Micro voetbal OPEN BOEKJE IN BOSKOOP Vraag naar lectuur blijft nog stijgen COMPONISTENWIJK ALPHEN: AANTREKKELIJKE WOONWIJK Voorwetering te Nieuwkoop niet dempen ZUIVERHEID, BEHEERSING EN TIKKRACHT DAAR GAAT HET OM DONDERDAG 21 JANUARI 1971 LEIDSE COURANT Rode huisjes „vingen minder IEGSTGEEST Praktisch iedereen kent de bekende lectuurhuisjes van het ;cderlandse Rode Kruis, waarin men boeken en tijdschriften kan deponeren. De Islar fgelopen vier jaren zijn de resultaten van de boekeninzameling aanzienlijk ge legen. zo deelt het hoofd van de lectuurvoorziening de heer J. Geysman in een ondschrijven mede. Daartegenover staat echter een daling in de opbrengstresul- n tijdschriften. Het Rode Kruis doet een beroep op allen de daling te doen toppen en om te buigen naar een grotere opbrengst. tijdschriften bereiken het Rode Kruis regelmaiig verzoeken, niet alleen van ingdurig, thuisliggende zieken, gehandicapten en zeer bejaarden, maar ook van dlloze medische en sociale inrichtingen. Het wordt moeilijk aan de vele aanvra- voldoen. :n 142 gemeente staan lectuurhuisjes en het Rode Kruis heeft, nagel^ng de op- irengst, aan deze gemeenten een rangnummer toegekend. n totaal werden in 1970 928.505 kg tijdschriften en 456.915 boeken opgehaald- ie gemeente Oegstgeest steeg sinds 1968 van nummer 70 naar 29 op de ranglijst, pbrengst in '70: 3517 kg tijdschriften en 1147 boeken. verige rangnummers in Rijnland over 1970: Voorhout 73, Rijnsburg 111. War land staat vermeld op een lijst van gemeenten met lectuurkastje sonder nr. 38. de lectuurcompetitie staat de gemeente Leiden nr. 28. Bezoekuren ziekenhuizen lcmisch ziekenhuis: dagelijks, bell nsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag 1.00 uur: zaterdag en zondag van 1 ïwcnkliniek: dagelijks van 19.00- t vrijdag van 1 sondag van 14.15-14 iek: maandag tot illsabetbiekcnl lelijks van 3 t ar 7 tot half Salve diensda; 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: kinderalde- dagelijks van 2.15-3 en 7.15-8.30 uur. .LPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage- U5-' LLPHEN Nadat de heer C. J. Top"'' bldemond reglementair was afgetre- als voorzitter van de Stichting Va- itiespel, is nu als zijn opvolger gcko- de heer C. van Caulil, een bekende i de kath. verkenners. lv°lrfiï ^juffrouw G. Sprey (Burgemeester serpark 10), die het vorige jaar als wèei retaresse plaats maakte voor me an Ringen-Ciggaar, is weer die functie in het bestuur terugge- rd. Mevrouw Van Ringen fungeert jaar weer als penningmeesteresse. adjunct is de heer C. Geerlof. Vakantiespel 1971 de 13e ijdig in Morgenavond jazz in „Ut Sloepie" WARMOND In „Ut Sloepie" in Warmond treedt morgenavond op het uit Noord-Brabant afkomstige Joop Hendriks Kwintët. Dit kwintet bestaat uit: Jan Fens, basgitaar; Alfred Smidt, trombone; Jos Hendriks, slagwerk; Wout Hendriks, elektr. piano en Joop Hendriks, alt saxofoon en tenor sexofoon. Deze reeds 5 a 6 jaar bestaande jazzgroep (3 jaar in de huidige samen stelling) heeft op vele concoursen prij zen gewonnen, zoals; Loosdrecht 1966: le prijs; Beek en Donk 1966; '67-'70: le prijs; Düsseldorf (Dld.) 1967 en 1968: resp. 2e en 3e prijs en 4 solistenprij- Het repertoire van deze groep be staat, behalve uit bewerkingen van o.a. Beatles en Stonesnummers. ook uit ei gen nummers, die door Alfred Smidt en Joop Hendriks worden geschreven. De stijl, die „nagestreefd" wordt, is die van de vermaarde Amerikaanse groep: The Jazz-Crusaders. De aanvang van deze avond is 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f 2,- voor leden en f 3.