IV Valse start van nieuw engelstalig toneelgroepje CoidóeSoti/ïa/iit Geluidshinder Radio-en t v-reportage maan vlucht Apollo-14 Bisschop Simonis i Ambtsaanvaarding prof. dr. Steinmetz BEZORGER I a< RADIO MORGEN BRUIJNZEEL-KEUKENS-KASTEN „H0UTWERF- LEIDEN" N.V. Ned. avond op Noorse tv Please sir LEIDSE COURANT mm Het compromis van Rotterdam 11TIJ zijn blij met het in Rotterdam bereikte compromis; daardoor is het mogelijk geworden dat dr. Simonis zijn beleid als bisschop gaat voeren in blijvende samenwerking met de top- funktionarissen, die onder mgr. Jansen n het diocesaan bestuurscollege ge diend hebben. Vicarissen en econoom hebben met de nieuwe bisschop alle vitale punten doorgesproken, waarvan ze meenden dat dr. Simonis van de zienswijze van het episcopaat afwijkende denkbeelden zou koesteren. De bisschop heeft niets verzwegen, dat er tussen hem en de staf van het bisdom bepaalde accent verschillen liggen in denkwijze over bepaalde problemen. Accentverschillen maar toch niet de kloof welke som mige critici van de bisschopsbenoeming bij de komst van dr. Simonis naar Rot terdam zagen gapen. XHIJ hopen dat deze accentverschillen in de praktijk niet worden toege spitst, maar tot eerlijke overeenstem ming zullen leiden, ongeacht wie het is die een vroegere stelling wat zal moeten herzien. Dit kan de nieuwe j bisschop zijn, maar ook de andere leden van het diocesaan bestuurscollege. In hetzelfde verband hopen we dat bisschop en staf ook gezamenlijk de middelen zullen vinden om het wan trouwen en de crisis op te lossen die de laatste maand ook in de argumenten pro dr. Simonis en vooral in de ge loofscrisis waarvan vele voorstanders van de nieuwe bisschop getuigen binnen het Rotterdamse gebleken zijn. Op buitenstaanders zal de briefwis seling welke het compromis schriftelijk vastlegt een beetje de politieke indruk maken van ..de aangekleden notulen van Lingadjatti*. De Christen die ge looft in de betekenis van evangelie en kerk in onze eigentijdse samenleving moet maar alle aandacht vestigen op het doel en niet op de procedure. Want wat dit '.aatste betreft, lijkt ons het beste om he de apostel na de zeggen: „nies menselijks is ons vreemd. Volkstelling AVER de volkstelling, die de Neder- landse burgerij volgende maand te wachten staat, zou een klucht te schrij ven zijn. Want, terwijl de overheid onder druk van kritiek aanvullende maatrege len neemt oin de geheimhouding der individuele gegevens zoveel mogelijk veilig te stellen, maakt ze het plaatselijke organisaties, die de volkstelling moeten uitvoeren weer lastig en verprutst „Fi nanciën" met een omslachtige beschik king inzake loonbelasting op het „dag loon" van de telkens psychologisch de toch al niet grote bereidheid om de nood zakelijke gegevens bij de burger los te krijgen. Intussen zit de „boze wolf" ook niet stil, want ondanks het groeiend koor van mensen die öf het nut van de volkstel ling uitleggen öf daarvoor puur-techni- sche informatie verstrekken, blijven de adviezen van protesterende groepen om niet mee te doen hoorbaar. Terwijl elders bij dit soon tellingen het voornaamste probleem is te zorgen dat de mensen zonder veel last te bereiken, maakt men er hier een principiële kwestie van- Vroe ger gebeurde zo iets over de band van de réligie, nu over die van democratische Voorlopig is voor de overheid het ge brek aan tellers de grootste knoop; het beroep óp medewerking van militairen onderstreept nog eens dat voor dertig gulden per dag de burgermaatschappij zich driemaal bezint vóór ze eraan be gint. Nog even en de regering recruteert een bataljon extra-gastarbeiders om het klusje op te knappen; een spoedcursus Nederlands-voor-de-statistiek en de taal- barrière mag ook geen hindernis heten. Het beroerde is alleen dat via de volkstelling enkele feitelijke gegevens moeten binnenkomen die van geval be lang zijn voor het bepalen van een goed beleid op urgente