Oegstgeester rubber tegel raad gaat N beproeven- Leiden heeft geen moeite met komende volkstelling AGENDA VAN DEKENAAT LEIDEN h KROON LAAT WONINGBOUW PREVALEREN BOVEN WENSEN VEILING FLORA DE MEESTE TELLERS ZIJN ER AL Nieu w leven in Zoeterwoudse ijsclub /VVD krijgt tegenvoorstel erdoor Trouwen nu veel duurder Politie Voorschoten lost acht inbraken op MJDj LEIDEN Zo geruisloos als de aanstaande volkstelling door het parlement werd aanvaard, zo geruisloos zijn in Leiden de voorbereidingen voor de happening in volle gang. Een legertje van enquêteurs is gerecruteerd uit ambtenaren van rijk en gemeente: „Vrijwilligers vóór: jij, jij en jij!" Het wordt nog op sterkte gebracht met vrijwilligers uit burgerij en studenten wereld. De organisatoren slepen inmiddels aan voor de nodige instructie. Moeilijkheden zoals in Rotterdam, waar onvoldoende ambtenaren vrij gemaakt kunnen worden, of in Amsterdam, waar de werkgevers hun per soneel maar node laten gaan, hebben zich in Leiden tot op dit moment nog niet voorgedaan. Niettegenstaan de recente bepaling van minister Nelissen dat de tellers de „buit" van elke teldag in gesloten enveloppen op het gemeentehuis moeten inleveren. Want dat betekent een onvoorziene verzwaring van het karwei. Op gestelde tijden zo bepaalt de wet moeten in Nederland de neuzen geteld worden. Om van de rest nog maar te zwijgen. Al was deze keer juist die rest, die naar aanleiding van de te volgen computer-operatie, bij een deel van het Nederlandse volk argwaan en onrust heeft opgewekt. Het vindt, dat de privé-sfeer van de burgers geschon den wordt. Wel nuttig Ondanks dat moet een volkstelling nuttig zijn. Ze bevredigt de behoefte aan statische gegevens van overheid, ZOETER WOUDE Woensdag 27 jan. a.s. zal de ijsclub vergaderen in het Don Boscohuis. aanvang 20 00 uur. Door drukke werkzaamheden ziet het huidige bestuur zich genoodzaakt zijn taak neer te leggen en de functies aan jongere personen over te dragen. Enige initiatief nemers hebben reeds getracht het schaatsen populair te maken door het organiseren van droogtraining op het sportpark „Haasbroek" en ijstraining op de Jaap Edenbaan. Geruime tijd reeds vertrekt iedere zondagmorgen een bus vol enthousiaste schaatsliefhebbers naar de hpofdstad. Door het groot aantal deelnemers, soms wel 60 mensen, zijn de kosten tot een minimum beperkt. Dat deze training reeds vruchten afwerpt blijkt uit het feit dat enige deelnemers waarschijnlijk In aanmerking zullen komen voor een selectiegroep o.l.v. Jorrit Jorritsma. Het ligt in de bedoeling toe te treden tot de K.N.S.B. De vereniging, die de laatste jaren een sluimerend bestaan leidde* k nog niet aangesloten. Het hou den van nationale korte- of lqngebaan- wedstrijden moet dan iif de toekomst mogelijk zijn. Alle schaatsliefhebbers en andere belangstellenden die hieraan wil len meewerken zijn van harte welkom op de vergadering. Voor eventuele in lichtingen kan men zich wenden tot: M. v. d. Geest, Jan van Banningstraat 31, of W. Olsthoorn, Zuidbuurtseweg la. „Babelavond in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Vooruitlopend op de grote plannen die er bij de organisa toren van de koffiebar ,,'t Bovensaaltje" bestaan wordt er morgen, zaterdag, een „Babel-avond" gehouden. De deelnemers kunnen daar bezig zijn met o.a. boet seren, schilderen, collages maken, praten en bovendien luisteren naar een experi mentele muziekgroep. De toestand wordt gehouden in het Bovensaaltje en de grote zaal van bet parochiehuis aan de Schenkelweg. Leidse agenda VRIJDAG 22 JANUARI Café Chantant Scarabee, Pleterskerkchc steeg 24, optreden van Folksslnger Mai ZATERDAG 23 JANUARI Café Chantant Scarabee. Pieterskei steeg 24, optreden van Folksslnger politieke en maatschappelijke organi saties en van wetenschappelijke instel lingen, die