N Holl. Sport ongewijzigd KRITIEK DREEF ADO NAAR TRAININGSKAMP 3 ƒ2. Russen rukken op naar top LOEK SANDERS IS „GEGROEID" Veel figuranten in biljartstrijd v. d. Lans: Het tocht hier als de hel Schaatsploeg dames zonder lussische visa HiFi fARI l\ RIJD AG 22 JANUARI 1971 LEIDSE COURANT PAGINA 9 *67 ROTTERDAM Zijn gezicht druipend et zweet en met beslagen bril stapte van der Lans gisteravond van zijn Zijn verzorger scboot toe en begon reet met handdoeken en warme thee werken. Koppelgenoot Miel Severeijns ig haastig de baan weer in om althans tiende plaats nog te verdedigen. ,Het lijkt wel of ik een stuk hout op plaats van mijn longen heb zitten", te en fluisterde de dertigjarige Van Lans. „In mijn jeugd heb ik chro- che bronchitis gehad, maar nu is het zo erg als toen. Woensdagavond in dokter Rozijn, de arts van de WU, medicijnen gehad maar van- ddag moest ik toch nog permissie igen niet achter de dernies te hoeven Nu moet ik natuurlijk weer wel n de strijd. Ze zeggen wel eens, arom stap je niet af als je je ziek fit. Maar hoe moet ik dat doen? Het toch mijn brood en dat van mijn vrouw kinderen". an der Lans weet zijn puotse- ge aanval van bronchitis aan de om- ndigheden in het Rotterdamse Sport- leis Ahoy. „Het tocht hier als de hel", ;t hij. „Aan de ene kant van de baan je het gevoel aan de evenaar te zit- en aan de andere kant lijkt het wel Noordpool. Dat is ook de schuld van organisatie. Ze laten hier allerlei deu- openstaan en ook schijnen de spon- ;en in de ramen niet goed af te slui- En weet je dat er nog maar twintig >cent zuurstof in de lucht zit", foor de Scheveningse renner, die wel beschouwd wordt als de meest ko- sche pistier van het zesdaagsecircus, het dubbel jammer dat hij nu gekweld irdt door zie'kte. Het is namelijk zijn laatste zesdaagse. Na die van oningen ,waar hij weer met de Engels- Norman Hill hoopt te rijden vorig werden die twee uitgeroepen tot het pulairste koppel stopt hij definitief, gen vroeg bij de neutralisatie om (Van c sportredactie) DEN HAAG De Europese schaatskampioenschappen in Heerenveen zijn geen prettig vooruitzicht voor de schatkist bewaarders van de clubs in het betaalde voet bal, want aangenomen mag worden dat de trek van de toeschouwers niet al te groot zal zijn. Uitzonderingen zullen er altijd blijven, want Ajax zal in de Meer een vol huis trekken omdat ADO op bezoek komt. Ook de ontmoeting tussen Feijenoord en Go Ahead zal zeker in de belangstelling staan, doch daarentegen zal Hol land Sport wel het gelag moeten betalen door de komst van DWS dat nog maar weinig aanspreekt voor de Door een beter doelsaldo dan ADO bezet Feijenoord momenteel de eerste plaats, terwijl .Sparta slechts een enkel punt van achterstand heeft. Ook PSV en Ajax ondanks de onverwachte nederlaag van 10 tegen MVV lig gen nog goed in de race met respectie velijk twee en drie punten afstand op Feijenoord. Momenteel ligt de FC Twente op een achterstand van vier punten, maar de ploeg van Kees Rijvers heeft een wedstrijd minder gespeeld. Ook onderaan heerst grote spanning. Haarlem bezet de voorlaatste plaats (AZ'67 sluit de rij) en oó de Haarlem mers staat Holland Sport vier punten voor met een wedstrijd meer ver- de Zesdaagse in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy. PXenninger (Zwits.)-Spahn Loevesijn (Ned.)-Pelfgen 5 ronden: 6 Stam (Ned.-De Wit (Ned.) 9 ronden: 7. Koel (Ned.)