punten: de huisvesting bijvoorbeeld. Daarom is de volkstellings affaire. hoewel er soms bij te lachen valt, uiteindelijk toch weer geen klucht. Trouwens het bedrag dat de hele operatie kosten gaat, is wel zo groot, dat het een goede besteding moet worden om te voor komen dat men later zeg; .Had het kabinot-De Jong voor die centen maar suiker uit Cuba gekocht". Het parlementair en politiek weekover- I zicht van de NOS-televisie „Ter Visie" I besleed vanavond aandacht aan de ge luidshinder rond Schiphol. Voorts geeft minister Witteveen een overzicht van de wekelijkse ministerraad en wordt een verslag gegeven van de debatten van de afgelopen week in de Tweede i Kamer. NOS Ned II 18.05 uur. Sikkensprijs 1970 voor hippies De Talenprijs 1970 is toegekend aan de Engelse kunstenaar Richard Hamil ton. De uitreiking zal plaats vinden op 5 februari in het Stedelijk Museum te Amsterdam en de Sikkensprijs voor 1971 viel ten deel aan de Zwitserse schilder Richard Lotse die deze prijs in ontvangst zal nemen op 30 april te Eindhoven, in het Van Abbemuseum. De Sikkensprijs 1970 moet nog toege kend worden, maar de jury wil daar voor uiting geven aan een positieve waardering voor groepen die in hun verschijning en activiteiten het ludieke element in onze samenleving in kunst vormen overbrengen. Zij spreekt dan ook van een „Sikkensprijs 1970 voor hippies". „Open dag'- van Podium-akademie DEN HAAG De Stichting Academie voor Podiumvorming, die deze dagen verhuist naar het SCHAK-gebouw aan de Raamstraat, geeft zaterdag a s. een „open dag", waarop iedereen welkom is. Op die dag zullen de leerlingen staaltjes I van hun artistiek kunnen laten zien en j horen. Er zal tweemaal worden opgetre- I den, 's. morgens om 10,30 en 's middags i om 13.30 uur. Deskundigen staan verslaggevers bij (Van iroepcorrespondent) HILVERSUM De NOS-radio en -televisie zullen in een deels gecombi neerde operatie verslag doen van de maanvlueht van de Apollo 14. welke op zondag 31 januari moet beginnen. De NOS-televisie zendt een reportage van de vlucht, die door de Amerikaanse te levisie via een communicatiesatelliet naar Europa wordt gezonden, in kleur Het commentaar bij de uitzendingen komt rechtstreeks uit Amerika, waar Klaasjan Hendriks (AVRO) en Peter Schroder (NOS) de verslaggevers zijn. Hendriks verzorgt eerst het verslag van de lancering op Cape Kennedy en be geeft zich daarna naar Houston, waar hij afwisselend met Schroder de repor tages verslaat. De presentatie in Neder land wordt verzorgd door Hans Engel man (AVRO), die tevens deel uitmaakt van het redactie- en presentatieteam van NOS-radio. Als het verloop van de vlucht daartoe aanleiding geeft wordt hij terzijde gestaan door deskundigen, die ook bij vorige Apollovluchten al hun medewerking hebben verleend. Tot hen behoren dr. M. Ph. Lansberg (ver bonden aan het luchtvaart geneeskun dig centrum in Soesterberg). ir. P. Kant (verbonden aan het laboratorium voor lucht- en ruimtevaart) en drs. C. L. M. G. Titulaer (maandeskundige). Regie en produktie zijn in handen van Ger Roos en Louis Wage. Het overzicht van de televisierepor- THE ANATHEMA Wie is Laurence K. Howard? zijn por tret prijkt op het programma van „The International English Speaking Theatre", een groep die een poging wil doen in Den Haag regelmatig Engelstalige toneel stukken te brengen. Deze Laurence K. Howard is auteur van en acteur in het eerste stuk, dat gisteravond in het Con gresgebouw te zien was. Het maakte een beklagenswaardige indruk. De beschavingen die in het programma van de medewerkenden gegeven worden, alsook de voorpubliciteit rond deze on derneming, wekken de indruk als zou het hier gaan om een beroepsgezelschap. Van Lawrence K. Howard, wordt een kolomlange staal van dienst opgegeven, waarin naast zijn artistieke prestaties (Vervolg van de voorpagina) In een uitvoerige schriftelijke begin selverklaring spreekt het bestuurscollege