant zal wel wat zijn koers van vorige week gehad 1 ben, maar hier vooraan komen is toch nog een iets te zware opgave lijkt Voor Christiaan de Wet, C Alkestis v en misschien ook Fabiola Kitty ligt niets in de weg om ver te komen. Ei een onbekende grootheïfi in de koers Univers Mabon, een Frans paard origine en nu in West-Duitsland zijn brood verdienend. Hij is in handen van de noordelijke pikeur T. v. d. Veen; wij zien hem niet als zeer gevaarlijk. Om half twee is de eerste start. Het programma: Nooitgedagtprjjs (2040 m, met trio): Impereur - Immiganta - Hanover Caval- jos. Outsider: Isajah. Leerlingen-winterkampioenschap III (2020 m)Goalgetter - Hans - Hollandia - Hoss Peterhof. Eddy Verheyenprjjs (2000 m, autostart, met trio): Happy Chestnut - Iris Haghe- weyde - History Jewel. Het Gouden Paard (2900 m): Christiaan de Wet - C Alkestis van E - Fabiola Kitty. Outsider: Florissant. Nnttetprijs (2400 m, autostart, met trio) riéfdepark - Fair Lady - Heliotroop R. Verkcrkprfls (2020 m): Guy Volann - Geus Akerendam - Frieda Zele W. Schenkprjjs (1600 m, autostart, met trio): Evelyn Hollandia - Eronica W - George van Rhea. Outsider: Fernandel.. Bolsprijs (2020 m): Heros - Gracia Trickson - Fleetwood. Nederlander bij slachtoffers vliegramp Zürich ZURICH (Reuter) Het luchtvaart bureau in Zürich heeft de namen van 45 mensen bekendgemaakt, die maandag bij het verongelukken van een Bul gaarse Iljoesjin-18 bij het vliegveld van Zürich het leven hebben verloren. Daaronder is de naam van één Neder lander, namelijk Hendrik Boerema. Vier avonden bij Augustinus LEIDEN De Leidse volksuniversi teit K en O en het Leids Vredeskontakt organiseren een serie van 4 avonden het geweld. Verschillende politie- maatschappelijke aspecten van het ge weld zullen aan de orde worden ge steld, niet met het doel, ergens propa ganda voor te maken, maar alleen, om een' gevaar te signaleren en te bepra- i. Deze serie is een eerste aanzet tot de Interkerkelijke Vredesweek (septem ber a.s.), die dit jaar aan het geweld zal worden gewijd. De 4 vrijdagavonden (29 jan., 5, 12 en 19 februari) worden gehouden op het Eigen Huis, Rapenburg 24 (aanvang 8 uur); gespreksleider zal steeds zijn stu dentenpastor St. Cies'lak. Deelname staat open voor iedereen, kost wel 5 gulden (voor de hele serie); kaarten zijn verkrijgbaar bij K. en O, Oude Vest 45, en bij LVK, Levendaal 101 ('s avonds tussen 7 en 8 uur). De eerste avond (29 januari) wordt een spel gespeeld door een groepje mensen die dit grondig hebben voorbe reid. In dit spel geven zij een bepaalde visie op het geweld, waarna aan de bezoekers wordt gevraagd, of zij het eens zijn met die visie, of dat zij er korrekties in willen aanbrengen. Spel leider is ds. Aalbers, vormingsleider op Oud-Poelgeest. De tweede avond (5 februari) komt mr. Ph. P. Everts (Directeur van het Instituut voor Internationale Studieën van de Leidse universiteit) praten over geweld als factor in de politieke ge schiedenis van de laatste 25 jaar. Met hem kunnen de deelnemers de vraag bekijken, of er correcties mogelijk zijn op de koers, die nu door de grootmach ten wordt gevai en. Op de derde avond (12 februari) komt er een Nederlands probleem aan de orde, waarin duidelijk sprake is van toename van geweld. Waarschijnlijk Prof. Goddijn verward met dr. Layendecker LEIDEN Het verslag van het forum over „Onrust in de Kerk", woensdagavond jl. belegd door de studentenvereniging „Sanctus Augustinus", is voor prof. dr. H. P. M. Goddijn terecht aanleiding geweest om op een