- voor niet-leden. De sociëteit is tijdens 't weekend van 23-24 januari wegens onderhoudswerk zaamheden gesloten. KATWIJK In Katwijk is een slopersbedrijf momenteel hard bezig, met de afbraak van de Nederlands Hervormde Kapel aan de Voorstraat. Op deze plaats wordt in de nabije toekomst gebouwd het Hervormde Gemeente Centrum. Op de achtergrond de Nieuwe Kerk. ALPHEN AAN DEN RIJN Middels een rondschrijven aan de bewoners van de z.g. Componistenwijk, het woongebied noordwestelijk van de Burgemeester Bruins Slotsingel, heeft de directeur van gemeentewerken ir. C. Hakstege een uiteenzetting gedaan van de vormgeving van dit woonge bied. Het betreft hier in eerste aanzet de woningen aan De Pijperhof en Obrechthof, waaraan zowel drive-in- als Meanderwoningen staan gebouwd. Bij het maken van dit ontwerp is men enigszins afgeweken van de traditio nele straataanleg, namelijk rijbaan met trottoir aan weerszijden. trottoirniveau aangelegd en uitsloten middels één in- en uitrit. De Mozart- singel zal ten opzichte van deze in- en uitritten dan ook als voorrangs- weg worden gehouden. De straten krijgen een breedte van zeven meter waarvan 2,50 meter door bomen wordt afgeschermd. Snel rij den in deze hofjes is derhalve hier door uitgesloten. Er zijn een aantal parkeerplaatsen gecreëerd, waardoor elke bewoner parkeerruimte ter be schikking heeft. Er zullen voorts t.z.t. vaste plaatsen worden aangeduid door middel van gele tegels waar de zakken huisvuil gedeponeerd moeten worden. van paaltoparmaturen zal ertoe bij dragen, dat dit woongebied een ge heel eigen karakter krijgt. Men ver wacht, dat in 1971 alle groen- en speelvoorzieningen zullen zijn aange bracht. Inmiddels is men reeds met de werkzaamheden begonnen. Langs de Mozartsingel en Diepen- brockweg, alsmede langs de Burge meester Bruins Slotsingel zullen voet paden en rijwielpaden worden aan gelegd. Ook langs de Kennedylaan zullen fietsstroken worden aangelegd. De ontsluiting van Ridderveld via cY Burg. Bruins Slotsingel met de Heren weg in westelij'.e richting zal binnen zeer korte tijd kunnen plaatsvinden Ook de straten in de componistenwijk zullen binnenkort geheel worden her- Bazar in Hillegom bracht f 3.700.- op HILLEGOM De bazar in het dorpshuis Het Eiland vorige week heeft 3700 gulden opgebracht. De helft van dit bedrag is bestemd voor kapelaan J. Ham, die een jeugdhuis gaat bouwen in Andradine (Brazilië). De andere helft is gestemd voor ontwikkelingshulp in Ke- Comité Vakantievreugd zit verlegen om bestuursleden LISSE Op een vergadering van het Comité Activering Jeugdwerk gis teravond in De Witte Zwaan bleek dat dit comité verlegen zit om bestuursle den voor het comité „Vakantiejeugd" De secretaris en penningmeesteresse zijn verhuisd, waardoor hun functies vacant zijn geworden. Zij die geïnteres seerd zijn in het jeugdwerk worden verzocht contact op te nemen met de voorzitser van het comité mevr. Oost hoek, Hoetmanstraat 1 of met mevr. Wijnholds, Wilhelminastraat 55 (beheer ster Groene Kruisgebouw) tel: 4117. Ruitentikkers stelen voor duizenden guldens' LEIDEN In een radiozaak aan het Wagnerplein is gisternacht ingebroken. De inbrekers verschaften zich toegang j tot het pand door een winkelruit tc ver- Zij namen een aanzienlijk aantal ar tikelen mee. waaronder een draagbare t.v., een wit t.v.