van belang zijn voor de welvaart, werkgelegenheid, ruimtelijke ordening en huisvesting, verkeer, zorg voor gehandicapten en andere sociale vraagstukken. De periodiciteit van een diepgaand onderzoek kan tal van kosten en moei ten bij de planning en voorbereiding van gemeenschapsvoorzieningen voorko men. Zo stelt de Vereniging van Neder landse Gemeenten een (sociaal) onder zoek in naar woon- en leefsituatie in het gewest Leiden; is er eveneens regionaal een verkeers- en vervoer- sonderzoek gaande; bovendien een (technisch) onderzoek naar de kwaliteit van woningen en een onderzoek (on langs afgerond) naar woonwensen en - behoften. Waren op het moment dat deze vier enquêtes begonnen, de resul taten van de volkstelling beschikbaar geweest, dan had een deel ervan kun nen vervallen, wat duidelijk besparing van geld en overlast betekend zou heb- Laten we voorbijzien aan de moge lijkheden van misbruik van de tel resultaten en ons bepalen tot de voor bereidingen in Leiden. Voor een vloeiende organisatie van de telling zijn hier globaal 500 enquê teurs nodig. Daarom hebben B. en W. een schrijven gericht aan Gewestelijk arbeidsbureau. Rijksbelastingen,-de PTT de Raad van Arbeid, het Hoogheem raadschap Rijnland en de Rijksuniver siteit om tellers te leveren. De gemeen teambtenaren moesten een detachement van 290 man opbrengen. Daartoe moes ten de hoofden van dienst maar 40 pet van hun personeel afstaan. Op de ad vertenties in de dagbladen meldden zich tot eind vorige week 85 vrijwilligers uit burgerij en studentenkring. Daaronder waren heel wat gepensioneerden maar ook huisvrouwen. Leiden telde eind- 1970 29654 woningen. Die orden per wijk en per straat verdeeld in gelijke porties huisnummers. Ieder krijgt onge veer zestig huisnummers. Bij een ver goeding van f 30.- per dag (geen loon belasting, wél inkomstenbelasting) komt dat neer op twee kwartjes per „visi te". De tellers worden overigens niet zo maar op de bevolking losgelaten. Eerst ontvangen ze een brief met informatie over de telling en instructie-avonden in de Burgerzaal van het Stadhuis, leren ze op 15 en 16 februari het klappen van de zweep. Voorzien van een legitimatiebewijs met-gemeentestempel en de bestaande gegevens die het bevolkingsregister van elk adres bevat, gaan de enqueteurs op donderdag 25 en vrijdag 26 februari de telkaarten uitreiken. Ook Afrika Als dan het Nederlandse volk een weekeindje huiswerk heeft mogen ma ken, krijgt het de tellers op maandag 1 of dinsdag 2 maart opnieuw op bezoek. 7,e helpen eventueel bij het invullen, con troleren of alle vragen beantwoord zijn en doen vervolgens alle kaarten in het bijzijn van de „getelde" burger in een envelop, die ze daarop dichtlikken. Daarna verneemt het Nederlandse volk een tijdlang helemaal niets meer. Want het nijver zoemen en klikken van computers reikt niet zo ver. Na verloop van tijd zullen bij tijd en wijle gege vens gepubliceerd worden. Maar alle gegevens kunnen pas over twee drie jaar verwerkt zijn. En dan zijn ze ook zo recent niet meer. Een troost is het overigens te weten, dat de volkstellingen in Nederland ge houden worden, overeenkomstig inter nationale aanbevelingen en dat dit jaar niet alleen in Nederland maar ook in bijna alle landen van Afrika de mer het hemd van het lijf gebraagd wordt. V.V.V. organiseert wandeltocht in Lisse LISSE Door de V.V.V. te Lisse wordt voor het eerst een wandeltocht georganiseerd en wel op zondag 1 fe bruari, waarvoor inschrijving voor ie dereen openstaat. Bij de inschrijving wordt een wan delroutekaart verstrekt voor de route welke in de omgeving van Lisse-West en door het Lisserbosch zal worden uitgestippeld. Mogelijkheid tot inschrijving elke dag op het VVV-kantoor Vierkant, Lisse, en op de dag van de wandeling tot 12.00 uur. Kosten van inschrijving fl 1.