storende fout te attenderen. De verslaggever dichtte hem, met betrekking tot een poging tot een afscheiding van Rome passage toe, die op reke ning komt van zijn nanelgenoot, dr. L. Layendecker. De laatste en niet dr. Goddijn ging ervan uit „dat de ijzeren vuist alleen in Romes fluwelen handschoen steekt, omdat wij menen dat het een ijze ren vuist is. „Niemand heeft meer macht dan hem wordt toegedicht. Interdict en excommunicatie zijn allang uit de tijd. Een afschei ding van Rome, zou door Rome zelf erkend moeten worden. Dat zou vermoedelijk niet gebeuren, maar het zou interessant zijn, het een te proberen. Als er sprake van een machtstrijd is en het is onzinnig te beweren, dat die er niet is dan zou ik willen plei ten voor een categarisch afwijzen van het categorische „nee" van Dit is een theorie, die de heer Layendecker al jarenlang verkon digt. Prof. dr. H. P. M. Goddijn, hoogleraar aan de Theologische Hogeschool in Amsterdam, stelt er prijs op te verklaren dat hij deze stelling nooit heeft verdedigd. Inspraak Vlietpark De gemeente Leiden heejt laten weten, dat de burgerij inspraak heeft voordat het grote recreatieplan Vlietpark wordt vastgesteld door de gemeenteraad. Door de Heidemaatschappij is, zoals wij vo rige week zaterdag schreven een schetsplan gemaakt, dat als basis voor de inspraak en het uiteindelijke plan kan dienen. De Leidse Bond van Volks tuinders, die in het gebied twee semi- permanente complexen heeft, is at met een reactie gekomen (LC woensdag jl). Naast de volkstuinencomplexen aan de Vlietweg is het recreatiepark gelegen van de heer M. A. Laken. De grond is zijn eigendom; ongeveer negentig men sen hebben perceeltjes bij hem ge huurd en hebben daarop voor hun re kening caravans, maar meer nog huis jes gezet. Wat voor normen de Heide maatschappij hanteert is niet bekend, maar het schetsontwerp laat weten het complex van matige kwaliteit te vinden. In het recreatiepark vindt men dat geen leuke opmerking. Dat is niet zo ver- wonderlijk als men weet, dat de gemid delde investering voor de bungalowtjes toch nog altijd varieert van 15.000, tot f 20.000,Verder heeft de eigenaar gezorgd voor water, goede verharde paden en andere voorzieningen, die het verblijf aldaar in de tweede woning tot een prettig verblijf maakt (zie foto). Het is hier goed toeven. Wat wil de Heidemaatschappij nog meer? „Maar bovendien", zegt de heer La ken". wat zou de Heidemaatschappij hier dan eigenlijk wél willen zien? Hoever gaan de eisen van de Heide maatschappij ten aanzien ran het hele Vlietpark, waar ons bungalowpark een onderdeel van vormt? Als bij de inrich ting van het hele Vlietpark nog hoger gegrepen moet worden vrees ik wel. dat een en ander voor de gemeente Leiden en het publiek een onbetaalbare zaak Wethouder Kret in wiens portefeuille het Vlietpark steekt, hebben wij de op merkingen en vragen van de heer La ken voorgelegd. „De Heidemaatschap pij", aldus de heer Kret heeft een schetsontwerp gemaakt en men heeft daarin de eigen gedachten en een waar deringsoordeel gegeven. Dat behoeven nog niet de gedachten van B. en W. te zijn. Het kan namelijk best zijn, dat we bij verdere bestudering van het plan en bij meer zekerheid over de fi nanciële consequenties tot de conclusie komen, dat óns waarderingsoordeel ore het bungalowpark heel anders is c van de Heidemaatschappij". Alberts toekomsi Alberts Corner Leiderdorp, sinds jan uri 1969 bekend rust- en trefpunt rot reien langs de snelweg Voorburg-Av. sterdam, heeft een verandering onder