-toestel, een cassette recorder, een tunerversterker en twee platenkoffers. De totale waarde van de buit wordt geschat op enkele duizenden guldens. Tevens werd ingebroken bij de fotohandel Kok-Van der Mey aan de Hogewoerd. Ook daar werd de winkel ruit vernield en werden enkele fototoe stellen meegenomen. „Spinoza" bouw i keuzewoningeu in Frederiksoorrl RIJNSBURG De Rjjnsburgse wo ningbouwvereniging „Spinoza' 'heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om ten behoeve van de bouw van 78 keuze woningen in het bestemmingsplan Fre- deriksoord leningen alsmede bijdragen in de exploitatiekosten te mogen ont vangen. Deze woningen gaan ongeveer 225 gulden per maand doen. De raad van Rijnsburg neemt een besluit over dit ver zoek in zijn vergadering van 26 januari aanstaande. Tevens beslist de raad dan of de ge meente garant zal gaan staan voor be taling rente en aflossing van een hypo thecaire geldlening die wordt aangegaan door de Stichting „Avondzon" ten be hoeve van de bouw van 30 bejaarden woningen en een dienstencentrum voor bejaarden. Monumentenlijst voor Alkemade DEN HAAG - ALKEMADE. Bij beschikking van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, is de definitieve monumentenlijst vastge steld voor de gemeente Alkemade. BOND HEEMSCHUT: NIEUWKOOP De Bond Heemschut heeft het gemeentebestuur van Nieuw- I koop met klem ontraden over te gaan tot het dempen van de Voorwetering. De bond schrijft, dat uit informaties blijkt dat er een voorontwerp bestaat voor het dempen van deze Wetering vanaf de Nieuweveenseweg tot aan de garage Kortekaas. Dit plan zou ter voorbereiding dienen van de gehele demping van de Wetering. In 1962 heeft de ANWB de toenmali ge gemeentesecretaris geadviseerd ad vies in te winnen van het laboratorium voor Grondmechanica in verband met de grote kosten, die verbonden zijn aan de demping van de Wetering. Het stor ten van zand op de slappe veenlagen is demping binnen de huidige verkeerssi tuatie niet verantwoord zou zijn. een bijzonder kostbare aangelegenheid en een van de gevolgen zou ook zijn dat deze slappe grond onder de wonin gen uitgeperst wordt. De bond Heem schut is met de ANWB van mening dat V rouwenbe wegin g O zette tienjarig lid „inliet fruit" LEIDEN Mevrouw v. d. Meer- Hacstreft is gisteravond in de bloe metjes gezet. Tien jaar is mevrouw v.d. Meer verbonden aan de Stedelijke r.-k. Vrouwenbeweging en in verband met dat lustrum mocht zij in de Kleine Burcht een grote fruitschaal ontvangen, van haar wijk, alsmede een envelop met inhoud, cri van haar medebestuurs leden een doos bonbons. Vrolijke gezichten waren er ook naar aanleiding van het batige saldo waar van penningmeesteresse mejuffrouw A. Beyenhuis gewag maakte. Een trieste noot daarentegen van de zijde van mevrouw Van Leeuwen, de nieuwe secretaresse, die onverwacht in het ziekenhuis is opgenomen. Haar taak in het bestuur zal voorlopig worden waargenomen door mevrouw Uphoff. Veel stof deed de jaarvergadering ver der niet opwaaien, zodat voorzitster mevrouw Uphoff-Visser haar leden al vrij vroeg mocht uitnodigen tot het sjoelen en kaarten. Dronken monteur veroorzaakte vele aanrijdingen LEIDEN Omstreeks half twaalf gisteravond is in de Rijnstraat te Leiden een 33-jarige monteur aangehouden. De man had eerder op die avond en kele aanrijdingen veroorzaakt. Hij be stuurde een auto onder invloed van al cohol en het gevolg hiervan was dat hij achtereenvolgens een auto, een boom, een fietser, een lantaarnpaal en een houten hek ramde. De man reed hierna door zonder zich ook maar om de gevolgen van zijn capriolen te bekommeren. Op de kruising Prinsessenkade Apothekersdijk heeft gisteren omstreeks half zeven een aanrijding plaatsgehad tuss enëen personenauto