- bij vóórinschrijving en fl 1.50 op de dag van de wandeling. Voor VVV-Ieden kunnen 2 gezinsleden kosteloos mee- wandelen. Voor het inschrijfgeld ont vangen de deelnemers een herinne ringsmedaille en bij de controlepost gratis warme chocolademelk. Startpunt is het VVV-kantoor op het Vierkant Lisse, vanaf 9 tot 12 uur. De wandeling draagt geen wedstrijdkarak ter. De afstand is ongeveer 8 km. "I fervol OEGSTGEEST Het aanbrengen van rubbertegels op een negental kinderspeelplaatsen bleek gisteravond in de Oegstgeester gemeenteraad geen haalbare kaart te zijn. B. en W. vroegen ter uitvoering van dit project een krediet van 16.000 gulden. Het bleek vooral de WD-fractie te zijn die zich vanwege de ontbrekende garantie en de hoge kosten verzette tegen dit plan. Mevrouw Gouverneur van Deene (KVP) vroeg zich af of men zich bij de WD wel gerealiseerd had wat het aanbrengen van een verantwoorde zandlaag gaat kosten. De liberale fractie was echter niet van haar stand punt af te brengen en maakte er een voorstel van: „6000 gulden om met één speelplaats een proef te nemen met rubbertegels en de rest duinzand toe passen". Met de wethouders en de KVP tegen werd het voorstel aan genomen. Sint-Matthias uitvoering WARMOND Vanavond zeeft St.- Matthias in 't Trefpunt een uitvoe. Aan het programma werken o m. mee de afdeling harmonie, o.l.v. directeur Alb Mey, de drumband o.l.v. instructeur C. van Egmond en de majorettes o.l.v. instructrice mej. J. Rijnsburger. Tijdens de pauze wordt een kleine verloting gehouden en na het sluiten van de uitvoering wordt een drive-inshow ge presenteerd door Golden Cheese. Aan vang 20.00 uur. De nieuwe verordening op de heffing en invordering van leges hield de raad i geruime tijd bezig. Voorafgaande aan de artikelsgewijze bespreking gaf de voorzitter de fractievoorzitters gelegen heid tot het doen van algemene be schouwingen. Duur in de boot Mevr. Van Belle (PvdA) bracht d§ aanbeveling ter tafel dat men op een ochtend of op een middag kosteloos kon huwen en niet alleen maar in de och tenduren. Dit werd door het college en Hulp gevraagd voor kerkmuziek Velen, jong en oud in Leiden en omstreken kunnen muziek maken. Mu ziekscholen, muziekdocenten, dirigenten werken voortdurend aan de vorming van een (groeiende) groep actief musi cerende mensen. Welnuwat doen we met ons muzikaal kunnen? Waar functioneert onze bekwaamheid? Er is niet alleen een vraag naar beroepsmen sen. Er wordt óók hulp gevraagd van mensen voor wie muziek iets is van de vrije tijd. Wat niet wil zeggen dat er niet te praten valt over een kleine vergoeding voor de verleende hulp. Waar wordt hulp gevraagd? 1. Diaconessenziekenhuis. Houtlaan 55 Iemand die orgel speelt bij de Eucha ristieviering, die elke zaterdagavond plaatsvindt. Melden zich enekelen, dan kan men afwisselen. U kunt aanmelden voor b.v. eenmaal per maand 2. Academisch ziekenhuis. Af en toe een koor of zanggroep voor de eucharistie viering zondagmorgen 8.15 uur. Wie helpen er? Velen maken de hulp licht. Kom, doet u eens iets. U doet er anderen zo'n plezier mee. Aanmeldin gen bij pater Bergman, Mariënpoel- straat 4, tel. 01710-53200. Het betwiste land i RIJNSBURG „Als wij ons niet meer vrij kunnen ontwikkelen, zie ik het somber in, wij lopen na al achter, allang hadden er koelhuizen en fusten moeten zijn". Aldus het commentaar dat voorzitter A. P. van Delft van de veiling vereniging Flora leverde op het besluit van de Kroon die de bezwaren van Flora' ongegrond heeft verklaard d«» gehele bollenstreek: „Aalsmeer krijgt de grootste veiling ter wereld, het West- land breidt zich ook sterk uit, zelf had den wij in het boekjaar 1970 een om zetstijging van 24,6%, neen. wij hebben in het gemeentebestuur geen vertrouwen Burgemeester B. H. Koomans. daaren tegen sprak van een verstandig