mede namens het gehele kader van het bisdom. Want, aldus het college, „wij hebben altijd gepoogd beslissingen te ne men in groeiend overleg met de raad van dekens, de hoofden van dienst en de ver schillende raden in het bisdom, omdat het pastoraal beleid zo dicht mogelijk bij de werkelijkheid moet staan. De stijl van beleid en de wijze van gezagsuitvoering bestaat, aldus het college, uit luisteren, inspraak, geduld hebben, openhartig en doortastend optreden, kritische begelei ding en het geven van ruimte. Overleg is immers de bouwsteen van alle beslis singen". Evenals het Nederlands episcopaat wijst het Rotterdams bestuurscollege de beschuldigingen over manipulaties bij de kandidaatstelling voor de bisschops benoeming nadrukkelijk van de hand. Het acht inspraak van wezenlijk belang evenals de eenheid binnen het Neder lands episcopaat. De uitvoerige brief van de vicarissen en de algemene econoom aan de nieuwe bisschop behandelt tenslotte de in hel bisdom reeds gegroeide inzichten over de kindercatechese, de liturgie, en de oecomene, het bestuurlijk geheel van het bisdom, de parochiële organisatie van het bisdom, en de taak van de kerk in de samenleving. Bij de uiteenzettingen van deze inzich ten concludeert de nieuwe bisschop dat er accentverschillen in denken zijn, maar dat hij toch wederzijds vertrouwen voorop wil stellen bij de samenwerking met het bestuurscollege en in het bis- Men verwacht thans dat zeer binnen kort Van het voltallig bestuurscollege een schrijven naar alle gelovigen zal uitgaan met een oproep tot hernieuwde eenheid binnen het bisdom. (hoe vaag die ook aangeduid zijn) zelfs het huwelijk van zijn volle neef ver meld wordt. Eileen Page. de vrouwelijke hoofdrolspeelster heeft twee complete seizoenen deel uitgemaakt van het R.S.C. in Stratford, hetgeen natuurlijk op zich helemaal niets zegt. Verder treedt er een Paul Rubens op. van wie vermeld wordt, dat hij een zeer goed Nederlands kunste naar is. met grote ervaring in Engeland. Deze humbug werd door de voorstel ling zelf goed afgestraft. Een regisseur werd in het programma niet vermeld, debacle komt dus geheel voor rekening van Laurence K. Howard (auteur en hoofdrolspeler) en zijn omstanders. Het stuk leek me erbarmelijk, voor zover de kwaliteit ervan uit deze voorstelling is vast te stellen. Het heette „The Anathe ma" en bleek een soort psychologische thriller uit het patronaatshuis. Die stijl was doortrokken in het acteren. Waar het stuk over zou moeten gaan. is af te leiden uit een in onbegrijpelijk Engels tekstje (ovl taalfouten) in het program- Nee. jammer genoeg niets dan kwaads over deze onderneming waarin de souf fleur de hoofdrol had De plannen zijn angstaanjagend: voor 25 februari wordt een nieuw stuk aangekondigd, en dat gaat zo door, (frequentie één per maand) tot in mei. Nog twee stukken van Lau rence K. Howard zijn daar bij. De vele buitenlanders die gisteravond naar het Congresgebouw waren getogen hebben beleefd en tactisch het einde af gewacht. Behalve twee Japanners die. het meest verstandig, halverwege de avond het pand verlieten, in kennelijke wanhoop over zoveel barbarisme. De wegblijvers hadden groot gelijk. Het is niet belangrijk wie Laurence K. Howard JAN VERSTAPPEN Joop Doderer krjjgen we binnenkort te 1 zien in een t v.-show van de N.C.R.V. JVfen ziet hem aan onder meer als verstrooide professordie op bezoek is geweest bij een primitieve Indianenstam. ADVERTENTIEt HET „ABER" BIJ KAFKA Professor Dr. H. Steinmetz, onlangs benoemd tot hoogleraar in de Duitse letter- kunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden heeft hedenmiddag in het groot-audito- rlum zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een oratie getiteld „Aber" bij Kafka". Hoewel in de wetenschappelijke literatuur over Kaf ka, weinig overeen stemming te bespeuren valt, aldus de nieuwe hoogleraar, is men het er toch wel over een dat Kafka in