en een 20-jarige wielrijdster afkomstig uit Leiden. Het meisje verleende de auto, die van rechts kwam, geen voorrang. Door de botsing kwam zij ten val en liet hier door een hersenschudding en een schaaf wond aan het gezicht op. Het slachtoffer werd met de Eerste Hulpdienst naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Leidse koren zingen in Rotterdam LEIDEN De Koninklijke Orkestver enigingen „Symphonia" uit Rotterdam heeft op maandag 1 februari, een concert in de Doelen in Rotterdam. Aan dit con cert werken twee koren uit Leiden en omgeving mee. Uit Leiden „De Stem Des Volks" en uit Roelofarendsveen „Vox Leata". Het concert wordt dit jaar gege ven ten bate van het Wereld Natuur Belangstellenden uit Leiden en omgeving kunpen zich wenden tot deoderstaande adresseri. In Leiden: mevr. A. Briër-Moene Hoge woerd 160; mevr. E. H. Leemans-Taverne Bartokstraat 32; mevr. B. Oosterom Ire- nestraat 7; mevr. A. Philippo Goejestraat 28. In Leiderdorp: mevr. J. v.d. Meer- Rietbroek Charl. de Bourbonstraat 26. In Roelofarendsveen: mevr. J. Schra- ma-Hogeboom Elzenstraat 10. In Voorschoten: mevr. M. Hoogeveen- van Dam J. W. Frisolaan 33; mevr. J. van Ooostrom Veurseweg 36. Collecte Nierstichting ZOETERWOUDE De eerste lande lijke huis-aan-huiscollecte voor de Nierstichting heeft in Zoeterwoude 480.33 gulden opgebracht. Abusievelijk heeft dit bedrag vermeld gestaan als opbrengst voor het Reumafonds. Deze wordt echter in het voorjaar- gehou- Kettingbotsing veroorzaakte verkeerschaos DORDRECHT Op rijksweg 16 bij Dordrecht is vanochtend een gecompli ceerd ongelijk gebeurd, dat wonder bo ven wonder slechts een zwaargewonde heeft gekost. Een met kaas geladen vrachtauto met oplegger, bestuurd door de 40-jarige H. van G. uit Alphen aan den Rijn, reed in volle vaart tegen een tankauto op, die als laatste in de file stilstond. De circa 18-jarige bijrijder uit Bode graven werd met zware borstfractuur uit de volkomen in elkaar gedrukte ca bine van de vrachtwagen gehaald. De chauffeur was in paniek weggelopen. Hij werd later met een shock en enkele lichte verwondingen in de buurt van het ongeluk aangetroffen. De materiële scha de was bijzonder groot, want de tank wagen schoot op een lege vrachtauto, deze weer op een personenauto en de personenauto uiteindelijk weer op een vrachtwagen. Er ontstond door dit onge luk een enorme ravage. Alle rijbanen waren door de verongelukte wagen en her en der verspreide gedeelten daarvan versperd. Er ontstond een eindeloze file, die tenslotte over een naast de rijksweg gelegen lokale verkeersweg naar de ver- keersbrug over de Oude Maas werd geleid. Ds. Manui weg uit Boskoop BOSKOOP Ds. J. Manni zal maan dagavond om acht uur in de kerk aan de Zijde afscheid nemen van de christelijke gereformeerde kerk van Boskoop. Acht dagen later, dinsdagavond 2 fe bruari zal hij in de Eben Haëzerkerk..aan de Lauriergracht in Amsterdam-Centrum, intrede doen als predikant van de chris telijke gereformeerde kerk van Amster dam-West, waar hij beroepen is voor de geestelijke verzorging van zeevarenden (koopvaardij-predikant) met als stand plaats Hamburg in West-Duitsland. GORINCHEM (ANP) De Vries Robbé, deel uitmakend van het Shell- concern, heeft van de Koninklijke Neder landse Hoogovens een order ontvangen van ca. 10 min. Het gaat om de bijna 90 m hoge .onderbouw" van een stalen torencon structie op de terreinen van Hoogovens in IJmuiden, die een onderdeel vormt van de nieuwe Hoogoven VII. De totale bouw van deze hoogoven wordt verzorgd door het Schiedamse