-Gilmore (Austr.) iper (W.-Dld.)-Braven- ijns (Belg.)-v. d. (Ned.) 393 punten; (Nee (Vai sportredactie) DEN HAAG ADO geeft de „marathonrace" om de eredi- visietitel nog lang niet op. Het mag de laatste tijd de schijn hebben, dat de Haagse ploeg langzaam wegglijdt naar het niveau van de middelmatigheid, maar de technische leiding en de spelers van ADO leggen zich er niet bij neer. Op voorstel van een inspraakcommissie (Aad Mansveld en Ton Thie) zal de Zuiderpark-club morgen voor de wedstrijd tegen Ajax een trainingskamp opslaan in het sportcentrum Zeist. Geen on gebruikelijke zaak voor de meeste topclubs overigens, maar voor ADO wel. Het heeft vanaf de komst van trainer Jezek de voordelen van een Liever thuis Manager Eadie Hartmann en trainer Vaclav Jezek wezen dit seizoen suggesties in deze richting steeds van de band omdat het in het algemeen zo was dat de spelers liever „thuis" bleven slapen. Aan de ze situatie kwam het begin van deze week een abrupt einde. De oorzaak daarvan is verklaarbaar. „De spelers wa ren getroffen door de negatie ve kritieken na de wedstrijd tegen Holland Sport", legde ADO's rechterhand Hartmann uitvoerig uit. „Zij hebben heus begrip voor het feit, dat men niet de loftrompet kan blazen na zo'n vertoning als van de afgelopen zondag. Maar als je dan telkens hoort: zie je wel, ADO is geen echte topclub, dan is het aannemelijk, dat je ie daarover kwaad maakt. Daarom heerst er momenteel echt een verbeten en grimmi ge stemming onder de spelers. Zij vinden nou net, dat het leek alsof er een juichkreet opsteeg, toen de positie van ADO aan het wankelen werd gebracht. Zo in de trant van: het was te voorzien, dat de vereniging het niet zou vol houden" zich geërgerd. Zij hebben via de inspraakcommissie van hun verontrusting blijk gegeven en hebben tegelijkertijd laten weten er alles aan te willen doen om aan te tonen dat de toppositie van ADO niet zo maar toevallig tot stand was gekomen. Zij waren bereid zich „tot het uiterste" voor te bereiden. En toen kwam het voorstel van een trainings kamp op tafel. Iedereen was er meteen voor. Hartmann „Ons standpunt verandert ech ter niet. Wij blijven er in principe geen voorstander van. Zoiets moet alleen maar voor bijzondere gebeurtenissen. Daarin past deze wedstrijd vind ik ook wel een beetje. De spelers worden haast de godganselijke dag lastig geval len door allerlei mensen, die nog een kaartje voor Ajax ADO willen bemachtigen De technische leiding van ADO is natuurlijk gelukkig met deze ontwikkeling. De spelers geven van zoveel me deleven blijk, dat het haast niet meer nodig is om ze op te peppen. En wanneer deze stemming er is. moet een be stuur zich er ondanks de bedenkingen tegen een trai ningskamp vierkant achter plaatsen. Hartmann weer: „Als ADO dan moet duikelen, waar het publiek zo van overtuigd is. dan vatten onze spelers dat „alleen over onze lijken", zoals ze dat noemen". land Sport zit echt niet lekker in het Zuiderpark, vooral omdat een bezoek aan Ajax weinig hoopgevend werkt Daar komt nog bij dat de Ajacieden verleden zondag met 1—0 verloren van MVV en daarover zullen Rinus Michels eryJaap van Praag wel keiharde woor den hebben laten vallen. Verwacht mag dus worden dat Ajax alle registers zal opentrekken tegen onze stadgenoten Maar daar tegenover staat dat ook Va clav Jezek weet waarovoor hij staat, omdat