een parabolische vorm wereid en werkelijkheid van deze twintigste eeuw alsook de situatie van de mens in deze wereld en werkelijkheid weergegeven heeft. Bovendien luidt de mening dat Kafka kritiek op deze wereld en werkelijkheid heeft willen uitdrukken. Dit wordt echter dooi professor Stein metz betwijfeld want op grond van het specifiek Kafkase vertolkingsperspectief verschijnt de wereld alleen maar zoals de romanfiguren haar bekijken. Dat de hoofdfiguren echter eenzijdig en foutief denken wordt door Kafka voortdurend uit gedrukt in het advereatief voegwoordje „aber". Bijna altijd als de door de hoofd- j figuur geanticipeerde werkelijkheid in botsing komt met de realiteit, verschijnt zijn 1 „aber" in de tekst. De hoogleraar illustreerde zijn stelling met ettelijke citaten uit „Vor dem Gesetz" en uit „Die Verwandlung". Het „aber" blijkt inherent te zijn aan de gebeurtenissen en situaties dat de structuur en de innerlijke vorm van zijn werken bepaalt Professor Steinmetz typeerde Kafka dan ook als de schrijver van de ,.Aber"-verhalen. DE KWAKEL Bijzonder geschikt voor een scho lier welke een goed zakgeld wil verdienen. Inlichtingen bij: MEVROUW VAN KAMPEN. Mgr. Noordmanlaan 15, De Kwakel Nieuwe ontvanger van kleuren-tv TOKIO (APi De Japanse electroni- sche fabriek Sony deelt mee een kleu rentelevisieontvanger te hebben ont worpen die op de hele wereld beide systemen van keiuren kan ontvangen. In Frankrijk wordt het toestel al ge maakt en in de lento wordt het ge ïntroduceerd in Groot-Er...„.-.n:.. tages van de vlucht van de Apollo 14 ziet e rals volgt uit: Zondag 31 januari van 20.45 tot 21.35 uur via Nederland II een reportage van de lancering van de Apollo 14 op Cape Kennedy, voorafgegaan door een inlei dend programma uit de studio. Vrijdag 5 februari van 14.35 tot 15.15 uur via Nederland I een reportage van de eerste maanwandeling. Om plus minus 23.00 uur op Nederland I een samenvatting van de reportage van de eerste maanwandeling. Zaterdag 6 februari van 15.30 tot 16.00 uur op Nederland I een reportage van de tweede maanwandeling. Van 17.30 tot 18.00 uur op Nederland I de voortzetting van de reportage van de tweede maanwandeling. Daarna van 23.20 tot 23.40 uur op Nederland I een samenvatting van de reportages over de tweede maanwandeling. Tot slot dinsdag 9 februari van 21.45 tot plusminus 23 00 op Nederland I een reportage van de terugkeer van de Apollo 14. Bovendien zal in de uitzen dingen van het NOS-Journaal het ver loop van de vlucht worden gevolgd. Video als communicatie-medium van de toekomst bleek de spil te zijn van de VPRO-„Pik in" dat een weerbarstig programma waarin alles mogelijk is" wordt genoemd. Dat was het gistera vond zeker alleen al uit hoofde van het feit dat het hele aangekondigde programma op z'n kop was gezet en de „overbevolkte uiskamers" hun radi o-gidsen en bodes wel terzijde kon den leggen. Omkranst door wat showtjes werd ons dat Video-probleem bij stukken en brokken uit de doeken gedaan. De technische toelichtingen van de fabrikanten-experts waren to taal onvoldoende, alleen de onderwijs deskundigen spraken een klare taal die ook een niet-ingewijde kon begrij pen. Wat een rommelige uitzending Het eerst tv-interview met Robbie Robertson, tekstdichter van The Band was echter zeer verhelderend voor mensen die dit soort muziek nog niet aankunnen en de kijker kreeg in ie der geval enig inzicht in het ontstaan van de teksten. Wij hebben helaas niet in het openge slagen boekje van de illegale aborteur kunnen kijken dat n.b. als tweede programma-onderdeel aangekondigd stond omdat de TROS de omstreden nog niet opgevoerde Roek-opera „Je- sus Christ-Superstar" in een aange paste vorm had beloofd. En dit moest toch de gebeurtenis van de donderdag tv-avond worden. Die aangepaste vorm, een soort opera-concert, dus zonder costuums en decors, zou ons enigermate 'n indruk, geven tfan het werk van zoals