bedrijf Gusto (I.H.C- Holland). Gezamenlijk bidden voor de oecumene ZOETERWOUDE Dc oecumenische beweging heeft ook in Zoeterwoude een aantal mensen in beweging gebracht. Allereerst echter is de oecumene een kwestie van bidden. In het kader van de Internationale Bidweek voor de een heid van de Kegken wordt het gebed gebundeld in een interkerkelijke bij eenkomst die morgen, vrijdag, wordt gehouden in de Christus Dicnaarkerk aan de Kerklaan. aanvang 19.15 uur. Er zal gebeden worden voor de gave van de eenheid die tegelijkertijd een opgave is voor allen, om namelijk door praten en doen zich ontvankelijk te maken voor die Godsgave. De pastores hopen dat velen zich een half uur willen vrijmaken om deze bijeenkomst Verzoek om station bij NS in beraad HAZERSWOUDE De uitvoerige brief, die de Hazerswoudse heren drs. J. J. Meijer en K. H. Dekker naar de afdelingen planning en dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen hebben gestuurd en waarin wordt aangedron gen om in Hazerswoude (aan de lijn Utrecht-Leiden) een station te vestigen, krijgt de aandacht van de betrokken deskundigen van N.S. Meegedeeld is door een vertegenwoordiger van N.S., dat door haar planologische dienst al geruime tijd de mogelijkheid van een kruising in Hazerswoude wordt onder zocht. Het wordt een logisch zaak ge noemd, dat er bij de realisering hiervan inderdaad een halte komt. ZOETERWOUDE De CJV geeft morgen, vrijdagavond, in „Ons Huis" een toneelopvoering van het stuk „Een aap op visite", een spel in drie bedrij ven van Dik van Maasland. De regie is in handen van mevrouw R. Hulsbos- Versteegen. De aanvang is 8 uur, kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Burgerlijke Stand OEGSTGEEST Geboren: Teunois E.. zoon v. T. Veldhuyzen en van A. L Boogaard. Overleden; A C. Thomsen w. v. H. G Mulder; W. J. C. de Koning. OSKOOP Elke vrijdagavond is het raak in Boskoop. Dan komen igeveer vijfendertig jongelui naar het clubhuis in de Rozenlaan om elkaar een tafel van 1.20 x 0.80 meter de loef af te steken. Ze spelen er micro- b| >etbal. Voor veel Nederlanders is dat abacadabra, maar voor bijna elke oskoper een bekeken zaak. Niet verwonderlijk, want in de 'ruim elf i at' dat de microvoetbalvereniging „Boskoop" nu bestaat, is deze inmid- i Hllvei els uitgegroeid tot een van de grootste verenigingen in Nederland. Ook vierd »l irgemeester Van Dedem is een groot liefhebber van deze sport, die veel grediënten van het veldvoetbal bevat. Knappe combinaties, felle hoten, haarzuivere corners, boogballen en katachtige safes. Zelfs een scheidsrechter en bij heel belangrijke wedstrijden een grensrech ter ontbreekt niet. Enkele belang rijke verschillen zijn er de oorzaak van, dat het microvoetbal geen dui zenden supporters kent en dat de toto en bomvolle stadions ontbreken. Er wordt namelijk gespeeld met spelers van drie centimeter hoogte, die, vast gepind op een plastic voetje, overgele verd zijn aan de rechterhand van hun bedienaar. Met de nagel van de wijs- of middelvinger tikt hij zijn elftal over het groene laken voor een snelle door braak of het terugtrekken bij een te genaanval. HOEKSCHOPPEN De spelregels zijn op een enkele uit zondering na gelijk aan die van het veldvoetbal. Er worden hoekschoppen, vrije trappen en strafschoppen uitge Tik-lak, tik-tak. Ton Klijn (rechts) laat zijn kleine keepertje weer een reusachtige safe maken ru Wim van Es (links). Daarnaast in het midden scheidsrechterVerkleij en zijn broertje fungeert o grensrechter. deeld. £leen van de spelers zal echter