besluit. Immers de geeente Rijnsburg heeft nu do handen vrij gekregen om in het plan- Frederiksoord verder uit te breiden: „Ik vind het een bevrijdend gevoel dat we nu van deze lijdensweg af zijn en we weer aan het lieden en de toekomst kunnen denken. We gaan in Frederiks- oord ruim 200 woningen bouwen, ook streven we naar klimaatsverbetering en een betere samenwerking met Flora, want wij zullen elkaar nog vaak nodig hebben. Misschien haal ik oude koeien uit de sloot, maar Flora had indertijd beter op ons compromis voorstel kunnen ingaan, dan was zij beter af geweest". LISSE In de vacature Steehouwer is tot plaatsvervangend directeur-chef arbeidsbemiddeling bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse benoemd de heer J. G. M. Gellekom, te Culemborg. De heer J. J. A. Baak van het G.A.B. Lisse werd de behartiging van de Bijzondere Bemiddeling (gehandicapten, minder- validen enz.) opgedragen en ontheven van zijn functie als bemiddelaar Hore ca, artiesten en musici, in welke functie werd benoemd de heer J. A. van den RIJNSBURG De gemeente Rijns burg is vrijwel geheel in het gelijk gesteld, aldus burgemeester Koomans. nadat hij gisteren kennis had genomen van het koninklijk besluit inzake het bestemmingsplan Frederiksoord. Tegen het gemeentelijk plan waren een aantal bezwaren ingebracht door de veiling vereniging Flora, die in het plan een bedreiging zag voor de uitbreidingsmo- gelijkhede van het veilingterrein. Naar de mening van de kroon is door gedeeltelijke wijzigingen van het plan voldoende tegemoet gekomen aan de bezwaren van de veilingvereniging. Flora kan ook met het nieuwe plan nog uitbreiden, maar niet in die mate zoals het zelf zou willen, want de Raad van State zette nogal wat vraagtekens bij de prognose die het veilingbestuur ver strekte. Flora zou meer ruimte willen hebben om parkeergelegenheid te scheppen, maar de.kroon stelt dat deze wens niet overeenkomt met de werke lijke behoefte Bovendien is het altijd nog mogelijk een parkeergarage te bouwen voor personenauto's. Ook wordt het niet noodzakelijk ge acht, dat de veiling op grote schaal koelcellen gaat bouwen, omdat tegen woordig steeds meer bedrijven ertoe over gaan zelf koelcellen bij de bedrij ven te bouwen. Het zwaarst wegende argument van de kroon is echter ge weest. dat een uitbreiding, zoals de veiling Flora die voorstond, de woning situatie in Rijnsburg niet bepaald ge diend zou hebben. Het tekort in de toekomstige gemeentelijke woningvoor raad zou er met 187 woningen door vergroot worden en dat terwijl er een bevolkingstoename verwacht wordt. Het grootste gedeelte van de Rijnsburgse bevolking is economisch namelijk aan de eigen plaats gebonden en binnen de Leidse agglomeratie kan voor deze mensen bezwaarlijk woonruimte gevon den worden. „De verzekering van de belangen van de woningbouw heeft in dit geval voorrang", aldus de uitspraak van de kroon. OUDE GARDE LEIDEN BOL WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van N tel. 30100, Steenschuur 19, giro 516335. zlnsmoeilükheden: Steenschuur 19. Iel. 22694. Geopend van 912 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maatschappelijk werkster, een priester, artsen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijkheden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich ver voegen op het spreekuur of rechtstreeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabethziekenhuls. tel. 41541. Bureau Moederhulp (niel Leidei Hugo de Vrtesstraat 1 t en ls geopend 1ggg eau is gevestigd Leiden, tel. 25708 "spreekuur 'maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00—10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau ls verbonden een maatschappelijk werkster, 'n psycholoog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau ls gevestigd Rapenburg 85. tel. 20503. Spreekuur: iedere morgen van 9 00—10.00 uur; dinsdagavond van 19.00—20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschappelijke problemen kunt u daar in eerste Instantie terecht. Leidse Katholieke invaUdenbondU weet toch dat ook in Lelden een bond is die al uw belangen behartigt e Bureau R.