een nederlaag feest zal beteke nen voor Fijenoord, aangenomen dat de Rotterdammers in d? kuip winnen van Go Ahead. In hel ADO-kamp had men gehoopt dat. Kees Weimar die zaterdag j.l. zijn rentree maakte in het B-elftal tegen Holland Sport-B voor de grote slag tegen Ajax opgesteld zou kunnen worden. Helaas blijft het sukkelen met de onfortuinlijke ADO'er omdat hij voor de zovee'ste maal is uitgeschakeld door een dikke knie en dat geeft toch wel te denken. Desondanks trekt ADO vol goede moed naar de Amsterdam mers Ziet Theo v. d. Burch kans om Piet Keizer uit te schakelen en kan ook Johan Cruyff lam worden gelegd (een goed karwei voor Dick Advocaat!) dan is al veel gewonnen. Maar zo ver is het nog lang niet. Daartegenover staat dat Wietze Couperus het uitermate moeilijk zal krijgen tegen spelers als Barry Hulshoff, Velibor Vasovic, Johan Nees- kens, Gerrie Mühren en Nico Rijn- Mocht ADO sneuvelen, dan nog dwingt de Jezek-equipe respect af voor de tot nu toe uitstekende prestaties, zodat een daling op de ranglijst deson danks bewondering in de harten van de supporters achterlaat. Het elftal van ADO wordt eerst zondag bekend ge maakt in het sportcentrum in Zeist, waarheen reeds morgen vertrokken wordt in voorbereiding op het belang rijke duel. Cor v. cl. Hart had veel lof voor zijn jongens die tegen ADO hebben gestre den. zodat hij zijn elftal niet wijzigde tegen DWS dat op Houtrust verschijnt. De Amsterdammers zijn, evenals Hol- land Sport, nog lang niet veilig. DWS heeft momenteel een punt meer j gaard dan de Houtrusters en speelde verleden zondag 11 tegen NAC. In I deze ontmoeting scoorde de weer stelde Frans Geurtsen de verdiende I gelijkmaker. Al eerder had deze 28- jarige schutter Sparta de das omgedaan door voor het winnende doelpunt te zorgen, zodat DWS met 21 zegevierde. voor Joop Brand vroeger jeugd trainer van Go Ahead getrainde DWS sukkelt nogal met geblesseerde pelers, evenals Holland Sport. Daarbij komt dat er moeilijkheden zijn met de 32-jarige Frits Soetekouw en blessures André Pijlman en Ad Vermolen. Ook Klaas Nuninga sukkelt, zodat het geenszins zeker is dat hij op Houtrust zal aantreden. De veel besproken Ger rie Deijkers '28) heeft het nog niet waar kunnen maken, evenals de van Feijenoord afkomstige Piet Vrauwdeunt. Door allerlei oorzaken staat Karei Bon- sink het 20-jarige talent niet altijd opgesteld In de verdediging zijn doelman Jan Jongbloed (30), Frits Flin- kevleugel (31) en Jos Dijkstra (26) de grote matadoren. Voorts beschikt DWS over de Noor Finn Soemann, die de laatste tijd van het middenveld oprukt. DWS dat financieel aan de afgrond staat, want bij de thuiswedstrijden in het Olympisch Stadion zijn meestal slechts 3000-5000 toeschouwers aanwe zig probeert door injecties van fi nancier-voorzitter Stoop het bestaan in de betaalde sector te redden totdat een eigen complex in de buitenwijken van Amsterdam in gebruik kan wor den genomen. Of een en ander de oplossing zal betekenen valt ernstig te betwijfelen! Opstellingen Holland Sport (thuis tegen DWS): Louwerens - Dorjee, Valkenhoff, v. d. Heide, v. d. Maas - v. d. Bol, Kronshorst, Roggeveen - Mitic, Coenen en Roodnat. ADO (uit tegen Ajax): opstelling wordt eerst later bekend gemaakt. De B-elftallen gaan zaterdag de com petitie vervolgen en om half drie klinkt het aanvangssignaal. Feijenoord en Go Ahead duelleren om de