gaan. Daarmee ging een wens in ver ruiling van de doorgaans gehaaste gas ten die middels de „service box" (zeg maar „inspraakdoos") haden laten we ten, dat ze behalve op goede waa: tegen redelijke prijs ook op een snel le bediening gesteld zijn. De snelste be diening voor snelle mensen is zelfbe diening. En dus voerde Albert het self service systeem door in zijn Corners, te bepin- :en by die te Leiderdorp. Die staat, na nkele weken proegdraaien, model voor - overige wegrestaurants van de tanse voedingsmiddelenreus. Het zelf- ■dieningssysteem is niet nieuw. Mao combinatie van het zakelijke haal nar-betaal-maar. onder één dak me :n sfeervol eethuisje, „de Munnikhof s nog wel bijzonder. Albert is een merkwaardig man. Want waar hij als horecaondernemer betreurt dat de Nederlander zo weinig buitens huis eet, zorgt hij tegelijkertijd dat heel Nederland alle denkbare voedsel in huis kan hebben. Hoe is dat te ry- Antwoord: „Deze combinatie van weg restaurant en eethuisje, die de formule wordt voor al onze niet-centrumzaken, is een vrij risicoloze wissel op de toe komst. De mensen krijgen steeds meer vrije tijd. En als ze er met het hele gezin op uit trekken, wil de vrouw die altijd voor het eten zorgt, óók wel eens ontspannen zijn en verzorgd worden". Voor Albert is de toekomst al begon nen. Want in Leiderdorp was de omzet de afgelopen twee weken 22 procent hoger dan in de overeenkomstige perio de van vorig jaar. De omzetstijging bij de andere AC's bedroeg zes procent. Fiscusbloed Bij de werving van enquêteurs voor de komende volkstelling hebben heel wat ambtenaren zich in het onvermij delijke vrijwilligerschap geschikt raison van dertig belastingvrije gul dens per dag. Dat genot gaat politieambtenaren ..wegens onderbezetting van het korps" de neus voorbij. Belastingambtenaren is tweemaal twee dagen geforceerd buitendienst wel gegund. Maar daar mee dreigen ze wel in gewetensnood te raken, gewend als ze van-huis-uit zijn te taxeren en aan te slaan. Per slot van rekening zjn er honden-bezit ters, die erop durven zweren, dat ze in het verleden het bezoek van enkele belastingambtenaren die de rabies- penning van de hond kwamen contro leren, in een aanslag voor Personele Belasting geëffectueerd zagen. Tegen dc achtergrond van de activi teiten, die het comité Waakzaamheid Volkstelling" ontwikkelt uit bezorgd heid voor aantasting van privacy en uit angst voor misbruik van tellings uitkomsten, zou het inderdaad een enormiteit zijn wanneer zich in de tel-amateurs het ambtelijk fiscusbloed niet verloochende. Dan zoii het CBS bij tekort aan enquêteurs net zo goed en misschien beter een rechtstreeks beroep kunnen doen op bijstand door Nixons Nationale Garde. Of toch maar de politie? wordt dat de kwestie van de Ambone zen, met als inleider mr. H. W. J. Droesen. die de „bezetters van Wasse naar" heeft verdedigd. De rassenkwestie in de Verenigde Staten vormt op de vierde avond (19 febr.) punt van bespreking: hier zijn twee stromingen te bekennen, die een essentieel verschillende wijze van bena dering hebben. Aan de ene kant de geweldloze beweging (vroeger onder leiding van ds. Martin Luther King, nu onder leiding van ds. Abernathy); aan de andere kant de Black Panther Party, die in zijn acties het geweld niet schuwt. De organisatoren hopen, dat er deelne mers zullen zijn die op de een of andere wijze met deze zaak door willen gaan, in de vorm van werk- of aktle- groepen b.v. Als daar behoefte aan be staat, zijn zij ook bereid, meer avonden te organiseren, in