-K. Gezinszorg: Voor het aanvra gen van een cezinsverzorgstcr. gezinshelper of bejaa: denhelpster, wanneer dc hulsvrouw «loor ziekte of andere omstandigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau ls gevestigd: Morssingel 8. tel. 24800, Spreekuur maatschappelijk werkster: R.-K. Oudervereniging kind", afd. Lelden en riaat: mevrouw M. L. H< gel 05. Leiden, Zaaier - Verbum geloofsbegeleiding en oecumene voor gemengd verloofden en ge mengd gehuwden, in persoonlijke gesprekker en ln groepsverband. A.W.W.-uitkeringen, ;n vakantietoelagen. lid of vraagt nadere inlich- hogere A.O.W.- tlngcn bij I Montgomerystraat PAR. ST.-ANTONIUS VAN PADUA Boshuizerlaan 38a. tel. 34062. der Franciscanen n.v. kerkbestuur: (ten In het weekend: Zaterdagavon r avondmis. Op zondag zijn de diet 9.30 (hoogmis). 11.00 cn 12.15 uur isten ln de week: Maandagmorger norgen en woensdagmorgen om 9.1 nderdagavond en vrijdagavond oi H. Laurentius: i (Lat.), ll.oo (Ned.) 3.00 (in t.-Maartcnshuls), lagmorgen ook c uclentenparochie: Zaterdagav de Lodewijkskerk; zondag 1 LEIDERDORP Meerburg: Zaterdagavond 19.0< Roomburg: 19.00 uur; zondag 8. m dagavond 19.30 t ZOETF.RWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding Sint-Jan: Zondag Stille H. Mis. ANTON1USPAROCHIE A.s. weekend 23 en 24 januari is er na alle diensten de jaarlijkse lotenver- koop aan de kerkdeur voor Meisjes- stad. PAROCHIERAAD Dinsdagavond 26 januari vergadering van de parochieraad in het Ontmoe tingscentrum. Aanvang 20.00 uur pre cies. De agenda van deze vergadering hangt op de mededelingenborden achter in de kerk De op deze vergadering betrekking hebbende stukken liggen onmiddellijk na de H. Missen ter inzage in de spreekkamers in de pastorie. THE LORDS FOLKS Op zaterdag 23 januari a.s. zal de jongerengroep The Lord's Folks een doopdienst verzorgen in de Josefkerk aan de Herensingel. De celebrant is pater C. Fischer. Het thema: Een kind in ons midden. De viering begint om 19.00 uur. Voor de viering zal door het koor enkele liederen worden gezon gen. St.-Jacobskring Woensdag 27 jan. om 20.00 uur St.-Jacobskring, Laan van Meerdervoort 16. Den Haag Politieke en economische aspecten van Indonesië door de heer Izak Mahdi, hoge functio naris van het ministerie van Buiten landse Zaken, met film (20 min.) „Wel come Indonesia". Vrijdag 29 jan. 9 uur, St.-Jacobs kring. Excursie naar campus Hogeschool Twente te Driemerlo. Inlichtingen tel. 070-110875. de raad graag overgenomen. De tarie ven voor een huwelijksvoltrekking zijn echter flink gestegen: maandag en woensdag van 25 naar 50 gulden, dins dag en donderdag van 50 naar 100 gulden, vrijdag van 50 naar 200 gulden en zaterdag-zondag van 200 naar 350 gulden. Vooral de heer BrouweT (PC) kantte zich tegen het bedrag genoemd bij de vrijdag, aangezien er vaak uit praktisch oogpunt op vrijdag getrouwd wordt omdat daarop het weekeinde aansluit. Zijn voorstel: het tarief van vrijdag gelijk te stellen met de dinsdag en donderdag nl. honderd gulden, werd in stemming gebracht. Het werd met zeven stemmen voor en negen tegen verworpen. Met betrekking tot een vestigingsvér- gunning bij verkrijging van woonruim te werd in afwijking van het voorge stelde een eenheidstarief van 7.50 vast gesteld. Dit op voorstel van de heren Brouwer (PC) en Dorgelo (VVD). De overige agendapunten leverden niet veel gespreksstof op. Men besloot o.m. vlot de wedde van de wethouders te verhogen van 10.550 naar 10.850 gulden per jaar met ingang van 1 jan. '71. In het