eerste plaats, zonder concurrentie van ADO en Hol land Sport. Integendeel, want ADO dient geducht op zijn tellen te passen omdat liefst vier elftallen degraderen. Voldendam en Twente delen de derde plaats van onder. Op dit tweetal staat ADO vier punten voor, maar met twee wedstrijden meer gespeeld. Daarentegen heeft Ajax een punt minder dan ADO, maar met een wedstrijd meer in petto. De strijd tussen de B-elftallen van ADO en Ajax wordt derhalve uiterst belangrijk in het Zuiderpark. Klinkende namen telt de Michels-equipe niet, be houdens de uitstekende middenvelder Arie Haan en de oud-amateur interna tional Sies Wever die tussen de palen zal staan. De schotvaardige Theo Hu- sers is afkomstig van AFC. SEL „Dat moet voor je weggelegd zijn", zei Rini* van Bracht bitter, ij doelde op het feit dat hij zijn twee partijen met moyennes van meer in 1000 had uitgespeeld maar beide ontmoetingen had verloren. Eerst Sgen Johann Scherz, tegen wie Van Bracht in de eindfaze series van acht zes scoorde, en met slechts gering verschil werd geklopt (5760 in 53 ic urten) en vervolgens tegen de stoïcijnse Waal Laurent Boulanger, die paald niet onder de indruk was gekomen van een openingsschot van gen van onze landgenoot: 6045.in 44 beurten. rermeldin; besprekei ersoneels igen )oor die twee nederlagen waarvan die en Scherz toe te schrijven was aan gebrek aan internationale ervaring in Bracht profiteerde in het begin ïl te weinig van een inzinking van de stenrijker). leefde de Nederlandse npioen na twee dagen nog steeds in onzekere over de vraag of hij zich de eerste vier in zijn groep zou ïn plaatsen en daardoor het eind- ooi zal bereiken. c in de andere groep kwam nog definitief resultaat tot stand. Vast nd wel na de vierde ronde dat de eed Lennart Haag, die helemaal niet dergelijk toernooi thuishoort in de •liezersronde komt. Om de tweede „de- idatieplaats" gaat het tussen de Zwit- Jacques Blanc en de Italiaan Antonio IIHIIIIIIIIIIIIIIIIII: VMSTERDAM De Nederlandse da- sschaatsploeg, die volgende week Davos naar Leningrad hoopt te rei- om daar deel te nemen aan het ïopese kampioenschap, heeft nog n visa voor de toegang tot de Sowjet- c ontvangen. istermiddag vertrokken ook nog ider Russische visa dokter Roden- en masseur Jansma van Schiphol Davos wa^r zij dokter Lap en ur Nederveen gaan aflossen. Jit Davos had Broekman alle pas- >rten van de ploeg naar Den Haag onden om een visum te krijgen, geen nogal ongebruikelijk is, want ussen waren de Nederlandse schaats- s in het buitenland zonder paspoor- Ook die visumaanvraag werd door ambassade van de Sowjet-Unie niet ïonoreerd en de paspoorten werden ider de verlangde stempels terugge- ,Wij gaan nu vanavond alle formu- en invullen", vertelde dokter Roden- rg. „De paspoorten en de ingevulde mulieren moeten daarna zo snel mo- r naar Den Haag worden tracht. De ambassade is tijdens het ekeinde gesloten. We hopen maan- of uiterlijk dinsdag, de visa te jgen. Het plan is woensdag van Da- naar Zürich te reizen en vandaar iderdag per vliegtuig naar Leningrad gaan. Als wij donderdag in Zürich len zonder visa gaat de hele reis niet Oddo. waarbij Blanc de beste kansen heeft. Hij bewerkstelligde dit door gister avond in een marathonpartij van ruim vier uur Oddo met slechts een carambole verschil in 117 beurten te verslaan. In de strijd om de titel, waarin al deze genoemde biljarters