Ton Klijn, momenteel lijstaanvoerder beschikken over enkele ooit na een wedstrijd geprezen worden in de eerste divisie, doet dat het beste, spelers die een belofte v< om zijn goede middenveldspel of zijn Aan zijn hand zit de behendigste vin- komst inhouden." wervelende acties in het vijandelijk ger van Boskoop. Elf jaar geleden was Zijn getrainde vinger gaat juiste vingerstand vergt enige lng^Bditie. Ton Klijn weet daar wel ee. Hij heeft de behendigste vinger van Boskoop. doelgebied. Alle eer komt de bedienaar hij het, die Boskoop zijn microvoetbal- ting van ene Grootendorst. Weggedo- toe. Hij kan van een doelman een club schonk. ken in een hoekje volgt deze coming- ijzeren Jantje van Beveren maken maar Ton Klijn: „We zijn gestart met een man van 'Boskoop' de verrichtingen hem een ogenblik later laten blunde- man of zeven. Het ging allemaal erg van de matadoren in de eerste divisie, ren. Concentratie is een vereiste en provisorisch. Er was weinig ruimte om daarom hangt er in het speellokaal te spelen en ook goede tafels ontbra- OVERGANGSKLASSE van 'Boskoop', zodra de wedstrijdklok ken. Dat is nu veel beter geworden. Voordat Grootendorst deel uit zal gaan de eerste twintig minuten (speelhelft) De accommodatie is echter nog steeds maken van de Nederlandse top zal zijn ingaat, een haast serene rust. Schuiven niet wat het zijn moet. Desondanks zijn vinger nog heel wat capriolen moeten en tikken, dat is waar het op aankomt de prestaties er niet minder om. We maken. De Nederlandse competitie sterke kent namelijk boven de diverse divi de toe- sies ook nog een overgangsklasse en hoofdklasse (te vergelijken met de ere- de rich- divisie). Iri deze hoofdklasse komen de twaalf beste 'tikkers' van Nederland uit. Zij blinken uit in zuiverheid, beheersing en tikkracht, aldus wordt in het spel regelboekje van het microvoetbal uit de doeken gedaan. Nederland is overigens niet het enige land waar gevoetbald wordt op de vierkante meter. In Engeland, Duits- land, België, Zwitserland, Malta en Ierland zijn ook veel bekwame micro- voetbalhanden. De giganten uit Euro pa, de twee hoogst geklasseerden uit elke hoofdJdasse, strijden elke drie jaar om de Europacup. Vorig jaar haalde Nederland de cup binnen. Voor de microvoetballers een even belangrijke beker als die van Feijenoord. GOEDGEKEURD Ondanks deze knappe prestatie heeft de Nederlandse Micro Voetbal Bond alle moeite om het predikaat „Konink lijk Goedgekeurd" op het informatie blad „Goal" te mogen aanbrengen. Klijn: „De Nederlandse Sport Federa tie ziet het microvoetbal nog niet als een sport maar meer als een gezel lig- heidsspel. Dan vraag ik me af. waarom dammen en schaken wel als een sport gezien worden!" Of de NSF het microvoetbal als een volwassen sport gaat erkennen is nog niet zeker. De public relationsafdeling doet er alle moeite voor. Feit is wel dat het aantal leden van de bond (mo menteel bijna 300) aanzienlijk stijgt. Een van de oorzaken hiervan zijn vol gens lste-divisiespeler Van de Hoorn o.a. de geringe onkosten. „Voor 50,— heb je een compleet spel", zegt hij on dertussen enkele spelers met geknakte nekken vervangend door vers mate riaal. Even later staat hij zwaar ge concentreerd achter de tafel. Zegt hij: ,.Dc jongens leven dc hele week naar hun wedstrijd toe. Voor hen is er niets zo belangrijk. Vorige week nog werd hier een jongen tijdens een partij door zijn vader naar huis ge stuurd. Hij had kattekwaad uitgehaald. De straf had niet zwaarder kunnen Herman van Amsterdam.

Leidse Courant | 1971 | | pagina 3