nieuwe plan „Haaswijk" werd grond aangekocht. Benoemingen Periodiek afgetreden in het college van bijstand zijn met ingang van 1 januari jl de leden mevrouw S. Oost hoek-Kolk en de heer J. O. M. v. d. Werf. Hel overlijden van mevr. Oost hoek heeft velen vorig jaar oktober diep getroffen. Tijdens de gehouden stemming werd de heer Van der Werf herkozen. In de vakature van mevr. Oosthoek werd mevr. H. W. Weijmans- Doderer, Akeleilaan 1, benoemd. Me vrouw N. L. Wijntjes-Adriani is met ingang van 1 februari a.s. benoemd tot kleuterleidster in vaste dienst aan de kleuterschool „De Bokkesprong". Afscheid Tijdens een feestelijke afscheidsbij eenkomst van oud-raadsleden in het raadhuis werd na afloop van de raads zitting de heer P. H. M. S. Voort door de burgemeester onderseh den met het ereburgerschap gemeente. „U was lange tijd raadslid, langer heeft U Uw beste krachten geven aan de Bescherming Burger volking, daarvan heeft U de hele i bouw en beginperiode meegemaakt, dien hoofde heeft het college geme: U te onderscheiden met de ere-meda en de bijbehorende oorkonde", applaus overhandigde de burgemei?-: de heer v. d. Voort de versiersel Vanwege het langdurige raadslidnu '^hun schap ontving de onderscheidene vens een fraai wandbord met een beelding van het raadhuis. De w borden werden ook overhandigd de heer N. van Weizen oud-nestor de raad en fractievoorzitter van de alsmede aan Mevr. Prins-Braams raadslid van de PvdA. De heer Sta (VVD), die gisteren aftrad als raad: ,n (hij wordt opgevolgd door de heer Plate) ontving als afscheidsgesc'm een fraaie tafelaansteker. Dubbel jubileum bij Padox-Panagro WARMOND Met een I der druk bezochte receptie gisteren een dubbel jubileum vc firma's Padox en Panagro N.V. gevit 'je Het bedrijf bestaat vijftig jaar cn i van de directeuren van beide bedrijv de heer J. P. van der Zeeuw, herda het feit, dat hij veertig jaar geleden de firma's in dienst kwam. Vele relaties en kennissen kwar de heer Van der Zeeuw met zijn ju leum gelukwensen. Onder hen va.™ de burgemeester van Warmond mr. K. Langemeijer, de oud-wethouder Leiden C. J. Pien'a commandant, met wie het bedrijf houtverwerkende industrie veel te ken heeft. De beide jubilea weni r]eg de brandwa froeft mming illende kelijk eid, da scopaa hebbi de b< jd vooi lelijke eerder 's morgens sloten kring gevierd met recepties "ft'èrvóo het personeel en een bijeenkomst ii directiekamer. Bij deze bijeenkc werden aan de jubilaris en het bed verscheidene geschenken aangebo Van het gezamenlijke personeel dox kreeg de heer Van der Zeeuw tafelbiljart en van het Panagro-pp neel een complete filmset, camei rand. Voor de firma werd voi directiekamer een fraaie rookset boden. Ook op de receptie kwamen I vele mensen met persoonlijke gesel ken voor de jubilaris aandragen. Ej me dozen sigaren mocht de fees tel in{| ontvangst nemen. Totale buit 50.000 gulden VOORSCHOTEN De Voorschotense politie heeft in samenwerking met onder meer de korpsen uit Den Haag en Bloe- mendaai acht inbraken weten op te los sen. Hieronder was ook de inbraak, die in juli van het vorig jaar werd gepleegd by een Voorschotense juwelier. De buit bedroeg 30.000 gulden. De overige inbra ken werden gepleegd in bungalows en bedrijven. De vermoedelijke daders van de in braken bevonden zich reeds in het Huis van Bewaring in Haarlem. Het waren een 22-jarige kok uit Voorschoten, een 23-jarige plaatwerker uit Den Haag en een tweeling, een vloerenlegger en een handelaar van 20 jaar. De verdachten werkten onderling samen, maar vormden geen bende. Aan de inbraak bij de ju welier hadden drie personen deelgeno men, de kok, de plaatwerker en de vloe renlegger. De totale buit van de in Voorschoten gepleegde inbraken wordt Reeks inbraken opgehelderd VOORSCHOTEN De daders van ver scheidene inbraken dia het