slechts .figuranten zijn, vergrootte Raymond Ceulemans zijn voorsprong in moyenne op de concurren tie door overwinningen in 31 beurten tegen Blanc en 35 beurten tegen de Deen Toegersen. In zijn groep bleef ook Dufe- telle ongeslagen maar de kleine Parijze- naar zag door een winstpartij in 74 beur ten tegen Haag zijn gemiddelde een stuk zakken tot .0.967. In de andere poule handhaafde Lau rent Boulanger (1121, algemeen) en Johan Scherz (1076) zich zonder verlies. Vijftien dames in hockeyselectie AMSTERDAM Do Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond heeft, op voor dracht van de dameselftalcommissie, twintig speelsters geselecteerd voor het wercldtoernooi dat van 19 augustus tot 1 september 1971 in Auckland (Nieuw- Zceland wordt gehouden. Vijftien speelsters zijn aangewezen voor de reis naar Auckland en slechts wanneer ziekte, een duidelijk vormver- lies of mentale ongeschiktheid het nood zakelijk maakt zal een speelster worden vervangen door een van de vijf aange wezen reserves, die ook de trainingen zullen meemaken. bosch), Loes Leurs-Seelen (Venlo). Irene Menke (BDHC), Tanja van Oosterhout (EMHC), Jose Poelmans (Rapidity). Marjolein .ltrlng (Uden). De vijf zijn: Toos Bax (Amsterdam). Gecda Es\ (Quick), Eef Jansen (Oranje Zwart). Doi Janssen (SCHC) en Els Teppema (HGC). WIJK AAN ZEE „De Russen in opmars" zou de karakteristiek kunnen zijn van de achtste ronde in de grootmeestergroep van het Hoogoven schaaktoernooi. Daar bovendien de opleving van Petrosjan ten koste ging van kanshebber Hort, is er reden te veronderstellen dat, nu de helft van het toernooi voorbij is, de „Noordelijke" koplopers Andersson en Olafsson onder de zwaarst mogelijke druk zullen komen te staan. Beiden hielden in de achtste ronde nog stand: Olafsson versloeg Van den Berg en Andes- son speelde remise tegen Lengyel. Na enige dagen van mysterieuze berichten over de- komst van de Russische deelnemers schaatsenrijden in Heerenveen arriveerden Valerie Troitzki en Alexander Tsiekoe'ja Schiphol Lachend hoorden zij over de lichte paniek, die was ontstaan over hun mom ook een politieagente op Schiphol toen zij van beide Russen een handu n 't Europees kampioenschap gisteren onverwacht op afwezigheid, lachen deed if..!) kreeg. De zege van Kortsnoj op Langeweg deed de logica enig geweld aan. doch wie een grote fout begaat moet nu een maal betalen. Dat was in dit geval de Nederlander. PetrosjanHort werd voor de Rus een volkomen regelmatige over winning. De oud-wereldkampioen profi teerde deskundig van onzeker spel van Zijn Tsjechische tegenstander. Donner en Ivkov speelden een sensa tioneel duel: Beiden stonden afwisselend zeer goed tot gewonnen. De Joego-Slavi- sche grootmeester verkeerde echter in vreselijke tijdnood. Hij gebruikte de (Van c sportredactie) OEGSTGEEST. Tom Okker zou in hem zijn opvolger zien, zelf relativeert Loek Sanders zijn prestaties in alle bescheidenheid. Feit is dat de tengere, 20-jarige Oegstgeestse tennisser zich onver wacht naar de voorste linies heeft geslagen. Peter Ehrlich, Peter Soeters en Jan Hordijk werden gedecideerd opzij geschoven toen Sanders afgelopen zondag in Delft met technisch knap „hogeschool- tennis" de indoorwedstrijden in de sporthal van de t.h. won. De eerste grote triomf van een talent, dat zichzelf al veel eerder had kunnen presenteren, maar zijn studie liet