overleg met de deel nemers. WARMOND Gisteravond is in café Mecrrust in Warmond voor het eerst sinds enige jaren weer een begin ge maakt met het Kaagconcours, een ta lentenjacht. georganiseerd in king met Phonogram. Op dit zün in het verleden o.a. Mariska Veres en Henny .Langeveld „ontdekt". Tot nu toe hebben ongeveer 50 (groe pen) artiesten uit geheel Nederland zich voor deelname gemeld. Daarvan ver schenen dan gisteravond de eerste acht voor de jury, waarin o.a. Lou Geels (Bromsnor) zitting heeft. De spits werd afgebeten door het duo „The Singing Voices" uit Hengelo, dat vooral in het nummer „Morning love" tot goed vocaal werk kwam. Ook de zangeres Helène Groen uit Scheveningen kwam goed voor de dag met drie vlot gebrachte num mers. Het zangeresje Staffelientje (Den Haag) deed het iets minder; ze heeft een goede stem, maar is in de hogere tonen soms onaangenaam schel. In de beatgroep „Zarathustra" uit Woerden excelleerde de saxofonist met een goede solo, de gitaristen maakten daarentegen een ongeïnteresseerde in druk. Hoogtepunt van de avond was wel het optreden van de zanger-pianist Dick Ridder uit Gouda, die iedereen boeide met een prachtig gespeeld en gezongen „Go down Moses" en een uitstekend „Zigeunerliedje" geschreven door Kees Het talrijke publiek was zeer enthou siast en het geheel speelde zich af in een erg gezellige sfeer. Elke vrijdagavond (behalve 12 febru ari) begint er om 20.30 uur weer een ronde in het Kaagconcours en wacht de jury weer de moeilijke taak artiesten uit te selecter envoor de halve finales, waarvan de eerste op 19 februari wordt gehouden. Wie daaraan mee mogen doen wordt pas tegen die tijd bekendgemaakt. Ondertussen is een bezoek aan het Kaag- het sfeervolle „Meerrust" dan de moeite waard. Jeugdwerk in Lisse voorlopig in kantine van bouwbedrijf LISSE De jeugdrecreatie in dc Lissese nieuwe woonwijk Poelpolder is aangevangen, al beschikt men nog niet over een „Ontmoetingscentrum", waar van de bouw binnenkort zal gaan star ten. Het bestuur van het Gemeenschaps centrum „De Poel"' heeft van de Bouw maatschappij N.V. Seriewoningeu de be schikking gekregen over de kantine aan de Kuinhoornlaan welke aan ongeveer tachtig tot honderd kinderen ruimte biedt. Opgericht is een „Knutselclub" onder auspiciën van de dames mevrouw Schip pers en mevrouw Vermeulen, die de ge hele zaterdag zich met de jeugd zullen bezig houden met knutselwerk. De leeftijden en tijden daarvoor zijn als volgt samengesteld: zaterdag: 910.30 uur jongens van 5, 6 en 7 jaar; van 10.3012 uur meisjes in deze leeftijd; des zaterdagmiddags in de leeftijden van 8, 9 en 10 jaar; jongens van 1314.30 uur en meisjes van 14.3016.00 uur. Voor knutselmateriaal wordt per kind een vergoeding gevraagd, van 0,30 per Indien nog iemand zich beschikbaar wil stellen voor dit mooie werk, dan gaarne aanmelding bU genoemde dames op de adressen Ooievaarstraat 241 of Ruysdaelplein 28, eventueel met het secretariaat van „De Poel", dc heer Schalk, Sperwerstraat 7 of Ruysdael plein 16. Judosecretaris Luiten naar Briangon LEIDEN Bondssccrctaris Wim Lui ten, 5e Dan, is door de Nederlandse Budo Bond gekozen om ons land te vertegen woordigen op het Internationaal Scheids- rechterscongres, dat van 22 jan. Cm 26 jan. in Briancon wordt gehouden. Dit congres geldt als voorbereiding op de Europese kampioenschappen die me dio mei in Zweden worden gehouden. Behalve Luiten zullen ook G. Koning en W. Buchel ons land vertegenwoordigen.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3