alle kunst op twee manieren benaderd kan worden: in-- houd en vórm. Dat wil hier zeggen: een gedeelte van het evangelie-ver- haal en de muzikaal-dramatische ver klanking ervan. Het decor werd ver vangen door de plaats van handeling, de prachtige neo-gothische kerk van het Brabantse Haaren. En daar zat al meteen een grote tegenstelling in. n.m. de gothische sfeer (nog eens extra opgeroepen door het tonen van de Kruiswegstaties en het kruibeeld aan de triomfboog en de teneur van de opera die Christus niet als Gods Zoon maar als louter mens voorstelt. Toch is deze fragmen tenreeks er in geslaagd ons een beeld van het werk te geven: een muziek drama met vele kwaliteiten en vele misgrepen dat men het beste maar kan nemen wat het wil zijn: een moderne poging tot hervorming van de traditionele operastijl. Maar er zijn al vele van deze pogin gen geweest en waarschijnlijk betere. De inhoud is echter zo betrokken bij de religieuze christelijke cultuur dat I men hieraan onmogelijk voorbij kan j gaan. En dan is het moeilijk om ons j te verwijten dat we op zuiver theolo- I gische gronden de strekking (door tekstdichter en componist niet mis te verstaan uitgesproken) moeten afwij zen. Bij een negatie van Christu" God heid zakt het hele christendom als een kaartenhuis in elkaar en heeft zijn cultuur weinig zin meer. dus ook deze opera niet. In de op de ujzending volgende dis cussie kwam dit niet naar voren. Vooral waar er van blasfemie gespro ken werd. Het standpunt van domi nee Kater (vrijzinnig Hervormd) kon den we ons alleszins voorstellen, van vicaris Thuis hadden we een andere of op z'n minst beter gefundeerde mening verwacht. Chaldeon heeft in derdaad de mensheid van de Heer bepaald maar allerminst ten koste van het Goddelijk Zoonschap. Het ware te wensen dat sommige theologen hun kerkgeschiedenis nog eens ter hand Ad. Int. Juventus- FC Twente samengevat op tv (Van onze omroepcorrespondent) HLVERSUM De NOS-radio zendt volgende week woensdag van 14.25 tot 16.20 uur een rechtstreekse radiorepor tage uit avn de voetbalwedstrijd Eu- fentesFC. Twente, welke die middag in Turijn wordt gespeeld als eerste wedstrijd in de kwartfinale om de Run ners Up Cup. Verslaggevers zijn Wim Hoogendoorn en Joop Niezen. Ook de returnwedstrijd op woensdag 17 februa ri in het Dieckmanstadion tc Enschede zal worden verslagen in een recht streekse uitzending. De televisiekijkers zullen genoegen moeten nemen met een gefilmde sa menvatting van de wedstrijd in het NOS-programma „Studio-Sport", dat woensdagavond om 22.40 uur via Ne- cL.T nd 1 zi.orden uitgezonden. NEDERLAND I •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal EV. OMROEP 19.05 uur: Van hart tot hart 19.15 uur: Nader bekeken, wereldraad van kerken 19.40 uur: Van hart tot hart •20.00 uur: Journaal NCRV •20.21 uur: 20.45 uur: Hier en nu •21.10 uur: Hup Holland hup, sportshow 22.10 uur: Farce majeure 22.35 uur: Psalter •22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal 19.05 uur: Ter visie NEDERLAND I TELEAC 10.00 uur: Cursus metekunde KRO 16.00 uur Journaal 16.02 uur: Kwis Klassewerk •16.50 uur: Oebele NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Journaal KRO •19.05 uur: Voor een briefkaart op de eerste rang •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Marcus Welby 21.11 uur: Brandpunt •21.41 uur: Frans Halsema 22.31 uur: Epiloog •22.36 uur: Journaal NEDERLAND II NOS 11.55 uur: Schaatsen VARA •19.30 Charlie Brown •'20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Mannix, serie 21.10 uur: De ombudsman •'21.35 uur: Kort en klein, sketches 22.15 uur: Een klein uur l •22.55 uur: Journaal TELEAC 23.00 uur: Studeren •18.45 Fabeltjeskrant •19.00 uur: Journaal AVRO 19.05 uur: Sportpanorama •20.00 uur: Journaal •20.21 uur: Carol Burnettshow •21.10 uur: Avroskoop •21.45 uur: Jump voor yoy, muziek 22.15 uur: Braziliaans voetbal •23.05 uur: Journaal SIDÊl tnninj ;t gro ijk ge NCRV: ma. 23.55-24.00 Nieuw ek (gr). ngsolist: BELGIE 324 ele (en- Paardesport'iitslagei Ü9teri :embei 7.30 Nieuws. 