prevaleren. „Dit jaar en ook het volgend jaar heb ik veel vrije tijd. Ik studeer in Rotter dam. De eerste twee jaar heb ik vaak college moeten lopen. Nu wacht ik rus tig op de uitslag van de tentamens, die ik heb afgelegd voor het kandidaats examen economie. Mijn tennis is een tijd op het tweede plan gekomen. Fred Hemmes en Jan Hordijk hebben de sport voor de studie laten gaan. Hordi:k is zelfs midden in z'n studie gestopt". Of de tenniscarrière van Loek Sanders een „rallye" van successen gaat worden en de verworven positie kan worden ge consolideerd. valt te bezien, laat staan dat hij de erfenis van tennisambassadeur Ok ker waardig zou kunnen overnemen: „Ons speltype is wel een goede richtlijn voor de wijze waarop ik mijn spel moet ontwikkelen, tlii is hetzelfde gebouwd als ik, maar wil ik zijn niveau benade ren, dan zou ik de hele dag moeten trainen en veel wedstrijden in het bui tenland moeten spelen. Veel internatio nale toernooien, zoals Fred Hemmes vorig jaar deed in Zuid-Afrika. Je komt er anders niet aan te pas. Het is heel sterk, maar heb je een aardige basis techniek en speel je behoorlijk, dan moet je zoiets doen. Dat is volgens mij de beste manier om te groeien. Ik zal moeten proberen via de trainingen in Nederland omhoog te klimmen. Ik sta niet op eenzame hoogte gelukkig. Er zijn tien jongens, van wie ik nog kan verliezen. Ik heb nog veel te leren. Achter mijn volley zit nog te weinig druk. Mijn service is nog niet hard genoeg. Het tempo kan nog hoger. Dat zie ik wel aan Okker. Pas heb ik nog een oefenpartijtje tegen hem gespeeld. Soms denk je dal je hem verslaat, maar dan retourneert hij nog zo sterk, dat hij zelf scoort. Op de training zal ik me volledig inzetten, lopen op iedere bal. Proberen zoveel mogelijk te halen" In de jacht naar succes staat de studie echter centraal en in dat licht bezien zijn de papieren van fulltimer Jan Hordijk, indoorkampioen Peter Soe ters en de in Delft ontbrekende Hem mes en Nick Fleury sterker. Loek San ders heeft nauwelijks de gelegenheid om aan te tonen dat „Delft" zijn defini tieve doorbraak inluidde. Een van de weinige mogelijkheden om zich ander maal in.de kijker te plaatsen zal hij in maart moeten aangrijpen, als hij deel neemt aan toernooien aan de Franse LOEK SANDERS Riviera, waar de zon voor hem eerst goed moet doorbreken met een uitver kiezing voor een plaats in het Davis Cuptearri. Is die sprong mogelijk? „Laat ik zeg gen dat we kansloos zijn. We hebben bijzonder ongunstig geloot tegen Joego slavië dat als topspeler Nastase heeft, zesde op de wereldranglijst volgens World Tennis nog vóór Okker. Ik maak zeker een kans als de Tennisbond ook zegt. „we worden toch weggeveegd, la ten we de jongeren maar een kans geven om internationale ervaring op te doen". De vraag is ook of Soeters, Hemmes en Fleury beschikbaar zullen Het rijpingsproces is bij Loek San ders niet alleen op het sportieve vlak opzienbarend verlopen, ook fysiek is hij omhooggestoten„Twee jaar geleden was ik nog maar 1.63 m. Inmiddels is daar vijftien centimeter bijgekomen. Ook doè ik aan krachttraining. Vooral bij de service merk je dat. Dan zij Buyttelaar, de trainer van de selectie- groep, ben ik op dat punt aanmerkelijk vooruitgegaan. Op de binnenbanen is dat van doorslaggevende betekenis. Niet alleen levert het je de nodige punten op, maar je hele spel gaat er goed door