laatste half jaar van 1970 in Voorschoten *yn ge pleegd zijn een deier dagen gegrepen. De mannen hadden behalve in Voor schoten ook nog in verscheidene andere plaatsen in ons land ingebroken. De grootste buit in Voorschoten was een inbraak bij een juwelier, waarbij men voor 31 duizend gulden aan gouden voorwerpen weghaalde. Men schat de gehele waarde van de voorwerpen die in Voorschoten zijn gestolen op ongeveer 60 duizend gulden. Behalve de gouden voorwerpen stalen de mannen radiotoe stellen en teevees, auto's, platenspelers en sigaren en sigaretten. Van de man nen zijn er drie afkomstig uit Den Haag, H. A. F.-L., H. F. T. en E. T., een van de daders komt uit Voorschoten H. G. R. De gezamenlijke waarde van alle dief stallen is nog niet bekend, omdat korp sen in verscheidene plaatsen nog bezig zijn met de zaak. LEIDEN Twee Leidenaars. 22 en 23 jaar oud. zUn gisteren aangehouden toen zü trachtten een gestol enauto aan de man te brengen. Bij verdere nasporingen bleek dat de mannen dese auto in Hee reveen hadden gestolen. Daarvoor hadden zij zich schuldig ge maakt aan verscheidene gevallen van joy-riding en diefstal van bromfietsen, waarmee zij bijna het gehele land heb ben doorkruist. Een van de verdachten heeft niet erg lang van zijn pasverwor- ven vrijheid kunnen genieten. De man was op 23 december van het vorig jaar ontslagen uit.het Huis van Bewaring te Scheveningen, waar hij een straf van 8 maanden uitzat. geraamd op ruim 50.000 gulden. De verdachten hebben ook elders gebroken. Momenteel worden zij hoord door onder meer de politie Leiden en Wassenaar. D( Flinke stijging ledental bij Tuinboul en Plantkunde LEIDEN De afdeling Leiden de Kon. Ned. Maatschappij bouw en Plantkunde heeft gisterai in een der zalen van het Rijksherl um haar zeer goed bezochte algemene jaarvergadering gehouden, zijn openingswoord kon de vice- ter, de heer J. van Wijk v H. Sanderman was door ziekteveri derd tot zijn genoegen i dat de afdeling wederom op jaar kan terugzien. Dit feit kwam ook duidelijk voren uit het gedetailleerde jaarvei van de secretaris, de heer A. Wetseli Naast een negental goed bezochte lezii avonden, werden ook een aantal slaagde excursies naar diverse lé bouwkundige objecten verzorgd en i de afdeling weer deel aan het ge van enkele cursussen. Het ledental i LN' toe (met ruim 40) en dit was december '70 385. Het verslag van de penningmee- de heer C. H. Sormani, gaf, gezien ruime batig saldo, eveneens reden grote voldoening, en goede verwacht gen voor het komende boekjaar. Onder grote bijval richtte de v voorzitter hierna een hartelijk da woord tot genoemde functionarissen voor het vele werk, dat zij ook in I verrichtten. De bestuursverkiezing 1 na een schriftelijl-a stemming, tot sultaat, dat de periodiek aftrede penningmeester en de alg. adj., K. Begeer-Baatrup met meerdert van stemmen werden herkozen en heer P. A. Donselaar alg. adj., die niet meer herkiesbaar kon stellen) worden opgevolgd door de heer Smieder. De kascommissie 1971 worden gevormd door de dames I Wieffering-Schuilinga, M. C. C. T« en de heer A Brujnes. Na de hield de heer H. Griffioen, beroepsk ker te Voorschoten een interess. causerie met als onderwerp planten" Mede aan de hand va kleurendia's gaf spreker zijn een duidelijk inzicht van de juiste ze waarop vaste planten dienen te v den gekweekt en verzorgd. LEIDEN Op de kruising Boerhai laan-RUnsburgerweg had vanmorgen aanrijding plaats tussen een person auto bestuurt door een im kemade en een achtentwintigjarige 5; ser uit Leiden. De auto komende van de Boerhasjjp laan verleende de fietser geen rang. Het gevolg hiervan was da: fietser met een zware hersenschud^ en ernstige schaafwonden door de 1 ste Hulpdienst naar het Acadenv Ziekenhuis gebracht moest worden. i(l5

Leidse Courant | 1971 | | pagina 4