7.32-7.50 Hier en Nu: actualitei ten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Tijd vrtj voor muziek ln vrije tijd: koor zang en Fanfare-orkest, lb.15 (S) Cleveland Orkest: klassieke muziek (gr). 11.00 Nieuws. lezing. 11.15 Sola- gramma voor ie- idedelingen. KRO: 12.00 Zon- ubrlek over missie en zen ding. 12.10- Uit Balans. 12.14 Markberlchten. KRO: 17.30 (S) Echolood: jagina; 7.54 VPRO: 0 Sport. 13.00 Nie «)^dto j'AZ'M Nieuws. IK.03 (S) Hobby scoop cc fs>° De "staalkaart. 17.55 Mededeling HILVERSUM III BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Nieuws. 12.03 Actualiteiten. 12.55 tenlands persoverzicht. 13 00 Nieuw 13.30 Consumentenrubriek. I4.no Nieuws Muziekprogramma. <15.00 Nieuws.) hoorspel. 16.58 Lichte muziek. 17.00 N en mededelingen. 17.15 Lichte muziek VARA: 7.00 Niet (ADVERTENTIE) SHOWROOM NIEUWE RIJN 87 TELEFOON 34544 (4 LIJNEN) de Europese kampioenschappen schaat sen voor heren te Heerenveen zendt de Noorse televisie morgenavond een pro gramma uit. dat geheel uit Nederland se produkties bestaat. Tot die program ma's behoren de NOS-documentaire over het ijszeilen, getiteld „Van dui- velstuig tot racemachine", het NCRV- programma „Friendly Amsterdam", de NCRV-documentaire over het polstok- verspringen in Friesland, de door de VPRO vervaardigde kindermusical „Bah, september" en „Hadimassa" van de VARA. Ook de Hongaarse televisie heeft het voornemen een Nederlandse avond uit te zenden. Een klein uur U Na het vriendinnetje van Hedgi Penny Wheeler, komt in de afleverii van „Please sir" van vanavond nieuw een nieuweling voor het froi Het gaat hierbij om de heer Sible die de leerlingen komt voorbereid* op hun taak in de maatschappij, zod hun schooltijd voorbij is. Mr. Sibl blijkt overigens niet de enige te zi die in 5c over deze zaken spreekt. I welbekende heer Potter meent zi ook met de opleiding van de scholi ren te moeten bemoeien. De heer S g bley blijkt na enige tijd i hebben voor miss Ewell. tot gro verdriet overigens van de hoofdonde wijzer, de heer Cromwell. Tenslot rolt men in deze aflevering van ene verbazing in de andere, als leerlingen van 5c zich uitspreken c de functie die zij willen gaan uitoefi BI Naar aanleiding van Een klein uur u. gewijd aan sterilisatie van de man als methode van geboortebeperking op 27 november 1970, kwamen bij de VARA enkele honderden brieven en telefoontjes binnen. Er bleek aanlei ding genoeg zoals ook al in de eerste uitzending door Koos Postema gezegd om met een tweede uitzen ding te komen. Als deskundigen zullen ook in c.eze uitzending optreden de Amsterdamse uroloog, prof. dr. R. J. Scholtmeyer en de Rotterdamse huis- en voorlichtingsarts dr. P. J. E. Du- puis. Een nieuwe gast zal zijn de vrouwenarts dr. A. M. C. M. Schellen uit Sittard. die onder meer informatie zal verschaffen over sterilisatie van de vrouw- VARA NED. II. 22.15 uur. NCRV NED. I. 20.21 uur. Hup Holland huj In het programma „Hup Holland Huf van de NCRV vanavond wordt muzikale ode gebracht aan de voetba sport. Behalve veel muziek bevat d programma ook filmbeelden van dr voetballers, te weten Bertus Caldenhi ve, Roel Wiersma en Rinus Israël, d alle drie als gast aanwezig zijn, zu len worden geïnterviewd door presei tator Barend Barendse. Bovendien hel ben zij hun muzikale wensen kenba gemaakt, die in drie medleys te hor< zullen zijn. Verder krijgt de kijker e ode aan „geplaagde scheidsrechters" een ode aan „de vrouw van een pr* voetballer" te horen. Het muzika deel van het programma wordt ve zorgd door de volgende vocalister Ben Cramer, Dick Rienstra, Jerry Ri Jaap Stobbe. Bram Biesterveld. Ri' Hoveink. Ciska Peters, Irene Lara Gonnie Baars en Ellis de Liefde. E muzikale leiding heeft Harrv NCRV NED. I. 21.10 uur. ukval

Leidse Courant | 1971 | | pagina 2