lopen. Mijn zelfvertrouwen is toegeno men doordat ik op de training van topspelers heb gewonnen. Mijn spel is daardoor minder krampachtig gewor- De confrontatie met gerenommeerde sparringpartners heeft het spel van Sanders, die sinds afgelopen zomer in de selectie is opgenomen, uiteraard gunstig benïvloed. Om het contact met zijn concurrenten zo intensief mogelijk te maken stapt Sanders, die begonnen is bij Unicum, over van Roomburg naar het Haagse Lucky Stroke: „Ik doe dat uitsluitend om hoger te kunnen spelen. In Paul van Min en Fried Schmitz heb ik tegelijkertijd sterke oe fenpartners. Tennis blijft voor mij een bijzaak. Zondag heb ik aan het toernooi in Delft honderd gulden overgehouden. Een leuk extraatje, maar niet om van te leveji. Hordijk klaagt erover dat hij zo weinig verdient, maar voor hem is het dan ook zijn beroep. Dat neemt niet weg dat ik graag een paar jaar zou willen rondtrekken, maar Het is nog wat te riskant Het zit er dacht ik niet in, omdat ik na mijn studie nog in dienst moet. De bond stopt dan geen geld meer in spelers, die 25 of 26 jaar zijn". laatste minuten voor een intense concen tratie, die zich ontlaadde in een vertakte combinatie. Donner had daarop geen ant woord. Van den Berg werd op de onderste Plaats vastgenageld door de IJslander Olafsson, die een „vraagpunt" in de Ne derlandse besluitvorming wist uit te leg gen als een onjuiste keuze. Van den Berg onderschreef later die mening en accepteerde executie als een logisch ge volg. In de meestergroep is, naast de West duitser Hecht, de Deen Brinck Claussen mede op kop geraakt. Niet zo verwon derlijk, als men weet dat niemand min der dan grootmeester Larsen zijn jeug dige landgenoot een grote toekomst heeft voorspeld. Timman, die zo uitstekend startte, hield zich in een moeilijk toren eindspel tegen Adorjan staande en be haalde remise. In de internationale damesgroep wer den liefst vier van de zes partijen afge broken. Opvallend is dat de Roemeense kampioene Polihroniade opnieuw heeft verloren. Uitslagen 8e ronde: Donner (Ned)—Ivkov (j-si) O-i; Ree (Ncd)- Kuljpers (Ned) afgbr.; Kortsnoj (Rusl)—Lan geweg (Ned) 1—0; Petrosjan (Rusl)—Hort (Tsj-Sl) 1—o; V.d. Berg (Ned)—Olafsson (IJsl) 9—1; Hubner (W-Dl)—Mecklng (Bra) afgebr. Gligorlc (j-si)—Najdorf (Arg) '4—An- dersson (Zw)—Lengyel (Hong) '/j—'/j. Afgebroken partij 7e ronde: Ivkov (j.-si.)— Kuljpers (Ned) opnieuw afgebr. 1/2: Andersson, Olafsson 9*4; 3/3: Hort. Korts noj, Petrosjan S; 6/7; Hubner, Ivkov 4>4 en 1 afgebr.; 8: Gligorlc *V4; 9: Lengyel 4; 10: Mecklng 3!j en 1 afgebr.; 11/12: Langeweg, Donner 3; D*'- - -- - 2>,4 en afgebr.; 14: Kulj: afgebr.; 18: Najdorf 2; 16: v.d. Mtnic (J-SI)—Hecht fW-Dl) «4—%; Clocaltea (Roem.)Forlntos (Hong.) 'J-'j; Adorjan (Hong)—Timman (Ned) 'j—S; Jansa (Tsj-Sl) —Van Scheltinga (Ned) 0—1; Zuidema (Ned)— Krabbe (Ned) >4—MrBr. Clausen (Den)— Wltkowsld (Pol) 1—0; Denker (V.S.)—Danov (J-Sl) afgebr.; Koetro (Pol)—Hartocti (Ned) 1/S: Br, (bHHIH Hart och. Forlntos. Jar Mlnic. Zuidema 41'.; 10: Clocaltea t Koetro, Van Öcheltlnga 3'4; 13: Wltkowski 2'^; 34: Denker 2 en 1 afgebr.; 18: Danov 1 en Timmer (Ned)—Jovanovlc (Ned) O—I: Szota (Poi)—Vokralo\-a (Tsj-Sl) >4—1.Tuk (Ned) Lazarevlc (J-Sl) O—IIvanka (Hong)— Kushnlr (Rus!) >4. Stand: 1/4: Ivanka, Kushnlr, Vokralova. Lazarevlc. 01 c. j. 6; vreeken 2'„; 7/8:

Leidse Courant | 1971 | | pagina 9